مشاوره رایگان
واتساپ

بوتاکس ابرو: لیفت ابرو با بوتاکس، مزایا و معایب+ عکس قبل و بعد

۱۱ مهر ۱۴۰۱

بوتاکس ابرو نوعی درمان است که خط اخم بین ابروها را رفع می‌کند. در تزریق بوتاکس زیبایی (توکسین بوتولینیوم نوع A) ابروها بالاتر نیز می‌روند. این تزریق‌ها با شل کردن عضلات به منظور صاف کردن پوست در ظاهر و شل کردن عضلات بین ابروها عمل می کنند. این کار به عضلات پیشانی، امکان کشیده و شل شدن بین ابروها را می‌دهد، بنابراین ابروها لیفت شده و چشم‌ها بزرگتر می‌شوند.

لیفت ابرو با بوتاکس چیست؟


لیفت ابرو با بوتاکس چیست؟

لیفت ابرو با بوتاکس به شما در رفع خطوط اخم بین ابروها کمک می کند. این خطوط به عنوان خطوط گلابلار شناخته می‌شوند و به صورت عمودی روی پیشانی پدیدار می‌گردند. همانطور که سن بالا می‌رود، کشسانی پوست کمتر می‌شود و حرکات تکراری صورت می‌تواند بافت و شکل پوست را تغییر داده و منجر به بروز چین و چروک گردد.

بوتاکس درمانی روی شل کردن عضلات صورت به منظور کمک به صاف کردن پوست تمرکز دارد. این تزریق به عضلات پیشانی امکان بالا بردن ابرو و برجسته کردن ویژگی‌های صورت را می‌دهد. این درمان متفاوت از لیفت ابروی سنتی که نوعی جراحی زیبایی است، می‌باشد. لیفت ابرو با بوتاکس به شما امکان درمان خطوط و چین و چروک را بدون ایجاد برش جراحی می‌دهد.

مزایای بوتاکس ابرو


 1. سریع است، در کمتر از 20 دقیقه قابل انجام می باشد.
 2. بهبودی سریعی دارد، می توانید بلافاصله فعالیت‌های طبیعی خود را انجام دهید.
 3. فقط هنگام انجام درمان مقداری درد دارید و بعد از آن دردی وجود ندارد.
 4. ارزانتر از جراحی پلاستیک لیفت ابرو می‌باشد.

چه کسی می‌تواند بوتاکس ابرو را انجام دهد؟


چه کسی می تواند این درمان را انجام دهد؟

هر شخصی که بالای 18 سال سن داشته باشد می تواند لیفت ابرو با بوتاکس را انجام دهد، اما باید نزد یک متخصص دارای مجوز این درمان را دریافت کند. این درمان برای افرادی که خطوط اخم متوسط تا شدید دارند مناسب است. لیفت ابرو می‌تواند برای پوست شل شده مفید بوده و اعتماد به نفس را افزایش دهد.

در طول درمان باید انتظار چه چیزی را داشته باشید؟


تزریق بوتاکس ساده می‌باشد و می‌توانید نسبتاً سریع وارد مطب شده و خارج شوید. قبل از انجام درمان، شما و متخصص آموزش دیده جلسه مشاوره‌ای خواهید داشت تا در مورد نیازهای شما، خطرات این درمان و اطلاعات مربوطه دیگر صحبت کنید. ممکن است مجبور شوید از مصرف داروهایی رقیق کننده خون یا هر چیزی که خونریزی را تسهیل می‌کند، مانند آسپرین، پرهیز کنید. بعد از اینکه تمامی جزئیات بررسی شد، می توانید درمان را شروع کنید.

در طی درمان

خود تزریقات به سرعت انجام می‌شوند. متخصص ممکن است به منظور کاهش درد، پماد بی‌حسی استفاده کند. در کل، این درمان فقط چند دقیقه زمان می برد تا انجام شود.

بعد از درمان

بعد از تزریق، از مالیدن یا ماساژ دادن ناحیه تحت درمان خودداری کنید. زیرا ممکن است از پخش شدن دارو در ناحیه ابرو جلوگیری کنید. بعد از اینکه درمان انجام شد، می توانید بلافاصله کارهای طبیعی روزانه خود را انجام دهید. اگر می‌خواهید لیفت ابروی شما ماندگار گردد، احتمالاً به جلسات درمانی دیگری نیز نیاز خواهید داشت. بوتاکس راه حلی دائمی نمی‌باشد، بنابراین اگر نمی‌خواهید این درمان را در آینده ادامه دهید، مشکلی پیش نمی‌آید.

