آفر ویژه 10% روی تمامی خدمات برای همراهان همیشگی

همه اطلاعات درباره ی لیزر زیر بغل

اگر به دنبال جایگزینی طولانی مدت برای اصلاح کردن و وکس کردن موهای زیر بغل خود هستید، احتمالاً لیزر رفع موهای زائد زیر بغل را نیز در نظر گرفته اید. این روش درمانی به مدت چند هفته و با تخریب فولیکول های مو انجام می‌شود، بنابراین نمی‌توانند دوباره موهای جدید تولید کنند.

لیزر رفع موهای زائد زیر بغل نتایج طولانی تری را نسبت به روش های خانگی رفع مو دارد؛ زیرا موقتاً فولیکول های مو را از بین می‌برد.

برای مشاوره درباره لیزر موهای زائد زیر بغل و اطلاعات بیشتر در مورد روش رفع مو زائد توسط لیزر با کلینیک زیبایی زعفرانیه، ولنجک و مقدس اردبیلی با شماره 02122026697 تماس بگیرید

مزایای لیزر رفع موهای زائد زیر بغل چیست؟


چندین مزیت برای انتخاب لیزر رفع و کنترل موهای زیر بغل وجود دارند. این فواید شامل موارد زیر می‌شوند:

 • پوست زیر بغل را نرمتر می‌کند

 با لیزر رفع مو، بعد از انجام چند جلسه می‌توانید از نرمتر شدن پوست زیر بغل خود مطمئن باشید. نه تنها احساس راحتی و رضایت بیشتری می‌کنید، بلکه این روش سایه تیره قابل مشاهده زیر بغل را نیز از بین می‌برد و اعتماد به نفس و عزت نفس را بیشتر می‌کند.

 • موهای در حال رشد را کاهش می‌دهد

موهای در حال رشد زیر بغل ممکن است آزاردهنده باشند و احساس ناخوشایندی را ایجاد کند. این اتفاقی زمانی روی می‌دهد که موها مجعدتر زیر پوست حبس می‌شوند و باعث التهاب و برجستگی هایی می‌شود که حتی ممکن است دردناک نیز باشند. وقتی اصلاح یا وکس انجام می‌دهید، زیر بغل به راحتی می‌تواند عفونت کند. لیزر رفع موهای زیر بغل می‌تواند با تخریب و حذف سلول های مو به وسیله هدف قرار دادن با دقت این ناحیه، از بروز این مشکلات جلوگیری کند.

 • جلوگیری از جوش و بریدگی با تیغ 

اصلاح و وکس کردن هر دو روش های رفع مو می‌باشند که درواقع می‌توانند آسیب هایی به پوست، مخصوصاً پوست زیر بغل، وارد کنند که این امر به خاطر این است که وقتی وکس یا اصلاح انجام می‌شود، لایه های سطحی پوست نیز همراه فولیکول های مو حذف می‌شوند و این باعث ایجاد آسیب به لایه های پوست و ایجاد آزردگی در پوست می‌شود. با لیزر رفع موهای زائد، به طور خاص فولیکول های مو در پوست هدف قرار می‌گیرند و بدون آسیب به پوست، تخریب می‌شوند که منجر به نرمی و سرزنده شدن پوست بدون مو می‌شود.

 • دیگر نیازی به اصلاح روزانه نیست 

اگر به اصلاح موهای زیر بغل به صورت روزانه یا چند روز در هفته نیاز دارید، نه تنها این امر وقت شما را هدر می‌دهد، بلکه احتمال اینکه گاه و بیگاه به شنا یا باشگاه بروید را کمتر می‌کند. با لیزر رفع موهای زائد، برای هر پیشامدی، در هرزمانی، آماده هستید و هیچگاه نیاز به اصلاح دوباره زیر بغل خود ندارید.

 • نتایج دائمی 

بهترین مورد، وقتی از لیزر رفع موهای زائد برای زیر بغل استفاده می‌کنید، می‌توانید به نتایج دائمی برای رفع موهای زائد دست یابید. این بدین دلیل است که لیزر رفع موهای زائد از نور با پالس شدید (IPL) برای هدف گرفتن سلول ها و فولیکول های مو در پوست استفاده می‌کند. در ناحیه هدف، منبع قوی نور فولیکول مو را تخریب می‌کند و این عمل باعث اختلال در چرخه رشد مو می‌شود و وقتی این روش برای یک دوره چندین جلسه ای تکرار شود، موها هرگز دوباره رشد نمی‌کنند و همچنین در طولانی مدت نیز، می‌توانید در هزینه هایی که برای تکرار روش هایی مانند وکس یا اصلاح می‌شد، صرفه جویی کنید و همچنین نیازی ندارید دوباره نگران موهای زائد زیر بغل خود باشید.

