لوگو دکتر الناز احمدی

بوتاکس لب: مزایا، معایب و همه چیزهایی که باید در مورد آن بدانید

پُر کردن لب‌ها این روزها به شدت راحت و حتی مقرون‌ به‌صرفه‌تر شده است. حتی یکی از پرتقاضاترین درمان‌ها در کلینیک دکتر الناز احمدی محسوب می‌شود که بعضی اوقات به لطف روبه‌رو شدن با نتایج شگفت‌انگیز از بوتاکس لب لذت می‌بریم.

بیش از یک راه برای جلو آمدن بی‌نقص لب‌ها وجود دارد که امروز می‌خواهیم به یکی از آن روش‌ها یعنی بوتاکس به عنوان پرکننده لب اشاره کنیم. در مقاله امروز تکنیک‌های بوتاکس لب، مزایا و معایب و همه چیزهایی که باید در مورد آن بدانید را جمع‌آوری کردیم.

بوتاکس لب: همه چیزهایی که باید در مورد آن بدانید


بوتاکس لب

روند جدیدی برای زیبایی لب ها به وجود آمده که از آن به عنوان “لیپ فلیپ” یاد میکنند. اصلاً به جای اینکه لب‌های‌تان با پرکننده‌ها پُر شود، می‌توانید از بوتاکس استفاده کنید که روی ماهیچه‌های سراسر دهان شما تزریق می‌شود و کمک می‌کند لب‌های شما بهتر دیده شوند.

از آن‌جایی که بوتاکس می‌تواند نتایج جذاب و چشمگیری به همراه داشته باشد، بوتاکس روش جایگزین پرکننده‌های لب به حساب می‌آید که در این پروسه از بوتاکس برای ریلکس کردن ماهیچه‌های دورتادور دهان استفاده و باعث می‌شود لب بالایی فلیپ شود و دهان شما ظاهر پُر تری به خودش بگیرد.

اگر لب بالایی شما بسیار نازک است و لثه‌های‌تان موقع لبخند زدن دیده می‌شوند، بوتاکس برای شما ساخته شده که می‌تواند این مسئله را برطرف کند و زمانی که لبخند می‌زنید یک لبخند برجسته و پرزرق و برقی و زیبا و دلچسبی خواهید داشت. پس اگر می‌خواهید لثه‌های‌تان دیده نشوند، پزشک شما به وسط لب بالای‌تان بوتاکس تزریق می‌کند که باعث می‌شود ماهیچان‌های شما ریلکس شوند و لب‌های‌تان پُرتر نشان داده شوند و وقتی که لبخند می‌زنید، بیشتر لثه‌های شما پوشانده شوند.

بوتاکس به عنوان پرکننده لب معایبی هم دارد و زمان استفاده از پرکننده و بوتاکس باید با آن‌ها آشنا باشید. یکی از آن‌ها این است که استفاده زیاد بوتاکس در اطراف دهانتان باعث می‌شود دیگر دهانتان را نتوانید به درستی حرکت دهید و حتی در صحبت کردن و استفاده از نی به مشکل می‌خورید.

البته پزشک مجرب تمام این چیزها را می‌داند و مقدار کمی از بوتاکس استفاده می‌کند تا خیالش راحت باشد که چنین اتفاقاتی نمی‌افتد.

مزایای بوتاکس لب چیست؟


مزایای بوتاکس لب

بوتاکس لیپ فلیپ مزایای زیادی دارد که عبارتند از:

 • زمانی که در بوتاکس از ارائه دهنده خدمات بهداشتی باتجربه و ورزیده استفاده می‌کنید، پروسه ایمنی را طی می‌کنید و در مجموع هیچ خطری شما را تهدید نمی‌کند. البته عوارض یا عوارض جانبی ممکن است داشته باشد.
 • اعتماد به نفستان را بالا می‌برد.
 • درد، کبودی و التهاب کمتری در مقایسه با سایر پروسه‌های حجم دهنده لب تجربه می‌کنید.

بوتاکس چه وظیفه‌ای دارد؟


تزریق نوع تاکسین بوتولینوم یا همان بوتاکس که در ناحیه لب‌های‌تان تزریق می‌شود می‌تواند مزیت‌های زیبایی و بهبودی داشته باشد.

بوتاکس یک مواد آرایشی و زیبایی از تاکسین بوتولینوم و مواد شیمیایی است که ماهیچه‌های‌تان را موقتاً ضعیف‌تر و بی‌حس می‌کند و تنها با یک بار تزریق بوتاکس ماهیچه‌های‌تان حدود 3 ماه ریلکس می‌شوند.

