تزریق ژل گونه برای زیبایی و رفع چین و چروک

۱۷ اسفند ۱۴۰۰

لیفت گونه با فیلرها یکی از محبوب ترین درمان های زیبایی حال حاضر است. فیلرهای گونه کمک می کند تا بدون جراحی و با کمترین زمان استراحت، گونه هایی برجسته داشته باشید. در حین فرایند پر کردن خطوط و چروک های ریز، می توانید با حجم دادن به گونه ها، آن ها را لیفت کنید.

ژل های تزریقی گونه چیست؟


تزریق ژل گونه، راهی غیر جراحی برای لیفت و برجسته کردن گونه هاست. این ژل ها با حجم دادن به گونه ها، باعث لیفت و برجستگی گونه ها می شود. این ژل ها از هیالورونیک اسید تشکیل شده که نوعی قند طبیعی است که در بافت همبند پوست وجود دارد. عملکرد اصلی آن حفظ آب است که با این کار به پر کردن پوست و آبرسانی به آن کمک می کند. با تزریق این ژل ها به گونه، ابعاد گونه ها بهتر می شود و باعث می شود که گونه ها حجیم تر و متوازن دیده شوند.

 

فیلرهای تزریق گونه

 

فیلرهای گونه چگونه باعث لیفت می شود؟


تزریق ژل گونه با برجسته کردن و شکل دادن به گونه ها، باعث لیفت می شود. گونه های برجسته نشانه ی جوانی است؛ با افزایش سن چربی، کلاژن و الاستین پوست کم شده و باعث شلی و افتادگی گونه ها می شود. لاغر شدن صورت هم می تواند باعث این امر شود.

هیالورونیک اسید، علاوه بر پر کردن پوست و بهبود شلی آن آب از دست رفته را هم جبران می کند و باعث لیفت کل صورت می شود؛ در نتیجه گونه ها برجسته می شود. گونه های پرتر و برجسته تر، صورت را متوازن تر کرده و ظاهر بد به وجود آمده از لاغری و از دست دادن چربی را بهبود می بخشد.

لیفت گونه با فیلر چگونه است؟


ژل های هیالورونیک اسید، با تزریق در زیر استخوان گونه، باعث لیفت گونه می شود. برای بسیاری از مراجعین، به دلیل وجود بی حس کننده در این ژل ها، این درمان کاملاً بدون درد است. با این حال بعضی از مراجعین هم قبل از درمان، از کرم بی حس کننده استفاده می کنند؛ در این مورد، پزشک شما 5 تا 10 دقیقه بعد از استعمال کرم، تزریق را انجام خواهد داد.

با توجه به نیاز شخصی که در جلسات مشاوره مشخص می شود، پزشک می تواند در چند ناحیه از گونه تزریق را انجام دهد تا نتایج مد نظر حاصل شود. وقتی که ژل گونه به بالای استخوان گونه تزریق شود، باعث زیاد برجسته شدن می شود. با این حال می توان ژل را به لایه های چربی ناحیه ی زیر مالار گونه هم تزریق کرد تا به نواحی لاغر شده حجم دهد و خطوط خنده ی ریز را هم از بین ببرد.

معمولاً عمل تزریق، بیست تا سی دقیقه طول می کشد و لیفت گونه از همان لحظه مشهود خواهد بود. معمولاً یک یا دو روز طول می کشد تا ژل کاملاً فرم بگیرد؛ در این مدت باید از هر گونه فعالیت سنگین خودداری کنید.

دلایل اصلی که افراد ژل گونه تزریق می کنند


 • از دست دادن حجم به دلیل افزایش سن: گونه هایی که برجسته نیستند یا خیلی لاغرند. به این خاطر که آن ها ظاهر جوان و سالم صورت را از دست داده اند. حجم دادن به گونه ها با ژل، باعث می شود صورت ظاهر بهتری پیدا کند.
 • خطوط خنده ی واضح: خطوط خنده، خطوط پرانتز مانندی است که از کنار بینی تا لب دیده می شود. با افزایش سن حجم و سفتی پوست کم شده و باعث خطوط خنده ی عمیق می شود. این امر یکی از بزرگ ترین نارضایتی های حال حاضر است.
 • افزایش زیبایی: ممکن است دیده باشید که افراد زیادی که هنوز علائم پیری در آن ها دیده نمی شود (20 تا 30 ساله) هم فیلر گونه تزریق می کنند. دلیل آن فقط زیباییست و می خواهند صورت زاویه دارتر شود.

بهترین ژل ها برای لیفت گونه


فیلرهای مختلفی برای لیفت گونه وجود دارد؛ اما فقط تعدادی از آن ها نتایج خوبی دارند. سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) ژل های ژوویدرم و رستیلن را تائید کرده است. مثلاً ژوویدرم ولوما و رستیلن لیفت بهترین ژل ها برای تزریق در گونه هستند. دلیل برتری آن ها مدت ماندگاری و قدرت بالایشان است. علت لیفت بهترشان هم چسبندگی بالایشان است که این نکته همیشه باید در لیفت گونه مد نظر قرار گیرد. غلظت آن ها باعث می شود که گونه حمایت شود و ساختار زیبایی پیدا کند و در عین حال ظاهری طبیعی داشته باشد. این ویژگی بر خلاف فیلرهای قوی تری ست که گاهی اوقات باعث زاویه دادن بیش از حد به گونه ها می شود.

مزایای تزریق ژل گونه


تزریق ژل گونه مزایای زیادی دارد که مهم ترین آن ها عبارتند از:

نتایج فوری و مشهود

به محض این که فیلر تزریق شود، بهبود شکل صورت آشکار خواهد شد. بر خلاف روش های غیرتهاجمی دیگر، در این روش نیازی نیست منتظر بمانید تا نتیجه را ببینید. به محض تزریق فیلر، فوراً آن ناحیه حجیم شده و چین و چروک ها هم از بین می روند. چون فیلر زیر فرم خواهد گرفت، نتیجه ی نهایی بعد از چند روز مشخص خواهد شد.

اگر بهبود ظاهری سریعی نیاز دارید، فیلرها بهترین گزینه برای شماست.

دوره نقاهت و استراحت ندارد 

بنابر تعداد تزریق هایی که در یک نوبت انجام می دهید، تزریق می تواند حداقل در ده دقیقه انجام شود. یعنی می توانید در زمان استراحت بعد از نهار این کار را انجام دهید و به زندگی عادی خود ادامه دهید.

این فرایند غیر تهاجمی نیازی به استراحت ندارد؛ چون جراحی نیست و این به این معنی ست که جای زخم و اسکاری هم باقی نخواهد ماند.

ممکن است بعد از تزریق کمی تورم مشاهده شود که طی چند روز با فرم گیری ژل، بهبود خواهد یافت.

کم خطر بودن

فیلرها قرمزی، تورم و کبودی در ناحیه ی تزریق ایجاد می کنند که این عوارض جانبی با گذشت چند روز از بین خواهد رفت. عارضه ی دیگر عدم تقارن صورت است که در آن یک طرف صورت اندکی با طرف دیگر تفاوت دارد. این مورد به مهارت و تخصص شخصی که تزریق فیلر را برایتان انجام می دهد، بستگی دارد.

پزشکان ما در «خانواده ی سلامت کلیولند» متبحرند و تضمین می کنند که نیازی نیست نگران این مورد باشید.

عوارض حاد در فیلرهای صورت نادرند. بهترین نتایج زمانی حاصل می شود که این کار توسط پزشک متخصص زیبایی انجام شود که عوامل خطر را می داند و میتواند عوارض احتمالی به وجود آمده را برطرف کند.

نتایج با ماندگاری بالا 

ماندگاری، به نوع ژلی که استفاده می شود، ناحیه ی تزریق و شرایط مراجعه کننده بستگی دارد. فیلرهای طبیعی می توانند 6 تا 18 ماه و برخی فیلرهای مصنوعی می توانند تا چندین سال ماندگاری داشته باشند.

اگر برای اولین بار این کار را انجام می دهید، ممکن است ژل هایی با ماندگاری کمتر را ترجیح دهید تا ببینید ظاهر جدید خود را می پسندید و می توانید با آن کنار بیایید یا می خواهید که در جلسات بعد، تزریق در ناحیه ی دیگری انجام شود.

ژل های با ماندگاری بالا، زمانی مناسب است که درباره ی ظاهری که قرار است داشته باشید، مطمئن هستید.

مزایای پوستی 

اکثر ژل ها دارای ترکیبات طبیعی پوست هستند که برای پوست مفید است و این امر افرادی را که می خواهند تزریق انجام دهند ترغیب می کند.

هیالورونیک اسید موجود در فیلرها، ماده ای طبیعی در پوست است؛ در نتیجه، وقتی که تزریق می شود حس طبیعی خواهد داشت.

افزایش کلاژن 

آخرین مورد این که، فیلرهای تحریک کننده ی زیستی مانند: رادیس و اسکالپترا، کلاژن سازی طبیعی پوست را تحریک می کند.

یکی از دلایل اصلی پیری پوست با افزایش سن، کاهش کلاژن سازی است. این امر با قرار گرفتن زیاد در نور خورشید تسریع می شود.

کلاژن یکی از مهم ترین مواد موجود در پوست است. وقتی که کلاژن کاهش یابد، علائم پیری آشکارتر خواهد بود. این علائم شامل زبری پوست و چروک است.

پر شدن صورت

با افزایش سن، پوست کلاژن و چربی خود را از دست می دهد؛ به عبارت دیگر چاقی جوانی خود را از دست می دهد.

با از دست دادن ظاهر سالم و جوان، با چاله ها و چروک های آشکاری در صورت مواجه خواهید شد که علامت پیری است. خوشبختانه، فیلرها کمک می کنند تا با پر کردن صورت، با این مشکل مقابله کنند.

افزایش اعتماد به نفس 

فیلرها، به طوری که خیلی مشخص نباشد، ظاهر شما را بهتر می کنند. زمانی که مطب را ترک می کنید، ظاهر کاملاً دگرگون شده ای ندارید. ابعاد صورتتان مشخصتر و پوستتان نرم تر خواهد شد.

با کمک متخصصین زیبایی باتجربه ی ما، نتایج طبیعی و عالی خواهید گرفت.

مراقبت های بعد از تزریق ژل گونه


24 تا 48 ساعت بعد از تزریق، در معرض نور مستقیم آفتاب قرار نگیرید و فعالیت بدنی شدید و سنگین هم نداشته باشید. به ناحیه ی تزریق دست نزنید و آنجا را تمیز نگه دارید. اگر درد دارید، می توانید استامینوفن مصرف کنید یا روی ناحیه کیسه ی یخ بگذارید.

نتایج تزریق ژل گونه 

نتایج تزریق ژل، باید طبیعی و ملایم باشد. بعضی از درمان ها، مثل ژل هیالورونیک اسید، نتیجه را فوراً مشخص خواهد کرد. در درمان های دیگر، چند روز طول می کشد تا نتیجه مشخص شود.

 

نتایج تزریق ژل گونه

 

ایمن بودن و عوارض جانبی تزریق ژل گونه


عموماً مواد موجود در ژل ها ایمن است و خطر ایجاد عوارض جانبی کم است. عوارض جانبی شدید نیستند و در عرض چندین روز برطرف خواهد شد.

 

نتایج تزریق ژل گونه

 

کبودی، خونریزی و تورم

کمی کبودی، خونریزی، تورم و قرمزی بعد از تزریق فیلر گونه طبیعی است. اگر داروی رقیق کننده ی خون مصرف می کنید یا خونریزی دارید، خطر ایجاد این عوارض جانبی بیشتر خواهد بود. همچنین ممکن است پس از تزریق، واکنش حساسیتی نشان دهید.

عوارض جانبی نادر فیلرهای گونه 

برخی افراد ممکن است با عوارض جانبی نادر مواجه شوند یا نتیجه معکوس بگیرند. این عوارض عبارتند از:

 • واکنش آلرژیک به مواد موجود در فیلر یا لیدوکائین، که با گرفتن تست حساسیت قبل از تزریق می توان از این مورد جلوگیری کرد.
 • عفونت که با رعایت بهداشت پوست می توان از آن جلوگیری کرد.
 • آسیب عصبی در اثر تزریق به ناحیه ی نادرست که می تواند موجب درد یا بی حسی شود.
 • آسیب پوستی در اثر روش نادرست تزریق؛ تزریق فیلر در ناحیه ی نادرست می تواند باعث آسیب به پوست یا نکروز (بافت مردگی) شود.
 • نتایج زیبایی نامطلوب شامل: توده، برجستگی یا عدم تقارن (معمولاً به دلیل بی تجربگی پزشک اتفاق می افتد)
 • نکروز (بافت مردگی) یکی از بدترین عوارض فیلر می باشد. خوشبختانه احتمال اتفاق این عارضه بسیار کم است. این اتفاق، زمانی رخ می دهد که ژل اشتباهاً به داخل رگ تزریق می شود و جلوی جریان خون را می گیرد و باعث مرگ بافت در آن ناحیه می شود.

مشکلات تزریق فیلرهای گونه

برای جلوگیری از مشکلات تزریق فیلر گونه مانند تزریق بیش از حد (گونه ی سنجابی و صورت بالشی) حتماً برای تزریق به متخصص مراجعه کنید. چون ژل ها پایدارند، استفاده از ژل های بر پایه ی هیالورونیک اسید، به جلوگیری از ایجاد عوارض جانبی کمک می کند.

ژل های بر پایه ی هیالورونیک اسید، در صورت عدم رضایت از نتیجه، قابل بر گرداندن هستند. از بین بردن برخی از فیلرها دشوار است و ممکن است به جراحی نیاز داشته باشد.

جایگزین ها


تزریق فیلر گونه برای همه مناسب نیست. اگر کاری که فیلرهای گونه می کنند را دوست ندارید، پول ندارید یا به دنبال درمان دائمی تری هستید، نیاز به چندین جلسه تزریق ندارید؛ بلکه می توانید از جایگزین ها استفاده کنید.

ماسک ها و کرم های موجود در بازار 

ماسک ها و کرم هایی در بازار وجود دارند که می توانند پوست را پرتر و سفت تر کنند. از محصولاتی استفاده کنید که سرم غلیظ هیالورونیک اسید، رتینوئید و پپتید دارند و استعمال آن ها روی پوست، به پر شدن پوست کمک می کند. کرم ها و سرم ها قدرت و ماندگاری تزریق را ندارند؛ اما مقرون به صرفه اند و عوارض جانبی کمتری دارند.

در بین ماسک های سفت کننده ی پوست، ماسک زغال و لایه بردار مناسبند؛ که پوست را سفت می کند و خطوط ظریف، منافذ و چروک ها را نیز کم می کند.

روش های کشیدن پوست یا جراحی لیفت صورت

اگر می خواهید چروک های عمیق را برطرف کنید یا کارهای دیگری در ناحیه ی گونه انجام دهید، روش های سفت کردن پوست لازم است. برخی از این روش ها عبارتند از:

 • لیزر ساینده ی بازسازی کننده ی پوست
 • لیزر غیر ساینده ی بازسازی کننده ی پوست
 • سفت کردن پوست با امواج رادیویی (آر اف)
 • سفت کردن پوست با اولتراسوند

جراحی های لیفت صورت در موارد حادتر استفاده می شود و ماندگار ترند. با این حال گران ترند و عوارض جانبی بدتری دارند.

سؤاالات متداول


آیا فیلر گونه درد دارد؟

گرچه ممکن است کمی ناراحتی یا درد حس شود، اما همراه اکثر ژل ها درون سرنگ لیدوکائین هست که کمک می کند درد کمتری داشته باشد.

هزینه ی فیلرهای گونه چقدر است؟ 

هزینه ی این کار، به نوع فیلر، تعداد سی سی، میزان دستمزد و محل بستگی دارد. مثلاً اگر برای هر گونه یک سرنگ لازم باشد، هزینه ی یک سرنگ را دو برابر کنید و بقیه ی هزینه ها مثل دستمزد را به آن اضافه کنید.

چقدر طول می کشد تا نتیجه مشخص شود و ماندگاری آن چقدر خواهد بود؟ 

بلافاصله بعد از تزریق نتایج مشخص خواهد بود؛ گرچه کم کم در عرض 2 تا 4 هفته ای که ماندگاری دارد، بهتر خواهد شد.

مقالات مرتبط

مشاوره تلفنی