پی آر پی صورت: مزایای تزریق PRP برای جوانسازی پوست

۱۸ دی ۱۴۰۲

تزریق PRP صورت که در بین مردم به عنوان “ومپایر صورت” شناخته می‌شود، یک روش طبیعی اما مؤثر برای بازگرداندن ظاهر جوان شما است. پزشک از مواد موجود در خون شما برای التیام و احیای پوست شما استفاده می‌کند. این درمان شما را در معرض حساسیت مواد شیمیایی خارجی قرار نمی‌دهد.

جوانسازی صورت با روش PRP به طور کلی بی‌خطر و مؤثر است. سپردن کار شما به یک متخصص پزشکی بهترین نتایج را تضمین می‌کند.

دکتر الناز احمدی متخصص زیبایی در کلینیک زعفرانیه بهترین روش برای جوانسازی پوست صورت را به شما پیشنهاد خواهند کرد.

PRP چیست؟


پلاسمای غنی از پلاکت یا PRP یک محصول و درمان طبیعی است که از بدن شما ایجاد شده است. این شامل گرفتن نمونه‌ای از خون شما برای غلظت و سپس جداسازی گلبول‌های قرمز و سفید از پلاکت‌ها و پلاسما است. پلاکت‌های غنی حاوی فاکتورهای رشد در این پلاسمای غلیظ وجود دارد. سپس در وقت ملاقات مجدداً روی پوست شما تجویز می‌شود.

پلاکت‌ها سلول‌های موجود در خون هستند که به بهبود بافت و تحریک رشد سلول‌های جدید کمک می‌کنند. هنگامی که PRP به مناطق خاصی از پوست تزریق می‌شود، باعث رشد کلاژن شما و بازسازی بافت و همچنین سرعت بخشیدن به روند ترمیم پوست می‌شود. این فرآیند ترمیم باعث صاف شدن، سفت شدن پوست، زخم کمتر و بهبود رنگ پوست می‌شود. هنگامی که تزریق با میکرو سوزن جفت می‌شود، حتی نتایج بهتری از میکرونیدلینگ به دست می‌آورید.

چگونه عمل می‌کند؟


از مواد طبیعی برای جوانسازی پوست آسیب دیده استفاده می‌شود. پزشکان ثبت شده با آموزش بالا، درمان PRP را با گرفتن خون مشتری و قرار دادن آن در دستگاه سانتریفیوژ تخصصی آغاز می‌کنند. از اینجا پزشکان بیشترین خاصیت غنی از مواد مغذی (پلاکت و پلاسما) را استخراج می‌کنند، سپس از تزریق سطحی برای قرار دادن این مواد طبیعی در پوست یا ناحیه مورد نظر استفاده می‌کنند. این پلاکت‌ها فاکتورهای رشد مهمی را آزاد می‌کنند که به سلول‌های دیگر دستور می‌دهد که چه کارهایی باید انجام شود (به عنوان مثال تشکیل کلاژن جدید) و به درمان طیف وسیعی از مشکلات کمک می‌کند.

آیا شما کاندید مناسبی برای PRP صورت هستید؟


اگر شما هیچ بیماری پوستی شدید ندارید و از سلامت نسبتاً خوبی برخوردار هستید، به احتمال زیاد کاندیدای خوبی برای این روش هستید. این روش فقط در قسمت‌های خاصی از صورت شما انجام می‌شود، زیرا به مقدار کمی از خون شما نیاز دارد.

 

تزریق PRP صورت

 

اگر به یک درمان کامل برای احیای پوست صورت نیاز دارید، به احتمال زیاد ومپایرلیفت صورت بهترین گزینه برای شما نخواهد بود. مناسب‌ترین افراد برای تزریق PRP یا پلاسمای غنی از پلاکت، آن‌هایی هستند که دارای پوست “کرپ” هستند، بیماری که در آن پوست به دلیل حمایت ضعیف زیرین و بافت شکننده سطح چین می‌خورد.