تزریق بوتاکس در لب‌ها می‌تواند در موارد زیر به شما کمک کند:

 • کاهش چین و چروک لب بالا و پایین.
 • بالا بردن گوشه‌های دهان.
 • از بین بردن خطوط ماریونت یا خط‌هایی که از گوشه دهان به سمت پایین امتداد دارند.
 • ایجاد لبخند لثه‌ای دلچسب.
 • تقویت لب بالا که به بوتاکس لیپ فلیپ شناخته می‌شود.

تغییری که تزریق بوتاکس لب روی ظاهر لب‌هایتان ایجاد می‌کند به این بستگی دارد که بوتاکس در چه ناحیه‌ای از لب تزریق می‌شود. به عنوان مثال، مواد شیمیایی بوتاکس لیپ فیلیپ ماهیچه‌های اطراف لب‌تان را ریلکس و جمع می‌کند و همین باعث می‌شود لب‌های شما بزرگ‌تر دیده شود.

از آن‌جایی که در بیشتر مواقع معمولاً 10 تا 15 دقیقه زمان می‌برد تا تزریق بوتاکس انجام شود، نباید آن را یک پروسه جراحی در نظر گرفت و لازم هم نیست بعد از تزریق بوتاکس دوره ریکاوری بگذرانید. اصلاً بعد از اینکه به لب‌هایتان بوتاکس تزریق کردید می‌توانید به کارها و فعالیت‌های عادی روزمره‌تان برسید.

اگر تزریق بوتاکس به شما کمک می‌کند تا به نتیجه و ظاهر مورد نظر لب‌های‌تان برسید، ادامه مقاله را از دست ندهید.

بوتاکس لب چطور کار می کند؟


بوتاکس لب چطور کار می کند

بوتاکس لب پروسه‌ای است که در آن با تزریق بوتاکس لب‌هایتان بزرگ‌تر دیده می‌شوند.

برای تزریق بوتاکس متخصص پوست یا جراح پلاستیک شما چند واحد بوتاکس به بخش میانی لب‌های بالایتان تزریق می‌کند. زمانی که ماهیچه‌های شما ریلکس میشوند، لب‌هایتان به طرف بالا جمع می‌شوند. بلند کردن لب بالایی باعث می‌شود بدون اضافه کردن هیچ حجم اضافه‌ای بزرگ‌تر دیده شود.

اگر می‌خواهید لب‌های شما پرحجم تر باشند، با متخصص پوست و جراح پلاستیکتان صحبت کنید تا یک پرکننده لب به لب‌هایتان تزریق کند. برای اینکار فقط می‌توانید به پرکننده لب یا استفاده از بوتاکس فکر کنید تا لب‌های بزرگ‌تر و هیجان انگیزتری داشته باشید.

تکنیک های بوتاکس لیپ فلیپ چیست؟


بوتاکس لیپ فلیپ یک پروسه غیرجراحی محسوب می‌شود که لب‌های شما را پُر تر نشان می‌دهد. ارائه‌دهنده خدمات بهداشتی تاکسین بوتولینوم را در گوشه‌های دهانتان (کمیسورهای دهانی) و لبه‌های لب‌هایتان (ورمیلیون لب) تزریق می‌کند.

بوتاکس لیپ فیلیپ ماهیچه‌های اطراف لب بالای شما را ریلکس می‌کند و باعث می‌شود لب بالایی شما کمی به سمت بالا برود و از حد معمول بزرگ‌تر دیده شود.

شاید عجیب به نظر برسد که برای ریلکس کردن ماهیچه لب‌هایتان می‌توانید بوتاکس تزریق کنید، اما جالب است بگوییم که بوتاکس با محدود شدن سیگنال‌های عصبی ماهیچه‌ها کار می‌کند و نمی‌گذارد منقبض شوند. زمانی که یک دوز کوچک به لایه بالایی ماهیچه‌های اطراف لب‌ها بوتاکس تزریق می‌کنید، دهانتان با فیلیپینگ به سمت بالای لب بزرگ‌تر نشان داده می‌شود. اصلاً ماهیچه‌های ریلکس‌شده به لب‌های شما اجازه می‌دهد به راحتی باز شوند. تا یادمان نرفته بگوییم که معمولاً 2 تا 4 ماه این حالت دوام دارد و نکته دیگری هم که باید مد نظر داشته باشید این است که لب‌های شما واقعاً پُر تر نمی‌شود، بلکه این‌طور به نظر می‌رسد.

بوتاکس برای کسانی گزینه مناسب و درستی به حساب می‌آید که می‌خواهند لب لطیفی داشته باشند یا حتی قبل از اینکه لب‌هایش را برای طولانی مدت یا به صورت دائمی بزرگ کنند، می‌خواهند ببینند که لب‌های پُر تر آن‌ها چطور به نظر می‌رسند. البته بوتاکس ضعف‌هایی هم دارد و اگر جراح شما مقدار زیادی از آن تزریق کند می‌تواند دهانتان را آن‌قدر ریلکس کند که اصلاً نتوانید آن را حرکت دهید، یا حتی ممکن است در غذا خوردن و نوشیدن به مشکل بخورید. از همین‌جاست که می‌گوییم این پروسه باید زیر نظر متخصصان زیبایی زبردست انجام شود.

چه کسانی به بوتاکس لب نیاز دارند؟


چه کسانی به بوتاکس لب نیاز دارند

تزریق بوتاکس یک تصمیم شخصی است و برای قدرت و زیبای بدنتان می‌توانید خواسته‌ها و تمایلات‌تان را دنبال کنید.

چه چیزهایی را باید در بوتاکس لیپ فلیپ مد نظر داشته باشید:

 • سلامت فیزیکی خوبی داشته باشید.
 • واقع بین باشید و انتظارات واقع‌بینانه‌ای داشته باشید.
 • عفونت دهانی فعال مانند زخم‌ه و قرحه یا تاول تبخالی نباید داشته باشید.

بسیاری از افرادی که بوتاکس لیپ فلیپ می‌کنند، می‌خواهند اندازه لب‌هایشان بزرگ‌تر دیده شود و شما هم یا به همین دلیل یا به دلایل دیگر که در ادامه اشاره می‌کنیم به بوتاکس علاقه‌مند هستید.

 • می‌خواهید لب‌هایتان پُرتر به نظر برسند. از زمانی که لب‌های شما با بالا رفتن سن کوچک‌تر و نازک‌تر می‌شود، فاصله فیلتروم (شیار بین لب بالا و بینی) بزرگ‌تر می‌شود و احتمال دارد فاصله بین گوشه‌های دهانتان (فاصله بین لب) هم بیشتر شود.
 • نمی‌خواهید لب‌هایتان را پُرتر یا حجیم‌تر کنید. این پروسه‌ها علاوه بر اینکه گران‌قیمت هستند، باعث می‌شوند حجم و شکل لب‌های شما تغییر کند و در مجموع کبودی و التهاب زیادی به وجود می‌آورند.
 • می‌خواهید چین و چروک ظاهرتان کم شود. بوتاکس ماهیچه‌های شما را ریلکس می‌کند که همین ریلکس کردن باعث می‌شود چین و چروک شما هنگام ابراز احساس روی صورت‌تان کم شود.
 • می‌خواهید لب‌هایتان لثه‌های شما را بیشتر بپوشانند. وقتی که لبخند می‌زنید، اگر لب بالایی شما لثه‌تان را بیش از حد نشان می‌دهد می‌توانید با تزریق بوتاکس لب‌های‌تان را پر کنید تا لثه‌‌تان کمتر دیده شود و اعتمادبه‌نفس بیشتری به دست بیاورید.
 • می‌خواهید اعتماد به نفستان بالا برود. بوتاکس لیپ فیلیپ اعتمادبه‌نفس و ظاهر بدنتان را بهتر می‌کند.

چرا بوتاکس لب انجام می‌شود؟


با اینکه بوتاکس لیپ فلیپ فرآیند پیری یا ساختار لب‌های‌تان را متوقف نمی‌کند، اما می‌تواند بدون هیچ حجم اضافی لب‌های شما را پُر تر نشان دهد. بوتاکس حتی به شما کمک می‌کند تا ظاهر دلربایی داشته باشید که همین ظاهر زیبا اعتمادبه‌نفس شما را بالا می‌برد.

البته به مرور زمان به خاطر دلایلی که در ادامه اشاره می‌کنیم احتمال دارد حجم لب‌هایتان را از دست بدهید.

 • ژنتیکی.
 • سیگار کشیدن.
 • آسیب دیدگی از سمت خورشید.

بوتاکس لب چه مدت دوام می آورد؟


اثرات بوتاکس به مرور از بین می‌رود و اصلاً بوتاکس لیپ فلیپ معمولاً بین 2 تا 5 ماه دوام می‌آورد.

قبل از پروسه بوتاکس لب چه اتفاقی می‌افتد؟


قبل از اینکه پروسه بوتاکس را شروع کنید، باید به ارائه دهنده خدمات بهداشتی خود مراجعه کنید تا عوامل زیادی مانند سلامت روانی و تمام وضعیت اجتماعی شما را بررسی کنند. ممکن است سؤال‌های زیر را از شما بپرسند:

 • چرا می‌خواهید بوتاکس لب انجام دهید؟
 • چه انتظاراتی از بوتاکس لب دارید؟
 • آیا به عیب‌های ظاهری یا نقص‌های جزئی بدنتان زیاد فکر می‌کنید؟
 • شریک زندگی، همسر یا دوستتان یا شما را به بوتاکس لیپ فلیپ یا سایر پروسه‌های زیبایی تشویق می‌کند؟

بعد از آن است که ارائه دهنده خدمات بهداشتی شما سلامت عمومی‌تان از جمله شرایط سلامتی گذشته یا عوامل ریسک را بررسی می‌کند. در ضمن، اگر هر نوع آلرژی، بخصوص به شیر گاو یا به بعضی از برندهای توکسین بوتولیسم حاوی آلبومین، پروتئین در شیر گاو دارید یا داروهایی با تجویز نسخه یا بدون نسخه مصرف می‌کنید، به ارائه دهنده خدمات بهداشتی‌تان اطلاع دهید.

از آن‌جایی که آسپرین و الکل خونتان را رقیق می‌کند و همین عامل باعث می‌شود فرآیند بهبودی شما به سختی جلو برود، مصرف مشروبات الکلی، سیگار و آسپرین را برایتان حداقل یک هفته قبل از پروسه بوتاکس ممنوع می‌کنند. سیگار هم ممکن است ریسک کبودی در محل تزریق را بالا ببرد.

آن‌ها حتی ممکن است از شما بخواهند که برای سوابق پزشکی‌تان از صورت و لب‌های خود عکس بگیرید.

چه اتفاقی حین پروسه بوتاکس لب می افتد؟


از آن‌جایی که پروسه بوتاکس لیپ فلیپ خیلی هجومی نیست، بعید به نظر می‌رسد که متخصص بوتاکس لب‌های شما را بی‌حس کند. اما اگر نگران درد هستید یا از سوزن می‌ترسید و ایکمو فوبیا دارید، از آن‌ها بخواهید تا برای لب‌های‌تان کرم بی‌حس کننده (بی حسی موضعی) یا بی‌حس کننده عصبی آماده کنند تا زمان بوتاکس بی‌حس شوند.

ارائه دهنده خدمات بهداشتی معمولاً حدود 2 تا 4 واحد بوتاکس به لب بالا و 2 واحد به لب پایینتان تزریق و برای تزریق بوتاکس در بخش‌های لب بالایی از جمله گوشه‌های دهان و لبه‌های لب‌هایتان هم از یک سوزن نازک استفاده می‌کنند که یک مقدار درد احساس می‌کنید و چشم‌هایتان هم احتمال دارد تَر شوند.

ارائه دهنده خدمات بهداشتی یا دستیار شما ممکن است یک پنبه روی محل تزریق قرار دهد تا نقاط خونی جذب شوند.

کل پروسه بوتاکس لب 10 تا 20 دقیقه و به سرعت انجام می‌شود.

چه اتفاقی بعد از پروسه بوتاکس لب می‌افتد؟


ارائه دهنده خدمات بهداشتی بعد از اینکه پروسه بوتاکس لب شما تمام شد، بیش از 15 دقیقه وضعیت شما را کنترل می‌کنند تا مطمئن شود عوارض جانبی که در ادامه اشاره می‌کنیم را نداشته باشید:

 • واکنش‌های آلرژیک.
 • گیجی.
 • حالت تهوع.
 • التهاب (آنژیوادم).
 • خونریزی جالب‌توجه.

بعد از اینکه خیالشان راحت شد که دیگر به کنترل و مراقبت نیاز ندارید، شما را مرخص می‌کنند و از آن‌جایی که بوتاکس شما را خسته نمی‌کند، می‌توانید خودتان تا خانه رانندگی کنید.

لب‌های شما بعد از بوتاکس احتمال دارد کمی التهاب، حساسیت یا حتی بی‌حسی داشته باشند که این التهاب و حساسیت معمولاً بعد از 24 ساعت از بین می‌رود.

رعایت کردن نکات زیر به شما کمک می‌کند تا وضعیت بوتاکس شما بهتر شود و به بخش‌های دیگر صورتتان پخش نشود.

 • گذاشتن یک کیسه یخ تا 10 دقیقه برای کاهش التهاب.
 • نزدن رژه لب، بالم لب یا هر محصول دیگر روی لب حداقل برای 3 تا 4 روز.
 • فشار نیاوردن به لب مانند دست نزدن، جمع نکردن لب، نبوسیدن و استفاده نکردن از نی.
 • مراقبت هنگام مسواک زدن دندان‌ها.
 • نخوابیدن به طرف صورت.

عوارض جانبی


عوارض جانبی بوتاکس لب

عوارض جانبی مشترکی که در بوتاکس وجود دارد این است که ماهیچه شما ممکن است بیش از حد ریلکس شود. اصلاً همین عارضه ممکن است ماهیچه شما را آن‌قدر ضعیف کند که نتوانید لب‌هایتان را جمع یا از نی استفاده کنید. حتی یک نفر با تزریق بیش از حد دیگر ممکن است در نگه داشتن مایع در دهان و صحبت کردن یا سوت زدن با مشکل روبه‌رو شود. با این حال، بد نیست بگوییم که این عوارض جانبی بیشتر اوقات کوتاه مدت هستند.

بوتاکس همچنین می‌توانند شما را به بعضی از عوارض جانبی نادر مبتلا کند:

 • واکنش آلرژیک.
 • سردرد.
 • درد گردن یا درد پشت.
 • خارش.
 • سختی در قورت دادن.
 • کوتاهی در تنفس.
 • کاهش اشتها.
 • تب.
 • سرفه.
 • گیجی.
 • خشکی دهان.

بوتاکس ممکن است باعث واکنش‌هایی مانند کبودی، درد، قرمزی، التهاب یا عفونت در ناحیه تزریق شود. به علاوه اگر پزشکتان بوتاکس را به درستی تزریق نکند، لبخند شما ممکن است کج شود. یکی از عوارضی که به شدت نادر است و ممکن است اتفاق بیفتد هم بوتولیسم است که بعضی از افراد احتمال دارد به آن مبتلا شوند.

هزینه تزریقات لب چه قدرت است؟


اگر به تزریق بوتاکس فکر می‌کنید، باید هزینه‌های طولانی مدت آن را هم مد نظر داشته باشید.

بیمه که معمولاً هزینه‌های بوتاکس یا سایر تزریقات لب را پوشش نمی‌دهد، مگر اینکه برای معالجه استفاده شود. اصلاً باید انتظار داشته باشید که همه هزینه‌های زیبایی را از جیب خودتان پرداخت کنید.

قیمت یک جلسه هم به نوع تزریق استفاده شده، مقدار آن، مکان تزریق و متخصصی که می‌خواهید به آن مراجعه کنید بستگی دارد.

سؤال های پرتکرار


چه زمانی باید به ارائه دهنده خدمات بهداشتی مراجعه کنم؟

با اینکه مرسوم نیست، اما بوتاکس ممکن است به بخش‌های دیگر بدن پخش شود. اگر مدت کوتاهی بعد استفاده از بوتاکس یا حتی چند هفته بعد از پروسه با علائم زیر مواجه شدید، فوراً به ارائه دهنده خدمات بهداشتی‌تان مراجعه کنید:

 • سختی در تنفس.
 • سختی در قورت دادن یا صحبت کردن.
 • دو بینی.
 • ضعف در عضلات بخش‌های دیگر صورت یا بدن.

چه زمانی بعد از بوتاکس لیپ فلیپ می توانیم غذا و نوشیدنی بخوریم؟

بعد از مدت کوتاهی که از پروسه بوتاکس لیپ فلیپ گذشت، می‌توانید با احتیاط غذا و نوشیدنی میل کنید. البته مراقب باشید که حداقل تا 3 روز غذاهای پرحجم نخورید که مجبور شوید صورت یا لب‌های‌تان را بشویید.

حداقل 3 روز نه از نی استفاده کنید و نه سیگار بکشید. جمع کردن و دست زدن به لب‌ها هم ممکن است بوتاکس‌تان را تغییر دهد.

