آفر ویژه 10% روی تمامی خدمات برای همراهان همیشگی

تخصصی ترین مرکز تزریق فیلر باسن و اندام

نخ کلاژن ساز آپتوس (کلاژن سازی و لیفت پوست با نخ APTOS)

۱۴ آبان ۱۴۰۲

به کمک روش های درمانی مدرن، می توان زیبایی و جذابیت از دست رفته را به چهره برگرداند. پزشکان و متخصصان زیبایی می توانند از روش های مختلفی برای زیباسازی و جوانسازی پوست کمک بگیرند. لیفت صورت با نخ روشی است که با استفاده از یک نخ بخیه قابل جذب در بدن پوست صورت را لیفت می کنند. نخ لیفت APTOS راه حلی بی خطر و کاملا ایمن و مدرن برای لیفت و سفت کردن پوست صورت است. فناوری به کار رفته در ساخت نخ لیفت APTOS این امکان را فراهم کرده که زیبایی از دست رفته به چهره بازگردانده شود، نقص های صورت و بدن اصلاح شود، نشانه های پیری ایجاد شده برطرف گردد و از تشکیل علائم پیری در آینده نیز جلوگیری شود. لیفت با نخ APTOS نسبت به جراحی لیفت صورت کم تهاجمی تر است و معمولا انجام آن کمتر از ۴۵ دقیقه زمان می برد و نیازی هم به استفاده از تیغ جراحی نخواهد بود. پس از لیفت با نخ APTOS دوره نقاهت کوتاه و مختصری خواهید داشت. به طور کلی بهبودی پس از لیفت با نخ APTOS بسیار ساده تر از بهبود یافتن پس از عمل جراحی لیفت صورت است. یکی از بهترین و با کفیت‌ ترین نخ‌ هایی که برای لیفت صورت و بدن استفاده می‌ شود، نخ ‌های لیفت برند APTOS است.

معرفی نخ‌ های لیفت APTOS


نخ های لیفت Aptos را در دو نوع قابل جذب و غیر قابل جذب می سازند. نخ‌ های این کمپانی ساخت کشور آلمان بوده و دارای تاییدیه FDA آمریکا و CE اروپا می‌ باشد.

از نخ لیفت APTOS می توان برای درمان مشکلات نواحی مختلفی مانند خطوط چروک افقی و عمودی در پیشانی، لیفت ابرو و ناحیه بیرون چشم و همچنین حجم بخشیدن به گونه های افتاده استفاده کرد. همچنین می توان از نخ لیفت APTOS برای صاف کردن خطوط و چین و چروک اطراف دهان و سفت کردن پوست افتاده پایین فک و لیفت و جوانسازی بخش های مختلف بدن استفاده کرد.

کمپانی Aptos نخ‌های لیفت خود را تنها به پزشکانی که دوره تخصصی لیفت صورت و بدن با نخ‌ های Aptos و متد‌های لیفت این کمپانی را گذرانده اند عرضه می‌ کند، بنابراین مراجعین اطمینان خواهند داشت که عمل لیفت توسط پزشک متخصص و با مهارت انجام خواهد شد.

نخ‌ های‌ لیفت آپتوس چگونه باعث کلاژن سازی می‌ شوند؟


نخ‌ های‌ لیفت آپتوس چگونه باعث کلاژن سازی می‌ شوند؟

کلاژن به عوامل رشدی که روی پوست به شدت تاثیر می گذارند، کمک می کند. کلاژن به جز استفاده در ترمیم زخم، به تقویت، پشتیبانی و حجیم سازی پوست نیز کمک می کند. با بالا رفتن سن، بدن به تدریج کلاژن کمتری تولید می کند که منجر به کاهش 80 درصدی ضخامت پوست تا سن 70 سالگی می شود. این از دست رفتن حجم و قوای پوست مهمترین عامل در ایجاد پوست اضافه و چین و چروک می باشد. همانطور که پوست ضعیف تر می شود، دیگر قادر به کمک رسانی کافی به عضلات زیرین نمی باشد، یعنی جاذبه پوست را به سمت پایین می کشد. تزریق کلاژن به پوست وقتی که کشسانی پوست هنوز وجود دارد می تواند به کاهش شلی پوست (به کمک ضخیم کردن و آبرسانی کردن پوست) کمک کند و (با تقویت پوست) از بدتر شدن وضعیت آن جلوگیری می کند. به همین خاطر است که درمان تحریک کلاژن سازی بسیار خوب است، زیرا بدن را مجبور به ساختن کلاژن بیشتر می کند.