چه زمانی نتایج را مشاهده می کنید؟


چه زمانی نتایج را مشاهده می کنید؟

تأثیرات و بهبودی در درمان بوتاکس نسبتاً سریع هستند. این فرایند فقط چند دقیقه زمان می‌برد و می‌توانید نتایج را در یک هفته مشاهده کنید. با این حال، یک تحقیق در سال 2017 نشان داده است که نتایج تا ماه اول بعد از اولین تزریقات قابل توجه نیستند.

بر اساس بیانیه آکادمی درماتولوژی آمریکا (AAD)، تأثیرات تزریقات بوتاکس به طور متوسط 3 تا 4 ماه ماندگار هستند. برخی درمان ها می توانند تا 6 ماه نیز ماندگار شوند.

یکی از دلایل اینکه اکثراً بوتاکس را به جراحی ترجیح می‌دهند، دوره نقاهت کوتاه آن می‌باشد. بعد از این درمان، باید بتوانید به انجام برنامه روزانه خود ادامه دهید. ADD توصیه می‌کند که حداقل دو ساعت پس از تزریقات، ورزش نکنید.

دوره بهبودی چگونه است؟


خوشبختانه، در این درمان نیازی به دوره نقاهت نمی‌باشد. لیفت ابرو با جراحی نیاز به دوره بهبودی طولانی دارد، باید از کار خود، دیدار با دوستان، خانواده و ورزش کردن دست بکشید. اما با این درمان تزریقی ساده، می توانید مستقیماً به سرکار خود بروید یا کارهای خود را انجام دهید. حتی می‌توانید با اتومبیل خود به مطب آمده و برگردید و بهتر از همه ما می‌توانیم بر اساس نیازها و احتیاجات شما نکات خاصی را به شما بگوییم.

یکی از مواردی که ما شما را تشویق به انجام آن می‌کنیم، حرکت دادن صورت و گرم کردن دوباره عضلات آن است. تلاش به انجام این کار حدود شش دقیقه بعد از درمان مناسب است. مثلاً اگر تزریقاتی در ابرو داشته باشید، می‌توانید بالا بردن ابرو و اخم کردن را امتحان کنید. این به کارکرد مواد و بهبود چین و چروک و افتادگی پوست کمک می‌کند.

از شما می‌خواهیم از برخی فعالیت‌ها درست بعد از درمان پرهیز کنید، زیرا این کار باعث افزایش فشار خون می‌گردد. گرم شدن بیش از حد با دراز کشیدن در زیر نور خوشید یا نشستن در وان گرم یا سونا ممنوع است. ورزش‌های سنگین نیز ممنوع می‌باشند. اما نگران نباشید، فقط برای چند ساعت این کارها قدغن هستند، 24 ساعت پس از تزریق نیز باید از مالیدن و لمس کردن پوست تحت درمان خودداری کنید و بگذارید پوست التیام یابد. در طی این دوره از ماساژ دادن پوست خودداری کنید.

چه خطراتی وجود دارند؟


در کل، تزریق بوتاکس برای اکثر افراد بی‌خطر است. با این حال احتمال عوارض جانبی نیز وجود دارد. ممکن است قرمزی، ورم و کبودی در ناحیه تزریق مشاهده کنید. بر اساس AAD، این علائم در عرض یک هفته رفع می‌شوند. عوارض جانبی خفیف در تزریق بوتاکس زیبایی شامل موارد زیر می شوند:

 • سردرد
 • درد
 • بی‌حسی

عوارض جانبی شدید نادر می‌باشند. با این حال، اگر موارد زیر را مشاهده کردید، باید بلافاصله با پزشک تماس بگیرید.

 • مشکل در تنفس
 • افتادگی پلک‌ها یا ابروها
 • مشکل در غذا خوردن و بلع
 • تغییر در صحبت کردن

اگر جراحی لیفت ابرو را همزمان با تزریق بوتاکس داشته‌اید، ممکن است در خطر بروز عوارض جانبی مرتبط با جراحی، مانند عفونت، قرار بگیرید. در آخر، هرگز بوتاکس را از اینترنت تهیه یا در مکان های غیر درمانی تزریق نکنید. این امر می‌تواند منجر به عوارض جدی و حتی فلج شدن شود.

مضرات لیفت ابرو با بوتاکس


 • قسمت مرکزی پیشانی هیچ چین و چروکی ندارد، اما بخش های بیرونی پیشانی چین و چروک های عمیق دارد که می‌تواند عجیب به نظر برسد.
 • بعد از انجام این تکنیک، فرم ابرو کاملاً به سمت بالا می‌باشد و برخی این ظاهر را غیرطبیعی می‌دانند.
 • تأثیر آن موقتی است و برای دست یابی به تغییرات دائمی نیاز به جراحی می‌باشد.

