آفر ویژه 10% روی تمامی خدمات برای همراهان همیشگی

لیفت و کشیدن پوست گردن و غبغب به روش‌های غیرجراحی + سوالات متداول

مراقبت از پوست جهت کاهش روند پیری مختص صورت نیست. پوست گردن و غبغب نیز نشانه‌های پیری را که به دلیل آسیب ناشی از آفتاب، عوامل محیطی و عادات ناسالم زندگی ایجاد می‌شود، نشان می‌دهند.

در بسیاری از افراد، چین‌های گردن و تغییر غبغب با چروک‌ها و شل شدن پوست، یکی از موارد متداولی است که افراد برای حل مشکلشان به متخصصین پوست مراجعه می‌کنند.

اغلب اوقات، رهایی از افتادگی پوست گردن و زیر چانه نیاز به درمان جراحی دارد که خطرات زیادی را به همراه خواهد داشت.

به همین دلیل، افرادی که به دنبال بهبود ظاهر چین و چروک پوست خود هستند، روش‌های غیرجراحی را که غالباً به نام لیفت گردن و چانه شناخته می‌شود، در نظر می‌گیرند.

در ادامه درخصوص مزایا و عوارض لیفت گردن و چانه و همچنین برخی از انواع مختلف روش‌هایی که می‌توان از بین آن‌ها انتخاب کرد، اطلاعات بیشتری ارائه خواهد شد.

مزایای روش‌های غیرجراحی لیفت گردن و غبغب


لیفت غیرجراحی گردن و غبغب بهترین روش جهت رفع پوست اضافی، سفت کردن افتادگی پوست و کاهش نوارهای برجسته روی گردن و غبغب است.

بر این اساس، تعداد افرادی که خواهان تغییر ظاهر پوست گردن و غبغب خود بدون قرار گرفتن زیر تیغ جراحی هستند، رو به افزایش است. نتایج روش‌های غیرجراحی کم تهاجم، به اندازه روش‌های جراحی شگرف نیست.

با این حال، می‌توانند حالت و بافت پوست را زیباتر کنند، ظاهر چین و چروک گردن را کمتر کرده و گردن جوان‌تر از قبل به نظر خواهد رسید.

چند مزایای دیگر روش‌‌های زیبایی غیرجراحی نسبت به روش‌های جراحی شامل موارد زیر است:

دوران نقاهت کوتاه‌تر

دوران نقاهت در بسیاری از روش‌های لیفت غیرجراحی گردن و پوست گردن از چند ساعت تا چند روز طول می‌کشد. عوارض جانبی بطور کلی خفیف هستند و شامل قرمزی، درد، ورم، حساسیت به لمس و درد در محل تزریق است.

ارزان‌تر هستند

جراحی لیفت گردن و غبغب می‌تواند هزینه گزافی داشته باشد. از طرف دیگر، روش‌های غیرجراحی بسیار ارزانتر هستند، که بستگی به نوع درمان دارد.

مدت درمان کوتاه

معمولاً بیشتر روش‌های غیرجراحی بین 30 تا 90 دقیقه زمان می‌برد که در مقایسه با روش‌های جراحی که چندین ساعت طول می‌کشد، زمان کوتاهی است.

خطرات کلی کمتر

از آنجایی که در روش‌های غیرجراحی به برش‌های بزرگ و بیهوشی عمومی نیازی نیست، خطر کمی برای سلامتی ایجاد می‌کنند.

با توجه به جامعه آمریکا برای جراحی پلاستیک زیبایی، روش‌های غیرجراحی در سال 2017 تا 4.2 افزایش داشته است.

روش‌های غیرجراحی لیفت گردن


روش‌های غیرجراحی لیفت گردن

 

تعدادی از روش‌های غیرجراحی لیفت گردن و غبغب در ادامه ارائه می‌شود:

سونوگرافی متمرکز با شدت بالا ( هایفو)

سونوگرافی متمرکز با شدت بالا (هایفو) که همچنین به نام skinmed 3D یا سونوگرافی لیفت صورت شناخته می‌شود، به یکی از پرطرفدارترین لیفت‌های پوست گردن و چانه تبدیل شده است.

