آفر ویژه 10% روی تمامی خدمات برای همراهان همیشگی
لوگو دکتر الناز احمدی

لیفت با نخ سیلوئت: قیمت، ماندگاری و عوارض

لیفت با نخ‌های سیلوئت درمان جدید و غیرجراحی است که با تزریق انجام میشود و نتایج آن همانند جراحی لیفت صورت است. این روش درمانی باعث جوانسازی صورت، بهبود بافت کلی پوست، ایجاد چهره پرتر، سفت تر  و خوش فرم میشود. لیفت صورت با نخ سیلوئت همچنین باعث از بین رفتن خطوط ریز و چین و چروک‌های پوست میشود.

این مقاله شما را با مزایای نخ‌های سیلوئت، روش‌های ایده آل برای انجام آن، مراحل لیفت صورت با نخ، دوره نقاهت و عوارض جانبی آن آشنا خواهد کرد. برای درمان افتادگی پوست صورت باید به یک پزشک با تجربه و ماهر مراجعه کنید که با نحوه درمان و کنترل عوارض آشنا است. این کار باعث کاهش خطرات و عوارض  جانبی میشود و همچنین زمان بهبودی را کاهش میدهد.

نخ سیلوئت چیست؟


نخ سیلوئت

سیلوئت نوع خاصی از نخ (نخ قابل حل) است. این محصول بهترین نتیجه را برای لیفت صورت با نخ ایجاد میکند. نخ سیلوئت بدون نیاز به جراحی و به طور موثر صورت را لیفت میکند. نخ سیلوئت درمان بسیار موثری برای لیفت بافت‌های صورت است، اما بر خلاف سایر نخ‌ها نوع متفاوتی از کلاژن تولید میکند در نتیجه باعث ایجاد حجم خیلی زیادی نمیشود. یعنی صورت شما را بیش از حد چاق یا متفاوت نمیکند و نتیجه درمان کاملاً طبیعی خواهد بود.

نخ لیفت سیلوئت با بافت‌های زنده کاملاً سازگار است که با استفاده از پلی ال لاکتیک اسید (PLLA) ساخته شده و برای لیفت صورت بدون جراحی استفاده میشود. این دستگاه لیفت از نخ PLLA و مخروط‌های گلیکولید لاکتید تشکیل شده است که به سوزن های 12 سانتی متری  وصل میشود. مخروط ها باعث میشوند تا نخ به عمق بافت صورت قلاب شود و آن را بلند کند. این درمان همچنین باعث تولید کلاژن میشود. شما میتوانید از 8، 12 یا 16 مخروط استفاده کنید. هر جعبه شامل 5 بسته 2 عددی است. این نخ‌ها باید در دمای خنک و دور از نور خورشید (صفر تا هشت درجه سانتیگراد) نگهداری شوند.

نخ‌های سیلوئت چگونه باعث لیفت صورت میشوند؟


یک نخ سیلوئت برای لیفت صورت در دو حالت عمل میکند:

 • با لیفت مکانیکی و غیر جراحی پوست باعث لیفت صورت میشود.
 • در ماه‌های بعد مخروط های کوچک نخ ها (که در عمق پوست شما گیر میکنند) تولید کلاژن بدن را تحریک میکنند و ظاهری صاف و برجسته و طبیعی به صورت میدهد.

این نخ‌ها همچون بخیه قابل حل (پلیمر قابل تجزیه زیستی) هستند. PLLA همان ماده‌ای است که برای بخیه زخم‌های جراحی استفاده میشود. با گذشت زمان نخ‌ها به طور طبیعی در پوست شما حل میشوند.

مزایای استفاده از نخ های سیلوئت


مزایای استفاده از نخ های سیلوئت

این نخ ها مزایای زیادی دارند که برخی از مهم ترین آنها عبارتند از:

 • اثر لیفتینگ فوری
 • باعث ترمیم تدریجی کلاژن طبیعی بدن میشود
 • لیفت با حداقل نفوذ و بدون نیاز به جراحی
 • حداقل زمان نقاهت و بازیابی
 • نتایج ظاهری طبیعی تا 18 ماه

نواحی که در آن نخ‌های سیلوئت مورد استفاده قرار میگرند


نواحی مورد استفاده نخ های سیلوئت

از این نوع نخ‌ها میتوان در موارد زیر استفاده کرد:

فک و گردن

یک ناحیه مهم که تأثیر پیری را خیلی زود نشان میدهد افتادگی خط فک است. درمان  این ناحیه با روش‌های سنتی سخت است، اما نخ‌های سیلوئت باعث ایجاد یک درمان فوری و مؤثر در این ناحیه فک میشوند و در عین حال تولید کلاژن را برای مدت طولانی تحریک میکند. در نتیجه شما ظاهری جوانتر و خط فکی مشخص تر خواهید داشت.

