مشاوره رایگان
واتساپ

هزینه لیزر موهای زائد بدن چقدر است؟ قیمت لیزر کل بدن

۳۱ تیر ۱۴۰۱

هزینه لیزر موهای زائد، فرد به فرد، متغیر است، چراکه به عوامل متفاوتی بستگی دارد. این عواما شامل، ابعاد ناحیه ای که قرار است لیزر بر روی آن انجام شود، تعداد دفعات مورد نیاز انجام لیزر و اپراتور لیزر (فردی که لیزر را بر روی شما انجام می‌دهد.)

میانگین هزینه لیزر موهای زائد


 

میانگین هزینه لیزر موها

لیزر موهای زائد، اغلب به عنوان یک سرمایه گذاری در حیطه زیبایی محسوب می‌شود. نسبت به استفاده از ژیلت ها یا وکس، برای از بین بردن موهای زائد، هزینه بیشتری باید برای این روش خرج کرد، ولی به مرور زمان وقتیکه دیگر دوره درمانی با لیزر به اتمام رسید، دیگر پولی که صرف انجام روش های دیگر برای اصلاح موها می‌کردید، کاملاً دخیره می‍شود.

عوامل زیادی تأثیر بر هزینه های لیزر می‌گذارند. این عوامل شامل: ابعادی از بدن که قرار است روی آن لیزر انجام شود، ناحیه جغرافیایی، میزان تخصص اپراتور لیزر و مدت زمانی که طول می‌کشد تا این عمل انجام شود.

در زیر، هزینه های لیزر نواحی متداولی که روز آنها لیزر انجام می‌شود را مورد بررسی قرار می‌دهیم. به یاد داشته باشید که این میانگین هزینه هایی که در زیر آمده‌اند، به ازای هر یک جلسه می‌باشند و شما ممکن است نیاز داشته باشید تا 4 الی 6 جلسه به طور کلی برای درمان کامل وقت و هزینه صرف کنید.

میانگین هزینه لیزر موهای زائد برای نواحی وسیع

اگر لیزر را بر روی نواحی بزرگ و وسیع بدن خود انجام می‌دهید، مانند کمر یا پاها، این هزینه برای شما احتمالاً بیشتر از حالتی خواهد بود که لیزر را بر روی نواحی کوچکتر انجام می‌دهید. به طور کلی، لیزر یک ناحیه وسیع مثل، کمر (پشت بدن) و پاها، برای شما گران تر تمام خواهد شد.

میانگین هزینه لیزر موهای زائد برای نواحی کوچک

نواحی کوچکتر ( کم وسعت تر ) بدن، هزینه کمتری در پی خواهند داشت. این نواحی شامل، بیکینی، زیربغل و صورت مانند، چانه، پشت لب و دوطرف کناری صورت می‌باشند. هزینه قسمت بیکینی نیز بسته به اینکه چه نوع از روش لیزری روی آن انجام می‌شود :

  1. لیزر برزیلی، که در آن لیزر از قسمت لبه های شرمگاهی خانم ها شروع شده و تا ناحیه مقعد ادامه می‌یابد.
  2. لیزر نرمال بیکینی، که در آن لیزر از نواحی کشاله ران شروع می‌شود و کل قسمت تناسلی را در بر می‌گیرد. همچنین اگر به دنبال کاهش هزینه ها هستید، میتوان قسمتی از موهای برجستگی شرمگاهی، قسمت پایینی صورت و چانه را لیزر نکرد.

هزینه های لیزر موهای زائد شامل چه مواردی می‌شود؟


 

هزینه های لیزر موهای زائد

هزینه لیزر موهای زائد شامل: مراجعه به کلینیک لیزر، استفاده از بی حسی موضعی برای جلوگیری از درد ناشی از لیزر، جلسات لیزر و استفاده از محصولات مراقبتی از پوست برای بعد از انجام لیزر مانند، ضدآفتاب و ضدالتهاب و ضددرد های بهداشتی.

چند جلسه از لیزر برای از بین بردن موهای زائد نیاز است؟


هرچند که انجام لیزر برای از بین بردن موهای زائد یک راه حل دائمی می‌باشد ولی این پروسه، یک پروسه سریع نیست و نیازمند صرف زمان بیشتری است. شاید تنها یک جلسه از لیزر درمانی برای نازک، سست و روشن تر کردن موهای زائد کافی باشد؛ ولی برای اینکه نواحی بدن را از هرگونه موی زائدی عاری کنید، شما باید 4 الی 6 جلسه کامل، لیزر را انجام دهید. در سال اول، هر 4 الی 6 هفته یکبار باید برای انجام یک جلسه کامل لیزر بروید و البته همه اینها بستگی به این دارد که رشد موهای زائد شما به چه صورت است.

همانطور که گفتیم، به تعدادی جلسات کامل درمانی برای اثر بخشی مطلوب، نیاز دارید. انجام لیزر می‌تواند ابعاد و ضخامت مو را کاهش دهد، آن را به طور کامل از بین ببرد و یا هیچ تأثیری بر مو های زائد نداشته باشد. به همین دلیل، جلسات درمانی در بازه زمانی 4 الی 6 هفته ای نیاز است. حتی ممکن است نیاز به انجام جلسات سالانه یادآوری به مدت چندسال، نیز داشته باشید.

آیا بیمه سلامت، به انجام عمل لیزر نیز تعلق می‌گیرد؟


 

بیمه برای لیزر موها

شما قاعدتاً نباید از بیمه سلامت خود این انتظار را داشته باشید که هزینه های لیزر را پوشش دهند و به جای آن شاید بهتر باشد از حساب بانکی جاری خود برای پوشش این نوع از هزینه ها بهره ببرید!

هرچند که بیمه سلامت ممکن است در برخی موارد نادر، هزینه های انجام لیزر را بپردازد؛ که این امر شامل افرادی است که از بیماری هایی همچون کیست مویی ( کیست پیلونیدال ) و هیدرادنیت سوپراتیو (یک بیماری پوستی که به صورت برجستگی های کوچک دردناک در زیر پوست ایجاد شده و بسیار دردناک است )، رنج می‌برند و برای درمان خود باید از لیزر درمانی موهای زائد  استفاده کنند. هرچند طبق گقته ها و شنیده های افرادی که تجربه درخواست پوشش هزینه هایشان از بیمه سلامت را داشته اند، پروسه این چنین درخواستی، بسیار استرس زا می‌باشد.

به یاد داشته باشید که از مسئول کلینیک لیزر خود جویا شوید که آیا پکیج های تخفیف دار و مقرون به صرفه برای انجام لیزر دارند یا خیر.

برای از بین بردن موهای زائد، به چند جلسه درمانی نیاز داریم؟


تعداد این جلسات برای هر فرد متفاوت است ولی اکثراً بین 4 الی 8 جلسه برای گرفتن نتیجه مطلوب، نیار خواهند داشت. فاصله بین هر یک از جلسات نیز معمولاً بین 4 تا 6 هفته می‌باشد که البته این مورد نیز فرد به فرد، طبق نوع موی زائد آنها و مدت زمان رشد مجدد موهای زائد در بدن آنها، تفاوت می‌کند.

نکاتی که باید برای جلوگیری از به هدر رفتن پول خود برای لیزر درمانی، به یاد داشته باشید:

جلوگیری از به هدر رفتن پول برای لیزر درمانی

  1. حتماً برای انجام لیزر، به کلینیک های پوست و مو مراجعه کنید و قبل از انجام هرگونه لیزری، اطلاعات کافی از نوع پوست و موهای زائد خود، تعداد جلسات درمانی مورد نیاز و اینکه چه نوع دستگاه لیزری مناسب پوست و موی شما می‌باشد، بدست آورید. همچنین حتماً از یک متخصص پوست و مو نیز مشاوره داشته باشید که ایشان بتوانند شرح دقیقی از مدت زمان انجام لیزر و هزینه های مصرفی آن، به شما بدهند. هزینه ها نیز، به عواملی همچون، کیفیت کلی خدمات کلینیکی ارائه شده، داشتن گواهینامه پزشکی تخصص در انجام لیزر و مهارت اپراتور لیزر در آن کلینیک، بستگی دارد.
  2. از پکیج های درمانی مناسب و مقرون به صرفه بهره ببرید و نیز سعی کنید از روش پرداخت مالی به شیوه قسطی به جای پرداخت یکجای هزینه ها استفاده کنید. همچنین با حواسی جمع از تمامی هزینه های پنهان و اینکه پکیج لیزر شما چه امکاناتی را برای شما فراهم می‌کند، اطلاعات کامل کسب کنید. در اکثر اوقات، دکتر مربوطه مشاوره های پیش و پس از درمان با لیزر رایگان برای شما فراهم می‌کند ولی در بعضی از کلینیک ها، تمام این مشاوره ها هزینه در پی دارند. بعضی از کلینیک ها نیز بسته های تخفیفی لیزر به مشتریان خود ارائه می‌دهند که شما نیز بهتر است از آن اطلاع پیدا کنید. همچنین، برای لیزر نواحی پشت بدن آقایان و ران ها، باید از شدت لیزر بیشتری استفاده کرد، که همین امر نیاز به زمان و جلسات بیشتری دارد و نیز باید روش پرداخت آن به صورت قسطی باشد.
  3. ممکن است یک سری هزینه های مازاد برای بعد از هر جلسه نیز وجود داشته باشند، که بهتر است از قبل از تمام آنها اطلاع پیدا کرده و برنامه ریزی مالی مناسب آنها را نیز انجام دهید. این را هم به خاطر داشته باشید که هیچ تضمینی بر رشد مجدد موهای زائد وجود ندارد؛ چراکه این یک امر طبیعی است. هرچندکه مراجعین، با کاهش موی 70 الی 80 درصدی، طی 6 الی 8 جلسه، مواجه خواهند شد که طبیعتاً بسیار هم مطلوب است؛ ولی برای بعضی از نواحی که مقاوم به لیزر است، ممکن است جلسات درمانی بیشتری نیز احتیاج باشد.
  4. در آخر، به این نکته توجه داشته باشید که، اگر کلینیکی بسته های تخفیفی وسوسه انگیزی به شما پیشنهاد کرد، صرف مقرون به صرفه بودن آن، اقدام به انجام لیزر در آن کلینیک نکنید؛ چراکه، انجام یک لیزر موفقیت آمیز، نیازمند تخصص در حیطه پوست و مو و نیز تکنیک های لیزر، می‌باشد، و اگر این موارد رعابت نشوند، می‌تواند منجر به نتایج آسیب زننده ای شود. پایین بودن هزینه های لیزر در کلینیکی، نشانگر وجود برخی ایرادات در نحوه کار آنها می‌باشد. ممکن است دستگاه لیزر در آنجا، از کار افتاده و خراب باشد و یا حتی ممکن است اپراتور ها نیز بدون تخصص کافی و یا بدون گواهینامه مورد نظر باشند. مورد مهم دیگری که باید به آن توجه داشته باشید این است که، رعایت کامل پروتکل های بهداشتی در آن مرکز لیزر است که عدم رعایت آنها، می‌تواند منجر به عواقب خطرناکی شود.

در مجموع، تکنیک لیزر درمانی برای از بین بردن موهای زائد، یکی از بهترین روش های از بین بردن موهای زائد و ذخیره پول برای شما می‌باشد. هیچ شکی نیست که این کار، یک سرمایه گذاری همیشگی است و نتایج آن نیز بسیار مطلوب و رضایت بخش است.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *