لوگو دکتر الناز احمدی

لیفت صورت با/بدون جراحی هزینه، عوارض، دوام و عکس

با افزایش سن و به خصوص در حضور شرایط محیطی نامناسب، چربی‌های زیر پوستی صورت به تدریج از بین خواهند رفت. این عامل سبب افتادگی صورت و کاهش زیبایی فرد می‌شود. روش های مختلف لیفت صورت با توجه به وضعیت و نیاز افراد، میتوانند راه حلی مناسب برای بازیابی زیبایی فرد و کاهش اثرات پیری و افتادگی اجزا مختلف صورت باشند. لیفت صورت از طریق جراحی و روش‌های غیر جراحی قابل انجام است که انتخاب روش مناسب می بایست توسط پزشکان متخصص و در مراکز مجهز انجام پذیرد.

فواید لیفت صورت


فواید لیفت صورت

با افزایش سن پوست و بافت ها خاصیت الاستیک طبیعی خود را از دست میدهند. که موجب آویزان شدن پوست و چین و چروک میشود. عمل لیفت صورت، نشانه های پیری را در صورت و گردن از بین می برو. این نشانه ها شامل موارد زیر است:

-آویزان شدن پوست صورت

-عمیق شدن شیارهای پوستی بین بینی و گوشه دهان.

-افتادگی یا از بین رفتن چربی پوست

-پیدایش غبغب در گونه ها و ناحیه فک

-شل شدن پوست و اضافه شدن چربی در ناحیه گردن که به اصطلاح به شکل گردن بوقلمون یا دو گونه در می آید.

افراد متقاضی لیفت صورت


افراد بیشتر به علل زیر داوطلب این اعمال می شوند:

-آویزان شدن پوست یا شل شدن پوست

-چروک های متوسط تا شدید پوست

-پیدایش غبغب

-فرورفتگی گونه ها

-دو گونه

-کم رنگ شدن حاشیه خط فک

لیفت صورت با روش‌های غیرجراحی


لیفت صورت با روش‌های غیرجراحی

روش های غیرتهاجمی انواع مختلفی دارند. بنابراین توجه به نیاز های بیمار به انتخاب بهترین روش درمانی کمک میکند. از جمله این نیازها، توجه بیمار به خطوط ظریف، خطوط عمقی، نازک شدن لب ها، کاهش حجم صورت و غیره هست.

برخی روش های اصلی غیرتهاجمی لیفت صورت شامل موارد زیر است:

بوتاکس

بوتاکس

بوتاکس که به سم بوتولینوم هم معروف است. یکی از شایع ترین روش های جراحی است. در واقع یک تنظیم کننده عصبی است که به داخل عضله تزریق شده و موجب شل شدن موقت عضله میگردد. در نتیجه آن عضله قدرت انقراضی خود را از دست داده و چروک به وجود نمی آید. تزریق بوتاکس برای رفع خطوط ظریف و چروک های بین ابروها، پیشانی, گوشه چشم ها و دیگر چروک های قسمت فوقانی صورت کاربرد دارد. همچنین اگر شلی پوست موجب پیدایش خطوط گردنی شده باشد، بوتاکس گزینه مناسبی است.
نتایج بوتاکس ناحیه پیشانی و چشم ها در یک بازه زمانی ۳ تا ۷ روزه، و برای ناحیه فک دو تا سه هفته نمایان میشود. و اثرات آن ۳ تا ۶ ماه باقی می ماند. بنابراین برای جلوگیری از بازگشت چروک ها شما نیاز به تزریق های مجدد پیدا می کنید. برای چین و چروک های عمیق تر نیاز به تزریق های مکرر برای دستیابی به نتیجه مطلوب است. عارضه جانبی جدی خاصی وجود ندارد ولی شایع ترین عوارض آن، ضعف موقت عضلات، قرمزی مختصر، تحریک و ورم ناحیه تزریق است که طی یک یا دو روز از بین می رود.

فیلر های پوستی

فیلر های پوستی

افتادگی گونه ها و پیدایش غبغب معمولا به علت کاهش حجم صورت رخ میدهند و منظره آویزان شدن پوست را به وجود می آورند‌. این حجم از دست رفته را در عرض چند دقیقه میتوان جایگزین کرد و به نظر می رسد که لیفت صورت انجام داده اید.

فیلرهای پوستی برای پرکردن خطوط و فضاها استفاده میشوند و حجم را افزایش می دهند. فیلرهای پوستی بیشتر در قسمت های تحتانی صورت استفاده می شوند. این نواحی شامل: گونه ها، خطوط بین بینی و دهان(چین نارولبیال)، لب ها و خطوط بین دهان و گونه ها(خطوط ماریونت)، فرورفتگی های ناشی از اسکار و دیگر فرورفتگی های صورت استفاده می شوند. در مواردی نیز در ناحیه زیر چشم ها و گیجگاهی هم استفاده می شوند‌.

فیلرهای پوستی مثل جوودرم، از جنس هیالورونیک اسید هستند و برای رفع چروک های پایدار استفاده میشوند. هیالورونیک اسید ماده ای است که به صورت طبیعی در پوست وجود دارد و در رسیدن موارد غذایی به پوست نقش دارد. این ماده به نرمی، مرطوب سازی و حجم دهی به پوست نقش دارد. همه فیلرهای پوستی به جایگزینی حجم از دست رفته پوست کمک میکنند و پوست را به بالا می کشند‌. چروک ها را پر کرده و پوست را صاف میکنند. ‌نتایج فیلرهای پوستی فورا ظاهر شده و ۹ تا ۱۲ ماه باقی می مانند. البته برخی انواع تا ۲۴ ماه هم پایداری دارند و تغییرات جزئی به مرور زمان می کنند. بیشتر افراد عوارض جانبی خفیفی را تجربه میکنند که به صورت حساسیت پوستی یا واکنش های آلرژیک تظاهر می یابد.

انتقال چربی

انتقال چربی

روش جایگزین فیلرهای پوستی، انتقال چربی است. این چربی از نواحی دیگر بدن برداشته شده و به صورت تزریق می گردد تا حجم از دست رفته را جبران کند. انتقال چربی برای درمان خطوط لبخند، خطوط خنده، چروک های اطراف چشم لب ها، اسکار های جوش، فرورفتگی های پوست، تقعر گونه ها و دیگر فرورفتگی های صورت کاربرد دارد.

دکتر جین پل آزی جراح پلاستیک شهر پالم بیچ توضیح میدهند که یکی از اصلی ترین فواید انتقال چربی، ایجاد ظاهر طبیعی با دوام دراز مدت است که پس از تزریق جای برای همیشه باقی می ماند.
و از آنجا که از چربی بدن خود فرد استفاده می شود، ریسک واکنش های آلرژیک را ندارد. تنها بدی آن هم فقط زمان زیادی است که برای به دست آوردن و آماده سازی چربی مورد استفاده، صرف می شود. که در مورد فیلرهای پوستی آمده این مشکل وجود ندارد.

لیفت با نخ

لیفت با نخ-

لیفت صورت با نخ، یک روش ایمن، جایگزینی مناسب برای روش های مرسوم جراحی لیفت صورت است. این روش کمتر تهاجی است و برای کاهش وضعیت آویزان بودن پوست ناحیه گونه ها، فک و گردن با سرعت بیشتر و خطر کمتر در مقایسه با روش های جراحی مرسوم انجام می گردد. نخ های مخصوص عمل لیفت صورت با ظرافت زیاد برای برگرداندن پوست و بافت های صورت در جای مناسب مورد استفاده قرار می گیرند. این روش در مقایسه با روش های جراحی از راحتی و سرعت بالاتری برخوردار است و هزینه و خطرات کمتری را به بیماران تحمیل میکند.
لیفت صورت با نخ روش راحت و کمتر تهاجمی است که جایگزین مناسبی برای روش های جراحی است که بیشتر در افرادی که اولین نشانه های پیری در آنها ظاهر می گردد استفاده می شود. این روش مبتکرانه در عرض یکی دو ساعت و بدون نیاز به بیهوشی انجام می گردد. در عمل لیفت صورت با نخ، جراح زیبایی در محل های مورد نظر برش های کوچکی زده و نخ های ظریف را وارد صورت میکند. این نخ ها به بافت های پوست متصل شده و با کشش وارد شده، بافت صورت را به بالا کشیده و صاف میکند. به محض انجام عمل، اثرات جوان سازی آن ظاهر می گردد. با توجه به هوشیار بودن بیمار در طی عمل، بیمار میتواند ظاهر لیفت خود را در حین کار جراح تایید کند.


تکنولوژی هایفو

تکنولوژی هایفو

هایفو یا اشعه متمرکز اولتراسوند با شدت زیاد، یکی از پیشرفته ترین روش های مورد تایید FDA است. در این روش تولید کلاژن با استفاده از انرژی اولتراسوند تحریک شده و پوست مستحکم تری ایجاد میشود. بیشترین کاربرد آن در درمان دوگونه است که در همراهی با لیفت های صورت، صورت می گیرد. تنها یک جلسه سالانه کافی است و فرد نیازی به مدتی برای استراحت هم ندارد.

متخصصان زیبایی از روش های ترکیبی برای دستیابی به بهترین پاسخ درمانی استفاده میکنند. این روش ها بر اساس سن، کیفیت پوست، وضعیت سلامت عمومی و سابقه درمانی فرد انتخاب می شوند. مدت زمان مورد نیاز برای بهبودی و بودجه فرد همچنین بر روی روش درمانی انتخابی فرد موثر هستند.

درمان با فرکانس رادیویی

درمان با فرکانس رادیویی

درمان صورت با فرکانس رادیویی، تکنیکی است که در آن از انرژی فرکانس رادیویی برای گرم کردن بافت ها و تحریک کلاژن سازی در ناحیه زیر پوست استفاده می شود. در نتیجه این روش ظاهر خطوط ظریف پوست و شلی پوست رفع می گردد. چرا که این روش موجب بازسازی بافتی و تولید کلاژن و الاستین جدید می شود. این روش جایگزینی برای لیفت صورت و اعمال جراحی زیبایی دیگر است. این روش توسط FDA به عنوان یک روش غیر جراحی برای بهبود مشکلات پوست تایید شده است. این روش نیاز به استراحت ندارد. و نتایج آن فورا ظاهر می شود.
درمان صورت با فرکانس رادیویی به این صورت است که جریان امواج رادیویی به داخل لایه درم پوست(عمقی ترین لایه ی پوست) و لایه های دیگر زیر پوستی نفوذ کرده و موجب ضخیم شدن بافت ها و ساختار پوست و چروک ها و خطوط ظریف آن را بهبود می بخشد. انرژی گرمایی ایجاد شده، کلاژن سازی را تحریک کرده و جریان خون و اکسیژن رسانی بافت ها را بهبود بخشیده و موجب جایگزینی بهتر سلول ها ی جدید به جای سلول های پیر می شود. در نهایت پوست به حالت ضخیم تر، روشن تر و سالم تر در می آید و چروک های آن از کاهش می یابد.

کربوکسی تراپی

کربوکسی تراپی

کربوکسی تراپی روشی است که با انتشار گاز کربن دی اکسید در لایه ی میانی پوست موجب ایجاد هیپوکسی بافتی(کاهش میزان اکسیژن بافت) شده. این حالت موجب تحریک مغز در جهت فرستادن خون و مواد غذایی بیشتر به منطقه تحت درمان شده. در پاسخ آن، بافت تحت درمان کلاژن بیشتری ساخته و پوست جوانسازی میشود. بسته به پوست بیمار، به یک تا چند جلسه در هفته برای چندین هفته جهت دستیابی به نتیجه مورد نظر نیاز است.

درمان با لیزر

درمان با لیزر

درمان با لیزر یکی دیگر از روش های غیر جراحی جهت لیفت صورت است. درمان با لیزر کلیر و بریلینت، کمتر از یک ساعت طول می کشد و با انقباض منافذ پوست، کیفیت و درخشندگی پوست را بهبود می بخشد.

مواد شیمیایی لایه بردار

ساده ترین روش غیر جراحی لیفت صورت استفاده از مواد شیمیایی لایه بردار است. این روش بسیار قابل اعتماد بوده و غیرتهاجمی است و با کوچک کردن منافذ بزرگ پوست، کیفیت کلی پوست را بهبود می بخشد.

کرایو لیپولیز 

کرایو لیپولیز

این روش با فریز کردن چربی اضافی زیر چانه، آن را از بین می برد. این تکنیک قبل از روش های دیگر لیفت صورت برای بهبود اثرات لیفت صورت و مشخص کردن خط فک انجام می گردد. این روش در یک یا دو جلسه انجام شده، بدون درد بوده و نیاز به استراحت ندارد.

لیفت صورت با جراحی


لیفت صورت با جراحی

عمل لیفت صورت یک عمل زیبایی است که برای بالا کشیدن و برگرداندن پوست به مکان های قبلی استفاده شده و به پوست ظاهر صاف تری میدهد. این عمل برای کاهش پوست های آویزان قسمت تحتانی صورت(بیشتر غبغب) و گردن انجام می شود.

اگر شما هم به این روش فکر میکنید، دلایل خود برای اینکار را ارزیابی کنید و از تصمیمتان مطمئن شوید و عجله نکنید. این عمل هزینه و ریسک زیادی دارد و نتیجه آن ضمانتی ندارد. انواع مختلفی از عمل لیفت صورت وجود دارد:

لیفت صورت سنتی

در روش سنتی آن، برش هایی اطراف گوش ها، خط رویش مو و زیر چانه داده میشود. جراح پوست صورت را بافت های زیرین آن جداکرده و عضلات و دیکر ساختار ها را محکم تر کرده و چربی های اضافی گردن و غبغب را برداشته. پس از آن جراح، پوست را بر روی صورت مجددا وضعیت داده و پوست های اضافی را بر میدارد. این روش برای بهبود حداکثری پیری متوسط تا شدید صورت انجام می گردد.

لیفت صورت به روش اسماس(SMAS)

روش لیفت صورت اسماس(سیستم عضلات- غلاف عضلات سطحی یا همان قسمت عضلانی صورت)، برای ناحیه دو سوم تحتانی صورت کاربرد دارد. در این روش جراحی، جراح عضلات را محکم کرده و پوست و چربی اضافی گونه و قسمت تحتانی صورت را پیرایش می کند. لیفت صورت با روش اسماس، ورژنی از روش سنتی لیفت صورت است.

لیفت صفحه عمقی

در روش جراحی صفحه عمقی، جراح اسماس یا قسمت عضلانی صورت، بافت چربی و پوست را یکپارچه به بالا می کشد. این روش نقاط متعدد صورت را در یک زمان تحت الشعاع قرار می دهد.

لیفت قسمت میانی صورت

جراحی لیفت قسمت میلنی صورت برای ناحیه گونه ها کاربرد دارد. جراح در این روش چربی ناحیه گونه ها را جا به جا کرده و پوست آن را محکم می کند.

لیفت صورت خفیف

جراحی لیفت صورت خفیف، بر روی ناحیه تحتانی صورت و گردن تمرکز دارد. از بقیه روش ها سریع تر بوده و کمتر تهاجمی است. این روش برای افراد جوانتر و کسانی که اولین نشانه های شلی پوست صورت را دارند توصیه می شود.

لیفت پوست صورت

این روش فقط پوست را در گیر میکند و معمولا بر روی گردن و قسمت تحتانی صورت انجام میشود.

فواید لیفت صورت به روش های غیر جراحی


هزینه کمتر

زمان بهبودی کمتر.
به طور کلی مدت زمان بهبودی کوتاه تر است. و در برخی روش ها همان روز میتوان به سر کار برگشت.

سرعت انجام بالا.
مدت زمان انجام بیشتر این روش ها کمتر از یکساعت طول می کشد.

بیهوشی عمومی نیاز ندارد.
بر خلاف روش های جراحی، روش های غیر جراحی به برش های بزرگ، بیهوشی عمومی و بستری شدن نیاز ندارند.

درد کمتر.
برخلاف روش های جراحی، درمان های غیر جراحی به مراقبت بعد از عمل کمتری نیاز دارند. و درد آنها با مسکن های معمولی بدون نسخه قابل تسکین است

.
خطرات کمتر.
به علت نبود بیهوشی عمومی و برش های بزرگ، خطرات کمتری دارند.

امتحان کردن ظاهر جدید به طور موقت

ماندگاری روش‌های مختلف لیفت صورت


تمامی روش‌های لیفت صورت به جز جراحی دارای ماندگاری موقتی هستند و تاثیر آن ها پس از مدتی از بین خواهد رفت. میزان ماندگاری این روش‌ها با توجه به نوع روش از چندماه تا چند سال متغیر است. عوامل محیطی و نحوه مراقبت‌های پس از انجام تاثیر بسزایی بر ماندگاری بیشتر لیفت صورت خواهد داشت.

تاثیرات مادام العمر روش‌های جراحی با وجود عدم نیاز به تجدید نظر می تواند مشکلاتی از قبیل عدم توانایی بازیابی حالات اولیه و یا ایجاد فرم‌های جدید برای صورت را به وجود بیاورد. انجام روش های غیردائمی انعطاف بیشتری را در اختیار داوطلبان لیفت صورت خواهد گذاشت.

پایداری روش های غیر جراحی لیفت صورت


پایداری روش های غیر جراحی لیفت صورت

روش های غیر تهاجمی نیاز به تکرار هر چند ماه یکبار دارند نا نتیجه حداکثری باقی بماند. هر چه فرد درباره پایداری روش های غیر جراحی مصر تر باشد، کمتر به آنها نیاز پیدا می کنید. پس از یک جلسه بوتاکس، وقتی که عضلات و پوست در حالت استراحت هستند. خطوط چهره بدتر نمی شوند و بنابراین با مقدار ماده کمتری نتایج مشابه را میتوان بدست آورد. به علاوه هیالورونیک اسید موجود در فیلر های پوستی میزان کلاژن سازی بدن را زیاد کرده و بستر محکمی زیر پوست تشکیل می گردد. بنابراین از آنجا که چروک ها خیلی عمقی نیستند، سرنگ های کمتری از ماده فیلر لازم است.
صرفه نظر از روش درمانی، فرآیند پیری ادامه خواهد داشت. جراحان پلاستیک معتقدند که هر کدام از روش های غیر جراحی لیفت صورت برای نوع خاصی از از نیاز های پوست مورد نیازند‌. و اگر با روش غیر جراحی نتوان به نتیجه مطلوب دست یافت، روش جراحی باید درنظر گرفته شود.

انتخاب بهترین کلینیک برای لیفت صورت


صورت یک فرد، نشاندهنده هویت آن فرد است. بنابراین انتخاب بهترین کلینیک یا بیمارستان برای عمل لیفت صورت بسیار حیاتی است. کلینیک زیبایی منتخب شما باید این ویژگی ها را داشته باشد:

– متخصصان زیبایی با تجربه و مشهور

– بروز ترین تکنولوژی و تجهیزات

– دارا بودن مدرن ترین تسهیلات و امکانات برای انجام اعمال زیبایی با بالاترین حساسیت و مراقبت

مطب زیبایی دکتر الناز احمدی به عنوان یکی از مجهزترین مطب های زیبایی در تهران، با به کارگیری متخصصین مربوطه برای تمامی روش های لیفت صورت انتخابی مناسب برای کاهش ریسک‌های احتمالی و جوانسازی صورت به شکل کاملا امن و تضمینی است. این مطب با دارا بودن تمامی استانداردهای لازم توانایی ارائه تمامی خدمات غیرجراحی برای جوانسازی و لیفت صورت را با توجه به نیاز شما دارا میباشد.

هزینه لیفت صورت


روش‌های مختلف لیفت صورت با توجه به نحوه انجام آن ها و مواد مورد استفاده دارای قیمت‌های متنوعی هستند. در میان روش‌های موجود برای لیفت صورت، جراحی لیفت صورت از هزینه بسیار بالاتری نسبت به سایر روش ها برخوردار می‌باشد. همچنین هزینه روش های لیفت صورت بدون جراحی نیز به عوامل متعددی وابسته هستند:

  • میزان توقعات و تغییرات مورد نظر مراجعین
  • میزان و نوع مواد مورد استفاده (کیفیت مواد)
  • میزان متبحر پزشک معالج

در این میان کیفیت و میزان مواد مصرفی در طوب فرآیند بیشترین تاثیر را در قیمت این پروسه زیبایی بر روی صورت دارند.

عکس های قبل و بعد از لیفت صورت


عکس های قبل و بعد از لیفت صورت

عکس های قبل و بعد از لیفت صورت

سوالات پر تکرار


چه سنی برای انجام عمل جراحی لیفت صورت مناسب تر است؟

در بیشتر افراد، عمل لیفت صورت در دهه های ۴۰، ۵۰ و ۶۰ یعتی زمانی که نشانه های پیری ظاهر میشوند، بهتر عمل میکند. ایمن بودن عمل جراحی پلاستیک در سنین بالای ۶۰ سال به سن ربطی ندارد و عوامل زمینه ای فرد در آن دخیل است.

چه مدت روش های غیر جراحی لیفت صورت باقی می مانند؟

بیشتر جلسات غیر جراحی لیفت صورت از جند دقیقه تا یکساعت به طول می انجامند. بر اساس روش مورد استفاده نتایج، از ۳ الی۴ ماه تا ۲ سال باقی می مانند.

آیا لیفت صورت با روش های غیر جراحی درد دارد؟

در روش های غیر جراحی لیفت صورت درد و ناراحتی خیلی خفیفی وجود دارد.

آیا بوتاکس هم موجب لیفت صورت میشود؟

بوتاکس یک روش غیر تهاجمی است که جایگزینی برای لیفت صورت در مواردی چون خطوط ظریف و چروک های پوستی است.

چه مدت اثرات فیلر لیفت صورت باقی می ماند؟

اثرات آن تقریبا هشت ماه باقی می ماند و کاملا قابل بازگشتند- پزشکان با تزریق موادی که هیالورونیک اسید را تجزیه می کنند میتوانند اثرات آن را اگر از نتیجه راضی نبودید، بازگردانند.

چه مدت اثرات لیفت صورت با نخ باقی می مانند؟

اثرات لیفت صورت با نخ معمولا یک تا سه سال باقی می ماند.

چه مدت طول می کشد تا بهبودی پس از عمل لیفت صورت با نخ حاصل شود

مدت زمان بهبودی پس از لیفت صورت با نخ تقریبا دو هفته است. با این وجود عمده محدودیت های پزشکی در ۲۴ تا ۷۲ ساعت اول بلافاصله از عمل بایستی رعایت گردد.

چه مدت پس از روش فرکانس رادیویی مشاهده میشوند؟

نتایج قابل توجه معمولا پس از دو هفته ظاهر شده، اگر چه بعضی افراد فورا اثرات آن را مشاهده می کنند.

چه مدت استحکام پوستی ناشی از فرکانس رادیویی باقی می ماند

عموما حدود ۲ تا ۵ سال. نتایج حاصله در بیماران متفاوت است و به رژیم غذایی، سبک زندگی و سرعت پیری طبیعی پوست فرد بستگی دارد. این درمان در هر زمانی قابلیت تکرار دارد.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره تلفنی
×ارتباط در واتساپ