لیفت گردن

با وجود اینکه برخی افراد از پوست خود مراقبت زیادی میکنند، با افزایش سن پوست گردن دچار افتادگی میشود. نخ سیلوئت یک درمان مؤثر برای لیفت پوست شل زیر چانه و کاهش چین و چروک در ناحیه گردن است.

سایر نواحی

 • لیفت چشم و ابرو
 • گونه‌ها، قسمت میانی و پایین صورت به منظور کاهش چین، پف و افتادگی های بافت کناری دهان

تفاوت نخ سیلوئت با سایر نخ های مورد استفاده برای لیفت


 • نخ های سیلوئت برای لیفتینگ بافت نرم بهتر هستند و باعث لیفت فوری و سفت تر شدن بافت میشوند.
 • نخ های سیلوئت برای لیفیت بینی مناسب نیستند، اما میتوان از نخ های دیگری مانند نخ های PDO بری انواع لیفت استفاده کرد.
 • نخ های نرم سیلوئت برای حجم دادن به صورت مناسب ترند. مخروط ها بافت نرم را به خوبی به هم فشرده میکنند.

چه کسانی کاندیدای بهتری برای لیفت صورت با نخ سیلوئت هستند؟


کاندیدای لیفت صورت با نخ سیلوئت

لیفت صورت با نخ‌های سیلوئت برای کسانی مناسب است که علائم اولیه پیری را تجربه میکنند. این نوع نخ برای مردان و زنان 30 تا 60 ساله که به دنبال تغییر ظاهری طبیعی بدون جراحی تهاجمی هستند و میخواهند کمترین دوران نقاهت را داشته باشند مناسب است. نخ سیلوئت برای علائم شدید پیری، بیماری‌های خود ایمنی، زنان باردار یا شیرده یا افراد زیر 18 سال مناسب نیست.

لیفت صورت با نخ سیلوئت برای شما مناسب اگر شرایط زیر را دارید:

 • یک لایه چربی قابل نیشگون گرفتن در زیر پوست شما وجود داشته باشد تا نخ ها به آن وصل شوند.
 • افتادگی خفیف صورت و چین های بین بینی تا دهان و دهان تا چانه
 • افتادگی متوسط صورت و خط فک. ممکن است برای بازگرداندن زیرسازی پوست از دست رفته با درمان های پوستی اضافی نیاز داشته باشید.

لیفت صورت با نخ سیلوئت مشکلات زیر را درمان نمیکند:

 • پوست اضافی
 • از بین رفتن چربی و حجم صورت
 • از بین رفتن استخوان در اثر بیماری، افزایش سن و تغییرات هورمونی
 • لیفت صورت با نخ خطوط و چین و چروک ها را اصلاح نمیکند. برای این منظور شما باید یک درمان ترکیبی با تزریق مواد ضد چروک و پرکننده های پوستی داشته باشید تا به نتیجه مورد نظر خود برسید.

مراحل لیفت صورت با نخ سیلوئت


مراحل لیفت صورت با نخ سیلوئت

برای لیفت صورت با نخ سیلوئت، نخ با استفاده از یک سوزن (بدون هیچ برشی) زیر پوست وارد میشود و بافت افتاده را بالا میبرد. این نخ ها قبل از اینکه به طور کامل حل شوند تولید کلاژن پوست را تحریک میکنند. روش لیفت با نخ سیلوئت برای برطرف کردن شلی پوست در گونه، خط فک و گردن طراحی شده است.

لیفت صورت با نخ سیلوئت توسط پزشکانی انجام انجام میشود که به طور تخصصی در این زمینه آموزش دیده‌اند. ابتدا یک کرم بی‌حس کننده موضعی روی صورت مالیده میشود که اثر آن حدود یک ساعت ماندگار است. پس از آماده شدن 2 تا 4 نخ سیلوئت با استفاده از یک سوزن ظریف به هر طرف صورت وارد میشوند و اثر لیفتینگ آن فوراً قابل مشاهده است. نخ های زیر پوست در لایه چربی قرار میگیرند و مخروط ها نخ ها را در جای خود ثابت نگه میدارند و بلند میکنند در نتیجه پوست لیفت میشود. هنگامی که مخروط ها در جای خود قرار گرفتند سوزن‌ها از بخیه‌ها جدا میشوند. پزشک به منظور شکل گرفتن لیفت فوری فشار ملایمی روی پوست اعمال میکند. از نخ سیلوئت میتوان برای قسمتهای مختلف صورت و گردن استفاده کرد. عمل لیفت با نخ تقریباً 30 دقیقه طول میکشد. اثر سفت کننده هم بلافاصله ایجاد میشود.

طول عمر نخ های سیلوئت


پس از قرار دادن نخ‌ها تاثیر لیفتینگ فوری آن را مشاهده خواهید کرد. با این حال نتایج به مدت تقریباً سه تا شش ماه پس از درمان همچنان بهتر میشوند. مدت زمان سفت شدن پوست پس از لیفت با نخ برای هر بیمار متفاوت است. میزان لیفت بعد از عمل با توجه به میزان شلی پوست و تعداد نخ های قرار داده شده مشخص میشود. نتایج به طور متوسط 12 تا 18 ماه ماندگار است و با تحریک کلاژن در اطراف نخ‌ها تقویت میشود.

عوارض جانبی نخ های سیلوئت


عوارض جانبی نخ های سیلوئت

لیفت با نخ ممکن است برای بیماران درد جزئی، تورم و کبودی ایجاد کند. این عوارض برای همه درمان های زیبایی وجود دارد. ممکن است تا چند روز پوست دچار فرورفتگی یا سفتی شود. این عوارض معمولا کوتاه مدت هستند. عوارض نادرتر شامل تجمع مایع زیر پوست در ناحیه درمان، التهاب یا عفونت زخم و بافت و ناهمواری های سطح پوست در نواحی تحت درمان است. سایر عوارض مانند احساس کردن نخ ها، عدم تقارن صورت یا درد طولانی مدت گونه ها و شقیقه ها است.

دوره نقاهت لیفت صورت با نخ های سیلوئت


لیفت صورت با نخ به استراحت کوتاهی نیاز دارد. مانند سایر درمان های زیبایی لیفت با نخ هم ممکن است باعث کبودی یا تورم خفیف شود، اما این علائم طی دو تا سه روز برطرف میشوند. برای برخی از بیماران ممکن است عوارض طولانی مدت تر باشد. اما به طور کلی بهبودی کامل تا دو هفته طول میکشد.

مراقبت های بعد از لیفت صورت با نخ های سیلوئت


مراقبت های بعد از لیفت

در این بخش به نکاتی برای کمک به دوران نقاهت و روند بهبودی بعد از درمان لیفت صورت با نخ اشاره شده است:

 • در صورت نیاز بلافاصله پس از کاشت نخ از یک کمپرس سرد استفاده کنید.
 • برای کمک به کاهش درد از مسکن هایی مانند پاراستامول استفاده کنید.
 • در 24 ساعت اول نباید آرایش کنید.
 • رو به بالا روی بالش بلند بخوابید (3 تا 5 شب).
 • پزشک در طول مشاوره نکات بیشتری را به شما گوشزد میکند.
 • در 10 روز اول پس از درمان از انجام فیشال خودداری کنید.
 • در 14 روز اول پس از درمان از مصرف الکل و سیگار خودداری کنید. الکل، آب و مواد مغذی را که برای سلامت پوست شما ضروری است دفع میکند. نیکوتین و سایر مواد شیمیایی رگ های خونی شما را منقبض میکنند و مانع از جریان یافتن مواد مغذی از طریق جریان خون و پوست میشوند.
 • از انجام ورزش‌های سنگین خودداری کنید.
 • برای بهبودی سریع تر پوست از کرم آنتی بیوتیک استفاده کنید.
 • دو هفته پس از درمان لیفت با نخ مجدداً به مطب پزشک مراجعه کنید.
 • صورت را به آرامی و بدون مالش بشویید، بتراشید و خشک کنید (تا 5 روز).
 • از سونا یا اتاق بخار استفاده نکنید (تا سه هفته).
 • اجتناب از رفتن به دندانپزشکی (تا سه هفته).

هزینه لیفت صورت با نخ های سیلوئت


هزینه لیفت صورت

هزینه‌های درمان با توجه اندازه و تعداد نقاط درمان و میزان نخ استفاده شده لیفت صورت، بی‌حسی مورد استفاده برای بی‌حس کردن صورت متفاوت است. هزینه دقیق درمان بعد از یک جلسه مشاور کامل و تعیین یک برنامه درمانی مناسب مشخص میشود. به این نکته دقت کنید که شرکت‌های بیمه هزینه‌های لیفت صورت با نخ را پوشش نمیدهند. اما برخی از پزشکان روش‌های خاصی را برای پرداخت هزینه‌ها ارائه میدهند بنابراین میتوانید در این باره با آن‌ها صحبت کنید.

سوالات پرتکرار


آیا میتوانم لیفت صورت با نخ سیلوئت را با سایر درمان ها ترکیب کنم؟

اکثر بیماران لیفت با نخ سیلوئت را با سایر روش های درمانی مانند اولتراپی برای سفت کردن پوست قبل از لیفتینگ یا تزریق مقدار کمی پرکننده پس از لیفت با نخ انجام میدهند تا نتیجه بهتری از درمان بگیرند.

آیا میتوانم لیفت صورت با نخ سیلوئت را تکرار کنم؟

محدودیتی برای چند بار تکرار لیفت صورت با نخ سیلوئت وجود ندارد.

به چند جلسه درمان برای لیفت صورت با نخ سیلوئت نیاز دارم؟

برای رسیدن به نتیجه دلخواه تنها به یک جلسه درمان نیاز دارید.

لیفت صورت با نخ سیلوئت چقدر درناک است؟

لیفت صورت با نخ آسیب کمی وارد میکند بنابراین نسبتا بدون درد است.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تلفنی
×ارتباط در واتساپ