آفر ویژه 10% روی تمامی خدمات برای همراهان همیشگی

مزوتراپی شکم چیست؟ لاغری شکم با مزوتراپی چگونه است؟+عکس و فیلم

یکی از روش‌ های غیرتهاجمی جدید برای کاهش وزن مزوتراپی است. مزوتراپی جایگزینی بدون جراحی برای لیپوساکشن در خانم‌ها و آقایان بوده و می‌ تواند بافت چربی و سلولیت را در بخش‌ های مختلف بدن از بین ببرد. در این روش داروهای عادی یا هومیوپاتیک در لایه‌ میانی پوست تزریق می‌ شوند تا مواد مغذی لازم به نقاط خاصی از بدن برسند. بسیاری از افراد با استفاده از این روش 5 تا 13 سانتیمتر سایز کم کرده و همچنین این روش می‌ تواند ظاهر بدن را بهبود بخشد. این روش برای افراد چاق مناسب نیست و نمی‌تواند جایگزین رژیم و ورزش مناسب شود با این حال مزوتراپی می‌ تواند چربی‌ های نامطلوب در بسیاری از نقاط بدن را حذف کرده و همچنین برای درمان سلولیت عالی خواهد بود. مزوتراپی در بین افرادی که برای کاهش وزن دچار مشکل هستند رواج زیادی دارد. این روش اثرات جادویی نداشته ولی قطعاً ارزش امتحان کردن را خواهد داشت. در ادامه به چگونگی کاهش وزن توسط این روش اشاره خواهیم کرد.

فواید مزوتراپی شکم برای لاغری


فواید مزوتراپی شکم برای لاغری

مزایای مزوتراپی برای کاهش وزن بیش از مزایای لیپوساکشن بوده و شامل موارد زیر می‌ باشد:

 • درمان بین 25 تا 60 دقیقه زمان خواهد برد.
 • عمل جراحی لازم نخواهد بود.
 • هدف قرار دادن سلولیت
 • از بین بردن چربی‌ها
 • تقویت سیستم لنفاوی
 • تقویت گردش خون در محل تزریق
 • نرم کردن و جوانسازی پوست
 • بازگشت به فعالیت‌های عادی بلافاصله پس از درمان

مزوتراپی شکم چگونه انجام می‌ شود؟


ناحیه‌ مورد درمان با استفاده از کرم بی حسی موضعی بی حس می‌ شود. پس از 30 تا 35 دقیقه ناحیه تمیز و ضدعفونی شده و تزریقات با استفاده از یک سوزن ریز یا مزوگان انجام می‌ شوند. فاصله‌ تزریقات بین 0.5 تا 2.5 سانتیمتر و عمق آنها 2 میلیمتر خواهد بود. در اثر این تزریقات تاول‌ های کوچکی بر روی پوست ایجاد شده که به سرعت از بین خواهند رفت. پس از درمان ناحیه به آرامی ماساژ داده شده و از کرم آنتی بیوتیک به همراه ضد آفتاب بر روی آن استفاده می‌شود.

لاغری شکم با مزوتراپی چند جلسه طول می‌ کشد؟


لاغری شکم با مزوتراپی چند جلسه طول می‌ کشد؟

این روش معمولاً در 3 تا 4 جلسه انجام می‌ شود. بسته به مواد مورد استفاده و وضعیت فرد ممکن است فاصله‌ بین جلسات درمانی بین 1 تا 2 هفته و یا ماهیانه باشد. تعداد جلسات مورد نیاز برای هر فرد متفاوت بوده و به سن، ناحیه‌ تحت درمان و عادات فرد (سیگار کشیدن و قرار گرفتن در معرض نور خورشید) بستگی خواهد داشت.

عوارض مزوتراپی چربی‌سوز شکم


مزوتراپی نیز همانند هر روش درمانی دیگری عوارضی را به دنبال خواهد داشت. عوارض جانبی ایجاد شده در اثر مزوتراپی معمولاً موقتی بوده و در هر فرد متفاوت هستند. برخی افراد هیچ عارضه‌ ای را تجربه نمی‌ کنند. بعضی از داروهای استفاده شده در مزوتراپی می‌ توانند باعث واکنش‌ های آلرژیک در افراد شوند. به منظور پیشگیری از این واکنش‌ ها 24 ساعت قبل از درمان ابتدا مقداری از دارو بر روی ناحیه‌ کوچکی از پوست امتحان خواهد شد. عوارض جانبی احتمالی در مزوتراپی شامل موارد زیر خواهند بود:

 • تهوع
 • استفراغ
 • اسهال
 • تورم پوست
 • حساسیت پوست
 • خارش و سوزش پوست
 • راش پوستی
 • کبودی پوست

واکنش‌ هایی مثل راش و بثورات پوستی ممکن است در افرادی با پوست حساس دیده شوند. همچنین ممکن است اسکارهای تیره رنگی در ناحیه‌ مزوتراپی ایجاد شوند.

موارد مورد توجه پس از مزوتراپی شکم


موارد مورد توجه پس از مزوتراپی شکم
تاثیر استفاده از کوکتل لاغری شکم مزولایک اسپانیا در تصویر کاملا مشهود می باشد.

پس از مزوتراپی باید به موارد زیر توجه داشته باشید. فردی که قصد انجام این روش را دارد نباید قبل از درمان از داروهای ضدانعقاد خون مثل آسپرین استفاده کند. به مدت 10 تا 15 ساعت پس از درمان نیز نباید آب به منطقه برسد. پوشیدن لباس‌ های تنگ مثل شلوار جین نیز توصیه نمی‌ شود چرا که باعث ضعف گردش خون می‌ شوند. به مدت 2 روز پس از مزوتراپی فرد نباید فعالیت فیزیکی سنگین داشته باشد و نباید از داروهای ضدالتهاب استفاده کند. قبل و بعد از مزوتراپی باید رژیم غذایی سالمی داشته باشید و از الکل، کافئین، سیگار کشیدن و غذاهای پر پروتئین دوری کنید. به منظور پیشگیری از تورم، کبودی و قرمزی ناحیه پس از درمان از کمپرس سرد استفاده کنید. ناحیه‌ تحت درمان نباید خارانده شود و یا تحت فشار قرار بگیرد. به منظور پیشگیری از عفونت تا حد امکان نباید به ناحیه‌ مورد درمان دست بزنید و قبل از دست زدن به آن لازم است تا دست‌ های خود را بشویید. ضروری است که دستورالعمل‌ های ارائه شده توسط پزشک خود را با دقت کامل رعایت کنید.

هزینه مزوتراپی شکم و پهلو


هزینه مزوتراپی شکم و پهلو

یکی از اصلی‌ ترین موارد مورد توجه هزینه‌ مزوتراپی است. این هزینه بسته به عوامل مختلفی مثل کلینیک محل درمان، پزشک، مواد مورد استفاده، تعداد جلسات، طول دوره‌ درمان، موقعیت کلینیک و شرایط آن متفاوت خواهد بود. هزینه‌ مزوتراپی با مقاصد زیبایی همیشه بیش از هزینه‌ مزوتراپی با مقاصد درمانی است. اگر مزوتراپی در کلینیک خصوصی و با مقاصد زیبایی انجام شود شرکت‌ های بیمه هزینه‌ آن را پوشش نخواهند داد. توجه کنید که انتخاب کلینیک و پزشک نباید صرفاً بر اساس میزان هزینه انجام شود و انتخاب پزشک و کلینیک معتبر برای انجام این روش اهمیت بسیار زیادی خواهد داشت. نباید برای پرداخت هزینه‌ کمتر سلامت خود را به خطر بیندازید.

مزوتراپی شکم برای چه افرادی مناسب است؟


مزوتراپی شکم برای چه افرادی مناسب است؟

اگر از نظر سلامتی مشکلی نداشته و ذخایر چربی مقاوم به رژیم و ورزش دارید شما کاندید مناسبی برای انجام مزوتراپی خواهید بود.

مزوتراپی در موارد زیر توصیه نمی‌ شود:

 • چاقی
 • سابقه‌ سرطان، مشکلات تیروئید، دیابت، بیماری‌ های قلبی و اختلالات دستگاه ایمنی و گردش خون.
 • داشتن ایمپلنت‌های فعال مثل ضربان ساز قلب، دفیبریلاتور، کاشت حلزون یا پمپ انسولین.

مزوتراپی برای بیماران صرع و بیماران دارای ایمپلنت فعال توصیه نشده و همچنین برای درمان افتادگی و شل شدگی پوست کاربردی نخواهد داشت.

سؤالات متداول


آیا لاغری شکم با مزوتراپی ماندگار است؟

نتایج درمان با مزوتراپی دائمی خواهند بود. با این حال اگر وزن خود را حفظ نکنید ممکن است چربی در نقاط دیگری از بدن شما تجمع کند که ظاهری خوشایند نخواهد داشت. رژیم غذایی مناسب به همراه یک برنامه‌ ورزشی می‌توانند نتیجه‌ ایده آل درمان را برای شما تضمین کنند.

آیا مزوتراپی شکم دوره‌ نقاهت دارد؟

از آن جایی که این روش غیرتهاجمی است معمولاً دوره‌ نقاهت نداشته و بسیاری از افراد می‌ توانند بلافاصله به فعالیت‌ های قبلی خود ادامه دهند. ممکن است برخی از افراد به دلیل تورم و درد محل تزریقات نیاز به 1 روز استراحت داشته باشند.

نتایج درمان چه زمانی دیده خواهند شد؟

معمولاً اکثر افراد پس از 2 تا 4 هفته برای جلسه‌ بعدی درمان مراجعه می‌ کنند و گرفتن نتیجه‌ مطلوب به 4 تا 6 جلسه نیاز خواهد داشت. به طور میانگین افراد پس از 2 تا 4 جلسه نتایج مطلوبی از درمان خواهند گرفت.

برای انجام مزوتراپی شکم از چه موادی استفاده می‌ شود؟

هیالورونیک اسید، ویتامین‌های مختلف، آمینواسیدها، مواد معدنی و دیگر عوامل فعال.

برای مزوتراپی شکم و پهلو کجا و به چه کسانی باید مراجعه کرد؟

مزوتراپی باید قطعاً توسط پزشک متخصص انجام شود و مراجعه به یک کلینیک معتبر اهمیت بسیار زیادی خواهد داشت. مزوتراپی نباید در کلینیک‌ های بدون مجوز برای انجام این روش انجام شود.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تلفنی
×ارتباط در واتساپ