آفر ویژه 10% روی تمامی خدمات برای همراهان همیشگی

تزریق ژل ریدیس: هزینه، مراقبت ها، مزایا و عوارض فیلر رادیس

ژل ریدیس یکی از باودام‌ترین ژل‌ها در میان انواع موجود در بازار است که مزایای بسیار و عوارض منفی کمی دارد. این ژل در بازار پر فروش بوده و محبوبیت آن نیز در حال افزایش است. ریدیس، ژل قابل تزریقی است که از کلسیم هیدروکسی آپاتیت ساخته شده است و معمولاً برای درمان چین و چروک متوسط تا شدید صورت به کار می‌رود. این ژل به گونه‌ها، چانه و خط فک حجم، همواری و شکل می‌دهد. برای درمان پشت دست‌ها و کاهش برجستگی ورید‌ها نیز استفاده می‌شود. ریدیس در میان دیگر ژل‌ها منحصر به فرد است، زیرا با تحریک کلاژن سازی طبیعی بدن کار کرده و نتایج طولانی مدتی دارد.

ژل ریدیس چیست؟

ژل ریدیس چیست؟

ریدیس، ژل قابل تزریقی است که برای رفع چین و چروک و خطوط پوست که اغلب در صورت هستند به کار می‌رود. همانطور که ذکر شد، ریدیس با تحریک کلاژن سازی بدن در زیر پوست کار می‌کند. بلافاصله اثر کرده، می‌تواند تا دو سال ماندگاری داشته باشد و انتخاب بسیاری از بیماران برای پر کردن صورت است.

درمان با ریدیس اغلب در پوست اطراف بینی و دهان انجام می‌شود. برخی از بیماران این درمان را انتخاب می‌کنند تا چین و چروک روی دست‌ها را برطرف کنند. تزریق ژل زیر پوست و با سوزن‌های ریز انجام می‌شود. ترکیبات ریدیس غیر سمی بوده، حساسیت زا نیستند و با بافت طبیعی بدن سازگاری دارند.

RADIESSE و (+) ®RADIESSE چه هستند؟

RADIESSE و RADIESSE® (+)

ریدیس و ریدیس پلاس ژل‌هایی هستند که برای هموار کردن چین و چروک متوسط تا شدید صورت، مثلاً خطوط بینی (خطوطی که از گوشه‌های بینی تا گوشه‌های دهان کشیده شده‌اند)، استفاده می‌شوند. +Radiesse حاوی لیدوکائین است که ناحیه تحت درمان را بی‌حس، درد بیمار را کمتر کرده و رضایتمندی را افزایش می‌دهد. Radiesse نیز برای اصلاح حجم از دست رفته پشت دست استفاده می‌شود.

مزایای تزریق ژل ریدیس و کاربرد آن

مزایای تزریق ژل ریدیس و کاربرد آن

به خاطر ترکیب تاثیر قوی و فوری ژل با تولید طولانی مدت کلاژن، RADIESSE یکی از بهترین ژل‌های موجود در بازار است. ریدیس این کار را با میکروسفرهای کلسیم هیدروکسی آپاتیت انجام می‌دهد، که بدن را به منظور تولید کلاژن تحریک می‌کند.

ژل حجم دهنده ریدیس می‌تواند:

 • لیفت فوری برای چین و چروک خطوط شدید تا متوسط ایجاد کند.
 • کلاژن سازی بدن را تحریک کند.
 • نتایج طبیعی ایجاد کند که تا یک سال در اکثر بیماران ماندگار هستند.
 • از نظر کلینیکی بی‌خطر و موثر است.

علاوه بر تولید کلاژن جدید، ریدیس نتایج ماندگارتر را نسبت به ژل‌های هیالورونیک اسید دارد. بسته به ناحیه تحت درمان و مقدار محصول مصرفی، ریدیس می‌تواند حدود 1 سال تا 14 ماه ماندگاری داشته باشد.

تزریق ژل ریدیس

تزریق ژل رادیس

معمولاً ریدیس برای کاستن خطوط اطراف بینی (چین و چروکی که از گوشه‌های بینی به گوشه‌های دهان کشیده شده‌اند) استفاده می‌شود. اگرچه ریدیس برای دیگر نواحی صورت نیز استفاده می‌شود، اما برای زیر چشم‌ها یا داخل لب‌ها به منظور حجم دهی توصیه نمی‌شوند.

در سال 2015، ریدیس تاییدیه FDA را برای پر کردن پشت دست‌ها دریافت کرده است. بالا رفتن سن دست‌ها با استخوان‌ها و تاندون‌های قابل رویت مشخص می‌گردند. تزریق ریدیس پوست دست را برجسته کرده و باعث جوانتر دیده شدن آنها می‌شود.

چه کسانی می‌توانند از ژل ریدیس استفاده کنند و چه کسانی نباید استفاده کنند؟

استفاده از ژل ریدیس

ریدیس اغلب برای بیمارانی که می‌خواهند یکی از اهداف زیر را بدست بیاورند توصیه می‌شود:

 • اصلاح چین و چروک و خطوط عمیق پوست
 • پرکردن خطوط خنده، خطوط لبخند و دیگر چین و چروک‌های اطراف دهان
 • پرکردن چین و چروک اطراف بینی
 • تغییر شکل بینی بدون نیاز به جراحی
 • پرکردن گونه‌های فرو رفته
 • بهبود ظاهر اسکارها
 • برجسته کردن خط فک
 • بهبود ظاهر چین و چروک یا خطوط پوست دست‌ها

در طی جلسه مشاوره، باید پیشینه سلامتی خود را توسط متخصص پوست بررسی کنید تا از هر گونه خطر احتمالی قبل از شروع درمان مطلع گردید.

هرچند ترکیبات ریدیس معمولاً به آسانی توسط مراجعین با انواع پوست سازگار هستند، اما اگر مشکلات زیر را دارید، تزریق ریدیس مناسب شما نیست:

 • حساسیت به ترکیبات ریدیس یا لیدوکائین و دیگر داروهای بی‌حسی
 • پیشینه پاسخ آلرژی شدید، به ویژه اگر پوست بیش از حد حساس باشد.
 • اختلال در خونریزی
 • بارداری یا مادران شیرده

آماده سازی برای تزریق ژل ریدیس

آماده سازی برای تزریق ژل ریدیس

آماده سازی ساده و سریع است. یک هفته قبل از قرار ملاقات، از مصرف محصولات مراقبت از پوست حاوی رتینول، داروهای رقیق کننده خون مانند آسپرین و هر گونه درمان زیبایی یا مواد دیگری که می تواند پوست را تحریک کند، خودداری کنید.

علاوه بر آسپرین، ایبوپروفن نیز می‌تواند احتمال بروز کبودی بعد از درمان را افزایش دهد، بنابراین از مصرف آن نیز خودداری کنید. باید از مصرف مکمل‌های خاصی مانند ویتامین E، جینکو بیلوبا، و گل راعی خودداری کنید و بهتر است الکل نیز ننوشید. در مورد هر دارو یا مکملی که قبل از درمان مصرف می‌کنید با پزشک صحبت کنید.

فرایند تزریق ژل ریدیس

فرایند تزریق ژل ریدیس

بسته به روش استفاده شده، اغلب، پماد بی‌حسی موضعی روی ناحیه تحت درمان مالیده می‌شود یا نیازی به داروی بی‌حسی نخواهد بود. قبل از تزریق، پوست شما با محلول ضدعفونی کننده موضعی تمیز می‌شود. بی‌حسی معمولاً درد را کاهش داده و در صورت بروز ناراحتی آن را کم می‌کند. اکثر افراد در هنگام تزریق، حس فشار داشتند، اما دردی در هنگام تزریق حس نکردند.

اگرچه زمان صرف شده برای تزریق بستگی به تعداد نواحی تحت درمان دارد، اما تزریق‌ها سریع بوده و فقط حدود 5 تا 10 دقیقه زمان می‌برند. هر تزریق ممکن است باعث ایجاد درد کم در هنگام وارد شدن سوزن گردد، اما بعد از درمان نیز باید درد خیلی کمی وجود داشته باشد. بعد از درمان، می‌توانید بلافاصله به خانه برگردید و دوره نقاهتی نخواهید داشت.

مراقبت‌های پس از تزریق ژل ریدیس

مراقبت‌های پس از تزریق ژل ریدیس

مراقبت کنی پس از تزریق ژل ریدیس وجود دارد. ورم نباید شدید باشد و باید در کمتر از 36 ساعت رفع شود. احتمالاً مقداری کبودی و درد خواهید داشت که می‌توانید با مصرف داروهای بدون نسخه آنها را تسکین دهید.

هرچند می‌توانید بلافاصله به زندگی طبیعی خود باز گردید، اما نیاز به اجتناب از انجام ورزش‌ها و دیگر فعالیت‌های سخت دارید. پوست به نور خورشید حساس می‌شود، بنابراین از نور مستقیم خورشید و گرما تا حداقل 24 ساعت یا تا زمانی که قرمزی و ورم رفع شوند دوری کنید.

نتایج تزریق ژل ریدیس چقدر ماندگار است؟

نتایج تزریق ژل ریدیس

تأثیرات ژل ریدیس در عرض یک هفته مشهود خواهد بود و می‌تواند تا دو سال ماندگار باشد. اثرات طولانی مدت ژل ریدیس به خاطر افزایش کلاژن سازی می‌باشد. همانطور که بدن به طور طبیعی پردازش ژل‌ها را شروع می‌کند، کلاژن جدید با مواد ژل جایگزین شده، پوست صاف شده، ظاهری جوان به پوست شما می‌دهد. هر شخصی پاسخ متفاوتی به درمان با ریدیس دارد و متخصص پوست شما، اثرات درمانی شما را بررسی کرده و در صورت نیاز درمان متناسب را توصیه می‌کند.

عوارض جانبی ریدیس

عوارض جانبی ریدیس

مرسوم‌ترین عوارض جانبی ریدیس بسیار خفیف هستند:

 • کبودی
 • قرمزی پوست
 • ورم
 • خارش
 • برجستگی‌ها و فرو رفتگی‌های زیر پوست
 • درد
 • بی‌حسی
 • پوسته پوسته شدن

هرچند نادر هستند، اما برخی عوارض جانبی شدید وجود دارند که باید در مورد آنها در اولین فرصت به متخصص پوست اطلاع دهید. تزریق به داخل رگ خونی ممکن است روی دهد که می‌تواند باعث ایجاد درد، رنگ پریدگی زیاد، تغییر در ظاهر، اسکار و بالاتر رفتن احتمال سکته شود.

اگر هر کدام از این علائم را داشتید، باید به متخصص بلافاصله اطلاع دهید. تمامی درمان‌ها که شامل تزریق به پوست می‌شوند احتمال عفونت را به همراه دارند. اگر هر گونه علامت عفونتی مشاهده کردید، باید با متخصص پوست خود تماس بگیرید.

بعد از تزریق ژل ریدیس، حتماً دیگر متخصصان را در مورد درمان خود مطلع کند، زیرا ترکیبات ریدیس با اشعه ایکس یا CT اسکن قابل مشاهده هستند.

هزینه ژل ریدیس چقدر است؟

هزینه ژل ریدیس

تخمین هزینه تزریق ریدیس تا زمانی که اولین جلسه مشاوره انجام نشود سخت است، زیرا دوز مصرفی و درمان کامل برای هر بیماری متفاوت است. هزینه درمان ریدیس بر اساس بافت‌های خاصی که می‌خواهید درمان کنید، تعداد نواحی تحت درمان و مقدار ژل ریدیس مورد نیاز برای ایجاد نتایج دلخواه می‌باشد.

نتیجه گیری

ژل‌های ریدیس می‌توانند حجم از دست رفته صورت را باز گردانده و چین و چروک  شدید و خطوط ریز را برطرف کنند. درمان سریع و معمولاً بدون درد است و احتمال بروز عوارض جانبی منفی بسیار پایین است. هرچد ژل تزریقی ریدیس دائمی نیست، اما نتایج اغلب یک سال یا بیشتر ماندگار هستند و جلسات ترمیمی نیز گزینه مناسبی می‌باشند.

ریدیس تنها یکی از ژل‌های موجود در بازار است. مشورت با یک متخصص به شما در تعیین اینکه چه چیز برای شما بهتر است و اهداف زیبایی شما را محقق می‌کند، کمک خواهد کرد. اگر هر سوالی داشتید یا در مورد ژل ریدیس مردد بودید، می‌توانید امروز قرار ملاقاتی رزرو کنید و پزشک ما به تمامی سوالات و نگرانی‌های شما پاسخ خواهد داد.

سوالات پرتکرار

آیا تزریق ژل ریدیس بی‌خطر است؟

بله، تزریق ژل معمولاً بی‌خطر است و عوارض منفی کمی دارد یا بدون عوارض است. هر نوع عوارض جانبی باید به سرعت رفع گردد. اما قبل از تزریق با پزشک مشورت کنید تا از ایجاد هر نوع عارضه‌ای اجتناب شود، زیرا بدن هر شخص متفاوت است.

آیا تزریق ژل ریدیس درد دارد؟

تزریق ریدیس بسیار قابل تحمل است. این کار باعث ایجاد درد بسیار خفیف و موقتی شده یا حسی شبیه به سوزش خفیف و مقداری فشار را ایجاد می‌کند. برای کاهش هر گونه آزردگی، قبل از تزریق، بی‌حسی موضعی می‌توان استفاده کرد. با این حال، اکثر مراجعین متوجه می‌شوند که درد تزریق، بدون عامل بیحسی نیز کاملاً قابل تحمل است. برای کمک به رفع التهاب و آزردگی، روی ناحیه تحت درمان یخ قرار داده می‌شود.

آیا ماندگاری ژل ریدیس طولانی مدت است؟

مدت زمان ماندگاری ریدیس می‌تواند حدود 18 تا 24 ماه باشد. اما برخی بیماران ممکن است ریدیس را سریع‌تر از دیگران متابولیزه کنند.

چقدر طول می‌کشد تا نتیجه تزریق ژل ریدیس مشخص گردد؟

مشاهده نتیجه تزریق ریدیس سریع است. بعد از تزریق ریدیس ورم مشهود می‌گردد و می‌تواند تا دو هفته طول بکشد تا ورم یا کبودی احتمالی به تدریج فروکش کند. بعد از چند هفته پس از تزریق، ریدیس در جای خود مستقر می‌گردد و بهبودی مستمر به علت افزایش کلاژن سازی مشهود می‌گردد.

آیا بعد از تزریق ژل ریدیس دوره نقاهتی نیاز است؟

بعد از تزریق ریدیس، دوره نقاهتی نخواهید داشت و نیازی به برنامه ریزی برای مرخصی ندارید. می‌توانید مستقیماً به سرکار خود بروید و فعالیت‌های روزانه خود را بلافاصله از سر بگیرید. با این حال، توصیه می‌شود از ورزش کردن به مدت 24 ساعت پس از تزریق اجتناب کنید.

آیا ریدیس برای من مناسب است؟

اگر متوجه چین و چروک و خطوط صورت شدید، احتمالاً ریدیس برای شما مناسب باشد.

تفاوت ریدیس با دیگر ژل‌ها چیست؟

ریدیس گزینه‌ای عالی برای آنهایی است که خطوط عمیق‌تری داشته یا نواحی‌ای دارند که در صورت استفاده دیگر ژل‌ها، نیاز به حجم یا لیفت بیشتری دارند. به علت توانایی این ماده در تحریک کلاژن سازی، برخی بیماران حس می‌کنند که ریدیس در مقایسه با ژل‌های هیالورونیک اسید ماندگاری بیشتر دارند.

چه زمانی ریدیس در بهترین حالت خود به نظر می‌رسد؟

حدود 7 تا 10 روز پس از تزریق ژل ریدیس می‌توانید بهترین نتایج را مشاهده کنید.

آیا با تزریق ریدیس ظاهری طبیعی ایجاد می‌شود؟

با کلاژن طبیعی که از ساختار و بافت پوست حمایت می‌کند، می‌توانید مطمئن باشید که نتایج طبیعی به نظر خواهند رسید. این امر به ماندگارتر شدن نتایج نیز کمک می‌کند.

آیا بعد از تزریق ژل ریدیس باید ناحیه تحت درمان را ماساژ بدهم؟

به مدت 48 ساعت پس از تزریق نباید محل تزریق را ماساژ دهید یا دستکاری کنید.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تلفنی
×ارتباط در واتساپ