هایفو یک روش درمانی سونوگرافی غیرجراحی مطمئن است که تاثیرات زمان و جاذبه روی پوست را معکوس می‌کند. این روش از انرژی مافوق صوت همراه با واکنش بازسازنده خود بدن استفاده می‌کند تا به آرامی و به تدریج پوست ناحیه پلک، زیر چانه و روی گردن و سینه را بالا بکشد.

این درمان کم‌تهاجم دوره بهبودی کوتاه‌تری نسبت به روش‌های جراحی دارد، اما نتایجی که فراهم می‌کند چشمگیر و طولانی نیست. به همین دلیل متخصصین پوست، هایفو را تنها در مواردی که نشانه‌های اولیه پیری یا علائم خفیف تا متوسط روی پوست ایجاد شده، توصیه می‌کنند.

روش‌های غیرجراحی اولتراسوند مانند هایفو می‌توانند، پوست گردن و غبغب را سفت و محکم کند.

لیفت گردن و غبغب هایفو چقدر ماندگار است؟

تاکنون محققان دریافته‌اند که این روش درمانی می‌تواند افتادگی پوست را برطرف کرده، چین و چروک را صاف کند و بافت پوست را بهبود ببخشد. مزایای درمان صورت هایفو با مراقبت‌های پس از درمان مناسب، می‌تواند تا یک سال دوام داشته باشد.

مراقبت‌های پس از هایفو

پس از درمان هایفو باید به مقدار زیادی آب بنوشید. آب را باید در اولولیت نسبت به دیگر نوشیدنی‌هایی که مصرف می‌کنید، قرار دهید. همچنین آب با افزایش سرعت تولید کلاژن در بدن، به دوره بهبودی کمک می‌کند.

هزینه هایفو

هزینه درمان هایفو برای لیفت گردن و غبغب توسط پارامترهای مختلفی مانند پزشکی که درمان را انجام می‌دهد، تعداد جلسات، نوع دستگاه و عوامل متعدد دیگر، تعیین می‌شود.

بوتاکس

بوتاکس

 بوتاکس گردن و غبغب، یک روش درمانی است که تاکنون مجوز لازم را جهت درمان گردن و غبغب دریافت نکرده است. سازمان غذا و دارو هنوز آن را تایید نکرده است، اما این درمان در مراکز آرایشی و زیبایی بطور متداول انجام می‌شود.

با بالا رفتن سن، عضلات پوست گردن و غبغب، باعث پایین کشیدن پوست گردن شده که منجر به افتادگی و غبغب، نوارهای عمودی در گردن و چین پوست و چروک‌های افقی در گردن خواهد شد.

افتادگی پوست گردن و غبغب و چروک‌های آن ممکن است به دلیل استفاده بیش از حد از تلفن همراه و خم کردن زیاد گردن ایجاد شود. به این مشکل tech neck می‌گویند.

هر دوی این مشکلات را می‌توان با استفاده از بوتاکس درمان کرد. تزریق کننده بوتاکس از مقدار کمی بوتاکس استفاده می‌کند که معمولاً 20-50 واحد است که جهت شل کردن عضلات گردن بکار می‌رود. این درمان از انقباض و کشیده شدن پوست به سمت پایین جلوگیری می‌کند.

بوتاکس گردن و غبغب، همچنین به نام گردن بوتاکسی و لیفت غبغب یا لیفت گردن نفرتیتی نامیده می‌شود، زیرا پوست گردن را سفت و جوانسازی می‌کند.

بوتاکس گردن و غبغب تا چه مدت دوام دارد؟

بوتاکس لیفت گردن هنگامی که جایگزین جراحی پلاستیک گردن مرسوم شود، می‌تواند بین سه تا شش ماه دوام داشته باشد. به این معنی که شما دو تا چهار بار در سال جهت حفظ نتیجه درمان به مدت 15 دقیقه به پزشک مراجعه خواهید کرد.

مراقبت‌های پس از بوتاکس

دستورالعمل مراقبت‌های پس از تزریق بوتاکس:

 • به آرامی صورت خود را ماساژ دهید
 • در ادامه روز پس از درمان استراحت کنید
 • سعی کنید ضربان قلب شما در حالت عادی باشد
 • از لمس کردن، مالش یا فشار فیزیکی روی ناحیه درمان خودداری کنید.
 • ناحیه درمان را به حال خود رها کنید.

بوتاکس گردن و غبغب روشی مطمئن و غیرتهاجمی است که نیاز به دوران نقاهت ندارد. با این وجود، جهت اطمینان از کسب بهترین نتیجه درمان و کاهش احتمال کبودی، تا 24 ساعت پس از درمان از انجام فعالیت‌های زیر خودداری کنید:

 • ورزش‌های هوازی و دیگر فعالیت‌های  شدید
 • دراز کشیدن یا خم شدن
 • فشار آوردن به ناحیه درمان
 • نوشیدن الکل
 • حمام آب گرم، قرار گرفتن در معرض نور خورشید و دیگر منابع حرارتی

هزینه بوتاکس

هزینه بوتاکس جهت لیفت گردن و غبغب به عواملی که در زیر به آن‌ها اشاره شده، بستگی دارد:

 • اندازه ناحیه‌ای که به درمان نیاز دارد. هرچه ناحیه درمان بیشتر باشد، هزینه آن نیز افزایش خواهد یافت
 • مقدار مورد نیاز بوتاکس جهت درمان
 • نواحی که به درمان نیاز دارد
 • موقعیت فیزیکی ناحیه تحت درمان
 • شهرت و معروفیت پزشک معالج

درمان با لیزر لایه‌بردار فرکشنال

تکنولوژی فرکشنال را مانند یک مکمل اکسیژن رسان تصور کنید: درصدی از پوست درمان می‌شود، در حالی که پوست همجوار آن بدون درمان باقی می‌ماند و باعث بهبودی سریعتر خواهد شد.

لیزرهایی مانند اربیوم یا کربن دی اکسید (co2) می‌توانند آسیب‌های انتخابی و آسیب حرارتی به دو لایه اول پوست ایجاد کنند که منجر به بهبود بافت، انقباض پوست و رشد کلاژن تازه می‌شود.

این درمان نیاز به بی‌حسی موضعی و بی‌حسی ناحیه‌ای یا سیستمیک دارد تا به خوبی قابل تحمل باشد.

یک تحقیق در سال 2014 نشان می‌دهد، بیمارانی که دچار افتادگی پوست و غبغب هستند، با لیزر جوانسازی فرکشنال co2 می‌توانند یک درمان مؤثر با دوام طولانی مدت دریافت کنند.

با این وجود، محققان بیان می‌کنند، بیمارانی که علائم متوسط داشته‌اند نسبت به بیمارانی که علائم خفیف تا شدید داشتند، نتایج بهتری بدست آمده است.

لیزر فرکشنال لایه بردار چقدر دوام دارد؟

بیماران بطور متوسط می‌توانند انتظار داشته باشند که نتایج لایه برداری پوست با لیزر از 3-5 سال از زمان انجام درمان، دوام داشته باشد. این احتمال وجود دارد که نتایج در بیماران بیش از پنج سال نیز ادامه یابد.

مراقبت‌های پس از لیزر لایه بردار فرکشنال

پس از لیزر لایه‌بردار 3-4 مرتبه در روز یا بیشتر در صورت نیاز، از پماد پاوپاو یا انبه سردسیری یا وازلین در نواحی درمان استفاده کنید تا در سه روز اول درمان بطور پیوسته یک لایه روی پوست قرار داشته باشد. حتماً قبل از تماس دست با صورت، بطور کامل آن را بشویید.

هزینه لیزر لایه‌بردار فرکشنال

هزینه لیزر فرکشنال لایه بردار می‌تواند براساس موارد زیر متفاوت باشد:

 • برای کسب نتیجه مورد نظر به چند جلسه درمان نیاز خواهید داشت
 • اینکه پوست شما تا چه حد به درمان لیزر فرکشنال پاسخ می‌دهد
 • شاخص هزینه‌ها در جایی که زندگی می‌کنید
 • تجربه و تخصص پزشک معالج
 • توصیه‌های مورد نظر درباره لیزر فرکشنال و غیره

لیفت گردن و غبغب با نخ PDO

لیفت گردن و غبغب با نخ PDO

جراحی لیفت صورت در طول چند دهه گذشته یکی از روش‌های متداول درمان مشکلات پوست مانند افتادگی گونه و فک بوده است. گرچه درمان لایه‌برداری پوست به صاف شدن و برجسته شدن آن کمک می‌کند، اما بسیاری از بیماران بر این باورند که افتادگی پوست می‌تواند تنها با تیغ جراحی برطرف شود.

