آفر ویژه 10% روی تمامی خدمات برای همراهان همیشگی

تزریق چربی به گودی کنار ران یا HIP DIPS، همه آنچه باید بدانید.

گودی کنار ران یا هیپ دیپ به منحنی هایی گفته می‌شود که پایین استخوان لگن قرار دارند. در این وضعیت به جای اینکه انحنای بیرونی لگن گرد باشد، تورفتگی دارد. فرورفتگی ران معمولا به دلیل چسبیدن پوست به قسمت عمیق استخوان ران ایجاد می‌شود و میزان قابل مشاهده بودن آن به باسن و شکل لگن بستگی دارد. برای برخی این تورفتگی کمتر و برای برخی بیشتر قابل مشاهده است.

انتقال چربی برای هیپ دیپ


انتقال چربی برای هیپ دیپ

پیوند چربی می‌تواند یک روش ایده آل برای درمان گودی ران باشد. این روش مانند لیفت باسن برزیلی شامل برداشتن چربی از طریق لیپوساکشن از یک ناحیه از بدن (مثلا پایین شکم) و تزریق آن به ناحیه دیگر (در این مورد باسن) است. چربی پیوند زده شده نیاز به زمان دارد تا با محل جدید خود سازگار شود. در طول سال اول بیماران ممکن است 30 تا 50 درصد از بافت چربی را از دست دهند. بهتر است هنگام تصمیم گیری برای انتقال چربی این موضوع را درنظر داشته باشید. جراح شما می‌تواند توصیه هایی متناسب با بدن شما ارائه دهد.

این عمل بسته به وضعیت بیمار و پزشک تحت بیهوشی موضعی یا عمومی انجام می‌شود. در هر صورت اکثر بیماران همان بعد از جراحی به خانه بازمی‌گردند. با توجه به اینکه در این روش بیش از یک ناحیه از بدن درگیر می‌شود (هم ناحیه اهدا کننده و هم ران) بعد از جراحی ممکن است در قسمت های مختلفی احساس ناراحتی داشته باشید. تورم و کبودی یک عارضه شایع است. در حالی که مزیت پیوند چربی (در مقایسه با فیلر مصنوعی) این است که هیچ خطری برای پس زدن آن توسط بدن وجود ندارد. برای پیوند چربی بدن بیمار باید به اندازه کافی چربی داشته باشد. از آنجایی که گودی ران معمولا در افرادی که چربی کمی دارند مشخص تر است، امکان پیوند چربی برای آنها وجود ندارد.

پیوند چربی برای درمان گودی ران چگونه است؟


پیوند چربی که به آن لیپوساکشن هم گفته می‌شود، روش درمانی‌ای است که در آن چربی از یک قسمت از بدن بیمار گرفته می‌شود و به گودی ران تزریق می‌شود. این کار باعث پر به نظر رسیدن این قسمت می‌شود. همچنین می‌توانید از ایمپلنت های سیلیکونی یا فیلرهای مصنوعی به جای پیوند چربی برای پرکردن گودی ران استفاده کنید.

برخی از افراد از جراحی می‌ترسند. با این حال پیوند چربی یک روش جراحی کم خطر و ساده با عوارض بسیار کم است. برخی از عوارض جانبی احتمالی پیوند چربی عبارتند از کبودی، درد، تورم و جای زخم. اما در بیشتر موارد عوارض جانبی به تدریج از بین می‌روند.

مراحل درمان گودی ران


ابتدا بیمار تحت بیهوشی عمومی قرار می‌گیرد. پس از بیهوشی عمل لیپوساکشن انجام می‌شود. چربی به احتمال زیاد از قسمت داخلی ران یا شکم برداشته می‌شود. پس از به پایان رسیدن لیپوساکشن پزشک برش های کوچک را بخیه می‌زند و بانداژ می‌کند. مرحله بعدی شامل تزریق مجدد چربی به گودی ران است. اما قبل از اینکه چربی به این قسمت تزریق شود تمام خون و مایعات با کمک دستگاه خارج می‌شود. معمولا ناحیه تزریق نیازی به بخیه ندارد.

دوران نقاهت پیوند چربی به گودی ران


زمان جراحی1-3 ساعت
بیهوشیبیهوشی عمومی
بارگشت به محل کار7 روز
بهبودی کامل3-4 هفته
مدت ماندگاری نتایجدائمی
خطرات و عوارض جانبیعفونت، خونریزی، کبودی، تورم، عدم تقارن، بازجذب چربی پیوند زده شده

هنگامی که کل مراحل پیوند چربی را انجام دادید نیازی به ماندن در بیمارستان نیست. شما برای برگشتن به خانه به کمک نیاز دارید. احساس درد خفیف در محل برش ها و محل تزریق بلافاصله پس از عمل انتقال چربی طبیعی احساس می‌شود. با این حال علائم احتمالا حدود دو هفته یا در برخی موارد بیشتر باقی می‌مانند.

آیا من کاندیدای مناسبی برای پیوند چربی هستم؟


اگر می‌خواهید بعد از درمان نتیجه فوری بگیرید پس شما کاندیدای مناسبی برای پیوند چربی هستید. در طی این روش پزشک از طریق جراحی بافت های چربی قسمتی از بدن را گرفته و به ناحیه مورد نظر تزریق می‌کند. این درمان تنها در یک جلسه انجام می‌شود.

کاندیدای ایده آل برای پیوند چربی باید در حدود 30 درصد وزن ایده آل با پوستی الاستیک باشد. اگر دچار خونریزی خود ایمنی هستید یا از داروهای رقیق کننده خون استفاده می‌کنید ممکن است این جراحی برای شما مناسب نباشد.

آیا نتایج انتقال چربی به گودی ران ماندگار است؟


آیا نتایج انتقال چربی به گودی ران ماندگار است؟

ممکن است نتایج نهایی درمان بعد از شش ماه قابل مشاهده باشد. بنابراین نباید انتظار داشته باشید که نتایج بلافاصله پس از عمل مشخص باشد. اگرچه نتایج پیوند چربی ممکن است دائمی نباشند چون بدن با گذشت زمان چربی را جذب می‌کند.

آیا پیوند چربی بی خطر است؟


پیوند چربی و لیپوساکشن به عنوان روشی نسبتا کم خطر و ساده در نظر گرفته می‌شوند. با این حال این درمان هم مانند سایر روش های جراحی همیشه خطرات و عوارض خود را دارد که برخی از آنها جدی است.

عوارض جانبی متداول پس از جراحی پیوند چربی به گودی ران عبارتند از:

  • کبودی و درد محل برش ها یا تزریق ها
  • جابجایی یا فررفتگی چربی در محل تزریق
  • تورم و خونریزی در ناحیه ای که چربی برداشته یا تزریق شده است
  • جای زخم

این جراحی در برخی موارد نادر می‌تواند باعث تب و ترشح در محل جراحی شود. این وضعیت می‌تواند نشان دهنده عفونت باشد.

به حداقل رساندن خطر

برای به حداقل رساندن خطر و عوارض باید به نکات مراقبتی بعد از درمان عمل کنید. در ادامه به چند نکته اضافی اشاره می‌کنیم:

  • برش ها را تمیز و خشک نگه دارید.
  • از آب استخر، یا وان گرم دوری کنید تا زمانی که پزشک اجازه دهد.
  • برای بازگشت به فعالیت های بدنی سنگین عجله نکنید تا زمانی که پزشک اجازه دهد.
  • برای جراحی به یک جراح با تجربه و ماهر مراجعه کنید (این کار احتمال ابتلا به عفونت یا سایر عوارض ناشی از جراحی را تا حد زیادی کاهش می‌دهد).

هزینه پیوند چربی برای گودی ران


این روش درمانی یک جراحی زیبایی محسوب می‌شود؛ بنابراین تحت پوشش بیمه نیست. شما باید تمام هزینه های عمل از جمله هزینه های بیهوشی یا بیمارستان را از جیب خودتان پرداخت کنید. همچنین ممکن است مجبور شوید بعد از جراحی برای مدت مشخصی از محل کارتان مرخصی بگیرید تا بهبود یابید. هزینه های پیوند چربی به هزینه زندگی در منطقه محل زندگی شما و میزان تجربه جراح بستگی دارد.

نکات کلی


از نظر پزشکی، گودی ران مشکلی ندارد اما ممکن است از نظر زیبایی بخواهند آن را درمان کنند. با وجود اینکه پیوند چربی طبیعی ترین روش برای درمان این مشکل است اما ممکن است همه افراد کاندیدای مناسبی برای این روش نباشند. ایمپلنت ها و فیلرها جایگزین مناسبی برای پیوند چربی هستند. اما شما باید برای اینکار با یک متخصص پوست یا جراح پلاستیک باتجربه صحبت کنید تا مطمئن ترین و موثرترین روش درمانی را متناسب با نیازتان به شما معرفی کند.

سوالات پر تکرار


از چه نوع بیهوشی برای جراحی پیوند چربی در گودی ران استفاده می‌شود؟

در جراحی پیوند چربی معمولا از بیهوشی عمومی استفاده میشود. بنابراین شما در طول عمل خواب هستید. برای جلوگیری از عوارض جانبی ناشی از بیهوشی عمومی باید یک شب در بیمارستان بمانید.

آیا پیوند چربی به گودی ران عوارض جانبی دارد؟

عواض این روش نادر است. با این حال ممکن است مشکلاتی مانند خونریزیري، عفونت، جای زخم، عدم تقارن و تزریق بیش از حد یا خیلی کم چربی رخ دهد.

آیا انتقال چربی به گودی ران واقعا نتیجه بخش است؟

سلول های چربی بسیار شکننده هستند و اگر پزشک تجربه کافی داشته باشد این سلول ها به راحتی آسیب میبینند. بیشتر تکنیک های مورد استفاده برای لیپوساکشن و تزریق به بافت ها اسیب میزند که منجر به نتایج غیر منتظره میشود. ما در کلینیک خود از بهترین تجهیزات و تکنیک ها برای جلوگیری از اسیب دیدن این سلول ها استفاده میکنیم.

بهترین قسمت در بدن برای برداشتن چربی کدام قسمت است؟

هیچ ناحیه ای بهتر از دیگری نیست. بنابراین چربی را از ناحیه هایی که بهترین نتجیه بدنی را در پی خواهد داشت یا جایی که چربی بیشتری در دسترس است (معمولا شکم) خارج میکنیم.

آیا جراحی پیوند چربی به گودی ران دردناک است؟

شما قبل از جراحی تحت بیهوشی عمومی قرار میگیرید تا در حین جراحی دردی را احساس نکنید. اما پس از جراحی ممکن است در مراحل اولیه بهبودی احساس ناراحتی غیر عادی داشته باشید. علائم کوتاه مدت شما معمولا با مصرف مسکن ها کاهش میابند.

از پیوند چربی برای گودی ران چه انتظاراتی می‌توان داشت؟

در بیشتر موارد عمل با بیهوشی عمومی یا در موارد نادر با بی حسی موضعی و آرامبخش انجام میشود. این پروسه حدود دو ساعت طول می‌کشد. شما باید استراحت کافی داشته باشید و تا حد امکان دراز بکشید.

آیا می‌توان عمل های دیگری را با روش پیوند چربی گودی ران انجام داد؟

بله. پر کردن حفره ران میتواند همراه با عمل های دیگری مانند لیپوساکشن، تامی تاک، بزرگ کردن سینه و غیره انجام شود.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تلفنی
×ارتباط در واتساپ