تزریق ژل ژوویدرم برای برجسته‌سازی گونه، حجم دهی لب و رفع چین و چروک

۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱

ژل ژوویدرم یک فیلر تزریقی است که حاوی هیالورونیک اسید یک قند پیچیده طبیعی است که خاصیت ارتجاعی پوست را تقویت می‌کند و ظاهری صاف ایجاد می‌کند. ژل ژوویدرم ماده زیست سازگار است و مکمل هیالورونیک اسید طبیعی بدن است که با افزایش سن کاهش می‌یابد. ژل ژوویدرم با لیدوکائین، یک بی‌حس کننده رایج تزریق می‌شود، بنابراین در طول درمان راحت خواهید بود.

ژل تزریقی ژوویدرم، یکی از جدیدترین پرکننده‌های هیالورونیک اسید تایید شده توسط سازمان غذا و دارو است، که به پرکردن خطوط یا چین و چروک‌های ناشی از پیری، افزایش حاشیه لب و اندازه و شکل لب‌ها و همچنین به حداقل رساندن ظاهر برخی آکنه‌ها و اسکارهای جراحی کمک می‌کند. قرارگیری و مقدار صحیح پرکننده‌های پوستی ظاهری شاداب‌تر و جوان‌تر ایجاد می‌کنند.

سایر درمان‌های موجود که از هیالورونیک اسید استفاده می‌کنند عبارتند از تزریق بلوترو، تزریق پرلان و تزریق رستیلن. جراح پلاستیک می‌تواند شما را در مورد اینکه کدام یک از این پرکننده‌ها برای شما بهتر است، راهنمایی کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ی تزریق ژل ژوویدرم و یا برای رزرو نوبت در مطب دکتر الناز احمدی متخصص پوست و مو، با شماره تلفن 02122026697 تماس حاصل فرمایید.

انواع ژل ژوویدرم


خانواده پرکننده‌های ژوویدرم شامل اولترا ژوویدرم، اولترا ژوویدرم پلاس، ژوویدرم ولوما، ژوویدرم ولوما XC و ژوویدرم ولور XC می‌باشد. علامت XC نشان می‌دهد که ژل در آزمایشگاه سنتز شده است تا شامل بی‌حس کننده‌های موضعی مانند لیدوکائین برای کاهش درد در طول تزریق شود. هر کدام از این پرکننده‌ها تخصص متفاوتی دارند.

 

اولترا ژل ژوویدرم

 

اولترا ژوویدرم و اولترا ژوویدرم پلاس

ژل اولترا ژوویدرم و اولترا ژوویدرم پلاس نسبت به فیلرهای صورت مشابه به طور موثرتری در بافت صورت پخش می‌شود و برای درمان چین و چروک‌های عمیق، چین‌های بینی، خطوط ماریونت و بزرگ کردن لب‌ها و گونه‌ها گزینه ایده‌آلی است. این دو نوع ژل پس از تزریق، نسبت به سایر پرکننده‌ها آب بیشتری جذب می‌کند که می‌تواند باعث تورم شدیدتر شود (یکی از دلایلی که برای ناحیه ظریف چشم توصیه نمی‌شوند).

از آنجایی که ژل اولترا ژوویدرم پلاس دارای اندازه ذرات بزرگتر از ژل اولترا ژوویدرم است، برای نفوذ عمیق‌تر عالی است و نتایج طولانی‌تری دارد. ژل اولترا ژوویدرم 6 تا 9 ماه دوام دارد در حالی که ژل اولترا ژوویدرم پلاس 9 تا 12 ماه دوام دارد.

ژوویدرم ولوما XC

آیا گونه‌هایتان تو رفته به نظر می‌رسند؟ ژل ژوویدرم ولوما XC ضخیم‌ترین و قوی‌ترین ژل از خانواده پرکننده‌های ژوویدرم است که به طور خاص برای درمان ناحیه گونه برای اصلاح کاهش حجم ناشی از افزایش سن در بزرگسالان ۲۱ تا ۶۵ ساله مورد استفاده قرار می‌گیرد. این درمان ضد پیری ظاهری لیفت شده، جوان و جذاب را در ناحیه گونه باز می‌گرداند.

ژوویدرم ولور XC

آیا از علائم و نشانه‌هایی که باعث پیر جلوه دادن شما می‌شوند ناراضی هستید؟ ژوویدرم ولور XC برای درمان خطوط ماریونت، چین‌های بینی و خطوط لبخند و در عین حال حفظ حالت طبیعی ظاهر بیمار عالی است. این پرکننده دارای اندازه ذرات متوسطی است که باعث می‌شود نسبت به سایر پرکننده‌ها کمتر پخش شود، اما اجازه می‌دهد تا عمیق‌تر به لایه پوست تزریق شود تا نتایج ماندگاری بیشتری داشته باشد- معمولا نتایج تا 18 ماه ماندگاری دارند.

ژوویدرم ولبلا XC

ژوویدرم ولبلا XC، بهترین و قابل پخش ترین ژل، برای پرکردن خطوط ظریف و جزئیات، مانند ناحیه ظریف لب و ناحیه چشم، به خوبی عمل می‌کند. خطوط پنجه کلاغی را صاف و لب‌ها را بزرگ می کند و نتایج آن تا 1 سال ماندگاری دارد.

یک متخصص پوست دارای مجوز، نسبت به اهداف کلی زیبایی، نوع پوست و ترجیحات شخصی شما، می‌داند که کدام پرکننده پوستی صورت را انتخاب کند. گاهی اوقات ترکیبی از فیلرهای خانواده ژوویدرم بهترین راه برای به دست آوردن رضایت بخش‌ترین و ماندگارترین نتایج است.

چه چیزی ژل تزریقی ژوویدرم را از سایر فیلرهای پوستی متمایز می‌کند؟


فرآیند تولید منحصر به فرد، اسید هیالورونیک ساختار شبکه‌ای را با غلظت بالایی به منظور دستیابی به نتایج طولانی مدت فراهم می‌کند. همچنین یک ژل با غلظت روان ایجاد می‌کند که به راحتی در پوست جریان می‌یابد و ظاهر و احساسی صاف و طبیعی را ارائه می‌دهد. سایر فیلرهای پوستی هیالورونیک اسید که در حال حاضر در بازار موجود است از ژل‌های با غلظت دانه‌ای ساخته شده‌اند؛ و ژل تزریقی ژوویدرم اولین پرکننده پوستی هیالورونیک اسید است که ایمنی و اثربخشی خود را در بیماران رنگین پوست نشان داده است.

اسید هیالورونیک چیست؟

اسید هیالورونیک یک ماده طبیعی است که در تمام پستانداران یافت می‌شود و به آبرسانی و حجم دادن به پوست شما کمک می‌کند. علاوه بر استفاده از آن به عنوان یک درمان زیبایی، اسید هیالورونیک بیش از 20 سال است که برای تزریق به مفاصل آرتروز برای کمک به حرکت و همچنین برای جراحی‌های چشم و ترمیم زخم مورد استفاده قرار می‌گیرد.

اسید هیالورونیک متقاطع یا پیوند یافته چیست؟ 

اسید هیالورونیک ” پیوند نیافته” در شکل طبیعی خود در حالت مایع است. پیوند فرآیندی است که از طریق آن اسید هیالورونیک به یک محصول ژل تبدیل می‌شود که می‌تواند برای نتایج طولانی مدت به پوست تزریق شود.

در طول روند عمل


اولین قدم این است که برای مشاوره در مورد تاریخچه پزشکی، نگرانی‌ها و درمان، با یک پزشک معتبر در زعفرانیه مشورت کنید. اگرچه درمان کم تهاجمی است، اما ممکن است کمی ناراحتی به همراه داشته باشد.

ممکن است یک کرم موضعی یا بی حس کننده لیدوکائین در محل تزریق و به دنبال آن الکل یا ضد عفونی کننده استفاده شود. پزشک با علامت گذاری ناحیه مورد نظر با قلم، محل تزریق را مشخص می‌کند، سپس با استفاده از یک سرنگ آماده پر از ژل ژوویدرم، را آرامی در ناحیه مورد نظر تزریق را انجام می‌دهد. برای اطمینان از توزیع یکنواخت ژل، ناحیه تحت درمان ماساژ داده می‌شود.

درمان حدود 30 دقیقه به طول می‌انجامد. ممکن است تا 2 هفته از کار افتادگی وجود داشته باشد زیرا کبودی به آرامی محو می‌شود.

نکات پس از درمان


می‌توانید رژیم مراقبت از پوست خود را ادامه دهید و یک روز بعد از تزریق آرایش کنید. برخی از بیماران پس از چند ماه نیاز به یک جلسه تمدید دارند، اما هر بیمار متفاوت است. برنامه درمانی شما در طول مشاوره مورد بحث قرار خواهد گرفت و ممکن است لازم باشد منتظر بمانید و ببینید که ناحیه مورد نظر چقدر ژل تزریقی را می‌پذیرد.

  • به مدت 24 ساعت اول پس از درمان، به منظور کاهش خطر عوارض، بیماران باید از ورزش شدید، قرار گرفتن در معرض آفتاب یا گرمای بیش از حد و مصرف الکل خودداری کنند.
  • چند ساعت اول پس از تزریق از تکان دادن بیش از حد صورت خودداری کنید.
  • 24 ساعت اول پس از تزریق، از مالیدن یا ماساژ دادن ناحیه خودداری کنید.
  • از مصرف ویتامین E، روغن ماهی، جینسینگ، سیر و جینکو خودداری کنید.

ماندگاری ژل ژوویدرم چقدر است؟


ژوویدرم اولین و تنها پرکننده هالورونیک اسید مورد تایید سازمان غذا و دارو است که با درمان چین و چروک‌های متوسط ​​تا شدید صورت مانند خطوط پنجه کلاغی، خطوط عمودی لب، خطوط گوشه و ماریونت و خطوطی که در اطراف بینی و دهان شما ظاهر می‌شوند، نتایجی طبیعی را ارائه می‌دهد که با 1 جلسه درمان تا 1 سال ماندگاری دارد. اکثر بیماران در درمان اولیه به نتیجه مطلوب دست می‌یابند.

 

ماندگاری ژل ژوویدرم

 

خطرات ژل تزریقی ژوویدرم XC

هر تزریقی خطر عفونت را به همراه دارد. اگر عوارض جانبی پرکننده پوستی ژوویدرم بیش از 30 روز طول بکشد، از پزشک خود بپرسید که آیا می‌توانید از آنتی بیوتیک‌ها، استروئیدها یا هیالورونیداز، آنزیمی که هالورونیک اسید را تجزیه می‌کند، استفاده کنید.

برخی از بیماران قرمزی، تورم، درد، حساسیت به لمس، سفتی، توده یا برآمدگی، کبودی، تغییر رنگ و خارش را در محل تزریق تجربه می‌کنند. اکثر عوارض جانبی خفیف یا متوسط ​​هستند و در عرض 2 تا 4 هفته از بین می‌روند. اگر دچار کبودی یا تورم شده‌اید، کافی است در چند روز اول در ناحیه مورد نظر از یخ استفاده کنید. برای سر درد یا درد، از تیلنول یا موترین استفاده کنید (از داروهای رقیق کننده خون مانند آسپرین و ایبوپروفن خودداری کنید). در صورت قرمزی، جوش یا خارش می‌توان از بنادریل استفاده کرد. توده‌ها یا برجستگی‌های زیر پوست در محل تزریق کاملا طبیعی هستند. این ناحیه را با فشار ثابت به مدت 2 دقیقه حدود 4 تا 5 بار در روز ماساژ دهید تا حدود 1 هفته بعد این برجستگی‌ها از بین بروند.

در صورتی که از نتایج ژوویدرم ناراضی هستید، می‌توانید درمان را با تزریق هیالورونیداز که هالورونیک اسید را حل می‌کند، بی‌اثر کنید. نتایج در عرض چند ساعت ظاهر می‌شود.

پزشک چه اقدامات احتیاطی را باید توصیه کند؟


  • در 24 ساعت اول پس از درمان، ورزش شدید و قرار گرفتن در معرض آفتاب یا گرمای شدید را به حداقل برسانید. قرار گرفتن در معرض هر یک از اینها ممکن است باعث قرمزی، تورم و یا خارش موقت در محل تزریق شود.
  • اگر باردار هستید یا در دوران شیردهی هستید به پزشک خود اطلاع دهید. ایمنی این محصولات برای استفاده در دوران بارداری یا شیردهی مورد بررسی قرار نگرفته است.
  • اگر سابقه اسکار بیش از حد (اسکارهای ضخیم و سفت) یا اختلالات رنگدانه دارید، پزشک خود را از این موضوع مطلع کنید. ایمنی محصولات ژوویدرم در این بیماران مورد مطالعه قرار نگرفته است و ممکن است منجر به اسکار اضافی یا تغییر در رنگدانه شود.
  • اگر تحت درمان برای کاهش پاسخ ایمنی بدن (درمان سرکوبگر ایمنی) هستید، به پزشک خود اطلاع دهید. استفاده از این روش درمانی ممکن است منجر به افزایش خطر عفونت شود.
  • اگر از موادی مانند آسپرین، ایبوپروفن یا سایر رقیق‌کننده‌های خون استفاده می‌کنید که می‌توانند خونریزی را طولانی‌تر کنند، قبل از درمان به پزشک خود اطلاع دهید؛ مانند هر تزریق دیگری، این درمان نیز ممکن است منجر به افزایش کبودی یا خونریزی در محل تزریق شود.
  • بیمارانی که آسیب پوستی را در نزدیکی محل تزریق تجربه می‌کنند ممکن است در معرض خطر بیشتری برای عوارض جانبی باشند.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تلفنی