آفر ویژه 10% روی تمامی خدمات برای همراهان همیشگی

تخصصی ترین مرکز تزریق فیلر باسن و اندام

مقایسه نخ آپتوس و سیلوئت: مزایا، تفاوت ها، نحوه استفاده و هزینه

۱۹ دی ۱۴۰۲

پیری یک اتفاق اجتناب ناپذیر است. با افزایش سن خاصیت ارتجاعی پوست کاهش میابد و بافت های صورت حجم خود را از دست میدهند در نتیجه چین و چروک، خطوط ریز و افتادگی گونه و غبغب ایجاد میشود. پیشرفت تکنولوژی باعث ایجاد درمان های غیر تهاجمی و ایمن برای جوانسازی صورت شده است. لیفت صورت با نخ یک روش عالی برای رسیدن به نتایج طبیعی با حداقل زمان از کار افتادگی است که محبوبیت زیادی بین افراد دارد. این روش میتواند با استفاده از نخ های زیادی انجام شود. نخ های آپتوس و نخ های سیلوئت دو نوع از بهترین نخ ها برای لیفت صورت هستند. این نخ ها مزایا و معایب خاص خود را دارند.

در این مقاله با مزایا و معایب این دو نوع نخ آشنا خواهید شد. دقت کنید که هر زمان تصمیم داشتید افتادگی پوست خود را با کاشت نخ درمان کنید باید به یک پزشک باتجربه که با نحوه درمان و کنترل عوارض آشنایی دارد مراجعه کنید. این کار خطرات و عوارض جانبی و همچنین زمان بهبودی بعد از درمان را کاهش میدهد.

مزایای نخ های آپتوس


 

نخ های آپتوس

مزایای نخ های آپتوس عبارتند از:

 • بعد از لیفت صورت با نخ های آپتوس حالت صورت شما تغییر میکند. این نخ های حاوی پلی ال لاکتیک اسید و پلی کاپرولاکتون هستند که زیر پوست حل میشوند. با شروع روند تجزیه تاثیر نخ ها شروع میشود.

یکی از بهترین مزایای نخ های آپتوس این است که روند درمان تنها 30 تا 45 دقیقه طول میکشد. بنابراین شما میتوانید این درمان را در زمان استراحت ناهار انجام دهید و سپس به زندگی عادی و محل کار خود بازگردید در نتیجه به کار شما هم لطمه ای وارد نمیشود.

 • برخلاف سایر درمان های زیبایی لیفت صورت با نخ های آپتوس نتایج بلند مدتی دارند. نتایج نخ های آپتوس میتواند 12 تا 15 ماه ماندگار باشد.
 • نخ های آپتوس با تحریک تولید کلاژن طبیعی خطوط ریز و چین و چروک ها را به طور موثر کاهش میدهد.
 • نخ های آپتوس با تولید کلاژن طبیعی و تولید الاستین باعث ایجاد حجم و سفتی طبیعی در پوست میشود.

مزایای نخ های سیلوئت


 

نخ های سیلوئت

برخی از مزایای نخ های سیلوئت عبارتند از:

 • نتایج نخ های سیلوئت مانند نخ های آپتوس بلافاصله قابل مشاهده اند.
 • نخ های سیلوئت باعث تولید کلاژن طبیعی میشود.
 • نخ های سیلوئت به طور طبیعی توسط بدن جذب میشوند بنابراین این درمان کاملا بی خطر است.
 • لیفت صورت با نخ های سیلوئت نیاز به جراحی ندارد در نتیجه هیچ برشی روی پوست ایجاد نمیشود.
 • نتایج لیفت صورت با نخ های سیلوئت 15 تا 20 ماه ماندگار است.
 • کل روند درمان حدود 30 تا 45 دقیقه طول میکشد.

تفاوت بین نخ های آپتوس و سیلوئت


مهمترین تفاوت های بین نخ های آپتوس و سیلوئت عبارتند از:

 • با توجه به مواد مختلف میتوان از نخ های آپتوس و نخ های سیلوئت (پلی ال لاکتیک اسید) PLLA و (پلی لاکتیک کوگلیوکولیک اسید) PLGA برای درمان مشکلات پوستی مختلف استفاده کرد.
 • نخ های آپتوس بهترین درمان غیر تهاجمی برای سفت کردن پوست با بهینه سازی بافت نرم هستند.
 • نخ های سیلوئت حجم بهتری به پوست میدهند چون میکروفیبر بافت های نرم پوست را فشرده میکنند.

چه قسمت هایی با نخ های آپتوس و سیلوئت قابل درمانند؟


به طو کلی نخ های آپتوس و سیلوئت برای درمان افتادگی قسمت های بالایی، میانی و پایینی صورت مانند پیشانی، خط فک، ناحیه گردن، چین های بینی و قسمت های بالایی و پایینی گونه های استفاده میشوند.