از آن‌جایی که الکل خون شما را رقیق می‌کند و می‌تواند کبودی لب‌هایتان را بیشتر کند، حداقل تا 24 ساعت نباید مشروبات الکلی مصرف کنید.

ریکاوری چه مدت زمان می برد؟

درد یا التهاب باید بعد از 12 تا 24 ساعت برطرف شود.

حدود 1 هفته زمان می‌برد تا لب‌های شما پُر تر به نظر برسند. اگر قبل از مراسم‌های بزرگ مانند عروسی می‌خواهید لب‌هایتان پُر تر به نظر برسد، باید پروسه بوتاکس را حداقل 2 هفته جلوتر بیندازید تا مطمئن شوید که بوتاکس تا آن زمان اثر خود را کاملاً نشان می‌دهد و به طور کامل پروسه لیپ فلیپ را طی می‌کند.

چه کارهایی را نباید بعد از بوتاکس لب انجام دهید؟

از آن‌جایی که فعالیت بدنی سنگین ضربان قلب و جریان خونتان را بالا می‌برد و ممکن است منجر به التهاب و کبودی شود، به مدت 48 ساعت ورزش‌های سنگین انجام ندهید.

 • رعایت خوردن داروها.
 • دوری از درمان‌های لیزری.
 • استفاده نکردن خیلی زود از لوازم آرایشی.
 • دوری از مصرف مشروبات الکلی.

بعد از استفاده پرکننده های لب می توانیم دندان های خود را مسواک بزنیم؟

بعد از اینکه به لب‌هایتان بوتاکس تزریق کردید می‌توانید مسواک بزنید و مشکلی ندارد، اما احتمال دارد به آن حساسیت داشته باشید که بهتر است دندان‌هایتان را به آرامی مسواک بزنید و صورتتان را به نرمی بشویید.

اثر بوتاکس لیپ فلیپ می تواند برگردد؟

افتادگی صورت، بیش از حد پُر شدگی لب یا لب‌هایی به شکل اردک و لبخند نامتقارن از عوارض احتمالی تزریق نامناسب بوتاکس هستند که این نتایج نمی‌توانند به حالت اولیه برگردد. برای درست شدن این وضعیت هم قبل از اینکه درمان‌های دیگری انجام دهید، باید منتظر بمانید تا بوتاکس بیرون کشیده شود.

می توانیم بعد استفاده از پرکننده از وازلین استفاده کنیم؟

بله، بعد از پرکننده لب می‌توانید از وازلین یا هر نوع روغنی که می‌خواهید روی لب‌های‌تان بمالید استفاده کنید. اصلاً گاهی اوقات به مدت چند روز احساس می‌کنید که لب‌های شما ترک خورده که با تَر کردن آن‌ها می‌توانید این حس را از بین ببرید.

بعد از بوتاکس لیپ فلیپ می‌توانیم ببوسیم؟

بوتاکس لب هم مانند همه درمان‌های تزریقی مشکلاتی دارد که بیماران در آن برای 3 تا 4 روز نباید به لب‌های‌شان فشاری بیاورند، حتی در حد بوسیدن.

لب های ما بعد از بوتاکس لیپ فلیپ التهاب می کنند؟

با وجود اینکه عوارض جانبی بعد از پروسه بوتاکس جزئی هستند، اما لب‌های شما ممکن است با التهاب، حساسیت و کبودی روبه‌رو شود. بنابراین برای اینکه با چنین عوارضی روبه‌رو نشوید بعد از بوتاکس لب باید از آن مراقبت کنید. اگر هم نمی‌دانید پروسه تزریق برای شما مناسب است یا نه، آگاهی از اینکه چه انتظاراتی باید در طول مراقبت داشته باشید می‌تواند به شما در مطمئن شدن تزریق بوتاکس کمک کند.

‌بعد استفاده از پرکننده های لب می توانیم لبخند بزنیم؟

حالات مختلف صورت مانند لبخند زدن، خندیدن یا اخم کردن تأثیر منفی روی پرکننده لب‌هایتان دارد. اصلاً برای اینکه محصول استفاده شده در لب پخش شود و نتیجه نهایی طبیعی‌تر به خود بگیرید، بهتر است لبخند بزنید و لب‌هایتان را به آرامی ماساژ دهید. اما برای چند روز بعد از بوتاکس اجازه لبخند زدن را ندارید.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره تلفنی
×ارتباط در واتساپ