آفر ویژه 10% روی تمامی خدمات برای همراهان همیشگی

لفیتینگ صورت آقایان: روش‌های غیرجراحی لیفت، عوارض، هزینه

به دلیل ساختار متفاوت بدنی و همچنین نوع رویش موی صورت در مردان، پنهان کردن عوارض جراحی زیبایی در آقایان سخت تر است به همین دلیل بسیاری از افراد تمایلی به انجام این نوع عمل‌ها ندارند.

روش‌ها و تکنیک‌های جدید زیبایی که نیازی به عمل جراحی ندارند برای مردان بسیار مناسب است. این روش‌ها نتیجه‌ای عالی با حداقل عوارض جانبی به همراه دارند و همچنین دارای هزینه بسیار کمتری نسبت به جراحی هستند و پوشاندن عوارض آنها آسان تر است.

روش‌های لیفت صورت مردانه به صورت غیرجراحی می‌تواند بسیاری از نواقص صورت نظیر شلی پوست، خطوط عمیق یا اسکارهای صورت را اصلاح کند. اما پزشکان باید این نکته را در نظر بگیرند که صورت مردان نسبت به چهره زنان دارای تفاوت‌های بسیاری است و باید این تفاوت‌های آناتومیکی با دقت بررسی شوند.

مزایای لیفت صورت بدون جراحی در مردان

مزایای لیفت صورت بدون جراحی در مردان

برخی از مزایای لیفت صورت در آقایان عبارت است از:

 • کاهش چین و چروک و خطوط
 • اصلاح لاغری صورت
 • اسکارهای صورت پوشانده می‌شوkد.
 • بهبود شلی پوست
 • چهره جوان تر می‌شود.
 • حفظ ویژگی‌های مردانه

مردان می‌توانند با داشتن چهره‌ای جوان تر، از لحاظ روحی و جسمی نیز بسیار بهبود یابند. اگر به دنبال کاهش سرعت پیری و افزایش اعتماد به نفس خود هستید، لیفت صورت برای شما مناسب است و می‌تواند به شما بدون تحمل عوارض سخت و دوره نقاهت پس از عمل جراحی لیفت صورت، چهره‌ای صاف‌تر جوان‌تر و با نشاط‌تر عرضه کند.

تفاوت لیفت صورت آقایان و خانم‌ها

به طور کلی در عمل‌های جراحی زیبایی، تفاوت‌های زیادی بین زن و مرد وجود دارد. زنان نسبت به مردان دارای پوست نازک تر هستند و همین تفاوت باعث می‌شود که روش‌های جراحی برای مردان کمی چالش برانگیز باشد. علاوه بر این، زنان در مقایسه با مردان دارای عضلات و بافت همبند نازک‌تری در صورت هستند. به همین خاطر یک جراح باید ساختار استخوانی قوی‌تر و ماهیچه‌های متراکم‌تر بیمار مرد را در نظر بگیرد تا از عوارض پس از جراحی و ایجاد ظاهری سفت و کشیده جلوگیری کند.

عامل دیگری که باید توسط پزشکان مورد استفاده قرار گیرد، رشد موهای صورت است، زیرا ممکن است که بخیه و محل عمل در بین ریش‌های در حال رشد صورت قابل مشاهده باشد. حتی اگر عمل زیبایی صورت بدون زخم و بخیه باشد، باز هم پزشک باید برای جلوگیری از ایجاد هرگونه عوارض در مردان نهایت دقت را به کارگیرد.

افراد مناسب برای لیفت صورت بدون جراحی

 

افراد مناسب برای لیفت صورت بدون جراحی

مردانی که دارای مشکلات زیر هستند می‌توانند از لیفت صورت بدون جراحی استفاده کنند:

 • افتادگی پوست روی گونه یا خط فک
 • شل شدن بافت ماهیچه در گونه
 • پوست گردن شل و تا شده
 • چین و چروک در اطراف دهان و بینی
 • آویزان شدن پایین صورت

چه کسانی مناسب لیفت صورت نیستند؟

افرادی که از نظر سلامت پزشکی ضعیف هستند، بیمارانی که به طور مداوم داروهای رقیق کننده خون مصرف می کنند، افرادی که انتظارات غیر واقعی از نتیجه عمل دارند و همچنین مردانی که سیگار زیاد مصرف می‌کنند گزینه مناسبی برای لیفت صورت نیستند.

در صورتی که داروی خاصی مصرف می‌کنید و یا با مشکلاتی در وضعیت سلامت خود رو به رو هستید، به پزشک خود اطلاع دهید. پزشک می‌تواند گزینه درمانی را متناسب با شرایط شما تنظیم کند.

روشهای لیفت صورت آقایان

روشهای لیفت صورت آقایان

با پیشرفت علم و حضور روش‌های جدید، دیگر نیازی به انجام جراحی‌های سخت لیفت صورت به منظور داشتن ظاهری جوان وجود ندارد. در حال حاضر بسیاری از روش‌های غیرجراحی وجود دارند که به راحتی پوستی صاف‌تر و جوان تر به شما ارائه دهند. اما این نکته را بدانید که این نوع درمان‌ها دائمی نیستند و می‌توان گفت که تنها جنبه منفی آنها است.

در اینجا روش‌های غیر جراحی برای لیفت صورت مردان آورده شده است:

تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس

بوتاکس نمی‌تواند حجم از دست رفته یا افتادگی قسمت تحتانی صورت شما را برطرف کند، اما با استفاده از این روش می‌توان چین و چروک و خطوط صورت را از طریق شل کردن عضلات صورت کاهش داد. این خطوط ممکن است شامل خط‌های افقی روی پیشانی و بین ابروها باشد.

روش بوتاکس ده‌ها سال است که مورد استفاده قرار می‌گیرد و نتایج حاصل از آن نیز ملموس است. در برخی موارد، حتی ممکن است اثرات سم در طول درمان‌های متعدد افزایش پیدا کرده و فاصله میان درمان‌ها را طولانی سازد.

این نکته را بدانید که بوتاکس کوتاه ترین طول عمر را در بین روش‌های غیرجراحی لیفت صورت داراست و پس از چند ماه اثر آن از بین می‌رود. اما نتیجه عمل سریع بوده و حداقل عوارض جانبی را به همراه دارد، علاوه بر آن، این روش  دارای کمترین هزینه است و همین خاطر یکی از محبوب ترین روش‌ها در سراسر جهان محسوب می‌شود.

فیلرهای پوستی

فیلرهای پوستی

همانطور که از نام آن مشخص است، فیلر می‌توانند حجم از دست رفته زیر پوست را جایگزین کنند، نواحی فرورفته را پر و جوانی را به چهره بازگردانند. این امر معمولاً از طریق تزریق ژل یا همان هیالورونیک انجام پذیر است و موجب می‌شود که پوست و بافت زیرین شما پرتر و انعطاف پذیرتر شود.

شما می‌توانید پس از دو هفته تأثیر نهایی حاصل از تزریق را مشاهده کنید. ماندگاری فیلرها وابسته به میزان تزریق فیلر و همچنین نوع برندی است که انتخاب می‌کنید و از چند ماه تا شاید بیش از یک سال ماندگار خواهد بود. پس از تزریق، پوست شما برای مدتی به تولید کلاژن ادامه داده و ظاهر جوان شما را برای مدت طولانی تری حفظ می‌کند.

این نکته را بدانید که تزریق فیلر توسط پزشک بی تجربه منجر به ایجاد توده و نتایج نامتقارن می‌شود، اما اگر این کار توسط پزشک با تجربه انجام شود، می‌توانید انتظار نتایج طبیعی‌تر و بهتری را داشته باشید که برای مدتی نیاز به لیفت صورت توسط جراحی را برای شما از بین می‌برد.

لیفت صورت با نخ

لیفت صورت با نخ

استفاده از نخ می‌تواند نتایج بسیار خوبی را به شما ارائه دهد، این روش تاکنون نتایج مثبت زیادی را برای جوانسازی پوست در متقاضیان مرد و زن نشان داده است. در این روش با استفاده از نخ، پوست به به بافت چسبانده می‌شود، سپس پزشک سوزن ظریف را برمی‌دارد و نخ‌ها را به سمت عقب می‌کشد و طی این فرایند پوست شما به سمت بالا کشیده می‌شود.

این نخ‌ها به دلیل ماهیت کشسانی پوست نتایج سریعی را به همراه دارند و علاوه بر آن پوست شما به دلیل وجود عنصر بیگانه تحریک می‌شود که به تولید کلاژن ادامه دهد، در نتیجه این روش به شما ظاهری جوان تر حتی پس از درمان نیز ارائه می‌دهد.

لیفت صورت با نخ به طور کلی ماندگاری بیشتری نسبت به بوتاکس و تزریق فیلر دارد و به طور متوسط تا یکسال دوام خواهد داشت، بیمارانی که نوع پوستشان الاستیک تر بوده و همچنین سبک زندگی سالم تری دارند نتایج ماندگارتری هم از این عمل مشاهده خواهند کرد.

جوانسازی پوست با لیزر

جوانسازی پوست با لیزر

درمان با لیزر موجب جوان‌تر شدن پوست شما می‌شود و در عین حال تولید کلاژن را به منظور ایجاد پوستی محکم تر و کشسان‌تر تحریک می‌کند. البته نباید انتظار داشته باشید که نتیجه این روش به اندازه سایر روش‌های غیرجراحی باشد، اما اگر بتوانید جلسات درمانی خود را کامل کنید، می‌توانید از ظاهر جوان‌تر و ظریف‌تری بهره مند شوید.

اگر عادت‌های مخرب را کنار گذاشته و سبک زندگی سالمی را انتخاب کنید، جوانی پوست می‌تواند تا مدت زمان زیادی دوام بیاورد. اما این روش به هیچ وجه یک راه حل دائمی نیست و همچنین این احتمال وجود دارد که بر روی شما به خوبی پاسخ ندهد.

مدت دوام لیفت صورت مردانه بدون جراحی

دوام لیفت صورت مردانه

به طور کلی طول عمر لیفت صورت در روش‌های مختلف متفاوت است. به طور کلی همه روش‌ها در واقع درمان‌هایی کوتاه‌مدت هستند، اما تزریق فیلر و بوتاکس از همه طول عمر کوتاه‌تری دارند. مدت ماندگاری لیفت با نخ و لیزر درمانی از چند ماه تا چند سال متغیر است.

نتایج برای هر فرد متفاوت است، اما به طور کلی نتایج نهایی پس از چند هفته قابل مشاهده خواهد بود، زیرا صورت شما از هرگونه کبودی، تورم یا تغییر رنگ احتمالی بهبود می‌یابد.

شما می‌توانید با زندگی سالم و پرهیز از سیگار کشیدن و سایر رفتارهای مخرب طول عمر درمان خود را افزایش دهید و از مزایای درمان خود برای مدت طولانی تری بهره مند شوید. متعادل نگه داشتن وزن نیز می‌تواند عامل بالقوه دیگری برای نتیجه مناسب باشد.

خطرات و عوارض جانبی احتمالی

به طور کلی روش‌های غیرجراحی ایمن هستند با این وجود، ممکن است دارای عوارض باشند. در این بخش عوارض جانبی و احتمالی که ممکن است پس از درمان تجربه کنید، آورده شده‌اند. این نکته را بدانید که بیشتر علائم بعد از مدتی از بین می‌روند، اما در صورت تداوم یا بدتر شدن با پزشک خود تماس بگیرید.

 • خونریزی
 • کبودی و تورم
 • عوارض بیهوشی
 • آسیب به اعصاب صورت و عضلات کنترل کننده
 • تجمع مایعات
 • عفونت
 • ریزش مو در اطراف محل برش
 • بی حسی که معمولاً در عرض چند روز یا چند هفته بهبود می‌یابد
 • رد زخم
 • نکروز پوست یا مرگ بافت
 • عدم تقارن بین دو طرف صورت
 • گشاد شدن یا ضخیم شدن اسکار

هزینه‌ها

روش‌های مختلف لیفت صورت معمولاً هزینه متفاوتی را به همراه دارند. فیلرهای پوستی و تزریق بوتاکس جزو ارزان ترین گزینه محسوب می‌شوند و پس از آن لیفت نخ نیز دارای قیمت مناسب است. به طور کلی روش‌های ذکر شده در این مقاله جزو مناسب‌ترین رو‌ش‌ها هستند.

جوانسازی پوست با لیزر هزینه بیشتری را برای شما به همراه خواهد داشت و باید در نظر داشته باشید که به احتمال زیاد مجبور خواهید بود چندین جلسه درمانی داشته باشید و این قضیه هزینه‌ها را افزایش می‌دهد.

همچنین هزینه این روش‌ها کاملاً وابسته به محل زندگی شما و نوع پزشک انتخابی است. این نکته را بدانید که بیمه درمانی معمولاً عمل‌های زیبایی را پوشش نمی‌دهند. در نتیجه قبل از شروع درمان در این مورد حتماً با پزشک خود مشورت کنید.

نتیجه

به طور کلی مردان و زنان از داشتن ظاهری زیبا و جوان تر لذت می‌برند، اما مردان کمتر از زنان به سمت عمل‌های زیبایی می‌روند. البته در سال‌های اخیر میزان عمل‌های زیبایی در مردان افزایش یافته است به همین خاطر اطلاع یافتن از روش‌های غیرجراحی نیز دارای اهمیت است.

هنگام انجام عمل بر روی صورت مردانه باید ملاحظاتی در نظر گرفته شود و یک پزشک متخصص می‌تواند این محدودیت‌ها را در نظر بگیرد. پزشک با تجربه می‌تواند با برنامه‌ریزی، روش‌هایی را که بهترین کارایی را برای مردان دارد، انتخاب و پیشنهاد دهد. خارج از این تفاوت‌ها، نتیجه عمل و طول درمان برای مردان شبیه به زنان خواهد بود.

سوالات متداول

لیفت صورت مردانه بدون جراحی چقدر دردناک است؟

قبل از شروع درمان به شما داروی بیهوشی یا بی حس کننده تزریق می‌شود به همین دلیل عمل برای شما بدون درد خواهد بود. با این وجود، با توجه به روش انتخابی، ممکن است پس از درمان و برای چند روز کمی درد خفیف وجود داشته باشد.

آیا روش های غیر جراحی لیفت صورت مردانه بی خطر هستند؟

بله. ممکن است کمی عوارض جانبی برای شما پدیدار شود، اما به طور کلی روش‌های ذکر شده بی‌خطر بوده و قطعاً عوارض کمتری در مقایسه با روش‌های جراحی دارند.

بهترین سن برای لیفت صورت مردانه بدون جراحی چه سنی است؟

لیفت صورت به طور کلی برای افراد زیر ۳۰ سال مناسب نیست. در بیشتر موارد، این روش برای افراد ۴۰، ۵۰ و ۶۰ ساله که علائم پیری در آنها افزایش می‌یابد، بهترین راه حل است.

نتایج لیفت صورت مردانه چقدر ماندگار خواهد بود؟

لیفت صورت غیرجراحی به طور کلی درمان‌هایی موقتی هستند، اما بسته به نوع روش، طول عمر آن‌ها از چند ماه تا چند سال متفاوت است. در این مورد پزشک با شما مشورت خواهد کرد.

آیا یک مرد طاس می‌تواند لیفت صورت بدون جراحی انجام دهد؟

جراحی لیفت صورت معمولاً برای افراد طاس امکان پذیر نیست، اما روش‌های غیرجراحی جای زخمی را برجای نمی‌گذارند و حتی اگر وجود داشته باشند قابل مشاهده نیستند. در نتیجه در صورت انتخاب پزشک با تجربه می‌توانید از نتیجه عمل لذت ببرید.

چه مدت باید بعد از لیفت غیر جراحی از ورزش اجتناب کنم؟

این قضیه وابسته به روش‌ انتخابی شما است، اما به طور کلی، انجام فعالیت‌های کم فشار را می‌توان پس از چند روز از سر گرفت و فعالیت‌های سخت‌تر باید پس از چند هفته شروع شوند.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تلفنی
×ارتباط در واتساپ