آفر ویژه 10% روی تمامی خدمات برای همراهان همیشگی

مزوتراپی دور چشم برای رفع تیرگی و پف زیر چشم ها

مزوتراپی تأثیر قابل توجهی بر افتادگی و تیرگی زیر چشم خواهد داشت. نتایج این عمل تنها پس از 2 جلسه‌ی درمانی قابل مشاهده بوده ولی بهترین نتیجه پس از 4 تا 6 جلسه‌ی درمانی با فاصله‌ی 1 هفته دیده خواهند شد. محلول مزوتراپی حاوی هیالورونیک اسید، ویتامین، آنتی اکسیدان و دیگر مواد تأثیر گذار بر گردش خون خواهد بود. این روش ظاهر ناحیه‌ی زیر چشم را بهبود بخشیده و علاوه بر رفع تیرگی، خطوط ریز اطراف چشم را از بین می‌برد.

به دلیل این که مزوتراپی دور چشم در ناحیه‌ی حساسی انجام می‌شود، لازم است تا پزشک بسیار دقیق عمل کرده و حساسیت بالایی داشته باشد. این روش به منظور از بین بردن چین و چروک ها و تیرگی دور چشم مناسب بوده ولی باید به یاد داشت که مؤثر و ماندگار بودن مزوتراپی نیازمند تکرار آن خواهد بود. دکتر الناز احمدی بهترین روش برای رفع پف و تیرگی زیر چشم را به شما پیشنهاد می‌کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر و یا رزرو نوبت با شماره 02122026697 تماس حاصل فرمایید.

علت پف و تیرگی زیر چشم


تیره بودن زیر چشم ظاهری ناخوشایند به چهره‌ی شما خواهد داد. میلیون‌ها نفر هر روزه با این مشکل دست و پنجه نرم می‌کنند. تیرگی زیر چشم معضل بسیاری از بیماران خانم و آقا می‌باشد.

 

علت پف و تیرگی زیر چشم

 

در حالی که ممکن است بر روی اینترنت با روش‌هایی برخورد کرده باشید که تنها با یک جلسه‌ی درمانی می‌توانند تیرگی زیر چشم را برطرف کنند، گروه بزرگی از عوامل باعث ایجاد این تیرگی شده و رفع آن نیازمند درک و درمان تمامی این عوامل خواهد بود. در ابتدا لازم است تا عوامل اصلی ایجاد تیرگی زیر چشم را شناسایی کرده و برای درمان مناسب آن‌ها اقدام کنید. با شناسایی تمامی عوامل ایجاد این تیرگی، در زمان بروز این مشکل آمادگی لازم برای مقابله با آن را خواهید داشت.

افزایش سن، به همین سادگی!

اصلی‌ترین علت گودی و تیرگی زیر چشم، کاهش حجم بافت های صورت خواهد بود. در زیر چشم‌های شما یک بالشتک مخصوص از بافت های نرم با نام چربی ساب اوربیکولاریس وجود دارد. با گذشت زمان این بالشتک تحلیل رفته و کوچک می‌شود که در نهایت منجر به کاهش حجم بافت های زیر چشم و افتادن سایه در این محل خواهد شد. این یکی از اصلی‌ترین دلایل بروز تیرگی زیر چشم خواهد بود.

نکته‌ی دیگر این که با افزایش سن، پوست این ناحیه کلاژن و الاستین خود را از دست داده و نازک می‌شود. بدین ترتیب گودی و تیرگی زیر چشم بیشتر خواهد شد.

با کاهش حجم بافت های زیر چشم و نازک‌تر شدن پوست آن، مویرگ‌های عمقی این ناحیه بیشتر دیده شده و باعث تیرگی محل خواهند شد. خوشبختانه می‌توان با استفاده از فیلرهای پوستی ساخته شده بدین منظور، این مشکل را به سادگی و به سرعت رفع کرد. در صورتی که قصد انجام این کار را دارید، مراجعه به پزشک متخصص با تجربه در این زمینه اهمیت بسیار زیادی خواهد داشت.

بدن شما کم آب شده است

کاهش حجم تنها در اثر افزایش سن ایجاد نمی‌شود. به یاد داشته باشید که 60 درصد از بدن شما را آب تشکیل داده و در صورت کم آبی شدید بدن، بافت ها تحلیل خواهند رفت که این مشکل شامل پوست و بافت های ظریف اطراف چشم نیز خواهد شد؛ بنابراین اگر سن شما بین 20 تا 30 سال است، تنظیم میزان آب مصرفی به جای رفتن به سراغ روش‌های زیبایی گزینه‌ی بهتری خواهد بود. در صورتی که آب کافی می‌نوشید ممکن است برخی از نوشیدنی‌های مصرفی شما مقصر باشند. به یاد داشته باشید که کافئین، الکل و دیگر نوشیدنی‌های ادرار آور می‌توانند باعث کم آبی بدن شما شده و پس از مصرف آن‌ها لازم است تا مقادیر زیادی آب بنوشید.