درمان لایه‌بردار پوست به بیماران کمک می‌کند تا زمانی که آمادگی انجام جراحی پیدا کنند، بطور موقت ظاهری جوان بدست آورند. اگر شما از افرادی هستید که تمایلی به انجام جراحی ندارید، از دانستن این موضوع خوشحال خواهید شد که روش کم‌تهاجم جایگزین برای درمان‌های متداول زیبایی وجود دارد که تمام صورت، ابرو، خطوط دور دهان و لیفت گردن را شامل می‌شود؛ که روش لیفت با نخ است.

لیفت گردن و غبغب با نخ PDO تا چه مدت دوام دارد؟

اکثر لیفت‌های نخ 18 ماه یا بیشتر دوام دارند و هنگامی که تاثیر آن از بین برود، می‌توانید جلسه درمانی دیگری ترتیب دهید تا زیبایی و جوانی خود را حفظ کنید.

مراقبت‌های پس از لیفت گردن و غبغب با نخ PDO

ممکن است در 24 تا 48 ساعت اولیه کمی ورم و کبودی داشته باشید اما می‌توانید اکثر فعالیت‌های روزمره خود را بلافاصله شروع کنید. می‌بایست تا یک هفته پس از درمان، از مالش صورت تا جایی که امکان دارد خودداری کنید تا از بیرون آمدن ناگهانی نخ جلوگیری شود.

هزینه کشیدن پوست گردن و غبغب با نخ PDO

هزینه لیفت با نخ PDO متفاوت است که به عوامل زیر بستگی دارد:

 • سطح تجربه پزشک
 • تعداد نخ‌های PDO جهت درمان نواحی مدنظر شما
 • شدت افتادگی پوست صورت

جنبه‌هایی مانند محل زندگی شما و هزینه زندگی در آن منطقه نیز نقش مهمی در هزینه درمان لیفت با نخ ایفا می‌کند.

درمان با کیبلا

درمان با کیبلا

در  برخی از افراد در ناحیه زیر چانه و در بالای گردن آن‌ها، مقدار زیادی چربی تجمع می‌یابد.

در مواردی که مقدار کمی چربی وجود دارد، کیفیت پوست بالا است، پزشک ممکن است درمان با کیبلا را توصیه کند تا ظاهر گردن بهبود یابد. کیبلا ترکیبی از دئوکسی کولیک اسید است که ماده‌ای قابل تزریق است که سلول‌های چربی را شکسته و دگرگون می‌کند. این درمان حدود 30 دقیقه طول می‌کشد و بطور کلی دوران بهبودی بسیار سریع است. اما ممکن است در ناحیه تزریق تا چند روز ورم یا قرمزی وجود داشته باشد.

لیفت گردن و غبغب با کیبلا تا چه مدت ماندگاری دارد؟

کیبلا تا همیشه ماندگار خواهد ماند!

حداکثر نتیجه پس از شش ماه قابل مشاهده خواهد بود و تا مدت‌ها دوام دارد. کیبلا بطور کامل سلول‌های چربی را از بین می‌‌برد و آنها بطور دائم ناپدید خواهند شد. بنابراین هنگامی که این سلول‌های چربی حذف می‌شوند، تا سال‌های طولانی می‌توانید از چهره تراش‌خورده خود لذت ببرید.

مراقبت‌های پس از لیفت گردن و غبغب با کیبلا

دستورالعمل پس از درمان:

 • از قرارگرفتن در معرض حرارت بالا تا 24 ساعت پس از درمان خودداری کنید (مانند جکوزی، حمام آب داغ).
 • نوشیدنی الکلی یا دارای سدیم را تا سه روز پس از درمان مصرف نکنید تا از ایجاد ورم اضافی جلوگیری شود.
 • از انجام ورزش‌های شدید تا 24 ساعت پس از درمان خودداری کنید.

