مشاوره رایگان
واتساپ

ژل استایلج (STYLAGE) : انواع، ماندگاری و هزینه

۱۸ بهمن ۱۴۰۱

ژل استایلج اولین فیلر پوستی بر پایه هیالورونیک اسید است که حاوی بی حس کننده موضعی لیدوکائین و آنتی‌اکسیدان می‌باشد. با افزایش سن پوست حالت کشسانی طبیعی خود را از دست می‌دهد و چروک‌هایی بر روی سطح آن پدید می‌آید. به‌مرورزمان این چروک‌ها عمیق‌تر شده و به خطوطی عمیق و ماندگار تبدیل می‌شوند. در نتیجه چهره ما خسته، آویزان و مسن دیده خواهد شد. فیلر استایلج یک روش عالی برای درمان این مشکلات است.

معرفی ژل استایلج

شرکت Vivacy با استفاده از تکنولوژِی patented IPN-like محصولی تولید کرده است که دارای دو ساختار می‌باشد: ساختار تک‌فازی A و B و ساختار IPN-like. این دو ساختار از نظر مکانیکی مستقل از هم عمل می‌کنند. به همین دلیل تزریق فیلر استایلج راحت می‌باشد و افزایش تراکم گره‌های متقابل آن باعث می‌شود تا این ژل دوام بالایی داشته باشد. این روش به کمترین میزان BDDE (رایج‌ترین ماده مورداستفاده در شبکه‌سازی فیلرهای پوستی) نیاز دارد و بر اساس ادعاهای شرکت سازنده همین باعث تأثیر و دوام بیشتر این ژل می‌شود.

کاربردهای ژل استایلج

ژل استایلج برای استفاده در موارد زیر ایده آل می‌باشد:

 • چروک‌های سطحی پوست در اطراف چشم‌ها و لب
 • لب‌های باریک و کوچک
 • کانتورکردن و زاویه دادن به‌صورت
 • حجم دادن به‌صورت
 • افزایش حجم گونه‌ها
 • بهبود خاصیت ارتجاعی پوست

مزایای ژل استایلج نسبت به سایر ژل‌ها

ژل استایلج حاوی بی حس کننده موضعی لیدوکائین و مانیتول که نوعی آنتی‌اکسیدان محسوب می‌شود می‌باشد. این عناصر به خنثی‌کردن رادیکال‌های زیر پوست کمک می‌کنند در نتیجه در مقایسه با دیگر فیلرها، بعد از تزریق پوست قرمزی، تورم و تحریک‌پذیری کمتری خواهد داشت. ژل استایلج کاملاً زیست‌سازگار و زیست‌تخریب‌پذیر است و برای افرادی که به آلرژی‌های پوستی مبتلا هستند ایمن‌ترین گزینه محسوب می‌شود.

از همه مهم‌تر، این فیلر در مقایسه با دیگر فیلرهای هیالورونیک اسید آرام‌تر جذب بدن شده و دوام بیشتری دارد. میزان ماندگاری این ژل بین 6 تا 24 ماه می‌باشد. این موضوع استایلج را به فیلری تبدیل کرده است که کاملاً ارزش هزینه‌کردن دارد.

معرفی انواع ژل استایلج 

 ژل استایلج با 7 فرمولاسیون مختلف در دسترس می‌باشد.

استایلج هیدرو

استایلج هیدرو

این محصول به روش مزوتراپی به لایه سطحی پوست تزریق می‌شود و باعث آبرسانی پوست، بهبود خاصیت کشسانی آن و جوان‌سازی صورت، گردن، ناحیه دکولته و دست‌ها می‌گردد.

برای درمان پوست توصیه می‌شود تا این ژل در طی 3 جلسه و در طول 3 هفته تا 1 ماه به‌صورت تزریق گردد و بعدازاین برای تثبیت و افزایش دوام آن هر 3 تا 6 ماه یک‌بار تمدید گردد.

استایلج هیدورمکس

استایلج هیدورمکس

این محصول به روش مزوتراپی و به لایه سطحی درم تزریق می‌گردد و به درمان پوست‌های بسیار خشک و دهیدراته کمک می‌کند. از دیگر کاربردهای استایلج هیدرومکس می‌توان به آب‌رسانی عمیق، بازسازی و ترمیم پوست، بهبود خاصیت کشسانی و جوان‌سازی صورت، گردن، ناحیه دکولته و دست‌ها اشاره کرد. این فیلر یک محصول مختص مزوتراپی است و علائم افزایش سن و بی‌آبی پوست را درمان می‌کند. درمان به کمک این ژل در یک ماه و طی دو جلسه انجام می‌شود، فواصل درمانی بسته به نیاز پوست مراجعه‌کننده متفاوت است. در برخی موارد در صورت نیاز بعد از گذشت 2 ماه از آخرین تزریق باید تزریق دوباره تمدید گردد. برای تثبیت نتیجه و افزایش ماندگاری این درمان توصیه می‌شود تا هرچند ماه یکبار آن را تکرار نمود.

استایلج S

استایلج S

این محصول برای درمان چروک‌های سطح و نیمه‌عمیق، چروک‌های پنجه کلاغی، خطوط اخم، چروک‌های ظریف روی گونه و اطراف دهان، خطوط ماریونت و گودی و تیرگی زیر چشم به لایه سطحی و میانی درم تزریق می‌شود.

استایلج M

استایلج M

این فیلر برای درمان خطوط متوسط تا عمیق خنده، محوکردن چروک‌های پوستی، ازبین‌بردن خطوط ماریونت، چروک‌های روی گونه، گود افتادگی شقیقه‌ها، کاهش قوز بینی، بالابردن نوک بینی و تغییر شکل لاله گوش  به لایه میانی و عمیق پوست تزریق می‌شود.

استایلج L

استایلج L

این ژل برای درمان چروک‌ها و خطوط عمیق و بسیار عمیق پوستی در اطراف بینی، خطوط ماریونت و جوان‌سازی دست‌ها به لایه‌های زیرین پوست تزریق می‌گردد.

استایلج XL

استایلج XL

این فیلر برای حجم دادن به پوست، کانتور صورت، برجسته‌کردن گونه‌ها و درمان شل‌شدن و آویزان شدن پوست به لایه‌های عمیق و یا لایه زیرجلدی پوست تزریق می‌شود.

استایلج اسپشیال لیپس

استایلج اسپشیال لیپس

این ژل برای بزرگ کردن، تغییر حالت، فرم‌دادن و اصلاح اندازه نامتناسب لب‌ها و همچنین ازبین‌بردن خطوط اطراف دهان و آب‌رسانی به بافت لب‌ها به لایه سطحی یا میانی پوست تزریق می‌شود.

این فیلر نیز برای کاهش درد فرد در هنگام تزریق دارای لیدوکائین می‌باشد.

استایلج XXL

استایلج XXL

ژل استایلج XXL برای حجم دادن به‌صورت، هماهنگ‌کردن اجزای صورت و ایجاد تقارن در آن‌ها، تغییر حالت گونه‌ها، چانه و خط فک و جوان‌سازی چهره استفاده می‌شود.

پروسه تزریق ژل استایلج

پروسه تزریق ژل استایلج

تمامی پروسه‌های درمان با مشاوره با پزشک در خصوص نیازهای پوستی شما و انتظاراتی که از درمان دارید شروع می‌شود. سپس پزشک در خصوص بهترین نوع ژل استایلج و میزان موردنیاز آن برای شما تصمیم می‌گیرد. سپس همانند دیگر پروسه‌های تزریق فیلر پوست به کمک کرم بی حس کننده بی حس شده (درصورتی‌که فیلر حاوی لیدوکائین نباشد.) و در آخر فیلر تزریق می‌گردد.

مراقبت‌های بعد از تزریق

افراد باید تا حداقل 24 ساعت بعد از تزریق از لمس‌کردن و واردکردن فشار به محل تزریق، نوشیدن الکل و ایجاد حالات چهره شدید خودداری کنند.

علاوه بر این باید مراقب باشند تا پوست به‌صورت مستقیم در معرض امواج فرابنفش قرار نگیرد و در تمامی ساعات روز از کرم‌های ضدآفتاب با SPF بالاتر از 30 استفاده نمایند.

نتیجه تزریق ژل استایل

در ادامه تعدادی از عکس‌های تزریق ژل استایلج آورده شده است که تمامی آن‌ها میزان تأثیر این ژل را نشان می‌دهند.

نتیجه تزریق ژل استایل

نتیجه تزریق ژل استایل

نتیجه تزریق ژل استایل

تمامی این عکس‌ها از بیماران واقعی گرفته شده است و نتیجه درمان ممکن است در شما کمی متفاوت باشد.

عوارض جانبی ژل‌های استایلج

برخی از عوارض جانبی رایج تزریق این ژل شامل قرمزی پوست، تورم، درد، خارش، تغییر رنگ و حساسیت در محل تزریق می‌شود. البته با درصورتی‌که تزریق با تکنیک صحیحی انجام شود تمامی این عوارض به حداقل می‌رسد.

ماندگاری ژل استایلج چقدر است؟

طبق گفته‌های شرکت تولیدکننده میزان ماندگاری انواع ژل‌های استایلج به شرح زیر می‌باشد:

 • استایلج S: بین 9 تا 12 ماه.
 • استایلج M و L: تا 12 ماه
 • استایلج XL و XXL: بیش از 12 ماه
 • استایلج اسپشیال لیپس: بین 6 تا 9 ماه
 • هیدرو استایلج: بین 6 تا 18 ماه

میزان دوام و تأثیر هر یک از این فیلرها در هر فرد متفاوت می‌باشد و به عوامل زیادی مانند نوع پوست، ساختار آن، سن فرد، سبک زندگی وی، ناحیه تحت تزریق و تکنیک استفاده شده در هنگام تزریق بستگی دارد.

هزینه تزریق ژل استایلج چقدر است؟

هزینه تزریق ژل استایلج به نوع محصولی که استفاده می‌شود، میزان ژل موردنیاز و پزشکی که تزریق را انجام می‌دهد بستگی دارد. علاوه بر این تعداد جلسات موردنیاز هر فرد و شدت و عمق چروک‌های پوستی نیز بر میزان هزینه‌های این پروسه تأثیر می‌گذارند.

سؤالات متداول

آیا ژل استایلج موقتی است یا دائمی؟

تأثیر این فیلر به دلیل جذب‌شدن و شکستن هیالورونیک اسید درون بدن موقتی است.

درصورتی‌که از نتیجه تزریق فیلر خود رضایت دارید برای حفظ دوام آن باید تزریق خود را تمدید کنید؛ اما درصورتی‌که از نتیجه آن راضی نیستید بعد از گذشت چند ماه چهره شما دوباره به حلت قبل باز خواهد گشت.

هر جلسه تزریق ژل استایلج چقدر زمان می‌برد؟

این پروسه نزدیک به 15 دقیقه زمان خواهد برد.

چه مدت بعد از تزریق می‌توان نتیجه آن را به طور کامل مشاهده کرد؟

این پروسه در بدن هر فرد متفاوت می‌باشد؛ اما بیشتر افراد بعد از گذشت 24 تا 48 ساعت از تزریق نتیجه کامل آن را خواهند دید.

آیا می‌توان ژل استایلج را در بدن حل نمود؟

بله با استفاده از آنزیمی به نام  هیالورونیداز می‌توان این ژل را حل نمود.

چگونه می‌توان دوام ژل استایلج را بیشتر کرد؟

به کمک روش‌های زیر می‌توان دوام این فیلر را افزایش داد:

 1. هیدراته بودن: نوشیدن آب کافی نه‌تنها از بروز چروک‌های پوستی جلوگیری می‌کند؛ بلکه دوام این فیلرها را نیز افزایش می‌دهد.
 2. داشتن روتین پوستی مناسب
 3. پرهیز از قرارگرفتن در معرض پرتو فرابنفش
 4. داشتن رژیم غذایی سالم
 5. خوردن زینک
 6. دور بودن از استرس

بعد از تزریق ژل استایلج چگونه باید خوابید؟

بعد از تزریق فیلر توصیه می‌شود تا بر روی کمر خود بخوابید. در شب اول بعد از تزریق بهتر است از بالش‌های بزرگ‌تری استفاده کنید تا از تورم نواحی تزریق کاسته شده و ژل در محل خود ثابت بماند.

بهترین سن برای تزریق ژل استایلج چیست؟

درصورتی‌که می‌خواهید از بروز آثار افزایش سن جلوگیری کنید بهتر است تزریق این ژل را از اواسط دهه 20 زندگی شروع نمایید. بدن از 26 سالگی به بعد استخوان‌ها و کلاژن خود را از دست می‌دهد به همین دلیل این سن برای شروع تزریقات و حفظ حالت پوست بهترین زمان می‌باشد. با شروع زودهنگام روند درمان به دوز پایین‌تری از ژل نیز نیاز پیدا خواهید کرد. اما درصورتی‌که هدف شما از تزریق ژل مقاصد زیبایی مانند افزایش حجم لب‌ها است، فقط باید تا 18 سالگی صبر کنید.

چه کسانی نباید از ژل استایلج استفاده کنند؟

افرادی که به هیالورونیک اسید و لیدوکائین حساسیت شدید دارند. بیماران مبتلا به آلرژی شدید باسابقه آنافیلاکسی بهتر است از این محصول استفاده نکنند.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *