آفر ویژه 10% روی تمامی خدمات برای همراهان همیشگی

لیفت صورت با آر اف (RF) فرکشنال

رادیوفرکانس تراپی که به آن لیفت و سفت کردن پوست به کمک رادیوفرکانسی نیز گفته می‌شود، یک روش غیر جراحی برای سفت کردن پوست است. در این روش پزشک از تعداد سوزن و امواج انرژی برای ارسال گرما به لایه های عمیق پوست استفاده می کند که به آن درم گفته می شود. این روش باعث می شود فرایند تولید کلاژن افزایش پیدا کند، کلاژن یکی از اجزای سازنده پوست است و باعث سفتی آن می شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر درمورد لیفت صورت و رزرو وقت مشاوره در کلینیک دکتر الناز احمدی با شماره 02122026697 تماس حاصل فرمایید. همچنین می توانید تمامی خدمات زیبایی پوست را در به دکتر الناز احمدی متخصص پوست و زیبایی بسپارید تا به نتیجه ی مورد نظر خود برسید.

 آر اف فرکشنال چیست و چگونه باعث لیفت پوست صورت می شود؟


لیفت صورت با آر اف (RF) فرکشنال

آر اف فرکشنال می تواند با ایجاد گرما در لایه های سطحی پوست باعث لیفت و جوانسازی صورت شود، گرمای حاصل از این روش باعث می‌شود رشته های قدیمی کلاژن و الاستین به صورت کنترل شده تجزیه شوند و از سوی دیگر با تولید کلاژن امکان ترمیم سلول های پوستی فراهم شود. با تحریک و تولید کلاژن بیشتر پوست سالم تر، سفت تر و شاداب تر به نظر می رسد و به این ترتیب ظاهر بافت اسکار در نواحی مختلف پوست کاهش پیدا می کند. این روش باعث می شود فرایند ترمیم پوست تحریک شود و به این ترتیب تولید کلاژن و الاستین در بلند مدت افزایش پیدا کند.

مراحل اثر آر اف فرکشنال:

 در این روش پزشک از تعدادی سوزن ریز که به صورت ردیفی در کنار یکدیگر قرار گرفته اند استفاده می کند تا فرایند درمان انجام گردد. آر اف فرکشنال دارای دو کانال منحصر به فرد است که تلفیق آنها باعث تحریک و سایش پوست می شود.

 وارد شدن سوزن ها درون پوست باعث می‌شود کشیدگی غیر طبیعی کاهش پیدا کند و به این ترتیب درد و زمان لازم برای استراحت به حداقل برسد. عمق ورود سوزن ها به درون پوست به دقت کنترل می شود.

 کانال اول به ارسال گرمای کنترل شده به نواحی عمیق پوست می پردازد تا تولید کلاژن افزایش پیدا کند و پوست سفت شود. آر اف فرکشنال و انرژی گرمایی حاصل از آن باعث می‌شود آسیب های کوچکی در پوست ایجاد شود و بدن خود را وادار به ترمیم نماید.

کانال دوم لایه های فوقانی پوست را کمی خراش می دهد و با استفاده از فناوری کم تهاجمی آر اف به لیفت پوست و سفت شدن آن کمک می‌کند. قابلیت انتقال انرژی آر اف به صورت کنترل شده در نواحی مختلف امکان درمان دقیق و کسب نتایج مطلوب را فراهم می کند.

روی هم رفته این دو کانال به ایجاد یک ناحیه درمانی سه بعدی به منظور جوانسازی و لیفت پوست، سفت شدن پوست و کسب نتایج ماندگار می پردازند.

مزایای لیفت صورت با آر اف فرکشنال


 • یک روش غیر تهاجمی برای لیفت صورت است.
 • یک روش ایمن و موثر برای انواع مختلف گروه های پوستی است.
 • دوران بهبود پس از درمان کوتاه است.
 • در مقایسه با روش های قدیمی لیفت پوست به راحتی انجام می شود.
 • امکان انجام درمان تخصصی و دلخواه برای اهداف خاص وجود دارد.
 • درد حاصل از درمان کم است.
 • عوارض جانبی کمی دارد.
 • جلسات درمان به سرعت انجام می شود.
 • نتایج حاصل از درمان عالی است.

فواید دیگر آر اف فرکشنال علاوه بر لیفت صورت:


فواید دیگر آر اف فرکشنال علاوه بر لیفت صورت

 • خطوط ریز و افتادگی پوست اطراف چشم و دهان را از بین می برد.
 • چروک صورت را برطرف میکند.
 • بافت اسکار ناشی از جوش، آبله مرغان و آسیب پوستی را از بین می برد.
 • بافت و ساختار پوست را یکدست می‌نماید.
 • منافذ بزرگ پوست را برطرف می کند.
 • ترک های پوستی را از بین می برد.

 لیفت صورت با آر اف فرکشنال چگونه انجام می شود؟


لیفت صورت با آر اف فرکشنال چگونه انجام میشود؟

پس از پاکسازی کامل پوست پزشک از یک پماد بی حسی موضعی برای بی حس کردن نواحی مورد نظر استفاده می‌کند تا بیمار در طول درمان دچار درد و ناراحتی نشود. آن دسته از افرادی که به درد حساس هستند می توانند برای راحتی بیشتر از داروی بی حسی موضعی مانند تیلون نیز استفاده کنند. پزشک ۱۵ تا ۳۰ دقیقه پس از استعمال پماد بی حسی شروع به انجام فرآیند درمان می نماید که با توجه به وسعت ناحیه مورد نظر ممکن است درمان بیمار ۲۰ تا ۳۰ دقیقه طول بکشد. خونریزی حاصل از درمان بسیار خفیف است و به سرعت و بدون نیاز به درمان یا بروز عوارض جانبی برطرف می شود.

بعد از لیفت صورت با آر اف فرکشنال نتایج حاصل از درمان کی قابل مشاهده است؟


 معمولاً بیمار پس از شش تا هشت هفته می تواند شاهد نتایج اولیه باشد. اگرچه بیمار پس از جلسه اول می‌تواند نتایج به دست آمده و تغییرات ایجاد شده در پوست خود را مشاهده کند پس از جلسه دوم تغییرات بیشتری جلب توجه می کند. پس از اتمام دوره درمان، بیمار طی مدت ۳ تا ۶ ماه شاهد نتایج مطلوب خواهد بود.

ماندگاری نتایج لیفت صورت با آر اف فرکشنال چقدر است؟


 آزمایشات بالینی نشان داده که نتایج حاصل از لیفت صورت با آر اف فرکشنال حدود دو سال ماندگاری دارد. با بالا رفتن سن، پوست نیز شروع به پیر شدن می‌کند به همین دلیل انجام جلسات بعدی درمان ضرورت پیدا می‌کند. می توان سالی یک بار به تکرار این روش درمانی ایمن پرداخت تا پوست همچنان شاداب و جوان باشد.

 دوران بهبود پس از لیفت صورت با آر اف فرکشنال چقدر است؟


 پس از درمان ممکن است پوست کمی قرمز به نظر برسد با این حال قرمزی ‌پوست روز بعد بهبود پیدا میکند. ممکن است به مدت دو تا سه روز نواحی تحت درمان کمی زبر باشند. پس از درمان بیمار دچار هیچ گونه درد و ناراحتی نخواهد شد و می‌تواند به انجام فعالیت‌های روزمره خود ادامه دهد. بیمار می تواند ۲۴ ساعت پس از درمان از لوازم آرایشی به منظور پنهان کردن قرمزی پوست خود استفاده کند و یک یا دو روز پس از درمان مراقبت های پوستی خود را از سر بگیرد.

تعداد جلسات درمانی مورد نیاز چقدر است؟


 اکثر بیماران طی مدت سه جلسه شاهد نتایج قابل توجهی خواهند بود که حدود ۳ تا ۴ هفته فاصله زمانی بین جلسات درمان قرار دارد. تعداد جلسات درمان به نحوه عکس العمل بیمار به درمان و شدت مشکلات پوستی او بستگی دارد.

آیا می توان  لیفت صورت با آر اف فرکشنال را در کنار سایر روش های درمانی انجام داد؟


 پاسخ این سوال مثبت است و می توان لیفت صورت با آر اف فرکشنال را در کنار سایر روش های درمانی انجام داد.

 • می‌توان حدود ۲ تا ۴ هفته قبل از آر اف فرکشنال به تزریق بوتاکس پرداخت تا عضلات نواحی مورد نظر شل شوند.
 • پس از آر اف فرکشنال می‌توان به تزریق ژل پرداخت تا چروک صورت بهبود پیدا کند و حجم صورت افزایش یابد.
 • می توان قبل یا بعد از آر اف فرکشنال از سایر روش ها برای سفت کردن پوست استفاده کرد تا امکان لیفت عمیق بافتهای پوست و سفت شدن آن فراهم گردد.
 • نخ های لیفت صورت می‌توانند اثر تولید کلاژن و لیفت پوست را افزایش دهند.
 • میتوان قبل یا بعد از آر اف فرکشنال به انجام لیزر موهای زائد یا لیزر برای رفع آفتاب سوختگی و پیگمنتیشن استفاده کرد.

مراقبت های قبل و بعد از درمان


مراقبت های قبل از درمان

 • به مدت یک تا دو هفته قبل از درمان از قرار گرفتن به مدت طولانی در معرض نور آفتاب یا حمام آفتاب خودداری کنید.
 • حداقل ۱۰ روز قبل از درمان از مصرف رقیق کننده های خون مانند آسپرین، ایبوپروفن، ناپروکسن و روغن ماهی خودداری کنید.
 • قبل از انجام آر اف فرکشنال، پوست صورت کاملاً تمیز و عاری از هرگونه مواد آرایشی باشد.
 • ممکن است پزشک به افرادی که پوست تیره دارند توصیه کند از بازدارنده‌های ملانین به منظور آماده کردن پوست استفاده نمایند تا ریسک هایپرپیگمنتیشن پس از درمان کاهش پیدا کند.

مراقبت های بعد از درمان

مراقبت های بعد از درمان اهمیت بسیار زیادی دارد و بیمار باید از محصولات آبرسان مناسب و ژل یا کرم ترمیم کننده پوست همراه با پاک کننده و مرطوب کننده مناسب استفاده کند. بیمار باید یک یا دو روز پس از درمان موارد زیر را رعایت نماید:

 • از فعالیت ورزشی سنگین خودداری کند.
 • از گرمای شدید نظیر سونا‌، بخار و دوش آب داغ خودداری کند.
 • از شنا کردن در استخر حاوی کلر خودداری کند.
 • برای ترمیم پوست و افزایش ترمیم سلولی از ژل یا کرم ترمیم کننده پوست استفاده کند. بیمار باید در ۲۴ ساعت اول روزی سه تا چهار بار از این محصولات استفاده نمایید.
 • به آبرسانی و خنک کردن پوست خود بپردازد.
 • از دستکاری کردن پوست خود و جدا کردن پوسته ها خودداری کند.

 سه روز پس از درمان:

 • از استفاده از محصولات فعال خودداری کند.

 پنج روز پس از درمان:

 • از استفاده از محصولات لایه بردار خودداری کند.

۷ روز پس از درمان:

 • از تزریق محصولات زیبایی خودداری کند.

 سه هفته پس از درمان:

 • از قرار گرفتن در معرض نور مستقیم و شدید خورشید یا استفاده از دستگاه سولاریوم خودداری کند زیرا احتمال تیره شدن پوست افزایش پیدا می‌کند.
 • حداقل به مدت ۱۴ روز از موم انداختن یا استفاده از کرم موبر در نواحی تحت درمان خودداری کند.

خطرات لیفت صورت با آر اف فرکشنال چیست؟


 برخی از عوارض جانبی لیفت صورت و روش های مخصوص سفت کردن پوست عبارتند از قرمزی، تورم، تاول و کبودی. سایر عوارض جانبی جدی اما نادر عبارتند از سوختگی پوست، فرورفتگی پوست، از بین رفتن بافت چربی زیر پوست، ایجاد اسکار دائمی، تغییر رنگ پوست، عفونت و ایجاد منافذ باز.

سوالات متداول


هزینه درمان با این روش چقدر است؟

هزینه لیفت صورت با آر اف فرکشنال به موارد مختلفی از قبیل ناحیه تحت درمان، مدل دستگاه مورد استفاده و مکان زندگی شما بستگی دارد.

درمان با این روش چگونه است؟

در طول درمان ممکن است بیمار احساس کند سوزن های ریزی درون پوست او فرو می روند سپس دچار احساس گرما مانند آفتاب سوختگی خواهد شد.

آیا لیفت صورت با آر اف فرکشنال درد دارد؟

ممکن است بیمار در طول درمان دچار کمی ناراحتی شود اما درمان با این روش هیچ گونه دردی ندارد. بیمار در طول درمان دچار احساس گرمای شدید خواهد شد که شبیه آفتاب سوختگی است و پس از آن صورت او کمی قرمز به نظر می رسد. در موارد درمان تهاجمی و گسترده پزشک از پماد بی حسی موضعی برای کاهش درد و ناراحتی استفاده می کند.

آیا آر اف فرکشنال روش ایمن است؟

پاسخ این سوال مثبت است و آر اف فرکشنال در اکثر بیماران یک روش ایمن محسوب می شود. در این روش از فناوری رادیوفرکانسی استفاده می شود که تحفیقات نشان داده یک روش ایمن است و هیچ گونه خطری برای گروه‌های مختلف پوستی ندارد. مشاوره قبل از درمان به پزشک کمک می‌کند به این نتیجه برسد آیا بیمار میتواند متقاضی مناسبی برای درمان باشد یا خیر.

از آر اف فرکشنال برای درمان کدام نواحی استفاده می شود؟

 این روش درمانی عالی در نواحی مختلف بدن از قبیل صورت، گردن و خط دکلته کاربرد دارد و می‌تواند به سفت شدن پوست و کاهش علائم پیری کمک نماید اما می توان از آن برای سایر نواحی بدن نیز استفاده کرد. اکثر بیماران متقاضی درمان کامل صورت هستند اما نمی‌توان از این روش برای جوانسازی لب و پلک استفاده کرد.

 دوران بهبود چگونه سپری می شود؟

 طی مدت چند ساعت پس از درمان قرمزی صورت از بین میرود اما بیمار باید حداقل به مدت یک هفته از قرار گرفتن در معرض نور خورشید اجتناب کند.

آیا زنان باردار می توانند متقاضی درمان با آر اف فرکشنال باشند؟

متخصصین انجام این روش درمانی را در زنان باردار توصیه نمی کنند. باید قبل از انجام هرگونه روش درمانی پزشک خود را از شرایطی که دارید مطلع نمایید.

چه مدت پس از تزریق فیلر یا لیزر درمانی می‌توان به انجام آر اف فرکشنال پرداخت؟

 معمولاً پزشک به بیماران توصیه می‌کند حدود دو هفته صبر کنند. در صورتی که قصد تزریق فیلر یا سایر محصولات زیبایی یا لیزر درمانی را دارید قبل از شروع درمان باید با پزشک خود مشورت نمایید.

برای رفع قرمزی و تورم بعد از لیفت صورت با آر اف فرکشنال چه باید کرد؟

 استفاده از کیسه آب سرد می تواند به تسکین التهاب اولیه پس از درمان کمک کند با این حال قرمزی و تورم معمولاً طی مدت چند ساعت پس از درمان از بین میروند.

آیا فورا بعد از لیفت صورت با ار اف فرکشنال می توان آرایش کرد؟

 اگر چه دوران بهبود پس از درمان با این روش کوتاه است معمولاً پزشک به بیمار توصیه می‌کند یک روز صبر کند سپس از لوازم آرایشی استفاده نماید.

لیفت صورت با آر اف فرکشنال چقدر طول می کشد؟

 به طور طبیعی لیفت صورت با آر اف فرکشنال با توجه به وسعت و ناحیه تحت درمان حدود ۲۰ تا ۴۵ دقیقه طول می کشد. پزشک قبل از درمان از داروی بی حسی موضعی استفاده می کند که این امر باعث طولانی شدن درمان خواهد شد. از آن جایی که شرایط پوستی همه افراد شبیه هم نیست ممکن است برخی از بیماران طی مدت ۳ تا ۴ جلسه نتایج رضایت بخشی را بدست بیاورند اما برخی دیگر به جلسات بیشتری نیاز داشته باشند تا نتایج مورد انتظارشان به دست بیاید.

مقالات مرتبط

مشاوره تلفنی
×ارتباط در واتساپ