آفر ویژه 10% روی تمامی خدمات برای همراهان همیشگی

تخلیه چربی پس از تزریق چگونه است؟

دلایل مختلفی برای اصلاح پیوند چربی وجود دارند؛ از جمله برطرف کردن نتایج نامطلوب، انتخاب جراح پلاستیک کم تجربه یا جراحی که مهارت پایینی دارد یا انتخاب جراحی که هزینه های کمتری میگیرد.

از آنجایی که این روش پیشرفته و مدرن است باید توسط یک جراح باتجربه انجام شود. اگر جراحی اشتباه انجام شود میتواند منجر به ظاهر نامتقارن، توده ها و برجستگی ها، اسکار ها یا سایر پیامدهای نامطلوب شود.

چرا در برخی موارد لازم است چربی تزریق شده تخلیه شود ؟


تخلیه چربی بعد از تزریق میتواند اشکالات تزریق را برطرف کند. تخلیه چربی برای اصلاح هرگونه انتقال چربی ضعیف یا فیلر مصنوعی صورت انجام میشود و باعث بهتر و طبیعی تر شدن نتایج میشود.

تخلیه چربی میتواند به رفع مشکلاتی که پس از بهبودی از عمل ظاهر میشوند، مانند: ظاهر ناهموار یا غیر طبیعی، توده ها و برجستگی ها، فرسایش ایمپلنت ها و عدم تقارن صورت کمک کند.

پیوند چربی غیر حرفه ای باعث میشود که صورت بیش از حد پف کرده، متورم یا ناهموار و کج به نظر برسد.

ناموزون و بد شکل شدن محل انجام تزریق چربی‌ که با علائمی همچون برآمدگی و فرورفتگی‌های متعدد همراه است از دلایل اصلی مراجعه افراد برای تخلیه چربی میباشد. البته صرفاً مسئله از بین بردن عددم توازن نیست، بلکه گاهی وجود التهاب و حتی عفونت پس از دوره نقاهت  تزریق چربی که به علت انجام عمل انتقال چربی توسط  افراد ناوارد و غیر متخصص است نیز، از دلایل تقاضا برای تخلیه چربی میباشد. در حالت کلی تخلیه چربی از صورت و یا دیگر نقاط بدن می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم:

دلایل تخلیه چربی

  1. تجمع آب میان بافتی (آب آوردن) در مناطق تحت تزریق که عموماً نشانگر وجود عفونت است.
  2. احساس درد و التهاب، قرمزی و یا کبودی غیر متعارف و عدم درمان درد آن حتی با مصرف مسکن.
  3. نامتوزان بودن سطح پوست به دلیل تزریق نادرست و ناشیانه.
  4. تزریق چربی بیش از حد به منطقه مورد نظر.
  5. عدم رضایت مراجع از نتیجه نهایی تزریق.
  6. سفت شدن منطقه تحت تزریق به دلیل فشردگی بافت چربی.

روش های مختلف تخلیه چربی پس از تزریق


روش های متعددی برای از بین بردن چربی تزریق شده زیر پوست وجود دارند. در نظر داشته بشید که بخش اعظمی از چربی تزریق شده (حدود 60 درصد) پس از مدت کوتاهی جذب میشود؛ اما اگر به هر دلیلی نیاز به تخلیه چربی تزریق شده باشید روشهای کم تهاجمی اثر بخشی وجود دارند که شما را از عوارض روش های پرتهاجم مصون میدارند.

اگرچه ممکن است روش های کم تهاجمی برای اثر بخشی به مدت زمان بیشتر و یا تکرار نیاز داشته باشند، اما با توجه به خطراتی که روش هایی نظیر جراحی به همراه دارند، معمولاً انتخاب اول مراجعین هستند. در ادامه به بررسی این روش ها میپردازیم:

تزریق آنزیم

این روش یکی از جدیدترین روش های تخلیه چربی و یا به عبارت بهتر از بین بردن چربی تزریق شده میباشد. آنزیم ها با بالا بردن نرخ ذوب شدن چربی، به جذب و سپس دفع آنها کمک بسزایی میکنند. در این روش از انواع آنزیم‌ها (مانند لیپاز، کلاژناز، هیالورونیداز و لیاز) به جهت چربی سوزی، بازسازی کلاژن و کاهش میزان تورم استفاده میشود.

استفاده از لیزر

استفاده از لیزر جهت از بین بردن چربی ها روشی نسبتاً قدیمی است که در واقع اساس کار آن افزایش انرژی درونی سلول های چربی و کمک به دفع چربی از طریق تعریق و یا حل شدن در خون میباشد.

همانطور که از لیزر برای لاغری استفاده میشود، از آن برای از بین بردن و تخلیه بی خطر چربی تزریق شده نیز استفاده میشود؛ اما نکته اساسی در این است که اگر بافت چربی به هر دلیلی سفت شده باشد امکان تخلیه آن به روش های کم تهاجمی عملاً ممکن نیست و این روش ها بی تأثیر خواهند بود.

لیپوساکشن

این روش روش تهاجمی تر بوده و عموماً به بیهوشی نیازمند است. در این روش لوله ساکشن به محل تزریق وارد شده و چربی اضافه را خارج میکند. این روش اگرچه سریع بوده، اما خطرات و معایب خود را به همراه دارد از عفونت ناشی از جراحی گرفته تا باقی ماندن جای زخم همگی از معایب روش لیپوساکشن میباشد.

جراحی

در موارد نادر تخلیه چربی تزریق شده به جراحی نیازمند خواهد بود؛ اگرچه در این روش تخلیه به راحتی و سرعت انجام میپذیرد، اما به جز در موارد بحرانی توصیه نمیشود. زیرا عوارض جراحی نظیر مشکلات پس از بیهوشی و دوره نقاهت طولانی تر این روش را به آخرین انتخاب مراجع و البته پزشک تبدیل میکند.

عوارض تخلیه چربی تزریق شده چیست؟


 

عوارض تخلیه چربی

تخلیه چربی به روش های غیرجراحی عوارض کمتری دارند، اما همانطور که گفته شد در صورت سفت شدن بافت چربی و یا به اصطلاح آب آوردن محل تزریق، روش های غیرجراحی عملاً کاربرد آنچنانی نخواهند داشت و افراد مجبور به انجام پروسه های تهاجمی تر میشوند.

لیپوساکشن و یا جراحی عوارض خاص خود را دارند علاوه بر مشکلاتی که پس از بیهوشی یا بی‌حسی موضعی به دنبال دارند مسائلی نظیر درد و عفونت جای جراحی از عوارض این روش ها هستند. در صورتی که ناحیه عمل مناطق حساس تری باشند، قاعدتاً ریسک خطرات احتمالی بیشتر خواهد شد.

چند وقت بعد از پیوند چربی باید صبر کنم؟


جراحی پیوند چربی گاهی اوقات در جلسات متعددی انجام میشود که حداقل باید بین این جلسات سه ماه فاصله وجود داشته باشد.

برای جراحی تخلیه چربی باید مطمئن شوید که روش اولیه کاملاً بهبود یافته است؛ چون زمان بهبودی به روش اولیه و وضعیت بیمار بستگی دارد. اگر لیفت صورت با سلول های بنیادی بدون جراحی انجام داده اید زمان بهبودی آن معمولاً کمتر از دو هفته است. اگر جوانسازی پوست، صورت یا موارد مشابه انجام داده اید زمان بهبودی کامل آن میتواند چندین ماه طول بکشد.

چرا باید برای تخلیه چربی به یک جراح حرفه ای مراجعه کنید؟


هنگام انتخاب پزشک برای تخلیه چربی باید  مطمئن شوید که واجد شرایط باشد و در زمینه تزریق و تخلیه چربی تجربه بالایی داشته باشد.

جراح شما همچنین باید دید زیبایی شناسی داشته باشد. چربی که برای پٌر کردن حفره های صورت شما استفاده میشود باید به طور کامل و هماهنگ با سایر ویژگی های صورت شما یه شکلی طبیعی و متعادل باشد و از نظر ظاهری پف کرده یا بیش از حد پٌر نباشد.

پیشگیری


شاید مهم ترین عاملی که افراد را مجبور به انجام عمل تخلیه چربی میکند نداشتن مشاوره با افراد با صلاحیت و انجام تزریق توسط افراد غیر متخصص میباشد. شاید بهتر باشد قبل از اقدام به تزریق چربی مسائل مختلفی از نظیر تجربه پزشک و امکانات وی را بررسی کنید؛ شاید اینجا باشد که بتوان گفت هیچ ارزونی بی علت نیست. اگر تصمیم به تزریق چربی گرفتید در نظر داشته باشید که حتماً باید به قیمت های خیلی پایین شک کرد. آنچه مسلم است سلامت اهمیت بیشتری دارد و بعد از آن حفظ زیبایی. پس بهترین راه پیشگیری از بروز شرایطی که منجر به تخلیه چربی تزریق شده میشود انجام مشاوره با متخصصین، بررسی سوابق پزشک و البته پرس و جو از افرادیست که قبل‌تر این پروسه را پشت سر گذاشته اند.

سؤالات متداول


 هزینه تخلیه چربی تزریق شده چقدر است؟

پاسخ به این سؤال مشکل است، اما به طور کلی نوع روشی که برای تخلیه مورد استفاده قرار میگیرد و همچنین میزان چالش برانگیز بودن عمل تخلیه مهارت پزشک و عوامل متعدد دیگر در برآورد قیمت نهایی مؤثر خواهند بود.

چقدر طول میکشد تا پس از تزریق چربی ورم صورت از بین برود؟

معمولاً یک هفته پس از تزریق چربی ورم صورت رفته رفته از بین میرود.

تخلیه چربی درد دارد؟

انجام پروسه های غیر تهاجمی عموماً بدون درد و یا همراه با درد کم است، اما میتوان متصور بود که درد، هرچند ناچیز، یکی از عوارض انجام این روش ها باشد پس میتوانید با مشاوره پزشک مسکن مصرف کنید.

در روش های تهاجمی تر مسلماً درد یکی از عوارض جانبی میباشد که با مشورت پزشک میتوانید اقدامات لازم را انجام دهید.

آیا تزریق آنزیم برای رفع و تخلیه چربی ضرر ندارد؟

نگران نباشید؛ آنزیم ها به صورت تخصصی برای ناحیه مورد نظر انتخاب میشوند. هر آنزیم عملکرد خاص خود را دارد و غیر از کاربردی که برایشان در نظر گرفته شده است تأثیری بر روی بافت های مجاور ندارند.

آیا لیزر برای تخلیه چربی کاربرد دارد؟

بله؛ همانطور که لیزر برای چربی سوزی و لاغری انجام میشود، میتوان از لیزر برای از بین بردن چربی پس از تزریق نیز استفاده کرد.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تلفنی
×ارتباط در واتساپ