مشاوره رایگان
واتساپ

بهترین برند ژل یا مارک فیلر چیست؟

۱۸ دی ۱۴۰۲

هر زمان که می‌خواهیم هر کاری را انجام دهیم، تمام تلاش خود را به کار می‌بریم که بهترین انتخاب ممکن را داشته باشیم و از مشکلات احتمالی بپرهیزیم. بنابراین، وقتی نوبت صورت و پوست خود ما است، موضوع جدی‌تر می‌شود. باید بدانید کدام تولیدکننده مواد بهتری ارائه می‌دهد.

در این مقاله، محبوب‌ترین برندهای بازار را بررسی کرده و مزایا و مضرات آنها را با یکدیگر مقایسه می‌کنیم.

فیلرها / ژل‌ها


فیلرها , ژل‌ها

تزریق فیلرها/ژل‌ها روش درمانی زیبایی بدن جراحی می‌باشند. فیلرها چین و چروک‌ها را از بین برده، خطوط را هموار کرده و حجم صورت را باز می‌گرداند. پزشک این مواد را درست به زیر پوست تزریق می‌کند.

مردم فیلرها را برای بهبود ویژگی‌های صورت خود و دست‌یابی به ظاهری جوان‌تر انتخاب می‌کنند. این درمان اختیاری معمولاً کمتر از نیم ساعت زمان می‌برد و دوره بهبودی کوتاهی دارد. نتایج بلافاصله مشاهده می‌شوند و بسته به نوع ژل و موقعیت آن‌ها ماه‌ها و سال‌ها ماندگار هستند.

مزایای تزریق فیلر

مزایای تزریق فیلر

مزایای زیادی برای استفاده از ژل‌ها وجود دارد، اما برخی از رایج‌ترین مزایای آنها عبارتند از:

تغییرات سریع

یکی از دلایلی که بیماران ژل‌ها را به دیگر روش‌های زیبایی ترجیح می‌دهند نتایج فوری آنها است. درست بعد از تزریق، شروع به مشاهده تأثیرات آن می‌کنید.

بدون دوره نقاهت

درمان‌های با ژل برعکس جراحی یا دیگر فرایندها سریع هستند (معمولاً زیر ده دقیقه) و هیچ دوره بهبودی ندارند. عوارض جانبی جزئی بوده، معمولاً مقدار کمی قرمزی و ورم در محل تزریق دیده می‌شود که در عرض چند ساعت از بین می‌رود.

نتایج طولانی مدت

از نتایج طولانی مدت درمان با ژل لذت خواهید برد. اکثر بیماران نتایج را شش ماه تا دو سال خواهند دید! می‌توانید با جلسات درمانی آنها را نیز ترمیم کنید.

نتایج طبیعی

برخلاف جراحی زیبایی، نتایج این درمان ظریف و طبیعی هستند. حتی به محو شدن اسکارهای قدیمی نیز کمک می‌کنند.

مناسب پوست

این نوع درمان در واقع ظاهر پوست را بهبود بخشیده و پیراستگی طبیعی آن را باز می‌گرداند. دلیل اولی که باعث می شود این روند زیباسازی انقلابی را انتخاب کنید، تقویت اعتماد به نفس، احساس جوانتر، سالم‌تر و پرطراوت‌تر بودن است.

برندهای برتر فیلرها


برندهای برتر فیلرها

طبیعتاً، می‎خواهید بهتر به نظر برسید، پس چرا از طیف گسترده ژل‌های موجود که می‌تواند به زیبایی و افزایش دنبال کننده‌های اینستاگرام شما کمک می‌کند، استفاده نکنید؟

چه به دنبال لب‌های حجیم‌تر، گونه‌های پرتر یا دستان صاف‌تر باشید، در اینجا راهنمایی برای کمک به شما در انتخاب بهترین ژل زیبایی مناسب با نیازهای شما، با کمترین دوره بهبودی و عوارض وجود دارد.