نخ لیفت Aptos از بافت های قابل جذبی ساخته می شود و از طریق منافذ ریزی که زیر پوست هستند به ناحیه تحت درمان وارد می شود. انواع مختلفی از نخ ها برای کاربرد های متفاوتی وجود دارند. تمامی این نخ ها کلاژن سازی را تحریک می کنند. این کلاژن ایجاد شده به پوست کمک کرده و آن را ارتجاعی می کند و همانند یک داربست برای پوست عمل می کند.

نخ هایی که مخصوص لیفت کردن ساخته شده اند، قلاب های مخصوص به خود را دارند. این قلاب ها در داخل پوست قرار گرفته و به پوست امکان لیفت شدن می دهند. وقتی نخ پوست را لیفت کرد، کلاژن سازی را نیز تحریک می کند. این کار پوست را تقویت کرده و همزمان لیفت نیز می کند. نخ های Aptos به خاطر داشتن هیالورونیک اسید در بافت خود بسیار ویژه هستند و بعد از درمان، به پوست حالت بهتری می دهند.

به عبارت دیگر، این فرایند جوانسازی مستمر و ادامه داری را برای بافت های صورت فراهم می کند. بیمارانی که به منظور تحریک تولید کلاژن از نخ لیفت استفاده می کنند، بهبود تدریجی را در رنگ پوست و سفتی آن حس می کنند. وقتی که نخ ها در جای خود قرار گرفتند، فرایند ترمیمی بدن به طور مدام فعال می شود، زیرا بدن می خواهد ناحیه نخ گذاری شده را درمان کرده و نخ ها را تجزیه کند. بدن به صورت زیستی جوری برنامه ریزی شده است که وقتی که حضور هر نوع جسم خارجی را در پوست حس کند، به آن پاسخ دهد. خوشبختانه، از آنجایی که در هنگام لیفت، نخ هایی در زیر پوست قرار می گیرند بسیار کوچک هستند، بیمار هیچ کدام از وقایع پاسخ بیولوژیک بدن را حس نمی کند. اکثر مراجعین زمانی که پوست اطراف این نخ ها در حال درمان است، آنها را اصلا حس نمی کنند.

مزایای نخ‌ های لیفت آپتوس نسبت به سایر نخ‌ های لیفت موجود در بازار


مواد به کار رفته در ساخت نوع قابل جذب نخ لیفت APTOS پس از ۱ و نیم الی ۲ سال در بدن حل و جذب می شوند. نخ لیفت APTOS بالاترین ماندگاری را میان نخ های لیفت موجود در بازار دارد. تمام نخ های لیفت می توانند تا حدی کلاژن تایپ ۱ (از نوعی که در بدن افراد بالغ یافت می شود) تولید کنند اما کلاژن تولید شده به وسیله نخ لیفت APTOS از نوع جوانتر است که به آن کلاژن تایپ ۳ گفته می شود. کلاژن تایپ ۳ پوست را لطیف و نرم می کند و به پوست خاصیت کشسانی می بخشد و پوست را سفت و محکم می کند. پس از جذب شدن نخ لیفت، میزانی کلاژن جدید و الاستین به جا می ماند که خود باعث شادابی و کشسان شدن پوست و به تاخیر افتادن فرآیند پیری می شود.

انواع نخ‌ لیفت برند آپتوس


مدل های بسیاری از نخ لیفت Aptos وجود دارد و هر یک برای لیفت بخش خاصی از صورت و بدن به کار می رود اما به صورت کلی نخ لیفت APTOS در ۲ نوع تولید می شود: قابل جذب، غیرقابل جذب.

نخ لیفت APTOS قابل جذب

نخ لیفت APTOS قابل جذب

در ساخت نخ های لیفت قابل جذب از مواد L-lactide copolymer به همراه Ꜫ-caprolactone استفاده می شود که حساسیت و آلرژی ایجاد نمی کنند. با این نخ ها می توان تغییراتی که بر اثر بالا رفتن سن در پوست فرد ایجاد می شود مانند چین و چروک و افتادگی پوست اصلاح کرد.

مزیت دیگری که نخ لیفت قابل جذب APTOS دارد این است که در ترکیب این نوع نخ از ماده ای به نام پلی لاکتیک اسید به کار می رود که باعث فعالسازی فرآیند تولید کلاژن و تحریک متابولیسم در پوست می شود. بنابراین با کمک نخ های لیفت قابل جذب مقداری هم جوانسازی پوست در سطح سلولی ایجاد می شود: علاوه بر لیفت پوست، سطح پوست صاف و نرم می شود و رنگ و شفافیت آن نیز بهبود پیدا می کند. همچنین به لطف توانایی بی نظیر نخ لیفت APTOS در جوانسازی پوست با گذشت زمان فرد تغییرات چشم گیری را در پوست خود مشاهده خواهد کرد. از لحظه ورود نخ لیفت قابل جذب APTOS به بدن تا زمانی که به طور کامل این نخ در بدن حل و جذب شود پلی لاکتیک اسید موجود در این نخ با پوست ترکیب می شود. از این طریق فرآیند جوانسازی پوست ممکن می شود.

نخ لیفت PLA

نخ لیفت PLA را از نوعی پلیمر سازگار با محیط زیست می سازند که از لاکتیک اسید مشتق شده است. نخ لیفت PLA قابل جذب است و با گذشت زمان سطح تولید کلاژن در پوست را افزایش می دهد. نخ لیفت PLA را به کمک مخروط های مخصوصی به بافت مورد نظر متصل می کنند و از این طریق حجم نواحی که دچار افتادگی شده است افزایش می یابد. به این ترتیب نخ لیفت PLA به بازیابی فرم نواحی مختلف صورت و همچنین لیفت صورت کمک می کند.

نخ لیفت غیرقابل جذب (PCL)

طی سال های اخیر نخ های لیفت PLC بسیار مورد توجه قرار گرفته اند. این نخ ها تا بیش از ۲ سال در بدن ماندگاری دارند و پس از این مدت به موادی که به طور طبیعی در پوست وجود دارد تجریه می شوند. در مقایسه با نخ های PLA، نخ لیفت PLC باعث تولید کلاژن بیشتری در پوست می شود و اثربخشی قوی تری در پوست به دنبال دارد. نخ لیفت PLC عملکرد بسیار خوبی در سفت کردن پوست خط فک (Jawline)، لیفت بینی و بافت وسط صورت (مانند گونه ها) دارد.

نخ لیفت غیرقابل جذب

نخ لیفت غیرقابل جذب

در ساخت نخ لیفت غیرقابل جذب از ماده پلی پروپیلن استفاده می شود. این نخ ها برای ایجاد تغییرات آشکار و با ماندگاری بالا به کار می روند. نخ لیفت غیرقابل جذب را که از ماده پلی پروپیلن شفاف می سازند و به کمک سوزن های بزرگی به سطح زیر پوست وارد می کنند. سفت کردن و لیفت پوست به کمک گیره ها و مخروط هایی انجام می شود که به نخ های پلی پروپیلن متصل اند. از آنجا که سوزن و نخ ها در لایه های سطحی پوست وارد شده اند میتوان پوست را جا به جا کرد و افتادگی آن را کاهش داد. اخیرا سازندگان نخ لیفت APTOS فرمول جدیدی را ابداع کرده اند که در نسل سوم نخ های لیفت APTOS به کاربرده شده و میبینیم که در ترکیب این نخ ها از هیالورونیک اسید استفاده شده است.

نخ لیفت APTOS دارای هیالورونیک اسید

نخ لیفت APTOS دارای هیالورونیک اسید

نخ لیفت APTOS را که در ترکیبش هیالورونیک اسید به کار رفته باشد به اختصار P(LACL)HA می نامند. در ساخت نخ لیفت P(LACL)HA از فرمولی بهبود یافته استفاده شده که مزیت های بیشتری برای پوست به ارمغان می آورد. این نوع نخ لیفت موجب جوانسازی مداوم و پیشرونده بافت صورت می شود. بیمارانی که نخ لیفت P(LACL)HA را برای لیفت صورت خود انتخاب کرده اند با گذشت زمان شاهد بهبود رنگ و استحکام پوست خود خواهند بود.

با وجود اینکه لیفت با نخ به عنوان روشی کم تهاجم درنظر گرفته میشود اثربخشی آن با جراحی پلاستیک تقریبا برابری میکند علاوه براین پس از درمان با نخ، دوره نقاهت کوتاه تر و همراه با درد کمتری سپری خواهید کرد. ابداع کنندگان این روش درمانی همچنین به ایمن بودن این روش و اثربخشی طولانی مدت آن توجه داشته اند. بنابراین نتایج لیفت با نخ قابل جذب به طور میانگین ۲ – ۳ سال ماندگار خواهد بود این درحالی است که لیفت با نخ غیرقابل جذب نتایجی با ماندگاری ۵ ساله ایجاد میکند. اینکه نتایج لیفت با نخ تا چه مدت ماندگار باشند همواره به ویژگی های فیزیولوژیکی خود فرد، سبک زندگی او و رعایت توصیه های پزشک در دوره بهبودی پس از درمان بستگی خواهد داشت.

هزینه لیفت صورت با نخ Aptos


هزینه لیفت صورت با نخ Aptos

نخ لیفت Aptos حدودا در ۳۰ نوع مختلف تولید می شود و حدودا ۵۰ متد درمانی به کمک این نخ ها برای لیفت صورت و بدن وجود دارد. هزینه اصلاح فرم صورت به کمک نخ لیفت APTOS به نوع نخ، متد درمانی به کاررفته و تعداد جلسات لازم برای هر فرد بستگی دارد. این هزینه برای هر شخص با شخص دیگر متفاوت است. بنابراین لازم است به کمک پزشک تعیین کنید که کدام نواحی را می خواهید اصلاح کنید و پس از تعیین نوع نخ و متد درمانی هزینه نهایی درمان شما مشخص خواهد شد.

سوالات پرتکرار


ظاهرم پس از لیفت با نخ چگونه خواهد بود؟

پس از لیفت با نخ احتمالا ناحیه درمان شده کمی ورم کند یا حس کنید بیش از حد پوستتان لیفت شده اما با گذشت چند روز ظاهرتان شبیه عکس های چند سال قبلتان خواهد شد.

آیا لیفت صورت و بدن با نخ ‌های آپتوس درد دارد؟

لیفت با نخ aptos روشی کم تهاجم است و به کمک آن می توان نواحی کوچکی مانند صورت و گردن را بدون نیاز به بیهوشی عمومی اصلاح کرد. معمولا از بیهوشی عمومی برای لیفت نواحی وسیع تر بدن مانند سینه، باسن، ران و … استفاده می شود. لیفت صورت و گردن با نخ آپتوس فرآیند دردناکی نیست. پس از اینکه ناحیه مورد نظر آماده درمان میشود، با استفاده از محلول بی حس کننده بیمار را تحت بی حسی موضعی قرار میدهند و با گذشت چند دقیقه ناحیه مورد نظر کاملا بی حس میشود. حین درمان بیمار تنها چیزی که حس میکند ورود سوزن مخصوص به پوستش است اما هیچگونه دردی را در این بین حس نخواهد کرد.

چه کسانی می توانند خدمات لیفت با نخ APTOS را ارائه دهند؟

کمپانی APTOS نخ‌های لیفت را مستقیما به پزشکان متخصص پوست که دوره تخصصی لیفت با این نخ‌ ها را گذرانده اند عرضه می‌کند. به این ترتیب لیفت صورت و بدن با این نخ‌ ها بسیار ایمن بوده و رضایت حداکثری را به همراه دارد.

آیا لیفت صورت با نخ APTOS میتواند ویژگی های صورت را تغییر دهد؟

برخلاف لیفت صورت به روشی جراحی، لیفت صورت با نخ aptos تنها صورت را جوانتر میکند و ویژگی های طبیعی صورت حفظ میشوند. معمولا بافت های نرم صورت به جای قبلی شان در زمان جوانی بازگردانده میشوند. میتوانید انتظار داشته باشید که پس از لیفت صورت با نخ چهره تان سالها جوانتر به نظر برسد.

نخ های لیفت APTOS را از چه موادی می سازند؟

  • نخ های قابل جذب آپتوس ازL-lactide copolymer به همراه -caprolactone ساخته میشود.
  • نخ های غیرقابل جذب آپتوس را از پلی پروپیلن میسازند.

اخیرا سازندگان نخ های Aptos فرمولی جدید برای ساخت نخ های لیفت نسل سوم Aptos ابداع کرده اند و در ساخت این نخ ها از هیالورونیک اسید استفاده میکنند.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تلفنی
×ارتباط در واتساپ