کلینیک زیبایی زعفرانیه، ولنجک برای جوانسازی پوست خانم ها و آقایان

۱۶ مهر ۱۴۰۱

آیا به دنبال راهی برای کاهش چین و چروک، کاهش خطوط اخم و افتادگی پوست هستید؟ اگر اینطور است باید بدانید که تنها نیستید. سالانه میلیون‌ها نفر برای تغییر ظاهر پوست خود، روش‌های کم تهاجم یا غیرجراحی را انتخاب می‌کنند. روش‌های غیر تهاجمی، مقرون به صرفه بوده و نسبت به عمل‌های جراحی به زمان بهبودی کمتر احتیاج دارند.

بیایید نگاهی به مزایا و محدوديت‌هاي روش‌های غیرجراحی مختلف برای جوان سازی صورت در کلینیک زیبایی زعفرانیه، ولنجک، مقدس اردبیلی بیاندازیم.

آیا می‌خواهید ظاهر خود را به شکل چشمگیری تغییر دهید؟ 


اگر جواب شما مثبت است احتمالاً در ابتدا درمان جراحی را به عنوان یک گزینه بدیهی در نظر گرفته‌اید. درمان‌های جراحی مختلفی برای زیبایی وجود دارند که اهداف مختلفی را دنبال می‌کنند. برخی از نمونه‌های این عمل‌های جراحی شامل لیفت صورت، لیفت گردن و لیفت ابرو برای کاهش چین و چروک‌های صورت هستند.

زنان و مردان، هر دو می‌توانند از درمان‌های جراحی استفاده کنند. ممکن است زنان خواستار دریافت ایمپلنت صورت برای برجسته کردن گونه‌ها و ایجاد تناسب بیشتر باشند در حالی که ممکن است مردان برای آسیب دیدگی‌های بینی در حین ورزش به دنبال درمان جراحی باشند.

با این حال اگر می‌خواهید تغییرات قابل توجهی در ظاهر خود به وجود بیاورید، باید به خاطر داشته باشید که ممکن است عمل جراحی تنها گزینه موجود نباشد. روش‌های غیرجراحی نیز وجود دارند که اگرچه پاسخگویی آنها دوره طولانی‌تری دارد، اما بسیاری از مزایای مشابه عمل جراحی را با کمترین نواقص و کاستی‌های ممکن برای شما به ارمغان می‌آورند.

مزایای درمان‌های زیبایی غیر جراحی چیست؟ 


گرچه ممکن است درمان‌های زیبایی غیر جراحی، نتایج چشمگیر لیفت صورت عمل جراحی را به همراه نداشته باشند؛ اما روش‌های غیر تهاجمی زیبایی در کلینیک زیبایی زعفرانیه، ولنجک، مقدس اردبیلی می‌تواند در هدف قراردادن موارد زیر بسیار موثر باشد:

 • چین و چروک‌ها و خطوط عمیق
 • از دست رفتگی حجم صورت
 • رنگ و بافت پوست

با در نظر گرفتن این موارد، در ادامه برخی از مزایای اصلی درمان‌های زیبایی غیر جراحی ذکر شده است:

 • مقرون به صرفه‌تر بودن. روش‌های غیرجراحی کم تهاجمی در مقایسه با جراحی لیفت صورت هزینه بسیار کمتری دارند.
 • دوره نقاهت کوتاه‌تر. به طور کلی دوره بهبودی پس از درمان‌های غیر جراحی به طور قابل توجهی کمتر است. تا حدی که با انجام برخی از روش‌های غیر تهاجمی، می‌توانید در همان روز پس از انجام آن سر کار بروید.
 • ورود و خروج سریع به مطب پزشک. انجام بسیاری از درمان‌های غیر جراحی کمتر از یک ساعت طول می‌کشد.
 • ناراحتی کمتر. معمولاً درمان‌های غیر جراحی در مقایسه با روش‌های جراحی، حداقل مراقبت‌های پس از عمل را می‌طلبند. در بسیاری از موارد می‌توانید هر گونه ناراحتی به وجود آمده را با داروهای مسکن بدون نسخه برطرف کنید.
 • خطرات کمتر. از آنجا که در روش‌های غیرجراحی به بیهوشی عمومی و برش‌های بزرگ احتیاج نیست، معمولاً در روش‌های زیبایی غیر جراحی خطرات کمتری وجود دارد.

شل شدن پوست تنها یکی از معایب افزایش سن است. یکی دیگر از دلایل مهم پیری زودرس، کاهش حجم صورت است.

عمل جراحی لیفت صورت بسیاری از خطوط ظریف و بافت کرپی پوست را که بر اثر افزایش سن به وجود آمده است، برطرف نخواهد کرد. در اینجاست که پر کننده‌ها (فیلرها) و دستگاه‌های جوانسازی پوست مانند لیزر وارد عمل می‌شوند.

انواع روش‌ها در کلینیک زیبایی زعفرانیه، ولنجک


درمانی که بهترین نتیجه را برای شما داشته باشد، کاملاً به آنچه که می‌خواهید تغییر دهید و بستگی دارد. بیشترین درمان‌های مورد درخواست مراجعان شامل موارد زیر هستند:

 • سفت‌تر شدن پوست
 • چین و چروک کمتر
 • پوست درخشان‌تر

تمام این موارد را می‌توان بدون رفتن زیر چاقوی جراحی به دست آورد. متخصص پوست در کلینیک زیبایی زعفرانیه، ولنجک، مقدس اردبیلی بسته به نگرانی‌های شما می‌تواند در تصمیم‌گیری درباره نوع روش جراحی که برای شما بهترین است، به شما کمک کند.

بیاید در اینجا به چندین گزینه احتمالی نگاهی بیندازیم:

کاهش چین و چروک و خطوط اخم 

وقتی صحبت از کاهش چین و چروک و خطوط اخم می‌شود، معمولاً درمان‌های شامل تزریق مانند بوتاکس و سایر تزریقات سم بوتولینیوم اولین گزینه هستند.

کاهش چین و چروک و خطوط اخم

مواد قابل تزریق مانند بوتاکس، دیسپورت، ژوو و زئومین همگی مشتقات سموم بوتولنیم بوده و در مقادیر کم بی‌خطر هستند. این روش‌های درمانی با مسدود کردن موقت سیگنال‌های عصبی و انقباضات عضلانی در محل تزریق خود، عمل می‌کنند.

این روش‌های درمانی، بی‌خطر و موثر هستند و به بهبود چین و چروک و خط اخم به ویژه در نواحی چشم و بین ابروها کمک می‌کنند. همچنین ممکن است با جلوگیری از انقباض برخی از عضلات صورت، ایجاد چین و چروک‌های جدید یا خطوط جدید را به تاخیر بیندازند.

خطرات بوتاکس و تزریقات مشابه نورومدولاتور شامل موارد زیر هستند:

 • قرمزی
 • تورم
 • کبودی
 • سردردهای گاه به گاه
 • افتادگی پلک
 • پخش شدن سم از محل تزریق در موارد نادر

نتایج بوتاکس در حدود ۳ تا ۴ ماه باقی می‌مانند.

کاهش چین و چروک و حجم بخشیدن به صورت

یکی از گزینه‌های دیگر برای کاهش چین و چروک پوست، فیلرها هستند. فیلرها علاوه بر کاهش چین و چروک می‌توانند به جبران حجم از دست رفته در برخی از نواحی خاص صورت کمک کنند.

کاهش چین و چروک و حجم بخشیدن به صورت

فیلرها یا مواد پر کننده پوست، نوعی درمان تزریقی هستند که از مواد مشابه ژل، مانند اسید هیالورونیک، اسید پلی ال-لاکتیک یا هیدروکسی لاپاتیت کلسیم تشکیل شده‌اند. پزشک شما این مواد را زیر پوست شما تزریق می‌کند.

برخی از مشهورترین فیلرهای پوست عبارتند از:

 • بلافیل
 • ژوویدرم
 • رستیلین
 • رادیسی
 • اسکالپترا

این مواد برای «لیفت مایع» بسیار عالی هستند؛ زیرا می‌توانند استخوان گونه را برجسته تر کرده و چانه و خطوط فک را تقویت کنند و خطوط صورت را بهبود ببخشند تا چهره شما جوان‌تر و متناسب‌تر به نظر برسد. فیلرهای پوستی حدود ۶ تا ۱۲ ماه باقی می‌مانند و ممکن است برای حفظ نتایج، به تمدید آنها احتیاج باشد.

اگر صحبت از  جنبه‌های منفی باشد، فیلرهای پوست با خطرات اندکی  همراه هستند:

 • کبودی
 • تورم
 • عفونت

دینگرا همچنین درباره عوارض جدی‌تری مانند نابینایی هشدار داده هرچند این عوارض نادر هستند. به دلیل احتمال وجود این عوارض جانبی جدی، لازم است درمان با استفاده از فیلرهای پوستی توسط یک متخصص پوست یا جراح پلاستیک دارای مجوز معتبر انجام شوند.

یکی دیگر از عوارض نادر اما همچنان ممکن، مرگ بافت است. این اتفاق زمانی می‌افتد که ماده فیلر وارد رگ خونی شده و مانع جریان یافتن خون‌ در پوست شما شود که این امر مرگ پوست را به همراه دارد. اگر این مشکل به سرعت تشخیص داده نشود ممکن است فاجعه بار باشد و منجر به ایجاد زخم در بینی، لب‌ها یا گونه‌های شما شود.

اطمینان حاصل کنید که پزشک یا جراح پلاستیک مربوطه درباره انجام تزریق فیلرها تجربه زیادی دارد و در صورت بروز چنین مشکلاتی با «کیت فاجعه» برای درمان و معکوس کردن وضعیت آماده شده است.

سفت کردن پوست

پوست ما با بالا رفتن سن خاصیت کشسانی خود را از دست می‌دهد که این امر منجر به ظاهر شل و افتاده پوست می‌شود. متخصصان اغلب برای کمک به سفت کردن پوست و دست‌یابی به ظاهر جوان‌تر، از یکی از درمان‌های سفت کننده پوست مبتنی بر انرژی که در ادامه آمده است، استفاده می‌کنند.

اولتراپی

یکی از روش‌های غیر تهاجمی محبوب که برای لیفت کردن و پشتیبانی از لایه‌های عمیق‌تر پوست، انرژی گرمای التراسوند را به پوست نواحی اطراف چانه و صورت می‌رساند، روش اولتراپی است.

اولتراپی

متخصص پوست زعفرانیه، ولنجک، مقدس اردبیلی ابتدا نواحی از صورت که قصد کار کردن روی آنها را دارد از هرگونه روغن یا آلودگی پاک می‌کند و روی این ناحیه ژل سونوگرافی میزند. سپس دستگاه اولتراپی روی پوست قرار گرفته و ارائه دهنده خدمات شما از یک نمایشگر سونوگرافی برای تنظیم دستگاه و دادن تنظیمات مناسب استفاده می‌کند. سپس انرژی اولتراسوند به ناحیه تحت درمان می‌رسد. ممکن است در طول درمان احساس گرما و سوزن سوزن شدن سریع و متناوب داشته باشید. شما می‌توانید برای رفع ناراحتی‌های موجود از داروهای مسکن استفاده کنید. در پایان کار اپلیکاتور برداشته می‌شود.

یک روش درمان به تنهایی بسته به نوع درمان می‌تواند تا ۹۰ دقیقه طول بکشد. درمان اولتراپی در قفسه سینه در مقایسه با نواحی صورت و گردن که احتمالاً ۶۰ تا ۹۰ دقیقه طول می‌کشند، فقط حدود ۳۰ دقیقه به طول می‌انجامد.

این روش نسبت به سایر درمان‌های غیر جراحی، قیمت بالاتری دارد. نتایج حاصل از اولتراپی بین چند ماه تا یک سال باقی می‌مانند.

عوارض جانبی کوتاه مدت آن می‌توانند شامل موارد زیر باشند:

 • سوزن سوزن شدن
 • تورم
 • قرمزی
 • حساسیت
 • کبودی یا بی‌حسی به مدت چند روز در موارد نادر

میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ روشی است که در آن از سوزن‌های ریز برای سوراخ کردن پوست استفاده می‌شود. سوزنی که پزشکان در این روش از آن استفاده می‌کنند، بسیار نازک است و قبل از انجام درمان به پوست شما کرم بی‌حسی زده می‌شود؛ به طوری که تقریبا هیچ دردی را احساس نمی‌کنید.

میکرونیدلینگ

برای انجام این روش درمانی چندین دستگاه مختلف وجود دارد. پزشکان یک قلم الکتریکی دارای درجات درمانی را توصیه می‌کنند که نسبت به راه حل‌هایی مانند «غلتک خانگی» که در دسترس عموم مردم قرار دارند، بسیار موثرتر است. ترجیح متخصصان استفاده از قلم میکرونیدلینگ با انرژی الکتریکی است.

هنگامی که شما در کلینیک زیبایی زعفرانیه، ولنجک، مقدس اردبیلی، توسط متخصص زیبایی زعفرانیه، ولنجک، مقدس اردبیلی تحت درمان قرار می‌گیرید، پزشک سوزن‌های استریل یکبار مصرف را روی سر قلم میکرونیدلینگ نصب می‌کند تا هر فرد از یک سری سوزن یکبار مصرف استریل شده استفاده کند. پزشکان توصیه می‌کنند این روش زیبایی فقط در مطب متخصص پوست انجام شود. در نهایت این عمل یک روش پزشکی است و ضرورت دارد که برای حفظ سلامت خود از استریل بودن سوزن و تخصص درمانگر خود اطمینان حاصل کنید.

هنگامی که قلم میکرونیدلینگ روشن می‌شود، نوعی صدای ویبره از آن به گوش می‌رسد (این صدا مانند صدای یک ریش تراش برقی است). قبل از آنکه پزشک از قلم میکرونیدلینگ روی پوست شما استفاده کند، یک ژل گلایدر مانند اسید هیالورونیک یا پلاسمای غنی شده با پلاکت روی پوست شما قرار می‌گیرد. (آیا تا به حال درباره فیشیال خون آشام چیزی شنیده‌اید؟). سپس قلم میکرونیدلینگ روی پوست شما کشیده می‌شود و سوزن‌های استریل متصل به قلم به سرعت وارد پوست شما شده و از آن خارج می‌شوند. تا این لحظه باید کرم بی‌حس کننده شما اثر کرده باشد و دردی که احساس می‌کنید نباید بیشتر از روش‌های اصلاح شامل کندن مو باشد.

باید بدانید هنگامی که عمل میکرونیدلینگ را انجام می‌دهید، خونریزی‌های «نوک سوزنی» در پوست شما اتفاق می‌افتد. این اتفاق زمانی می‌افتد که خون بسیار اندکی از سوراخ‌های ایجاد شده روی سطح پوست خارج می‌شود. بعضی افراد ترجیح می‌دهند خون روی پوست آنها باقی نماند که در این صورت پزشک آن را برای شما شستشو می‌دهد.

هزینه میکرونیدلینگ به اندازه ناحیه تحت درمان بستگی دارد. ممکن است برای دستیابی به بهترین نتیجه ممکن، به چندین جلسه درمانی احتیاج داشته باشید. اگرچه این روش درمان برای اکثر افراد که سلامت مناسبی دارند، بی‌خطر محسوب می شود، اما در صورتی که باردار باشید یا داروهای مخصوص آکنه مصرف کنید، ممکن است این روش برای شما بی‌خطر نباشد. شایع‌ترین عوارض جانبی شامل سوزش جزئی پوست بلافاصله پس از عمل میکرونیدلینگ و سپس قرمزی برای چندین روز است. عوارض جانبی که کمتر شایع هستند عبارتند از:

 •  طولانی شدن دوره بهبودی
 •  جای زخم
 •  عفونت

جوانسازی پوست 

بازیابی سطح پوست یک تکنیک زیبایی موثر، راحت و بی‌خطر برای جوانسازی پوست است. این روش یک راه حل عالی برای از بین بردن چین و چروک‌ها، جای زخم، لکه‌ها و یا حتی رنگدانه‌های زیاد پوست است. بازیابی سطح پوست می‌تواند آسیب‌های ناشی از افزایش سن، قرار گرفتن در معرض نور آفتاب، سیگار کشیدن، آکنه و بیماری‌های پوستی را برطرف کند.