هزینه درمان کشیدن پوست گردن و غبغب با استفاده از نخ کیبلا

عواملی که بر هزینه‌های درمان با کیبلا تاثیرگذار است عبارتند از:

 • تعداد تزریقات کیبلا که نیاز دارید
 • تجربه و تخصص شخصی که کیبلا را تزریق می‌کند
 • منطقه‌ای که تزریق کیبلا در آنجا انجام می‌شود

سوالات متداول


آیا انجام لیفت گردن و غبغب با هایفو دردناک است؟

برخی از بیماران ممکن است کمی درد و حس سوزن سوزن شدن را در طول درمان احساس کنند. پس از درمان کمی ورم و قرمزی ایجاد خواهد شد که تا چندین روز ادامه دارد.

به چند جلسه هایفو گردن و غبغب نیاز دارم؟

بیماران معمولاً پس از یک جلسه نتیجه درمان را مشاهده خواهند کرد. با این‌حال، ممکن است براساس مشکل پوست شما، به تعداد جلسات  بیشتری نیاز داشته باشید.

آیا هایفو گردن و غبغب نیاز به دوران نقاهت دارد؟

بیماران پس از درمان، دچار کمی ورم و قرمزی خواهند شد. با این‌حال، این انتظار نمی‌رود که این عوارض مانع از دنبال کردن فعالیت‌های روزانه شما شود.

آیا هایفو گردن و غبغب نیاز به دوران نقاهت دارد

روند درمان بوتاکس پوست گردن و غبغب چگونه خواهد بود؟

اولین گام در درمان بوتاکس گردن، جلسه مشاوره با پزشک است. آنها تعیین خواهند کرد که آیا کاندیدای مناسبی برای دریافت لیفت گردن با بوتاکس هستید. اگر کاندیدای مناسبی هستید، آنها دستورالعمل لازم درباره چگونگی آمادگی برای درمان را به شما خواهند داد. ممکن است لازم باشد که مصرف برخی از داروها یا ویتامین‌ها را متوقف کنید و نباید از 24 ساعت قبل از درمان، نوشیدنی الکلی مصرف کنید.

در روز درمان یک لباس با یقه هفت شکل خواهید پوشید. پزشک گردن شما را تمیز خواهد کرد و نقاطی که باید مقدار کمی بوتاکس به آن تزریق شود، نشانه‌گذاری می‌کند. پزشک بطور معمول بوتاکس را به نواحی زیر تزریق می‌کند:

 • عضلات پوستی گردن (دو عضله عمودی در گردن که پوست گردن را به سمت پایین می‌کشد)
 • در طول خط فک پایین
 • در طول خطوط افقی و چروک‌های روی گردن

این روند درمان حداکثر ده دقیقه طول می‌کشد و معمولاٌ دردناک نیست.

چه کسی کاندیدای مناسب جهت تزریق بوتاکس جهت لیفت گردن و غبغب است؟

اگر عضلات عمودی برجسته، افتادگی پوست و چروک‌های افقی روی گردن در کیفیت زندگی شما تاثیرگذار است، کاندیدای مناسبی برای بوتاکس گردن خواهید بود.

با این حال، اگر جزو یکی از دسته‌بندی‌های زیر هستید، نباید بوتاکس گردن را انجام دهید:

 • باردار هستید یا در دوران شیردهی به سر می‌برید
 • افرادی که نسبت به آلبومین انسانی حساسیت دارند
 • افرادی که سابقه اختلالات عصبی عضلانی دارند

درباره سوابق پزشکی خود با پزشک صحبت کنید تا اطمینان حاصل کنید که درمان بوتاکس گردن برای شما بی‌خطر است.

در طول درمان بوتاکس گردن و غبغب چه اتفاقی رخ می‌دهد؟

می‌توانید چندین مزایای زیر را از بوتاکس گردن و غبغب انتظار داشته باشید که شامل:

 • کاهش ظاهر عضله پوستی گردن
 • بالا کشیدن و سفت شدن خط فک
 • کاهش خطوط ریز و چین و چروک‌های افقی
 • نرم شدن و جوانسازی پوست گردن و غبغب

تاثیر کشیدن پوست گردن و غبغب با بوتاکس از سه تا شش ماه دوام دارد.

لیفت گردن با نخ تا چه مدت دوام دارد؟

لیفت گردن با نخ حداکثر تا 12 ماه دوام دارد؛ با این حال، این نتایج به سن، نوع پوست، سبک زندگی و سرعت بدن در از بین بدن بخیه‌های موقت بستگی دارد.

