مشاوره رایگان
واتساپ

قیمت لیفت ابرو | هزینه‌ی لیفت ابرو با نخ، بوتاکس، فیلر و جراحی

۲ دی ۱۴۰۱

لیفت ابرو نوعی عمل زیبایی برای بالا کشیدن ابرو است. لیفت ابرو باعث بهبود ظاهر پیشانی، ابروها و نواحی اطراف چشم‌ها می‌شود. در این عمل بافت نرم و پوست ابروها و پیشانی بالا کشیده می‌شوند. ممکن است به دنبال اطلاع از هزینه باشید و باید قبل از اقدام به انجام این عمل ابتدا بدانید هزینه‌ی لیفت ابرو چقدر است.

مشخص است که قیمت روش‌های مختلف متفاوت می‌باشد؛ مثلاً روش‌های جراحی احتمالاً گران‌تر از روش‌های غیرجراحی باشند. در این مقاله با قیمت و هزینه‌ی هر روش لیفت ابرو آشنا خواهید شد.

هزینه لیفت ابرو با نخ

هزینه لیفت ابرو با نخ

هزینه‌ی لیفت ابرو با نخ زیاد نیست، اما افرادی که در زمینه‌ی لیفت ابرو تحصیلات کاملی دارند معمولاً این کار را کمی گران‌تر انجام می‌دهند و احتمالاً این هزینه‌ی بیشتر به خاطر کیفیت بالاتر نتایج خواهد بود. برای اینکه نتایج خوبی بگیرید به جراح پلاستیک یا پزشک معتبر یا متخصصی که زیر نظر حرفه‌ای ترین‌ها آموزش دیده مراجعه کنید.

هزینه‌ی نهایی لیفت ابرو را عوامل مربوط به خود فرد، مانند وسعت ناحیه‌ی درمان و میزان لیفتی که باید انجام شود مشخص می‌کنند. همچنین نخ‌های مختلف با برندهای مختلفی وجود دارند که هر یک قیمت خاص خود را دارند. اگر لازم باشد تا درمان تکرار شود یا مراقبت‌های بعدی دیگری انجام شود، احتمالاً هزینه بیشتر خواهد شد.

بسیاری از پزشکان زیبایی برنامه‌ی خاصی برای پرداخت هزینه‌ی لیفت ابرو با نخ دارند. با این برنامه‌ها هزینه‌ی درمان طی چندین ماه یا چندین سال دریافت می‌شود و فشار پرداخت هزینه به صورت یکجا کاهش می‌یابد. ممکن است پزشکان در پکیج‌های زیبایی مخصوصی درمان‌های دیگری را نیز به صورت تخفیفی همراه با لیفت ابرو ارائه کنند.

هزینه‌ی لیفت ابرو با بوتاکس

هزینه‌ی لیفت ابرو با بوتاکس

هزینه‌ی تزریق بوتاکس به دو روش محاسبه می‌شود: بر اساس تعداد واحدهای استفاده شده، یا بر اساس ناحیه‌ی درمان. برای لیفت ابرو با بوتاکس، ممکن است پزشک کمی تزریقات بیشتری انجام دهد؛ این میزان در مقایسه با درمان‌های جزئی مانند چروک‌های دور چشم بیشتر خواهد بود. امروزه برندهای مختلفی از بوتاکس در بازار موجودند که هرکدام قیمت خاص خود را دارند. همچنین باید توجه داشته باشید که بیمه‌های درمانی فردی هزینه‌ی بوتاکس برای درمان‌های زیبایی را پوشش نمی‌دهند.

قیمت لیفت ابرو با ژل و فیلر

قیمت لیفت ابرو با ژل و فیلر

محصولات متنوعی در بازار وجود دارند و قیمت آن‌ها نیز با هم متفاوت است. درمان‌های زیبایی غیرتهاجمی هستند؛ این امر به این معناست منع قانونی برای انجام عمل‌های زیبایی نیست و در نتیجه همه‌ی متخصصان در یک سطح نیستند و هزینه‌ی این درمان به مهارت پزشک شما بستگی دارد.

هزینه‌ی تزریق فیلر و ژل با توجه به تعداد سرنگ‌های استفاده شده مشخص می‌شود. بسته به نوع فیلر و ترکیبات آن قیمت تزریق ژل نیز متفاوت خواهد بود. اکثر بیماران برای رسیدن به نتایج مطلوب بیش از یک سرنگ فیلر لازم دارند.

قیمت لیفت ابرو با اولتراپی

قیمت لیفت ابرو با اولتراپی

عوامل مختلفی بر هزینه‌ی اولتراپی تأثیر می‌گذارند که عبارتند از:

 • تعداد جلسات لازم برای نتیجه گرفتن
 • مقداری که ابرو باید لیفت شود
 • میزان واکنش مناسب پوست شما به درمان اولتراپی

قیمت لیفت ابرو با لیزر

قیمت لیفت ابرو با لیزر

لیفت ابرو با لیزر همانند سفت کردن پوست با لیزر است. این درمان نیازمند چندین جلسه لیزر درمانی است و به همین خاطر گران‌تر است.

هزینه‌ی جراحی کلاسیک لیفت ابرو

هزینه‌ی جراحی کلاسیک لیفت ابرو

نرخ جراح برای لیفت ابرو به میزان تجربه و مهارت متخصص و نوع جراحی استفاده شده بستگی دارد.

اکثر بیمه‌های سلامت هزینه‌ی جراحی لیفت ابرو یا مشکلات آن را پوشش نمی‌دهند، اما بسیاری از جراحان پلاستیک برنامه‌هایی برای پرداخت هزینه دارند؛ پس حتماً سؤال کنید.

جراحی زیبایی، مراقبت‌های منحصر به فرد و مختص هر بیمار را به صورت رقابتی ارائه می‌کند. پزشکان عوامل مؤثر در هزینه را به شما می‌گویند تا بتوانید تصمیم درستی برای خودتان بگیرید. اجازه دهید دقیق‌تر بررسی کنیم.

 1. انتخاب جراح معتبر

مهارت جراح شما بیشترین قسمت هزینه را مشخص خواهد کرد. ممکن است بخواهید کمتر برای این مورد هزینه کنید، اما مراجعه به جراح متخصص و معتبر باعث تضمین نتیجه‌ی دلخواه و عدم بروز مشکلات خواهد شد. جراح معتبر و متخصص که با آناتومی صورت به خوبی آشنایی دارد، می‌تواند بهترین انتخاب شما برای دستیابی به نتایجی طبیعی باشد.

 1. هزینه‌ی بیهوشی و اتاق عمل

هزینه‌ی بیهوشی و اتاق عمل هر دو ساعت محاسبه می‌شوند. بیمارانی که مشکلات جدی‌تری دارند برای دستیابی به نتایج دلخواه نیازمند مهارت جراحی بیشتری هستند. جراحی‌های طولانی باعث می‌شود که هزینه‌ی بیشتری بپردازید.

 1. هزینه‌های جراحی مربوطه

جراح معایناتی انجام خواهد داد و آزمایشاتی تجویز خواهد کرد تا مطمئن شود که عمل برای شما خطر و عوارضی نخواهد داشت. هزینه‌های دیگر ممکن است شامل داروهای تجویزی، لباس بعد از عمل و مراجعات بعدی (فالوآپ) باشد.

 1. انتخاب عمل‌های ترکیبی

برخی از افراد دو یا چند عمل را همزمان انجام می‌دهند تا در هزینه‌ی بیهوشی و تجهیزات جراحی صرفه‌جویی کنند. این مورد می‌تواند در صورتی که بخواهید بعداً عمل‌های دیگری نیز انجام دهید مناسب باشد. لیفت ابرو می‌تواند همراه با بلفاروپلاستی یا لیفت قسمت میانی صورت انجام شود و نتایج چشمگیری به همراه داشته باشد.

در جلسه‌ی مشاوره حضوری، جراح ماهر، متخصص و معتبر می‌تواند تشخیص دهد که چه درمانی برای شما مناسب است. او صورت شما را کامل معاینه خواهد کرد و قبل از پیشنهاد دادن برنامه‌ی جراحی، هدف مدنظر شما را خواهد پرسید تا برای رسیدن به آن به شما کمک کند. جراحی زیبایی تخصصی قیمت مشخصی دارد و تمام موارد قبل از انجام بررسی خواهند شد.

مقایسه‌ی قیمت روش‌های مختلف لیفت ابرو

همانطور که قبلاً اشاره شد، دو روش برای لیفت ابرو وجود دارد: روش‌های جراحی و روش‌های غیر جراحی. روش‌های غیر جراحی عبارتند از:

 • لیفت ابرو با نخ
 • بوتاکس
 • فیلر و ژل
 • اولتراپی
 • لیفت ابرو با لیزر
 1. ارزان‌ترین روش لیفت ابرو بوتاکس است، اما میزان لیفت ابرو نیز در آن کمترین میزان است. اگر لیفت جزئی (یعنی 1 تا 3 میلی‌متر لیفت) می‌خواهید، تزریق بوتاکس به عضلات دپرسور ابرو می‌تواند لیفت خوبی را به همراه داشته باشد.
 2. لیفت ابرو با نخ  به طور متوسط کمی گران‌تر از فیلر و ژل خواهد بود و به فرمولاسیون و پزشک بستگی دارد.
 3. هم نخ و هم فیلر باعث تحریک ساخت کلاژن می‌شوند. با این حال ماندگاری نخ بیشتر است و نتایج آن معمولاً 12 ماه یا بیشتر خواهد بود. نتایج فیلر و ژل ممکن است در عرض 3 الی 6 ماه ناپدید شود؛ این مورد باعث نیاز به مراجعات بعدی می‌شود و هزینه‌ی نهایی افزایش می‌یابد.
 4. اما هم لیفت ابرو با نخ و هم با فیلر و ژل ارزان‌تر از لیفت ابرو به روش سنتی، که عملی تهاجمی‌تر است، هستند.
 5. لیفت ابرو با جراحی نتایج ماندگارتری دارد، تا جایی که نتایج آن دائمی محسوب می‌شوند. بیمارانی که نمی‌خواهند لیفت ابرو را هر ساله یا هر دو سال یکبار تکرار کنند مداخله‌ی جراحی را انتخاب می‌کنند و باید بیشتر هزینه کنند.

دیگر عوامل مؤثر بر هزینه‌ی لیفت ابرو

هزینه‌ی کلی لیفت ابرو به موارد زیر نیز بستگی دارد:

گستردگی عمل

عمل شما هرچه باشد، گستردگی آن عامل مهمی در تعیین هزینه است. هرچه عمل شما بیشتر طول بکشد، هزینه‌ی آن بیشتر خواهد بود.

تجربه و مهارت پزشک

میزان سابقه و مهارت پزشک در لیفت ابرو از دیگر عوامل تاثیرگذار بر هزینه‌ی نهایی لیفت ابرو است. هرچه پزشک سابقه‌‌ی بهتر و تجربه‌ی بیشتری داشته باشه هزینه‌ی انجام لیفت ابرو توسط ایشان بیشتر خواهد بود.

نوع ماده‌ی بیهوشی

برخی از روش‌ها ماده‌های بیهوشی گران‌تری لازم دارند. در نتیجه این مورد نیز روی هزینه‌ی نهایی تأثیر خواهد گذاشت.

موقعیت جغرافیایی

موقعیت جغرافیایی عامل بسیار مهمی در تعیین هزینه‌ی عمل‌های زیبایی است. بسته به موقعیت جغرافیایی شما و رایج بودن یک عمل در منطقه‌ی شما، هزینه متفاوت خواهد بود.

میزان ماندگاری عمل

واضح است که میزان ماندگاری عمل خیلی مهم است. مثلاً اگر روشی با ماندگاری بیشتر را انتخاب کنید، نیاز به مراجعات بعدی و تکرار درمان کمتر خواهد شد و در نتیجه هزینه‌ی نهایی نیز بسیار کمتر از روش‌های دیگر می‌شود.

عوامل مؤثر دیگر در هزینه‌ی نهایی به روش درمان بستگی دارد.

سؤالات متداول

آیا لیفت ابرو به هزینه‌ی آن می‌ارزد؟

اکثر افرادی که لیفت ابرو انجام داده‌اند معتقدند که ارزشش را دارد، چون باعث می‌شود بدون عوارض جانبی زیاد یا نیاز به استراحت زیاد ظاهر جوان‌تری پیدا کنند.

آیا جراحی لیفت ابرو روش ارزان‌تری نیز دارد؟

بله. مینی لیفت ابرو جراحی کم‌تهاجمی‌تری است که به بسیاری از افراد کمک می‌کند تا ظاهری جوان‌تر داشته باشند. این عمل جزئی و ظریف با کمک برش‌های ریزی که در خط رویش موی پیشانی مخفی می‌شوند انجام می‌شود و عضلات پیشانی از طریق این برش‌ها قطع می‌شوند.

آیا هرچه لیفت ابرو گران‌تر باشد به معنای بهتر بودن آن است؟

همیشه اینگونه نیست. عملی که انتخاب می‌کنید به نیازهای خاص شما بستگی دارد. بنابراین ممکن است گاهی اوقات یک روش ارزان‌تر برای شما مناسب‌تر باشد. باید در این زمینه با پزشکتان مشورت کنید.

آیا بیمه لیفت ابرو را پوشش می‌دهد؟

اکثر بیمه‌های سلامت جراحی لیفت ابرو و مشکلات آن را پوشش نمی‌دهند.

آیا ممکن است هزینه‌ی روش‌های غیر جراحی لیفت ابرو نهایتاً بیشتر از جراحی شود؟

در طولانی‌مدت ممکن است بیشتر هزینه ببرد؛ چون روش‌های غیر جراحی لیفت ابرو دائمی نیستند و باید تکرار شوند.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *