لیفت صورت با نخ: مراحل و مزایای لیفت با نخ

۱۲ مهر ۱۴۰۱

لیفت صورت با نخ، تکنیکی غیرتهاجمی است که پوست‌های افتاده صورت و گردن را به کمک نخ بخیه جراحی جمع کرده و موجب زیبایی صورت می‌گردد. در واقع لیفت با نخ روشی است که در مراحل اولیه افتادگی پوست انجام شده و تغییراتی نامحسوس در صورت ایجاد می‌کند.

لیفت با نخ باید توسط متخصص پوست (کسی که درک کاملی از عضلات و ترکیب بافت‌های زیر پوست دارد) انجام گیرد. همچنین به‌ منظور دست‌یابی به بهترین نتایج باید پزشک متخصص در این زمینه تجربه کافی داشته باشد. مهمترین مزیت لیفت صورت با نخ در زعفرانیه، ولنجک، مقدس اردبیلی این است که پس از انجام آن جای زخم محسوسی روی صورت باقی نمانده و مدت زمانیکه مجبورید در خانه استراحت کنید بسیار کوتاه می‌باشد و به‌ زودی می‌توانید به انجام فعالیت‌های روزمره‌تان بپردازید.

لیفت با نخ چیست؟


لیفت صورت با نخ

همه ما از پیری و افتادگی پوست‌هایمان به‌ طور کامل آگاهی داریم، اما این نکته را هم باید در نظر بگیریم که ایده جراحی لیفت صورت برای همه افراد امکانپذیر نیست. لیفت با نخ فواید بسیاری دارد، جوانی را به چهره و گردن افراد برگردانیده بدون اینکه مجبور باشید سختی جراحی را تحمل کنید. متخصصان زیبایی زعفرانیه، ولنجک، مقدس اردبیلی به‌ دنبال روشی غیرتهاجمی برای شادابی و زیبایی صورت هستند و درست به همین دلیل است که ما لیفت با نخ را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

مشهودترین نشانه پیری در صورت و گردن افراد ظاهر می‌گردد. ساختار صورت به‌ گونه‌ای است که از چربی تشکیل شده و به‌ واسطه کشش پوست و ساختار استخوانی تقویت می‌گردد. با گذشت زمان، صورت افراد لاغر شده و استخوان‌ها تراکم‌شان را از دست می‌دهند. از بین رفتن چربی و تراکم استخوان‌ها منجر به ضعیف شدن پوست شده و در نتیجه پوست اطراف چشم‌ها، گونه‌ها، ابروها و گردن افتاده می‌شود. خوشبختانه امروزه به کمک لیفت با نخ دیگر هیچ گونه نگرانی در مورد پیر شدن صورت وجود نخواهد داشت.

متخصصان پوست صورت روشی غیرجراحی با عنوان لیفت با نخ را پیشنهاد می‌کنند. لیفت با نخ تکنیکی غیرتهاجمی است که افتادگی‌های صورت را اصلاح کرده و پوست صورت و گردن را سفت می‌کند. این روش، تکنیکی عالی برای به‌ تاخیر انداختن جراحی می‌باشد.

کاندیدای خوب


افراد به‌ منظور کاهش اثرات پیری، به‌ ویژه افتادگی پوست صورت و گردن لیفت با نخ را انتخاب می‌کنند. شما کاندیدای خوبی برای این پروسه هستید اگر:

 • شما در سن 30 یا 40 سالگی هستید. افراد بالای 50 سال در صورتی که پوست صورتشان خیلی شل نشده باشد می‌توانند از این روش استفاده کنند.
 • شما تمایل داشته باشید که با اصلاح اثرات پیری، افتادگی پوست صورت و گردنتان را برطرف کرده و صورتتان بهتر به نظر بیاید.
 • تغییرات ایجاد شده در صورت و گردنتان خیلی زیاد نیست.
 • انتظار ایجاد تغییرات نامحسوس و نه خیلی مشخص، در صورتتان دارید.
 • شما زمان کافی برای انجام لیفت صورت ندارید و تنها چند روز فرصت استراحت در منزل را دارید.

مزایای لیفت صورت با نخ


مزایای لیفت صورت با نخ

در ادامه مزایای لیفت صورت با نخ آورده شده‌ است:

برطرف کردن نیازهای بیمار و نگرانی‌های مختلف

متخصصان پوست زعفرانیه، ولنجک، مقدس اردبیلی نخ‌هایی در سایزهای مختلف، با هدف برطرف کردن نیازهای مختلف بیماران فراهم کرده و به‌ منظور جوانسازی پوست بیماران در ناحیه چانه و گونه از آن‌ها استفاده می‌کنند. همچنین انواع ضخیم‌تر این نخ‌ها به‌ منظور لیفت گونه‌ها و گردن در دسترس می‌باشد.

روشی ایمن که به‌ تدریج توسط بدن جذب می‌گردد

این روش برای جوانسازی پوست بسیار ایمن بوده و واکنش‌های آلرژیک در پی نخواهد داشت. مواد مورد استفاده در این پروسه قابل جذب بوده و جهت ترمیم نواحی جراحی در افراد بالای 50 سال مورد استفاده قرار می‌گیرد. نخ‌های PDO ظرف مدت 6 تا 12 ماه به‌ طور کامل در بدن حل می‌شوند، جالب است بدانید این نخ‌ها متابولیزه شده و به‌ طور طبیعی توسط پوست جذب می‌گردند.

پوست خود را پر و جوان نگه‌ دارید

مطالعات نشان می‌دهد استفاده از نخ‌ها برای لیفت صورت منجر به تولید کلاژن در پوست شده و در عین‌ حال خاصیت کشسانی پوست و ظاهر آن‌ را بهبود می‌بخشد. این نخ‌ها همچنین الاستین و هیالورونیک موجود در پوست را که هردو در جوانی پوست تاثیرگذار هستند، تحریک کرده و بدین‌ترتیب موجب جوانسازی پوست می‌گردند.

اثربخشی سریع پس از انجام مراحل لیفت

بیماران در مرکز زعفرانیه، ولنجک، مقدس اردبیلی پس از لیفت صورت تغییرات قابل توجهی را تجربه کرده و غالبا احساس رضایت دارند. در نظر داشته باشید، نتایج نهایی این عمل دو تا سه ماه پس از آغاز کلاژن سازی مشهور خواهد بود. حدودا 6 ماه طول می‌کشد تا نخ‌ها به‌ طور کامل جذب شوند، با این‌ وجود نتایج این عمل حدودا 2 سال دوام خواهد داشت.

آیا ممکن است این روش با سایر روش‌های ضدپیری ترکیب گردد؟

لیفت با نخ می‌تواند با پرکن‌های پوستی همراه شود، تا بدین‌ترتیب تمام اثرات ناشی از پیری که شامل افتادگی پوست و کاهش حجم می‌باشد برطرف گردد. این پروسه رویکردی کامل در مقابله با ظهور نشانه‌های پیری می‌باشد که از طریق اصلاح ظاهر گونه‌ها و ابروهای افتاده، عمل می‌کند. دیگر روش‌های ضد پیری نیز به‌ منظور درمان افتادگی‌های صورت و گردن مورد استفاده قرار می‌گیرند، امروزه دیگر عمل جراحی تنها روش موثر برای لیفت و جوانسازی پوست نمی‌باشد؛ بلکه شما می‌توانید برای این منظور از روش‌های بی‌دردسر و ساده‌تری بهره گیرید.

کدام قسمت‌های بدن به کمک این روش درمان می‌شوند؟


از این روش برای درمان پوست صورت و بدن می‌توان استفاده کرد. این عمل ظاهر لب‌ها را بهبود بخشیده و همچنین برای بالا بردن چشم، گونه و پوست‌های افتاده مورد استفاده قرار می‌گیرد. متخصصان پوست در زعفرانیه، ولنجک، مقدس اردبیلی همچنین از این نخ‌ها در ناحیه اطراف لب و بینی استفاده کرده تا ظاهر آن‌ را بهبود بخشیده، طوری که خیلی طبیعی به نظر بیاید.

مشخصات نخ مورد استفاده در فرایند لیفت با نخ


مشخصات نخ مورد استفاده در فرایند لیفت با نخ

این نخ‌ها بر اساس سه ویژگی جذب، طول و بافت سطحشان از یکدیگر متمایز می‌گردند.

جذب

نخ‌های قابل جذب به‌ مرور زمان جذب بدن می‌شوند، انواع مختلف این نخ‌ها برای مدت 6 تا 24 ماه قبل از جذب توسط بدن باقی می‌مانند.

 • نخ پلی‌‌دی‌‌اکسانن (PDO) حدود 6 ماه پس از عمل جذب می‌گردد.
 • نخ پلی‌‌ ال‌‌ لاکتیک‌‌ اسید (PLLA) حدود 12 ماه دوام دارد.
 • نخ پلی‌‌کپرولاکتون (PCL) حدود 24 ماه پس از درمان جذب می‌گردد.

از آنجایی‌ که این نخ‌ها نهایتا جذب می‌گردند، تاثیرشان را از دست خواهند داد؛ اما تاثیر نخ‌های غیرقابل جذب برای همیشه باقی خواهد ماند. نخ‌های غیرقابل جذب (مانند آپتوس، نخ Woffles، و کانتور) از جنس پلی‌پروپیلن می‌باشند که بدن نمی‌تواند آن‌ها را تجزیه کند.

بافت

به‌ منظور دست‌یابی به نتایج موثر، بافت نخ هم در حالت قابل جذب و هم غیرقابل جذب از اهمیت بالایی برخوردار است. برخی از بافت‌ها بسته به محل استفاده عملکرد بهتری دارند و گاهی حتی ترکیبی از نخ‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند.

 • نخ‌های بدون خار: این نخ‌ها نرم بوده و در نواحی با بافت ظریف نظیر اطراف چشم مورد استفاده قرار می‌گیرند. این نخ‌ها دو نوع دارند: نخ‌های تک‌رشته‌ای صاف و تک‌رشته‌ای مارپیج.
 • نخ‌های خاردار تک جهته: این نخ‌ها تنها در یک جهت خاردار می‌باشند.
 • نخ‌های خاردار دو جهته: این نخ‌ها در دو جهت خاردار می‌باشند و با توجه به اینکه بدین‌ترتیب در بافت مورد نظر قفل می‌شوند مورد علاقه پزشکان می‌باشند.

این خارها نخ را درون بافت نرم زیر پوست گیر انداخته و به آن اجازه حرکت نمی‌دهد. همچنین از آنجایی‌ که خراش‌های ریزی در بافت ایجاد می‌کنند، موجب تولید کلاژن در بافت پوست شده تا بدین‌ترتیب خودش را ترمیم کند. همان‌طور که می‌دانید، کلاژن نقشی مهم در جوانسازی پوست دارد.

شبکه‌ای از نخ‌های مش‌مانند

نخ‌های بدون خار و تک جهته می‌توانند با یکدیگر ترکیب شده تا ساختار شبکه‌ای مش‌مانندی را به‌ وجود آورند. ضمن اینکه پزشک شما به‌ طریقی آن‌ها را در بافت پوست جا می‌اندازد، این نخ‌ها اصلاحات لازم را در ناحیه مورد نظر انجام خواهند داد.

با توجه به تحقیقات صورت گرفته در این حوزه، بافت‌های جدیدی از این نخ‌ها در حال ظهور می‌باشند. به‌ منظور تولید ساختارهای متفاوت و تاثیرگذاری بیشتر، این نخ‌ها قبل از اینکه در بافت پوست قرار داده شوند می‌توانند بافته و ترکیب ‌شوند. لازم است بدانید، تمامی این تکنیک‌های منحصربفرد در کلینیکی که تحت درمان هستید طراحی می‌شوند.

طول

نخ‌های مورد استفاده ممکن است کوتاه یا بلند باشند. برای قسمت‌هایی مانند بینی، نخ‌های کوچکتر مورد استفاده قرار می‌گیرد. نخ‌های خاردار معمولا بلندتر بوده و در عرض صورت، گردن، قفسه سینه و حتی دیگر بخش‌های بدن قابلیت استفاده دارند.

انواع مختلف نخ‌های مورد استفاده


انواع مختلف نخ‌های مورد استفاده برای لیفت

سه نوع مختلف از نخ‌ها برای لیفت با نخ مورد استفاده قرار می‌گیرند: پلی‌دی‌اکسانن (PDO)، پلی‌لاکتیک‌اسید (PLA) و پلی‌کپرولاکتون (PCL).

نخ‌های PDO

نخ‌های PDO جزء طولانی‌ترین نخ‌ها بوده و قبلا به‌ عنوان بخیه جراحی مورد استفاده قرار می‌گرفتند. این نخ‌ها از نوعی پلیمر زیست تخریب پذیر ساخته شده که ظرف مدت 6 ماه جذب بدن می‌گردند. این نخ‌ها فیبروبلاست‌ها را تحریک کرده و منجر به تولید کلاژن در پوست می‌گردند. طی تحقیقات انجام گرفته ثابت شده‌ است که این نخ‌ها کاملا بی‌ضرر هستند. در حال حاضر 3 نوع از این نخ‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد: نخ‌های مونو (تکی)، کاگ (دندانه‌دار) و اسکرو (پیچ‌دار).

 • نخ‌های مونو (تکی): این نخ‌ها صاف و بدون خار هستند، پوست را سفت کرده و موجب لیفت آن می‌شوند. این نخ‌ها معمولا با دیگر انواع نخ‌ها ترکیب شده و مورد استفاده قرار می‌گیرند.
 • نخ‌های کاگ (دندانه‌دار): این نخ‌ها خاردار بوده، به پوست متصل شده و بافت افتاده را لیفت می‌کنند. معمولا این نخ‌های خاردار تک‌ جهته می‌باشند، با این‌ حال نخ کاگ 360 ساختاری مشابه با نخ خاردار دو جهته دارد.
 • نخ‌های اسکرو (پیچ‌دار): یک یا دو نخ خاردار در هم تنیده شده و به‌ منظور جوانسازی پوست افتاده مورد استفاده قرار می‌گیرند. این نخ‌ها از طریق تحریک پوست برای تولید کلاژن و بازگرداندن خاصیت کشسانی پوست موجب جوانسازی و زیبایی طبیعی پوست می‌گردد.

نخ Blue Dia به‌ منظور داشتن خارهایی روی آن با استفاده از قالب‌های خاصی تهیه می‌گردد. برای تهیه کاگ 365، نخ PDO برش‌های خاصی می‌خورد، در حالیکه نوع مایع آن درون قالب ریخته شده و بدین ‌ترتیب آماده‌سازی می‌شود. تاثیرات این نوع از نخ‌ها برای مدت 2 سال باقی می‌ماند و در کره بسیار پرطرفدار می‌باشند، در حالیکه دیگر انواع PDO تنها تا 1 سال دوام می‌آورند. همچنین این نخ‌ها از سایر نخ‌های PDO قوی‌تر می‌باشند. نخ‌های PDO و همه انواع آن معمولا کوتاه بوده و جنسشان از مواد مورد استفاده در صنعت آرایشی و بهداشتی می‌باشد، نخ لیفت HIKO نمونه‌ای از این نخ‌ها می‌باشد.

نخ‌های PLA

نخ‌های PLA از نوعی پلیمر زیست‌ تخریب‌ پذیر مشتق شده از اسیدلاکتیک ساخته شده که قبلا کاربردهای فروانی داشته‌اند مانند بخیه‌ و پین‌های مخصوص اورتوپدی. نخ‌های PLA حجم بافت نواحی شل‌ شده را افزایش داده و بنابراین به بازسازی فرم پوست کمک می‌کنند. نخ‌های PLA قابلیت جذب دارند و در مقایسه با نخ‌های PDO برای مدت زمان بیشتری کلاژن تولید می‌کنند.

نخ‌های PCA

نخ‌های PCA جزء جدیدترین نخ‌های قابل جذب زیستی بوده و منشا تولید آن‌ها کاپرولاکتن می‌باشد. در فرایند تجزیه نخ، مولکول‌هایی با وزن مولکولی کوچک تولید شده که منجر به تولید کلاژن و هیالورونیک اسید در پوست می‌شوند. این نخ‌ها در مقایسه با انواع PDO و PLA تولید کلاژن را برای مدت‌ زمان طولانی‌تری ادامه می‌دهند. این نخ‌ها پوست را سفت کرده و عملیات لیفت کردن را به‌ خوبی انجام داده و از افتادگی آن جلوگیری می‌کنند. نکته قابل توجه این است که نتایج حاصل از استفده از این نخ‌ها برای مدت بیشتری ماندگار بوده و رطوبت پوست را حفظ می‌کنند.

آماده‌سازی


احتمالا به شما گفته می‌شود پس از نیمه‌شب روزی که می‌‌خواهید پوستتان را لیفت کنید چیزی نخورید و نیاشامید. همچنین ممکن است قبل از عملیات به شما آنتی‌بیوتیک داده شود و از شما خواسته شود مصرف برخی داروها نظیر آسپیرین که فرایند بهبودی را مختل می‌کنند قطع کنید.

چطور بهترین پزشک را انتخاب کنیم؟


تجربه و مهارت پزشک شما نقش مهمی در گرفتن بهترین نتیجه ایفا می‌کند. بهتر است پزشکی را انتخاب کنید که در این حوزه آموزش دیده‌ باشد و بدین‌ترتیب احتمال بروز خطر را تا حد زیادی کاهش دهید.

 • سابقه پزشکی و تحصیلی جراحتان را قبل از انجام عمل لیفتینگ بررسی کنید.
 • بررسی کنید پزشک شما چندبار لیفت با نخ انجام داده است و چقدر در این زمینه مهارت دارد؟
 • اکثر جراحان عکس‌های قبل و بعد از عمل بیماران قبلی را به شما نشان داده تا درک بهتری از پروسه داشته باشید.
 • بهتر است یکی از عکس‌های چند سال پیش خود را به پزشک نشان دهید تا ایشان بداند چه تغییراتی مدنظر شماست. پزشک معالج باید به شما بگوید دست‌یابی به این نتیجه امکانپذیر و منطقی هست یا خیر.
 • بهتر است در مورد نوع تجهیزات مورد استفاده، محل انجام عمل و برنامه درمانی آگاهی‌های لازم را داشته باشید. همچنین باید در مورد تکنیک به‌ کار گرفته‌ شده و نوع نخ مورد استفاده اطلاعات لازم را کسب کنید.
 • از پزشک خود بخواهید دستورالعمل‌های قبل و بعد از عمل را در اختیار شما قرار دهد.

نحوه لیفت صورت با نخ


نحوه لیفت صورت با نخ در ولنجک

لیفت با نخ روشی غیرتهاجمی می‌باشد. این عملیات به‌ صورت سرپایی و تحت بی‌حسی موضعی انجام خواهد شد. لازم به ذکر است کل فرایند حدود 1 ساعت طول می‌کشد.

عملیات لیفت با نخ شامل ایجاد برش‌های کوچک در مکان‌های کلیدی پوست، عمدتا خط مو، بوده و سپس سوزن در زیر پوست به‌ منظور لیفت و بالا کشیدن پوست قرار خواهد گرفت. با توجه به شرایط بیمار و تشخیص پزشک، ممکن است تغییراتی در این عملیات اعمال ‌گردد. معمولا بین 2 تا 20 نخ در این پروسه مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

لیفت با نخ روشی نسبتا جدید می‌باشد. اگرچه قبلا از نخ‌های دائمی استفاده می‌شد، امروزه جراحان ترجیح می‌دهند از نخ‌های خاردار جذب‌شدنی استفاده کنند. خارهای روی نخ‌ها به منظور تقویت فیبروزها و تولید کلاژن تعبیه می‌شوند. لازم است بدانید، پوست به‌ طور طبیعی با گذشت زمان و به‌ دلیل از بین رفتن الاستین و کلاژن میل به از دست دادن استحکام و خاصیت ارتجاعی خود دارد، سلول‌ها در پاسخ به فیبروزها هیالورونیک اسید تولید می‌کنند که رطوبت را در پوست جذب می‌کند. رگ‌های کوچک در پوست به‌ واسطه نخ‌های مورد استفاده ضربه خورده، باز می‌شوند و خون جدید همراه با اکسیژن و مواد مغذی به‌ منظور ترمیم درون آن جریان می‌یابند که موجب جوانسازی و شادابی پوست خواهد شد.

پس از عملیات لیفت


پس از پایان عملیات کمی ناراحتی، تورم و کبودی در محل عمل طبیعی است و به مرور زمان بهبود می‌یابد. منتقدان این روش معتقدند اثرات لیفت با نخ موقتی است، چرا که بهبودی در افتادگی پوست بیشتر به‌ دلیل التهاب و جمع شدن آب در ناحیه موردنظر می‌باشد.

پس از انجام عملیات لیفت، چند هفته طول می‌کشد تا نخ‌ها به‌ خوبی با پوست ترکیب شوند. جراح شما دستورالعمل‌هایی به شما ارائه می‌کند که باید از آن‌ها پیروی کنید تا احتمال بروز عوارض جانبی را تا حد زیادی، در طول زمان بهبودی کاهش دهید.

این دستورالعمل‌ها شامل موارد زیر می‌باشد:

 • سعی کنید یک همراه داشته باشید تا شما را به خانه ببرد و در انجام فعالیت‌های روزمره برای مدت 24 ساعت پس از عمل به شما کمک کند.
 • سعی کنید در 24 ساعت اول پس از عمل صحبت نکنید تا بدین‌ترتیب اجازه دهید پوستتان سریع‌تر بهبود یابد.
 • از غذاهای جویدنی در 24 ساعت اول پس از عمل اجتناب کنید. بهتر است از غذاهای نرم و مایعات برای مدت 7 روز استفاده کنید.
 • پزشک شما داروهایی خوراکی برای شما تجویز می‌کند که اختلالی در فرایند بهبودی شما ایجاد نخواهند کرد.
 • در روز اول پس از عمل، سعی کنید سرتان را بالا بگیرید تا پوستتان ورم نکند.
 • دو روز پس از عمل می‌توانید فعالیت‌های سبک روزانه را شخصا انجام دهید و احتمالا پس از یک هفته به زندگی عادی خود باز خواهید گشت.
 • از شرکت در فعالیت‌های اجتماعی در هفته اول پرهیز کنید. به‌ عنوان مثال بهتر است در این مدت از شرکت در مجالس عروسی و دیگر تجمع‌ها خودداری کنید.
 • از ماساژ صورت برای مدت 3 هفته پرهیز کنید.

چه مدت‌ زمانی طول می‌کشد تا نتایج عمل را ببینیم؟


نتایج عمل لیفت صورت

مزیت این روش غیرجراحی این است که اثرات آن بلافاصله پس از عمل قابل مشاهده می‌باشد. اگرچه این درمان همیشگی نیست، تاثیر آن برای مدت زمان زیادی ماندگار خواهد بود.

تاثیرات این عمل برای چه مدتی ماندگار خواهد بود؟


این نخ‌ها برای مدت 6 ماه در پوست باقی می‌مانند. با این‌ وجود، تاثیرات لیفت برای مدت زمان زیادی ماندگار خواهد بود؛ چراکه این عملیات بافت‌ها را به تولید کلاژن ترغیب کرده و برای مدت زیادی (حدودا 2 سال) ماندگار خواهد بود.

آیا این عملیات عوارض جانبی به همراه خواهد داشت؟


اغلب واکنش‌ها به لیفت پوست موقتی هستند و ظرف مدت چند روز برطرف خواهند شد. شما باید انتظار کمی تورم و کبودی را در اولین روزهای پس از درمان داشته باشید، با این‌ وجود اکثر این علائم پس از چند روز بهبود می‌یابند. در اغلب موارد، عوارض جانبی قابل توجهی در بیماران مشاهده نشده‌ است.

اگر نگران هستید و یا احساس می‌کنید مشکلی دارید، بهتر است بلافاصله با متخصصان پوست در زعفرانیه، ولنجک، مقدس اردبیلی تماس بگیرید.

هزینه لیفت صورت با نخ در زعفرانیه، ولنجک


هزینه درمان لیفت صورت به عوامل مختلفی بستگی دارد، میزان افتادگی پوست، تعداد نخ‌های استفاده شده، دستمزد جراح و هزینه‌های مرکز. در صورتیکه ترکیبی از عملیات را به‌ طور همزمان انجام دهید، هزینه‌ها کمی بیشتر خواهد شد.

سوالات متداول


در صورتیکه پس از انجام لیفت با نخ برای ترمیم آن اقدام نکنم، آیا نسبت به قبل بدتر به نظر می‌آیم؟

این نخ‌ها به‌ تدریج توسط بدن جذب شده و بنابراین به‌ طور مثال پس از یک روز تغییر محسوسی اتفاق نمی‌افتد. همچنین این نخ‌ها بافت‌ها را به تولید کلاژن و هیالورونیک‌ اسید تحریک کرده که تاثیر آن‌ها برای مدت نسبتا زیادی دوام خواهد داشت.

آیا لیفت با نخ، نوعی روش درمانی غیرجراحی است؟

این روش درمانی، گاهی با عنوان لیفت صورت به‌ روش غیرجراحی شناخته می‌شود. با این‌ وجود، بهتر است در نظر داشته باشید نمی‌توانید همان نتایج درمان با جراحی را در این روش انتظار داشته باشید.

آیا لیفت با نخ آسیبی به‌ همراه خواهد داشت؟

پزشک معالج در طول لیفت صورت با نخ از بی‌حسی موضعی استفاده می‌کند تا احساس راحتی کنید، بنابراین احتمالا هیچ‌گونه نارحتی احساس نخواهید کرد.

من به‌ دنبال اصلاح چشمگیر علائم پیری در صورتم هستم، آیا لیفت با نخ برای من روشی مناسب است؟

ما این توانایی را داریم که در این خصوص به شما مشاوره دهیم. با این‌ وجود، بهتر است بدانید اگرچه این روش برای اصلاح چروکیدگی‌ها و افتادگی‌های پوست تا حدی موثر خواهد بود، ولی جایگزین مناسبی برای جراحی محسوب نمی‌گردد.

لیفت با نخ می‌تواند با سایر روش‌های درمانی نظیر ترماژ CPT همراه شود. پزشک شما ممکن است برای شما برنامه‌ای داشته باشد تا این روش درمانی را همراه با دیگر روش‌ها انجام دهید.

پوست من وضعیت خوبی ندارد، آیا می‌توانم از لیفت با نخ استفاده کنم؟

بسیار مهم است که پوست شما به‌ هنگام لیفت با نخ آمادگی کامل برای این نوع درمان را داشته باشد. بنابراین قبل از انجام این درمان، بهتر است پوستتان را درمان کنید تا وضعیت خوبی داشته باشد. بسته به شرایط پوست شما هنگام درمان، محصولات خانگی موثر درمان‌هایی نظیر لیزر و رادیوفرکوئنسی (RF) به‌ منظور ایجاد آمادگی برای لیفت با نخ، پیشنهاد می‌گردد. در جلسه مشاوره این موارد به‌ طور کامل مورد بحث قرار خواهند گرفت.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تلفنی