آفر ویژه 10% روی تمامی خدمات برای همراهان همیشگی

تخصصی ترین مرکز تزریق فیلر باسن و اندام

مراقبت های بعد از میکرونیدلینگ برای جوانسازی و رفع لک

۱۱ آبان ۱۴۰۰

با متخصص پوست مشورت کردید، جلسه برگزار کرده‌اید و درخشش پوستتان را بعد از میکرونیدلینگ تصور می‌کنید. اما کاری که بعد از درمان انجام می‌دهید به اندازه چیزی که در طول درمان میکرونیدلینگ اتفاق می‌افتد مهم است.

میکرونیدلینگ به از بین بردن جای زخم، چین و چروک عمیق، منافذ باز بزرگ و مشکلات دیگر پوست کمک می‌کند و درخشندگی پوست را افزایش می‌دهند و با چند تا نکته و ترفند، می‌توانید پوست درمان شده را سالم نگه‌دارید و نتیجه این درمان مدرن زیبایی را بیشتر کنید.

میکرونیدلینگ درمان زیبایی بسیار مؤثر و بی خطری است. اما، همانند تمامی روش های درمانی، باید مراقبت های خاصی را قبل و بعد از درمان داشته باشید تا بهبود سریعتر پوست و بهترین نتایج را دریافت کنید. دنبال کردن دستورالعمل های درست قبل از درمان منجر به پیشروی بدون مشکل درمان و کمتر شدن عوارض جانبی می‌شود. برای اطلاع بیشتر از هزینه ها و فواید روش درمانی میکرونیدلینگ اختصاصی، با کلینیک زیبایی دکتر الناز احمدی برای مشاوره تماس بگیرید.

برای کسب اطلاعات بیشتر و یا رزرو نوبت با شماره 02122026697 تماس حاصل فرمایید.

انواع مختلف میکرونیدلینگ


 • میکرونیدلینگ معمولی: از دستگاه میکرونیدلینگ برای ایجاد زخم‌های کوچک روی پوست استفاده می‌شود، که درنتیجه روند ترمیم پوست را تحریک می‌کند. روند ترمیم و جوانسازی پوست می‌تواند در کاهش خطوط ریز و جای زخم کمک کند. میکرونیدلینگ عمومی معمولاً به چندین جلسه درمانی نیاز دارد تا نتایجی پدیدار شود.
 • میکرونیدلینگRF:انرژی فرکانس رادیویی همراه با میکرونیدلینگ عمومی. این روش توسط سوزن های بسیار ریز انجام می‌شود و نه تنها پوست را ترمیم می‌کند بلکه انرژی RF را نیز به عمق پوست میانی می‌فرستد تا نتایج سفت کنندگی پوست و کاهش جای زخم را نیز بیشتر کنند و به خاطر نفوذ RF به لایه عمیق تر، منجر به نتایج سریعتر و بهتر پوستی می‌شود.

میکرونیدلینگ چگونه روی نوع پوست تأثیر می‌گذارد؟


هدف میکرونیدلینگ تحریک پوست به کلاژن سازی بیشتر است. در طی درمان میکرونیدلینگ، سوزن های ریز (در ابعاد 0.5 و 2.5 میلیمتر) بر روی لایه های بالایی پوست فشار داده می‌شوند. همانطور که متخصص پوست سوزن ها را روی صورت یا ناحیه هدف فشار می‌دهد، سوزن ها سطح پوست را می‌خراشند و باعث صدمه جزئی پوست می‌شوند که این عمل به طور مستقیم روند ترمیم پوست را هدف می‌گیرد.

 

تأثیر میکرونیدلینگ

 

در مورد نازکی و کوتاه بودن سوزن ها، مطمئن باشید که هر خراش نسبتاً سطحی است و فقط تخریب جزئی را به لایه پوست بیرونی وارد می‌کند. در مقایسه با انواع دیگر روش های درمانی با لیزر که بر روی پوست انجام می‌شود، میکرونیدلینگ بسیار مؤثر است و درمانی با تهاجم بسیار پایین به حساب می‌آید و در دنیای مراقبت از پوست در حال رواج است.

در واقع، میکرونیدلینگ یکی از روش های درمانی پوست با کمترین تهاجم در نظر گرفته می‌شود.

