آفر ویژه 10% روی تمامی خدمات برای همراهان همیشگی

روش‌های درشت کردن چشم | بهترین روش،‌ مراقبت‌ها، عوارض و هزینه

داشتن چشم‌هایی بزرگ و کشیده به زیبایی چهره شما کمک زیادی می‌کند و باعث می‌شود چهره شما در نگاه اول جذاب دیده شود. به همین دلیل است که بسیاری از افراد می‌خواهند چشمانی بزرگ‌تر از آنچه که دارند داشته باشند.

امروزه روش‌های مختلفی برای درشت کردن چشم وجود دارند. شما می‌توانید از طریق روش‌های غیرجراحی چشم‌های خود را درشت کنید. این روش‌ها نتایج عالی دارند. علاوه بر این عوارض و دوران نقاهت آن‌ها بسیار کم است و در مقایسه با جراحی هزینهٔ آن‌ها کم‌تر می‌باشد. تنها مشکل این است که نتایج روش‌های غیرجراحی موقتی است و درصورتی‌که می‌خواهید چشم‌های شما برای همیشه درشت به نظر برسند باید هرچند مدت یک‌بار این پروسه را تکرار نمایید.

همچنین می‌توانید برای درشت کردن چشم از روش جراحی استفاده کنید. نتیجهٔ این روش دائمی و بسیار مؤثر است؛ اما هزینهٔ بسیار بالایی دارد، عوارض و دوران نقاهت آن زیاد است و در صورت راضی نبودن از نتیجه نمی‌توانید آن را تغییر دهید.

مزایای درشت کردن چشم

مزایای درشت کردن چشم

درشت کردن چشم هم از نظر زیبایی و هم از نظر سلامتی مفید می‌باشد. در ادامه به برخی از مزایای درشت کردن چشم اشاره شده است:

 • داشتن چشمانی زیباتر
 • بالارفتن اعتماد به‌ نفس
 • دید بهتر
 • نتایج طولانی‌ مدت (بسته به روش انجام نتایج می‌تواند از چند ماه تا همیشه دوام داشته باشد.)

روش‌های غیرجراحی درشت کردن چشم

روش‌های غیرجراحی درشت کردن چشم

در صورتی‌ که نمی‌خواهید برای درشت کردن چشمان خود از جراحی استفاده کنید، می‌توانید از دیگر گزینه‌های موجود کمک بگیرید. اگرچه باید بدانید که این روش‌ها نتیجه دائمی ندارند و در صورتی‌ که می‌خواهید نتیجه آن ماندگار باشد باید این پروسه را هرچند ماه یک‌بار تمدید نمایید. این تنها عیب روش‌های غیرجراحی درشت کردن چشم محسوب می‌شود. اما در مقابل نتایج این روش‌ها فوری است، عوارض بسیار کمی دارند و در مقایسه با جراحی دوران نقاهت آن‌ها بسیار کوتاه می‌باشد که تمامی این موارد از اهمیت زیادی برخوردار هستند.

در ادامه به برخی از روش‌های غیرجراحی که به کمک آن‌ها می‌توانید چشم‌های خود را بزرگ کنید اشاره کرده‌ایم:

فیلرهای پوستی

فیلرهای پوستی

تصور کنید تنها با یک تزریق ساده نواحی اطراف چشم خود را بازکرده و چشم‌های خود را درشت کنید. پزشک می‌تواند با تزریق یکی از انواع فیلرها به پوست شما حجم دهد. ممکن است با این محصولات به‌خوبی آشنا باشید. این محصولات پوست را صاف‌کرده، چروک‌ها را از بین می‌برند و به‌صورت فرم می‌دهند. استفاده از فیلرها یک روش ساده برای جوان‌سازی پوست محسوب می‌شود.

تزریق ژل (فیلر) در اطراف چشم باعث پر شدن حفره‌های توخالی کنار پلک شده و به طور نامحسوسی ابروهای افتاده را بالا می‌برد. همان‌طور که ذکر شد نتیجه این روش موقتی است؛ اما در مقابل عوارض و دوران نقاهت کمی دارد و نتیجه آن بسیار سریع مشخص خواهد شد.

بزرگ کردن چشم با نخ

بزرگ کردن چشم با نخ

درشت کردن چشم با نخ به شما اجازه می‌دهد تا بدون نیاز به روش‌های تهاجمی و جراحی چشم‌های خود را بزرگ نموده و نتیجه فوری بگیرید. نخ‌های استفاده شده در لیفت با نخ به طور معمول حاوی پرز و دندانه می‌باشند به همین دلیل بعد از جای‌گذاری در جای خود ثابت مانده و باعث لیفت بهتر صورت می‌شوند؛ اما به همین دلیل خارج کردن آن‌ها بعد از جای‌گذاری در پوست غیرممکن می‌باشد، چرا که به بافت‌های اطراف خود متصل می‌شود.

یکی از دیگر مزایای درشت کردن چشم با نخ این است که این نخ‌ها می‌توانند تا چند ماه و حتی تا بعد از جذب‌ شدن  تولید کلاژن در پوست را افزایش دهند و کمک کنند تا پوست کشیده‌تر شده و ظاهر جوان‌تری داشته باشد. باید در نظر داشته باشید که نتیجه این روش موقتی است و برای ماندگاری نتیجه باید در موعد زمان‌هایی که پزشک تعیین می‌کند پروسه را تکرار نمایید.

داشتن مشاوره با پزشک قبل از انجام لیفت با نخ به پزشک کمک می‌کند تا درک بهتری از نتیجه مورد نظر شما داشته باشد و در صورتی‌ که احساس کند روش‌های جایگزین برای شما مناسب‌تر هستند، آن‌ها را به شما توصیه خواهد نمود.

تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس

بوتاکس یک ماده تزریقی است که ماهیچه‌هایی را که باعث به‌ وجود آمدن چروک‌های پوستی مانند خط اخم و خطوط پیشانی می‌شود فلج می‌نماید. همچنین می‌توان از این ماده برای جلوگیری از پیدایش چروک‌ها نیز استفاده نمود. چرا که می‌تواند روند پیدایش چروک‌های پوستی و پیری پوست را آهسته نماید. تزریق بوتاکس با از بین‌ بردن چروک‌های پنجه کلاغی که در اطراف چشم به وجود می‌آیند و همچنین بالابردن ابرو باعث درشت‌تر نشان‌ دادن چشم می‌شود.

بوتاکس سالیان سال است که در صنعت زیبایی مورد استفاده قرار می‌گیرد و تأثیر آن بارها ثابت شده است. به همین دلیل می‌توانید مطمئن باشید در صورتی‌ که پزشک مناسبی را برای تزریق انتخاب کنید به نتیجه دلخواه خود خواهید رسید.

نتایج تزریق بوتاکس می‌تواند شگفت‌انگیز باشد، اما تأثیر آن بر روی چشم‌ها در مقایسه با جراحی پلک بسیار ظریف‌تر است. نتایج نهایی تزریق بوتاکس بعد از گذشت دو هفته مشخص می‌شود و شما می‌توانید حالت نهایی چشم را ببینید، چرا که سم بوتاکس برای اثر کردن به زمان نیاز دارد و ممکن است در این زمان پوست کمی کبود و متورم شود. تأثیر بوتاکس بین 3 تا 4 ماه دوام دارد و می‌توان به‌راحتی و با تزریق مجدد آن را تمدید نمود.

اولتراپی

اولتراپی

اولتراپی با استفاده از انرژی اولتراسوند باعث تولید کلاژن، بهبود فرم صورت و کشیدگی و سفت‌شدن پوست می‌شود. این روش درمانی پروسه‌ای طبیعی را در بدن شروع می‌کند که نئوکلاژنز نام دارد و باعث می‌شود پوست شاداب‌تر و جوان‌تر شده و محدوده ابرو تا قفسه سینه را تحت پوشش قرار می‌دهد. اگرچه اولتراپی لایه‌های عمیق پوستی را مورد هدف قرار می‌دهد؛ اما نمی‌تواند نتیجه‌ای شبیه به لیفت صورت داشته باشد.

عملکرد این روش ساده است: اولتراپی باعث تحریک کلاژن‌سازی در خود بدن شده و باعث سفت‌ شدن و کشیدگی پوست می‌شود. دوام این روش کاملاً به بدن شما بستگی دارد، چرا که از کلاژن‌های خود بدن استفاده می‌کند. اولتراپی با لیفت کردن ابرو چشم‌ها را بزرگ‌تر کرده و از حالت افتادگی و خسته آن‌ها می‌کاهد.

نتایج کامل این روش 2 تا 3 ماه بعد از پروسه نشان داده می‌شود و خفیف‌تر از بلفاروپلاستی می‌باشد و بین 1 تا 2 سال دوام خواهد داشت. تأثیر اولتراپی نامحسوس است، با این‌ حال برای افرادی که نمی‌خواهند جراحی انجام دهند و روشی را ترجیح می‌دهند که عوارض و دوران نقاهت کمی داشته باشد یک گزینه عالی محسوب می‌شود.

میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ یکی دیگر از روش‌های غیرجراحی مؤثر در جوان‌سازی پوست است و باعث می‌شود تا پوست اطراف چشم ظاهری کشیده‌تر، شاداب‌تر و جوان‌تر داشته باشد. در طول پروسه میکرونیدلینگ پوست به‌وسیله یک پماد بی‌حس‌کننده بی حس می‌شود تا فرد دردی احساس نکند، سپس به کمک دستگاهی مخصوص بریدگی‌های بسیار کوچک و ریزی در سطح پوست ایجاد می‌شوند.

این پروسه سلول‌های پوست را درهم‌شکسته و باعث تحریک رشد سلول‌های جدید می‌شود. در نتیجه پوست ظاهری شاداب‌تر، درخشان‌تر و محکم‌تر می‌گیرد. علاوه بر این باعث تحریک کلاژن و الاستین سازی در سلول‌های لایه سطحی پوست شده و باعث بهبود نتایج در طی هفته‌ها و ماه‌های بعد از پروسه می‌شود.

میکرونیدلینگ پوست اطراف چشم را محکم‌تر کرده و در نتیجه با سفت و کشیده‌شدن پوست این ناحیه، چشم‌ها بزرگ‌تر دیده می‌شوند. اما برای رسیدن به نتیجه دلخواه باید بیش از یک جلسه میکرونیدلینگ انجام دهید و باید به این نکته توجه داشته باشید که اگرچه دوام این روش بسیار بیشتر از روش‌های تزریقی است، با این‌ حال باز هم موقتی محسوب می‌شود و باید در فواصل زمانی معین آن را تکرار نمود.

تزریق پی آر پی

تزریق پی آر پی

یکی از دیگر روش‌های جدید در بزرگ کردن چشم بدون نیاز به جراحی تزریق پی آر پی می‌باشد. برای نتایج بهتر به طور معمول پی آر پی همراه با میکرونیدلینگ انجام می‌شود.

در طول میکرونیدلینگ به همراه پی آر پی، مقدار کمی خون از بازوی بیمار گرفته می‌شود. سپس به کمک سانتریفیوژ پلاسمای غنی شده از پلاکت (PRP) از دیگر اجزای خون جدا می‌گردد. در همین زمان به کمک دستگاه میکرونیدلینگ در سطح پوست سوراخ‌های بسیار ریزی ایجاد می‌کنند که باعث ایجاد سلول‌های سالم و جدید بر روی سطح پوست می‌شود.

در آخر سرم پی آر پی بر روی پوست ماساژ داده شده تا روند بهبودی را سرعت بخشیده و باعث تحریک تولید کلاژن و الاستین در سطح پوست شود و به آن ظاهری شاداب‌تر و جوان‌تر بخشیده و فرم صورت را بهبود دهد.

مراقبت‌های بعد از درشت کردن چشم

مراقبت‌های بعد از درشت کردن چشم

با توجه‌ به روش‌های زیادی که برای بزرگ کردن چشم وجود دارند، نحوه مراقبت‌های بعد از آن نیز متفاوت می‌باشد و از روش‌های مراقبتی خفیف مانند خودداری از قرارگرفتن در برابر گرما و فشار گرفته تا دستورالعمل‌های تجویز شده توسط پزشک، مصرف دارو و مراقب‌های جدی‌تر را شامل می‌شود. بعد از اتمام پروسه، پزشک دستورالعمل‌های مراقبتی لازم را باتوجه‌به شرایطی که دارید و روش درمانی که استفاده کردید به شما توضیح خواهد داد.

حساس شدن پوست، اختلالات دیداری، پف‌کردن و بی حس‌شدن محل درمان، درد خفیف، کبودی و تورم از عوارض رایج تمامی این پروسه‌ها می‌باشد. با این‌ حال هرچه روشی که انتخاب می‌کنید کم تهاجمی‌تر باشد احتمال بروز این عوارض نیز کاهش می‌یابد.

پرهیز از الکل و سیگار، داروهای رقیق‌کننده خون، آرایش‌ کردن، برخی مکمل‌های خاص و فعالیت‌های سنگین از جمله مهم‌ترین اقدامات مراقبتی است که باید بعد از درشت کردن چشم رعایت کنید تا به طور کامل بهبود یابید.

با وجود نادر بودن اما در برخی موارد باید خود را برای عوارض جدی‌تر مانند دوبینی، حساسیت به نور، بروز عفونت، خون‌ریزی در محل درمان و … آماده کنید. در صورت بروز هر یک از این موارد سریعاً به پزشک مراجعه نمایید.

عوارض جانبی و خطرات احتمالی درشت کردن چشم‌ها

عوارض ناشی از روش‌های بدون تهاجم تا کم تهاجم به مواردی چون درد خفیف، حساسیت پوستی، تورم و کبودی محدود می‌شود. با رعایت‌ کردن دستورالعمل‌های پزشک این عوارض خودبه‌خود از بین خواهند رفت.

با این‌ حال در صورتی‌ که می‌خواهید تحت جراحی قرار بگیرید، باید خود را برای عوارض پیچیده‌تری آماده کنید. به همین دلیل درصد بالایی از افراد بیشتر ترجیح می‌دهند تا از روش‌های غیرجراحی استفاده کنند.

چه زمانی باید به پزشک مراجعه نمود؟

در صورت بروز موارد زیر سریعاً به پزشک مراجعه نمایید:

 • دردی که با وجود مصرف داروی مسکن بهبود پیدا نکند.
 • شل‌شدن بخیه یا باز شدن زخم
 • خونریزی کردن محل بریدگی‌ها
 • داشتن علائم عفونت مانند:
  • افزایش درد، تورم، گرما و قرمزی پوست
  • ایجاد رگه‌های قرمز که از محل زخم شروع می‌شود.
  • چرک کردن محل زخم‌ها
  • تب
 • داشتن علائم لخته‌شدن خون
 • تغییر در دید

هزینه درشت کردن چشم‌ها

هزینهٔ درشت کردن چشم‌ها

هزینه درشت کردن چشم‌ها به طور کامل به روشی که انتخاب می‌کنید بستگی دارد، نیازی به گفتن ندارد که هرچه روشی که انتخاب می‌کنید پیچیده‌تر باشد هزینه آن در مقایسه با روش‌های ساده‌تری مانند لیفت با نخ و تزریق فیلرهای پوستی بیشتر خواهد شد.

باید قبل از تصمیم‌گیری و انتخاب یک روش، تمامی گزینه‌های پیش روی خود را به طور کامل بررسی کنید. علاوه بر این باید بدانید عوامل دیگری مانند دستمزد پزشک، هزینه‌های بیمارستان، هزینه‌های احتمالی مراقبت‌های بعد از پروسه و شهری که در آن زندگی می‌کنید نیز در تعیین میزان هزینه‌ها نقش دارند.

خلاصه

ممکن است از میزان درشتی چشمان خود راضی نباشید و حتی با استفاده از لوازم‌ آرایش نیز به نتیجه دلخواه خود نرسید. در این جاست که استفاده از روش‌های پزشکی کمک می‌کنند تا چشم‌های دلخواه خود را به دست آورید.

برای این کار می‌توانید روش‌های غیرجراحی را انتخاب کنید که در مقایسه با جراحی درد کمتری دارند، عوارض آن‌ها کم‌تر بوده و دوران نقاهت کوتاه‌تری خواهند داشت. نتایج این روش‌ها راضی‌ کننده است؛ اما باید در نظر گرفت که موقتی می‌باشد و برای دوام داشتن نتیجه باید به طور معمول پروسه را تکرار نمود.

با این که انتخاب روش مناسب به خود شما بستگی دارد؛ اما باید قبل از تصمیم‌گیری با پزشک مشورت نمایید تا متوجه شوید چه روشی برای شما مناسب‌تر می‌باشد.

سؤالات متداول

آیا روش‌های غیرجراحی درشت کردن چشم بی‌خطر هستند؟

روش‌های غیرجراحی درشت کردن چشم بدون خطر محسوب می‌شوند؛ اما هر روش عوارض و پیچیدگی‌های خاص خود را خواهد داشت.

بهبودی کامل بعد از درشت کردن چشم چقدر طول خواهد کشید؟

بسته به روشی که انتخاب کرده‌اید، روند رسیدن به بهبودی کامل بین چند روز تا چند هفته زمان می‌برد. پزشک بعد از معاینه و انتخاب روش می‌تواند جواب دقیق‌تری به این سوال شما بدهد.

بهترین روش برای بزرگ کردن چشم چیست؟

اگرچه این شما هستید که تصمیم نهایی را برای انتخاب روش درشت کردن چشم می‌گیرید؛ اما پزشک می‌تواند کمک کند متوجه شوید مناسب‌ترین گزینه برای شما کدام است. این تصمیم‌گیری به شرایط شما و نتیجه‌ای که می‌خواهید بستگی دارد.

آیا روش‌های غیرجراحی درشت کردن چشم گران هستند؟

در حالی‌ که درمان‌های زیبایی از جمله درمان‌های تقریباً گران محسوب می‌شوند؛ اما در مقایسه با روش‌های جراحی درمان‌های ارزان‌تری به‌حساب می‌آیند. از میان این روش‌ها لیفت با نخ و روش‌های تزریقی هزینه کم‌تری دارند.

چگونه می‌توان برای روش‌های غیرجراحی پزشک مناسبی انتخاب کرد؟

درمان‌های زیبایی را نباید سرسری گرفت، به همین دلیل در زمان انتخاب پزشک باید عواملی چون میزان تجربه، اعتبار، رضایت بیماران و صدالبته مهارت را در نظر داشته باشید.

کلینیک رازی با همکاری پزشکان متخصص و باتجربه آماده خدمت‌رسانی به شما عزیزان می‌باشد.

آیا روش‌های درشت کردن چشم تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرند؟

به‌ طور کلی پروسه‌های زیبایی تحت پوشش بیمه قرار ندارند. با این‌ حال می‌توانید برای اطمینان بیشتر این موضوع را با شرکت ارائه‌کننده بیمه خود بررسی نمایید.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تلفنی
×ارتباط در واتساپ