ژوویدرم (Juvederm)

Juvederm

برخی از محبوب‌ترین فرمول‌های اصلاح خطوط، چین و چروک‌ها و از دست رفتن حجم صورت در ژوویدرم وجود دارند. این مجموعه از فیلرها با هیالورونیک اسید ساخته شده‌اند، هیالورونیک اسید ماده‌ای طبیعی در بدن است که برای احتباس رطوبت، تقویت نرمی و افزایش حجم پوست استفاده می‌شود. هر محصول از مجموعه ژوویدرم به طور ویژه برای درمان نواحی مختلف صورت فرموله شده‌اند:

 • Juvederm Vollure XC خطوط لبخند دور بینی و دهان را از بین می برد.
 • Juvederm Voluma XC به گونه حجم داده و خطوط صورت را بهبود می بخشد.
 • Juvederm Volbella XC لب‌ها را برجسته کرده و خطوط عمودی لب‌ها را اصلاح می کند.
 • Juvederm Ultra XC خطوط پرانتزی متوسط تا شدید را صاف می کند.
 • Juvederm Ultra Plus XC لب‌ها را پر کرده و چین و چروک متوسط صورت را اصلاح می کند.

نتایج ژوویدرم اغلب فوراً مشاهده می‌شوند و بسته به فرمول استفاده شده و ناحیه‌ای که تزریق در آن صورت گرفته، از 9 ماه تا یک سال ماندگار هستند.

رستیلن (Restylane)

Restylane

همانند ژوویدرم، خانواده‌ای از محصولات رستیلن برای درمان نواحی مختلف که گاهی مشکلات آنها با یکدیگر هم پوشانی دارد طراحی شده است. رستیلن چین و چروک را از بین برده و می‌تواند برای افزودن حجم به لب‌های نازک استفاده شود.

Restylane Lyft (سابقاً Perlane-L نامیده می‌شد)، ژلی ضخیم‌تر است که برای اصلاح چین و چروک‌های شدید و چین‌هایی مانند چین بینی و حجم از دست رفته گونه‌ها استفاده می‌شود. این ژل برای پرکردن پشت دست نیز از FDA تأییدیه دریافت کرده است.

Restylane Silk به طور ویژه برای بهبود لب‌ها طراحی شده زیرا از ذرات ریزتری نسبت به دیگر محصولات ساخته شده است.

با تزریق رستیلن، بسته به ناحیه تحت درمان و بدن هر فرد، نتایج بین 6 تا 18 ماه ماندگار خواهند بود.

رادیس (Radiesse)

Radiesse

جایگزین هیالورونیک اسید است، Radiesse با کلسیم هیدروکسیل آپاتیت (CaHA) فرموله شده است. این ماده ترکیبی شبه معدنی است که در استخوان‌ها یافت می‌شود. CaHA می‌تواند به بدن برای تحریک کلاژن سازی طبیعی کمک کند، بنابراین درمان با Radiesse نه تنها بهبودی سریع ظاهری را دارد، بلکه احتمال ماندگاری بالاتری را نیز دارد و ممکن است تا یک سال یا بیشتر ماندگار باشد.

Radiesse گزینه مناسبی برای درمان چین و چروک‎های مختلف صورت و حجم از دست رفته مانند خطوط لبخند، خطوط ماریونت، چین و چروک چانه و خطوط گوشه‌های دهان می‌باشد. به‌علاوه، Radiesse می‌تواند حجم از دست رفته پشت دست‌ها را برگردانده، تاندون‌ها و وریدهای مشهود را کاهش داده و ظاهری جوانتر و هموارتر به شما بدهد.

بلوترو (Belotero)

Belotero

ژل‌های لب Belotero بسته به فرمول آنها، معمولاً 6 تا 12 ماه ماندگار هستند. سه نوع ژل لب برای مشکلات متفاوت استفاده می‌شوند:

 • Belotero Balance و Basic لب‌ها را بهبود داده و خطوط آنها را کاهش می‌دهد.
 • Belotero Soft لب‌ها را بهبود داده و خطوط ریز را هموار می‌کند.
 • Belotero Intense برای اضافه کردن حجم بوده و خطوط عمیق را هدف می‌گیرد.