برخی از ایرادات صورت که این روش برطرف می‌کند عبارتند از:

 • اسکارهای جراحی و آکنه
 • ضایعات پوستی
 • نازک شدن درم
 • خطوط ظریف و چین و چروک‌های درشت
 • از دست دادن شدید بافت همبند که منجر به افتادگی می‌شود
 • عدم تقارن رنگدانه‌ای

علاوه بر عوامل فوق در ومپایر لیفت صورت، افرادی که به دنبال بازگرداندن رنگ، حجم و درخشش پوست سالم به صورت خود هستند نیز از مزایای این روش برخوردار خواهند شد. تقریباً باید نتایج مطلوب فوری را مشاهده کنید و در بازه زمانی تقریبی 12 هفته به بهبود خود ادامه دهید.

نتایج ومپایر لیفت صورت می‌تواند تا دو سال دوام داشته باشد و به شما پوست سفت و صاف می‌بخشد. شما حتی به دلیل بهبود جریان خون در کمتر از یک ساعت از آن گونه‌های صورتی و جوان پسند لذت خواهید برد.

مزایا


در اینجا پنج دلیل وجود دارد که PRP را امتحان کنید:

 

مزایای تزریق PRP

 

بهبود کلی را ارائه می‌دهد

PRP تولید کلاژن و الاستین را تحریک می‌کند که باعث ضخیم شدن و سفت شدن پوست نازک می‌شود و به طور مؤثری چین و چروک‌ها و خطوط ریز را صاف می‌کند. از آنجا که کلاژن را افزایش می‌دهد، همچنین یک درمان عالی برای بهبود بافت و رنگ کلی پوست است. این به ویژه برای افرادی که از روزاسه یا آکنه رنج می‌برند خوب است.

پوست سالم و شاداب

PRP صورت یک درمان باورنکردنی است که به تولید دو پروتئین مهم به نام‌های کلاژن و الاستین که بافت و کیفیت پوست را بهبود می‌بخشد، کمک می‌کند. معمولاً متخصصان زیبایی PRP را با میکرونیدلینگ ترکیب می‌کنند، بنابراین نتایج مسحور کننده‌ای را برای بیماران ارائه می‌دهند. با درمان عمیق پوست با میکرونیدلینگ، متخصص زیبایی می‌تواند روند بازسازی آن را بدون استفاده از پلاسمای خون تزریق شده توسط بیمار تسریع کند.

نتایج PRP صورت چشمگیر است و می‌تواند به رفع شلی پوست، رفع چین و چروک و بازگرداندن درخشش سطحی پوست کمک کند.

PRP ایمن است

به عنوان یک درمان، PRP بیش از پنجاه دهه است که مورد استفاده قرار می‌گیرد و در درجه اول به ورزشکاران در بهبود جراحات کمک کرده است. پس از چندین دهه استفاده برای آسیب‌های ورزشی، مردم مزایای زیبایی آن را نیز کشف کردند. از آن‌جا که درمان تهاجمی یا جراحی نیست و ازبدن خود بیمار استفاده می‌کنند، بسیاری از متعصبان پوست سالم به عنوان یکی از بهترین جایگزین‌های درمان صورت به آن اعتماد می‌کنند.

 

ایمنی تزریق PRP

 

PRP یک روش زیبا سازی کم خطر است که هیچ عارضه جانبی شدیدی به جز کبودی جزئی ایجاد نمی‌کند، که معمولاً طی چند روز از بین می‌رود.

از هدررفت آب ترانسپیدرمی جلوگیری می‌کند

از دست دادن آب ترانس پیدرمال فرایند تبخیر رطوبت از پوست شما است که باعث خشک شدن آن می‌شود. این معمولاً زمانی اتفاق می‌افتد که سد پوستی آسیب ببیند و باعث شود تمام رطوبت در شکاف‌ها بخوابد و پوست شل و بی‌روح بماند. خوشبختانه می‌توانید با تقویت سد محافظتی خود که از طریق درمان پلاسمایی غنی از پلاکت انجام می‌شود، از اتلاف آن جلوگیری کنید.

از جمله اهداف دیگر PRP این است که همچنین به بازسازی سلول‌های فرسوده پوست و ایجاد سلول‌های جدید کمک می‌کند که به حفظ رطوبت در پوست شما برای مدت طولانی کمک می‌کند.

به درمان آکنه و اسکار کمک می‌کند

اسکار صورت و آکنه، دشمن شماره یک پوست سالم و درخشان هستند. در بیشتر موارد، آکنه در نتیجه خشکی بیش از حد ظاهر می‌شود که باعث می‌شود پوست بیش از حد معمول سبوم تولید کند. تولید بیش از حد سبوم منجر به پوست چرب می‌شود که منافذ را مسدود می کند و در نتیجه منجر به بروز آکنه می‌شود. از آنجایی که درمان‌های PRP به از دست دادن آب بین دو پوست کمک می‌کند، متوجه بهبود هیدراتاسیون و در نتیجه بروز آکنه کمتر خواهد شد.

روند مقابله با جوش‌های آکنه‌ای ادامه دارد و گاهی اوقات می‌تواند منجر به ایجاد زخم در صورت شود. اگرچه برخی از اسکارهای آکنه ممکن است به موقع از بین بروند، برخی دیگر عمیق‌تر هستند و نیاز به رویکرد زیبایی دارند که PRP صورت را در خط مقدم به عنوان یکی از بهترین درمان‌ها برای آن قرار می‌دهد. از آن‌جا که درمان به آبرسانی و سفت شدن پوست کمک می‌کند، می‌تواند بافت زخم قابل مشاهده را کاهش داده و خشکی پوست را کاهش دهد که می‌تواند منجر به آکنه جدید شود.

نیازی به جراحی ندارد

PRP صورت معمولاً به سرعت، بین 30 دقیقه تا یک ساعت انجام می‌شود.

این روش از یک ابزار تخصصی و غیر جراحی برای کمک به تزریق پلاسمای خون فیلتر شده قبلی به صورت بیمار استفاده می‌کند. به جای سوزن، چاقو، PRP یک روش سالم‌تر و کمتر تهاجمی است، که شامل هیچ جراحی نمی‌شود و نتایج فوق العاده‌ای با خطرات شدید صفر درصد ارائه می‌دهد.

اثرات طولانی مدت هستند

اگرچه این یکبار معجزه نمی‌کند، PRP صورت می‌تواند راهی عالی برای تغذیه پوست در صورت لزوم و لذت بردن از نتایج درمان برای ماه‌های آینده و گاهی سال‌ها باشد. اگر به دنبال نتایج ثابت و مستمر هستید، PRP صورت باید طی سه درمان متوالی و در مدت سه ماه انجام شود.

از آن‌جا که این روش غیر تهاجمی است، PRP صورت هیچ گونه خرابی درمانی اضافی نیاز ندارد، به این معنی که شما می‌توانید در هنگام خروج از سالن زیبایی به فعالیت‌های روزانه خود ادامه دهید. یکی از توصیه‌های بعد از درمان این است که در هفته اول پس از درمان از قرار گرفتن در معرض نور خورشید خودداری کنید و هنگام بیرون رفتن از کرم ضد آفتاب استفاده کنید.

رسیدن به مناطق دشوار

PRP برای درمان نواحی مشکل درمان بسیار مؤثر است مانند ناحیه ظریف زیر چشم که در آن مراجعه کنندگان اغلب ابتدا علائم پیری را مشاهده می‌کنند اما در آن‌جا از لیزر نمی‌توان استفاده کرد.

این یک نوع طبیعی از تزریق لوازم آرایشی است

PRP از عناصر طبیعی خود بدن بدون افزودن هیچ گونه محصول خارجی استفاده می‌کند. درمان با کشیدن یک نمونه کوچک از خون شما انجام می‌شود، که سپس در سانتریفیوژ به مدت تقریباً پنج دقیقه می‌چرخد تا پلاسما از سایر ذرات خون جدا شود. سپس پلاسمای غنی از پلاکت دوباره به منطقه درمان تزریق می‌شود تا تولید کلاژن و الاستین را تحریک کند.

قبل از درمان PRP

 • یک وعده غذایی سبک بخورید و آب بدن خود را حفظ کنید. بخشی از درمان PRP شامل خون‌گیری است، میزان مورد نیازهم مانند آزمایشات پزشکی معمول است. این مقدار کمتر از زمانی است که اهدا می‌کنید. آمدن با معده خالی شما را به خطر نمی‌اندازد اما به احتمال زیاد در حین درمان احساس سرگیجه می‌کنید.
 • در صورت بیماری یا تب، با کلینیک تماس بگیرید. درمان PRP متکی به رفتارهای خاص سیستم بدن شما است و با این فرض عمل می‌کند که آن‌ها در حال حاضر مشغول مبارزه با عفونت‌ها نیستند. لطفاً در صورت احساس بیماری یا تب، با کلینیک تماس بگیرید و ما می‌توانیم زمان مناسب را برای مواقع مناسب تنظیم کنیم.
 • داروهای ضدالتهابی غیراستروئیدی (NSAID)، داروهایی مانند “Advil” و “Motrin”، داروهای رقیق کننده خون یا داروهای منعقد کننده یا الکل را تا 72 ساعت قبل از ویزیت خود مصرف نکنید. همه این‌ها می‌تواند عملکرد لخته شدن پلاکت‌ها را تحت تأثیر قرار دهد، که بخش مهمی از درمان PRP است. “Tylenol” خوب است، اما از آنجا که دلایل خاصی وجود دارد که فرد از داروهای رقیق کننده خون یا داروهای منعقد کننده استفاده می‌کند، قبل از قطع مصرف حتماً با پزشک خود مشورت کنید.
 • برای قرار ملاقات خود آرایش نکنید. این که بتوانید پوست خود را بدون استفاده از لوازم آرایشی به شیوه‌ای درمان کنید، روند درمان را روان‌تر می‌کند.
 • سیگار نکشید. علاوه بر سایر آثار سیگار کشیدن بر روی بدن، قیر سیگار با تولید عوامل رشد در پوست تداخل دارد. از آن‌جا که این‌ها همان عوامل رشد هستند که PRP برای تشویق آن‌ها در نظر گرفته شده است، افراد سیگاری کاندیدای ضعیفی برای درمان هستند.

در جلسه ومپایر صورت چه انتظاری می‌توانید داشته باشید؟


هنگامی که برای جلسه درمانی PRP خود مراجعه می‌کنید، متخصص پوست شما موارد زیر را انجام می‌دهد:

استخراج خون

پزشک نمونه کوچکی از خون را از بازوی شما، حدود 10-60 میلی لیتر یا 1 تا 4 قاشق غذاخوری می‌گیرد. این فرآیند مشابه جمع آوری خون برای آزمایش است.

آماده سازی PRP

پزشک خون را در یک لوله با یک قطره ضد انعقاد قرار می‌دهد تا از لخته شدن جلوگیری کند. سانتریفیوژ مایع پلاکت‌ها را از گلبول‌های قرمز و سفید جدا می‌کند. آماده سازی PRP می‌تواند تا 30 دقیقه طول بکشد.

تمیز کردن منطقه درمان

متخصص پوست محل را کاملاً تمیز می‌کند تا مطمئن شود عاری از میکروبی است که می‌تواند روش PRP شما را پیچیده کند.

 

درمان با تزریق PRP

 

کاربرد موضعی بیهوشی

شات PRP حتی برای افرادی که از سوزن‌های ظریف استفاده می‌کنند ناراحت کننده است. اگر آستانه درد پایینی دارید، پزشک قبل از تزریق مایع مقداری کرم بی‌حس کننده را روی محل قرار می‌دهد.

علامت گذاری منطقه مورد نظر

متخصص محل درمان را علامت گذاری می‌کند تا از دقت عمل اطمینان حاصل شود.

تزریق PRP

متخصص پوست با استفاده از سوزن بسیار ظریف، PRP را به پوست تزریق می‌کند. بسته به وضعیت پوست و شدت آن، ممکن است کل جلسه یک ساعت یا بیشتر طول بکشد. درمان PRP مدتی طول می‌کشد تا کار کند اما در صورت انجام آن، شما با ظاهر جوان ظاهر می‌شوید.

 

تزریق PRP

 

چه چیزی را می‌توانید بلافاصله پس از تزریق PRP صورت خود مشاهده کنید؟


انتظار داشته باشید موارد زیر بلافاصله پس از ومپایرصورت رخ دهد:

 • درد در محل تزریق
 • تورم
 • سرخی
 • خونریزی

این‌ها نشان می‌دهد که درمان مؤثر است. ممکن است چند روز طول بکشد اما معمولاً خود به خود برطرف می‌شود.

ومپایر صورت چقدر دردناک است؟


تزریق PRP باعث ناراحتی می‌شود که معمولاً قابل تحمل است. با این حال، ممکن است از پزشک خود بخواهید که مقداری کرم بی‌حس کننده را در محل درمان بمالد تا این روش کاملاً بدون درد شود. با از بین رفتن داروهای ضد درد، ممکن است حساسیت در ناحیه‌ای احساس کنید که می‌تواند برای چند روز ادامه یابد. معمولاً خفیف است اما در صورت تشدید ممکن است مقداری تایلنول مصرف کنید.

عوارض جانبی درمان PRP صورت چیست؟


شایع‌ترین عوارض جانبی PRP درمانی شامل درد محل تزریق، تورم، قرمزی و خونریزی است. بیماران آسیب پذیر نیز ممکن است برخی از کبودی‌ها را مشاهده کنند.

عوارض جانبی نادر شامل حساسیت به کرم بی‌حس کننده، عفونت، سردرد و تغییر رنگ پوست است. PRP از خون شما گرفته می‌شود، بنابراین بعید است که به تنهایی باعث ایجاد حساسیت شود. عفونت نیز غیر معمول است، به ویژه با مراقبت‌های خوب پس از آن، زیرا PRP دارای خواص ضد میکروبی است.

بهبودی ومپایر صورت چقدر طول می‌کشد؟


زمان ریکاوری پس از تزریق PRP حداقل است. عوارض جانبی فوری آن قابل تحمل است، اما اجتناب از فعالیت‌های سنگین در چند روز اول خطر ضربه به ناحیه تحت درمان را به حداقل می‌رساند. علاوه بر این، از آنجا که بافت‌ها PRP را جذب می‌کنند، فعالیت‌های شما را به طور مختصر محدود کرده و از فشار قوی بر صورت خود جلوگیری می‌کنید، مایع موجود در محل را تا آنجا که ممکن است حفظ می‌کند.

چگونه می‌توانم بعد از ومپایر صورت از صورت خود مراقبت کنم؟


برای رژیم مراقبت‌های بعدی، متخصص پوست ممکن است به شما توصیه کند موارد زیر را انجام دهید:

 • از شستن یا پاک کردن شدید صورت خود در 6 ساعت اول خودداری کنید.
 • از موادی که فعالیت پلاکت‌ها، روند بهبودی یا هر دو را مختل می‌کنند، دوری کنید. آن‌ها شامل موارد زیر هستند:
 • مسکن‌هایی به نام “NSAIDs”، رقیق کننده خون، استروئیدها، برخی داروهای ضد افسردگی، برخی آنتی‌بیوتیک‌ها، آنتی هیستامین‌ها و سایر داروها
 • سیگار کشیدن
 • کافئین
 • دمای زیاد نیز با التهاب و با عمل PRP تداخل دارد، بنابراین باید در 24-48 ساعت اول پس از ومپایر صورت خود از آن‌ها اجتناب کنید. آن‌ها می‌توانند شکل زیر را داشته باشند:
 • تماس مستقیم با یخ یا گرما
 • فعالیت‌هایی که پوست را گرم می‌کند مانند حمام کردن در سونا، ورزش و دوش گرفتن با آب گرم
 • به مدت چند روز از پوست خود در برابر عفونت یا سوزش محافظت کنید. علل احتمالی عبارتند از:
 • خاراندن، لایه برداری یا برداشتن در محل درمان
 • درمان‌های سخت پوست
 • استخرهای شنا، حاوی محرک‌های شیمیایی و میکروب‌ها هستند
 • اجتناب فعالیت‌هایی که باعث عرق کردن شما می‌شوند مانند ورزش
 • تماس مستقیم با سطوح کثیف، مثلاً تلفن، عینک، ماسک و غیره از آنجایی که نمی‌توانید از قرار دادن اکثر این وسایل بر روی صورت خود جلوگیری کنید، قبل از استفاده حتماً آنها را تمیز کنید.
 • حداقل 24 ساعت پس از ومپایرصورت یا تا زمانی که التهاب فروکش کند، از لوازم آرایشی استفاده نکنید.
 • از شوینده‌های ملایم، سرم اسید هیالورونیک و سایر درمان‌های تجویز شده بعد از عمل طبق دستور پزشک استفاده کنید.
 • ممکن است تایلنول را برای درد مصرف کنید زیرا بر التهاب و مکانیسم های ترمیم پوست تأثیر نمی گذارد.
 • از قرار گرفتن در معرض نور خورشید خودداری کنید، یا در صورت نیاز به خارج شدن از منزل از ضد آفتاب استفاده کنید.
 • هنگام خواب، به پشت دراز بکشید و سرخود را بالا بگیرید تا فشار و کبودی روی صورت شما به حداقل برسد.

رعایت رژیم مراقبت‌های بعدی به اطمینان از بهترین نتایج زیبایی کمک می‌کند.

برای دستیابی به بهترین نتایج به چند PRP صورت نیاز دارید؟


تعداد و دفعات تکرار جلسات بستگی به شدت وضعیت پوست شما دارد. با این حال، درمان اولیه معمولاً به 3-4 جلسه با فاصله 4 تا 6 هفته نیاز دارد. برای نگهداری، جلسات دو بار در سال برای اکثر بیماران کافی است.

 

نتایج تزریق PRP

 

PRP چقدر سریع کار می‌کند؟


زمان بندی اثرات درمان PRP برای هر بیمار متفاوت است و به عوامل شخصی و تخصص پزشک بستگی دارد. با این حال، اکثر آن‌ها تا هفته دوم یا سوم بهبود بافت پوست را مشاهده می‌کنند. بازسازی کامل کلاژن و در نتیجه حداکثر اثرات پس از 3 ماه رخ می‌دهد. اثرات آرایشی ممکن است تا 18 ماه طول بکشد.

 

بهبود با تزریق PRP

 

بازیابی تزریق PRP برای اکثر افراد نسبتاً سریع و بدون مشکل است. با این حال، عفونت فعال و اختلالات خون، سیستم ایمنی و بافت‌های همبند می‌تواند روند را پیچیده کند. در صورت دریافت درمان بیماری‌های مختلف، از اطلاع پزشک خود دریغ نکنید.

برای افزایش اثر PRP صورت خود چه کاری می‌توانید انجام دهید؟


اثربخشی PRP صورت به عوامل زیادی بستگی دارد، اما می‌توان آن‌ها را به سه دسته تقسیم کرد.

 

اثر تزریق PRP

 

عوامل مؤثر بر وضعیت جسمانی شما

برای اینکه برای لیفت PRP صورت مناسب باشید، باید خون سالم، سیستم ایمنی قوی و مکانیسم‌های ترمیم بافت سالم داشته باشید. با این حال، موارد زیر مزایای این درمان را افزایش می‌دهد:

تغذیه خوب

چربی‌های اشباع شده و کربوهیدرات‌های ساده پلاکت‌ها را زودرس فعال می‌کنند، در حالی که کافئین از فعال شدن پلاکت‌ها جلوگیری می‌کند.

از سوی دیگر، میوه‌ها، غلات و سبزیجات سرشار از آنتوسیانین باعث کاهش پلاکت‌های خون می‌شود. شامل انواع توت‌ها، کلم قرمز، لوبیا سیاه و سایر محصولات گیاهی هستند که دارای رنگ قرمز، بنفش، آبی یا سیاه هستند. اگر این غذاها را به طور منظم در رژیم غذایی خود دارید، باید میزان مصرف خود را تنظیم کنید.

هیدراتاسیون مناسب

هیدراتاسیون خوب باعث ترمیم بافت و دفع سموم می‌شود.

مدیریت استرس

استرس موادی را در خون آزاد می‌کند که بر فعالیت پلاکت‌ها تأثیر میگذارد. همچنین می‌تواند خط اخم را افزایش دهد. خواب، آرامش و مدیتیشن به کاهش استرس کمک می‌کند.

کنترل خوب فشار خون

شما باید هفته قبل از اولین جلسه خود فشار خون طبیعی داشته باشید. فشار خون بالا باعث فعال شدن زودرس پلاکت‌ها و کاهش سطح پلاکت‌ها می‌شود.

ورزش منظم

ممکن است بعد از برطرف شدن التهاب تمرینات معمول خود را از سر بگیرید. ورزش سیستم ایمنی بدن را تقویت کرده و چربی‌ها و قندهای اضافی خون را از بین می‌برد.

پایبندی به رژیم مراقبت پس از تجویز

رعایت توصیه‌های ما در بالا به شما در جلوگیری از عوارض کمک می‌کند. مراقبت‌های بعدي خوب همچنین به طولانی شدن اثرات زیبایی درمان PRP شما کمک می‌کند.

 

مراقبت پس از تزریق PRP

 

مهارت پزشک شما

متخصص مراقبت از پوست شما را به طور کامل معاینه می‌کند و می‌بیند که آیا ومپایر برای شما مناسب است یا خیر. در غیر این صورت، آن‌ها ممکن است جایگزینی را برای اطمینان از ایمنی شما و اثربخشی درمان توصیه کنند.

آماده سازی PRP بر روی نتیجه زیبایی تأثیر زیادی می‌گذارد اما به تخصص متخصص پوست شما نیز بستگی دارد. متخصصان پزشکی دارای مجوز از هیئت مدیره ما فقط از بهترین شیوه‌ها و تجهیزات در تهیه PRP استفاده می‌کنند.

در نهایت، مهارت فقط با آموزش گسترده و سال‌ها تجربه به دست می‌آید. پزشکانی که این‌ ویژگی‌ها را دارند، بنابراین آن‌ها در زمینه خود بهترین هستند. موفقیت درمان PRP شما تا حد زیادی به مهارت متخصص پوست شما بستگی دارد. به همین دلیل است که انتخاب توانا‌ترین دست‌ها برای انجام این روش بسیار مهم است. ترکیب با میکرونیدلینگ، لیزر، تزریق اسید هیالورونیک و سایر درمان‌های پوستی می‌تواند اثرات زیبایی PRP صورت را بیشتر افزایش دهد. در صورت لزوم به درمان‌های ترکیبی، متخصص پوست به شما توصیه می‌کند.

آیا موارد منع مصرف وجود دارد؟


موارد منع مصرف درمان PRP بسیار اندک است. از آنجا که از خون خود بیمار برای تهیه PRP استفاده می‌شود، از خطر انتقال بیماری، واکنش‌های آلرژیک، مسمومیت یا طرد شدن اجتناب می‌شود. سایر موارد منع مصرف شامل این بیماران است:

 • مصرف وارفارین.
 • افرادی که دارای اختلالات خون شناختی یا عفونت‌های همزمان هستند.
 • افرادی که تحت درمان با روآکوتان هستند.
 • کسانی که سرکوب سیستم ایمنی دارند.
 • تحت شیمی درمانی هستند
 • از بیماری‌های مزمن کنترل نشده رنج می‌برند.
 • باردار یا شیرده هستند.

هزینه پی‌ارپی صورت


هزینه PRP صورت بستگی به پزشک شما دارد. برخی از پزشکان کم و بیش هزینه دریافت می‌کنند. هنگام انتخاب پزشک برای درمان PRP خود، به یاد داشته باشید که بیشتر از هزینه باید پزشک خوب را در نظر بگیرید. قبل از برنامه ریزی PRP صورت با آن‌ها، مطمئن شوید که پزشک متخصص شما دارای تمام مدارک مورد نیاز است.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تلفنی