متخصص پوست در زعفرانیه، ولنجک برای جوانسازی و رفع لک و چروک

۱۲ مهر ۱۴۰۱

پوست اندامی شگفت‌انگیز است. پوست اولین خط دفاعی بدن در برابر بیماری‌ها است، از اندام‌های دیگر محافظت می‌کند، شما را گرم و در عین حال خنک می‌کند و معیاری برای درک سلامت بخش‌های داخلی بدن محسوب می‌شود. در برخی موارد نادیده گرفتن علائم واضح پیری مانند چروک‌های کوچک دور چشم یا لب‌ها، لکه‌های پیری و گاهی شل‌شدگی پوست که در آینه می‌بینید دشوار است. در گذشته گزینه‌های محدودی برای جوانسازی پوست بدون نیاز به انجام عمل جراحی وجود داشت. اما اکنون متخصص پوست در زعفرانیه، ولنجک، مقدس اردبیلی می‌تواند با استفاده از روش‌های غیر جراحی جوانسازی پوست اثرات زمان روی صورت شما را محو کند.

برای آن دسته از بیمارانی که به دنبال گزینه‌های کمتر تهاجمی برای به حداقل رساندن چین و چروک‌ها یا علائم پیری هستند، متخصص پوست در زعفرانیه، ولنجک، مقدس اردبیلی گزینه‌های بوتاکس و فیلر را پیشنهاد می‌کند. همچنین این متخصص انواع روش‌های درمانی با لیزر را برای سفت شدن، بازسازی و جوانسازی پوست ارائه می‌دهد.

روش‌های جوانسازی توسط متخصص پوست در زعفرانیه، ولنجک


روش‌های جوانسازی توسط متخصص پوست در ولنجک

چه در اوایل دهه 20، اواسط دهه 30، اواخر دهه 40 یا بیشتر از زندگی خود باشید، ممکن است تا به حال به یک یا چند روش درمانی غیرتهاجمی که توسط پزشک ارائه می‌شود، فکر کرده باشید. شاید شما به نتایج حاصل از جوانسازی در یک دوست غبطه خورده‌اید و یا روند جوانسازی یک فرد مشهور را دنبال کرده باشید. احتمالاً در خصوص این که کدام یک از روش‌های درمانی برای شما مناسب است سوالاتی را در ذهن خود دارید.

در ادامه توضیحاتی در خصوص برخی روش‌های درمانی جوانسازی پوست ذکر شده‌اند:

میکرونیدلینگ 

میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ یک روش درمانی کم تهاجم است که برای انواع پوست و طیف رنگ‌های آن بی‌خطر می‌باشد. سوزن‌های ظریف خراش‌های کوچک کنترل شده‌ای را به پوست وارد کرده و بدن را به ایجاد کلاژن و الاستین جدید تحریک می‌کنند. این روند علائم پیری را کاهش می‌دهد، جای زخم‌های آکنه را از بین می‌برد، منافذ پوست را به حداقل می‌رساند و به طور کلی بافت پوست را روشن و شاداب می‌کند.

پس از استفاده از بی‌حسی موضعی تکنیسین از یک ابزار غلتکی کوچک که از سوزن‌های ریز و ظریف تشکیل شده است برای ایجاد خراش‌های کوچک در زیر پوست شما استفاده خواهد کرد. میکرونیدلینگ تقریباً 30 دقیقه طول می‌کشد و پس از آن احتمالاً سرم آرام‌بخشی اعمال می‌شود. پس از آن پوست شما شاداب و درخشان به نظر خواهد رسید و قاعدتاً می‌توانید بلافاصله به محل کار یا سایر فعالیت‌های خود برگردید. بیشتر افراد برای دستیابی به بهترین نتیجه به چهار جلسه یا بیشتر نیاز دارند.

بازسازی پوست با لیزر 

بازسازی پوست با لیزر

بازسازی پوست با استفاده از لیزرهای ای اف تی (فناوری IPL)، اربیوم و C02 در حال حاضر از پیشرفته‌ترین روش‌های درمانی بدون جراحی برای بازسازی سطحی پوست محسوب می‌شوند. پزشک می‌تواند با استفاده از این روش‌ها ظاهر پوست را بهبود بخشد، خطوط و چین و چروک‌های ظریف را محو نماید، بافت پوست را یکدست کند و لکه‌ها و زخم‌ها را از بین ببرد. درمان‌های صورت با لیزر می‌توانند علائم پیری را کاهش دهند، درخشش جوانی به چهره شما ببخشند و وضعیت کلی و ظاهر پوست را بهبود دهند. متخصص پوست در زعفرانیه، ولنجک، مقدس اردبیلی مجموعه‌ای از موثرترین درمان‌های لیزر موجود از جمله لیزرهای تخریبی و غیر تخریبی را به شما ارئه می‌دهد. جهت انتخاب روش درمانی مناسب با پزشکان ما تماس بگیرید.

لیزر غیر تخریبی 

لیزر غیر تخریبی

روش‌های درمانی لیزر غیر تخریبی عموماً تهاجم کمتری نسبت به روش‌های لیزر تخریبی دارند. همچنین زمان بهبودی این لیزرها کمتر و به طور معمول 1 تا 3 روز است. لیزر غیر تخریبی گرما را به عمق درم رسانده و اساساً لایه بالایی پوست را دست نخورده باقی می‌گذارد و در نهایت بافت پوست زیرین درمان می‌شود. گرمای عمیق ایجاد شده توسط لیزر غیر تخریبی باعث بازسازی کلاژن می‌شود. لیزر غیر تخریبی برای درمان چین و چروک‌های سطحی، اسکارهای سطحی و خطوط زیر چشم روشی بسیار مطلوب است. پزشکان با استفاده از لیزر غیر تخریبی روش‌های درمانی پالس شدید نور (لیزر IPL)، حذف ضایعات رنگی/عروقی و لیزر رگ‌ها شامل رگ‌های عنکبوتی، از بین بردن تاتو، سفت کردن پوست و درمان اسکار آکنه را انجام می‌دهند. فناوری لیزر فراکشنال دارای خصوصیاتی از قبیل حداکثر ایمنی و اثربخشی است و از جدیدترین و پیشرفته‌ترین روش‌های جوانسازی پوست به شمار می‌آید.

لیزر تخریبی 

لیزر تخریبی یا لیزرهای C02 روی لایه‌های سطحی پوست تأثیر می‌گذارند. این لیزرها در حذف چین و چروک‌های متوسط تا عمیق بسیار مؤثر هستند. با استفاده از لیزر تخریبی سطحی‌ترین لایه‌ها با پرتوی لیزر C02 هدف قرار داده می‌شوند تا پوست آسیب دیده و پیر حذف شود. طی این روش از چین و چروک‌های پوست کاسته می‌شود و طی دوره بهبودی پوست سفت می‌شود. لیزر C02 تهاجمی‌تر از درمان‌های غیر تخریبی است و زمان بهبودی آن 7 روز طول می‌کشد. این روش درمانی غیر جراحی محبوب که به عنوان لایه‌برداری با لیزر و تبخیر لیزری نیز شناخته می‌شود در صورت انجام توسط متخصص جراح پلاستیک صورت ایمنی و تأثیر بسیار زیادی دارد.

متخصص پوست در زعفرانیه، ولنجک، مقدس اردبیلی نواحی تحت درمان را با بی‌حسی موضعی بی‌حس کرده و پرتوی شدید انرژی نور را به پوست شما هدایت می‌کند. این روش بسته به تعداد مناطق تحت درمان 30 دقیقه تا دو ساعت طول خواهد کشید. مناطق تحت درمان معمولاً طی 10 تا 21 روز بهبود می‌یابند و می‌توانید پس از طی یک هفته فعالیت‌های روزانه خود را از سر گیرید.

میکرونیدلینگ با امواج رادیویی 

در میکرونیدلینگ با امواج رادیویی انرژی امواج رادیویی با سوزن‌های فوق ریز ترکیب می‌شود تا پوست شما از درون بازسازی شود. با افزایش سن سطح کلاژن و اسید هیالورونیک بدن کاهش می‌یابد، تولید الاستین متوقف می‌شود و در نهایت پوست ما خاصیت ارتجاعی خود را از دست می‌دهد و شکننده‌تر می‌شود. میکرونیدلینگ با امواج رادیویی روند بهبودی طبیعی بدن را بیدار می‌کند. همچنین این روش تولید کلاژن، الاستین و اسید هیالورونیک را تحریک می‌کند و در نتیجه رنگ پوست، بافت و استحکام آن را بهبود می‌بخشد.

متخصص قبل از استفاده از دستگاه میکرونیدلینگ یک ماده بی حس کننده موضعی را برای اعمال خراش‌هایی با عمق تقریبی یک تا چهار میلی متر (بسته به ناحیه تحت درمان) تزریق می‌کند و سپس انرژی امواج رادیویی را به عمق پوست می‌فرستد. این درمان حدود 20 دقیقه طول می‌کشد و احتمال بروز قرمزی ملایم، تورم و احساس گرما (شبیه آفتاب سوختگی) در اطراف ناحیه هدف وجود دارد. حداقل سه جلسه میکرونیدلینگ برای اخذ نتایج مطلوب توصیه می‌شود.

میکرودرم ابریژن 

میکرودرم ابریژن

میکرودرم ابریژن روشی است که طی آن بلورهای سیلیکون (دانه‌های شن) از طریق هوا به سطح پوست رانده می‌شوند و مقدار کمی التهاب ایجاد می‌کنند. میزان کم تورم تولید شده در این روش می‌تواند ظاهر چین و چروک‌های سطحی را بهبود بخشد. نتایج نسبتاً کم و موقتی هستند و درمان باید در فواصل متوالی تکرار شود. از طرف دیگر عوارض جانبی کمی در این روش مشاهده می‌شوند.

تحریک حاصل از میکرودرم ابریژن در ابتدا مانند آفتاب سوختگی به نظر می‌رسد و متقاضی احساس سفتی می‌کند، اما این اثرات طی یک روز برطرف می‌شوند. درمان‌های متعدد ممکن است برای اخذ نتایج مطلوب لازم باشند.

ترماژ 

ترماژ

امواج رادیویی می‌توانند ظاهر پوست آسیب دیده در اثر پرتوی آفتاب را بهبود بخشند. اعتقاد بر این است که این تأثیر از دو طریق حاصل می‌شود: 1. تغییراتی که با گرم شدن مستقیم کلاژن پوست ایجاد می‌شوند منجر به سفت شدن پوست شل شده می‌گردند، 2. کلاژن جدید سنتز شده پس از گرم شدن مسئول بهبود است. گاهی نیز هر دو موارد فوق عامل بهبود پس از اعمال امواج رادیویی هستند. دستگاه‌هایی (به عنوان مثال ترماژ) که برای تولید انرژی رادیویی استفاده می‌شوند می‌توانند گرمای کافی در پوست ایجاد کنند تا حدی که ممکن است درد ایجاد شود. اما به طور کلی تنها یک جلسه درمان برای اخذ نتایج مطلوب مورد نیاز است.

افتادگی پلک‌ها یکی از مشکلاتی است که اغلب توسط ترماژ درمان می‌شود. نتایج تا چهار تا شش ماه پس از درمان قابل مشاهده نخواهند بود.

بوتاکس 

بوتاکس

بوتاکس یک پروتئین تزریقی و خالص‌سازی شده است که با تضعیف عضلاتی که منقبض شده و باعث ایجاد چین و چروک می‌شوند، پوست صاف‌تر و سفت‌تری ایجاد می‌کند. با استفاده از مقادیر مناسب بوتاکس و تزریق آن در مکان‌های مناسب نتایج مطلوبی حاصل می‌شوند. این نتایج به شما در ایجاد ظاهری جوان‌تر و در عین حال طبیعی کمک می‌کنند. بوتاکس همچنین می‌تواند به عنوان یک اقدام پیشگیرانه در برابر روند پیری استفاده شود. اگر به محض مشاهده خطوط ظریف شروع به استفاده از بوتاکس کنید، می‌توانید از ایجاد خطوط ریز و چین و چروک جلوگیری نمایید.

متخصص ممکن است قبل از تزریق بوتاکس به عضلات صورت از یخ یا کرم بی‌حس‌کننده موضعی برای بی حس کردن محل درمان استفاده کند. دوره نقاهت پس از این درمان بسیار کوتاه است، بنابراین می‌توانید بلافاصله فعالیت‌های روزانه خود را از سر گیرید. ممکن است در طی 24 تا 48 ساعت متوجه صاف شدن مشخص خطوط شوید. نتایج حاصل تا چهار ماه ادامه خواهند یافت.

لایه‌برداری شیمیایی 

لایه‌برداری شیمیایی

در لایه‌برداری شیمیایی از مواد مختلفی برای تخریب پوست و برداشتن لایه‌های خارجی استفاده می‌شود. عمق لایه‌برداری به نوع ماده شیمیایی، غلظت و مدت زمان باقی ماندن آن روی پوست بستگی دارد. اسید گلیکولیک، اسید لاکتیک، سالیسیلیک اسید، تری کلرواستیک اسید (TCA) و فنول از جمله مواد شیمیایی مورد استفاده در لایه بردارهای آرایشی هستند. پس از بهبود پوست پیشرفت قابل ملاحظه‌ای را نسبت به وضعیت قبل مشاهده خواهید کرد.

لایه‌برداری‌های ملایم ممکن است هر چند هفته یک بار جهت اخذ نتایج مطلوب تکرار شوند. لایه‌برداری عمیق‌تر ممکن است مقداری ناراحتی و همچنین تورم و دلمه ایجاد کند. لایه‌برداری متوسط یا عمیق صورت را می‌توان در فواصل 6 تا 12 ماه تکرار کرد. توصیه می‌شود پزشکی را انتخاب کنید که تجربه زیادی در مورد روش انتخاب شده داشته باشد زیرا نتایج مطلوب لایه‌برداری شیمیایی به تکنیک وابسته‌اند. پزشک می‌تواند بهترین روش را به متقاضی جهت حل مشکل پیشنهاد دهد.

اسکالپترا

اسکالپترا یک ماده تزریقی است که به تدریج حجم را برای ایجاد ظاهری جوانتر به صورت باز می‌گرداند. اسکالپترا بر خلاف سایر فیلرهای مایع یا ژلی یک اسید پلی ال لاکتیک است که به شما در تحریک تولید کلاژن طبیعی در اعماق پوست کمک می‌کند. طی این روند ساختار پوست بازسازی می‌شود و چین و چروک‌های پوست نیز پر می‌شوند تا ظاهری جوان و شاداب ایجاد شود. نتایج دوامی بیشتر از فیلر دارند و تقریباً دو سال طول خواهند کشید.

متخصص پوست در زعفرانیه، ولنجک، مقدس اردبیلی پس از استفاده از بی حس کننده موضعی تزریقاتی را در خطوط، چین و چروک‌ها و چین‌های عمیق انجام می‌دهد. ممکن است بلافاصله پس از درمان تورم جزئی را تجربه کنید که معمولاً ظرف چند روز فروکش می‌کند. در چند هفته اول پس از جلسات درمانی نتایج به تدریج قابل مشاهده هستند. اثر کامل این روش پس از تقریباً سه جلسه درمانی در طی چند ماه قابل مشاهده خواهد بود.

فیلر پوستی

فیلرپوستی

فیلرهای پوستی اصطلاحی عمومی برای محصولات تزریقی هستند که برای درمان‌های غیر جراحی زیبایی صورت و به منظور اهداف مختلفی استفاده می‌شوند. برخی از این اهداف عبارتند از حذف چین و چروک‌ها و یا کاهش قابل توجه خطوط و چین و چروک‌ها، افزودن کانتور، ایجاد حجم، از بین بردن حلقه‌های تیره زیر چشم و در نهایت ایجاد ظاهری شاداب و جوان‌تر. فیلرهای پوستی که به عنوان فیلرهای صورت نیز شناخته می‌شوند می‌توانند ظاهری پرتر را در صورت ایجاد کنند. برای خطوط کم عمق و چین و چروک‌ها فیلرهای تزریقی می‌توانند نتایج طبیعی مورد نظر شما را فراهم کنند و ظاهری تازه و جوان‌تر را ایجاد نمایند. اگرچه فیلر به بهبود افتادگی شدید پوست کمک نمی‌کند اما از فیلرهای پوستی مانند Juvéderm Voluma Lift و Teosyal Ultimate اغلب می‌توان برای مواردی که لیفت مایع صورت نامیده می‌شود، استفاده کرد.

فیلرهای صورت بسیاری از مزایای لیفت صورت را بدون تحمیل هزینه و یا عوارض جانبی عمل جراحی ارائه می‌دهند. بهبود تقریباً بلافاصله پس از اولین جلسه درمان دیده می‌شود. فیلرهای پوستی ظاهری طبیعی به شما می‌دهند که تاثیری در بیان صورت ندارد. دوره نقاهت وجود ندارد یا مدت آن بسیار کم است و می‌توان این روش را در کمتر از 30 دقیقه به پایان رساند. لیفت صورت بدون جراحی این امکان را برای شما فراهم می‌کند تا با افزایش سن ظاهر خود را به نحوی مناسب مدیریت کنید. همچنین متخصص پوست در زعفرانیه، ولنجک، مقدس اردبیلی بهترین خدمات ممکن را در این زمینه به شما ارائه خواهد داد تا ظاهری جوان‌تر و شاداب‌تر داشته باشید.

لیزر موهای زائد 

لیزر موهای زائد روشی است که برای از بین بردن موهای زائد در قسمت‌های مختلف بدن استفاده می‌شود. این روش معمولاً برای از بین بردن موها در پاها، بازوها، صورت و ناحیه خط بیکینی کاربرد دارد. در این روش فولیکول‌های مو هدف قرار داده می‌شوند و در نتیجه از رشد مجدد موها جلوگیری خواهد شد. نتایج حاصل از این روش دائمی هستند. لیزر موهای زائد می‌تواند گزینه خوبی برای افرادی باشد که از اپیلاسیون یا تراشیدن موهای زائد بدن خسته شده‌اند. لیزر بسته به رنگ پوست و موی تنظیم می‌شود. همه لیزرها برای همه انواع پوست مناسب نیستند. نوع پوست باید قبل از درمان تعیین شود. لیزرهای خاصی برای از بین بردن موهای زائد وجود دارند که می‌توانند پوست‌های تیره‌تر و برنزه را درمان کنند. در اکثر بیماران نتیجه حاصل از لیزر موهای زائد پس از چند جلسه درمانی دائمی است. این امر به رنگ پوست و تراکم موهای متقاضی بستگی دارد. انجام لیزر موهای زائد تا زمان توقف رشد مو و با فواصل هر چهار تا شش هفته یکبار توصیه می‌شود. غالباً پنج تا شش جلسه درمانی نیاز است. اگر موها پس از گذشت سال‌ها رشد کنند مانند گذشته متراکم نخواهند بود.

بعد از انجام این روش ممکن است احساس آفتاب سوختگی داشته باشید. سایر عوارض جانبی احتمالاً شامل قرمزی، زخم و تورم هستند. همچنین ممکن است پوست بعد از انجام لیزر قرمز شود. احتمال بروز اسکار دائمی بسیار نادر است.

انتخاب گزینه مناسب 


انتخاب گزینه مناسب

طیف وسیع گزینه‌های در دسترس ممکن است گیج‌کننده باشد. چگونه باید در خصوص مواد فیلر پوست، بوتاکس، لایه‌برداری پوست، لیزر جوانسازی پوست و نوع روش درمانی مناسب اطلاعاتی کسب کنید؟ حقیقت این است که اگر به یک پزشک باتجربه مراجعه کنید نیازی به کسب تخصص در خصوص نوع درمان مناسب نخواهد بود. اگر نتایج مورد نظر خود را مشخص کنید پزشک می‌توانند در خصوص بهترین روش‌های درمانی شما را راهنمایی کند. بسیاری از متخصصان زیبایی نیز مرتباً از ترکیبی از روش‌های درمانی استفاده می‌کنند.

اهمیت مشاوره 


انجام لیفت صورت به روش غیر جراحی صرفاً شامل مراجعه به یک متخصص زیبایی بدون مجوز و تزریق فیلر پوست نیست. در واقع لیفت صورت یک بسته درمانی با دقت انتخاب شده است که به منظور کاهش علائم خاص پیری عمل می‌کند. مشاوره با یک متخصص زیبایی واجد شرایط و قابل اعتماد بسیار ضروری است. متخصصین می‌توانند در خصوص نتایج قابل دستیابی و درمان‌های لازم با شما صحبت کنند و بسته درمانی مناسب شرایط شما را ارائه دهند.

برای پیدا کردن متخصصی که با او احساس راحتی می‌کنید، کسی که شما را درک کرده و در شما اعتماد به نفس ایجاد می‌کند زمان کافی را اختصاص دهید.

مزایای لیفت صورت به روش‌های غیر جراحی


مزایای لیفت صورت به روش‌های غیر جراحی در ادامه ذکر شده‌اند.

نتایج سریع و قابل توجه 

بعضی از درمان‌ها نتایج فوری دارند و برخی دیگر چند روز یا چندین هفته طول می‌کشند. روش‌های فوق درمان‌هایی هستند که اثر آن‌ها به سرعت قابل مشاهده می‌باشند.

مقرون به صرفه بودن 

طیف وسیعی از درمان‌ها برای بهبود چندین ناحیه بیشتر هزینه خواهند داشت اما با این حال هزینه آن‌ها همچنان در مقایسه با لیفت صورت به روش جراحی کم است.

دوره بهبودی کوتاه 

لیفت صورت به روش جراحی به بیهوشی عمومی و مدت زمان طولانی برای بهبود احتیاج دارد و در عین حال انجام آن زمان بیشتری را می‌طلبد. درمان‌های غیر جراحی این نقاط ضعف را ندارند.

فقدان استرس 

متخصصان جراحان زیبایی ماهری وجود دارند اما حتی با مشاهده نظرات در ارتباط با بهترین آن‌ها می‌بینید که برخی از متقاضیان از نتیجه راضی نیستند. زیرا هر عمل جراحی می‌تواند منجر به بروز نتایجی شود که انتظار آن را ندارید. این امکان وجود دارد که مقادیر زیادی را برای لیفت صورت هزینه کنید و باز هم از نتایج راضی نباشید.

شما می‌توانید لیفت صورت به روش‌های غیر جراحی را از همان ابتدا به میزان کم شروع کنید و نتایج را ببینید. سپس در صورت رضایت از نتایج می‌توانید درمان‌های بعدی را نیز ادامه دهید. دائمی نبودن نتایج یک مزیت محسوب می‌شود. نتایج برای یک دوره ادامه دارند و شما می‌توانید با گذشت زمان و بر اساس علائم جدید پیری مجدداً اقدام به جوانسازی بر اساس نیازهای خود نمایید.

نتایج 


لیفت صورت به روش غیر جراحی نتیجه دائمی ایجاد نمی‌کند. نتیجه حاصل از برخی درمان‌ها حدود شش ماه طول می‌کشد و بعضی دیگر نتایج طولانی‌تر دارند. به عنوان مثال تأثیر مواد فیلر پوست می‌تواند 18 ماه طول بکشد. اگرچه با افزایش سن علائم پیری ظاهر می‌شوند اما برای حفظ نتایج لازم است که درمان‌های بعدی نیز انجام شوند. هر درمان دائمی احتمالاً نتایجی ایجاد می‌کند که با افزایش سن غیر واقعی به نظر می‌رسند.

همچنین لازم به ذکر است که بسیاری از درمان‌ها فقط به یک جلسه اضافی نیاز دارند. به عنوان مثال مواد فیلر، کلاژن‌سازی را تحریک می‌کنند. روند کلاژن‌سازی ادامه می‌یابد و بنابراین ممکن است نیازی به تزریق دوزی به میزان دوز اولیه هیالورونیک اسید در جلسات بعدی نباشد. لیفت صورت به روش غیر جراحی روند پیری را متوقف نخواهد کرد. آنچه این روش می‌تواند انجام دهد کاهش تأثیر پیری و ایجاد نتایج خیره‌کننده‌ای است که با طراوت و در عین حال طبیعی هستند.

سؤالات متداول


رایج‌ترین روش‌ها با حداقل تهاجم کدامند؟ 

بوتاکس متداول‌ترین روش با حداقل تهاجم است. استفاده از فیلرها نیز روش معمول دیگر است.

بهترین درمان غیر جراحی برای رفع چین و چروک چیست؟ 

بسته به محل چین و چروک‌ها می‌توان از روش‌های درمانی مختلفی استفاده کرد. چروک‌های پیشانی، چین و چروک عمودی بین ابروها، خطوط لبخند در اطراف چشم یا چین‌های پنجه کلاغی بهتر است با بوتاکس یا محصولات مشابه درمان شوند.

از فیلرها معمولاً برای پر کردن خطوط خنده در اطراف دهان استفاده می‌شود. اسیدهای هیالورونیک مانند Juvederm و Restylane محبوب‌ترین مواد فیلر هستند. Radiesse، Bellafill و Sculptra سایر فیلرهای محبوب محسوب می‌شوند.

درمان چین و چروک صورت به روش غیر جراحی را می‌توان با استفاده از لیزر، لایه بردارهای گلیکولیک، میکرونیدلینگ و محصولات مراقبت از پوست انجام داد. نوع درمان به شدت چین و چروک بستگی دارد.

بهترین درمان غیر جراحی برای سفت شدن پوست چیست؟ 

روش‌های درمانی متعددی برای سفت شدن پوست بدون انجام عمل جراحی وجود دارند. یکی از بهترین روش‌های درمان سفت شدن پوست روش پروفاند است. روش پروفاند شامل استفاده همزمان امواج رادیویی با میکرونیدلینگ است و تنها به یک جلسه درمانی با دوره نقاهت کوتاه نیاز دارد.

بهترین درمان غیر جراحی ضد پیری چیست؟ 

یک برنامه مناسب مراقبت از پوست بهترین درمان غیر جراحی برای ضد پیری است. این برنامه باید شامل شستشوی صورت، استفاده از تونر، ضد آفتاب و مرطوب کننده باشد. بسته به سن نیز می‌توان از محصولات حاوی ویتامین C و Retin-A استفاده کرد.

برای بهبود علائم پیری صورت چه کاری می‌توانم انجام دهم؟ 

مراقبت از پوست بهترین راه پیشگیری بروز علائم پیری صورت است. تمرین عادات خوب مراقبت از پوست می‌تواند به جلوگیری از پیری زودرس صورت کمک کند. استفاده از ضد آفتاب بسیار مهم است، زیرا آفتاب سهم زیادی در آسیب رساندن به پوست دارد. ضد آفتاب‌ها در کاهش خطوط ریز و چین و چروک‌ها نقش بسیار مهمی دارند. انتخاب محصولات خوب مراقبت از پوست نیز مهم است.

آیا جایگزینی برای لیپوساکشن وجود دارد؟ 

کانتورینگ غیر تهاجمی بدن روشی غیر جراحی است که می‌توان از آن برای تراشیدن قسمت‌های مختلف بدن استفاده کرد. Coolsculpting و Sculpsure نمونه‌هایی از کانتورینگ غیرتهاجمی بدن هستند. این روش‌ها جایگزین لیپوساکشن نیستند اما می‌توانند در کاهش چربی در مناطق خاص مؤثر باشند. نتایج حاصل از این روش‌ها تأثیر کمتری نسبت به لیپوساکشن دارند. لیپوساکشن نسبت به روش‌های غیرتهاجمی کانتورینگ بدن نتایج چشمگیرتر و پایدارتری را ارائه می‌دهد. با این حال کانتورینگ غیر تهاجمی بدن می‌تواند گزینه خوبی برای افرادی باشد که در مورد جراحی مردد هستند یا یک روش با تهاجم کمتر را ترجیح می‌دهند.

با افزایش سن کمبود الاستین و کلاژن چه تاثیری دارد؟ 

از اواسط دهه 20 زندگی الاستین شروع به تجزیه می‌کند. با کاهش الاستین پوست خاصیت ارتجاعی خود را از دست می‌دهد. به عنوان مثال تشک قدیمی را تصور کنید که فنرهای آن نیز قدیمی شده‌اند و خاصیت ارتجاعی خود را از دست داده‌اند.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تلفنی