آفر ویژه 10% روی تمامی خدمات برای همراهان همیشگی

تخصصی ترین مرکز تزریق فیلر باسن و اندام

از بین بردن خط خنده با تزریق بوتاکس، ژل، لیفت با نخ و فیلر

۱۱ تیر ۱۴۰۱

گاهی اوقات هنگامی که مقابل آینه می‌ایستیم و صورت خود را بررسی می‌کنیم شاهد چین و چروک و خطوط جدیدی هستیم. یکی از رایج ترین انواع چروک و خطوط صورت خط لبخند نام دارد که اصطلاحاً به آن خط خنده نیز می‌گویند. خط لبخند و خط خنده و ضرورتا به علت بالا رفتن سن به وجود نمی‌آیند اما ظاهر نامطلوبی را ایجاد می‌کنند که باعث ناراحتی اکثر بانوان خواهند شد. خوشبختانه روش‌های متعددی برای از بین بردن خطوط صورت وجود دارد. با ما همراه باشید تا اطلاعات بیشتری را در اختیار شما قرار دهیم.

گاهی اوقات خط خنده حتی در دوران جوانی نیز خود را نشان می‌دهد و هیچ مسئله غیر طبیعی در ارتباط با این خطوط وجود ندارد اما می‌‌توان به کمک روش‌های متعدد به کاهش ظاهر آنها کمک کرد. دکتر الناز احمدی در کلینیک زیبایی زعفرانیه می‌‌تواند در این راستا به شما کمک کند. انتخاب بهترین روش درمانی موجود به هدف شما از درمان و عمیق بودن خطوط صورت بستگی دارد. شما باید در طول روز از پوست خود مراقبت کنید، رژیم غذایی متعادلی داشته باشید، از استعمال دخانیات خودداری کنید، به پوست خود آبرسانی کنید، و به طور کل مراقب سلامت عمومی خود باشید.

خط خنده چیست؟


خط لبخند و خط خنده دو عبارتی هستند که برای توصیف خطوط اطراف دهان و بینی به کار می‌روند. این خطوط از اطراف بینی شروع می‌‌شوند و تا اطراف دهان امتداد پیدا می‌‌کنند و معمولاً هنگامی که شما لبخند می‌زنید بیشتر جلب توجه می‌کنند. در مواردی که این خطوط عمیق شده ‌اند حتی در حالت عادی نیز دیده می‌‌شوند. خط خنده معمولاً یکی از علائم طبیعی پیری است اما از آنجایی که یک پدیده طبیعی محسوب می‌شود جای نگرانی ندارد. اگر از ظاهر خط ‌خنده خود ناراحت هستید می‌‌توانید از روش‌های درمانی متعدد برای از بین بردن آن بهره بگیرید. کسب اطلاعات لازم در خصوص نحوه و علت تشکیل خط خنده می‌تواند به شما برای برطرف کردن آن کمک کند.

خط لبخند

 

علت تشکیل خط خنده چیست؟


آیا می‌دانید علت تشکیل خط خنده چیست؟ شاید شنیده باشید که کاهش تولید کلاژن و الاستین در به وجود آمدن چروک صورت نقش دارد اما واقعیت این است که ماجرای تشکیل خط خنده چیزی فراتر از کاهش تولید این دو ماده حیاتی است. در برخی موارد خنده به علت آتروفی عضلات، بافت چربی و حجم استخوان به وجود می‌آید. نباید از توجه به این موارد غافل شد زیرا کسب اطلاعات لازم در خصوص نحوه تشکیل خط خنده به شما برای انتخاب برنامه‌های درمانی مناسب کمک خواهد کرد. خط خنده و خط لبخند معمولاً به علت حرکات تکراری صورت به وجود می‌آیند. خندیدن و لبخند زدن از علل شایع به وجود آمدن این خطوط محسوب می‌‌شوند اما حرکات دیگری مانند اخم‌ کردن، سیگار کشیدن یا نوشیدن مایعات با نی در به وجود آمدن خط خنده نقش دارند. به این نوع خط خنده، خط خنده پویا گفته می‌شود. از سوی دیگر خط‌ خنده ایستا به علت کاهش تولید کلاژن و الاستین ناشی از بالا رفتن سن به وجود می‌آید. گاهی اوقات این خطوط حتی در افراد جوان نیز ایجاد می‌شوند. این خطوط می‌‌توانند به علت آسیب دیدگی پوست ناشی از نور آفتاب، تغییرات شدید وزن بدن یا حتی مشکلات دندان به وجود بیایند. تشخیص علت به وجود آمدن این خطوط در طراحی برنامه درمان اهمیت بسیار زیادی دارد به همین دلیل شما باید با متخصص زیبایی و جراح پلاستیک مشورت کنید.

کاهش حجم استخوان

احتمالاً می‌‌دانید که با بالا رفتن سن از حجم استخوان‌های بدن کاسته می‌شود که این مسئله به عوامل مختلفی از قبیل سبک زندگی بستگی دارد. کاهش حجم استخوان در سیستم اسکلتی صورت نیز به وجود می‌آید به این ترتیب با کاهش حجم استخوان صورت ظاهر آن نیز دستخوش تغییرات خواهد شد. هنگامی که اتروفی استخوان در ناحیه صورت رخ می‌دهد چانه شروع به عقب رفتن می‌کند، چشم‌ها گود می‌شوند و از میزان برجستگی استخوان گونه کاسته می‌شود. با بروز این مشکلات پوست نیز دچار چین و چروک متعددی خواهد شد و همزمان با کاهش حجم استخوان‌ها از حجم پوست نیز کاسته می‌‌شود. این فرآیند در زنان معمولاً در اوایل ۲۷ سالگی آغاز می‌‌شود اما به فاکتورهای مختلفی از قبیل ژنتیک و سبک زندگی بستگی دارد.

کاهش چربی و توزیع مجدد توده‌های چربی

چربی صورت به ایجاد حجم و جوان تر به نظر رسیدن صورت کمک می‌کند اما با بالا رفتن سن و تغییر سبک زندگی ممکن است حجم چربی کاهش پیدا کند. در برخی موارد توده‌های چربی جابجا می‌شوند و باعث تغییر شکل صورت خواهند شد. گذر زمان و بالا رفتن سن متاسفانه این توده‌های چربی به سمت پایین متمایل می‌‌شوند که به این ترتیب از حجم گونه کاسته می‌شود و زیر چشم‌ها گود خواهد شد. در این شرایط خطوط اطراف دهان و بینی بیشتر جلب توجه می‌کند. عوامل متعددی در بروز این مشکل نقش دارند و برخی از تحقیقاتی که در این راستا انجام شده است از شل شدن رباط‌های ناحیه صورت حکایت دارند. کاهش شدید و سریع وزن بدن در کاهش حجم صورت نیز نقش دارد.

از بین رفتن عضلات

عضلات صورت به افزایش حجم و بهبود گردش خون کمک می‌کنند اما در برخی موارد که حجم استخوان و بافت چربی کاهش پیدا می‌‌کند با بالا رفتن سن از حجم عضلات بدن به ویژه صورت نیز کاسته خواهد شد. می‌توان با تغذیه مناسب و ورزش کردن از سرعت کاهش حجم عضلات کاست اما نداشتن رژیم غذایی مناسب و فعالیت جسمانی باعث افزایش سرعت تحلیل رفتگی حجم عضلات خواهد شد. عضلات صورت با سایر عضلات بدن هیچ تفاوتی ندارند و به طور مستقیم به پوست متصل هستند. نکته مهمی که در ارتباط با عضلات صورت وجود دارد این است که علاوه بر ایجاد حجم صورت به حفظ سفتی پوست نیز کمک می‌‌کنند. هرچه عضلات صورت سالم تر و قوی تر باشند پوست نیز سفت تر خواهد بود اما ضعیف بودن آنها نتیجه معکوسی را به دنبال دارد. خوشبختانه می‌‌توان به کمک روش مختلف به بهبود حجم عضلات کمک کرد و از سرعت کاهش حجم آنها کاست.

کاهش تولید کلاژن و الاستین

اکثر چین و چروک صورت به علت کاهش تولید کلاژن و الاستین به وجود می‌‌آیند که به این فرایند آتروفی پوست می‌گویند. آتروفی پوست به وضعیتی گفته می‌‌شود که از میزان انعطاف ‌پذیری و لطافت پوست کاسته می‌‌شود و با گذر زمان تعداد چین و چروک روی آن ایجاد می‌گردد. آتروفی پوست یکی از علل به وجود آمدن خط لبخند محسوب می‌شود. اگرچه کاهش حجم صورت از علل اصلی به وجود آمدن این چروک است کاهش تولید کلاژن و الاستین به علت قرار گرفتن در مقابل پرتوهای نور خورشید، استعمال دخانیات، خواب ناکافی، استرس و تغذیه نامناسب از دیگر عوامل به وجود آمدن خط لبخند محسوب می‌شوند.

کاهش تولید کلاژن

خوابیدن به پهلو

خواب کافی از عوامل بسیار مهمی است که به حفظ سلامت پوست کمک می‌کند. تحقیقات زیادی به بررسی تاثیرات خواب کافی در زیبایی صورت پرداخته اند، اما اگر به پهلو می‌خوابید باید بدانید که الگوی خوابیدن شما در به وجود آمدن خط خنده نقش بسیار مهمی را ایفا می‌کند. به این ترتیب خوابیدن به پهلو یا روی شکم توصیه نمی‌شود و بهتر است به پشت بخوابید.

لبخند زدن

همانطور که در قسمت‌های بالا توضیح دادیم و خطوط اطراف بینی و دهان، خط لبخند یا خط خنده نام دارند اما معمولاً خندیدن و لبخند زدن به تنهایی باعث به وجود آمدن این خطوط نخواهد شد. نکته مهمی که باید به خاطر داشته باشید این است که خطوط اطراف دهان و بینی معمولا به علت شل شدن پوست و افتادگی گونه به وجود می‌‌آیند و هنگامی که شما لبخند می‌زنید بافت و عضلات این ناحیه را به سمت بالا متمایل می‌کنید تا بر خلاف نیروی جاذبه حرکت کنند. لبخند زدن باعث کاهش کورتیزول و بهبود سطح کلاژن پوست خواهد شد.

کاهش هیالورونیک اسید

با بالا رفتن سن و به دلیل سایر عوامل سطح تولید هیالورونیک اسید در درون پوست کاهش پیدا می‌‌کند که به این ترتیب چین و چروک روی پوست خود را نشان می‌دهند. روش‌های طبیعی متعددی برای افزایش تولید کلاژن وجود دارد و یکی از بهترین روش‌ها برای افزایش تولید کلاژن مصرف کاروتنوئیدهای خاص است.

راه‌های رفع خط لبخند در کلینیک زیبایی زعفرانیه


روش‌های متعددی برای از بین بردن خط لبخند وجود دارد که پزشک با توجه به نتایج حاصل از ارزیابی‌های اولیه و انتظارات شما از درمان بهترین روش را توصیه خواهد کرد.

رفع خط لبخند

 

تزریق ژل

یکی از روش‌های پرطرفدار برای از بین بردن خط خنده آن دسته از افرادی که به دنبال روش‌های غیر جراحی هستند تزریق ژل است. اکثر فیلرها حاوی هیالورونیک اسید هستند و به طور مستقیم درون چروک پوست تزریق می‌‌شوند. هیالورونیک اسید ماده ای است که به طور طبیعی درون بدن وجود دارد و به جذاب آب می‌پردازد و هنگامی که درون چروک پوست تزریق می‌گردد با جذب آب به افزایش حجم و از بین رفتن چروک کمک خواهد کرد. یکی از مزایای تزریق هیالورونیک اسید این است که نتایج حاصل از درمان بسیار طبیعی است. نتایج حاصل از تزریق ژل دایمی نیست و طی مدت چند ماه اثر آن از بین می‌‌رود و باید برای تزریق مجدد به پزشک مراجعه کنید. انواع دیگری از فیلر نیز در بازار وجود دارد که از ترکیبات متعدد ساخته شده اند و عملکرد متفاوتی دارند که می‌توانند نتایج ماندگارتری را به وجود بیاورند. با این حال نتایج حاصل از تزریق این نوع فیلر همانند فیلر هیالورونیک اسید دایمی نیست. در صورتی که قصد تزریق ژل را دارید باید به یک پزشک با تجربه مراجعه نمایید زیرا صورت یکی از اعضای حساس بدن است و باید تزریق ژل به طور دقیق انجام بگیرد تا نتایج خوبی به دست بیاید و ریسک بروز عوارض جانبی به حداقل برسد. مراجعه به متخصصی که به طور دقیق با اجزای صورت آشنایی دارد می‌تواند شما را به نتیجه دلخواه برساند.

تزریق ژل برای لبخند

 

لیفت با نخ

لیفت با نخ یکی دیگر از روش‌های مورد استفاده برای از بین بردن چروک صورت است که از پروتئین ساخته شده و نازک تر از تار مو می‌باشد. استفاده از این نوع نخ به کاهش چروک صورت و افزایش حجم نواحی خاص کمک می‌کند تا پوست به سمت بالا کشیده شود. به طور کلی استفاده از نخ پروتیینی هیچ گونه عوارضی ندارد و می‌‌تواند با لیفت پوست و اصلاح خط لبخند به رفع مشکلاتی از قبیل شلی پوست و کاهش انعطاف پذیری آن کمک کند. این نوع نخ توسط بدن جذب می‌شود.

تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس یکی دیگر از روش‌های موجود برای از بین بردن چروک صورت است. معمولاً پزشک از بوتاکس برای از بین بردن خط خنده استفاده نمی‌کند اما برای رفع چروک سایر نواحی بدن از قبیل اطراف چشم که به علت خنده به وجود آمده اند کاربرد دارد. هنگامی که لبخند می‌زنیم و می‌خندیم چشم‌ها حرکت می‌کنند که این وضعیت در نهایت منجر به تشکیل خطوط اطراف چشم خواهد شد که می‌توان به کمک بوتاکس به طور کامل آنها را از بین برد. بوتاکس باعث فلج شدن عضلات زیر پوست می‌شود و دیگر نمی‌توانند حرکت کنند که به این ترتیب چروک نواحی تحت درمان از بین می‌رود. پس از تزریق بوتاکس شما شاهد جوان تر شدن صورت خود خواهید بود. نتایج حاصل از تزریق بوتاکس همانند فیلر دایمی نیست و حدود ۴ تا ۵ ماه ماندگاری دارد.

تزریق بوتاکس برای لبخند

 

جراحی لیفت صورت

جراحی لیفت صورت یک راه حل دایمی برای از بین بردن خط خنده محسوب می‌شود. این عمل جراحی به طور مستقیم خطوط اطراف دهان و بینی و خطوط اطراف چشم را هدف قرار می‌‌دهد. معمولاً حدود سه ماه طول می‌‌کشد تا صورت شما بهبود یابد و نتایج حاصل از درمان دیده شود. جراحی لیفت صورت یک روش گران قیمت محسوب می‌شود اما معمولاً نتایج حاصل از درمان رضایت بخش است و همه بیماران از ظاهر جدید صورت خود راضی هستند.

لیزر درمانی

لیزر درمانی لایه فوقانی سلول‌های پوستی را برطرف می‌‌کند تا لایه‌های زیرین دیده شوند. این روش به کاهش خطوط ریز صورت و لکه‌های پوستی کمک می‌کند. معمولاً دوران بهبود ۱ تا ۳ هفته طول می‌‌کشد و بیمار پس از چند ماه می‌تواند به سراغ یک روش درمانی دیگر برود.

لیزر درمانی برای لبخند

 

میکرودرم ابریژن

میکرودرم ابریژن و سایر روش‌های لایه برداری لایه‌های فوقانی پوست را هدف قرار می‌‌دهند و می‌توانند طی مدت کوتاهی به بهبود بافت، حجم و منافذ باز پوست کمک کنند اما تاثیری در رفع خطوط اطراف دهان و بینی ندارند.

میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ همانند لیزر می‌تواند به بهبود بافت، حجم و افزایش تولید کلاژن کمک کند. اما این روش درمانی نیز تاثیر چندانی در بهبود خط خنده ندارد زیرا علت بروز خط خنده چیزی فراتر از کاهش حجم و شل شدن پوست می‌باشد.

میکرونیدلینگ برای لبخند

 

کلاژن تراپی

هدف از کلاژن تراپی که به آن میکرونیدلینگ نیز گفته می‌شود افزایش تولید کلاژن توسط پوست است. کلاژن به بهبود انعطاف پذیری پوست کمک می‌کند. با بالا رفتن سن حجم تولید کلاژن کاهش پیدا می‌کند اما در این روش با ایجاد سوراخ‌های کوچکی در سطح پوست بدن تحریک می‌شود به تولید کلاژن بیشتری بپردازد تا این منافذ ترمیم شوند به این ترتیب خطوط اطراف دهان از بین می‌رود. به طور متوسط هر بیمار به ۳ تا ۶ جلسه درمان نیاز دارد تا شاهد نتایج مورد انتظار خود باشد. اگر قصد دارید از این روش درمانی استفاده کنید باید حدود ۹ ماه برنامه درمان خود را ادامه دهید.

کلاژن تراپی

 

مراقبت از پوست

آیا شما نیز از دیدن چین و چروک روی صورت خود ناراحت هستید؟ محصولات متعددی در بازار وجود دارند که می‌‌توانند به شما برای بهبود خط خنده و لبخند کمک کنند. رتینول یکی از ترکیباتی است که در محصولات مراقبت از پوست وجود دارد و تحقیقات متعددی در خصوص تاثیرات مثبت آن انجام شده است. باید صبور باشید و چند ماه صبر کنید تا شاهد نتایج حاصل از درمان باشید زیرا مدتی طول می‌‌کشد تا رتینول بتواند تاثیرات خود را نشان دهد. همیشه پس از بیدار شدن از خواب از کرم ضدآفتاب استفاده کنید و از ترکیب آن با رتینول و سایر ترکیبات فعال خودداری کنید. سایر ترکیباتی که به درمان چروک صورت کمک می‌کنند عبارتند از ویتامین سی، هیدروکسی اسید و پپتیدها. شما می‌توانید با پزشک خود مشورت کنید تا بهترین محصول موجود را به شما معرفی کند.

چگونه می‌توان به طور طبیعی خط خنده را برطرف کرد؟


داشتن یک زندگی شاد و پر از لبخند آرزوی همه افراد است اما احتمالاً شما نیز جزو آن دسته از افرادی هستید که تمایلی به دیده شدن خط خنده خود ندارید. اگر دوست دارید خط خنده اطراف دهان و چشم خود را از بین ببرید لازم نیست به سراغ روش‌های تهاجمی بروید زیرا روش‌های درمانی طبیعی می‌توانند به شما برای بهبود خطوط صورت کمک کنند.

خط خنده طبیعی

 

روغن‌ها

شما می‌توانید برای پنهان کردن خط خنده خود از انواع مختلفی از روغن‌ها استفاده کنید. روغن خاصی را انتخاب کنید و آن را به اطراف دهان و چشم خود بمالید تا با مرطوب نگه داشتن این نواحی به بهبود لطافت پوست خود کمک کنید. برخی از پرطرفدارترین روغن‌ها عبارتند از روغن نارگیل، روغن هسته انگور و روغن زیتون. مقدار کمی از این روغن‌ها را روی نوک انگشت خود قرار دهید و اطراف دهان و چشم خود را با آن ماساژ دهید. اگر هر شب این کار را تکرار کنید می‌توانید نتایج خوبی را به دست بیاورید.

استفاده از کرم مرطوب کننده مخصوص شب

اگر ترجیح می‌دهید از کرم مرطوب کننده برای از بین بردن چروک خود استفاده کنید کرم مرطوب کننده مخصوص شب با نتایج عالی بر رفع خط خنده شما همراه است. این مرطوب ‌کننده‌ها کمی سنگین تر هستند و حدود ۸ ساعت زمان نیاز دارند تا شروع به اثر گذاری نمایند. از محصولات مرطوب کننده ضد پیری استفاده کنید که حاوی ترکیبات طبیعی مانند کلاژن، آنتی اکسیدان، روغن و ویتامین ای هستند.

آبمیوه

مصرف میوه برای حفظ سلامت بدن ضروری است اما استفاده موضعی از آن می‌تواند به لایه برداری پوست و سفت شدن آن نیز کمک کند. شما می‌توانید مقداری آب لیمو ترش یا آناناس را روی چروک صورت خود بمالید تا اسید موجود در آنها بتواند به سفت شدن پوست کمک کند و آنتی اکسیدان‌های موجود در این محصولات با رادیکال‌های آزاد مبارزه کند. مصرف آب هویج برای حفظ سلامت پوست، جوان تر به نظر رسیدن و رفع چروک صورت توصیه می‌شود.

آبمیوه برای خط لبخند

 

ادویه‌ها

برخی از ادویه‌ها دارای خواص ضد پیری هستند و شما می‌‌توانید از آنها در ماسک روزانه خود استفاده کنید. استفاده از زردچوبه یا دارچین توصیه می‌شود. یک قاشق غذاخوری از پودر ادویه مورد نظر خود را با ۳ قاشق غذاخوری عسل ترکیب کنید و آن را روی صورت خود بمالید و پس از ۲۰ دقیقه صورت تان را با آب گرم بشویید. استفاده از این ماسک می‌‌تواند به کاهش چین و چروک اطراف دهان و چشم کمک کند.

حالات صورت

انجام دادن تمرینات ورزشی مخصوص عضلات صورت به تقویت آنها کمک می‌‌کند و از تشکیل چین و چروک جلوگیری خواهد کرد. یکی از این تمرینات سودمند بدین شرح می‌باشد: نوک انگشتان خود را روی خطوط اطراف دهان و بینی قرار دهید و تا جایی که می‌توانید لبخند بزنید تا هر دو لب شما از هم فاصله بگیرند. حدود ۵ تا ۱۰ ثانیه در این حالت بمانید سپس کمی استراحت کرده و مجددا این حرکت را انجام دهید. سعی کنید در طول روز ۳۰ بار این حرکت را انجام دهید. پس از یک ماه تکرار مداوم این تمرین شاهد نتایج مطلوب خواهید بود. در صورت ما تعداد زیادی ماهیچه وجود دارد که با درگیر کردن آنها می‌توان از به وجود آمدن چین و چروک جلوگیری کرد. برای هدف قرار دادن عضلات اطراف دهم می‌توانید اقدامات زیر را انجام دهید:

 • انگشت اشاره خود را روی دو طرف دهانتان قرار دهید.
 • به آرامی آن را به سمت بیرون بکشید.
 • با انگشتان خود مقداری مقاومت ایجاد کنید و سعی کنید دو طرف دهان خود را به سمت یکدیگر حرکت دهید.
 • حدود ۵ تا ۱۰ ثانیه در این حالت بمانید.
 • کمی استراحت کنید و مجدداً ۱۰ تا ۲۵ بار این حرکت را انجام دهید.

برای هدف قرار دادن عضلات گونه باید به صورت زیر عمل کنید:

 • به کمک انگشتان خود کمی به خطوط خنده اطراف دهانتان فشار وارد کنید.
 • تا جایی که می‌توانید لبخند بزنید تا هر دو لب شما از هم فاصله بگیرند.
 • حدود ۵ تا ۱۰ ثانیه در این حالت بمانید.
 • کمی استراحت کنید و سپس ۱۵ تا ۳۰ مرتبه این حرکت را انجام دهید.

برای هدف قرار دادن عضلات اطراف چشم باید به صورت زیر عمل کنید:

 • انگشت شست خود را در دو طرف چشم تان قرار دهید.
 • انگشت‌های خود را روی قسمت فوقانی سرتان بگذارید.
 • هر دو چشم خود را ببندید و به آرامی آن را فشار دهید.
 • در همین حین سعی کنید دو طرف گوشه چشم خود را به سمت بیرون بکشید.
 • حدود ۵ تا ۱۰ ثانیه در این حالت بمانید.
 • کمی استراحت کنید و سپس این حرکت را ۱۰ تا ۲۵ بار تکرار کنید.

حالات صورت

 

نوشیدن آب

نوشیدن آب به مقدار کافی برای حفظ سلامت همه سلول‌های بدن به ویژه سلول‌های پوست لازم است. هنگامی که شما به مقدار کافی آب می‌نوشید به همه سلول‌ها آبرسانی می‌‌شود و پوست لطافت بیشتری خواهد داشت. نوشیدن آب در کنار استفاده از کرم مرطوب کننده، ماسک صورت و تمرینات مخصوص عضلات صورت نتایج خوبی را ایجاد می‌کند.

سفیده تخم مرغ

سفیده تخم مرغ یکی از ترکیباتی است که می‌‌تواند به سفت شدن پوست و کاهش چروک آن کمک کند. در اکثر روش‌های درمانی خانگی از سفیده تخم مرغ در نواحی اطراف دهان و چشم استفاده می‌شود که باید پس از ۳۰ دقیقه با آب گرم شسته شود. در صورت استفاده مداوم از سفیده تخم مرغ می‌توانید نتایج خوبی را به دست بیاورید.

مکمل آلوئه ورا

آیا می‌دانستید که آلوئه ورا با تاثیرات عالی بر ظاهر پوست همراه است؟ در تحقیقی که در سال ۲۰۰۸ در کره انجام شد محققان متوجه شدند که استفاده از مکمل آلوئه ورا با تاثیرات بسیار خوبی در بهبود چروک صورت و افزایش الاستیسیته آن همراه است. افرادی که در این تحقیق شرکت کرده بودند به مدت ۹۰ روز از پودر ژل آلوئه ورا محلول در آب استفاده کردند. نتایج به دست آمده حکایت از افزایش تولید کلاژن و کاهش چروک صورت داشت. اگر مایل به استفاده از این محصول هستید می‌توانید از غذاهای دلخواه خود که حاوی پودر آلوئه ورا هستند استفاده نمایید.

مکمل آلوئه ورا

 

پماد صورت

می‌توان از پماد صورت برای انواع مختلفی از چروک از قبیل خطوط اطراف دهان و چشم استفاده کرد. می‌توانید این محصول را شب قبل از خواب روی پوست خود بمالید و اجازه دهید تا صبح به ترمیم پوست بپردازد. انواع مختلفی از این محصولات در بازار وجود دارند که شما می‌توانید محصول دلخواه خود را انتخاب کنید.

چگونه می‌توان از تشکیل خط ‌خنده جلوگیری کرد؟


اگر به تازگی متوجه خط خنده خود شده اید و این مسئله شما را ناراحت کرده است می‌توانید از روش‌های متعدد برای رفع آن استفاده کنید. البته راه‌های مختلفی برای جلوگیری از تشکیل این خطوط نیز وجود دارد. اصلاح سبک زندگی در دهه ۲۰ و ۳۰ و نوشیدن آب به مقدار کافی، ورزش کردن و اجتناب از استعمال دخانیات از عواملی هستند که می‌توانند از تشکیل خط‌ خنده جلوگیری کنند. مراقبت صحیح از پوست و استفاده از کرم مرطوب کننده مناسب در طول روز نیز بسیار موثر است. استفاده از کرم ضد آفتاب را فراموش نکنید تا از آسیب دیدگی پوست شما توسط نور خورشید جلوگیری گردد.

تشکیل خط ‌خنده

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تلفنی
×ارتباط در واتساپ