 • کاهش بوی بدن 

ادعا نمی‌کنیم که اگر لیزر رفع موهای زائد زیر بغل را انجام بدهید، برای همیشه می‌توانید از دئودورانت استفاده نکنید؛ اما این حقیقت صحیح است که رفع موهای زائد زیر بغل، منبع بو را به مقدار زیادی کاهش می‌دهد و حتی کمک می‌کند تا صابون راحتتر از طریق پوست این ناحیه جذب بشود. از نظر زیست شناسی، موهای زیر بغل به حفاظت از پوست حساس این ناحیه کمک می‌کنند؛ اما این روزها، درکل این نوع محافظت غیرضروری است. موهای زیر بغل بوی بدن را در خود حبس می‌کنند و ممکن است بوی بدن شما را بیشتر کنند. مخصوصاً در فضایی شلوغ یا هوای گرم، بو می‌تواند ماندگاری بیشتری داشته باشد. رفع موهای زائد این ناحیه به شدت می‌تواند مقدار بوی بدنی را که توسط موها حبس می‌شدند، کاهش دهد.

 • در واقع کمتر عرق می‌کنید 

عامل دیگری که به منظور کمتر کردن بوی بدن وجود دارد این است که با رفع موهای زائد می‌توانید تعرق را کمتر کنید. مگر اینکه بیماری به نام هایپرهیدروز داشته باشید که باعث تعرق بیش از حد کل بدن شما می‌شود. در این صورت نیز باز هم کمتر عرق خواهید کرد. موهای بدن عرق را در زیر بغل محبوس می‌کنند و به احتمال ایجاد لکه های لباس را افزایش می‌دهند. رفع موهای زائد بدن، این مسئله را برطرف می‌کند که یعنی دیگر نیازی به نگرانی در مورد لک شدن زیر بغل لباس خود ندارید. به هر حال هم آقایان و هم خانم ها، هر دو، از بوی بدن و عرق کمتر، سود می‌برند.

درمان دائمی رفع موهای زائد زیر بغل


اگرچه این روش ممکن است مدرن به نظر برسد، اما درواقع روشی ساده هست. لیزر پالس هایی از انرژی نورانی را به عمق پوست جایی که فولیکول های مو را تخریب می‌کند، منتشر می‌کند.

درمان با لیزر زیر بغل

وقتی فولیکول ها تخریب شدند، موها نمی‌توانند دوباره رشد کنند.

موها در سه مرحله رشد می‌کنند – مرحله رشد فعال، تغییر و استراحت. لیزر فقط وقتی که موها در مرحله رشد هستند مؤثر است و وقتی موها در مرحله تغییر یا استراحت هستند، لیزر نمی‌تواند ریشه را تخریب کند.

برای اطمینان از مؤثر بودن و هدف قرار دادن مرحله رشد توسط لیزر، بیمار نیاز به چندین جلسه درمانی در طی چند هفته، دارد. این زمان به بدن مهلت استراحت می‌دهد و به تکنیسین لیزر قادر می سازد تا فولیکول های مو را در مرحله رشد هدف قرار دهند.

روش درمانی لیزر رفع موهای زائد زیر بغل طی مراحل زیر انجام می‌گیرد:

 1. ابتدا، متخصص ناحیه مورد نظر را تمیز کرده و در صورت نیاز، پماد بی‌حسی ملایمی را برای ناحیه هدف استفاده می‌کند. به شما عینک محافظ چشم برای ادامه این روش درمانی داده می‌شود.
 2. سپس، متخصص دستگاهی که دارای پرتو نور است را روی ناحیه زیر بغل قرار می‌دهد. نور با فولیکول های مو برخورد می‌کند و باعث تخریب آن ها می‌شود؛ بنابراین، دوباره موهای جدیدی همانند موهای قبلی رشد نخواهند کرد. به طور کلی، این روند ممکن است فقط چند دقیقه طول بکشد.
 3. برای کاستن از درد و دیگر عوارض جانبی، احتمالاً متخصص برای زیر بغل شما، ژل خنک شده یا اسپری استفاده کند.

در همان روز درمان شما به خانه خواهید رفت. در صورت نیاز، شاید متخصص پیشنهاد بدهد که از بسته های یخ برای زیر بغل خود استفاده کنید. در صورت بروز التهاب شدید، احتمالاً برای شما پماد موضعی استروئید تجویز کند.

چه انتظاری از لیزر رفع موهای زائد داشته باشیم؟


باید به یاد داشته باشید که درمان های لیزری، کاهش رشد موهای زیر بغل شما را به همراه دارد – ولی درمان قطعی رفع کامل موها نمی‌باشند.

انتظار از لیزر زیر بغل

هرچند، مطالعات نشان داده اند که 90% از افرادی که دوره های درمانی لیزری برای رفع موهای زائد زیر بغل را انجام داده اند، رشد دوباره موها را ندارند.

برای بهترین نتایج، معمولاً به بیماران پیشنهاد می‌کنیم دوره 4 تا 8 جلسه ای درمان لیزر رفع موهای زائد را داشته باشند و انتظار می‌رود که برای این روش درمانی بین پنج تا ده دقیقه در هر جلسه، زمان نیاز باشد.

آمادگی برای لیزر رفع موهای زائد بدن


 • برنزه نکنید یا از کرم های برنزه کننده به مدت یک ماه قبل از جلسه درمانی استفاده نکنید؛ زیرا نمی‌خواهید رنگدانه های پوست خود را تیره کنید؛ بنابراین، لیزر می‌تواند فقط روی فولیکول های مو تمرکز کند.
 • روز قبل اصلاح انجام بدهید تا به پوست وقت استراحت داده باشید، مخصوصاً اگر دچار بریدگی یا جوش ناشی از اصلاح شده باشید و همچنین نیاز است از انجام وکس یا کندن موها خودداری کنید؛ زیرا این روش های رفع مو تأثیر لیزر را کاهش می‌دهند.
 • از استفاده کرم ها، لوسیون ها و دئودرانت قبل از جلسه درمانی پرهیز کنید. احتمالاً تکنیسین لیزر قبل از درمان از پماد بی‌حسی برای ناحیه مورد نظر استفاده می‌کند.
 • اگر پزشک دارویی برای قبل از جلسه درمانی تجویز کرد، بر اساس دستور آن را استفاده کنید
 • از لباس های گشاد یا لباسی که ناحیه مورد نظر را نمی پوشاند استفاده کنید؛ بنابراین بعد از درمان، پوست آزرده نمی‌شود.
 • اگر در کل فردی عصبی هستید، از رژیم غذایی خود، کافئین را به مدت 24 ساعت قبل از درمان حذف کنید

آمادگی برای لیزر زیر بغل

عوارض جانبی و اقدامات احتیاطی


برای افزایش مزایای لیزر رفع موهای زائد زیر بغل، مراجعه به متخصص پوست دارای مجوز در این زمینه، مهم هست.

رعایت موارد ذکر شده می‌تواند در کاستن عوارض جانبی احتمالی زیر مفید باشد:

 • قرمزی و آرزدگی
 • درد
 • تاول
 • التهاب
 • زخم (به ندرت ایجاد می‌شود)

همانند روش های زیبایی دیگر مانند لایه برداری شیمیایی، لیزر رفع موهای زائد می‌تواند حساسیت پوست به آفتاب را افزایش دهد. با وجود اینکه ناحیه زیر بغل همانند بقیه نواحی بدن، معمولاً در معرض آفتاب قرار نمی‌گیرد، اما مطمئن بشوید که به اندازه کافی از کرم ضد آفتاب برای احتیاط استفاده کرده اید.

تغییرات موقت رنگدانه های پوست عوارض جانبی احتمالی دیگر می‌باشند، با متخصص پوست خود در این مورد صحبت کنید. ممکن است به خودی خود لکه های سفیدی روی پوست تیره و برعکس ایجاد گردد.

پرسش و پاسخ


آیا لیزر رفع موهای زائد آسیبی ایجاد می‌کند؟

برای اکثریت، این نوع لیزر آسیبی ایجاد نمی‌کند. اکثرا بیان میکنند که حس می‌کنند یک نوار پلاستیکی را به پوست می زنند.

آیا لیزر رفع موهای زائد بی خطر است؟

بله. با این وجود، این لیزر وقتی که توسط تکنیسین مجاز برای درمان استفاده می‌شود بی خطر است.

آیا می توان در زمان بارداری از درمان لیزر رفع موهای زائد استفاده کرد؟

بهتر است ریسک نکنید و در زمان بارداری از لیزر رفع موهای زائد استفاده نکنید. هیچ مدرکی برای اثبات خطرناک بودن آن وجود ندارد، اما مطالعاتی طولانی مدت برای تحلیل و بررسی تأثیر لیزر روی بچه بدنیا نیامده انجام نگرفته است.

آیا لیزر موهای زائد گره های لنفاوی را تخریب می‌کند؟

خیر. نور لیزر رفع موهای زائد به حدی کافی به عمق نفوذ نمی‌کند تا گره های لنفاوی را گرم و تخریب کند.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تلفنی
×ارتباط در واتساپ