لیفت صورت با نخ های آپتوس و سیلوئت


 

لیفت صورت با نخ های آپتوس و سیلوئت

نخ های آپتوس و نخ های سیلوئت هر دو برای لیفت بافت صورت استفاده میشوند. اما با وجود اینکه این نخ ها روش درمانی مشابه و نتایج عالی دارند اما تفاوت های مهمی بین استفاده از این دو نوع نخ وجود دارد که شما باید پیش از استفاده از آن ها آگاه باشید. در ادامه مطالب به مقایسه این دو نوع نخ میپردازیم.

نخ های آپتوس

نخ های آپتوس نخ هایی هستند که از یک ماده زیست سازگار به نام PLLA ساخته شده اند. این نخ ها به طور ویژه برای جذب ایمن توسط بدن طراحی شده اند. نخ های آپتوس حدود چهار تا شش ماه در جای خود باقی میمانند و پس از آن به آرامی حل میشوند. با این حال نتایج درمان لیفت صورت با نخ های آپتوس حدود یک سال یا بیشتر ماندگارند. این ماندگاری طولانی مدت ناشی از بهبودی وضعیت پوستی به دلیل تولید کلاژن طبیعی در پوست است. نخ های آپتوس انواع مختلفی دارند: نخ های خاردار که برای کشیدن پوست ( و درنتیجه لیفت پوست) مناسبند و نخ های صاف یا منحنی. نخ های صاف لیفت کمتری انجام میدهند اما برای تحریک تولید کلاژن بسیار مناسب هستند. مراجعان اغلب نخ های صاف را در قسمت های استراتژیک اطراف صورت خود (مانند گوشه دهان یا در امتداد ابروها) استفاده میکنند تا مشکلات رایج در این نواحی را که از علائم افزایش سن هستند درمان کنند. از طرف دیگر نخ های خاردار در نزدیکی خط رویش مو استفاده میشوند تا به آرامی پوست را به سمت عقب بکشند و گونه ها را لیفت کنند. لیفت صورت با نخ های آپتوس نسبتا سریع و آسان انجام میشود. ابتدا از بی حسی موضعی برای بی حس کردن نواحی تحت درمان استفاده میشود سپس با استفاده از یک ابزار کوچک (کانول یا سوزن نازک) نخ ها به زیر پوست وارد میشوند. کل این فرایند معمولا 30 تا 45 دقیقه طول میکشد و بیمار پس از آن میتواند به روال عادی زندگی خود بازگردد.

نخ های سیلوئت

نخ های سیلوئت مانند نخ های آپتوس نخ های قابل حلی هستند که از مواد زیست سازگار برای لیفت صورت ساخته شده اند و باعث تولید کلاژن میشوند. نخ های سیلوئت تاحدی متفاوت از نخ های آپتوس طراحی شده اند. این نخ ها به جای صاف یا خاردار بودن شامل تعدادی نخ با مخروط های ریز هستند که بافت پوست را میگیرند. این ویژگی به نخ ها اجازه میدهد تا لیفت بیشتری روی پوست انجام شود. نتیاج نخ های سیلوئت نسبتا طولانی مدت است. نتایج درمان حدودا تا سه سال ماندگارند. روند درمان حدود 45 دقیقه طول میکشد. لیفت صورت با نخ های سیلوئت را میتوان با بی حسی موضعی انجام داد. در این روش از یک سوزن ظریف با طراحی خاص برای وارد کردن نخ ها به زیر پوست استفاده میشود در نتیجه ناراحتی بیمار به حداقل میرسد. در برخی موارد پس از درمان بیمار درد و تورم خفیفی را برای چند روز تجربه میکند اما معمولا میتوان این وضعیت را با مصرف داروهای مسکن بدون نسخه کنترل کرد. به این ترتیب اگر از نخ های سیلوئت استفاده میکنید احتمالا میتوانید بعد از درمان به زندگی روزمره خود بازگردید.

خطرات نخ های آپتوس و نخ های سیلوئت چیست؟


بسته به کیفیت و ضخامت پوست شما ممکن است تورم، کبودی و تغییرات پوستی موقتی (جمع شدگی، قابل رویت بودن، و برجستگی) را تجربه کنید. همه این عوارض با گذشت زمان برطرف میشوند.

خطرات لیفیت صورت با نخ
جزئیمتوسطنادر
درد موقت به خصوص زمانی که دهان را باز میکنیدفرورفتگی طولانی مدت پوستعفونت
تورم موقتعدم تقارنتشکیل توده های گره مانند
کبودی موقتجابجایی نخآسیب عصبی
فرورفتگی موقت پوستدرد طولانی مدتآسیب غدد بزاقی

هزینه لیفت صورت با نخ های آپتوس و سیلوئت


 

هزینه لیفت صورت

هزینه استفاده از نخ های سیلوئت برای لیفت صورت تا حدی بیشتر از نخ های آپتوس است. اما چند عامل مهم وجود دارند که میتوانند باعث متفاوت شدن قیمت این روش های غیر جراحی شوند که عبارتند از:

مدرک و میزان تخصص پزشک شما

در مراجعه به یک پزشک باتجربه که متخصص پوست یا جراح پلاستیک است باید هزینه بیشتری پرداخت کنید. به این نکته توجه کنید که بهتر است برای رسیدن به نتایج بهتر و کنترل عوارض به یک متخصص باتجربه مراجعه کنید.

محل زندگی شما

هزینه زندگی در شهرهای بزرگ بیشتر است بنابراین هزینه های درمان های زیبایی هم بیشتر خواهد بود. اما هزینه ها ممکن است با توجه به محله و کلینیک مورد نظر متفاوت باشد. بنابراین بهتر است هزینه ها را از چند پزشک با تجربه در مناطق مختلف بپرسید.

پیچیدگی درمان

یکی از بزرگترین عوامل موثر بر هزینه درمان تعداد نخ ها و ناحیه درمان است.

هر گونه تخفیف یا شرایط ویژه

با افزایش محبوبیت لیفت صورت با نخ، شرایط ویژه در این روش کم تهاجمی به صورت گسترده تری در دسترس قرار گرفته اند. کلینیک های مورد نظر خود را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

سوالات پرتکرار


استفاده از نخ های آپتوس بهتر است یا نخ هایPDO؟

لیفت صورت با نخ های آپتوس و نخ های PDO متفاوت است. نخ های آپتوس از مواد پلی ال لاکتیک اسید و کاپرولاکتون ساخته میشوند در نتیجه طول عمر بیشتری نسبت به نخ های سنتی PDO دارند. نخ های آپتوس بر خلاف جراحی لیفت های سنتی بدون تغییر ویژگی های طبیعی باعث جوانسازی صورت میشوند.

ایا نخ های آپتوس ارزش استفاده را دارند؟

نخ های آپتوس نتایج طولانی تری دارند چون ترکیب منحصر به فرد پلی لاکتیک اسید و کاپرولاکتون در برابر تجزیه مقاومت میکند. حل شدن نخ ها دو سال طول میکشد اما اثرات تولید کلاژن، استحکام و ساختار بافت ها تا مدت ها پس از حل شدن نخ ها ادامه دارد.

ماندگاری نتایج نخ های سیلوئت چقدر است؟

نتایج لیفت صورت با نخ های سیلوئت فوری و طولانی مدت است. این نتایج از 12 تا 18 ماه ماندگارند اما باید توجه کنید که سن و سبک زندگی شما بر ماندگاری این نتایج تاثیر گذار است.

ماندگاری نتایج لیفت صورت با نخ های آپتوس چقدر است؟

نتایج درمان بلافاصله پس از کاشت نخ قابل مشاهده است و بسته به ترکیب نخ میتواند بین 1.5 تا 2 سال باقی بماند. شما باید قبل از درمان یک جلسه مشاوره با پزشک داشته باشید. لیفت صورت با نخ های آپتوس برای سنین 35 تا 55 سال مناسب تر است چون پوست آنها نسبتا دچار افتادگی میشود.

آیا نخ های آپتوس دچار پارگی میشوند؟

نخ های آپتوس حین کاشت یا بعد از درمان کمتر دچار پارگی میشوند. نخ های قدیمی تر بیشتر دچار این مشکل میشدند و ممکن بود به دلیل پارگی نخ به طور ناگهانی یک طرف صورت بیمار دچار افتادگی شود. اما خوشبختانه به دلیل PCL نخ های آپتوس قوی تر هستند و به راحتی دچار پارگی نمیشوند.

تفاوت بین نخ هایPDOو نخ های سیلوئت چیست؟

استفاده از نخ PDO برای لیفت بینی مناسب تر است. کره ای ها مخترع لیفت بینی HIKO هستند که در آن از نخ های PDO استفاده میشود. لیفت صورت با نخ های سیلوئت برای حجم دادن به صورت بهتر است. مخروط ها به خوبی بافت نرم را به هم فشرده میکنند.

مشاهده نتایج لیفت صورت با نخ های سیلوئت چقدر طول میکشد؟

نتایج حاصل از تولید کلاژن اضافی در عرض یک ماه قابل مشاهده خواهد بود و با گذشت زمان به طور پیوسته بهتر میشود. البته نتایج برای همه یکسان نیست بسیاری از افراد نتایجی را مشاهده میکنند که بین 12 تا 18 ماه ماندگارند که در این صورت میتوان مراحل را تکرار کرد.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تلفنی
×ارتباط در واتساپ