آفر ویژه 10% روی تمامی خدمات برای همراهان همیشگی

جوان‌سازی پوست با لیزر RF + معرفی بهترین دستگاه RF

سفت‌کردن پوست از طریق روش‌های غیرجراحی، نوعی درمان زیبایی محسوب می‌شود که موجب جوانی و شادابی پوست صورت می‌گردد. این روش‌ها در مقایسه با روش‌های جراحی، غیرتهاجمی بوده و برخی از افراد ادعا می‌کنند نتایج مشابهی نیز به‌دنبال خواهند داشت. از دیگر مزایای روش‌های غیرجراحی، می‌توان به کاهش احتمال بروز عوارض جانبی، هزینه کمتر و دوره ریکاوری کوتاه‌تر اشاره کرد.

درمان افتادگی پوست


به‌هنگام تولد، پوست شما غنی از پروتئین‌های الاستین و کلاژن می‌باشد. این پروتئین‌ها در ساختار پوست و خاصیت ارتجاعی آن نقش بسزایی دارند. با افزایش سن تولید این پروتئین‌ها در بدن کاهش می‌یابد، در نتیجه خاصیت کشسانی پوست از بین رفته و پوست شل می‌شود.

به دلیل گرانش، قرار گرفتن در معرض انواع آلودگی‌ها، استرس و دیگر حرکات عضلات صورت، پوست صورت به‌مرور زمان افتاده می‌گردد. لازم است بدانید، دیگر عوامل نظیر بارداری و کاهش وزن نیز در افتادگی پوست موثر هستند.

در کلینیک زیبایی زعفرانیه، ولنجک، مقدس اردبیلی با استفاده از روش‌های درمانی غیرجراحی، مناطق خاصی از پوست شما را مورد هدف قرار داده و پوست را تحریک به کلاژن‌سازی می‌کنند.

جوان سازی پوست

امواج RF نوعی تشعشع هستند. در واقع تشعشع آزادسازی انرژی در قالب امواج الکترومغناطیس می‌باشد، که بسته به مقدار انرژی آزاد شده به دو نوع تشعشع با انرژی زیاد و تشعشع با انرژی کم تقسیم‌بندی می‌گردد.

اشعه‌های ایکس و گاما نمونه‌هایی از تشعشع با انرژی بالا می‌باشند. درحالیکه، امواج RF در گروه تشعشع با انرژی کم قرار می‌گیرد؛ امواج رادیویی، Wi-Fi، و مایکروویو نیز نمونه‌هایی از امواج RF می‌باشند. جالب است بدانید، انرژی بکاررفته در درمان رادیوفرکانسی پوست حدود 1 میلیارد برابر کمتر از انرژی اشعه ایکس می‌باشد.

درمان رادیوفرکانسی چیست؟


رادیوفرکانسی(RF)، روشی منحصربه‌فرد و غیرتهاجمی برای درمان چروک‌های صورت می‌باشد که از تکنولوژی امواج رادیویی به‌منظور سفت‌کردن پوست و از بین‌بردن علائم پیری استفاده می‌کند؛ و بدین‌ترتیب پوست جوان‌تر و شاداب‌تر به نظر می‌آید. انرژی حرارتی(گرما) لایه‌های زیرین پوست را گرم و تحریک به کلاژن‌سازی می‌کند، همچنین طی این فرایند بافت‌ها منقبض شده و پوست زیباتر به‌نظر می‌رسد.

در کلینیک زیبایی زعفرانیه، ولنجک، مقدس اردبیلی، اغلب بیمارانی که تحت درمان رادیوفرکانسی قرار می‌گیرند به نتایج مطلوبی دست پیدا می‌کنند، درحالیکه احتمال بروز عوارض جانبی نیز بسیار کم می‌باشد. ما مفتخریم که درمان رادیوفرکانسی را به‌عنوان روشی موثر، مقرون‌به‌صرفه و غیرجراحی به افرادی که از شلی پوست و چروک در صورت رنج می‌برند، پیشنهاد کنیم.

درمان رادیوفرکانسی به‌منظور سفت کردن پوست به چه طریقی عمل می‌کند؟


ترمالیفت (ThermaLift) اولین نوع RF درمان‌کننده پوست بوده‌است، اما امروزه شرکت‌های زیادی فناوری‌های مشابه پیشرفته‌تری پیشنهاد می‌کنند. برخی از متداول‌ترین سیستم‌های موجود در ایالات متحده شامل موارد زیر می‌باشند:

 • اکسیلیس(Exilis)
 • RF عمیق (Profound RF)
 • ترماژ
 • ترمی

انواع RF به‌طور یکسان عمل می‌کنند، این امواج لایه‌های عمقی پوست شما را تا دمای 122 و 167 درجه فارنهایت (°C50-75) گرم می‌کنند. طبق مطالعات انجام گرفته، اعمال دمای بالای °F 115 (°C46) برای مدت 3 دقیقه موجب آزادسازی پروتئین‌های گرما-شوک می‌گردد. این پروتئین‌ها بدن را برای تولید کلاژن تحریک می‌کنند. کل این فرایند کمتر از یک ساعت طول می‌کشد و معمولا بدون درد می‌باشد.

از درمان رادیوفرکانسی در چه مناطقی از بدن می‌توان استفاده کرد؟


سفت کردن پوست

درمان رادیوفرکانسی پوست بدن


درمان رادیوفرکانسی به‌غیر از صورت، در سایر نواحی بدن نظیر گردن، شکم، بازو، ران، زانو و باسن نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. در برخی موارد، بیمار تحت درمان کانتورینگ بدن قرار می‌گیرد؛ بدین‌ترتیب که علاوه بر درمان افتادگی پوست،  چربی‌های اضافی نیز در این فرایند از بین می‌روند.

 • درمان افتادگی پوست گردن. در نظر داشته باشید به‌منظور سفت کردن پوست گردن، دستگاه رادیوفرکانسی در دماهای پایین‌تر از دمای نرمال تنظیم می‌گردد؛ چرا که پوست گردن نازک‌تر از سایر قسمت‌های بدن می‌‌باشد.
 • شکم، ران و باسن. درمان RF روشی موثر برای کانتورینگ بدن در این نواحی می‌باشد و حتی در درمان افتادگی پوست پس از دوران حاملگی نیز تاثیر بسزایی دارد.
 • بازو. پوست افتاده بازو با استفاده از بکارگیری چندین روش درمانی که RF یکی از آنها می‌باشد، درمان می‌شود.
 • زانو. افتادگی پوست در ناحیه زانو به کمک روش RF درمان می‌گردد؛ اما در نظر داشته باشید متخصصان پوست به‌دلیل نازکی پوست در این ناحیه و وجود مقدار کمتر غدد چربی، باید به‌هنگام استفاده از این تکنیک احتیاط کنند.

با استفاده از درمان RF در کلینیک زیبایی زعفرانیه، ولنجک، مقدس اردبیلی، همچنین میزان سلولیت روی شکم، ران، بازو و باسن کاهش می‌یابد.

هرچند وقت یکبار می‌توانید از درمان RF استفاده کنید؟


برای درمان RF هر سه یا چهار هفته، یکبار می‌توانید به کلینیک مراجعه کنید. با توجه به اینکه دفعات استفاده از این روش درمانی تا حد زیادی به پوست بیمار و انتظار ایشان از میزان بهبود بستگی دارد، درمان‌های زیبایی مبتنی بر اشعه مقوله جالبی از درمان را شامل می‌شود؛ و این بدان معناست که شما تعداد دفعات استفاده از این روش درمانی را تعیین می‌کنید.

بهترین دفعات به‌کارگیری از درمان RF کدامند؟

به‌طور معمول، درمان رادیوفرکانسی هر سه یا چهار هفته یکبار انجام می‌شود. البته باید در نظر داشته باشید، درمان ایده‌آل به شما و نیازهای پوستتان بستگی دارد؛به‌عنوان مثال، افرادی که پوستشان کمی افتاده است، بهتر است ماهی یکبار از این روش درمانی استفاده کنند. درحالیکه، برای درمان افتادگی‌های شدید پوستی این جلسات باید نزدیکتر بوده تا بهترین نتیجه را داشته باشیم.

مزایای استفاده از RF 


مزیت اصلی استفاده از روش RF در کلینیک زیبایی زعفرانیه، ولنجک، مقدس اردبیلی، سفتی و از بین رفتن چروک‌های پوست می‌باشد. با این‌ وجود درمان RF به‌دلیل تحریک بافت‌ها به تولید کلاژن، همچنین با آسیب‌های ناشی از نور خورشید نیز مقابله می‌کند.

مقابله با آسیب‌های ناشی از نور خوررشید

قرار گرفتن در معرض اشعه ماوراء بنفش موجب از بین رفتن کلاژن پوست می‌گردد. تحقیقی معتبر در سال 2011 نشان داده است، استفاده از درمان RF برای مدت سه ماه روی افرادی که علائم خفیفی از آسیب‌دیدگی بر اثر نور خورشید روی پوستشان دیده می‌شود، تا حد زیادی موثر بوده است.

کانتورینگ بدن

درمان RF افتادگی پوست بدن را از طریق تحریک به تولید کلاژن‌سازی درمان می‌کند. مطالعه‌ای معتبر در سال 2017 نشان داده است، از 25 نفری که تحت درمان RF برای مدت 5 تا 8 جلسه قرار گرفته‌اند، در 24 نفر تاثیرات مطلوبی دیده شده‌ است و 23 نفر از آنها از نتایج راضی بوده‌اند.

کانتورینگ صورت

تحقیقاتی درخصوص تاثیرات RF همراه با درمان الکترومغناطیسی پالسی برای مدت 8 هفته، انجام شده است.

کانتورینگ پوست

در هر 11 نفر شرکت‌کننده در این آزمایش، تاثیرات مطلوبی در خصوص درمان افتادگی پوست صورت گزارش شده و در 73 درصد از آنها بهبودهایی در کانتور صورت مشاهده شده‌ است.

چین‌ و‌ چروک و خطوط ریز

در سال 2018، 70 زن میانسال به‌منظور بررسی تاثیرات RF روی چروک‌های اطراف چشم مورد آزمایش قرار گرفتند. طبق نتایج گزارش شده، سه نوبت درمانی در طول 6 هفته به‌میزان زیادی اثربخش بوده و چروک‌ها کاهش یافته‌اند.

RF برای لاغری صورت

درمان RF می‌تواند به‌عنوان روشی غیرجراحی برای لاغری صورت نیز مورد استفاده قرار بگیرد. در سال 2017، 14 زن میانسال آسیایی به‌منظور بررسی تاثیر RF روی از بین‌بردن چربی در بخش پایینی صورت، مورد آزمایش قرار گرفتند. پس از 5 هفته، چربی صورت در بیش از 90 درصد خانم‌ها کاهش یافته و 60 درصد از آنها از نتایج ابراز رضایت کردند. تنها عارضه جانبی این روش درمانی، قرمزی خفیف در ناحیه تحت درمان بود که پس از چند ساعت بهبود یافت.

معایب کلی استفاده از RF


درمان RF زمانی‌که توسط جراح مجرب انجام گیرد، کاملا ایمن بوده و جای هیچ‌گونه نگرانی وجود ندارد. درصورتیکه عملیات به‌درستی انجام شود، ممکن است پوست را بسوزاند. شایع‌ترین عوارض جانبی شامل موارد زیر می‌باشند:

 • تورم موقتی
 • قرمزی
 • سوزن سوزن شدن

افرادی که پوست تیره‌تری دارند، بیشتر در معرض خطر بروز عوارض جانبی لیزر و درمان RF می‌باشند. در این پروسه، تشعشع RF شبیه به تشعشعات دیگر وسایل خانگی مانند موبایل و WiFi می‌باشد. اگرچه تاثیرات طولانی‌مدت تشعشع با انرژی کم کاملا شناخته‌شده نمی‌باشد، در حال حاضر مدرکی دال بر اینکه RF خطری برای سلامتی شخص به‌همراه دارد، در دست نمی‌باشد.

5 نوع دستگاه سفت‌کننده پوست رادیوفرکانسی(RF)


 1. اولین نسل از دستگاه‌های رادیوفرکانسی

تاییدیه FDA: اوایل دهه 2000

دستگاه‌ها: ترماژ، اکسیلیس و Pelleve

معایب: درد، نفوذ ضعیف در پوست، عمق درمانی کم

جوان ساز نسل اول

در اوایل دهه 2000 اولین تکنولوژی سفت‌کنندگی، RF تک‌قطبی بود؛ و این بدان معناست که در پروسه انرژی تک‌قطبی از یک پد روی زمین و یک الکترو روی پوست استفاده می‌شود.

انرژی از الکترود به پوست منتقل شده، در پوست گرما ایجاد کرده و سپس به زمین برمی‌گردد. به‌منظور تکمیل این پروسه به سطوح بالایی از انرژی(100 وات یا بیشتر) نیاز است، چراکه پوست در برابر جریان الکتریکی مقاومت می‌کند. متاسفانه این سطوح انرژی موجب بروز درد می‌گردد؛ علاوه براین، این دستگاه‌ها تنها قادر به درمان سطوح فوقانی پوست می‌باشند.

 1. دومین نسل از دستگاه‌های رادیوفرکانسی

تاییدیه FDA: 2005

دستگاه‌ها: ولاشیپ

معایب: درد، زمانیکه تماس بین الکترود و پوست قطع می‌گردد، جرقه‌ای ایجاد می‌شود که موجب بروز سوختگی و تاول می‌گردد.

به‌منظور مقابله با درد مربوط به استفاده از دستگاه‌های RF نسل اول، تکنولوژی دوقطبی توسعه یافته است. بدین‌ترتیب از دو الکترود مثبت و منفی که به‌طور همزمان روی پوست قرار می‌گیرند، بهره می‌گیریم و انرژی بین این دو نقطه فرایند را تکمیل می‌کند. در ضمن در مواقع لازم نوعی قطعه روی پوست جایگذاری می‌شود تا در دماهای بالا میزان درد به حداقل برسد.

 1. سومین نسل از دستگاه‌های رادیوفرکانسی

تاییدیه FDA: 2011

دستگاه‌ها: پلاژن

در سومین نسل از تکنولوژی RF، از RF سه‌قطبی بهره می‌گیریم؛ بدین‌ترتیب که دو الکترود منفی و یک الکترود مثبت فرایند را تکمیل می‌کند. بنابراین جریان‌ RF بدون ایجاد هیچ‌گونه ناراحتی برای درمان پوست بدن مورد استفاده قرار می‌گیرد، چرا که تغییر جریان بسیار سریع‌تر از آن است که عصب‌ها را دپلاریزه کند.

جوان ساز نسل سوم

این تکنولوژی به‌لحاظ تئوری نیز نفوذ عمیق‌تری از انرژی RF حاصل می‌کند،  چرا که قطب‌ها درمقایسه با RF دوقطبی فاصله بیشتری از یکدیگر دارند. استفاده از این دستگاه بسیار راحت می‌باشد؛ بااین‌وجود نتایج حاصل‌شده به‌دلیل نفوذ ضعیف انرژی به پوست، خیلی رضایت‌بخش نیست.

 1. چهارمین نسل از دستگاه‌های رادیوفرکانسی

تاییدیه FDA: 2011-2013

دستگاه‌ها: ونوس فریز و ونوس لگسی

چهارمین نسل از دستگاه‌های RF، رادیوفرکانسی چندقطبی می‌باشد. این دستگاه‌‌ها به‌منظور ایجاد تغییر جهت در میدان الکترومغناطیسی، به‌هنگام حرکت دادن دستگاه توسط پزشک طراحی شده‌اند. این دستگاه به‌لایه‌های عمیق‌تر پوست نفوذ کرده تا چربی و کلاژن را به‌طورهمزمان هدف قرار دهد. این دستگاه‌ها برای درمان افتادگی پوست بدن یا پس از درمان لیپوساکشن، انتخاب بسیار مناسبی هستند.

 1. پنجمین نسل از دستگاه‌های رادیوفرکانسی

تاییدیه FDA: 2016

دستگاه‌ها: Cartessa ویواسه، Endymed Intensif، کاندلا عمیق، Cutera Secret و اینفینی لوترونیک

معایب: عمق نفوذ بسیار سطحی است و درنتیجه برای کاهش چربی روش موثری نمی‌باشد. برخی دستگاه‌های میکرونیدلینک تولیدکنندگان RF کاملا دردناک هستند و باتوجه به اینکه جدیدترین تکنولوژی موجود است، گران می‌باشند.

چالشی که در رابطه با استفاده از دستگاه‌های رادیوفرکانسی باقی مانده است، ثبات نتایج می‌باشد؛ و این تاحد زیادی به مقاومت رادیوفرکانسی در برابر انواع مختلف و تراکم مختلف پوست مربوط می‌گردد. به‌همین منظور مواردی از قبیل آبرسانی پوست، آسیب‌دیدگی دربرابر نور خورشید، سن، کلاژن و الاستین مورد نظر قرار گرفته‌اند. به‌عنوان پاسخ به این چالش موجود، رادیوفرکانسی همراه با میکرونیدلینگ جدیدترین تکنولوژی توسعه‌یافته RF می‌باشد.

جوان ساز نسل پنجم

با اضافه‌کردن سوزن به دستگاه رادیوفرکانسی، امواج انرژی قادر خواهند بود مقاومت سطحی پوست را دور بزنند و بدون نیاز به توان بالا، سطوح بالایی از گرما را به لایه‌های عمیق‌تر پوست منتقل کنند. در نتیجه بیمار درد کمتری را تجربه کرده و نتایج قابل‌قبولی پیش‌بینی می‌گردد.

موارد استفاده از میکرونیدلینگ رادیوفرکانسی

سعی کنید پزشکی متخصص و باتجربه را برای این روش درمانی انتخاب کنید.

همان‌قدر که این روش درمانی کم‌خطر، راحت و موثر می‌باشد، به‌همان اندازه باید در انتخاب پزشک برای درمان RF غیرجراحی دقت کنید. در صورتیکه RF به‌درستی انجام نشود، خطر بروز سوختگی وجود خواهد داشت. باید در انتخاب پزشک دقت کنید؛ پزشکی حاذق با دانش کافی در زمینه لیزر و انرژی درمان،  احتمال بروز عوارض جانبی را به حداقل می‌رساند.

احتمالا جراحان زیبایی مهارت و تجربه کافی را در زمینه درمان RF داشته و از تکنولوژی‌های روز رادیوفرکانسی FDA که کاملا مورد آزمایش قرار گرفته‌اند، بهره می‌گیرند. دستیار یا پرستار مجرب نیز که شرایط فوق را دارا می‌باشد و تحت نظارت جراح دارای مجوز فعالیت می‌کند، می‌تواند انتخاب مناسبی باشد. بهتر است در جلسه مشاوره از پزشک معالج بپرسید چند بار این درمان را برای مشکلات پوستی مشابه با مشکل شما و نوع پوستتان انجام داده است. آنها همچنین می‌توانند عکس‌های قبل و بعد از درمان بیمارانشان را در جلسه مشاوره به شما نشان دهند تا مطمئن شوید.ّ

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تلفنی
×ارتباط در واتساپ