آفر ویژه 10% روی تمامی خدمات برای همراهان همیشگی

لیفت بازو با نخ بدون جراحی: مزایا و معایب + قیمت عمل

افزایش سن و تغییرات وزن، تقریباً روی تمام قسمت‌ های بدن شما تأثیر می‌ گذارند. سفت کردن برخی از این قسمت‌ هایی که در اثر افزایش وزن دچار افتادگی شده اند، مانند بازوها، کار دشواری است. اگرچه ورزش می‌ تواند باعث تقویت و بهبود وضعیت عضلات بازو شود، اما نمی‌ تواند تأثیری روی پوست اضافی که الاستیسیته‌ خود را از دست داده، داشته باشد. در نتیجه حتی با افزایش حجم عضلات، پوست این ناحیه الاستیسیته‌ لازم برای بهبود ظاهر این قسمت را نخواهد داشت. اگر دچار مشکل شلی پوست و چربی در پشت بازوی خود هستید، لیفت بازو با نخ PDO می‌ تواند کمک کننده باشد.

مزایای لیفت بازو با نخ


مزایای لیفت بازو با نخ

لیفت بازو با نخ PDO، جاگزینی عالی و کم تهاجمی برای جراحی سنتی لیفت بازو است. این روش مزایای بسیاری دارد که عبارتند از: دوران استراحت کوتاه، عدم بروز عوارض جانبی خاص، عدم نیاز به بیهوشی. یکی از مزایای لیفت با نخ PDO، این است که این روش بدون جراحی انجام می‌ شود و تقریباً کل روند درمان به وسیله‌ پاسخ طبیعی بدن صورت می‌ گیرد. در نتیجه‌ استفاده از نخ PDO در بازو، بدن به عنوان پاسخ به درمان، کلاژن تولید می‌ کند تا جایگزین نخ شود و همانند داربستی برای لیفت ظریف بافت این ناحیه و بازگشت پوست به حالت قبل عمل کند. نخ‌ها بعد از 4-6 ماه توسط بدن شما جذب شده و بافت پوستی جدیدی باقی می‌ گذارند که ماندگاری آن محدودیتی نخواهد داشت.

لیفت با نخ چگونه انجام می‌ شود؟


برای سفت کردن بازو، بخیه‌ های ریزی با نخ جذبی پلی‌ دی‌ اکسانون زده می‌ شود که وارد پوست شده و باعث لیفت و حمایت پوست خواهد شد. کمی بعد از وارد شدن نخ PDO به بازو، بدن شروع به تولید کلاژن و بافت جدید خواهد کرد. نتیجه‌ این روند، ظاهری جوان‌ تر و سفت‌ تر است. همچنین این روش را می‌ توان همراه با سایر روش‌ ها مانند لیزردرمانی پوست و تزریقات انجام داد تا نتایج بهتری به همراه داشته باشد. ماندگاری نتایج 6 ماه الی 1 سال خواهد بود و بعد از این مدت، درمان‌ های مجدد باعث حفظ نتیجه خواهد شد.

چه انتظاراتی از لیفت بازو با نخ داشته باشیم؟


چه انتظاراتی از لیفت بازو با نخ داشته باشیم؟

روش‌ های زیادی برای لیفت بازو وجود دارد. لیفت با نخ به پزشک کمک می‌ کند تا با وارد کردن نخ با کانولا از طریق سوراخی کوچک در پوست شما، ناحیه‌ خاصی از بازو را لیفت کند. در طول این روند، دراز می‌ کشید و بازویتان کمی بالا قرار داده می‌ شود. میزان دردی که احساس خواهد شد، به آستانه‌ تحمل درد بیمار بستگی دارد، البته کمی کبودی و درد در لیفت با نخ، طبیعی است. در کل، لیفت با نخ عملی ایمن و سبک بوده و عوارض جانبی کم یا در حد صفر خواهد داشت.

کاندیدهای مناسب چه کسانی هستند؟


همه‌ افراد بالای 18سال که از شکل بازوی خود ناراضی هستند می‌ توانند درمان لیفت با نخ را انجام دهند. اما اگر شرایط خاصی داشته باشید، پزشک شما برای لیفت بازو هشدارهایی خواهد داد؛ این شرایط عبارتند از:

  • اضافه وزن شدید
  • تغییرات وزنی مکرر
  • بیماری‌ هایی که باعث اختلال در روند بهبود زخم خواهد شد.
  • سیگار کشیدن زیاد

البته بهترین راه برای آگاهی از اینکه کاندید مناسبی برای سفت کردن بازو با نخ PDO هستید یا خیر، مراجعه به پزشکی مجرب است تا پوست و چربی بازوی شما را بررسی کند.

چگونه آماده شویم؟


ابتدا باید با پزشکی معتبر و مجرب درباره‌ لیفت بازو مشورت کنید. پزشک در اولین جلسه شرایط شما را بررسی خواهد کرد. پزشک اقدامات زیر را انجام خواهد داد:

  • سوابق پزشکی شما را بررسی خواهد کرد: برای پاسخ دادن به سؤالاتی درباره‌ مشکلات پزشکی فعلی و سابق خود آماده باشید. حتماً هر دارویی که مصرف می‌ کنید یا اخیراً مصرف کرده‌ اید، از جمله داروهای بدون نیاز به نسخه و مکمل‌ های گیاهی و همچنین هر درمانی که داشته‌اید را به او بگویید.
  • معاینه‌ی فیزیکی انجام خواهد داد: برای مشخص کردن گزینه‌ های درمانی شما، پزشک نواحی زیر بازوی شما را معاینه خواهد کرد.
  • انتظارات شما را بررسی خواهد کرد: توضیح دهید که چرا می‌ خواهید لیفت بازو انجام دهید و چه ظاهری بعد از این درمان انتظار دارید.
  • اگر مواد مخدر مصرف می‌کنید به پزشکتان بگویید: سیگار کشیدن باعث کندی روند بهبود خواهد شد. اگر سیگاری هستید، پزشک توصیه خواهد کرد که قبل از عمل و حین آن سیگار نکشید.

دوران نقاهت لیفت با نخ PDO چگونه است؟


دوران نقاهت لیفت با نخ PDO چگونه است؟

با انجام لیفت، فوراً نتایجی خواهید دید اما چون تولید کلاژن 2-3 ماه زمان می‌ برد، نتایج بهتری در آینده رخ خواهند داد. بهبود کامل بعد از لیفت با نخ، بعد از 2 هفته حاصل می‌ شود. حتماً باید درباره‌ فعالیت‌ هایی که نباید در طول بهبود بافت انجام دهید با پزشکتان مشورت کنید؛ مثلاً ممکن است پزشکتان توصیه کند که از ورزش‌ های سنگین خودداری کنید. عمدتاً باید چند هفته مراقب باشید، اما فعالیت‌های عادی و سبک را می‌توانید بلافاصله از سر گیرید. از هر کاری که باعث کشیده شدن یا جابه‌جایی نخ‌ها قبل از تثبیت شدن در بافت خواهد شد، خودداری کنید. پیشنهاد می‌ کنیم اگر کار مهمی دارید که باید انجام شود، برای لیفت با نخ طوری برنامه‌ ریزی کنید که دوران نقاهت آن تداخلی با کارتان نداشته باشد.

