مشاوره رایگان
واتساپ

تزریق ژل (فیلر) به باسن: مزایا، نحوه انجام، مراقبت ها و عوارض احتمالی + هزینه

۱۱ مهر ۱۴۰۱

کاهش وزن و افزایش سن ممکن است باعث کوچک شدن باسن شود. اگر نگران این قضیه هستید، ممکن است به لیفت باسن با فیلرهای پوستی فکر کنید. این درمان یک گزینه کم تهاجمی، کم خطر و بدون جراحی است که می‌تواند انحنا و شکل باسن شما را بهبود بخشد و به آن فرم دهد.

در این مقاله با فواید، معایب، روش کار، مراقبت‌های بعد از تزریق و عوارض جانبی تزریق فیلر پوستی به باسن بیشتر آشنا خواهید شد. باید بدانید هر زمان که می‌خواهید باسن خود را با تزریق فیلر پوستی لیفت کنید، باید به یک پزشک مجرب و ماهر مراجعه کنید که بر درمان و نحوه مدیریت عوارض مسلط است، خطرات و عوارض جانبی و همچنین زمان بهبودی پس از درمان را کاهش می‌دهد.

مزایای لیفت باسن با فیلرهای پوستی


مزایای لیفت باسن با فیلر های پوستی

مزایای زیادی برای لیفت باسن با فیلرهای پوستی معرفی شده‌اند از جمله:

 • زمان استراحت کمتر: در مقایسه با جراحی باسن، می توانید فعالیت‌های عادی خود را سریعتر از سر بگیرید.
 • فیلر باسن یک گزینه درمانی کمتر تهاجمی نسبت به جراحی است.
 • درد کمتر: تزریق باسن به اندازه ایمپلنت باسن یا سایر روش‌های جراحی دردناک نیست.
 • درمان با بی‌حسی موضعی انجام می شود، یعنی فقط ناحیه درمان بی‌حس می‌شود.
 • خطر کمتر: تزریق باسن نیازی به جراحی ندارد و لازم نیست بیهوش یا بستری شوید.
 • نتایج حاصل از تزریق باسن قابل پیش بینی است و در صورت نیاز میتوان با تزریق فیلر اضافی، به راحتی آن را اصلاح کرد.
 • در بدترین حالت، اگر بیمار نتیجه را دوست نداشته باشد، می‌توان فیلر را با تزریق محلول حل کننده حل کرد.
 • خطر کم ایجاد اسکار و حداقل عوارض جانبی در صورت انجام توسط جراح مجرب.
 • ممکن است نیازی به مرخصی از محل کارتان نداشته باشید، اما توصیه می‌شود چند روز از رفتن به محل کار خودداری کنید. زمان بهبودی در افراد مختلف، متفاوت است.
 • نتایج طبیعی
 • نیازی به انتظار نیست: نتایج فوری هستند و در طی 2 تا 4 هفته بعد از درمان بهتر خواهند شد.

لیفت باسن با فیلرهای پوستی چگونه انجام می‌شود؟


لیفت باسن با فیلر های پوستی

عمل لیفت باسن با فیلرهای پوستی متفاوت از سایر روش‌های لیفت باسن است. فیلر پوستی مربوط به باسن به جای ترکیبات اسید هیالورونیک، حاوی پلی-ال-لاکتیک‌اسید است. این ماده باعث شروع مکانیسم تولید کلاژن طبیعی بدن می‌شود.

از آنجایی که کلاژن پروتئینی است که به پوست ساختار و شکل می‌دهد، تزریق فیلر پوستی، ناحیه زیر باسن را با شکلی خمیده پر می‌کند که طبیعی به نظر می‌رسد و با نوع بدن شما مطابقت دارد.

ساخت کلاژن چند هفته تا چند ماه طول می‌کشد. این بدان معناست که برای مشاهده بهبود حجم و شکل، احتمالاً به چندین تزریق نیاز خواهید داشت.

معمولاً بسیاری از افرادی که این درمان را دریافت می‌کنند، از نتایج خود راضی هستند.

مناطق هدف برای لیفت باسن با فیلر های پوستی


تزریق فیلر پوستی، باسن و عضلات گلوتئال شما را هدف قرار می‌دهد. بر خلاف سایر روش‌هایی که چربی را از طریق لیپوساکشن جمع‌آوری می‌کنند، فیلر‌های پوستی در این روش تنها بر ناحیه باسن شما تأثیر می‌گذارند.

آماده شدن برای لیفت باسن با فیلرهای پوستی


آماده شدن برای لیفت باسن

قبل از لیفت باسن با فیلرهای پوستی، پزشک دستورالعمل‌هایی را در مورد نحوه آماده‌سازی به شما می‌دهد. این دستورالعمل‌ها را به دقت دنبال کنید. ممکن است به شما دستور داده شود که:

 • سیگار نکشید.
 • از مصرف داروهای رقیق کننده خون و مکمل‌های گیاهی به مدت 2 هفته قبل از ویزیت خودداری کنید.
 • از نوشیدن الکل به مدت 48 ساعت قبل از تزریق خودداری کنید.

اطمینان حاصل کنید که سابقه پزشکی خود و هر دارویی که مصرف می کنید را قبل تزریق به پزشک خود اطلاع دهید.

روش لیفت باسن با فیلرهای پوستی


روش لیفت باسن با فیلر های پوستی

ابتدا یک گَن کاغذی به شما داده می‌شود تا بپوشید.

در مرحله بعد، باید راحت روی شکم خود دراز بکشید. پزشک یا دستیار محل تزریق را با الکل پاک می‌کند تا آن را استریل کند و خطر عفونت را کاهش دهد.

بسته به ترجیح شما و توصیه پزشک، ممکن است از یک بی‌حس کننده موضعی روی باسن شما استفاده شود تا هر گونه ناراحتی که در طول تزریق احساس می‌کنید کاهش یابد.

از آنجایی که از تجهیزات استریل شده برای تزریق فیلر پوستی به باسن شما استفاده می‌شود و نیازی به استریل کردن وسایل وجود ندارد، فرآیند تزریق فقط چند لحظه طول می‌کشد.

پس از اتمام تزریق، ممکن است یک پانسمان در ناحیه‌ای که واکسن تزریق شده است گذاشته شود. می‌توانید طبق معمول لباس بپوشید و بلافاصله پس از آن رانندگی کنید.

مراقبت های بعد از لیفت باسن با فیلرهای پوستی


مراقبت های بعد از لیفت باسن با فیلر های پوستی

دوره نقاهت پس از لیفت باسن با فیلرهای پوستی کم است. دستورالعمل‌هایی از سوی پزشک به شما داده می‌شود و ممکن است از شما خواسته شود تا یک یا دو روز پس از تزریق از نوشیدن الکل و ورزش شدید خودداری کنید.

نتایج لیفت باسن بلافاصله قابل مشاهده نیست و ممکن است 4 تا 6 ماه طول بکشد تا نتایج آشکار شوند، زیرا این تزریق به آرامی تولید کلاژن بدن شما را افزایش می دهد.

نتایج دائمی نیست. فیلر پوستی بعد از 2 سال حل شده و جذب بدن شما می‌شود.

خطرات یا عوارض جانبی لیفت باسن با فیلر های پوستی


عوارض جانبی لیفت باسن با فیلر های پوستی

فیلرهای پوستی تزریقی که برای رفع مشکلات پیری صورت استفاده می‌شوند مورد تأیید FDA هستند. به عنوان فیلر و حجم دهنده عمل می‌کنند و نواحی‌ای را که حجم از دست داده‌اند را لیفت می‌نمایند. اگر چه در حال حاضر، استفاده از فیلرهای پوستی فقط به صورت محدود می شود، اما استفاده از آن‌ها برای لیفت باسن منعی ندارد. افراد به دلایل مختلفی از فیلرهای پوستی برای باسن خود استفاده می کنند. از جمله:

