آفر ویژه 10% روی تمامی خدمات برای همراهان همیشگی

تزریق نانوفت برای جوانسازی پوست چیست و برای چه کسانی مناسب است؟

 از تزریق چربی برای اهداف مختلف از قبیل جوانسازی صورت تا لیفت باسن استفاده می‌شود که باعث افزایش حجم نواحی مورد نظر می‌گردد. تزریق چربی یا نانوفت علاوه بر افزایش حجم باعث جوانسازی پوست و شادابی و لطافت آن خواهد شد. نانوفت روشی است که در آن چربی از یک ناحیه خاص از بدن استخراج شده سپس فرآوری می‌‌شود تا برای تزریق به ناحیه مورد نظر آماده گردد. پس از انجام این مرحله و جدا کردن خون و عروق خونی از چربی، پزشک آن را برای تزریق به درون نواحی خاص بدن آماده می‌‌کند تا ظاهر بافت اسکار، مشکلات پوستی و یکدست نبودن پوست برطرف شود.

نانوفت یک روش جدید برای جوانسازی پوست است که می‌‌تواند نتایج ماندگار و کاملاً طبیعی را به وجود بیاورد. تزریق موفقیت‌ آمیز چربی مستلزم داشتن تخصص، مهارت و تجربه کافی است. آمادگی قبل از درمان و پیروی از مراقبت‌های پس از جراحی نقش مهمی را در کسب نتایج دلخواه ایفا می‌کند. پیروی کردن از این دستورالعمل‌های ساده به رضایت بیشتر بیمار از نتایج درمان کمک می‌کند.

 دکتر الناز احمدی در جلسه مشاوره تمام نکات درباره جوانسازی با نانوفت را برای شما توضیح خواهند داد.

برای کسب اطلاعات بیشتر و یا رزرو نوبت با شماره 02122026697 تماس حاصل فرمایید.

 نانوفت چیست؟


 در روش‌های زیبایی از انواع مختلف چربی برای اهداف متفاوتی استفاده می‌‌شود. نحوه استخراج این چربی‌ها و کاربرد آنها در هنگام تزریق متفاوت است. سه نوع چربی که معمولاً در جراحی پلاستیک و زیبایی استفاده می‌شود عبارتند از ماکروفت، میکروفت، و نانوفت. ماکروفت معمولاً برای افزایش حجم قابل توجه یک قسمت از بدن مانند لیفت باسن برزیلی مورد استفاده قرار می‌گیرد. برای انجام این روش‌ها باید با استفاده از کانوله چربی بسیار زیادی از نواحی دهنده بدن مانند شکم یا کمر استخراج استفاده شود. سپس پزشک به فرآوری کردن توده‌های چربی می‌پردازد تا مایعات و سلول‌های آسیب دیده آن جدا شده و برای تزریق آماده شود.

 

نانوفت برای تزریق چربی

 

از میکروفت برای افزایش حجم نواحی ظریف بدن مانند صورت، لب و زیر چشم استفاده می‌شود. می‌‌توان از این چربی برای بهبود ظاهر بافت اسکار فرورفته یا تزریق چربی به لابیا و جوانسازی اندام تناسلی زنان استفاده کرد. کانوله مورد استفاده برای استخراج این چربی کوچکتر از کانوله استفاده شده برای ماکروفت است تا امکان استخراج ذرات کوچک تر چربی فراهم گردد. سپس چربی‌های استخراج شده فرآوری می‌‌شود تا هرگونه آب و روغن از آن جدا شده و برای تزریق در ناحیه مورد نظر آماده شود.

 نانوفت یک نوع میکروفت است که به پردازش بیشتری نیاز دارد تا ویژگی‌های آن اصلاح گردد. استخراج این چربی شبیه میکروفت و با استفاده از کانوله کوچک انجام می‌شود و به شیوه مشابه پردازش و پاکسازی خواهد شد. تفاوتی که این دو روش با یکدیگر دارند این است که نانوفت دستخوش فرایندهای مکانیکی می‌شود تا ساختار چربی تخریب شده و ترکیبی پیچیده از سلول‌های ترمیم کننده و سایر اجزا به صورت قابل تزریق آماده شود.

چرا چربی؟


 پیوند چربی یکی از مؤثرترین روش‌های موجود در عرصه زیبایی است که به بهبود ظاهر بدن کمک می‌کند. چربی به عنوان یک فیلر طبیعی عمل می‌کند که با کمترین خطر و عوارض جانبی همراه می‌باشد. بافت چربی انعطاف پذیری بالایی دارد و در مقایسه با ژل ماندگاری آن بیشتر است به عبارتی اکثر بیماران شاهد حفظ نتایج به دست آمده تا مدت طولانی تری خواهند بود.

 

چرا تزریق چربی

 

 نقش سلول‌های بنیادین چیست؟


 برخی از جدیدترین پیشرفت‌های بدست آمده در عرصه درمان با سلول‌های بنیادین شامل استفاده از بافت چربی است. زیرا بافت چربی حاوی مقادیر بسیار زیادی سلول‌های بنیادین مزانشیمال است که به افزایش فرایند جوان سازی بدن کمک می‌کنند. به علاوه می‌‌توان از فاکتورهای رشد برای تنظیم عملکرد سلول‌های بنیادین و افزایش جوان سازی بدن استفاده نمود. هنگامی که بافت چربی جمع آوری شده پردازش می‌شود و به شکل مورد نظر تبدیل می‌گردد هم می‌توان به کمک روش‌های کم تهاجمی به جوانسازی نواحی خاصی از بدن پرداخت.

 از نانوفت برای چه مواردی استفاده می‌شود؟


 برخلاف ماکرو و میکروفت که چربیها زیر پوست تزریق می‌شوند تا حجم آن ناحیه افزایش پیدا کند، نانوفت به دلیل قابلیت‌های ترمیم کنندگی‌اش به طور مستقیم درون بافت چربی تزریق می‌شود تا ظاهر ناحیه موردنظر جوان تر و سالم تر به نظر برسد. می‌‌توان از تزریق نانوفت برای درمان مشکلات زیر استفاده کرد:

  • ترمیم آسیب دیدگی پوست
  • درمان پیگمنتیشن
  • بهبود بافت پوست
  • سفت شدن و جوانسازی بافت

 علاوه بر این موارد می‌‌توان از نانوفت در کنار سایر روش‌های غیرجراحی و به صورت ترکیبی استفاده کرد.

 

موارد استفاده تزریق چربی

 

مزایای جوانسازی پوست با نانوفت در ولنجک و زعفرانیه


 نانوفت یک روش بی نظیر برای جوانسازی پوست و سایر بافت‌های بدن است. تعداد کمی از روش‌های زیبایی می‌توانند همانند نانوفت با استفاده از قابلیت‌های ترمیم کنندگی بدن به جوان سازی بافت بپردازند. اگر شما دارای بافت اسکار، چین و چروک پوستی یا سایر مشکلات هستید نانوفت به عنوان یک روش غیر جراحی می‌تواند کمک بسیار زیادی به شما نماید. نتایج حاصل از این روش درمانی تفاوت چندانی با جوانسازی واژن به کمک سایر روش‌های غیرجراحی ندارد.

 

مزایای تزریق چربی

 

 چگونه برای درمان با نانوفت آماده شویم؟


 چند نکته مهم وجود دارد که قبل از جراحی نانوفت باید به آنها توجه کنید. رعایت کردن این موارد باعث می‌‌شود احتمال بروز عوارض جانبی به حداقل برسد و شما نتایج مطلوبی را از تزریق چربی به دست بیاورید. برخی از این موارد به شرح زیر می‌باشند:

 اجتناب از استعمال دخانیات

 حتی اگر نمی‌توانید برای همیشه از استعمال دخانیات خودداری کنید باید حداقل به مدت ۶ هفته قبل و بعد از تزریق چربی از سیگار کشیدن اجتناب کنید. تحقیقات نشان داده است که سیگار کشیدن باعث اختلال در فرآیندهای مختلف بدن از قبیل ترمیم آسیب خواهد شد. این امر بدین معنا است که سیگار کشیدن باعث طولانی شدن دوران بهبود می‌شود در مقایسه با افراد غیر سیگاری مدت بیشتری طول می‌کشد تا بهبود پیدا کنید. سیگار کشیدن همچنین ریسک بروز عوارضی از قبیل عفونت و خونریزی را افزایش می‌دهد.

  حفظ تناسب اندام

 تزریق چربی راه حلی برای کاهش وزن نیست. ناحیه ای که چربی از آن خارج می‌شود ممکن است بزرگتر از حد انتظار شما باشد و خارج کردن چربی به زاویه سازی و بهبود ظاهر آن ناحیه کمک کند. به این ترتیب تزریق چربی در بدن باعث بزرگ شدن آن و بهبود ناحیه مورد نظر خواهد شد. با این حال باید بدانید که تغییرات ایجاد شده در وزن بدن می‌‌تواند باعث تغییر شکل شده و بر نتایج مورد انتظار شما تاثیر بگذارد. به عنوان مثال کاهش وزن پس از تزریق چربی به سینه می‌تواند باعث تغییر شکل و حجم آن شود. حفظ تناسب اندام پس از تزریق چربی می‌تواند به حفظ نتایج به دست آمده کمک کند.

 مراجعه به بهترین پزشک

 در صورتی که قصد تزریق چربی را دارید باید به بهترین پزشک مراجعه کنید و تجربه او در این زمینه را بررسی نمایید. مراجعه به پزشکی که در زمینه تزریق چربی تخصص دارد و به خوبی آناتومی صورت را می‌شناسد می‌تواند شما را به نتایج دلخواه تان برساند.

 اهمیت جلسه مشاوره با پزشک

 تزریق چربی به صورت معمولاً رضایت قابل توجه بیماران را در پی دارد اما باید بیمار انتظارات واقعی از نتیجه درمان داشته باشد. بهترین روش آن است که شما با یک پزشک با تجربه مشورت کنید تا به ارزیابی صورت شما بپردازد و مواردی از قبیل دوران بهبود، نتایج مورد انتظار و هدف شما از درمان را بررسی کند.

 قبل از آن که تحت درمان با تزریق چربی قرار بگیرید باید یک جلسه مشاوره با پزشک خود داشته باشید تا سطح عمومی سلامت شما را بررسی کند و دلایل شما برای تزریق چربی را ارزیابی نماید. در جلسه مشاوره پزشک به طور دقیق فرایند تزریق چربی را توضیح می‌دهد و به همه سوالات شما پاسخ خواهد داد. پزشک سایر روش‌های درمانی برای کسب نتایج دلخواه را نیز توضیح می‌دهد. در صورتی که شما از داروهای خاصی استفاده می‌کنید باید به پزشک خود اطلاع دهید زیرا در برخی موارد ادامه مصرف دارو قبل و پس از تزریق چربی ممنوع است. معمولاً در این شرایط پزشک شما می‌‌خواهد به طور موقت از مصرف دارو خودداری کرده یا از داروهای جایگزین استفاده کنید. باید برای کسب نتایج مطلوب از همه دستورات پزشک در خصوص مراقبت‌های قبل از تزریق پیروی کنید.

 نحوه تزریق چربی


 روزی که قرار است تزریق چربی انجام شود باید موهای زائد ناحیه دهنده چربی را شیو کنید تا استخراج چربی به راحتی انجام شود. در صورتی که شما مستعد تبخال یا زگیل تناسلی هستید باید از داروهای مناسب استفاده کنید تا بیماری شما عود نکند. پزشک قبل از تزریق چربی از داروی بی حسی موضعی در ناحیه دهنده و گیرنده استفاده می‌کند. معمولاً برای بیحس کردن پوست از داروی بی حسی موضعی، داروی آرامبخش خوراکی یا گاز نیتروز اکسید استفاده می‌گردد. پزشک ابتدا به کمک کانوله کالیبر کوچک به خارج کردن چربی از ناحیه دهنده می‌‌پردازد. با توجه به توزیع طبیعی چربی در بدن و نتیجه دلخواه شما، پزشک به جمع ‌آوری چربی از قسمت داخلی ران، قسمت داخل زانو، زیر شکم یا پهلوها می‌پردازد.

 

نحوه تزریق چربی

 

 پس از استخراج چربی پزشک به پالایش آن می‌پردازد تا سلول‌های مرده و مایعات اضافی از آن استخراج شود سپس چربی متوسط دستگاه مخصوص فرآوری می‌‌شود تا یک مایع ترمیم کننده و قابل تزریق به دست بیاید. در مرحله نهایی چربی آماده شده با دقت کامل به درون ناحیه مورد نظر تزریق می‌شود. کل فرایند درمان حدود ۹۰ دقیقه طول می‌کشد و پس از آن بیمار می‌تواند به منزل برگردد.

 دوران بهبود و مراقبت‌های پس از تزریق چربی


 دوران بهبود معمولاً به سرعت و به سادگی سپری می‌شود. بروز تورم خفیف، کبودی و قرمزی در ناحیه تزریق طبیعی است و طی مدت کوتاهی برطرف می‌شود. در برخی موارد بیمار دچار درد خفیف موضعی می‌شود که با استفاده از داروی بی حسی از بین خواهد رفت. پس از تزریق چربی شما به استراحت چندانی نیاز ندارید ولی باید به مدت یک هفته از انجام دادن فعالیت جسمانی سنگین خودداری کنید. اکثر بیماران می‌توانند طی مدت یک تا سه روز به انجام فعالیت‌های روزمره خود بپردازند.

 برش‌های ایجاد شده در نواحی مختلف بدن بسیار کوچک هستند و با استفاده از بخیه بسته می‌شوند. درد و کبودی پس از جراحی بسیار خفیف است و به سرعت از بین می‌رود. پزشک نواحی مورد نظر را با دقت بخیه می‌زند تا به طور کامل بهبود پیدا کنند. این برش‌ها درون خطوط طبیعی بدن ایجاد می‌شوند تا جلب توجه نکنند. پس از تزریق چربی به صورت شما دچار مقداری کبودی و تورم در این ناحیه خواهید شد. به طور کلی این علائم خفیف هستند و باید طی مدت کوتاهی از بین بروند. برخی از افراد ترجیح می‌دهند چند روز از محل کار خود مرخصی بگیرند تا تورم و کبودی صورت آنها برطرف شود. عوارض جانبی حاصل از تزریق چربی طی مدت چند هفته پس از درمان از بین می‌روند.

 عوارض جانبی حاصل از تزریق چربی چند هفته پس از تزریق خود را نشان می‌دهد. استفاده از لوازم آرایشی مناسب و اجتناب از فشار دادن پوست می‌‌تواند به پوشاندن کبودی یا تورم ایجاد شده کمک کند در صورتی که هرگونه سوالی در این راستا داشتید می‌توانید با کلینیک مورد نظر تماس بگیرید و نظر آنها را جویا شوید. ممکن است پزشک از شما بخواهد برای انجام چکاپ پس از تزریق به مطب مراجعه کنید. در صورتی که تزریق چربی به طور صحیح انجام شده باشد نتایج حاصل از درمان دائمی خواهد بود زیرا چربی تزریق شده می‌تواند به ساخت عروق خونی جدید در بدن کمک کند. به این ترتیب خون و مواد مغذی در اختیار سلول‌های چربی قرار می‌‌گیرد و این چربی‌ها باقی می‌مانند. در صورتی که نتایج به دست آمده در دو طرف صورت با یکدیگر تقارن نداشته باشند می‌توانید برای تزریق مجدد به پزشک خود مراجعه کنید.

 نتایج حاصل از تزریق چربی


 در اکثر بیماران پس از سپری شدن دوران بهبود نتایج اولیه قابل مشاهده است. معمولاً حدود ۳ تا ۶ ماه طول می‌کشد تا نتایج نهایی خود را نشان دهد. چند ماه پس از تزریق چربی بیمار می‌تواند شاهد نتایج زیر باشد:

 

نتایج تزریق چربی

 

  • سفت شدن بافت ناحیه تحت درمان
  • یکدست شدن پوست
  • بهبود بافت پوست
  • کاهش بافت اسکار و مشکلات مشابه

 ماندگاری نتایج به دست آمده چقدر است؟


 پس از یک جلسه درمان با نانوفت بیمار می‌تواند شاهد نتایج دائمی باشد. اگرچه تزریق چربی نمی‌تواند از بروز علائم حاصل از بالا رفتن سن جلوگیری کند نتایج به دست آمده و تا چندین سال باقی خواهد ماند.

هزینه جوانسازی پوست در ولنجک و زعفرانیه چقدر است؟


 اگرچه هزینه درمان در تصمیم گیری برای تزریق چربی اهمیت زیادی دارد بهتر است اولین اولویت شما نباشد. سلامت و زیبایی پوست دو فاکتور بسیار مهمی هستند که باید در تصمیم گیری برای تزریق چربی به آنها توجه کنید. مراجعه به جراح پلاستیک باتجربه که در زمینه تزریق چربی آموزش دیده است می‌‌تواند به شما برای کسب نتایج دلخواه کمک کند.

 سوالات متداول درباره تزریق نانوفت


 تزریق نانوفت در چه نقاطی انجام می‌شود؟

 اگرچه می‌توان از نانوفت برای تزریق در نواحی مختلف بدن استفاده کرد معمولاً این روش در جوانسازی پوست صورت، دست و خط دکلته کاربرد دارد.

 

سوالات تزریق چربی

 

 آیا تزریق نانوفت عوارض جانبی دارد؟ 

 تزریق نانوفت یک روش ایمن است که عوارض جانبی بسیار کمی دارد. در اکثر موارد بیماران دچار هیچ گونه عوارض جانبی خاصی نخواهند شد. برخی از بیماران دچار درد، کبودی و قرمزی خفیف در ناحیه تحت درمان خواهند شد که معمولاً طی مدت چند ساعت می‌گردد اما در برخی موارد نادر ممکن است دو تا سه روز طول بکشد. متخصصین کلینیک زیبایی در ولنجک و زعفرانیه پس از اولین جلسه مشاوره می‌توانند اطلاعات لازم در خصوص تزریق چربی را در اختیار شما قرار دهند سپس به شما برای کسب نتایج دلخواه کمک نمایند.

 چربی مورد نظر از چه نقاطی استخراج می‌شود؟ 

 معمولاً پزشک از نقاطی استفاده می‌‌کنند که چربی بیشتری دارند مانند پهلوها، باسن، ران و شکم.

 چه مقدار چربی برای تزریق در صورت نیاز است؟ 

 مقدار چربی مورد نیاز به شدت مشکلات صورت و چروک آن بستگی دارد. پزشک با توجه به نتایج مورد انتظار بیمار و نتایج حاصل از ارزیابی‌های اولیه به فراوری ۲۰ تا ۸۰ سی سی چربی می‌‌پردازد.

 آیا نتایج حاصل از تزریق چربی دائمی است؟

 سلول‌های چربی تزریق شده به تثبیت موقعیت خود در ناحیه تحت درمان می‌‌پردازند و نتایج به دست آمده دائمی خواهد شد. با این حال از آنجایی که همه سلول‌های چربی باقی نمی‌مانند نتایج بدست آمده زمانی دائمی خواهد شد که شش ماه از تزریق چربی گذشته باشد. به این ترتیب بیمار باید کمی منتظر بمانند تا نتایج نهایی را به دست بیاورد.

 تا چه اندازه می‌توان از تزریق چربی برای افزایش حجم استفاده کرد؟

 مقدار چربی مورد استفاده برای افزایش حجم به نتایج دلخواه بیمار، ناحیه تحت درمان و مقدار چربی موجود بستگی دارد. پزشک با بیمار در خصوص حجم قابل ‌قبول ناحیه مورد نظر صحبت می‌کند سپس به طراحی برنامه درمان می‌پردازد.

آیا کاهش یا افزایش وزن بر نتایج به دست آمده تاثیر می‌گذارد؟

 تغییرات وزن باعث جمع شدن و بزرگ شدن سلول‌های چربی خواهد شد و چربی تزریق شده عملکردی شبیه سلول‌های موجود در نواحی خاص بدن را خواهند داشت. به عبارتی با افزایش وزن بدن سلول‌های چربی بزرگ می‌‌شوند و با کاهش وزن این سلول‌ها چروکیده می‌شوند. این فرآیند با سرعت پایینی انجام می‌شود. نواحی دهنده چربی نیز معمولاً شروع به ذخیره چربی می‌کنند اما سرعت بزرگ شدن سلول‌های چربی به علت کمبود این سلول‌ها در این نواحی کمتر است. به این ترتیب بیمار باید به نوسانات وزن خود توجه داشته باشد تا نتایج به دست آمده دستخوش تغییر نشوند.

آیا لیپوساکشن در کنار استخراج چربی به تناسب اندام کمک می‌کند؟

 لیپوساکشن درمان چاقی نیست و استخراج چربی در آن دسته از بیمارانی که وزن ثابتی ندارند توصیه نمی‌شود. لیپوساکشن می‌تواند به کاهش چربی در نواحی خاص بدن کمک کند که به درمان و رژیم غذایی پاسخ نمی‌دهند اما برای کاهش وزن مورد استفاده قرار نمی‌گیرد.

بافت اسکار حاصل از تزریق چربی چقدر است؟

 همه روش‌های جراحی با ایجاد بافت اسکار همراه هستند و تزریق چربی با ایجاد بافت اسکار بسیار کوچک و نتایج شگفت انگیز همراه است. بافت اسکار حاصل از لیپوساکشن کوچک است و معمولاً به علت استفاده از کانوله کوچک اصلاً قابل مشاهده نیست.

آیا سابقه لیپوساکشن در گذشته بر تزریق نانوفت تاثیر می‌گذارد؟

 متاسفانه عمل جراحی باعث ایجاد بافت اسکار زیر پوست می‌شود و نواحی تحت درمان با لیپوساکشن در گذشته برای استخراج چربی مناسب نمی‌باشند. چربی ایده آل برای تزریق به نواحی خاص بدن باید سالم و نرم باشد مانند چربی اضافی موجود در شکم اما در آن دسته از بیمارانی که قبلاً لیپوساکشن کرده اند می‌توان به استخراج چربی نواحی دیگر بدن پرداخت. شما می‌توانید با پزشک خود مشورت کنید تا اطمینان حاصل کند متقاضی مناسبی برای تزریق نانوفت می‌باشید.

در صورت نداشتن چربی به مقدار کافی چه باید کرد؟

 اکثر بیماران دارای چربی کافی برای افزایش حجم نواحی مورد انتظار خود هستند. حتی اگر مقدار چربی استخراج شده برای کسب نتایج دلخواه کافی نباشد و می‌تواند نتایج قابل توجهی را ایجاد کند. در موارد خاص که بیمار قصد تزریق چربی به باسن را دارد چربی به مقدار کافی در ناحیه پهلو و کمر وجود ندارد پزشک تا حدودی بیمار را به نتیجه دلخواه می‌رسد و به لیفت و افزایش حجم باسن می‌پردازد.

تزریق نانوفت چقدر طول می‌کشد؟

 از آنجایی که تزریق چربی یک روش انعطاف پذیر است می‌‌‌توان از آن برای درمان نواحی مختلف بدن استفاده کرد. در این روش پزشکی ایجاد یک برش کوچک در نواحی خاص بدن می‌پردازد و به استخراج چربی و آماده‌ سازی آن خواهد پرداخت. تزریق چربی در نواحی کوچک بدن حدود یک ساعت و در نواحی بزرگ کننده باسن تا ۴ ساعت طول می‌کشد. زمان لازم برای تزریق چربی به نتایج مورد انتظار بیمار و تعداد نواحی تحت درمان بستگی دارد.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تلفنی
×ارتباط در واتساپ