به اندازه‌ی کافی نمی‌خوابید

کم خوابی نیز یکی دیگر از علل اصلی و شناخته شده‌ی تیرگی و گودی زیر چشم است. این مشکل ممکن است برای هر فرد دچار کم خوابی ایجاد شود. خوابیدن در یک زمان مشخص به تنظیم شدن چرخه‌ی سیرکادین بدن کمک کرده و از بی خوابی جلوگیری می‌کند. به یاد داشته باشید که خواب نامنظم باعث تیرگی و پف کردن دور چشم خواهد شد.

چشم‌های خود را خسته می‌کنید

خسته کردن چشم‌ها نه تنها بر روی بینایی تأثیر گذاشته بلکه بافت های دور چشم را نیز تحت تأثیر قرار می‌دهد. زمانی که به سختی سعی در دیدن چیزی دارید و چشن های خود را تحت فشار قرار می‌دهید، عروق خونی زیر پوست گشاد شده و تیرگی زیر چشم بیشتر خواهد شد. به منظور پیشگیری از این مشکل به طور منظم نمره‌ی چشم خود را چک کنید.

دچار درماتیت تماسی شده‌اید

با توجه به نازک بودن پوست زیر چشم، این ناحیه می‌تواند در خطر زیادی برای درماتیت تماسی (ناراحتی‌های پوستی ناشی از مواد مراقبتی) باشد. متاسفانه درماتیت می‌تواند پس از التهاب آسیب‌هایی را به جای بگذارد که منجر به ایجاد تیرگی خواهند شد. به این عارضه هیپرپیگمنتاسیون پس از التهاب (PIH) گفته می‌شود. بهترین راه مبارزه با این تیرگی، رفع علت اصلی درماتیت خواهد بود. برای این کار می‌توانید مواد مختلفی که از آن‌ها بر روی پوست خود استفاده می‌کنید را تست کنید تا ماده‌ی حساسیت زا را تشخیص دهید. پس از آن با تغییر در روتین مراقبت از پوست خود می‌توانید مشکل را رفع کنید.

به آلرژی‌های فصلی مبتلا هستید

آلرژی‌های فصلی تأثیر قابل توجهی بر ناحیه‌ی زیر چشم دارند

اساساً التهاب ملتحمه در اثر آلرژی به همراه مالیدن مکرر چشم‌ها می‌توانند باعث پارگی عروق خونی و کبودی شوند. با بهبود این کبودی‌ها، رنگدانه ی هموسیدرین (بخشی از هموگلوبین) بر جای خواهد ماند و باعث تیرگی زیر چشم خواهد شد. حتی بدون مالیدن چشم‌ها، التهاب اطراف چشم برای ایجاد هیپرپیگمنتاسیون پس از التهاب (PIH) کافی خواهد بود.

شما به یک بیماری زمینه‌ای مبتلا هستید

یکی از علل کمتر شایع برای تیرگی زیر چشم، بیماری‌های زمینه‌ای خواهد بود. عارضه‌هایی مثل کم خونی، سندرم‌های سوء جذب، سوء تغذیه، کمبود ویتامین، هیپوتیروئیدیسم و برخی از سندرم‌های متابولیک می‌توانند باعث تیرگی زیر چشم شوند. در صورت باقی ماندن این مشکل حتی با وجود درمان، بهتر است با پزشک خود مشورت کنید تا در صورت نیاز آزمایش‌های بیشتری برای شما درخواست شوند.

 

بیماری زمینه‌ای و تیرگی زیر چشم

 

ژنتیک شما این گونه است

در پایان اگر هیچ یک از مشکلات گفته شده مقصر تیرگی زیر چشم نباشد می‌توان گفت که شما به صورت ژنتیکی این مشکل را دارید. متاسفانه یکی از شایع‌ترین دلایل بروز تیرگی و یکی از سخت‌ترین دلایل آن ژنتیک است. به این عارضه هیپرپیگمنتاسیون پری اوربیتال گفته می‌شود و می‌توانید از روش‌هایی برای پوشاندن آن استفاده کنید. ازجمله این روش‌ها می‌توان به کافئین، رتینول، جلبک، هیالورونیک اسید و غیره اشاره کرد.

کاربردهای مزوتراپی


مزوتراپی روشی است که در طی آن مواد مغذی مثل ویتامین‌ها، مواد معدنی، آمینواسیدها و هیالورونیک اسید به لایه‌های مختلف پوست تزریق می‌شوند. این روش می‌تواند پوست خشک و پژمرده را جوانسازی کند.

مزوتراپی صورت در 6 تا 8 جلسه با فاصله‌ی 2 هفته انجام می‌شود و پس از آن جلسات ترمیمی به صورت سالیانه یا دو بار در سال انجام خواهند شد. نتایج این روش چشمگیر خواهند بود و پوست جوانسازی شده‌ی شما نرم، سفت و شفاف خواهد شد.

از بین بردن جای زخم با مزوتراپی

جای جوش ظاهری ناخوشایند به چهره‌ی شما می‌دهد ولی مزوتراپی می‌تواند به صورت مؤثر و بی خطر آن را از بین ببرد. می‌توان جای زخم‌ها را با موادی مثل هیالورونیک اسید پر کرد و پس از 3 تا 4 جلسه تأثیر قابل توجهی را مشاهده نمود. از بین بردن جای زخم با مزوتراپی روشی سریع و آسان بوده و هر جلسه‌ی آن حدود 30 دقیقه زمان خواهد برد.

تعداد جلسات درمانی بسته به شدت زخم‌ها متفاوت خواهد بود. معمولاً این تزریقات با فاصله‌ی 2 هفته انجام شده و پس از آن فاصله‌ی جلسات به 1 ماه افزایش پیدا می‌کند.

پس از انجام مزوتراپی نیازی به استراحت نخواهید داشت. در طی تزریقات نیز ممکن است اندکی احساس سوزش داشته باشید که ظرف مدت 15 تا 20 دقیقه برطرف خواهد شد. همچنین ممکن است تا 48 ساعت پس از درمان شاهد مقداری تورم و کبودی باشید.

تیرگی زیر چشم

خطوط تیره‌ی زیر چشم عارضه‌ی شایعی هستند و اکثر افراد در بازه‌ای از زندگی خود آن را تجربه می‌کنند. رژیم غذایی ناسالم، ورزش نکردن، پیری و کمبود خواب می‌توانند باعث ایجاد این مشکل شوند. درنهایت ممکن است لازم شود تا برای درمان این تیرگی اقدام کنید.

 

تیرگی زیر چشم

 

با افزایش سن رباط‌ها و عضلاتی که چربی‌های صورت را نگه داشته‌اند شل شده و شروع به افتادگی می‌کنند. این مشکل باعث تیره شدن چربی‌های زیر چشم خواهد شد. تزریق PRP به خصوص با روش ماتریکس سلولی همراه با هیالورونیک اسید می‌تواند پف و تیرگی زیر چشم را برطرف کند.

در این روش پلاکت‌های بدن شما به ناحیه‌ی زیر چشم تزریق شده و با رهاسازی فاکتورهای رشد به جوانسازی سلول‌های پوستی و ایجاد بافت جدید و بهبود ظاهر پوست کمک می‌کنند.

بهبودی پس از انجام این روش پس از تنها 3 هفته قابل مشاهده بوده و می‌توان با گذشت 18 ماه نتیجه‌ی نهایی را مشاهده کرد. ممکن است در ابتدا به 2 تا 3 جلسه‌ی درمانی با فاصله‌ی 1 ماه نیاز داشته باشید. همچنین ممکن است مقداری تورم و کبودی را تجربه کنید.

مزوتراپی برای ریزش مو

مزوتراپی مو  یا میکرونیدلینگ با استفاده از رویتاکر، روشی رایج و بسیار موفق برای درمان ریزش موست. رویتاکر حاوی هیالورونیک اسید بوده که رطوبت را به پوست سر شما باز می‌گرداند.

در زمان تزریق مقادیر کمی از رویتاکر جذب خون می‌شوند. نمک‌های غیرآلی و ویتامین‌ها باعث تقویت گردش خون شده و به ترمیم سلول‌ها کمک می‌کنند. آمینواسیدهای موجود در رویتاکر در سلول‌های موجود و برای ساخت سلول‌های جدید نقش مهمی را در سنتز پروتئین ایفا می‌کنند.

برخی از پزشکان از مزوگان برای درمان ریزش مو استفاده می‌کنند – این روش پزشک را قادر به انجام سریع‌تر تزریقات می‌کند.

کشیدن پوست صورت و گردن با استفاده از مزوتراپی

با تزریق موادی که به طور طبیعی در پوست یافت می‌شوند مثل ویتامین‌های A, B, C, E, K، آنزیم‌ها، مواد معدنی، نوکلئیک اسیدها و هیالورونیک اسید، می‌توان ظاهر صورت و گردن را بهبود بخشید. با استفاده از این روش آبرسانی پوست مجدداً برقرار شده و پوست شفاف‌تر خواهد شد.

این تزریقات سوزش بسیار کمی را به همراه داشته و باعث تحریک بافت های پوست نیز می‌شوند. کشیدن پوست صورت و گردن با استفاده از مزوتراپی می‌توانند از افتادگی پوست جلوگیری کرده و شفافیت آن را نیز بازیابی کند. این روش همچنین خاصیت انعطاف پذیری و روشنی پوست را افزایش خواهد داد.

کلاژن و الاستین در مزوتراپی

مزوتراپی روشی است که تولید کلاژن و الاستین که باعث بهبود بافت و رنگ پوست می‌شوند را افزایش می‌دهد. کلاژن و الاستین پوست را سفت کرده و خطوط و چین و چروک ها را نیز از بین می‌برند.

این روش عملاً بدون درد بوده و به تولید کلاژن و الاستین لازم برای سلامت و جوانسازی پوست کمک می‌کند. در این روش، هیالورونیک اسید مستقیماً به لایه‌ی وسطی پوست یا مزودرم تزریق می‌شود. علاوه بر رساندن مواد مغذی، این روش تولید کلاژن و الاستین را افزایش داده و متابولیسم پوست را نیز تقویت می‌کند. پس از 3 تا 4 جلسه‌ی درمانی پوست روشن‌تر شده و شادابی و طراوت خود را به دست می‌آورد.

مزایای این روش چیست؟


مزوتراپی برای رفع تیرگی و پف زیر چشم یک روش زیبایی است. در این روش از مواد دارویی و هومئوپاتیک مختلف مثل عصاره‌ی گیاهان، مواد معدنی، هیالورونیک اسید، ویتامین‌ها، آمینواسیدها و فاکتورهای رشد برای تزریق به پوست استفاده می‌شود. این مواد می‌توانند مشکلات مختلفی از قبیل تیرگی، خطوط چاقی و لاغری، جای جوش و خطوط ریز را درمان کنند. این روش همچنین باعث جوانسازی پوست شده و آن را آبرسانی می‌کند.

 

مزایای مزوتراپی زیر چشم

 

ازجمله مزایای اصلی مزوتراپی می‌توان به اثرگذاری میان مدت و ماندگاری بالای آن اشاره کرد. به علاوه اثرات این روش پس از جلسه‌ی اول قابل مشاهده خواهند بود و بین 6 ماه تا 1 سال ماندگاری خواهند داشت. این روش موارد منع مصرف کمی داشته و تقریباً همه‌ی افراد می‌توانند از آن استفاده کنند. در مزوتراپی می‌توان اکثر مشکلات پوستی را تا حد زیادی برطرف نمود. در نهایت، مزوتراپی نیازی به مدت زمان استراحت نخواهد داشت و اکثر افراد در زمان استراحت بین کارهای خود می‌توانند برای انجام آن اقدام کرده و نیازی به تغییر برنامه‌های خود نخواهند داشت.

امروزه مزوتراپی زیر چشم یکی از ساده‌ترین، ارزان‌ترین و مؤثرترین روش‌ها برای مبارزه با عارضه‌های پوستی این ناحیه است. قدم اول برای این کار پیدا کردن یک کلینیک مناسب خواهد بود. در قدم دوم نیز باید یک پزشک باتجربه و ماهر پیدا کنید.

از چه موادی بیشتر استفاده می‌شود؟


ازجمله مواد شناخته شده‌ای که در مزوتراپی استفاده می‌شوند می‌توان به کافئین، هیالورونیک اسید، آل کارنیتین، مولتی ویتامین‌ها و عصاره‌ی کنگر فرنگی اشاره کرد. همچنین در ادامه لیستی از مواد مورد استفاده از تزریقات آورده شده است:

