جوانسازی پوست دست با تزریق چربی

۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۲

این مقاله جهت اطلاعات عمومی است و خدمات این مقاله در کلینیک انجام نمی شود

لیفت صورت در طول چند دهه اخیر، در افراد با سن بالا، تاثیر خوب و مطلوبی داشته است. با این حال، جوانتر شدن پوست به تنهایی کافی نیست، وقتی نشانه‌های آشکار سالمندی هنوز در نواحی گردن و دست‌ها دیده می‌شود.

تزریق درمانی و لیفت می‌تواند افتادگی و شلی نامطلوب گردن را برطرف کند، اما برای دست‌های پژمرده و پر از چین و چروک چه کاری میتوان انجام داد؟ امروزه جراحان از روش تزریق چربی خالص استفاده می‌کنند که نتایج درخشانی برای بیمارانی که این نگرانی معمول را دارند، فراهم می‌کند.

جراحان پلاستیک درخواست‌های زیادی جهت جوانسازی و بازگشت زیبایی به دست‌ها دریافت می‌کنند. یک بررسی نشان می‌دهد، افرادی که قادر هستند سن واقعی یک زن را به درستی تخمین بزنند، تنها با نگاه کردن به دست‌ها اینکار را انجام می‌دهند. با انجام تحقیقات این اطلاعات دریافت شد که، برجستگی رگ‌ها باعث ظاهر پیرتر در دست می‌شود، گرچه چین و چروک و از دست دادن حجم، دو ویژگی برجسته دیگر است. شرکت‌کنندگان در این بررسی، بیان کردند که مانیکور ناخن و استفاده از جواهرات به همراه تغییرات برای بهبودی ظاهر فیزیکی آن، باعث می‌شوند دست‌ها جوانتر به نظر برسند.

دستها چگونه پیر می‌شوند؟


به بخش‌هایی از بدن فکر کنید که روزانه بیشترین استفاده را از آن دارید و اکثر اوقات در برابر نور فرابنفش خورشید حرارت دریافت می‌کند. تعجبی نیست که صورت و دست‌ها اولین بخش‌های بدن هستند که نشانه‌های پیری در آنها دیده می‌شود.

دستها چگونه پیر می‌شوند؟

پوست از سه لایه اصلی تشکیل شده است. پایین‌ترین لایه، هیپودرم از چربی و بافت همبند تشکیل شده است. درم، لایه میانی است که شامل فیبروبلاست است، که کلاژن و الاستین تولید می‌کند. لایه فوقانی اپیدرم نامیده می‌شود و در آنجا ملانوسیت‌ها برای رنگدانه پوست، فولیکول مو و غدد عرق قرار دارد.

کلاژن یک ساختار مهم پروتئینی است که چهارچوبی را فراهم می‌کند که در آن بافت‌های پوست ساخته می‌شود. الاستین به شما این امکان را می‌دهد که قدرت فوق‌العاده برگشت پوست به جای اولیه را بدون هیچ تلاش آگاهانه‌ای داشته باشید. هردوی این پروتئین‌ها با استفاده مکرر، قرار گرفتن در معرض نور خورشید و انواع دیگر آسیب‌های پوست، در طول زمان کاهش می‌یابند.

تزریق چربی به دست در کلینیک زیبایی زعفرانیه، ولنجک


تزریق چربی یک درمان رضایت‌بخش جهت رفع پیری در پشت دست‌ها است. چربی با انجام لیپوساکشن یا برداشت چربی بدست می‌آید و از طریق سانتریفیوژ تغلیظ شده، و به نواحی مختلف شامل دست‌ها، صورت، باسن یا سینه‌ها جهت بازسازی خطوط طبیعی و حجم از دست رفته تزریق می‌شود. سلول‌های بنیادی چربی، که از چربی سانترفیوژ شده بدست می‌آید، ظاهری جوان و باطراوت روی پوست در نواحی درمان ایجاد می‌کند.

تزریق چربی به دست در کلینیک زیبایی زعفرانیه، ولنجک، مقدس اردبیلی شامل لیپوساکشن و جابجایی چربی در نواحی که چربی اضافه دارد (مانند رانها یا شکم) به دست‌ها است. هدف از اینکار بازسازی بافتی است که بطور طبیعی از ناحیه دست، از بین رفته و ظاهری طبیعی وخوش فرم بوجود می‌آورد. همچنان که سن افزایش می‌یابد، پوست دست‌ها کمی شل شده و چین و چروک در آن ظاهر می‌شود. این روند می‌تواند باعث برجسته تر شدن پوست شده، که ظاهر جوانی که در گذشته داشته را، بازمی‌گرداند. تزریق چربی به دست در کلینیک زیبایی ولنجک

چربی در بدن زیاد است و از آن می‌توان در بسیاری از بیماران استفاده کرد و نتایج مطلوبی را کسب کرد. احتمال واکنش نامناسب به این فیلر کم است، زیرا این ماده بخشی از سلول‌های خود بیمار است. چربی‌های اهدا شده تحت بی‌حسی موضعی از زانو، ران، یا شکم جمع‌آوری می‌شود و سپس با استفاده از یک روش ساده در مطب پزشک به ناحیه دریافت کننده تزریق می‌شود (پشت دست‌ها).

با تزریق چربی به پشت دست‌ها در کلینیک زیبایی زعفرانیه، ولنجک، مقدس اردبیلی، جوانسازی و ظاهر طبیعی این بخش از بدن امکان‌پذیر می‌شود. تزریق چربی، تاندون‌ها و رگ‌های برجسته در پشت دست‌ها را مخفی می‌کند. نتایج ماندگاری زیاد، و رضایت‌مندی بالای بیمار را  به همراه دارد، که بیشتر بیماران ماندگاری 3-5 سال را تجربه می‌کنند.

این مقاله جهت اطلاعات عمومی است و خدمات این مقاله در کلینیک انجام نمی شود

مزایای تزریق چربی به پشت دست‌ها در کلینیک زیبایی زعفرانیه، ولنجک


 

 

درحالی که راه‌های زیادی جهت معکوس کردن آسیب ناشی از بالا رفتن سن به دست‌ها وجود دارد، اما تزریق چربی به دست‌ها به دلایل زیادی یک گزینه بسیار مناسب است. ابتدا اینکه، این فیلر از بدن خود بیمار گرفته می‌شود، بنابراین احتمال ایجاد آلرژی به این ماده بسیار کم است. علاوه بر این، در همین حین می‌توانید نتایج تقریباً دائمی را انتظار داشته باشید. پس از درمان دست‌ها نرم و عالی به نظر می‌رسد و اغلب می‌توان این روش را با دیگر درمان‌های تزریق چربی مانند رفع چین و چروک صورت ترکیب کرد.

این درمان بطور باورنکردنی ساده است و اغلب تحت بی‌حسی موضعی انجام می‌شود و چربی را در کمتر از نیم ساعت خارج می‌کند. برای تزریق چربی تنها به نیم ساعت دیگر زمان نیاز است، و چند ساعت پس از شروع درمان می‌توانید مطب را ترک کرده و به منزل بروید. در طول یک هفته، می‌توانید فعالیت‌های طبیعی خود را از سربگیرید.

تزریق چربی به دست‌ها مزایای زیادی دارد که شامل:

 • بازیابی برجستگی پشت دست
 • پر شدن نواحی فرو رفته
 • رفع لاغری و حجم کم پوست

روند تزریق چربی


روش تزریق چربی اصولاً دو روند را شامل می‌شود – برداشت چربی و تزریق آن به دست‌ها. در طول بخش اول روند درمان، دست‌ها نشانه گذاری می‌شوند که شامل نواحی و ساختارهای اطراف تزریق مانند تاندون‌ها است. نواحی که چربی از آن برداشته می‌شود، نشانه گذاری شده و با مواد ضدعفونی تمیز می‌شود. این نواحی برداشت، بطور معمول بخش‌هایی از بدن هستند که حاوی تجمع چربی اضافی باشد، بنابراین آن نواحی که نیاز به برجسته شدن دارد، حجم خود را از نواحی دیگر که چربی اضافی دارد، دریافت می‌کند.

روند تزریق چربی به دست

هر دو ناحیه بی‌حس می‌شود. در ناحیه برداشت چربی، یک مایع که منجر به تورم در آن ناحیه شده، تزریق می‌شود تا به شل شدن منبع چربی کمک کند. لیدوکائین موجود در این مایع، آن ناحیه را بی‌حس می‌کند، درحالی که اپی‌نفرین رگ‌های خونی را محدود کرده، تا خونریزی و کبودی را کمتر کند.

سپس چربی با استفاده از کانولاهای بسیار کوچک و ساکشن ملایم برداشت می‌شود. سپس این چربی برداشت شده به یک سرنگ بزرگ منتقل می‌شود که در آنجا مایعات اضافی جدا شده و حذف می‌شود. هنگام درمان، چربی به یک سرنگ کوچکتر منتقل می‌شود که تزریق صحیح و دقیق به دست‌ها را امکان‌پذیر می‌کند.

چربی بوسیله یک کانولا با لبه ضخیم، از طریق یک برش کوچک به دست‌ها و بین انگشتان تزریق می‌شود. محل تزریقات بین انگشتان، احتمال ایجاد جای زخم را در ظاهر دست‌ها کم می‌کند. مقدار کلی تزریق، به مقدار حجم مورد نیاز در دست‌ها بستگی دارد. پس از تزریق چربی،  به آرامی دست را ماساژ داده تا یک ظاهر طبیعی و نرم ایجاد شود.

برش‌ها در دست‌ها و محل برداشت چربی، بخیه زده شده و بانداژ قرار داده می‌شود

تزریق چربی به دست‌ها در کلینیک زیبایی زعفرانیه، ولنجک


روند تزریق چربی در سه مرحله انجام می‌شود:

 • جمع آوری چربی از ناحیه اهداکننده مانند شکم یا نواحی داخلی ران انجام می‌شود.
 • چربی جمع‌آوری شده تصفیه و فیلتر می‌شود تا ناخالصی آن جدا شود.
 • چربی تصفیه شده همراه با سلول‌های بنیادی به دست‌های بیمار تزریق می‌شود.

این درمان تا حدی ساده است و منابع و تخصص ما، انجام اینکار را راحت‌تر می‌کند. روند برداشت چربی تحت بی‌حسی موضعی انجام می‌شود که در ناحیه اهداکننده در بیمار انجام می‌شود. پس از تصفیه چربی جمع آوری شده، بی‌حسی موضعی بار دیگر در دست‌ها در جایی که چربی تزریق می‌شود، بکار گرفته می‌شود. خالص سازی چربی این امکان را فراهم می‌کند که برای تزریق به ناحیه اهداکننده بی‌خطر باشد. جراح از مهارت خود استفاده می‌کند تا با تزریق چربی اهدا شده، شکل مناسبی به دست‌ها بدهد.

بهبودی


بلافاصله پس از درمان، نتیجه قابل مشاهده، کمی پرحجم‌تر از مقدار مورد نیاز است. در طول چند هفته، برخی از چربی‌های تزریق شده، توسط بدن جذب می‌شود که شکل و حجم مطلوب را ایجاد می‌کند. دوران بهبودی دردی را احساس نخواهید کرد.

چه زمانی برای جوانسازی دست به کلینیک زیبایی ولنجک مراجعه کنیم

چه زمانی برای جوانسازی دست به کلینیک زیبایی زعفرانیه، ولنجک مراجعه کنیم


 • اگر دستها به دلیل حجم کم، دارای رگ‌ها و تاندون‌های برجسته باشد
 • دچار چین و چروک و نازکی پوست هستید
 • لکه‌های پوستی ناشی از بالا رفتن سن روی دست‌ها وجود دارد
 • نیاز به بهبود کشسانی و رنگ پوست دارید

چه کسانی به تزریق چربی در دست‌ها نیاز دارند؟


جراح، این درمان را به کسانی که نیاز به ویژگی‌های ظاهری مطلوب و بهتر در دست‌ها دارند، پیشنهاد می‌کنند. افرادی که نشانه‌های ناشی از بالا رفتن سن، روی دست‌های خود دارند، می‌توانند چربی تزریق کنند. این روش کم‌خطرترین و مؤثرترین روش برای بهبود ظرافت و حجم دست‌ها است.

چرا باید تزریق چربی برای از بین بردن پیری دست‌ها را در کلینیک زیبایی زعفرانیه، ولنجک انجام دهیم؟


از آنجایی که فیلرها از بدن خود بیمار گرفته می‌شود، احتمال کمتری برای ایجاد واکنش آلرژی وجود دارد ماندگاری نتایج تا چندین سال ادامه دارد.

نتیجه درمان معمولاً دست‌هایی لطیف با ظاهری طبیعی است. اغلب، این درمان می‌تواند همراه با دیگر درمان‌های تزریق چربی مانند چین و چروک صورت انجام شود.

 چگونه برای درمان در کلینیک زیبایی زعفرانیه، ولنجک آماده شویم


قبل از درمان، متخصص پوست از انجمن جراحی پوست آمریکا در کلینیک زیبایی زعفرانیه، ولنجک، مقدس اردبیلی سابقه پزشکی بیمار را بررسی می‌کند. در این زمان، پزشک و بیمار درباره انتظارات، خطرات احتمالی و نتایج درمان صحبت می‌کنند. اگر داروهای زیر را مصرف می‌کنید یا اخیراٌ مصرف شده، بهتر است که با پزشک دراین باره صحبت کنید:

پس از درمان در کلینیک زیبایی ولنجک چه اتفاقی رخ می‌دهد

 • داروهای تجویزی
 • داروهای بدون نسخه مانند آسپرین یا ایبوپروفن
 • مکمل‌های گیاهی

 پس از درمان در کلینیک زیبایی زعفرانیه، ولنجک چه اتفاقی رخ می‌دهد


خطرات احتمالی

مانند هر درمانی، خطراتی مرتبط با آن وجود دارد، گرچه با وجود یک متخصص کارآمد  از انجمن جراحی پوست آمریکا  این خطرات به حداقل می‌رسد. خطر واکنش آلرژیک در میکرو لیپو اینجکشن به حداقل می‌رسد، زیرا این درمان از چربی خود بیمار به جای مواد فیلر استفاده می‌کند. خطرات شامل موارد زیر است:

 • خونریزی از ناحیه برش
 • ورم و کبودی
 • قرمزی و حساسیت به لمس در ناحیه تزریق

حقایقی مهم درباره تزریق چربی به دست


 • تزریق چربی طبیعی به دست، سلول‌های بنیادی را به آن می‌رساند که لطافت و درخشش آن را بیشتر می‌کند.
 • بدن قادر است مقدار خاصی از چربی را جذب کند، از این رو پزشکان، چربی را بیشتر از مقدار مورد نیاز تزریق می‌کنند.
 • شخصی که چربی بدن خود را دریافت می‌کند، احتمال واکنش‌های آلرژیک ناشی از تزریق مواد خارجی به بدن، در او کمتر است.
 • پس از تزریق چربی، دست‌ها صاف و بدون چروک خواهد بود و حجم بیشتری خواهد داشت
 • پزشکان می‌توانند بر اساس نیازمندی‌های بیمار، روند درمان را شخصی سازی کنند

نتیجه درمان چگونه خواهد بود


تزریق چربی می‌تواند با بازگرداندن حجم به چین و چروک دست‌ها، برای جوانسازی ظاهر آن، تاثیرات زمان بر بدن را معکوس کند.

قبل از درمان در کلینیک زیبایی زعفرانیه، ولنجک


 • مصرف داروهای رقیق کننده خون را متوقف کنید تا از کبودی‌های احتمالی پیشگیری شود
 • سیگار کشیدن و استفاده از مواد حاوی نیکوتین را از 4 هفته قبل و پس از درمان متوقف کنید
 • یک هفته قبل از درمان نوشیدنی حاوی الکل مصرف نکنید
 • بیش از حد در معرض نور خورشید قرا نگیرید

 در طول درمان در کلینیک زیبایی زعفرانیه، ولنجک : جمع آوری چربی


 • ناحیه اهداکننده تمیز و بی‌حس می‌شود
 • برش‌های کوچکی ایجاد می‌شود
 • مایعی متورم کننده در ناحیه اهداکننده وارد می‌شود
 • کانولا وارد بدن شده تا چربی اضافه را جمع کرده و بیرون آورد
 • این ناحیه توسط بانداژ فشاری پوشیده می‌شود
 • چربی‌های جمع آوری شده برای تزریق خالص سازی می‌شود

در طول درمان در کلینیک زیبایی ولنجک تزریق چربی

در طول درمان در کلینیک زیبایی زعفرانیه، ولنجک : تزریق چربی


 • دستها تمیز می‌شود
 • سوزن برای ایجاد سوراخ جهت ورود کانولا وارد پوست می‌شود
 • کانولا از ناحیه مچ در قسمت فوقانی دست وارد ‌می‌شود‌
 • کانولا در نواحی مختلف دست چرخانده می‌شود تا چربی پخش شود
 • کانولا خارج می‌شود
 • دستها ماساژ داده می‌شود تا چربی بطور منظم پخش شود

پس از درمان در کلینیک زیبایی زعفرانیه، ولنجک


 • دستها متورم می‌شود
 • قرمزی، درد یا کبودی خفیف

 1-2 هفته بعد از درمان و پس از آن

 • بازگشت به کار و فعالیت‌های عادی پس از یک هفته
 • ورم ممکن است 2-3 هفته ادامه داشته باشد
  • ازاعمال فشار زیاد به ناحیه درمان خودداری کنید

نکاتی درباره نتایج درمان

 • نتیجه بلافاصله پس از درمان قابل ملاحظه است
 • نتایج نهایی پس از 6 ماه مشخص می‌شود
 • نتایج با تغییرات چشمگیر وزن و بالا رفتن طبیعی سن تحت تاثیر قرار می‌گیرد

نکاتی درباره دوران بهبودی

پس از درمان می‌توانید از یخ برای تسکین درد و ورم استفاده کنید. ازاعمال فشار شدید بر ناحیه درمان خودداری کنید. حدود 2-3 هفته دست‌ها متورم خواهد بود، اما اکثر بیماران قادر هستند در طول هفته اول فعالیت‌های عادی خود را دوباره انجام دهند.

کاندیدای مناسب تزریق چربی به دست


کاندیدای مناسب برای تزریق چربی جهت جوانسازی دست، شخصی است که ناحیه اهداکننده برای تزریق چربی را دارد و از سلامت عمومی خوبی برخوردار است.

چه کسانی کاندیدای مناسبی برای تزریق چربی نیستند

جوانسازی دست با تزریق چربی برای افراد سیگاری توصیه نمی‌شود.

عوارض جانبی


عوارض جانبی معمول در جوانسازی دست با تزریق چربی شامل ورم موقت، کبودی، درد، خونریزی، عفونت، صدمه به عصب و عدم تکامل بهبودی است.

سوالات متداول


روند جوانسازی دست با تزریق چربی شامل چه مراحلی است؟

این روش که از سلول‌های چربی بدن بیمار برای تزریق گرفته می‌شود، نتایج سالم و طبیعی با حداقل خطر فراهم می‌کند. درمان بسیار کم تهاجم است و چربی با دقت به لایه زیرپوستی تزریق می‌شود. افرادی که به دنبال نتایجی با ظاهر و احساسی طبیعی هستند، برای این روش مناسب هستند.

آیا تزریق چربی دردناک است؟

روند درمان تحت بی‌حسی موضعی با استفاده از بیحسی یا بیهوشی عمومی انجام می‌شود، بنابراین در طول درمان هیچ دردی را احساس نخواهید کرد.

جوانسازی دست به این روش چه مدت طول میکشد؟

تزریق چربی به دست حدود 1-2 ساعت زمان نیاز دارد.

نتایج جوانسازی دست با تزریق چربی چه  زمانی قابل مشاهده خواهد بود؟

نتایج بلافاصله قابل مشاهده خواهد بود، اما تاثیرات کامل پس از رفع ورم و کبودی بطور کامل مشخص خواهد شد. ورم و کبودی حدود 1-2 هفته ادامه خواهد داشت.

ماندگاری نتایج تزریق چربی چه مدت است؟

هر بیمار بطور متفاوتی واکنش نشان می‌دهد، اما تجربیات گسترده و همچنین تجربه پزشکی و کاری ما نشان می‌دهد که نتایج سال‌ها دوام دارد. در جلسه مشاوره می‌توانید اطلاعات بیشتری دریافت کنید.

آیا این روش عوارض جانبی دارد؟

لازم است که مراقبت‌های بیشتری از دست‌ها به عمل آورید تا به آنها امکان بهبودی کامل پس از تزریق چربی داده شود.

آیا این روش بی‌خطر است؟

از آنجایی که در این روش از سلول‌های چربی خود فرد استفاده می‌شود، که پس از استخراج کاملاً بادوام هستند، خطر عدم پذیرش رفع می‌شود و خطر عفونت‌های مرتبط که اغلب در روشهای ایمپلنت و تهاجمی ایجاد می‌شود، کاهش می‌یابد.

مراقبت‌های پس از تزریق چربی به دست چگونه است؟

برای کاهش کبودی و ورم هرکاری انجام می‌شود اما به دلیل تاثیر تزریق به پوست، ممکن است عوارض کمی ایجاد شود، که برخی از رگ‌های خونی کوچک تحت تاثیر قرار می‌گیرد.

این مقاله جهت اطلاعات عمومی است و خدمات این مقاله در کلینیک انجام نمی شود

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تلفنی