پس تمامی این خراش ها و زخم ها چه کاری انجام می‌دهند؟ اصولاً، سلول ها در طی جلسه میکرونیدلینگ به سمت بیشترین حالت زیباسازی خود هدایت می‌شوند. هر خراش یک زخم بسیار ریز ایجاد می‌کند و سیستم ترمیم پوست را بیشتر فعال می‌کند. در نتیجه، بدن بافت های غنی از کلاژن و جدیدی را ایجاد می‌کند که لیفت و درخشندگی قابل ملاحظه ای را به پست می‌دهد.

مزایا


بعضی از مزایای میکرونیدلینگ می‌توانند شامل موارد زیر باشند:

 • کاهش خطوط و چین و چروک ریز
 • کوچک کردن منافذ
 • بافت محکم‌تر و نرم تر پوست
 • بهبود ظاهر رگ های عنکبوتی
 • روشن تر و یکنواخت تر کردن رنگ پوست

ممکن است به این موارد نگاه کنید و فکر کنید:”خوبه، خوبه و باز هم خوبه! من هم نوبت می‌خواهم.” میکرونیدلینگ به خاطر اینکه سیستم ترمیمی بدن را مجبور به فعالیت بیشتر می‌کند، کارایی دارد. بدن برای ترمیم و جوان سازی پوست، نیاز به چیزی دارد که نیاز به درمان دارد – میکرونیدلینگ به وسیله ایجاد زخم‌های کوچک در پوست این کار را انجام می‌دهد.

 

مزایا میکرونیدلینگ

 

حتی اگر میکرونیدلینگ کم تهاجمی‌باشد، پوست نیاز به بهبود از صدمات کوچکی که توسط سوزن های درمارولز ایجاد شده است، دارد. خبر خوب این است که این آثار جراحت فقط بین چند ساعت تا یکی دو روز باقی می‌ماند و با کمی مراقبت و محصولات پوستی مناسب، می‌توانید به پوست برای بهبود پس از درمان میکرونیدلینک و پایدارتر کردن نتایج خارق العاده این روش درمانی، کمک کنید.

آمادگی


قبل از جلسه میکرونیدلینگ در ولنجک زعفرانیه، لطفاً موارد زیر را رعایت کنید:

 • عدم استفاده از محصولات رتین آ و استعمال آن تا 24 ساعت قبل از درمان
 • عدم استفاده از درمان های خود ایمنی و محصولات آن تا 24 ساعت قبل از درمان
 • عدم قرارگیری صورت در معرض آفتاب برای مدت طولانی، تا 24 ساعت قبل از درمان. زیرا درمان میکرونیدلینگ روی پوست های آفتاب سوخته و برنزه انجام نمی‌شود.
 • در روز درمان، صورت را تمیز و بدون آرایش نگه‌دارید.
 • اگر قرص های رقیق کننده خون، مانند آسپرین و هر نوع داروی دیگری استفاده می‌کنید که احتمال خونریزی را حین درمان تسهیل می‌کند، لطفاً به تکنیسین اطلاع دهید. اگر تحت مراقبت پزشک هستید و نیاز به قطع استفاده از دارو برای چند روز را دارید، با پزشک خود قبل از جلسه درمانی مشورت کنید.
 • اگر قصد دارید بوتاکس تزریق کنید، مطمئن شوید که حداقل دو هفته بعد از تزریق، درمان میکرونیدلینگ را انجام بدهید…
 • اگر، قبل از درمان، آکنه شدید و فعالی به وجود آمد، لطفاً با پزشک خود مشورت کنید. شش ماه صبر کنید و داروی ایزوترتینوین دهانی، استفاده کنید.

روز درمان


 با اطلاع از اینکه در روز میکرونیدلینگ چه اتفاقی قرار است بیوفتد، در حد امکان درمانی راحت و بدون استرس خواهید داشت.

 

درمان با میکرونیدلینگ

 

چه چیزی قرار است در جلسه درمانی اتفاق بیوفتد:

 • پوست باید کاملاً تمیز و بدون لوسیون، چربی، آرایش، پودر و ضدآفتاب بشود. اگر نیاز داشتید می‌توانید بعد از ورود به مطب صورت خود را بشویید.
 • از شما خواسته می‌شود هر تغییر مرتبطی در مورد پیشینه پزشکی خود و تمام داروهایی که استفاده می‌کنید را به اطلاع متخصص مراقبت های پوست برسانید.
 • متخصص در مورد تتوهای احتمالی در ناحیه مورد نظر درمانی می‌پرسد.
 • 30 تا 45 دقیقه قبل از جلسه درمانی، لیدوکائین موضعی برای پوست استفاده می‌شود.
 • میکرونیدلینگ درمانی سرپایی و داخل مطبی است که معمولاً برای انجام آن تا 60 دقیقه زمان می‌برد.

نکاتی برای مراقبت بعد از انجام میکرونیدلینگ


مراقبت مناسب پس از انجام میکرونیدلینگ می‌تواند به تأثیر درمان و محافظت از پوست آسیب‌پذیر در برابر عوامل آسیب‌رسان و تحریک کننده کمک کند. با این حال، آمادگی مناسب پوست قبل از انجام میکرونیدلینگ از مهمترین عواملی است که روی مراقبت های بعد از عمل نیز تأثیر مناسبی دارد. پوست آماده منجر به نتایج نهایی بهتر می‌شود.

 

مراقبت بعد از میکرونیدلینگ

 

از محرک هایی که باعث ایجاد آسیب می‌شوند بپرهیزید

بعد از جلسه میکرونیدلینگ، بدن فعالیت بیشتری می‌کند تا خود را درمان کند و پوست جدیدتر و مستحکم تری را بسازد.

در طی این زمان، پوست به شدت مستعد عوامل مخرب معمول خود می‌باشد که شامل:

 • اشعه UVتشعشعات خورشید شاید حس گرمابخش و خوبی را روی صورت داشته باشند، اما اشعه UV موجود در نور خورشید می‌تواند به کلاژن و الاستین پوست صدمه بزند. از جایی که هدف میکرونیدلینگ افزایش کلاژن سازی پوست است، این اشعه، برعکس این خواسته، می‌تواند نتایج درمان را از بین ببرد.
 • باکتری ها پوست وابسته به انواع مشخصی از باکتری ها می‌باشد که منافذ را سالم نگه می‌دارند. اما باکتری های مضر نیز می‌توانند در این منافذ گیر بیوفتند و منجر به عفونت و لک شدن پوست بشوند. بعد از میکرونیدلینگ، پوست بیشتر در معرض تهدیدهای بالقوه باکتری ها قرار می‌گیرد.
 • محرک های آسیب‌رسان شیمیایی و فیزیکی محرک های آسیب‌زای شیمیایی مانند کرم های لایه بردار و همچنین محرک های آسیب‌رسان فیزیکی مثل اسکراب های زبر صورت می‌توانند قرمزی پوست را تشدید کنند و آزردگی را افزایش بدهند.

برای محافظت پوست از مواد محرک آسیب‌رسان متداول، از دستورالعمل های زیر پیروی کنید و سریعتر از پوستی درخشان لذت ببرید:

تا 3 روز بعد از درمان اجتناب شود:

 • به طور مستقیم در معرض نور خورشید قرار گرفتن
 • شنا، چه در استخر، اقیانوس یا دریاچه
 • برنزه کردن
 • آرایش معمولی و مینرال
 • بورس های تمیز کننده الکتریکی یا باطری دار
 • آلفا هیدروکسی اسید
 • بتا هیدروکسی اسید
 • رتینول (ویتامین آ)
 • اسکراب های ویتامین ث

بعد از سه روز اول، ناحیه تحت درمان کمتر در معرض آسیب محرک ها قرار می‌گیرد. اما برای یک هفته بعد از درمان همچنان از موارد زیر اجتناب نمایید:

 • بورس های تمیزکننده برقی و باطری دار
 • آلفا هیدروکسی اسید
 • بتا هیدروکسی اسید
 • رتینول (ویتامین آ)
 • اسکراب های ویتامین ث

با دقت تمیز کنید 

حتی روش های شستشوی قدیمی ممکن است باعث افزایش قرمزی، آزردگی و خشکی پوست بعد از میکرونیدلینگ بشود. برای تمیز و شاداب نگه داشتن پوست درخشان جدید از دستورالعمل های زیر پیروی کنید:

 • دست های را با صابون آنتی باکتریال کاملاً بشویید و آبکشی نمایید تا هر گونه آلودگی یا کثیفی بالقوه‌ای پاک شود.
 • از آب ولرم استفاده کنید، صورت را با تمیزکننده ملایم بشویید.
 • به صورت ضربه ای پوست را خشک کنید.

برای تمیزکردن آرامش بخش و روزانه، سعی کنید از پاک کننده های ملایم استفاده کنید که بدون سولفات است و به آرامی ناخالصی ها را از روی پوست حذف کند. همچنین مقداری از آنتی اکسیدانی که در آنها وجود دارد برای تسکین پوست مفید می‌باشد و روند طبیعی ترمیم پوست را تقویت می‌کند.

وقتی شستشو لباس ها انجام نشده باشد، حوله ها می‌توانند محل تجمع باکتری ها، کثیفی ها و دیگر محرک ها باشد و در پوست تازه خطر ایجاد عفونت افزایش می‌یابد. بنابراین، قبل از مراجعه برای درمان، شستشو لباس ها را انجام دهید.

مرطوب کردن 

مرطوب کننده اساس مراقبت پوست می‌باشد. پوست را تغذیه می‌کند، برجسته نگه می‌دارد و در سیستم کلاژن سازی، آبرسانی فعال را تقویت می‌کند. بعد از میکرونیدلینگ، شاید در پوست مقداری احساس خشکی یا قرمزی نسبت به قبل حس شود. مقدار کمی از مرطوب کننده ملایم می‌تواند قرمزی را کاهش دهد و آب رسانی مناسب را حفظ کند.

 

مرطوب کردن برای میکرونیدلینگ

 

محافظت کردن 

اشعه UV باعث تخریب مولکول های موجود در ساختار پوست می‌شود. به همین دلیل اجتناب از نور خورشید مستقیم بعد از میکرونیدلینگ مهم می‌باشد. با این حال، احتمالاً هنگامی که در طی هفته از خانه خارج می‌شوید، مقداری از اشعه را دریافت کنید و این نیز به این معنی نیست که بعد از درمان، نیاز به مخفی شدن در غار باشد! در عوض، مقداری از کرم محافظ پوست استفاده کنید.

 

محافظت کردن بعد از میکرونیدلینگ

 

پیش از اینکه اشعه به پوست نفوذ کند، کرم ضدآفتاب آن را جذب می‌کند. برای جلوگیری از صدمه توسط آفتاب، از تجدید دوباره کرم در طول روز غافل نشوید. همه کرم های ضد آفتاب مثل هم ساخته نمی‌شوند. ضدآفتابی استفاده کنید که بتواند پوست صورتی رنگ درمان شده را بپوشاند و همزمان با محافظت از پوست، به آن آرامش نیز دهد. ترکیبات گیاهی با فرمول منحصر به فرد به تسکین آزردگی پوست کمک و مراقبت لازم برای ناحیه تحت درمان را ایجاد می‌کنند.

روال مراقبت پوستی را بیشتر کنید 

کمد شما پر از محصولات مراقبت از پوست لوکسی است که دوست دارید استفاده کنید. قبل از جلسه درمانی، به سراغ آنها بروید و به لوازم مراقبت از پوست اضافی بگویید “نیاز به استراحت است.”

محصولات عمومی ممکن است سبب افزایش محرک های آسیب زا در پوست در حال ترمیم و جوان سازی، بشود. بنابراین، برای حداقل یک تا دو هفته، به کرم ها، پمادها، روغن های موضعی و تنتورها مرخصی بدهید. از محصولات و فعالیت های پوستی زیر برای مدتی فاصله بگیرید تا به بهبود بعد از میکرنیدلینگ کمک کنید:

 • اسکراب ها
 • ماسک ها
 • لایه بردارهای شیمیایی
 • کرم های قوی

آب بنوشید 

آب اکسیر زندگی و مراقبت از پوست است! بعد از میکرونیدلینگ آبرسانی بسیار مهم می‌باشد. زیرا آب برای روند کلاژن سازی بسیار مهم است. در حقیقت، آب اصلی ترین ترکیب تمامی سلول های بدن است. هر چه بیشتر به بدن آب رسانی کنید، بدن، سلول های کلاژن سالم تری را می‌تواند تولید کند، بنابراین، آب بنوشید!