 • هیالورونیداز این ماده یک آنزیم طبیعی در بدن بوده که وظیفه‌ی تخریب هیالورونیک اسید را بر عهده دارد. هیالورونیداز می‌تواند پوست را نسبت به مواد دیگر مزوتراپی نفوذپذیر کند. یکی از اهداف استفاده از این ماده، توانایی آن برای از بین بردن سلولیت و نرم کردن پوست است. سلولیت در بافت های همبند ایجاد می‌شود که حاوی مقادیر زیادی هیالورونیک اسید هستند.
 • آل کارنیتین این ماده به برداشتن چربی از سلول‌های چربی و انتقال آن به میتوکندری کمک می‌کند. میتوکندری ها اندامک‌های کوچک سلولی هستند که از اسیدهای چرب برای تولید انرژی استفاده می‌کنند. انجام این کار باعث سوختن چربی و از بین رفتن آن خواهد شد.
 • فسفاتیدیل کولین (PC) این ماده یک آنتی اکسیدان مورد استفاده در مزوتراپی بوده که می‌تواند چربی را در حل کرده و آن را در آب محلول کند. این کار اجازه‌ی دفع چربی از طریق ادرار و مدفوع را خواهد داد.
 • دئوکسی کولات (DC) این ماده نیز یک آنزیم طبیعی موجود در بدن است که در مایع صفرا وجود داشته و به هضم چربی غذا کمک می‌کند. در مزوتراپی از دئوکسی کولات به عنوان مکملی برای فسفاتیدیل کولین استفاده می‌شود تا به دفع چربی از بدن کمک کند.
 • آمینوفیلین این ماده عملکردی شبیه به کافئین خواهد داشت. از آن در مزوتراپی برای تحریک تخریب چربی موجود در سلول استفاده می‌شود. آمینوفیلین همچنین باعث گشاد شدن عروق و گردش بیشتر اکسیژن و مواد مغذی در بافت ها خواهد شد. این ماده باید در غلظت‌های نسبتاً پایین (20 mg/ml) استفاده شود چراکه عوارض جانبی آن مثل اسهال، تهوع و استفراغ در دوز های بالا دیده می‌شوند.

در زمان مزوتراپی زیر چشم چه اتفاقی می افتد؟


مزوتراپی زیر چشم یک روش زیبایی غیرتهاجمی است.

 

زمان مزوتراپی زیر چشم

 

مزوتراپی زیر چشم حدود 30 تا 40 دقیقه زمان برده و در طی آن پزشک مقادیر کمی از محلول مخصوص را به نواحی مورد نظر تزریق می‌کند. ممکن است در محل تزریقات شاهد مقدار کمی تورم و در برخی از موارد کبودی باشید که ظرف مدت چند روز برطرف خواهند شد. با این حال استفاده از کمپرس یخ و مصرف داروهای مسکن ساده مثل استامینوفن می‌تواند مفید باشد. پزشک به شما توصیه می‌کند که در ابتدا 6 تا 8 جلسه‌ی درمانی با فاصله‌ی 2 هفته داشته باشید. پس از آن برای حفظ نتایج می‌توانید به صورت سالیانه یا دو بار در سال برای انجام مزوتراپی اقدام کنید.

در صورت نیاز پزشک می‌تواند از کرم بی حسی موضعی برای شما استفاده کند. مزوتراپی زیر چشم به 30 تا 40 دقیقه زمان احتیاج خواهد داشت.

خطرات و عوارض جانبی مزوتراپی چیست؟


زمانی که سوزن ریز مزوتراپی وارد پوست می‌شود بروز واکنش‌های پوستی طبیعی است. البته این واکنش‌ها معمولاً موقتی هستند. ازجمله عوارض جانبی مزوتراپی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • حساسیت پوست
 • درد
 • تورم
 • قرمزی
 • کبودی
 • راش پوستی

مدت زمان بهبودی پس از مزوتراپی چقدر است؟


بهبود تورم و قرمزی ناحیه معمولاً به 24 تا 48 ساعت زمان احتیاج خواهد داشت ولی مدت زمان لازم برای بهبودی کامل چند روز خواهد بود.

برای گرفتن نتیجه‌ی مطلوب به چند جلسه‌ی درمانی نیاز دارم؟


بسته به عارضه‌ی مورد درمان تعداد جلسات درمانی لازم برای گرفتن نتیجه‌ی مطلوب بین 2 تا 4 جلسه خواهد بود.

 

نتیجه‌ی مزوتراپی زیر چشم

 

آیا مزوتراپی دردناک است؟


از آن جایی که در این روش تزریقات سطحی انجام می‌شوند می‌توان گفت که مزوتراپی روشی دردناک است. با این حال قبل از انجام آن از کرم‌های بی حسی بر روی پوست شما استفاده خواهد شد که میزان درد را کاهش می‌دهد.

هزینه مزوتراپی دور چشم چقدر است؟

هزینه‌ی عمل به نوع محصول مورد استفاده و اندازه‌ی ناحیه‌ی تحت درمان بستگی خواهد داشت.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تلفنی
×ارتباط در واتساپ