بازیابی سطح پوست یک روش راحت و سریع است که نتایج باور نکردنی به همراه دارد. علاوه بر تمام این‌ها، این روش تنها راه حل مراقبت از پوستی است که می‌تواند به صورت مادام العمر ادامه داشته باشد. در این روش، پوست شما نسبت به قبل از انجام آن شفاف‌تر، محکم‌تر و نرم‌تر خواهد شد. در نهایت پاکسازی و بازیابی سطح پوست، پوست شما را به زیبایی و جوانی سابق خود بازمی‌گرداند. پاک سازی و بازیابی سطح پوست یک روش ایده آل برای جوانسازی و مراقبت از مشکلات پوستی موجود است.

لایه برداری شیمیایی، میکرودرم ابریژن و لیزر جوانسازی پوست از جمله روش‌هایی هستند که می‌توانند به بهبود بافت، نرمی و ظاهر جوان پوست شما کمک کنند.

لایه برداری شیمیایی

اگر می‌خواهید بافت پوست خود را بهبود ببخشید یا دچار مشکلات رنگدانه پوست هستید، لایه برداری شیمیایی گزینه بسیار خوبی است.

لایه برداری شیمیایی

در بازار انواع مختلف لایه بردارها وجود دارند که برخی از آنها برای انواع پوست مناسب هستند در حالیکه برخی دیگر- که قوی‌تر هستند- معمولاً برای پوست‌های دارای رنگدانه کمتر به کار می‌روند تا از بروز عوارض پس از درمان جلوگیری کنند.

به طور کلی لایه برداری شیمیایی با  توجه به میزان لایه برداری آن از پوست شناسایی می‌شود. این لایه بردارها به سه دسته سوپرفیشیال (لایه برداری وقت ناهار)، متوسط و عمیق تقسیم می‌شوند. لایه برداری سوپرفیشیال که سطحی‌ترین نوع لایه برداری است به پوست زیر اپیدرم آسیب نمی‌زند. ممکن است لایه برداری متوسط به لایه سطحی درم که عمیق‌ترین لایه پوست است برسد. و اما لایه برداری عمیق معمولاً به لایه‌های عمیق درم می‌رسد. عمق لایه برداری به نوع و غلظت مواد شیمیایی موجود در محلول لایه بردار و مدت زمان باقی ماندن آن روی سطح پوست بستگی دارد.

 میکرودرم ابریژن 

میکرودرم ابریژن به‌دلیل هزینه کم آن، دوره نقاهت بسیارکم و نتایج عالی، یکی از محبوب‌ترین روش‌های درمانی غیر جراحی در استرالیا است. میکرودرم ابریژن یک روش درمانی مفید برای مشکلات مختلف زیر است:

 • درمان جوش و آکنه
 • از بین بردن جوش‌های سرسیاه و لکه‌های پیری
 • از بین بردن لکه‌های پوستی تیره
 • طراوت بخشیدن به پوست از طریق لایه برداری
 • از بین بردن یا کاهش استرچ مارک‌ها
 • از بین بردن منافذ بزرگ و نامطلوب پوست
 • کاهش خطوط و چین و چروک‌ها

از آنجا که میکرودرم ابریژن یک روش دردناک یا تهاجمی نیست، بنابراین دوره نقاهت پس از آن بسیار کوتاه خواهد بود. اگر چه این روش درمانی بیشتر مورد تقاضای مردان و زنان گروه سنی ۳۵ تا ۵۰ سال است، اما هر کسی در هر رده سنی می‌توانند از این روش درمانی بهره ببرد.

جراحان زیبایی، پزشکان و متخصصان مراقبت از پوست می‌توانند روش میکرودرم ابریژن را انجام دهند. این روش همچنین توسط درمانگران زیبایی به عنوان بخشی از درمان‌های موجود در چشمه‌های آب گرم، انجام می‌شود.

میکرودرم ابریژن را می‌توان با استفاده از دو تکنیک مختلف انجام داد. در روش اول یک دستگاه کوچک دستی، کریستال‌های بسیار کوچک الماس نصب شده روی سطح خود را به نحوی حرکت می‌دهد که باعث ساییده شدن ناحیه تحت درمان شود؛ در حالی که یک دستگاه دیگر کریستال‌های استفاده شده و ذرات شل و مرده که از پوست جدا شده‌اند را برمی‌دارد. در تکنیک دوم از یک میله دارای سر الماس استفاده می‌شود که روی سطح پوست حرکت داده می‌شود تا بالاترین لایه پوست را از بین ببرد.

درمان از طریق هر دو تکنیک بین نیم ساعت تا یک ساعت طول خواهد کشید. انتظار می‌رود در طول درمان روی سراسر پوست خود، مقدار اندکی احساس خراشیدگی داشته باشید؛ زیرا این دستگاه سلول‌های سطحی پوست را از بین می‌برد.

بیشتر افراد برای انجام این درمان به بی‌حسی موضعی احتیاج ندارند. اگر در طول روش درمان احساس ناراحتی می‌کنید، احتمالاً این احساس کوتاه مدت خواهد بود. ممکن است در اطراف ناحیه تحت درمان مقدار قرمزی و تورم وجود داشته باشد اما این عوارض باید در عرض چند ساعت فروکش کنند. ممکن است برافروختگی و صورتی بودن پوست برای چند روز وجود داشته باشد و پس از آن تا چند روز احساس خشکی و پوسته پوسته شدن آن وجود داشته باشد. برای درمان یا جلوگیری از این عوارض از شما خواسته می‌شود تا از یک مرطوب کننده مخصوص یا سایر محصولات مراقبت از پوست استفاده کنید. مصرف این محصولات به طولانی‌تر شدن اثرات درمان و تقویت پوست کمک می‌کند.

لیزر جوانسازی پوست

جوانسازی سطح پوست با استفاده از لیزر یکی دیگر از روش‌های درمانی غیر جراحی است این روش اغلب برای موارد زیر به کار می‌رود:

لیزر جوانسازی پوست

 • مشکلات پوستی مربوط به افزایش سن
 • آسیب دیدگی‌های ناشی از قرار گرفتن در معرض نور خورشید
 • جای جوش
 • یک دست نبودن رنگ پوست

متخصص پوست زعفرانیه، ولنجک، مقدس اردبیلی، نوع لیزر- سایشی یا غیر  سایشی- را بسته به نیاز شما تعیین می‌کند. لیزر درمانی سایشی لایه‌های خارجی پوست را از بین می‌برد در حالی که لیزر درمانی و غیر سایشی بدون برداشتن لایه بالایی پوست، باعث افزایش تحریک تولید کلاژن زیر سطح پوست می‌شود.

ممکن است لیزر جوانسازی چندین جلسه درمانی به طول بیانجامد اما نتایج آن معمولاً تا چندین سال باقی می‌مانند. بهبودی پس از درمان معمولاً چند روز طول می‌کشد.

لیزر درمانی دو نوع دارد-  لیزر سایشی و لیزر غیر سایشی. لیزر سایشی در واقع لایه بالایی پوست را از بین می‌برد که این امر به این معناست که زمان بیشتری برای بهبودی پس از درمان نیاز است. در حالیکه لیزرهای غیر سایشی لایه بالایی پوست را از بین نمی‌برند بلکه پوست را برای تولید کلاژن زیر سطح خود تحریک می‌کنند که این امر باعث تشویق پوست به ایجاد نسل جدید سلول‌ها می‌شود. پزشک شما بسته به نیازهای فردی شما، بهترین روش لیزر درمانی را به شما توصیه می‌کند. لیزرهای سایشی حاوی کربن دی اکسید (CO2) یا اربیوم هستند. لیزر‌های CO2 برای از بین بردن یا کاهش جای زخم، زگیل و چین و چروک‌های عمیق استفاده می‌شوند. لیزر Fraxel برای درمان خطوط و چین و چروک‌های ظریف و سایر مشکلات و نگرانی‌های سطحی پوست به کار می‌رود.

 • لیزر Erbium Yag برای مشکلات سطحی پوست، مانند چین و چروک‌های جزئی است؛ زیرا به عمق پوست نفوذ نمی‌کند. میزان جوانسازی که این لیزر ایجاد می‌کند در مقایسه با سایر درمان‌های لیزر، متوسط است و زمان بهبودی آن نیز کوتاه‌تر است.
 • لیزر Fraxel دارای دو حالت درمانی است- یکی از این حالت‌ها به طور خاص برای هدف قرار دادن چین و چروک‌های عمیق‌تر، زخم‌ها و جوش‌های آکنه به کار می‌رود در حالی که حالت دیگر برای مبارزه موثر با رنگدانه سازی، ناهمواری پوست و علائم پیری سطحی استفاده می‌شود. لیزر Fraxel در هر زمان تنها یک بخش از پوست را درمان می‌کند و بافت اطراف را دست نخورده باقی می‌گذارد که این امر باعث بهبود سریعتر می‌شود. درمان Fraxel برای افرادی که دارای پوست نوع ۴ تا ۶ هستند مناسب نیست.
 •  لیزر CO2RE.  این نوع از لیزر، یک لیزر کربن دی اکسید است که چهار حالت درمانی مختلف را ارائه می‌کند. موارد کاربرد CO2RE از کاهش ظاهر منافذ موجود در لایه بالایی پوست گرفته تا تحت تاثیر قرار دادن لایه‌های عمیق درم برای صاف‌تر کردن جای زخم‌های آکنه را در بر می‌گیرد. مشکلات شما هرچه که باشند، CO2RE می‌تواند به شما کمک کند خصوصاً اگر به دنبال جوانسازی عمیق پوست خود هستید.

محدودیتهای روش‌های لیفت صورت غیر جراحی چیست؟


درمان‌های غیر جراحی یک انتخاب عالی برای کاهش ظاهر چین و چروک‌ها و خطوط مشخص چهره هستند و همچنین رنگ پوست و استحکام آن را بهبود می‌بخشند. با این حال این روش‌ها دارای محدودیت‌هایی نیز هستند.

گاهی برای بیمارانی که دچار شل شدن شدید پوست در نواحی پایین صورت گردن و چشم‌ها هستند، درمان‌های غیر جراحی برای رفع کامل مشکلات کافی نیست. نتایج آنها نیز دائمی نیستند و مستلزم تمدید و تکرار روش درمانی هستند.

برای به حداقل رساندن خطرات و به حداکثر رساندن نتایج در هر روش درمانی، مهم است که به سراغ یک متخصص پوست یا جراح پلاستیک که دارای مجوز معتبر در این زمینه و تجربه زیاد در استفاده از این روش‌ها است، بروید.

چرا ممکن است روش‌های غیر جراحی برای شما بهتر باشند؟ 


غیر دائمی بودن روش های غیرجراحی آنها را به یک راه حل موقت برای بیمارانی تبدیل کرده است که می‌خواهند قبل از آنکه ناگهان با تغییرات بزرگ دائمی مواجه شوند، خود را در قالب تغییرات موقتی و تدریجی ببینند. حتی اگر این بیماران سال‌ها روش‌های غیرجراحی را ادامه دهند، باز هم هر زمان که بخواهند می‌توانند درب خروجی داشته باشند و آن را متوقف کنند.

چرا ممکن است روش‌های غیر جراحی برای شما بهتر باشند؟

اگر دوستانی دارید که تحت عمل جراحی قرار گرفته‌اند ممکن است شنیدن ماجرای جراحی آنها شما را درباره فرآیند آن- نه لزوماً نتایج نهایی- مضطرب کرده باشد. این یک دلیل قابل درک برای کسانی است که روش‌های غیر جراحی را به عنوان راهی برای آسودگی خاطر خود درباره مشکلات فرایند جراحی و نتایج آن، انتخاب می‌کنند.

با این حال حتی اگر برخی افراد از عمل جراحی به عنوان ابزاری برای ایجاد تغییرات دائمی در ظاهر شما حمایت می‌کنند، فراموش نکنید که توانایی خاص روش‌های غیر جراحی برای دستیابی به ظاهر طبیعی‌تر و زیبایی طبیعی‌تر را در نظر بگیرید. این توانایی عمیقاً ریشه در نحوه عملکرد درمان دارد.

اگر چه عمل جراحی می‌تواند اساساً ظاهر شما را تغییر دهد، اما ممکن است شما را با یک ظاهر غیر طبیعی آزار دهد. در حالی که تکنیک‌های غیر تهاجمی اغلب با تغییر بیولوژی بدن شما عمل می‌کنند. روش‌های غیر جراحی اغلب مبتنی بر جایگزین کردن مواد طبیعی هستند که در دوران جوانی به وفور در بدن شما وجود داشته است.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تلفنی