عوارض جانبی و معایب لیفت با نخ PDO


در کل لیفت با نخ PDO ایمن بوده و درمانی سبک است که استراحت لازم ندارد و شما می‌توانید بلافاصله فعالیت‌ های روزمره‌ خود را انجام دهید. همچنین نخ‌ ها توسط بدن خود به‌ خود و کامل جذب شده و هیچ نشانه‌ ای از این عمل باقی نخواهد ماند. بعد از تکمیل درمان، احساس سفتی، کمی تورم، قرمزی، کبودی و التهاب خواهید داشت؛ شما یک عامل خارجی را به بافت‌ بدن خود وصل کرده‌ اید و این احساسات کاملاً طبیعی هستند. این احساسات و تورم، طی چند روز با بهبود بافت و عادت به شرایط جدید، برطرف خواهند شد. برخی افراد می‌ گویند که یکی از معایب این درمان این است که برای حفظ نتیجه‌ مدنظر باید این درمان را تکرار کرد، اما تقریباً همه‌ درمان‌ها، چه جراحی و چه غیرجراحی، نیازمند مراقبت و تکرار هستند. در لیفت با نخ PDO، تکرار جلسات درمان در مقایسه با مزایایی که این درمان دارد، قابل چشم‌ پوشی هستند.

هزینه‌ لیفت با نخ PDO


هزینه‌ این درمان به عوامل مختلفی بستگی دارد. موقعیت جغرافیایی یکی از عواملی است که می‌تواند هزینه‌ درمان را تحت تأثیر قرار دهد. مثلاً در آمریکا، هزینه‌ درمان با نخ PDO، 700-4500 دلار است و در انگلستان این هزینه 800-2400 پوند است.

یکی دیگر از عوامل تأثیرگذار، دستمزد پزشک است. پزشکانی که تجربه‌ بیشتری در درمان‌ ها و جراحی‌ های زیبایی دارند، معمولاً بیشتر از پزشکان معمولی پول می‌ گیرند. تجهیزات پزشک و وسایل کلینیک هم از دیگر از عوامل تأثیرگذار در دستمزد پزشک هستند. کیفیت نخ‌ها، آخرین و شاید مهم‌ ترین عامل تأثیرگذار در هزینه است. نخ‌ های با کیفیت‌ تر، گران‌ تر و کمیاب‌ ترند و درنتیجه می‌ توانند تأثیر مستقیمی در هزینه‌ درمان داشته باشند.

سؤالات متداول


ماندگاری لیفت بازو با نخ چقدر است؟

باید توجه داشت که اگرچه هیچ کدام از روش‌های لیفت نتایج دائمی ندارند، اما ماندگاری نتایج لیفت با نخ معمولاً 1-3 سال خواهد بود.

آیا لیفت بازو با نخ به صرفه است؟

لیفت با نخ می‌ تواند بازو را به جای آویزان شدن، تا نزدیکی استخوان بکشد و لیفت کند. لیفت با نخ، بدون نیاز به جراحی باعث جوانی ظاهر شده که با توجه به هزینه، می‌ تواند برای زنان و مردان به صرفه باشد.

لیفت بازو با نخ چقدر درد دارد؟

لیفت با نخ یکی از روش‌ های کم خطر بوده و تقریباً بدون درد است.

بعد از لیفت بازو با نخ چگونه بخوابیم؟

به پهلو خوابیدن یا حتی روی شکم خوابیدن، باعث فشار بر بازو خواهد شد. تقریباً تا یک هفته بعد از عمل لیفت با نخ از اینگونه خوابیدن اجتناب کنید. طاقباز بخوابید و دستانتان را در کنار بدنتان قرار دهید تا تورم بعد از لیفت با نخ به حداقل برسد.

دوران نقاهت لیفت با نخ چقدر طول می‌ کشد؟

لیفت با نخ درمانی کم خطر بوده و دوران نقاهت کوتاهی دارد. می‌توانید بعد از 1-2 هفته فعالیت روزانه‌ی عادی خود را از سر گیرید.

آیا وجود نخ‌ ها را در بازو احساس خواهید کرد؟

برخی بیماران، مخصوصاً آن‌هایی که پوستشان نازک است، اگر ناحیه‌ درمان را کمی فشار دهند، نخ‌ها را احساس خواهند کرد. اما نخ‌ها به مرور زمان جذب شده و حتی اگر بعد از درمان آن‌ها را احساس می‌ کردید هم بعد از مدتی نمی‌ توانید احساسشان کنید.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تلفنی
×ارتباط در واتساپ