در یک بررسی علمی، شواهد نشان دادند که Belotero نتایج بلند مدت مؤثری با ویژگی بی‌خطری دارد؛ مخصوصاً انواع Basic, Balance and Intense.

اسکالپترا (Sculptra Aesthetic)

Sculptra Aesthetic

Sculptra در ابتدا در مبتلایان به ویروس نقص ایمنی (HIV) که چربی صورت خود را از دست داده بودند استفاده شد. در حال حاضر برای هر شخصی که بخواهد گونه‌های خود را بزرگ کند، گودی‌ها یا نواحی افتاده صورت را پر کند و ضخامت پوست را افزایش دهد تا چین‌ها و خطوط را محو کند، مورد تأیید می‌باشد. به لب‌ها تزریق نمی‌شود و در اطراف چشم‌ها نیز استفاده نمی‌شود.

در تحقیقی بالینی در سال 2011، تأثیرات Sculptra تا دو سال بعد از اولین جلسه درمانی ماندگار بود (متوسط تزریق انجام شده سه بار بود)

استایلج (Stylage)

Stylage

Stylage اخیراً در بین متخصصان زیبایی معروف شده است. در واقع، ژل‌های Stylage قابل ستایش هستند:

 • بسیار تغییر پذیر
 • مقاوم
 • ثابت زیر پوست
 • رفتار کاملاً قابل پیش بینی دارد.
 • باعث ایجاد عوارض جانبی شدیدی نمی‌شود.
 • بسته به تراکم، در طی 18، 12 و 9 ماه به آسانی زیر پوست می‌ماند.

Stylage با بهترین ویژگی‌های خود، امروزه اغلب برای روش محبوب اصلاح لب استفاده می‌شود و اگر در طی اولین جلسه، پزشک سعی می‌کند دارویی روانتر و سبک‌تر به بیمار ارائه دهد، در طی جلسه دوم اغلب از Stylage نرم و مقاوم استفاده می‌کنند.

تئوسیال(Teosyal)

Teosyal

محصول ممتاز سوئیسی می‌باشد. یکی از مورد اعتمادترین و بی خطرترین درمان‌ها Teosyal است. متخصصان زیبایی سوئیسی از آزمایشگاه‌های TEOXAN کیفیت این محصول را کاملاً تضمین می‌کنند: آنها فیلرهایی با استفاده از برند فناوری OMPS خود تولید می‌کنند که امکان کنترل هر مرحله از توسعه و هر پارامتر محصول نهایی را می‌دهد.

فیلرهای Teosyal بسیار منعطف هستند و در زیر پوست قابل مشاهده نبوده و 12 تا 18 ماه ماندگاری دارند. به علت افزودن لیدوکائین به محبوب‌ترین سری PureSense، مصرف این فیلرها بسیار راحت است. مزیت غیرقابل انکار دیگر این محصول طیف وسیع و وجود برند لوازم آرایشی حرفه‌ای به منظور پشتیبانی از تأثیر آن برای چندین ماه است.

بهترین برند فیلر


بهترین برند فیلر

همانطور که ملاحظه کردید، لیست ما شامل محصولات شگفت انگیز از سراسر دنیاست و می‌تواند به شما کمک کند تا نیاز خود را رفع کنید، تمامی آنها عوارض جانبی و دوره بهبودی جزئی دارند. اما کدام فیلر بهترین است؟

با توجه به تخصصی بودن این محصولات باید نتیجه بگیرید، باید بتوانید بهترین گزینه که مناسب شماست را انتخاب کنید. چه بخواهید خط اخم خود را از بین ببرید یا خطوط پنجه کلاغی را صاف کنید یا لب را برجسته‌تر کنید، محصول مخصوصی برای شما طراحی شده است.

برای یافتن بهترین گزینه در دسترس با پزشک مشورت کنید، اما همیشه به یاد داشته باشید که برای پیشگیری از بروز هر گونه عارضه به خاطر کیفیت پایین، محصول خراب یا تجویز غیر تخصصی، به یک پزشک معتبر مراجعه کنید.

برداشت نهایی


برداشت نهایی از بهترین برند فیلر

مادامی که پزشک معتبر را انتخاب می‌کنید، نباید نگرانی داشته باشید. با این حال، همیشه با پزشک در مورد انتخاب بهترین محصول موجود برای رفع مشکل خاص خود مشورت کنید.

این برندهایی که در این مقاله آورده شده‌اند تماماً بهترین کیفیت و کارایی بالایی دارند. یکی که برای شما مناسب است را انتخاب کنید.

سؤالات پرتکرار


چگونه می‌دانید چه فیلری برای شما مناسب است؟

تمامی موارد زیر را در‌نظر بگیرید.

 1. بافت‌هایی که می‌خواهید اصلاح کنید.
 2. چه نوع چین و چروکی دارید.
 3. ناحیه‌ای از صورت یا دست‌ها که می‌خواهید درمان شود.
 4. چه مدت زمان می‌خواهید نتایج باقی بمانند
 5. پیشینه سلامتی شما

فیلرها چه مدت ماندگار هستند؟

از آنجایی که فیلرها متفاوت هستند، نتایج می‌توانند بسته به محصول، ناحیه‌ای از صورت که تزریق انجام می‌شود و مقدار ژلی که در طی درمان مصرف می‌شود، بین 6 ماه تا 2 سال متفاوت باشد.

بعد از تزریق فیلر چه انتظاری می‌توان داشت؟

از شما می‌خواهیم که جلسات درمانی را جوری برنامه‌ریزی کنید که به اندازه کافی از رویدادهای خاص شما فاصله داشته باشد، زیرا کبودی، قرمزی، ورم و حساسیت به لمس در ناحیه تحت درمان تماماً عوارض طبیعی تزریق هستند و در کل چند روز زمان می برد تا رفع شوند. با توجه به مراقبت‌های فوری پس از درمان، مطمئن شوید در روز درمان هر نیم ساعت 5 تا ده دقیقه از کمپرس سرد در ناحیه درمان شده استفاده می‌کنید (یخ را مستقیماً روی پوست قرار ندهید) به مدت 24 ساعت از هرگونه فشار یا گرما مانند ورزش های سخت، سونا، اسپا و دوش گرم پرهیز کنید.

فیلرها چگونه عمل می‌کنند؟

فیلرها در زیر پوست تزریق می‌شوند تا در جای مورد نظر، مخصوصاً در چین‌ها و جاهایی که کشسانی خود را به مرور زمان به خاطر عواملی مانند سبک زندگی، محیط و بیماری، از دست داده به حجم پوست اضافه کنند. وقتی ژل در مکان خود قرار گیرد، به هموارتر شدن ظاهر پوست کمک می‌کند.

چه مدت زمان می‌برد تا نتایج مشخص شوند؟

برخلاف درمان های مشابه دیگر، مانند بوتاکس، نتایج تزریق فیلرها بلافاصله قابل مشاهده هستند، اما معمولاً چند هفته بعد از درمان در بهترین حالت خود قرار می‌گیرند.

آیا تزریق فیلر/ژل بی‌خطر است؟

همانند دیگر درمان‌ها در این گروه، احتمال حساسیت و عوارض پیش بینی نشده وجود دارد. بهتر است با یک متخصص که تجربه استفاده از این محصول را دارد صحبت کنید تا متوجه شوید که آیا این گزینه مناسب شما است یا خیر. در کل احتمال واکنش منفی کم است و فیلرها تا زمانی که فردی که تزریق را انجام می‌دهد به خوبی آموزش دیده باشد و محصول کیفیت استانداردی داشته باشد، برای استفاده بی‌خطر می‌باشند.

مقالات مرتبط

تزریق چربی

تزریق چربی چیست؟ در این شیوه‌ی جوانسازی، از چربی به عنوان یک فیلر استفاده می‌شود. فیلرها یا حجم‌دهنده‌های پوستی، دسته‌ای از

ادامه مطلب »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *