مشاوره رایگان
واتساپ

لیزر موهای زائد برای پوست های تیره و روشن

۱۸ مرداد ۱۴۰۱

اگر مانند اکثر مردم هستید، اصلاح موها با استفاده از تیغ، اپیلاسیون و کندن با موچین بخشی از نبرد به ظاهر بی‌پایان شما با موهای زائد است. مردان و زنان کشورهای مختلف سالانه ساعت‌های بی‌شماری را صرف انجام روش‌های مختلف رفع موهای زائد می‌کنند. همگی این روش‌ها نیاز به مراقبت و نگهداری مداوم دارند. آیا تا به حال آرزو کرده‌اید که راهی برای رفع سریع، آسان و دائم موهای زائد بدن یا صورت وجود داشته باشد؟ شما خوش‌شانس هستید!

لیزر موهای زائد راه حلی دائمی مؤثر، مقرون به صرفه و ماندگار را برای رفع موهای زائد تقریباً در تمام نقاط بدن ارائه می‌دهد. وقت گرانبهای خود را برای نظافت با روش‌های مرسوم رفع موهای زائد هدر ندهید و با لیزر موهای زائد یکبار برای همیشه با موهای زائد خود خداحافظی کنید.

در مطب دکتر الناز احمدی در زعفرانیه از جدیدترین دستگاه‌های لیزر موهای زائد برای رفع موهای زائد صورت، زیربغل و بیکینی استفاده می‌شود.

لیزر چگونه عمل می‌کند؟


لیزر پرتویی از خود ساطع می‌کند که از لایه‌های فوقانی پوست عبور می‌کند. این پرتو فولیکول مو را هدف قرار می‌دهد و از بین می‌برد. نور لیزر توسط رنگدانه یا رنگ موجود در ساقه و فولیکول مو جذب می‌شود. انرژی لیزر با گرم شدن ساقه نگهدارنده مو را کاملاً از بین می‌برد. این روند باعث شل شدن موهایی می‌شود که در نهایت می‌ریزند. همچنین از تشکیل سلول‌های جدید مو نیز جلوگیری می‌شود.

مزایای لیزر موهای زائد


اگرچه برای اخذ نتایج پایدار به چندین جلسه درمانی نیاز دارید، اما بعد از هربار درمان ضخامت و تعداد موها کاهش خواهند یافت. لیزر موهای زائد نه تنها نیاز به اصلاح موها با استفاده از تیغ، اپیلاسیون و یا کندن توسط موچین را از بین می‌برد، بلکه از رشد موهای زائد زیر پوستی، زخم تیغ، بریدگی و تورم نیز جلوگیری می‌کند. لیزر موهای زائد راهکاری سریع و مؤثر را برای انواع پوست و رنگ مو در متقاضیان ارائه می‌دهد.

لیزر موهای زائد در کدام مناطق بدن قابل انجام هستند؟


به یاد داشته باشید که لیزر موهای زائد در سطوح بزرگ‌تر نسبت به قسمت‌های کوچک‌تر بدن زمان بیشتری نیاز دارد. به عنوان مثال مناطقی مانند لب فوقانی را می‌توان در عرض چند دقیقه درمان کرد. در حالی که رفع موهای زائد پشت ممکن است یک ساعت طول بکشد و به جلسات مکرر نیاز داشته باشد.

به غیر از اعضای بدن متغیرهایی مانند رنگ و ضخامت مو و رنگ پوست بر تعداد جلسات و مدت زمان هر جلسه تأثیر می‌گذارند.

لیزر موهای زائد در افرادی که موهای تیره و پوست روشن دارند بهترین نتیجه را خواهد داد زیرا لیزر رنگدانه ملانین در موها را هدف قرار می‌دهد. افراد دارای پوست تیره و موهای روشن به طور نسبی به جلسات درمانی بیشتری نیاز دارند.

در ادامه قسمت‌های مختلف بدن مردان و زنان که می‌توانند تحت درمان لیزر موهای زائد قرار گیرند، ذکر شده‌اند. همچنین در این مقاله به آنچه از لیزر موهای زائد در نقاط مختلف بدن انتظار می‌رود، پرداخته شده است.

 

لیزر موهای زائد

 

شکم

موهای زائد در ناحیه اطراف شکم بعضی افراد به ویژه کسانی که مبتلا به سندرم تخمدان پلی کیستیک (PCOS) هستند، مشاهده می‌شود. می‌توانید برای رفع موهای زائد ناحیه شکمی از لیزر موهای زائد استفاده کنید که باعث کاهش طولانی مدت رشد مو می‌شود.

انگشتان دست و پا

موهای زائد بند انگشتان پا و انگشتان پا در افراد در حدود سن بلوغ رشد می‌کند. پس از بلوغ ممکن است این موها ضخیم‌تر و نمایان‌تر شوند. می‌توانید روش لیزر موهای زائد را برای اخذ نتیجه‌ای ماندگار انتخاب کنید.

پشت

درمان لیزر موهای زائد پشت یک روش معمول در بین مردان است که به جلسات مکرر نیاز دارد.

سینه‌ها

تغییرات هورمونی در زنان ممکن است منجر به رشد مو در ناحیه سینه و آرئول شود. برداشتن تنها یک یا دو تار مو با موچین ممکن است مؤثر باشد. با این وجود موها دوباره رشد خواهند کرد. در این حالت می‌توانید برای رفع موهای زائد ناحیه سینه از لیزر موهای زائد استفاده کنید که باعث کاهش مو برای مدت طولانی می‌شود.

قفسه سینه

افزایش رشد مو در ناحیه قفسه سینه در مردان به دلیل مساحت زیاد آن بسیار رایج است. انتخاب روش‌های موقت رفع موها به ویژه در ناحیه قفسه سینه زمان‌بر است. در این صورت آقایان می‌توانند روش لیزر موهای زائد قفسه سینه را انتخاب کنند که باعث کاهش موها برای مدت طولانی می‌شود.

باسن

ممکن است رشد موهای زائد در ناحیه باسن عجیب و ناراحت‌کننده باشد. رفع موهای زائد با لیزر راه حلی جامع است که می‌تواند باعث کاهش رشد مو در این ناحیه برای مدت طولانی شود.

خط بیکینی

از بین بردن موهای زائد در ناحیه بیکینی در بین زنان بسیار رایج است. اصلاح موها با استفاده از تیغ در چنین نواحی ظریفی منجر به سوختگی و ایجاد موهای زیرپوستی می‌شود. از آنجا که این قسمت از بدن حساس است، اپیلاسیون نیز درد بیشتری ایجاد می‌کند. لیزر موهای زائد منطقه بیکینی در هر جلسه تنها 20 دقیقه طول می‌کشد و نتایج ماندگاری ایجاد خواهد کرد. شما می‌توانید برای 5 جلسه با فاصله حدود یک ماه جهت انجام لیزر برنامه ریزی کنید.

پاها

پاها محبوب‌ترین مناطق درمانی برای از بین بردن موهای زائد هستند. شما باید از امتحان کردنِ همه روش‌های موقت رفع موهای ساق پا خسته شده باشید. لیزر موهای زائد ناحیه پا ظرف مدت 3 جلسه بهترین نتیجه را می‌دهد زیرا موهای ساق پا تیره‌تر و ضخیم‌تر هستند. برای لیزر موهای زائد ساق پا 30 دقیقه و برای کل پاها حداقل یک ساعت زمان لازم است. برای از بین بردن کامل موها ممکن است به 12 جلسه لیزر نیاز داشته باشید.

 

لیزر موهای زائد پاها

 

زیر بغل

زیر بغل یکی دیگر از مناطق درمانی رایج است. رشد موها در این ناحیه بیشتر و موها ضخیم‌تر هستند. با وجود موهای تیره زیر بغل پوشیدن لباس بدون آستین ممکن است خجالت‌آور باشد. اصلاح مکرر منجر به تیرگی، جای زخم و رشد موهای زیر پوستی می‌شود. لیزر موهای زائد زیر بغل روشی نسبتاً ایمن و مؤثر است. برای کاهش دائمی موها در ناحیه زیر بغل 3 تا 4 جلسه لیزر مورد نیاز است.

 

لیزر مو های زیر بغل

 

صورت

موها در مرحله رشد به لیزر درمانی پاسخ سریعی می‌دهند. موهای صورت متعلق به مرحله استراحت چرخه رشد هستند. موهای این ناحیه در مقایسه با مناطق دیگر روشن‌تر و نازک‌تر هستند. بنابراین لیزر موهای زائد صورت به جلسات مکرر و زمان بیشتری برای نشان دادن اثرات نیاز دارد. هر جلسه حدود 15 دقیقه طول می‌کشد و حدود 3 تا 5 درمان در عرض 3 تا 4 هفته می‌تواند بهترین نتایج را به همراه داشته باشد. همچنین لیزر موهای زائد صورت به کاهش جای تیغ و موهای زیر پوستی که در صورت و گردن به دلیل اصلاح مکرر ایجاد می‌شوند، کمک می‌کند.

در کدام نواحی بدن نمی‌توان از لیزر برای رفع موهای زائد استفاده کرد؟


لیزر موهای زائد را می‌توان در هر نقطه از بدن و در هر نقطه‌ای که موها رشد می‌کنند، انجام داد. اما محدودیت‌هایی در برخی مناطق وجود دارند. متخصصین زیبایی نمی‌توانند لیزر موهای زائد را در قسمت ابرو انجام دهند زیرا خطر بروز آسیب چشمی در این ناحیه زیاد است. انجام لیزر در فاصله یک اینچی از حفره چشم غیرقانونی است.

بهترین نوع لیزر برای رفع موهای زائد


بهتر است در مورد بهترین لیزر مناسب خود اطلاعاتی کسب نمایید زیرا بسیاری از کلینیک‌ها از فناوری قدیمی استفاده می‌کنند. لیزرها سالیانه پیشرفت می‌کنند و درمان‌ها ایمن‌تر، سریع‌تر و موثرتر از قبل می‌شوند.

در حال حاضر چندین نوع لیزر وجود دارند که برای استفاده در انواع خاص پوست‌ها تأیید شده‌اند. این لیزرها عبارتند از:

لیزر روبی

روبی لیزر اصلیِ رفع موهای زائد است. رنگ قرمز عمیق آن در طول موج 694 نانومتر به خوبی توسط رنگدانه ملانین موجود در مو جذب می‌شود. این ویژگی باعث می‌شود که لیزر روبی انتخابی عالی برای موهای نازک و روشن باشد.

 

لیزر روبی

 

با این حال، از آنجا که ملانین در پوست و همچنین ساقه مو وجود دارد، لیزر روبی نمی‌تواند در بیمارانی که پوست بسیار روشنی ندارند از جمله پوست برنزه استفاده شود.

به دلیل این محدودیت و همچنین سرعت آهسته تکرار و اندازه هدف‌گیری نسبتاً کوچک، محبوبیت لیزر روبی در سال‌های اخیر برای رفع موهای زائد کاهش یافته است.

لیزر الکساندرایت

لیزر الکساندرایت نور مایل به قرمزی تولید می‌کند که می‌تواند توسط ملانین در مو جذب شود.

لیزر الکساندرایت با اندازه بزرگ هدف‌گیری (تا 18 میلی‌متر) و سرعت تکرار بالا، سریع‌ترین لیزر موهای زائد از نظر سرعت پالس است. این لیزر برای درمان سریع نواحی وسیع بدن مناسب است. به عنوان مثال کل ناحیه پشت را می‌توان در کمتر از 30 دقیقه درمان کرد.

لیزر الکساندرایت روی پوست‌های روشن تا زیتونی عملکرد مناسبی دارد اما روی پوست‌های تیره چندان کارآمد نیست.

در حال حاضر محبوب‌ترین گزینه برای لیزر الکساندرایت نوع کندلا جنتل مکس پرو است. این دستگاه در واقع شامل دو لیزر الکساندرایت و اِن دی: یاگ می‌باشد که در ادامه شرح داده شده‌اند.

 

لیزر الکساندرایت

 

لیزر ان دی: یاگ (پالس طولانی)

اِن دی: یاگ لیزری محبوب است زیرا می‌تواند در انواع پوست از جمله پوست برنزه استفاده شود.

همچنینان اِن دی: یاگ از اندازه‌های بزرگ هدف‌گیری با سرعت بالای تکرار استفاده می‌کند تا بتواند مناطق وسیع را به سرعت درمان کند.

یکی از معایب اِن دی: یاگ این است که روی موهای ظریف و روشن عملکرد مناسبی ندارد. هرچند لیزرهای دیگر موهای زائد می‌توانند این عیب را برطرف کنند.

لیزر دیود

لیزر دیود شامل یک دیود لیزری با قدرت بالا و اشعه مادون قرمز (نامرئی) در طول موج حدود 800 تا 808 نانومتر است. این طول موج طولانی است. طول موج فوق به لیزر دیود اجازه می‌دهد تا با عبور از لایه‌های فوقانی به عمق پوست نفوذ کند. این ویژگی باعث می‌شود لیزر دیود برای پوست‌های تیره‌تر ایمن‌تر باشد اما برای موهای روشن و نازک تأثیر کمتری دارد.

به طور معمول لیزر دیود دارای اندازه هدف‌گیری کوچک‌تر است که همیشه به معنی زمانی طولانی‌تر برای تکمیل یک جلسه درمانی است. بنابراین، کلینیک‌ها ممکن است هزینه بیشتری برای این نوع درمان در نظر بگیرند. جلسه طولانی‌تر ممکن است باعث ایجاد ناراحتی بیشتر متقاضی و نیاز به اعمال بی‌حسی موضعی شود.

 

لیزر دیود

 

آی پی ال (پالس نوری شدید)

دستگاه‌های پالس نوری شدید (آی پی ال) در واقع لیزر نیستند زیرا نوری غیر منسجم با طول موج‌های مختلف از خود ساطع می‌کنند. رفع موهای زائد با استفاده از پالس نوری شدید نسبت به لیزر الکساندرایت یا اِن دی: یاگ دردناک‌تر است. آی پی ال چندین طول موج کوتاه نور را پخش می‌کند. این طول موج‌های کوتاه به جای هدف قرار دادن موهای زائد منجر به تولید رنگدانه های بیشتری به صورت یک عارضه جانبی می‌شوند. برای از بین بردن موهای زائد با استفاده از آی پی ال و رسیدن به نتایج دلخواه به جلسات متعددی نیاز است.

 

لیزر مو آی پی ال

 

انتخاب بهترین لیزر موهای زائد


اکثر متخصصان زیبایی پوست و لیزر به شما خواهند گفت که نوع یا مارک لیزر تنها موردی نیست که باید به آن اهمیت دهید (هرچند که مطمئناً مهم است). عوامل متعددی در اثربخشی و ایمنی لیزر موهای زائد نقش دارند. این عوامل عبارتند از:

  • مارک لیزر
  • نوع لیزر (به عنوان مثال الکساندرایت، اِن دی: یاگ، لیزرهای دیود و روبی و آی پی ال)
  • رنگ پوست
  • نوع مو
  • تراکم مو
  • علت رشد مو (به عنوان مثال علل هورمونی، ژنتیکی و غیره)
  • عمق نفوذ و عرض پالس‌های لیزر
  • دوره طول دما و دستگاه‌های خنک‌کننده
  • تجربه متخصص

با آنکه جنتل مکس پرو مطمئناً راه حل درجه یکی برای رفع موهای زائد محسوب می‌شود، نتایج به دست آمده از آن یا هر لیزر دیگری بستگی زیادی به شما و متخصصین کلینیکی دارد که به آن مراجعه می‌کنید.

برخی ممکن است ادعا کنند که لیزر دیود برای انواع پوست تیره‌تر یا نژاد خاورمیانه‌ای بهتر از اِن دی: یاگ است. با این حال، تفاوت این دو لیزر ناچیز است. دیود عوارض جانبی بیشتری دارد و در طول درمان نیز درد بیشتری را ایجاد می‌کند.

 

سؤالات متداول


آیا لیزر موهای زائد دردناک است؟

در مقایسه با سایر روش‌های رفع موهای زائد مانند اپیلاسیون با دستگاه یا موم، اکثر افراد اعتقاد دارند لیزر موهای زائد ناراحت‌کننده است ولی دردناک نیست.

درک افراد از درد متفاوت است و برخی از نواحی بدن نسبت به سایر نقاط حساس‌تر هستند. برخی افراد متوجه چیزی نمی‌شوند و برخی دیگر تنها گرم شدن منطقه را احساس می‌کنند. متقاضیان اغلب این احساس را مشابه ضربه خوردن توسط باند الاستیک می‌دانند.

بعد از انجام لیزر ناحیه تحت درمان کاملاً حساس است و ممکن است چند ساعت بعد قرمز شود.

 

لیزر موهای زائد دردناک است

 

آیا لیزر موهای زائد بعد از هر درمان درد کمتری دارد؟

مانند بسیاری از موارد دیگر پس از مدتی به لیزر موهای زائد عادت کرده و با افزایش تعداد جلسات آن را بهتر تحمل می‌کنید. اگر درد غیرقابل تحمل است، پزشک می‌تواند از کرم بی‌حسی در ناحیه تحت درمان استفاده کند.

پس از استعمال کرم بی‌حسی باید 30 دقیقه منتظر بمانید تا اثر آن اعمال شود. پوست شما در دوران پریود نسبت به لیزر حساس‌تر است، بنابراین ممکن است در این مدت بیشتر آسیب ببیند.

جهت رفع کامل موهای زائد به چند جلسه درمان نیاز دارم؟

لیزر موهای زائد زمانی بهتر عمل می‌کند که یک دوره درمان در فواصل منظم انجام شود. در این صورت بهترین نتایج را از درمان خواهید گرفت. اکثر کلینیک‌ها یک دوره درمانی را توصیه می‌کنند.

این دوره درمانی معمولاً بین 6 تا 8 جلسه است. بسته به پاسخ بدن شما به لیزر ممکن است این تعداد جلسات کاملاً کافی باشند یا شاید نیاز به جلسات اضافی داشته باشید تا به نتایج دلخواه خود برسید.

 

رفع کامل موهای زائد

 

آیا بعد از لیزر موهای زائد می‌توان تمرینات ورزشی انجام داد یا از سونا استفاده کرد؟

لیزر انرژی گرمایی زیادی را به پوست منتقل می‌کند. بنابراین باید از هر چیزی مانند سونا که پوست را بیشتر گرم می‌کند اجتناب کنید و حداقل 48 ساعت پس از جلسه لیزردرمانی ورزش نکنید. رعایت موارد فوق به پوست شما اجازه می‌دهد تا روند بهبودی بدون وقفه ادامه یابد.

آیا شش جلسه لیزر موهای زائد کافی است؟

بسته به پاسخ شما به درمان با لیزر و ناحیه تحت درمان تعداد جلسات مورد نیاز تعیین می‌شوند.

بسیاری از متقاضان تنها پس از 4 جلسه نتایج شگفت‌انگیزی را تجربه می‌کنند. سایر متقاضیان با رنگ پوست تیره‌تر و موهای ضخیم‌تر احتمالاً به بیش از 6 جلسه و گاهی اوقات بیش از 10 جلسه نیاز خواهند داشت. هورمون‌ها نیز در افراد مختلف متفاوت هستند و نقش مهمی را حین درمان ایفاء می‌کنند.

قرار گرفتن در معرض نور خورشید بعد از لیزر موهای زائد

شما باید تا آنجا که ممکن است پس از انجام لیزر ناحیه تحت درمان را از مواجهه با نور خورشید دور نگه دارید. اگر از لیزر خط بیکینی استفاده کرده‌اید این کار راحت‌تر است، اما اگر بازوها یا صورت شما لیزر شده‌اند این کار سخت‌تر است.

طی 48 ساعت اول پس از لیزر درمانی محافظت از پوست و جلوگیری از تابش نور خورشید بسیار مهم است. از کرم ضد آفتاب با SPF 30+ استفاده کرده و از پوست محافظت کنید. در هفته‌های بعد از درمان نیز از کرم ضد آفتاب با SPF مناسب استفاده کنید. تا حد امکان از پوست خود در برابر تابش آفتاب محافظت کنید.

آیا می‌توانم با وجود خالکوبی از لیزر استفاده کنم؟

می‌توانید لیزر را در اطراف خالکوبی انجام دهید اما روی آن از لیزر استفاده نکنید. لیزر جذب رنگدانه رنگی جوهر می‌شود و باعث ایجاد رنگدانه بیش از حد در پوست می‌شود. یک متخصص مجرب می‌تواند به طرز ماهرانه‌ای در اطراف خالکوبی شما لیزر درمانی را انجام دهد.

اگر به فکر خالکوبی هستید و می‌خواهید موهای زائد خود را رفع کنید، ابتدا لیزر موهای زائد را انجام دهید.

فاصله بین جلسات

فاصله جلسات معمولاً حدود 6 هفته است. این بدان معناست که فاصله جلسات با چرخه رشد موهای شما که حدود 6 هفته طول می‌کشد، تعیین می‌شود.

به همین دلیل به شما توصیه می‌شود در بین جلسات اپیلاسیون انجام ندهید زیرا باعث اختلال در چرخه رشد موها می‌شود. اصلاح کردن با تیغ خوب است زیرا موهای بالای اپیدرم یا لایه فوقانی را کوتاه می‌کند در حالی که اپیلاسیون موها را از ناحیه پایین‌تری از بین می‌برد.

اگر جلسه‌ای را از دست بدهم چه باید بکنم؟

طبیعی است که گاهی اوقات بین جلسات فاصله بیفتد. برای دستیابی به بهترین نتایج باید سعی کنید به قرارهای خود پایبند باشید زیرا ثبات کلید دستیابی به نتایج عالی است. اگر جلسه‌ای را از دست داده‌اید، تنها روشی که باید در نظر بگیرید اصلاح موها با استفاده از تیغ است. اصلاح موها با استفاده از تیغ نسبت به سایر روش‌های رفع موهای زائد کمترین تأثیر را بر درمان شما خواهد گذاشت.

ماندگاری لیزر موهای زائد چقدر است؟

نتایج در افراد مختلف متفاوت خواهد بود. تغییرات هورمونی می‌تواند روی رشد موها نیز تأثیر بگذارند. پس از اتمام تمام جلسات می‌توانید تا 90 درصد کاهش دائمی مو را تجربه کنید.

ممکن است سالانه نیاز به مراجعه مجدد داشته باشید. نتایج حاصل تأثیر زیادی بر زندگی اکثر افراد دارند.

به طور متوسط برای خط بیکینی یا زیر بغل به چند جلسه لیزر نیاز دارید؟

نواحی کوچکتر مانند زیر بغل و خط بیکینی به خوبی به لیزر موهای زائد پاسخ می‌دهند. برای اخذ بهترین نتیجه پزشکان 8 جلسه درمان را توصیه می‌کنند.

آیا لیزر روی موهای بسیار ظریف و بور مؤثر است؟

معمولاً بهترین نتایج را افرادی با موهای تیره‌تر مانند قهوه‌ای و مشکی تجربه می‌کنند. موهای بلوند بسیار روشن حاوی رنگدانه کافی برای انجام لیزر نیستند.

آیا لیزر روی موهای قرمز، زنجبیلی یا خاکستری مؤثر است؟

لیزر روی موهای خاکستری تأثیر چندانی ندارد زیرا برای اعمال تأثیر به رنگدانه نیازمند است. اگرچه لیزرها به تازگی پیشرفت کرده‌اند و رفع موهای زائد قرمز و زنجبیلی برای اکثر افراد امکان‌پذیر است. اما بعید است در صورت داشتن موهایی به این رنگ نتایج مناسبی بگیرید.

آیا در صورت ابتلا به سندرم تخمدان پلی کیستیک لیزر مناسب است؟

اگر به سندرم تخمدان پلی کیستیک (PCOS) مبتلا هستید، می‌توانید با لیزر موهای زائد به نتایج فوق‌العاده‌ای دست یابید. این بیماری بر رشد موهای بدن تأثیر می‌گذارد و بنابراین نتایج لیزر تضمین نمی‌شود. ممکن است برای توقف رشد موها به جلسات مداوم لیزر نیاز داشته باشید.

در صورت ابتلا به سندرم تخمدان پلی کیستیک ابتدا تحقیق کنید و انتظارات واقع‌بینانه‌ای داشته باشید تا از نتایج حاصل ناامید نشوید. مراقب کلینیک‌هایی باشید که نتایج آن‌ها بیش از حد امیدوارکننده به نظر می‌رسند. به دنبال کلینیکی باشید که با شما همکاری کند، در محیط آن احساس آرامش می‌کنید و برنامه درمانی مناسبی را برای دستیابی به اهداف شما تنظیم می‌کند.

بر اساس تجربه ما متقاضیان رفع موهای زائد با لیزر نتایج متفاوتی را در زندگی تجربه می‌کنند که بر اعتماد به نفس و کیفیت زندگی آن‌ها تأثیر می‌گذارند.

اگر به سندرم تخمدان پلی کیستیک مبتلا هستید و علاقمند به رفع موهای زائد با لیزر می‌باشید جهت تعیین وقت مشاوره با ما تماس بگیرید.

آیا هنگام شیردهی می‌توانید لیزر درمانی انجام دهید؟

خیر، در دوران شیردهی نمی‌توانید لیزر درمانی کنید.

آیا در دوران بارداری می‌توانید لیزر درمانی انجام دهید؟

خیر، شما نمی‌توانید در دوران بارداری لیزر درمانی کنید. اگر قصد بچه دار شدن دارید نیز لیزر درمانی توصیه نمی‌شود زیرا بارداری دوره درمانی شما را مختل کرده و نتایج موثری را مشاهده نخواهید کرد.

آیا در صورت حساس بودن به نور لیزر گزینه‌ای خوب یا مطمئن محسوب می‌شود؟

ارائه توصیه‌های کلی برای افراد خاصی که دارای شرایط پزشکی خاص هستند، دشوار است. بنابراین یک پاسخ واحد و مناسب برای همه وجود ندارد. پزشکان توصیه می‌کنند برای اطلاع از مناسب بودن این روش و حصول اطمینان از انتخاب‌های خود جهت مشاوره وقت ملاقاتی را تعیین نمایید.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *