کاشت ابرو: آشنایی با تمام مراحل و مراقبت های کاشت ابرو

۲۴ مهر ۱۴۰۱

ابرو یکی از اجزای مهم صورت است که نقش انکارناپذیری در زیبایی چهره هر فرد و انتقال احساسات و ارتباط برقرار کردن با دیگران دارد. اما ابروی برخی به طور طبیعی رشد نمی‌کند و کم‌پشت بودن ابروها غالباً موجب کاهش اعتماد به نفس و عزت نفس می‎شود. خوشبختانه راه‌حل فوق‎ العاده‌ای برای داشتن ابروهایی طبیعی و پرپشت وجود دارد که بهتر است حتماً آن را بررسی کنید؛ این راهکار ایمن و مؤثر کاشت ابرو است.

کاشت ابرو علاوه بر این که ابروها را پرپشت‌تر می‌کند، با تأثیری که بر زیبایی چهره می‌گذارد، باعث افزایش اعتماد به نفستان نیز می‌شود. ریزش موی ابروها دلایل فراوانی دارد که از آن جمله می‌توان به ژنتیک، افراط در کندن ابروها یا ابتلا به بیماری‌های مختلف اشاره کرد. درهرحال کاشت ابرو عمل پیشرفته‌ای است که رشد طبیعی ابروها را افزایش می‌دهد.

اگر درصدد انجام جراحی کاشت ابرو هستید و می‌خواهید ابروهایی زیبا و خوش‎فرم داشته باشید، باید کلینیک یا مرکز کاشت مویی را انتخاب کنید که کاملاً مجهز باشد و مجوزهای لازم را داشته باشد. اعتبار کلینیک و مهارت و تجربه متخصص را به هیچ وجه سرسری نگیرید، درغیراین صورت ممکن است سلامتی‌تان به خطر بیفتد. اگر برای تصمیم‌گیری درباره کاشت ابرو به اطلاعات بیشتری نیاز دارید، می‌توانید برای دریافت وقت از یکی از مجرب‌ترین متخصصان زیبایی، خانم دکتر الناز احمدی در کلینیک زیبایی زعفرانیه همین امروز با ما تماس بگیرید.

دلایل مهم بودن کاشت ابرو


ابرو بسیار مهم‌تر از چیزی است که اکثر مردم فکر می‌کنند. اگر ابروهای‌تان در حال ریختن است یا کاملاً ریخته است، احتمالاً مسائل زیر ناراحتتان می‌کند و در فکر هستید که جراحی کاشت ابرو را برای ترمیم ابروها و جبران ریزش موی ابروها انجام بدهید:
دلایل مهم بودن کاشت ابرو

 • زیبایی چهره: صورت بدون ابرو یا با ابروهای نامتقارن و نامتناسب عجیب به نظر می‌رسد. اگر بدشکلی یا کم‌پشتی ابروها باعث کاهش اعتمادبه نفستان شده است، با انجام دادن جراحی کاشت ابرو می‌توانید ابروها و در نتیجه چهره‌ای عادی پیدا کنید.
 • انتقال احساسات: ابروها نقش مهمی در انتقال احساسات دارند و تقریباً در هر حالتی که به صورتمان می‌دهیم، اثر دارند. کاشت ابرو موجب می‌شود که دیگران بهتر متوجه احساساتتان بشوند و در نتیجه تعاملات اجتماعی‌تان بهبود پیدا می‌کند.
 • تأثیر اول: جالب است بدانید که ابرو معمولاً یکی از نخستین ویژگی‌هایی است که توجه دیگران را در دیدار اول جلب می‌کند. پس برای آن‌که در اولین برخورد تأثیر بهتری بر دیگران بگذارید، عمل کاشت ابرو را برای داشتن ابروهایی طبیعی و دائمی انجام بدهید.
 • محافظت از چشم: وجود ابرو برای محافظت از چشم‌ها ضروری است. موی ابروها خط دفاعی مهمی را در برابر عرق، آب و هر ماده خارجی دیگری که ممکن است وارد چشم شود، تشکیل می‌دهد.

اهداف زیبایی و آناتومی مرتبط با کاشت ابرو


 • جهت و زاویه رویش موهای ابرو: تاج ابرو (5 ـ 7 میلی‌متر داخلی ابرو) موهایی دارد که عمودی است و به تدریج مورب می‌شود. بالاترین ردیف از موهای تاج ابرو غالباً افقی است. جهت رویش موهای بدنه ابرو (2.5 سانتی‌متر میانی) متقاطع است به گونه‌ای که موهای ردیف‌های بالایی رو به پایین و کنار است و موهای ردیف‌های پایینی رو به بالا و کنار است. موهای دم ابرو (2 سانتی‌متر انتهایی) مورب است. زاویه رویش ابروها زاویه تند و نسبت به سطح پوست بسیار صاف و خوابیده است.
 • ابروهای بانوان: ابروهای بانوان 6 ـ 7 سانتی‌متر بلندتر از ابروهای آقایان است و دقیقاً از وسط گوشه داخلی چشم شروع می‌شود. ابروها در صفحه افقی یکسانی شروع و تمام می‌شوند و تاج و دم ابرو در امتداد کاسه چشم (استخوان بالایی چشم) قرار دارد. بالاترین نقطه هلال ابرو یا قله ابرو در هر نقطه‌ای بین لیمبوس عنبیه تا گوشه خارجی چشم می‌تواند در بالای کاسه چشم قرار بگیرد. نظر افراد مختلف درباره شکل و بلندی دلخواه قله ابرو متفاوت است.
 • ابروهای آقایان: طول ابروهای آقایان و بانوان تقریباً یکسان است و محل شروع و پایان ابروها نیز در هر دو مشابه است. اما قله ابروی آقایان وضوح کمتری دارد و ابروهای آقایان صاف‌تر است. ابروهای آقایان معمولاً در امتداد کاسه چشم کشیده شده است و ابرو تقریباً در همان محل قله ابروهای بانوان پرپشت‌تر می‌شود.

علت ریزش ابرو


شایع‌ترین دلایل ریزش ابرو به شرح زیر است:

علت ریزش ابرو

 • بالا رفتن سن: نوسانات هورمونی یکی از پیامدهای بالا رفتن سن است، به همین دلیل ابروها به مرور زمان می‌ریزد.
 • کمبود مواد مغذی: رژیم غذایی نامتعادل و مصرف نکردن غذاهای مناسب نیز می‌تواند یکی از دلایل ریزش ابروها باشد.
 • مصرف دارو: بعضی داروها حین درمان بیماری به سلول‌های مو حمله می‌کنند و باعث از بین رفتن فولیکول‌های مو می‌شوند. برای مثال داروهای شیمی‌درمانی در زمان جنگیدن با سرطان موجب ریزش مو هم می‌شوند.
 • ژنتیک: بیماری‌های ارثی مانند ریزش مو با الگوی مردانه و زنانه از جمله شایع‌ترین دلایل ریزش ابرو به شمار می‌آیند.
 • ناراحتی‌های روانی و وضعیت روحی: رویدادهای ناراحت کننده و پرتنش و شوک‌های عاطفی نیز می‌تواند علت ریزش ابروها باشد، البته ریزش ابرو در این حالت موقتی است.

سانحه‌ها و آسیب‌های مختلف مانند سوختگی و تصادف نیز به ریزش ابروها دامن می‌زند. افراد مختلف بنا به دلایل گوناگون تصمیم به کاشت ابرو می‌گیرند. به کمک تکنیک‌های جدید کاشت ابرو می‌توان ابروها را با همان زیبایی و پرپشتی سابق خلق کرد.

ابروهای پرپشت و خوش‌فرم همواره نماد زیبایی و سلامتی بانوان بوده است. بااین‌حال آقایان نیز ممکن است تصمیم به کاشت ابرو بگیرند. نتایج طبیعی کاشت ابرو مشکلات اعتمادبه نفس ناشی از ابروهای کم‌پشت را از بین می‌برد. جراحی کاشت ابرو ابروهای خوش‎فرم و دلخواه فرد را خلق می‌کند تا کمان زیبای ابروها زیبایی و جذابیت ویژه‌ای به چهره بدهد.

متقاضی ایده‌آل کاشت ابرو


هرچند کاشت ابرو عملی است که بیشتر طرفداران آن بانوان هستند، اما آقایان هم می‌توانند این عمل را انجام بدهند و با داشتن ابروهایی سالم و طبیعی از جذابیت خیره کننده‌ای برخوردار شوند.

متقاضی ایده‌آل کاشت ابرو

برای انجام دادن عمل کاشت ابرو باید حداقل 18 سال داشته باشید و در ناحیه ابرو دچار ریزش موی قطعی و دائمی شده باشید.

اکثر بیماران متقاضیان خوبی برای جراحی ترمیم و کاشت ابرو هستند؛ مانند تمام عمل‌های جراحی زیبایی و انتخابی شرط انجام عمل این است که وضعیت سلامتی‌تان در حد خوبی باشد تا احتمال بروز عوارض به حداقل برسد. چون بهترین و باکیفیت‌ترین موهای اهدایی معمولاً در پشت سر یافت می‌شود، موهای صاف تا کمی مجعد برای دستیابی به بهترین نتیجه ممکن ایده‌آل است، چون پیوند زدن موهای بسیار فر و مجعد طبعاً باعث مجعد شدن ابروها می‌شود.

بیمارانی که ابروهای‌شان را به دلیل ژنتیک، کندن بیش از حد یا سانحه از دست داده‌اند، بهترین کاندیداهای کاشت ابرو به شمار می‌آیند. اگر به عارضه‌ای مانند آلوپسی آره‌آتا یا طاسی سکه‌ای، آلوپسی فیبروز جلویی یا بیماری‌های متابولیک خاصی مبتلا هستید که باعث ریزش ابروها می‌شود، حتماً باید با متخصص مشاوره کنید تا مطمئن شوید که احتمال رویش مجدد مو بعد از عمل وجود دارد.

اگر متقاضی عمل شرایط لازم را داشته باشد، متخصص به او اعلام می‌کند که می‌تواند عمل کاشت ابرو را انجام بدهد. هزینه کاشت ابرو به وضعیت ابروها و نتیجه دلخواه بیمار بستگی دارد.

متخصص مناسب بودن ناحیه اهدا کننده و دریافت کننده و برخورداری بیمار از شرایط لازم را پس از معاینه تعیین می‌کند و هزینه عمل کاشت ابرو را نیز اعلام می‌کند.

آمادگی قبل از کاشت ابرو


پس از تعیین وقت عمل کاشت ابرو باید چند کار کوچک را برای آمادگی قبل از عمل انجام بدهید. تنها اقدام احتیاطی این است که داروهای ضدانعقاد مانند آسپرین یا مورتین را پیش از جراحی مصرف نکنید. همچنین لازم است که قبل از جراحی از لایه‌بردارها یا فراورده‌های آرایشی تحریک کننده استفاده نکنید یا هر عمل زیبایی ـ آرایشی که باعث تحریک ناحیه ابروها شود، انجام ندهید و خود را در معرض تابش شدید نور آفتاب قرار ندهید.

مراحل کاشت ابرو در کلینیک زیبایی زعفرانیه


چون به طور متوسط 200 ـ 300 گرفت برای کاشت ابرو لازم است، عمل کاشت ابرو معمولاً دو تا سه ساعت طول می‌کشد. در روز عمل کاشت ابرو و فردای آن باید چند مرحله را طی کنید که در ادامه این مراحل را به اختصار برای‌تان توضیح می‌دهیم.

مشاوره و برنامه‌ریزی


متخصص ابروها را حین معاینه طراحی می‌کند و طرح عمل را با توجه به اجزای صورت و نیازها و خواسته‌های بیمار تهیه می‌کند. همچنین متخصص ناحیه دریافت کننده و موهای ناحیه اهداکننده را ارزیابی می‌کند.

مشاوره کاشت ابرو

استخراج گرفت


استخراج گرفت نخستین مرحله از جراحی است. گرفت‌های اهدایی با استفاده از روشی که نیازی به تراشیدن ندارد، استخراج می‌شود ـ این روش معمولاً برای بیماران با موهای بلند کاربرد دارد. چون کاشت ابرو به تعداد گرفت‌های زیادی نیاز ندارد، عمل کاشت ابرو عمل طولانی و سختی نیست. فقط بخش کوچکی از پشت سر در این روش استخراج گرفت تراشیده می‌شود و در واقع تکنیک «بدون نیاز به تراشیدن» اشاره به این موضوع دارد که موهای بقیه سر بخش کوچک تراشیده شده را می‌پوشاند و بخش تراشیده شده برای استخراج گرفت دیده نمی‌شود. تارهای مو هنگام جدا کردن فولیکول‌ها یک به یک جدا می‌شود، حال آن‌که کاشت هم‌زمان چند تار مو در دیگر عمل‌های کاشت مو ارجحیت دارد. درهر حال تارهای مو در عمل کاشت مو باید یک به یک کاشته شود تا نتیجه‌ای زیبا و طبیعی به دست بیاید. ناحیه اهدا قبل از استخراج گرفت‌ها به طور موضعی بی‌حس می‌شود.

شروع شدن عمل کاشت


سپس ناحیه دریافت کننده یا همان ابروها بی‌حس می‌شود. متخصص فولیکول‌های مو را یک به یک با قلم کاشت مو و با رعایت کردن جهت و زاویه مناسب رویش مو به ابروها پیوند می‌زند؛ توجه به این نکات برای به دست آوردن نتیجه‌ای زیبا و ضروری الزامی است.

دوران نقاهت


ناحیه کاشت ابرو پانسمان می‌شود تا اطمینان حاصل شود که فولیکول‌ها به درستی به بافت پوست می‌چسبند و عوارض ناخوشایند بروز نمی‌یابد. پزشک دستورات لازم را درباره نحوه مراقبت از موهای تازه کاشته شده می‌دهد و درباره عادت‌ها یا رفتارهایی که باید در هفته‌ها و ماه‌های آتی مراقبشان باشید، هشدار می‌دهد.

دوران نقاهت کاشت ابرو

چند نکته را پس از کاشت ابرو باید رعایت کنید. پوست ناحیه کاشت ابرو به مدت یک هفته پوسته پوسته خواهد شد و جابه‌جا به اندازه نوک مداد رویه می‌بندد. این وضعیت کاملاً طبیعی است، رویه‌های زخم به سرعت می‌ریزد، نیاز به مداخله ندارد و مشکلی را برای برگشت به زندگی عادی ایجاد نمی‌کند.

بااین‌حال شنا کردن در دریا و استخر تا دو هفته بعد از کاشت ابرو ممنوع است؛ همچنین لازم است از پوست و ابروها در برابر تابش شدید نور خورشید محافظت کنید؛ به همین دلیل کلاه‌هایی که عرق نمی‌کند، ترجیح داده می‌شود. سولاریوم و ورزش‌ سنگین نیز تا دو هفته پس از کاشت ابرو مجاز نیست.

فرایند رویش ابروهای پیوندی جدید مشابه دیگر عمل‌های کاشت ابرو است. احتمال بروز عارضه‌ای موقتی، موسوم به ریزش موی ناشی از شوک جراحی تا 15 روز بعد از عمل وجود دارد. بیماران ظرف سه ماه آتی متوجه رویش محسوس موها خواهند شد. نتایج نهایی 8 ـ 12 ماه پس از عمل قابل مشاهده خواهد بود.

زاویه و جهت مناسب کاشت مو


فولیکول‌های موی استخراج شده در ناحیه هدف کاشته می‌شود. متخصص باید هنگام کاشت مو به جهت و زاویه موها کاملاً دقت کند، درغیر این صورت ابروها غیرطبیعی به نظر خواهد رسید.

فولیکول‌های مو تقریباً با زاویه‌ 45 درجه از پوست بیرون می‌زند. اما جهت و زاویه ابروها با موهای سر تفاوت دارد. موهای ابروها با زاویه 10 ـ 15 درجه از پوست خارج می‌شود و ریشه‌های موهای ابروها در ناحیه‌های مختلف ابرو در جهت‌های متفاوت رشد می‌کند.

موهای قسمت میانی ابروها در بخش خارجی کمی رو به سمت پایین رشد می‌کند. توجه به این نکات حین کاشت ابرو بسیار مهم است. شرط موفق بودن عمل کاشت ابرو این است که پزشک به زاویه‌ و جهت رویش مو در بخش‌های مختلف ابرو نهایت توجه را بکند.

رشد ابروها چه مدت پس از کاشت ابرو شروع می‌شود؟


رویش ابروها سه ماه پس از عمل کاشت ابرو شروع می‌شود و ابروها شکل نهایی خود را تقریباً پس از گذشت 7 ـ 8 ماه پیدا می‌کند.

ابروهای کاشته شده نیز مانند موهای پیوندی سر 15 روز پس از عمل می‌ریزد؛ این ریزش تا سه ماه ادامه دارد، اما اصلاً نگران کننده نیست.

ابروهایی که سه ماه بعد از عمل درمی‌آید، دائمی است و هرگز نمی‌ریزد. چون ریشه‌ موهای پیوندی برای کاشت ابرو از پشت سر گرفته می‌شود، رشد موهای کاشته شده در ابرو سریع است. به همین دلیل نوک ابروها را می‌توانید هر 15 روز یک‌بار کوتاه کنید.

عوارض جانبی کاشت مو


عوارض پس از کاشت ابرو بسیار نادر است. خونریزی، باقی ماندن جای زخم و رویه بستن یا پوسته پوسته شدن چندان شایع نیست. فرایند التیام یافتن زخم‌ها بسیار سریع است و ده روز برای بهبودی کامل کافی است.

عمل کاشت ابرو یک تا دو ساعت طول می‌کشد و بلافاصله پس از عمل می‌توانید به محل کار برگردید. هیچ دردی را در طول عمل احساس نخواهید کرد. نتیجه عمل کاشت ابرو کاملاً طبیعی است و هیچ کس متوجه انجام دادن این عمل زیبایی نمی‌شود.

نکته‌های مهم مربوط به عمل کاشت ابرو


عامل‌های زیر بر کاشت ابرو اثر می‌گذارد و به همین دلیل حین عمل و پس از آن باید به آنها توجه شود:

 • ورزش‌های سنگین تا 15 روز پس از عمل ممنوع است.
 • سونا و حمام ترکی بعد از کاشت ابرو مجاز نیست.
 • برای طبیعی شدن نتیجه عمل لازم است که تک‌تک موها با جهت و زاویه مناسب کاشته شود.
 • شکل ابروها باید در نظر گرفته شود و جهت کاشت موها با توجه به آن تعیین شود.
 • تعداد گرفت‌ها باید با توجه به ساختار ابروها تعیین شود.
 • مهم است که تعداد کانال‌های کاشت گرفت‌ها در عمل کاشت ابرو به حداکثر رسانده شود.
 • صورتتان را تا دو روز بعد از کاشت ابرو نباید بشویید.

مراقبت بعد از کاشت ابرو


بیمار دو روز بعد از کاشت ابرو برای شستشوی ناحیه ابرو به کلینیک مراجعه می‌کند. متخصص به بیمار یاد می‌دهد که صورتش را در ده روز بعدی چطور بشوید.

وضعیت ابروها تحت نظر گرفته می‌شود و رویه زخم‌ها پاک می‌شود. ریشه موهای کاشته شده بعد از پاک شدن رویه‌های زخم اکسیژن دریافت می‌کند.

 رویش موها از ماه سوم شروع می‌شود و نتیجه نهایی پس از گذشته 8 ـ 10 ماه مشخص می‌شود. فرم دقیق ابروها یک سال پس از عمل کاشت ابرو قابل مشاهده است.

هزینه کاشت ابرو در زعفرانیه


نمی‌توان هزینه استانداردی را برای تمام عمل‌های کاشت ابرو اعلام کرد. کلینیک هزینه کاشت ابرو را براساس تعداد ریشه‌ها و ناحیه عمل تعیین می‌کند.

از سوی دیگر، تجربه و مهارت متخصص و اعتبار کلینیک نیز عامل‌های مهمی هستند که بر هزینه کاشت ابرو اثر می‌گذارند. بنابراین بهتر است مستقیماً از خود کلینیک استعلام بگیرید. کارشناسان کلینیک اطلاعات بیشتری را درباره هزینه‌های کاشت ابرو در اختیارتان می‌گذارند.

کیفیت عمل بسیار مهم‌تر از هزینه انجام آن است. لازم است که از هزینه درمان در کلینیک‌های مختلف مطلع شوید، اما سعی کنید در نهایت کلینیکی را انتخاب کنید که از کیفیت کارش مطمئن هستید. عمل ناموفق شما را از تصمیمتان پشیمان خواهد کرد.

پرسش‌های متداول


پرسش‌های کاشت ابرو

ابروهای کاشته شده مدام رشد می‌کند؟


چون موهایی که به ابروها پیوند زده می‌شود، از سر گرفته می‌شود، این موها به اندازه بلندی کامل موهای سر رشد می‌کند. بنابراین ابروهای کاشته شده را باید به طور دوره‌ای، معمولاً ماهی یک بار کوتاه کنید. بلند شدن ابروهای کاشته شده کاملاً عادی است؛ موهای پیوندی بعد از مدتی خود را با محیط جدید تطبیق می‌دهد و دیگر کوتاه کردن آنها لزومی نخواهد داشت.

تعداد گرفت‌های لازم برای کاشت ابرو چگونه تعیین می‌شود؟


متخصص تعداد گرفت‌های لازم را با توجه به ساختار ابرو و شدت ریزش ابرو تعیین می‌کند و طرح عمل را تهیه می‌کند. به طور متوسط 100 ـ 250 گرفت برای کاشت ابرو لازم است.

عمل کاشت ابرو تقریباً دو تا سه ساعت طول می‌کشد و ابروها شکل طبیعی خود را بعد از عمل به دست می‌آورد. انتخاب صحیح محل کاشت ابروها شرط دستیابی به نتیجه رضایت‌بخش است.

اگر متخصص کاشت ابرو را به دقت انجام ندهد، موهای کاشته شده در جهت نامناسب و مخالف با بقیه ابرو رشد خواهد کرد. قبل از کاشت ابرو از خط‌کش مخصوص کاشت ابرو استفاده می‌شود تا اطمینان حاصل شود که ابروها متناسب و موازی با یکدیگراند.

مزایای کاشت ابرو در مقایسه با میکروبلیدینگ چیست؟


کاشت ابرو بهترین راه برای داشتن ابروهایی دائمی و سه‌بعدی است. موهای لازم برای خلق ابروهای جدید و پرپشت معمولاً از پشت سر گرفته می‌شود. موهای کاشته شده طبیعی و دائمی است. از سوی دیگر، در روش میکروبلیدینگ از رنگدانه برای ایجاد کردن خطوطی مومانند در لایه‌های بیرونی پوست استفاده می‌شود. بنابراین چون موی واقعی با ظاهر سه‌بعدی در میکروبلیدینگ ایجاد نمی‌شود و نتیجه میکروبلیدینگ به مرور زمان محو می‌شود، تکرار میکروبلیدینگ برای حفظ نتیجه لازم است.

آیا عمل کاشت ابرو دردناک است؟


چون بیمار بی‌حسی موضعی و داروی آرام‌بخش خوراکی دریافت می‌کند، عمل کاشت ابرو اصلاً دردناک نیست. ممکن است ناحیه اهدای پشت سرتان پس از عمل کمی حساس و دردناک شود، البته این عارضه موقتی است و ظرف 24 ـ 48 ساعت برطرف می‌شود. ناحیه ابرو معمولاً پس از عمل دردی ندارد، چون کاشت ابروها بسیار سطحی است.

نتایج کاشت ابرو دائمی است؟


اگر عمل کاشت ابرو توسط جراح مجربی انجام شود که متقاضیان ایده‌آل عمل را آگاهانه انتخاب می‌کند، نتایج کاشت ابرو دائمی خواهد بود.

عمل کاشت ابرو را چند بار باید تکرار کرد؟


اکثر بیماران کافی است که عمل کاشت ابرو را فقط یک بار انجام بدهند تا به اهداف دلخواه خود دست پیدا کنند. در بعضی موارد مانند بیمارانی که بافت همبند جای زخم پس از آسیب‌دیدگی یا به دلیل انجام دادن عمل‌هایی مانند میکروبلیدینگ و تاتو روی ابروی‌شان باقی مانده است، ممکن است لازم باشد که عمل دو بار انجام شود، چون بافت همبند جای زخم جریان خون را کاهش داده است و احتمال دارد تعدادی از فولیکول‌های کاشته شده به خوبی ناحیه‌های بدون جای زخم «نگیرد». البته بسیاری از بیمارانی که تاتو یا میکروبلیدینگ انجام داده‌اند، به عمل دوم نیاز ندارند.

چه مدت پس از عمل کاشت ابرو می‌توانم فعالیت‌های روزانه‌ام را از سر بگیرم؟


زمان ازسرگیری فعالیت‌های روزانه به تکنیک جراحی بستگی دارد. برای مثال دوران نقاهت پس از جراحی با تکنیک DHI حداقل است و نهایت 4 ـ 5 روز پس از عمل می‌توانید در محل کار حاضر شوید و ده روز بعد هم می‌توانید ورزش کنید و در فضای باز فعالیت کنید.

چند وقت یک‌بار می‌توانم ابروهایم را اصلاح کنم؟


موهای کاشته شده به طور معمول یک سانتی‌متر در ماه رشد می‌کند. بنابراین پزشکان توصیه می‌کنند که ابروها را دو بار در هفته کوتاه کنید تا همواره ابروهایی طبیعی و زیبا داشته باشید.

اگر تاتوی ابروی دائمی داشته باشم، می‌توانم عمل کاشت ابرو انجام بدهم؟


بله، می‌توانید البته شایان ذکر است که شکل تاتو بر شکل نهایی ابروهای جدید تأثیر می‌گذارد، چون ابروی کاشته شده باید تاتو را بپوشاند.

در عمل کاشت ابرو از چه موادی استفاده می‌شود؟


پزشک فقط از فولیکول‌های گرفته شده از سر خود بیمار استفاده می‌کنند.

کمترین سن برای انجام عمل کاشت ابرو چند سال است؟


اکثر بیماران متقاضی کاشت ابرو 30 ـ 50 سال دارند، هرچند عمل کاشت ابرو را می‌توانید از سن 18 سالگی به بعد انجام بدهید.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تلفنی