هزینه این کار چقدر است؟


هزینه تزریقات بوتاکس به دو صورت می‌باشد: یا به وسیله تعداد واحدهای مصرف شده یا ناحیه تحت درمان. برای لیفت ابرو، پزشک ممکن است از تزریقات نسبتاً بیشتری استفاده کند. این مورد در مقایسه با پروسه‌های کوچکتری مانند چین و چروک اطراف چشم‌ها که به عنوان پنجه کلاغی شناخته می‌شوند، می‌باشد. به یاد داشته باشید که بیمه پزشکی نیز هزینه تزریق بوتاکس به دلایل زیبایی را پوشش نمی‌دهد.

آیا نتایج لیفت ابرو با بوتاکس ممکن است بد شود؟


آیا نتایج لیفت ابرو با بوتاکس ممکن است بد شود؟

ممکن است شخصی را در تلویزیون یا اینترنت با ابروهای به شدت لیفت شده دیده باشید که ظاهری همیشه متعجب دارد. اگر در مورد انجام لیفت ابرو فکر می کنید، اما نمی‌خواهید ظاهر غیرطبیعی داشته باشید، تصاویر قبل و بعد مراجعین پزشکی که به او مراجعه می کنید را ببینید تا در مورد نحوه کار پزشک بتوانید فکر کنید. معمولاً، اگر تزریق به صورت نادرست انجام شود، در نتیجه ابرو به سمت خارج بالا می رود و ظاهر “ابروی شیطانی” را ایجاد می‌کند.

اگر برای این کار دیر شده باشد، لزوما بدون راه حل نیستید. پزشک می‌تواند با تزریق مقدار کمی بوتاکس در ناحیه درست، لیفت اشتباه ابرو را اصلاح کند. اگر به خواست شما، کل ابرو بیش از حد لیفت شده باشد، شانس انجام کار زیادی را ندارید. فقط مجبورید 10 تا 12 هفته منتظر بمانید تا تأثیر بوتاکس ابرو از بین برود و ابروها دوباره به پایین برگردند.

سؤالات پر تکرار


لیفت ابرو با بوتاکس تا چه مدت ماندگار است؟

تأثیرات بوتاکس معمولاً در عرض 3 تا 6 هفته از بین می‌رود. بوتاکس معمولاً 4 تا 5 روز پس از تزریق تأثیر می‌گذارد و در حدود هفته دوم به بالاترین میزان اثر خود می‌رسد.

خطرات مربوط به این روش چه هستند؟

شایع ترین حطرات تزریق بوتاکس شامل کبودی، درد در زمان تزریق و ورم است. بررسی کامل خطرات و مزایای بوتاکس در طول جلسه مشاوره بررسی می‌شود. اگرچه ممکن است مقادیر اضافی به هر دو سمت تزریق شود تا عدم تقارن طبیعی صورت برطرف گردد، اما عدم تقارن بعد از تزریق نیز یکی از عوارض این روش است.

اگر لیفت ابرو با بوتاکس انجام دهم، همیشه متعجب به نظر می‌رسم؟

آن ظاهر متعجب که به عنوان “ابرو شیطانی” نیز شناخته می‌شود به خاطر لیفت ابرو به وجود نمی آید، اما ممکن است به علت رفع خط اخم ایجاد گردد. در مقابل، لیفت ابرو می تواند این حالت را از بین ببرد.

آیا لیفت ابرو برای همه مناسب است؟

متاسفانه لیفت ابرو برای همه مناسب نمی‌باشد. خوشبختانه لیفت ابرو وقتی با درمان‌های نواحی دیگر ترکیب می‌شود، گران نمی‌باشد و اگر تاثیر بگذارد، زیباترین و ظریف ترین لیفت ابرو را دارد و مراجعین نیز در مورد نتایج بسیار خرسند خواهند بود.

چه زمانی واجد شرایط لیفت ابرو با توکسین بوتولینیوم می‌باشم و چه زمانی اصلاح پلک بهترین گزینه است؟

توکسین بوتولونیوم می‌تواند افتادگی خفیف ابرو را رفع کند. اگر افتادگی متوسط یا شدید باشد، اصلاح پلک اغلب گزینه بهتری خواهد بود. می توانید با ما یک جلسه مشاوره رایگان در کلینیک داشته باشید و ما می‌توانیم بگوییم که آیا لیفت ابرو مناسب شما هست یا خیر.

آیا امکان دارد که در هنگام لیفت ابرو، افتادگی ابرو ایجاد شود؟

اگر تزریق به عضله درست انجام شود، ممکن نیست. اگر تزریق خیلی بالا باشد و عضلات پیشانی را در بر گیرد، ممکن است ابرو افتادگی پیدا کند. باید این درمان را در کلینیک شناخته شده‌ای انجام دهید تا خطرات کم شوند.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *