آفر ویژه 10% روی تمامی خدمات برای همراهان همیشگی

جوانسازی پوست: مزایا و مراحل انواع روش ها

تغییر پوست به دلایل مختلفی از جمله افزایش سن و شرایط سلامت رخ می‌دهد. روش‌های درمانی مختلفی برای مقابله با این تغییر وجود دارند که می‌توانند به جوانسازی پوست کمک کنند. جوانسازی پوست در زعفرانیه، ولنجک، مقدس اردبیلی شامل درمان‌های مختلفی است که هدف از آن‌ها بهبود پوست پس از بروز هرگونه آسیب است. آسیب به پوست می‌تواند در نتیجه قرار گرفتن در معرض آفتاب، بیماری زمینه‌ای یا روند طبیعی پیری باشد.

تعدادی گزینه‌های درمانی نیز وجود دارند که به طور کلی نسبت به لیفت صورت ملایم‌تر هستند و می‌توانند برای درمان مناطق خاص مورد استفاده قرار گیرند.

چه افرادی متقاضی مناسبی برای جوانسازی پوست هستند؟


متقاضیان جوانسازی پوست باید از سلامت کامل برخوردار باشند و همچنین نگرش مثبت و انتظارات واقعی از این روش داشته باشند. متقاضیان ممکن است پوستی آسیب‌دیده در اثر آفتاب، چین و چروک‌های ظریف و بافت چرمی داشته باشند. همچنین ممکن است چین و چروک‌هایی در اطراف چشم و چین و چروک عمودی در اطراف دهان در متقاضیان مشاهده شوند. ممکن است زخم‌هایی ناشی از آکنه یا آبله مرغان روی پوست متقاضیان وجود داشته باشند یا پوست آن‌ها دارای لکه‌های قهوه‌ای باشد.

برخی از روش‌ها برای رفع ترک‌های پوستی توصیه نمی‌شوند و اگر در حال حاضر دچار آکنه هستید یا پوست بسیار تیره دارید بنابراین احتمالاً متقاضی مناسبی برای جوانسازی پوست محسوب نمی‌شوید. بهترین راه برای بررسی روش‌های مناسب جوانسازی مراجعه به متخصص پوست در زعفرانیه، ولنجک، مقدس اردبیلی جهت انجام مشاوره می‌باشد.

برای اطلاع از اینکه آیا شما متقاضی مناسبی برای جوانسازی پوست محسوب می‌شوید یا خیر با متخصص پوست در زعفرانیه، ولنجک، مقدس اردبیلی تماس بگیرید. پزشک متخصص می‌تواند به شما کمک کند و براساس سابقه پزشکی بهترین مشاوره را به شما ارائه دهد.

مشاوره جوانسازی پوست


پزشک متخصص حین مشاوره وضعیت پوست شما را ارزیابی و مناسب‌ترین شکل درمان را تعیین می‌کند. در طول مشاوره شخصی متخصص به سؤالات شما در خصوص بیماری پوست پاسخ می‌دهد. در صورتی که بیماری پوستی شما قابل درمان باشد، می‌توان جوانسازی را در کلینیک انجام داد.

 

 

انواع روش‌های جوانسازی پوست در زعفرانیه، ولنجک


مراقبت از پوست و درمان‌های پزشکی برای رفع مشکلات خاص پوستی روز به روز پیشرفته‌تر می‌شوند. در حال حاضر مجموعه‌ای از روش‌های غیرتهاجمی برای مقابله با طیف گسترده‌ای از مشکلات پوستی در دسترس هستند. این طیف گسترده از مشکلات شامل آسیب ناشی از آفتاب، چین و چروک‌ها، هایپر پیگمانتاسیون، جای زخم‌های ناشی از آکنه و موارد دیگر می‌باشند. بنابراین برای درمان بیماری پوستی یا جوانسازی پوست و افزایش اعتماد به نفس گزینه‌های متعددی در دسترس هستند.

انواع روشهای جوانسازی پوست در ولنجک

تکنیک‌های جوانسازی پوست به دلیل افزایش تعداد متقاضیان سالم، فعال و مسن‌تری که تمایل به جوانسازی ظاهر خود دارند پیشرفت‌های قابل توجهی کرده‌اند. آخرین تکنیک‌های جوانسازی غیرتهاجمی هستند، زمان بهبودی بسیار کمتری نسبت به روش مرسوم لیفت صورت دارند و می‌توانند ظاهر بسیار طبیعی زیبایی را ایجاد کنند.

گزینه‌های منتخب شما چیست؟ رایج‌ترین روش‌ها برای از بین بردن چین و چروک‌های ریز، جای زخم‌ها، تجمع ناهموار رنگدانه ها و سایر نقص‌های پوستی کدامند؟ کدام یک از این روش‌های جوانسازی به بهترین نتیجه ختم می‌شوند؟ بیایید نگاهی دقیق‌تر به این روش‌ها بیندازیم.

برخی از روش‌های رایج جوانسازی پوست عبارتند از:

جوانسازی پوست با لیزر RF

بدون شک جوانسازی پوست با لیزرRF یکی از بهترین روش‌ها برای مقابله با بسیاری از شایع‌ترین مشکلات پوستی از جمله چین و چروک، لکه‌های ناشی از پیری، لکه‌های ناشی از آفتاب، قرمزی، روزاسه، جای زخم‌های ناشی از آکنه و موارد دیگر است. استفاده از لیزر روش درمانی مناسبی برای رفع خطوط و چین و چروک‌های متوسط و عمیق است و می‌تواند رنگ (جلوه) پوست، بافت و سفتی آن را بهبود بخشد. توانایی هدف قرار دادن انواع خاصی از سلول‌ها در لایه‌های مشخص به این معنی است که اکنون حتی مشکلاتی مانند ماه‌گرفتگی و خال‌های لکه شرابی و حتی رگ‌های عنکبوتی نیز می‌توانند با موفقیت درمان شوند.

جوانسازی پوست با لیزر

در حالی که بسیاری از درمان‌های مؤثر در دسترس هستند اما آگاهی از بهترین نوع لیزر جهت درمان می‌تواند گیج‌کننده باشد.

دو روش لیزر درمانی زیر برای جوانسازی پوست وجود دارند:

 • ابلیشن لیزر: طی این روش نور شدیدی به پوست وارد می‌شود. این نور همانند یک طول موج است. با ابلیشن لیزر لایه‌های خارجی پوست آسیب‌دیده در اثر تابش آفتاب یا افزایش سن از بین می‌روند. لیزر ضمن تشکیل کلاژن به تحریک لایه پوستی زیرین ادامه می‌دهد. این روند باعث بهبود چین و چروک می‌شود. پس از بهبود پوست جدیدی که رشد می‌کند سفت‌تر و صاف‌تر است.
 • لیزرهای معمول: این لیزرها بدون ایجاد صدمه به سطح پوست باعث بهبود جای زخم، پوست آسیب‌دیده در اثر آفتاب، چین و چروک و لکه‌های پیری می‌شوند.

لایه‌برداری شیمیایی

لایه‌برداری شیمیایی نوعی روش درمانی برای جوانسازی پوست است. طی این روش با استفاده از محلول مخصوص لایه‌های خارجی پوست لایه می‌شوند تا سطحی صاف و شاداب ایجاد گردد.

لایه‌برداری شیمیایی

لایه‌بردارهای شیمیایی باعث سفت شدن، بهبود خاصیت ارتجاعی و روشن شدن پوست صورت می‌شوند. همچنین لایه‌برداری شیمیایی تغییر رنگ، لکه‌های پیری یا لک و پیس را کاهش می‌دهد.

انواع روش‌های لایه‌برداری شیمیایی عبارتند از:

 • لایه‌برداری شیمیایی ملایم: طی این روش از محلول ملایمی مانند آلفا هیدروکسی اسید، اسید گلایکولیک یا آنزیم‌های میوه استفاده می‌شود. این روش درمانی فقط به لایه‌های بیرونی پوست نفوذ می‌کند.
 • لایه‌برداری شیمیایی عمیق: لایه‌برداری شیمیایی عمیق به لایه‌های عمیق پوست نفوذ می‌کند. این روش ممکن است به بیهوشی نیاز داشته باشد.