پس از درمان بلافاصه نتیجه آن را مشاهده خواهید کرد زیرا نخ PDO تولید کلاژن را تحریک کرده و پوست را سفت می‌کند. با این وجود، می‌توانید با استعمال روزانه ضدآفتاب، نوشیدن مقدار کافی آب، داشتن رژیم غذایی سالم و مصرف مکمل‌ها و ویتامین‌ها که سلامت کلی پوست را حمایت می‌کند، نتیجه درمان را تا دوازده ماه ادامه داد. استفاده از درما فیلر نیز توصیه می‌شود زیرا آنها نیز هماهنگی خوبی با نخ‌ها خواهند داشت.

آیا کشیدن پوست گردن با نخ به رفع افتادگی پوست گردن و سفت شدن آن کمک می‌کند؟

کشیدن پوست گردن با با نخ PDO به رفع افتادگی گردن کمک می‌کند. نخ PDO برای تحریک تولید کلاژن و سفت شدن پوست و افزایش جریان خون در ناحیه تحت درمان بسیار مناسب است. نخ‌های PDO بلافاصله پوست را بالا می‌کشند، تولید کلاژن را افزایش می‌دهند و بافت پوست را بهبود می‌بخشند.

آیا نخ بر کشیدن پوست گردن و غبغب تاثیرگذار است؟

نخ PDO در رفع افتادگی گردن و غبغب تاثیرگذار است. نخ‌های PDO بافت‌های پوست را جابجا کرده که به نوبه خود ویژگی‌های جوانی گردن و غبغب را بازیابی می‌کند. جراح پلاستیک با استفاده از وارد کردن نخ درون پوست و بالا کشیدن و نگه داشتن نواحی تحت درمان، پوست را بالا کشیده و سفت می‌کنند.

آنها از بافتی مانند بافت سبد یا هاشور برای جوانسازی ناحیه درمان استفاده می‌کنند. این درمان نتیجه فوری ارائه می‌دهد، با این حال، هدف‌های اصلی این است که تولید کلاژن تازه را تحریک کرده تا ظاهری جوان را بازسازی کرده و تاثیرات طولانی مدت ایجاد کند.

قبل از انجام درمان لیفت با نخ، به چه نکاتی باید توجه داشت؟

اگرچه لیفت با نخ مزایایی دارد، اما لازم است که انتظارات واقع‌بینانه از این درمان داشته باشید. لیفت با نخ PDO پوست را چند میلی‌متر بالاتر می‌کشد و نتیجه‌ای طبیعی ایجاد می‌کند. با این حال، لیفت با نخ نشانه‌های سطحی ناشی از بالا رفتن سن مانند لکه‌های پوستی، خطوط ظریف و تغییر رنگ‌ ناهماهنگ را برطرف نمی‌کند.

مزایای درمان افتادگی پوست با لیفت نخ چیست؟

درمان بالا کشیدن پوست با نخ می‌تواند مزایایی داشته باشد که عبارتند از:

کاهش دوران نقاهت: بهبودی پس از درمان بالا کشیدن پوست با نخ نسبتاً آسان است. لیفت با نخ به جای بیهوشی، تحت بی‌حسی موضعی انجام می‌شود. در نتیجه بیمارانی که لیفت با نخ انجام می‌دهند می‌توانند پس از درمان خودشان رانندگی کرده و بلافاصله کارهای خود را انجام دهند.

پس از درمان برخی از بیماران ممکن است دچار ورم، قرمزی یا درد شوند؛ با این‌حال، داروهای مسکن قوی به ندرت لازم است، که باعث می‌شود به راحتی کارهای روزمره خود را دوباره از سر بگیرید. هنگام خواب نیز بهتر است که سر خود را بالا نگه دارید تا از غلتیدن روی صورت خود جلوگیری شود.

کم خطر بودن: بالا کشیدن پوست گردن با نخ خطر بسیار کمی دارد. خطر خونریزی، کبودی یا جای زخم بسیار کم است. در موارد نادر، بیماران در طول درمان کمی درد را تجربه خواهند کرد یا پس از درمان کمی درد دارند اما معمولاً می‌توانند بلافاصله پس از درمان فعالیت خود را دوباره شروع کنند.

بدون درد بودن: لیفت با نخ کاملاٌ بدون درد است. پزشک از بی‌حسی موضعی، کرم بی‌حس کننده یا پد یخ جهت راحتی بیشتر بیمار استفاده می‌کند.

اگر وقت آزاد کمی دارید، شرایط کاری پرمشغله‌ای داشته، یا کودک شما در منزل است که نیاز به توجه شما دارد، و درمانی بدون درد، کم خطر با دوران نقاهت کوتاه می‌خواهید، می‌توانید از درمان لیفت با نخ PDO استفاده کنید.

چه کسانی کاندیدای مناسب لیفت با نخ هستند؟

افرادی که در اواخر دهه سی زندگی یا اوایل دهه پنجاه زندگی خود هستند، کاندیدای مناسبی برای درمان لیفت با نخ هستند. اکثر افراد در سن پنجاه و پنج سالگی و بالاتر، کاندیدای بهتری برای جراحی لیفت صورت هستند.

اگر در اواخر دهه سی یا اوایل دهه پنجاه هستید و به دنبال یک روش درمانی هستید که پوست گردن را بالا بکشد، لیفت با نخ PDO روش درمانی مناسبی برای شما است.

مزایای استفاده از کیبلا چیست؟

این روش کم‌تهاجم است

پیش از این، لیفت گردن و غبغب و لیپوساکشن تنها روش‌های موجود جهت خارج کردن چربی‌های اضافی و ایجاد خط فک لاغرتر و برجسته بود. اگرچه این روش‌ها موفقیت‌آمیز است، اما لیفت و لیپوساکشن گردن و چانه دارای خطراتی است که شامل خونریزی بیش از حد و ضعف بهبود زخم است. اگرچه احتمال بروز بسیاری از این خطرات بسیار کم است، اما این خطرات در درمان کیبلا به ندرت رخ می‌دهد. در این روش برش ایجاد نمی‌شود یا نیازی به بیهوشی عمومی نیست. به جای آن، کیبلا فقط از چند محل تزریق کوچک و بی‌حسی موضعی استفاده می‌کند.

درمان بسیار سریع انجام می‌شود

درمان تزریقی با کیبلا در کمتر از 20 دقیقه کامل می‌شود، در مقابل لیپوساکشن گردن و لیفت غبغب که حدود چند ساعت زمان نیاز دارد.

احساس ناراحتی کم

بیماران در طول درمان و پس از تزریق با کیبلا احساس ناراحتی بسیار کمی خواهند داشت. عوارض جانبی پس از درمان بسیار کم است که شامل درد و قرمزی است که به سرعت برطرف می‌شود. در حالی که بیماران در طول لیپوساکشن و لیفت گردن و غبغب به لطف بیهوشی دردی احساس نمی‌کنند، اما تا چند روز پس از جراحی احساس درد و ناراحتی خواهند داشت.

دوران نقاهت بسیار کوتاه

بلافاصله پس از جلسه درمان، می‌توانید به فعالیت‌های عادی خود بازگردید که شامل کار کردن است. لیپوساکشن و لیفت گردن و غبغب به دوران بهبودی بیشتری نیاز دارد و در آن، بیماران می‌بایست یک تا دو هفته مرخصی از کار و فعالیت‌ عادی زندگی داشته باشند. در انتها، مدت زمان نقاهت به پیشرفت بهبودی و توصیه‌های جراح بستگی دارد.

بدون جای زخم

چون در روش درمانی کیبلا هیچ بخیه‌ای بکار نمی‌رود، هیچ دوره بهبودی جای زخمی وجود ندارد که نگران آن باشید. اگر برای تغییر حالت فک و خط گردن با روش لیفت گردن و غبغب به دلیل جای زخم قابل توجه آن تردید دارید، می‌توانید به جای آن از کیبلا استفاده کنید.

نتایج درمان دائمی است

کیبلا سلول‌های چربی را در نواحی زیر چانه از بین می‌برد. هنگامی که سلول‌های چربی مورد هدف قرار می‌‌گیرند، دوباره بازسازی نمی‌شوند به این معنی که نتیجه درمان با کیبلا دائمی است. اگر در آینده وزن شما بالاتر رود، این چربی بطور یکسان در بدن تقسیم می‌شود.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تلفنی
×ارتباط در واتساپ