با بطری های پر از آبی که داخل یخچال نگه داری می‌کنید، عادات آب رسانی سالمی را به وجود بیاورید. به بطری آب فیلتر شده، خیار، توت فرنگی، نعنا، لیمو یا پرتقال تازه اضافه کنید و با هر جرعه از آن حس کنید که به یک چشمه آب معدنی رفته اید.

ارتباط غذا و نیدلینگ پوست


رژیم غذایی مناسب نقش بسیار مهمی روی سلامت پوست دارد. در صورت نداشتن سلامت کامل، به راحتی از وضعیت پوست شما تشخیص داده می‌شود. اگر غذاهای اشتباهی را استفاده می‌کنید، مثلاً استفاده افراطی از غذاهای فراوری شده، الکل یا کافئین زیادی می‌نوشید و یا هر نوع رژیم ناسالم دیگری دارید، پوست شما مطمئناً دچار مشکل می‌شود.

 

ارتباط غذا و میکرونیدلینگ

 

بدتر از همه، هر درمان پوستی که استفاده کنید، نمی‌تواند شرایط پوست شما را بهبود ببخشد. این موضوع زمانی که درمان نیدلینگ پوست را انجام می‌دهید مشهود می‌باشد. اگر در شرایط نامناسب سلامتی می‌باشید، گزینه مناسبی برای این درمان نخواهید بود.

درمان نیدلینگ پوست که به القای کلاژن زیر پوستی (PCI) نیز معروف است، و درمان میکرونیدلینگ، درمان های کم تهاجمی هستند که برای جوانسازی پوست استفاده می‌شوند و شامل استفاده از دستگاهی می‌باشند که حاوی سوزن های بسیار ریز (در حد میکرون) است. این سوزن ها برای ایجاد زخم‌های بسیار ریز استفاده می‌شوند و تولید کلاژن و الاستین جدید را هدف می‌گیرند.

در نهایت، از طریق روند تولید الاستین و کلاژن جدید، به بهبود ظاهر و بافت پوست کمک می‌کنند. همچنین باعث می‌شوند پوست سفت تر به نظر برسد، منافذ، جای زخم، استرچ مارک ها و بقیه لک های پوست را، کاهش می‌دهند. کل روند بهبودی ممکن است هفته ها زمان ببرد تا کامل بشود.

در صورت ضعف در سلامتی، روند ترمیم با تأخیر همراه خواهد بود. استفاده از غذاهای فراوری شده، نوشیدن مقدار زیادی قهوه و نوشیدنی الکل دار تأثیرات بدی روی پوست خواهد داشت و در عوض خلاص شدن از زخم ها، ممکن است در نهایت با زخم‌های بیشتر روبرو بشوید زیرا روند ترمیم پوست ناقص انجام می‌شود.

بعلاوه، پیشنهاد می‌شود که غذای خام بیشتری در رژیم غذایی خود بگنجانید. ترجیحاً، میوه های تازه و سبزیجات با برگ سبز، بیشتر استفاده کنید. استفاده از مکمل های ویتامین ث نیز پوست را خارق العاده می‌کنند.

بررسی گزینه های غذایی سالم

حتی متخصصین موافق هستند که برای اطمینان از سلامت پوست نیاز است به داشتن رژیم غذایی متعادل توجه شود. پس چه غذاها و نوشیدنی های سالمی باعث سرزندگی و جوانتر دیده شدن پوست می‌شوند؟

 

بررسی میکرونیدلینگ

 

 • محصولات لبنی کم چرب محصولات لبنی کم چرب غنی از ویتامین آ می‌باشند که ترکیب مهمی در پوست سالم به حساب می‌آید. در واقع، سلول های پوست وابسته به دریافت ویتامین آ از طریق غذا هستند. ماست کم چرب منبع خوبی از ویتامین آ می‌باشد. هویج نیز منبع غنی ای از این ویتامین است.
 • بلوبری، توت فرنگی، گیلاس و آلبالو این مواد غذایی خصوصیات آنتی اکسیدانی دارند که به مبارزه علیه رادیکال های آزاد که برای بدن مخصوصاً پوست مضر هستند، کمک می‌کند. وجود آنتی اکسیدان همچنین به محافظت پوست در مقابل آسیب و پیری زودرس نیز کمک می‌کند.
 • نان کامل، حبوبات و بوقلمون غنی در سلنیوم، این گروه غذایی نقش مهمی در سالم نگه داشتن پوست دارد. اگر سطح سلنیوم بالایی دارید، محافظت بیشتری در مقابل آسیب های خورشیدی نیز خواهید داشت.
 • چای سبز نوشیدنی سالم. ثابت شده است که چای سبز یکی از بهترین نوشیدنی ها برای داشتن پوست سالم است. نقش ضد التهابی و محافظتی دارد که برای پوست مفید است.
 • آب آخرین اما نه کم اهمیت ترین. آب نوشیدنی تمیز و خالصی است که به آب رسانی و سلامت پوست کمک می‌کند.
 • مصرف پروتئین را افزایش دهید کلاژن پروتئینی است که یک سوم پروتئین های بدن و سه چهارم پیکربندی پوست را تشکیل می‌دهد. گوشت قرمز حاوی آمینواسیدهایی می‌باشد که کلاژن (که باعث استحکام پوست است) و بافت الاستیک (که عامل کشسانی پوست است) را می‌سازند.
 • روغن های سالم استفاده کنید آواکادو، گردو و بذر کتان، اسیدهای چرب اومگا 3 اساسی را تأمین می‌کنند که توانایی پوست در دفع سموم محیط را تقویت می‌کند، لایه های پوستی را قوی و کشسان نگه می‌دارند و رطوبت را حفظ می‌کند. روغن های سالم فعالیت مولکول های خاصی را که منجر به تورم و سپس مشکلات پوستی و بیماری ها خود ایمنی می‌شوند را نیز متوقف می‌کنند.
 • از رژیم های غذایی مد روز بپرهیزید چرخه دائمی کاهش و افزایش 9 کیلوگرمی به پوست شک وارد و آن را ضعیف می‌کند. پوست به طور مداوم کشیده و جمع می‌شود که سبب از بین رفتن کشسانی و ایجاد افتادگی می‌شود. اضافه و کم کردن وزن روی پوست صورت نیز تأثیر دارد. زیرا چربی ناحیه ای را از دست می‌دهید که بیشتر به آن احتیاج دارید (میانه صورت) و همچنین آخرین ناحیه ای است که بعد از اضافه وزن برمی‌گردد.
 • مصرف قند را قطع کنید. کاهش شکر منجر به کاهش هورمون استرس کورتیزول و کم شدن جوش های شدید می‌شود. همچنین تصور می‌شود که قند پوست را ضعیف کرده و روی کلاژن سازی، همان ماده ای که توسط میکرونیدلینگ برای تقویت پوست هدف قرار داده می‌شود، تأثیر می‌گذارد. در جوش های شدید نیز، مقصر اصلی، قندها (مخصوصاً قندهای تصفیه شده) در نظر گرفته می‌شوند.
 • از مواد غذایی رنگی استفاده کنید میوه ها و سبزیجات غنی از آنتی اکسیدان هایی هستند که از پوست در مقابل آسیب رادیکال های آزاد محافظت می‌کند و به کاهش تأثیرات نور خورشید روی پوست نیز کمک می‌کند. بلوبری، سبزیجات با برگ های تیره، گوجه و کدو غذاهای فوق العاده ای هستند که این ترکیبات را در پوست افزایش می‌دهند و به کلاژن سازی کمک می‌کنند.

اگر می‌خواهید پوست زیبایی داشته باشید، باید مقادیر کافی از این مواد غذایی استفاده کنید. اگر فرم عالی دارید، بعد از درمان پوست، روند ترمیم و بهبود سریعتری خواهید داشت. بنابراین، از استفاده غذاهای خام و تازه بیشتر برای سلامتی و زیبایی پوست خود، مطمئن شوید. این امر همچنین به بهبود نتیجه درمان و دائمی و طولانی مدت بودن آن نیز کمک می‌کند.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تلفنی
×ارتباط در واتساپ