میکرودرم ابریژن

از میکرودرم ابریژن می‌توان روی گردن، دست‌ها، صورت یا بدن استفاده کرد. در طی این روش ناحیه مورد نظر با استفاده از غبار ذرات ساینده لایه‌برداری می‌شود. سپس پوست لایه‌برداری شده برداشته می‌شود. میکرودرم ابریژن برای انواع پوست ایمن و عوارض جانبی آن بسیار کم است. این روش درمانی می‌تواند چین و چروک و خطوط ریز را به حداقل برساند. همچنین میکرودرم ابریژن باعث روشن شدن و بهبود رنگ پوست، کاهش لکه‌های پیری و جای زخم‌های خفیف آکنه می‌شود. میکرودرم ابریژن را می‌توانید در یک یا چندین جلسه انجام دهید تا بهترین نتیجه را کسب نمایید.

درم ابریژن

درم ابریژن لایه‌های ناهموار پوست را از بین می‌برد و رشد سلول‌های جدید را تحریک می‌کند. در طی این روش از ابزاری برای برداشتن پوست ناحیه تحت درمان استفاده می‌شود. درم ابریژن به عمق لایه‌های پوست نفوذ می‌کند. به دلیل تأثیر آن روی رنگدانه های پوست انجام درم ابریژن برای هر نوع پوستی توصیه نمی‌شود.

میکرودرم ابریژن

برخی از بیماران ممکن است در طول درمان به بی‌حس کننده موضعی نیاز داشته باشند. این روش درمانی می‌تواند خطوط ریز و چین و چروک را به حداقل برساند، ظاهر پوست صورت را صاف و متعادل کند و جای زخم‌ها و سایر لکه‌ها را برطرف کند. میکرودرم ابریژن و درم ابریژن از تکنیک‌های یکسان اما با شدت متفاوت استفاده می‌کنند.

میکرونیدلینگ

یکی از محبوب‌ترین روش‌های درمان اسکار آکنه میکرونیدلینگ است. در طی این روش جراحات ریزی روی پوست ایجاد می‌شوند که تولید کلاژن و الاستین را تحریک می‌کنند.

 

در ابتدای انجام میکرونیدلینگ موادی روی پوست قرار داده می‌شوند. این مواد می‌توانند شامل اسید هیالورونیک یا اسید اسکوربیک باشند. مواد فوق قبل یا بعد از درمان اعمال می‌شوند و در نتیجه به طور عمیقی به پوست نفوذ می‌کنند. سپس متخصص از ابزاری روی پوست استفاده می‌کند که سوزن‌های کوچک، تیز و نازکی دارد. میکرونیدلینگ روشی بدون درد و ایمن است.

میکرونیدلینگ

دستگاه‌های مورد استفاده در میکرونیدلینگ مانند درماپن بسیار پیشرفته هستند. درماپن دستگاهی دارای سوزن الکترونیکی است. می‌توان قبل از میکرونیدلینگ از کرم بی‌حسی موضعی استفاده کرد تا هرگونه ناراحتی کاهش یابد. همچنین می‌توان از موادی مانند اسید هیالورونیک یا اسید اسکوربیک برای نفوذ عمیق استفاده کرد. میکرونیدلینگ با امواج رادیویی روش دیگری برای تحریک ساخت کلاژن است. انرژی حرارتی ایجاد شده در اثر امواج رادیویی اثر سوزن‌ها را تقویت می‌کند.

میکرونیدلینگ روشی نسبتاً ایمن، ارزان و تا حدودی روی اسکار آکنه مؤثر است. یکی از اصلی‌ترین مزایای درمان با میکرونیدلینگ دوره بهبودی سریع است و علامتی مانند قرمزی معمولاً پس از یک روز کاهش می‌یابد. میکرونیدلینگ روش سرپایی سریع و مناسبی برای مقابله با جای زخم‌های ناشی از آکنه است.

آی پی آل (پالس شدید نور)

آی پی آل (پالس شدید نور) علاوه بر درمان مشکلات مربوط به رنگدانه های پوست به جوانسازی صورت نیز کمک می‌کند. آی پی آل از طیف گسترده‌ای از طول موج‌های نوری استفاده می‌کند که پالس نوری شدید ایجاد می‌کنند. نور رنگدانه های بیش از حد معمولِ پوست را جذب می‌کند تا پوست ظاهری جوان و صاف پیدا کند.

آی پی آل (پالس شدید نور)

همچنین این روش تولید کلاژن را تحریک می‌کند و موجب بهبود رنگ کلی پوست می‌شود. در طی آی پی آل هیچ لایه‌ای از پوست برداشته نمی‌شود.

فیلرهای پوست

فیلرهای پوست به بازگرداندن حجم، رفع خطوط و جوانسازی صورت کمک می‌کنند. همچنین این روش درمانی می‌تواند علائم پیری را به تأخیر اندازد به گونه‌ای که نیازی به انجام جراحی زیبایی مانند لیفت صورت، لیفت ابرو یا لیفت چشم نداشته باشید.

فیلرهای پوست

در حدود 20 سال گذشته فیلرهای بافت نرم انقلابی در درمان چین و چروک و افتادگی صورت ایجاد کرده‌اند. اسید هیالورونیک (HA) ماده‌ای کاملاً ایمن و انعطاف‌پذیر برای درمان پیری صورت است. فیلرهای پوستی مبتنی بر اسید هیالورونیک مانند Allergan Juvederm باید توسط یک پزشک ماهر تزریق شوند تا بتوانید به نتایج مطلوب زیر دست یابید:

اثر درمان پس از تزریق فیلر موقتی است. برای اخذ نتایج مطلوب تزریقات باید به صورت دوره‌ای تکرار شوند. این دوره‌ها برای نواحی مختلف پوست بدین صورت می‌باشند: ترمیم حجم لب هر 4 تا 6 ماه، رفع خطوط بینی، خطوط ماریونت، گونه‌ها و لب تقریباً هر 12 ماه یکبار و فرو رفتگی‌های خط اشک تقریباً هر 18 تا 24 ماه.

ورزش کردن، سیگار کشیدن، قرار گرفتن در معرض اشعه ماوراء بنفش، دمای محیط، لیزر و درمان‌های آر اف می‌توانند بر طول عمر فیلر تأثیر بگذارند و سرعت تجزیه فیلرهای اسید هیالورونیک را تسریع کنند. همچنین موارد فوق نیاز به مراجعات مکرر جهت تزریق را افزایش می‌دهند.

درمان با بوتولینوم نوع A (تزریق بوتاکس)

بوتاکس با انسداد اعصاب موجب ضعیف کردن عضلاتی خاص می‌گردد. در بین روش‌های مراقبت از پوست تزریق بوتاکس قادر به رفع چین و چروک صورت است.

درمان با سم بوتولینوم نوع A (تزریق بوتاکس)

بوتاکس یکی از محبوب‌ترین درمان‌های ضد پیری موجود است. این روش نسبتاً مقرون به صرفه است، خطرات کمی دارد و نیازی به زمان بهبودی ندارد. تزریق هدفمند سم بوتولینوم برای رفع موقت چین و چروک صورت، ناحیه چشم و گردن مؤثر است. این چین و چروک‌ها در اثر حرکات تکراری عضلات صورت مانند لبخند زدن، اخم کردن یا بالا بردن ابروها ایجاد می‌شوند. از بوتاکس برای کاهش میزان حرکت عضلات استفاده می‌شود. با کاهش حرکت عضلات چین و چروک‌های موجود از بین می‌روند و از تشکیل خطوط عمیق در آینده نیز جلوگیری می‌شود.

بسته به ناحیه تحت درمان نتایج حاصل از این روش 3 تا 12 ماه ماندگاری خواهند داشت. تعدادی از عوارض جانبی بوتاکس عبارتند از:

 • کبودی
 • درد
 • تورم در محل تزریق

زنان باردار یا شیرده نباید تزریق بوتاکس را انجام دهند.

جالپرو

جالپرو یک محلول استریل تزریقی با قابلیت جذب مجدد است که به عنوان ماده احیاءکننده زیستیِ پوست عمل می‌کند. از جالپرو می‌توان برای بهبود بافت پوست و کاهش چین و چروک‌های صورت استفاده کرد. همچنین این ماده به عنوان ماده کمکی در درمان‌های فیزیکی یا شیمیایی مانند لایه‌برداری، لیزر درمانی، درم ابریژن، آر اف، فیلر پوست، بوتاکس و سایر موارد نیز استفاده می‌شود.

جالپرو

استفاده از جالپرو به معنای کاهش قابل توجه چین و چروک پوست است. به خصوص نتایج نشان داده‌اند که این محصول دارای اثر احیاءکنندگی بسیار خوبی است و علائم اصلی پیری پوست و پیری زودرس ناشی از اشعه ماوراء بنفش آفتاب را بهبود می‌بخشد. اثرات جالپرو با گذشت زمان بهبود می‌یابد و 6 ماه نیز ماندگاری دارد. جالپرو نتایج مناسبی در اکثر افراد دارد و درمانی مطلوب قبل از آفتاب گرفتن نیز به شمار می‌آید.

 

 

گروه کُنشی آمینو اسید

سلول‌های بافت پیوندی زیر جلدی پوست فیبروبلاست نام دارند. فیبروبلاست‌ها با تشکیل کلاژن و ترمیم پوست شکننده و پیر وظیفه حفاظت از جلوه و خاصیت ارتجاعی پوست را بر عهده دارند. فعالیت فیبروبلاست‌ها به مرور زمان به دلیل افزایش سن یا دلایل دیگر (عادات غذایی، رژیم‌های غذایی، سیگار کشیدن، فعالیت بدنی شدید، قرار گرفتن طولانی مدت در معرض آفتاب) کاهش می‌یابد. بنابراین پوست پیر می‌شود، جلوه، خاصیت ارتجاعی، شفافیت و حجم خود را از دست می‌دهد. متعاقب چنین روندی چین و چروک ایجاد می‌شود.

اجزای ماتریس خارج سلولی

فیبروبلاست‌ها با استفاده از نوعی ماده مغذی کلاژن تولید می‌کنند. کلاژن از اسیدهای آمینه (گلیسین، آل پرولین و آل لیزین) تشکیل شده است که برای جبران کاهش فعالیت فیبروبلاست‌ها ضروری هستند. هرچه مقدار اسیدهای آمینه در ناحیه‌ای بیشتر باشد تعداد و شادابی سلول‌ها نیز افزایش می‌یابد. بنابراین ظاهر پوست تا حد زیادی بهبود پیدا می‌کند.

لیفت با نخ

لیفت صورت با نخ یک درمان کم تهاجم و مختص جوانسازی است. طی این روش از نخ‌های مخصوص جراحی برای از بین بردن افتادگی پوست و ایجاد ظاهری سفت‌تر و جوان‌تر استفاده می‌شود. نخ‌ها به داخل بافت زیر پوست که 5 میلی‌متر زیر سطح پوست است، وارد می‌شوند و موجب ایجاد ظاهری شاداب‌تر می‌شوند.

لیفت با نخ تأثیری مضاعفی دارد: ابتدا یک لیفت فوری 1 تا 2 سانتی‌متری را مشاهده می‌کنید که توسط نخ‌ها ایجاد می‌شوند. در مرحله بعدی و شش تا هشت هفته پس از درمان به دلیل افزایش تولید کلاژن اثرات جوانسازی کاملاً قابل مشاهده هستند. نخ‌ها کاملاً قابل تجزیه هستند و طی ده تا یازده ماه توسط بدن جذب می‌شوند.

درمان‌های خانگی


گزینه‌های متعددی برای درمان در خانه وجود دارند.

به عنوان مثال میکرودرم ابریژن و لایه‌برداری شیمیایی را می‌توان در خانه و با غلظت کمتر از همان موادی که توسط متخصص حرفه‌ای استفاده می‌شوند، انجام داد. همچنین تجهیزات خانگی اولتراسوند، لیزر، نور LED و میکرونیدلینگ وجود دارند که می‌توانید از آن‌ها در خانه استفاده کنید.

درمان‌های خانگی

روش‌های فوق گزینه‌های مقرون به صرفه‌ای هستند که قادر به جوانسازی و رفع نقایص جزئی پوست می‌باشند. قبل از استفاده از این روش‌های خانگی با یک پزشک متخصص مشورت نمایید. تمام دستورالعمل‌ها و خطرات مربوط به این روش‌ها را نیز مطالعه و بررسی کنید.

مزایای جوانسازی پوست در زعفرانیه، ولنجک چیست؟


عوامل متعددی منجر به وارد کردن آسیب زودرس به پوست ما می‌شوند. سبک زندگی ناسالم، استرس کاری، قرار گرفتن مداوم در معرض آفتاب و سایر موارد برخی از این عوامل هستند. نتیجه این روند پوستی مات، کدر و بروز زودرس چین و چروک و خطوط ریز است.

مزایای جوانسازی پوست در ولنجک چیست؟

جوانسازی صورت یک روش درمانی زیبایی صورت است که به بازگرداندن درخشش جوانی پوست و کاهش چین و چروک و خطوط ریز کمک می‌کند.

نتایج هر روش متفاوت و انتظارات بیماران از آن نیز متفاوت است. به طور کلی روش‌های جوانسازی و بازسازی پوست در زعفرانیه، ولنجک، مقدس اردبیلی می‌تواند از طرق مختلف روی صورت، خط فک، گردن، قفسه سینه، دست‌ها و سایر قسمت‌های بدن تاثیرات مثبتی بگذارند. برخی از این تاثیرات عبارتند از:

افزایش تولید کلاژن

درمان‌های لیزری و روش‌های درمانی سفت کننده پوست تولید کلاژن را افزایش می‌دهند. تحریک کلاژن به رفع مشکلاتی مانند چین و چروک، خطوط پنجه کلاغی و خطوط ریز کمک می‌کند. این روش‌های درمانی بدون نیاز به روش‌های جراحی گران‌قیمت بافت شما را به طور قابل توجهی بهبود می‌بخشند.

از بین بردن لکه‌ها، رنگدانه ها و اسکارهای آکنه

درم ابریژن و لایه‌برداری شیمیایی روش‌های ویژه‌ای برای از بین بردن انواع مختلف نقص‌های قابل مشاهده مانند لکه‌ها، رنگدانه ها و اسکارهای آکنه هستند. این روش‌های درمانی شامل لایه‌برداری از لایه سطحی پوست به منظور تحریک تولید سلول‌های جدید می‌باشند. روش‌های فوق منجر به بهبود بافت پوست، رنگ صورت و کاهش قابل توجه اسکارها و لکه‌های تیره می‌شوند.

بهبود گردش خون

میکرونیدلینگ نوعی درمان جوانسازی است که به بهبود گردش خون در مغز و سایر اندام‌ها کمک می‌کنند تا بدن متعادل‌تری داشته باشید. گردش خون بهتر نه تنها مشکل پیری زودرس را هدف قرار می‌دهد بلکه از طریق روش‌های مختلف نیز برای کل بدن مفید است. به عنوان مثال میکرونیدلینگ به درمان بیماری‌هایی مانند بی‌خوابی، سردرد مزمن، سرگیجه و سایر موارد کمک می‌کند. با این حال میکرونیدلینگ یکی از روش‌های جوانسازی است که همیشه باید در یک کلینیک معتبر توسط متخصص انجام شود.

پوست صاف و درخشان

اگر به دنبال بهبود بافت پوست خود هستید، تزریق بوتاکس روش خوبی است. تزریق بوتاکس باعث می‌شود فقط در عرض ده دقیقه 10 سال جوان به نظر برسید. برخی از عوارض جانبی فوری بوتاکس شامل کشش پوست و محدود بودن بیان چهره است. با این حال این عوارض جانبی دائمی نیستند و طی چند ماه از بین خواهند رفت.

سفت شدن و افزایش خاصیت ارتجاعی

اولتراپی یا درمان با اولتراسوند یک فرآیند کاملاً طبیعی و غیر جراحی برای افزایش خاصیت ارتجاعی و سفت شدن پوست است. این فرآیند به طور موثری باعث لیفت افتادگی پوست صورت، کاهش خطوط گردن و کاهش چین و چروک‌ها و خطوط ظریف می‌شود. این روش جوانسازی پیشرفته به شما ظاهری جوان و شاداب می‌بخشد.

اگر قصد جوانسازی پوست با استفاده از روش‌های فوق را دارید ابتدا با یک متخصص پوست یا متخصص زیبایی صحبت کنید. پزشک متخصص نحوه انجام کار، هزینه‌ها، نتایج و عوامل خطر مرتبط را برای شما توضیح خواهد داد.

مراقبت‌های بعدی


اطلاعات زیر به شما در درک انتظارات و نحوه مراقبت بعد از درمان کمک می‌کنند:

پس از درمان چه انتظاراتی باید داشته باشید

 • از آنجا که پوست تحت درمان گرم می‌شود، سوزش کمی شبیه به آفتاب سوختگی ملایم را احساس خواهید کرد. این سوزش برای مدت زمانی از چند ساعت تا یک روز طول خواهد کشید. هرچه آسیب ناشی از آفتاب شدیدتر باشد، احساس سوزش بیشتری خواهید داشت.
 • گاهی اوقات ممکن است در بعضی نقاط پوسته‌ریزی داشته باشید. پوسته‌ریزی پس از حدود یک هفته بهبود می‌یابد، بنابراین به صورت خود دست نزنید.
 • ممکن است خشکی پوست را حین جلسات درمانی تجربه کنید. این عارضه بخشی از روند بهبود است. از مرطوب کننده مناسب پوست خود که باعث تحریک نمی‌شود، استفاده کنید.
 • برای اخذ نتایج مطلوب درمان‌های متعدد (3 تا 6 جلسه یا بیشتر) لازم است. برنامه‌های درمانی باید با فاصله 2 تا 3 هفته برنامه‌ریزی شوند و در حین درمان باید از قرار گرفتن در معرض آفتاب خودداری کنید. نتایج بعد از درمان دوم مشهودتر خواهند بود.

مراقبت از ناحیه تحت درمان

 • برای از بین بردن هرگونه احساس سوزش ناخوشایند پس از درمان به مدت یک ساعت یا بیشتر از کیسه یخ یا کمپرس سرد استفاده کنید
 • هر ناحیه‌ای که دچار پوسته‌ریزی است باید دو بار در روز با استفاده از یک پماد آنتی‌بیوتیک موضعی مانند نئوسپورین، باسیتراسین یا یک پماد آنتی‌بیوتیک سه‌گانه درمان شود

احتیاطات

 • محلی را که در حال بهبودی است نخراشید یا دستکاری نکنید. خراشیدن یا دستکاری ناحیه موجب باقی ماندن جای زخم خواهد شد.
 • برای محافظت ناحیه از تابش مستقیم آفتاب از لباس مناسب یا ضد آفتاب با SPF 30 استفاده کنید. حتماً در طول روز از ضد آفتاب استفاده کنید. محافظت از پوست در برابر آفتاب هنگام انجام مراحل درمانی بسیار مهم است.

خطرات


جوانسازی پوست می‌تواند با خطراتی همراه باشد. این خطرات عبارتند از:

 • عفونت
 • تغییر بافت پوست
 • ایجاد جای زخم
 • سوزش
 • واکنش‌های آلرژیک
 • لکه‌های روشن یا تیره
 • تأخیر درترمیم زخم

چه افرادی متقاضیان مناسبی برای جوانسازی پوست نیستند؟


به طور کلی بهتر است قبل از انجام درمان با پزشک خود مشورت کنید تا از مناسب بودن آن اطمینان حاصل نمایید. این موضوع برای افراد دچار سیستم ایمنی ضعیف، مستعد بروز جای زخم، تبخال یا افرادی که در دوران بارداری یا شیردهی به سر می‌برند، مهم است. همچنین روش‌های جوانسازی پوست نباید در افراد زیر انجام شوند:

 • افراد دچار مشکلات سلامتی که این مشکلات بر توانایی بهبودی بدن آن‌ها تأثیر می‌گذارند.
 • فردی که از نظر سلامتی وضعیت کلی مناسبی ندارد.
 • افرادی که داروهای خاصی را مصرف می‌کنند و ممکن است این داروها با درمان برنامه‌ریزی شده تداخل پیدا کنند.

مقالات مرتبط

مشاوره تلفنی
×ارتباط در واتساپ