 • چربی بدن ناکافی
 • ناراحتی و درد عمل جراحی
 • حجم دادن به باسن بدون جراحی اضافی

این روش خطرات و عوارض جانبی غیر معمول دارد. برخی از این عوارض عبارتند از:

 • کبودی یا قرمزی
 • نتایج نامتقارن
 • توده ها یا برجستگی هایی که ممکن است در طول زمان صاف شوند
 • خونریزی در محل تزریق
 • جوش های موقت آکنه در محل تزریق
 • راش یا خارش

برخی از افراد پس از تزریق فیلر پوستی دچار کبودی در محل تزریق یا برآمدگی‌هایی زیر پوست خود می‌شوند. 7 تا 9 درصد افراد ممکن است این برآمدگی ها (ندول) را تجربه کنند.

در برخی موارد، فیلرهای پوستی می توانند باعث عفونت شوند. در صورت مشاهده هر یک از موارد زیر با پزشک خود تماس بگیرید و به دنبال کمک پزشکی اورژانسی باشید:

 • ترشحات سبز یا زرد در محل تزریق
 • درجه حرارت بالا
 • خستگی
 • حالت تهوع
 • سرگیجه

همچنین مواردی از مرگ در ارتباط با استفاده از فیلرهای پوستی برای بزرگ کردن باسن وجود دارد. شایع ترین علت آمبولی است و زمانی اتفاق می‌افتد که فیلر به طور تصادفی به جریان خون تزریق و باعث انسداد می‌شود و گردش خون به اندام‌های اصلی را مختل می‌کند.

معایب فیلرهای پوستی در لیفت باسن


معایب فیلر های پوستی در لیفت باسن

نتایج استفاده از فیلرهای پوستی برای لیفت باسن ممکن است به اندازه زمانی که از تزریق چربی استفاده می‌شود چشمگیر و دائمی نباشد. انتظارات را می‌توان برآورده کرد، اما می‌تواند به مهارت و تکنیک جراح پلاستیک در اجرای این روش نیز بستگی داشته باشد.

از آنجایی که فیلرهای پوستی در مقادیر کم تجویز می‌شوند، در درمان اولیه ممکن است از چندین ویال برای تأمین حجم مورد نیاز برای باسن استفاده شود. دو تا سه جلسه طول می‌کشد تا به شکل و اندازه باسن مورد نظر بیمار برسد.

فیلرهای پوستی نیز ارزان نیستند، به خصوص تزریق فیلرهای ساخته شده از مواد مرغوب. هزینه بالا می‌تواند بیماران را به سمت بازار سیاه سوق دهد که در آن فیلرهای پوستی تقلبی و با درجه پایین و با قیمت بسیار پایین‌تری عرضه می‌شوند. نتایج حاصل از این فیلرها  و همچنین مراجعه به افراد فاقد تخصص باعث ناامیدی و نارضایتی افراد می‌شود و خطرات و عوارضی مانند مرگ را می‌تواند در پی داشته باشد.

مقایسه لیفت باسن با فیلرهای پوستی و لیفت باسن با جراحی


لیفت باسن با فیلرهای پوستی نسبت به سایر روش‌های بزرگ کردن باسن مانند لیفت باسن برزیلی و کاشت باسن بسیار کمتر خطرناک است. نتایج لیفت باسن با فیلرهای پوستی ممکن است کمتر چشمگیر باشد و موقتی باشد، اما ایمن تر و کم هزینه‌تر است.

اگر از نتیجه لیفت باسن با فیلرهای پوستی راضی نیستید، می‌توانید چند ماه پس از درمان اولیه، فیلر بیشتری تزریق کنید. اگر فکر می‌کنید نتایج طبیعی به نظر نمی‌رسند یا آن چیزی که در ذهن داشتید نیستند، درمان در عرض 2 سال از بین می‌رود.

هزینه لیفت باسن با فیلرهای پوستی چقدر است؟


هزینه لیفت باسن با فیلرهای پوستی

لیفت باسن با فیلرهای پوستی یک عمل زیبایی انتخابی محسوب می‌شود. این بدان معناست که  تحت پوشش بیمه قرار نمی‌گیرد و باید تمام هزینه درمان را از جیب خود بپردازید. با این حال، برخی از پزشکان ممکن است برخی از بسته‌های مالی حاوی تخفیف را برای بیماران خود در نظر گرفته باشند. در این صورت از سؤال کردن خجالت نکشید.

هزینه لیفت باسن با فیلرهای پوستی به دو عامل بستگی دارد. اولین مورد سطح تجربه پزشک است. یافتن یک پزشک آموزش دیده و دارای مجوز برای ایمنی شما ضروری است. هرچه پزشک تجربه بیشتری داشته باشد، احتمالاً درمان گرانتر خواهد بود.

دومین عامل این است که چقدر می‌خواهید به باسن خود حجم دهید. همچون بوتاکس، فیلرهای پوستی توسط ویال خریداری می‌شوند و هزینه آن به عهده شماست.

یک لیفت جزئی باسن با فیلرهای پوستی به چهار ویال فیلر نیاز دارد. برای دیدن نتایج چشمگیرتر، به مواد بیشتری نیاز دارید.

فیلر پوستی نیازی به بیهوشی ندارد، اگرچه برخی از پزشکان ممکن است یک بی‌حس کننده موضعی مانند لیدوکائین را برای کاهش ناراحتی تزریق توصیه کنند.

این روش را می‌توان در مطب پزشک انجام داد، بنابراین لازم نیست نگران هزینه‌های بیمارستان باشید. لیفت باسن با فیلر‌های پوستی گاهی اوقات “لیفت باسن در زمان استراحت” نامیده می‌شود، زیرا بسیار سریع انجام می‌شود و نیازی به برنامه‌ریزی برای استراحت و دوران نقاهت را ندارید.

سؤالات متداول


چه نوع فیلرهایی در باسن تزریق می شوند؟

فیلرهای باسن و بدن دارای مواد مشابهی مانند فیلرهای صورت هستند که معمولاً حاوی اسید هیالورونیک  یا موارد مشابه است. غلظت اسید هیالورونیک در فیلرهای باسن بیشتر است و اندازه مولکول بزرگتر است تا در هنگام تزریق حجم بیشتری بدهد.

آیا فیلرهای باسن مانند فیلرهای لب یا سایر فیلرهای صورت برگشت پذیر هستند؟

از آنجا که فیلرهای لب و صورت بر پایه اسید هیالورونیک هستند، با تزریق هیالاز (هیالورونیداز) نیز قابل برگشت هستند، اما به جلسات زیادی نیاز دارند.

آیا لیفت باسن با فیلرهای پوستی دائمی است؟

لیفت باسن با فیلرهای پوستی بسته به سبک زندگی و نوع بدن شما 18 تا 24 ماه دوام دارد.

برای داشتن باسن‌های گردتر و بلندتر به چند جلسه نیاز دارم؟

فیلرها در عرض 3 تا 4  هفته گسترش یافته و به خوبی ته نشین می‌شوند و معمولاً 2 تا 3 جلسه برای مشاهده بهترین نتایج توصیه می‌شود.

آیا می‌توانم بعد از لیفت باسن با فیلرهای پوستی به خانه بروم یا دوچرخه سواری کنم؟

شما می توانید بلافاصله پس از درمان، پیاده روی یا دوچرخه سواری کنید.

آیا اجازه دارم بعد از لیفت باسن با فیلرهای پوستی به باشگاه بروم؟

باشگاه و فعالیت بدنی به مدت یک هفته توصیه نمی‌شود و باید از تمرینات مربوط به باسن به مدت 6 هفته خودداری کرد.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *