لیفت پیشانی با نخ برای رفع چروک و افتادگی پوست

۲۰ دی ۱۴۰۲

لیفت با نخ که با نام «لیفت صورت با حداقل تهاجم» شناخته می‌شود، می‌توانند بدون نیاز به عمل جراحی ظاهر جوان شما را بازیابی کند.

اگرچه لیفت با نخ عملی است که در مطب انجام می‌شود، با این حال باید پس از عمل اقدامات احتیاطی خاصی را انجام دهید تا اطمینان حاصل کنید که نتایج مناسبی را به دست می‌آورید‌. دانستن بایدها و نبایدها پس از لیفت با نخ، برای حفظ ظاهر زیبای شما اهمیت بسیاری دارد.

روش لیفت با نخ برای مردان و زنان بالای ۳۰ سال توصیه می‌شود که تلاش می‌کنند به شکل موثری با علائم پیری مبارزه کنند و احتیاجی به مداخله جراحی ندارند اما به دنبال به دست آوردن یک نتیجه طبیعی هستند. در طول جلسه مشاوره ، دکتر الناز احمدی پوست و صورت شما را معاینه می‌کند تا تصمیم بگیرد که آیا این تکنیک برای شما مناسب است یا خیر. روش لیفت با نخ، بسته به نواحی تحت درمان و نوع نخ‌های استفاده شده تقریبا ۳۰ ثانیه تا ۴۵ دقیقه طول می‌کشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر و یا رزرو نوبت با شماره   09197263146  و   02122026697  تماس حاصل فرمایید.

روش لیفت با نخ چیست؟


روش لیفت با نخ چیست

متاسفانه پیر شدن امری اجتناب ناپذیر است. با گذشت زمان و به طور طبیعی، پوست صورت و گردن ما حجم و قابلیت ارتجاعی دوران جوانی را از دست می‌دهد و شل و افتاده می‌شود. گذر زمان باعث ظاهر شدن چین و چروک‌ها و خطوط ریز نیز می‌شود. متاسفانه این امر یک واقعیت علمی ساده است. با افزایش سن، بدن ما کلاژن کمتری تولید می‌کند. کلاژن پروتئینی است که مسئولیت حفظ استقامت و انعطاف پذیری و سلامت پوست را بر عهده دارد. علاوه بر این ما در فرایند پیری، به طور طبیعی چربی صورت خود را از دست می‌دهیم- به ویژه در نواحی گونه‌ها، دهان، خط فک و چانه و نواحی زیر چشم- که باعث می‌شود پوست ما بیشتر از قبل مستعد افتادگی شود.

جلوگیری از رسیدن به یک پوست خسته و پیر و ناصاف بدون دریافت کمک کمی دشوار است. از دیرباز جراحی لیفت صورت راه حلی برای افراد ثروتمند و مشهور بوده است اما این عمل جراحی گران، تهاجمی و پرخطر است.

برای افرادی که نمی‌خواهند یا نمی‌توانند تن به چنین جراحی بزرگی بدهند، لیفت با نخ یک روش جایگزین بی‌خطر، مقرون به صرفه و غیر تهاجمی است که نتایج مشابهی را به همراه دارد.

لیفت با نخ یک روش غیر جراحی است که برای مبارزه با علائم پیری در نواحی صورت و گردن طراحی شده است و با بالا کشیدن و سفت کردن پوست، آن را جوان‌تر، صاف‌تر و سالم‌تر نشان می‌دهد.

در این روش نخ‌های قابل جذب به طور بی‌خطری زیر پوست قرار می‌گیرند و سپس سفت شده و به عقب کشیده می‌شوند تا نواحی آویزان را دوباره بالا بکشند. این روش به پوست ظاهری برجسته، جوان‌تر و بهتر می‌بخشد.

می‌توان از روش لیفت با نخ برای درمان هر قسمتی از صورت از جمله پیشانی، گونه‌ها، مچ پا، ابروها، خط فک و گردن استفاده کرد. این درمان برای بیماران ۳۰ تا ۵۰ ساله که علائم خفیف تا متوسط شل شدن پوست را تجربه می‌کنند، بسیار ایده‌آل است.

بیمارانی که به دلیل مشکلات پزشکی برای عمل جراحی کاندیدای مناسبی نیستند می‌توانند عمل لیفت با نخ را انجام دهند؛ زیرا این روش بر خلاف جراحی‌های سنگین که شامل بیهوشی عمومی است، تنها با بی‌حسی موضعی انجام می‌شود.

لیفت با نخ یک درمان سریع و بدون درد است که نتایج فوری را به همراه دارد.

فیس‌لیفت انجام دهم یا لیفت با نخ؟


فیس‌لیفت انجام دهم یا لیفت با نخ

اگر می‌خواهید یک تفاوت ظریف و در عین حال قابل توجه در صورت خود ایجاد کنید اما آماده لیفت صورت با عمل جراحی نیستید، روش لیفت با نخ می‌تواند برای شما عالی باشد. افرادی که برای لیفت با نخ اقدام می‌کنند در رابطه با نتایج آن انتظارات واقع بینانه‌ای دارند در طول مشاوره خود با پزشک، می‌توانید درباره روش لیفت با نخ بیشتر اطلاعات کسب کنید و درباره نتایج مورد نظر خود صحبت کنید تا او بتواند برای ایجاد یک برنامه درمانی زیبایی مخصوص شما با شما همکاری کند.

اگر به دنبال یکی از موارد زیر هستید، ممکن است کاندیدای مناسبی برای لیفت با نخ باشید:

 • نتایج طبیعی: این روش هیچ برشی روی پوست ایجاد نمی‌کند بنابراین هیچ جایی زخمی از خود باقی نمی‌گذارد.
 • راحتی: پزشکان برای اطمینان از راحتی بیمار از بی‌حس کننده موضعی استفاده می‌کنند.
 • ریکاوری تقریباً بدون درد: در روش لیفت با نخ بر خلاف فیس‌لیفت که به عمل جراحی احتیاج دارد، شما دوره نقاهت طولانی و دردناکی نخواهید داشت.
 • بدون استراحت: شما می‌توانید بلافاصله پس از انجام لیفت به فعالیت‌های روزانه خود بازگردید.
 • نتایج ماندگار: نتایج حداکثر تا شش ماه پس از عمل شما قابل توجه هستند و ممکن است تا دو سال باقی بمانند. پس از آن ممکن است بخواهید عمل لیفت با نخ را تکرار کنید.
 • سرعت این روش: اکثر بیماران برای انجام لیفت با نخ به مدت یک ساعت به کلینیک می‌روند و پس از آن خارج می‌شوند.
 • حداقل عوارض جانبی: بیماران پس از انجام این روش تنها ناراحتی‌های جزئی مانند کبودی یا تورم خفیف را تجربه می‌کنند.
 • بی‌خطر بودن: عوارض این روش شامل حساسیت و تورم یا کبودی خفیف در محل درمان است. تکنیک‌های جدید لیفت با نخ عوارض جانبی روش‌های قدیمی لیفت با نخ مانند شکستن نخ یا عفونت را از بین برده‌اند.
 • هزینه کم نسبت به فیس‌لیفت: لیفت با نخ بسته به ناحیه درمان نوع و تعداد نسخه‌های استفاده شده و بسته به اینکه بیمار روش‌های زیبایی بیشتری را همزمان با آن خواسته باشد، در هر بیمار متفاوت است.

انواع نخ لیفت PDO 


نواع نخ لیفتPDO

 نخ لیفت سیلوئت سافت

سیلوئت سافت نوع خاصی از نخ بخیه قابل جذب است که بهترین نتایج را برای لیفت صورت با نخ ایجاد می‌کند. این نخ به طور موثری در روش لیفت صورت غیر جراحی عمل می‌کند. سیلوئت سافت یک نخ بسیار موثر برای بالا بردن بافت‌ها است اما برخلاف سایر نخ‌ها (PDO) نوع متفاوتی از کلاژن تولید می‌کند. بنابراین پری یا حجم زیادی ایجاد نمی‌کند. این امر به این معنا است که لیفت نتیجه‌ای طبیعی خواهد داشت؛ بدون آنکه شما را چاق‌تر یا با تفاوت بیش از حد نشان دهد.

هر نخ نرم سیلوئت یک بخیه قابل جذب است که دارای مخروط‌های ریز است. این مخروط‌ها به نخ اجازه می‌دهند تا در بافت عمیق صورت قلاب شده و آن را بالا بکشد و همچنین کلاژن تولید کند.

نخ سیلوئت نرم به دو صورت عمل می‌کند:

 • در مرحله اول با لیفت مکانیکی پوست که ظاهری لیفت شده فوری به صورت می‌دهد- به عنوان یک روش لیفت صورت غیر جراحی عمل می‌کند.
 • در مرحله دوم در ماه‌های بعد، مخروط‌های کوچک روی نخ‌ها که در عمق پوست شما قلاب شده است باعث تولید کلاژن در بدن شده و ظاهری صاف و برجسته ایجاد می‌کند که کاملاً طبیعی است.

نخ‌ها از PLA  (اسید پلی لاکتیک) ساخته شده‌اند که یک بخیه قابل جذب (پلیمر زیست تخریب پذیر) است. PLA همان ماده‌ای است که برای بستن زخم‌ها در بخیه‌های جراحی استفاده می‌شود. با گذشت زمان این نخ‌ها به طور طبیعی در پوست شما جذب می‌شوند. همانطور که در بخیه جذب می‌شوند.

لیفت صورت با نخ سیلوئت نرم در موارد زیر مورد استفاده قرار می‌گیرد:

 • لیفت ناحیه چشم/ لیفت چشم روباهی/ لیفت ابرو با نخ
 • بالا بردن گونه‌ها و کاهش افتادگی
 • لیفت قسمت میانی و پایینی صورت برای کاهش چین و چروک‌ها و خطوط یا افتادگی بافت کنار دهان
 • درمان جولز- بهبود بخشیدن خط فک با عنوان لیفت پایین صورت غیر جراحی
 • لیفت گردن/لیفت گردن با نخ برای بهبود افتادگی ناحیه گردن زیر چانه و فک

نخ‌های PDO 

در اینجا سه نوع از نخ PDO که اغلب در درمان لیفت با نخ استفاده می‌شوند، آورده شده است.

نخ‌های مونو 

نخ‌های مونو، نخ‌های نرم بدون جذب هستند. بسیاری از انواع این نخ‌ها برای تاثیر محکم کننده پوست آن‌ها به طور مشبک در صورت قرار می‌گیرند. سفت شدن و محکم شدن پوست معمولا پس از شروع تشکیل کلاژن در اطراف نخ‌ها آغاز می‌شود. نواحی قابل درمان در این روش اغلب افتادگی گردن، پیشانی و زیر چشم‌ها است. معمولا برای هر ناحیه تحت درمان بین ۱۰ تا ۲۰ نخ مونو به کار می‌رود. نخ‌ها به منظور نگه داشتن لیفت، به یک «نقطه لنگر» پوست سر یا صورت متصل می‌شوند‌. نخ‌های مونو پوست را سفت می‌کشند و محکم می‌کنند اما لیفت قابل توجهی به همراه ندارند. از این رو لازم است برای دستیابی به بهبود کامل در لیفت صورت و جوانسازی، همراه با نخ  کاگ استفاده شوند.

نخ‌های اسکرو/ تورنادو

نخ‌های اسکرو می‌توانند به صورت یک یا دو نخ در هم تنیده شده در اطراف یک سوزن وارد پوست شوند. نخ های اسکرو تاثیر قابل توجهی در دادن حجم به پوست‌های دچار فرورفتگی دارند.

روش مولتی اسکرو زمانی است که از دو نخ در هم تنیده شده استفاده می‌شود. این روش تاثیر بیشتری در نخ اسکرو دارد. معمولاً از نخ‌های اسکرو برای لیفت عمومی صورت استفاده می‌شود.

نخ‌های کاگ (دندانه دار)

نخ‌های کاگ در حقیقت رشته‌های تکی با دندانه‌هایی هستند که به قسمت زیرین پوست متصل می‌شود. این دندانه‌ها یک ساختار پشتیبانی را تشکیل می‌دهند که باعث بالا کشیدن بافت آویزان می‌شود. نخ‌های دندانه دار برخلاف نخ‌های مونو، احتیاجی به نقاط لنگر ندارد.کلاژن سازی در اطراف نخ‌ها و دندانه‌های آنها نیز رخ می‌دهد. نخ‌های دندانه دار برای لیفت فک و لاغری صورت موثر هستند.

آماده شدن 


آماده شدن برای لیفت با نخ:

 • برای به حداقل رساندن کبودی، از سه روز قبل از درمان از مصرف داروهای رقیق کننده خون که در ادامه آمده‌اند خودداری کنید: آسپرین بچه، Aleve، داروی موترین، مولتی ویتامین‌ها، ویتامین E ، D و روغن ماهی- این موارد می توانند باعث بیشتر شدن کبودی شوند. توجه: لطفاً قبل از قطع مصرف آسپرین یا داروهای رقیق کننده خون تجویز شده توسط پزشک با پزشک خود مشورت کنید. ما بدون اجازه پزشک تجویز کننده دارو، قادر به درمان شما نخواهیم بود.
 • لطفاً دو روز قبل و دو هفته بعد از درمان سیگار نکشید.
 • در صورتی که دارای یکی از شرایط زیر باشید کاندیدای مناسبی برای نخ‌های MINT نیستید
  • اگر باردار یا شیرده هستید.
  • به هر یک از ترکیبات آن حساسیت دارید.
  • دارای یک بیماری حاد یا نواقص سیستم ایمنی هستید.
  • اگر اختلال خونریزی دارید.
  • اگر اسکار کلوئید یا هیپرتروفیک دارید.
 • دو هفته قبل از درمان هیچ گونه عمل دندانپزشکی از جمله جرم گیری را برنامه ریزی نکنید.
 • پزشکان همیشه توصیه می‌کنند برای محافظت از پوست خود از کرم ضدآفتاب استفاده کنید. زیرا ما عمل لیفت صورت را روی پوست دچار آفتاب سوختگی انجام نمی‌دهیم. لطفاً هنگام قرار گرفتن در معرض آفتاب در روزهای قبل از عمل لیفت خود مراقب باشید.
 • مهم است که در ناحیه تحت درمان هیچ گونه عفونت باکتریایی یا قارچی یا ساییدگی وجود نداشته باشد زیرا ممکن است پس از درمان گسترش پیدا کند.
 • همیشه درباره تمام داروهایی که ممکن است مصرف کنید و همچنین هرگونه تغییر در سابقه پزشکی خود به پزشک خود اطلاع دهید.

لیفت با نخ چگونه عمل می‌کند؟ 


لیفت با نخ چگونه عمل می‌کند

اگر اطمینان ندارید که درمان برای شما مناسب است یا خیر در اینجا یک راهنمای گام به گام ارائه شده است که تمام اتفاقاتی که در طول عمل لیفت با نخ اتفاق می‌افتد را دقیقا توصیف می کند:

 • پزشک شما نواحی دچار افتادگی در پوست را شناسایی کرده و محل قرارگیری هر نخ را مشخص می‌کند.
 • در نواحی تحت درمان بی‌حسی موضعی انجام می‌گیرد تا یک تجربه راحت و بدون درد داشته باشید.
 • پزشک شما با استفاده از یک کانول، نخ‌ها را به زیر پوست شما وارد می کند. این نخ‌ها بسیار ظریف هستند و ساختارهای کوچک و مخروطی شکل دارند که در امتداد آنها قرار دارد.
 • نخ‌ها قبل از به عقب کشیده شدن و سفت شدن، شکل گرفته و در جای خود قرار می‌گیرند. ساختار های مخروطی شکل به بافت پوست چسبیده و نواحی دچار افتادگی را بالا می کشند.
 • سپس نخ‌ها بریده می‌شوند تا اطمینان حاصل شود که بی هیچ خطری در پوست قرار گرفته و کاملاً غیر قابل مشاهده هستند.

نتایج


نتایج لیفت با نخ

روش لیفت با نخ معمولاً بین ۳۰ تا ۴۵ دقیقه طول می‌کشد. دوره نقاهت پس از آن کوتاه است؛ به این معنا که می‌توانید بلافاصله پس از انجام عمل، به کار و فعالیت‌های روزمره خود بازگردید. عوارض جانبی جزئی مانند حساسیت خفیف، تورم و کبودی نیز وجود دارد که باید پس از یک تا دو روز از بین برود.

پس از آن که عمل لیفت با نخ انجام شد، شما فوراً نتایج آن را مشاهده خواهید کرد. پس از عمل، به لطف «لیفت» ظریف اما فیزیکی ارائه شده توسط نخ‌های PDO با پوستی محکم‌تر، صاف‌تر و جوان‌تر، کلینیک زیبایی خود را ترک خواهید کرد. پس از تمام شدن همه مراحل می‌توان انتظار داشت که نتایج نهایی را طی ۱۰ تا ۱۴ روز پس از عمل مشاهده کنید.

یکی دیگر از مزایای لیفت صورت با نخ این است که نتایج درمانی مداومی را ارائه می‌کند. بدن شما به گونه‌ای نسبت به نخ PDO واکنش نشان می‌دهد که گویی با یک «آسیب دیدگی» مواجه  شده است و روند بهبودی طبیعی خود را آغاز می‌کند. نگران نباشید، این فرایند کاملاً طبیعی و بی‌خطر است. این فرایند صرفاً روشی است که بدن شما برای واکنش دادن به یک جسم غیر طبیعی زیر سطح پوست در پیش می‌گیرد.

بدن به عنوان بخشی از فرآیند بهبودی، دوباره تولید کلاژن را فعال کرده و مقادیر زیادی از آن را به نواحی درمان‌شده هدایت می‌کند. کلاژن پروتئینی است که مسئولیت استحکام و انعطاف پذیری و سلامت پوست را برعهده دارد. متاسفانه با افزایش سن، بدن ما کلاژن کمتری تولید می‌کند.

وارد کردن کلاژن به پوست باعث جوان سازی و بازیابی حجم، استحکام و ظاهر آن می‌شود و در عین حال با علائم پیری مبارزه می‌کند.

در مجموع نتایج حاصل از لیفت صورت با نخ می‌توانند تا ۱۸ ماه باقی بمانند. نخ‌های PDO بسته به سن بیمار، نوع پوست، متابولیسم و سبک زندگی او، ۶ تا ۱۲ ماه قبل از جذب شدن کامل در جای خود باقی می‌مانند. پس از این مرحله نیز به طور متوسط تا ۶ ماه دیگر فرایند کلاژن سازی پوست در حین التیام، ادامه خواهد داشت.

به دلیل بی‌خطر بودن و غیر تهاجمی بودن بخیه‌های قابل جذب، در صورت لزوم می‌توان درمان لیفت با نخ را تکرار کرد.

موارد منع استفاده


اگر دچار یکی از موارد زیر هستید، ممکن است برای انجام این درمان مناسب نباشید:

 • آکنه یا عفونت پوستی فعال
 • استعداد کلوئیدی
 • بیماری‌های خود ایمنی
 • مصرف داروهای ضد انعقاد خون
 • هموفیلی
 • بارداری/ درمان IVF/ شیردهی
 • تبخال فعال
 • سابقه اندوکاردیت باکتریایی
 • شیمی درمانی
 • داشتن آلرژی به لیدوکائین
 • حساسیت قبلی به نخ‌های PDO

مراقبت‌های پس از درمان


مراقبت‌های قبل و بعد از درمان برای دستیابی به نتایج مطلوب ضرورت دارند. اگر پس از مطالعه اطلاعاتی که در ادامه ارائه شده است سوالی داشتید، لطفاً با پزشک خود تماس بگیرید.

بایدها

 • بدانید که احساس مقداری کشش و درد هنگام حرکت دادن ناحیه تحت درمان طبیعی است این احساس پس از یک یا دو هفته کاهش پیدا می‌کند.
 • بلافاصله پس از درمان به فعالیت‌های زندگی روزمره خود (مانند رانندگی، غذا خوردن (از جویدن دراز مدت یا شدید خودداری کنید) راه رفتن و غیره) برگردید. نکات مربوط به ورزش را در بخش «نبایدها» ببینید.
 • از کمپرس سرد استفاده کنید (به مدت ۳۰ دقیقه در ۲۴ ساعت اول برای کاهش تورم) لطفاً توجه داشته باشید که گذاشتن مستقیم یخ روی پوست آسیب دیده، می‌تواند باعث آسیب دیدگی شود. ممکن است باقی ماندن یخ روی سطح پوست باعث سرمازدگی شود. توجه: روی نقطه وارد شدن نخ، یخ نگذارید.
 • برای کبودی از آرنیکا استفاده کنید. کبودی طی ۷ تا ۱۴ روز آینده بسته به فرآیند بهبودی منحصر به فرد بدن شما از بین خواهد رفت. شما می‌توانید در روز درمان از فروشگاه لوازم بهداشتی بروملین تهیه کنید.
 • برای جلوگیری از حرکت نخ‌ها (در صورت امکان) تا ۵ روز اول پس از عمل به پشت بخوابید.
 • پس از گذشت ۲۴ ساعت، برنامه مراقبت از پوست خود را مجدداً آغاز کنید.
 • در صورت تجویز آنتی بیوتیک یا داروهای ضد ویروس، نسخه خود را به طور کامل مصرف کنید.
 • هرگونه درد یا ناراحتی پس از عمل را تنها با مصرف داروی تیلنول، مطابق دستورالعمل و دوز توصیه شده کنترل کنید. به دلیل قرار گرفتن نخ در پوست، ممکن است تا چند روز پس از عمل در ناحیه تحت درمان ناراحتی و سفتی را تجربه کنید که به مرور زمان کاهش پیدا می‌کند.
 • اگر پس از عمل لیفت با نخ در ناحیه تحت درمان هرگونه حساسیت، تورم یا قرمزی جدیدی ایجاد شد، یا عوارض موجود در آن ناحیه بدتر شد، و اگر هر گونه ترشحی از نقطه‌های ورود نخ مشاهده کردید، با پزشک انجام دهنده عمل خود تماس بگیرید.
 • برای یک هفته پس از درمان یک قرار ملاقات با پزشک خود ترتیب دهید. این ارتباط بسیار مهم است

نبایدها

 • به مدت ۴۸ ساعت پس از درمان به نواحی ورود نخ دست نزنید. در صورتی که از کمپرس خنک استفاده می کنید از تماس آن با نقاط ورود نخ خودداری کنید
 • تا دو ماه پس از عمل ناحیه درمان شده را ماساژ ندهید و از ماساژ عمیق صورت خودداری کنید.
 • در چند روز اول پس از درمان، جای زخم ایجاد شده در محل ورود نخ را نکَنید. در صورت داشتن خارش به آرامی روی ناحیه درمان شده پراکسید هیدروژن بزنید یا می‌توانید از یک آنتی هیستامین خوراکی مانند بنادریل استفاده کنید.
 • تا ۴ ساعت پس از عمل، به پشت یا روی شکم دراز نکشید تا احتمال حرکت نخ‌ها کاهش پیدا کند.
 • به مدت چهار هفته ورزش نکنید. این امر شامل تمرینات سخت و سنگین می‌شود؛ انجام پیاده روی‌های سبک مجاز است.
 • در ۲۴ ساعت اول پس از درمان نباید دوش بگیرید یا موهای خود را بشویید. به مدت یک هفته از گرفتن دوش آب گرم خودداری کنید.
 • هنگام شستن صورت پس از ۲۴ ساعت، ناحیه درمان شده را به آرامی با یک پاک کننده (توصیه شده توسط پزشک خود) و آب بشویید. شامپو زدن و شستن محل ورود نخ و خشک کردن آن با حوله اشکالی ندارد.
 • به مدت یک هفته از وان آب گرم یا سونا استفاده نکنید.
 • به مدت یک تا دو هفته از سیگار کشیدن یا مصرف مشروبات الکلی (شامل شراب) خودداری کنید. سیگار کشیدن و نوشیدن الکل از سرعت روند بهبودی شما را می‌کاهد.
 • تا ۲۴ ساعت پس از درمان از محصولات مراقبت از پوست یا آرایش استفاده نکنید.
 • تا زمان مراجعه به پزشک در نوبت بعدی، اجازه ندارید روی نقطه ورود نخ را آرایش کنید.
 • حدود ۲ تا ۳ هفته پس از عمل نباید چهره خود را به صورت اغراق آمیز حرکت دهید. تا یک ماه از جویدن شدید یا دراز مدت، خمیازه کشیدن بیش از حد یا لبخند زدن بیش از حد خودداری کنید.
 • کارهای دندانپزشکی خود از جمله جرم گیری را برای ۴ هفته به تاخیر بیندازید. اگر به صورت اورژانسی به دندانپزشک احتیاج دارید، لطفاً با پزشک انجام دهنده لیفت خود تماس بگیرید.

این عمل چقدر طول می‌کشد؟


عمل لیفت صورت حدود ۳۰ تا ۴۵ دقیقه طول می‌کشد. در طول عمل پس از بی‌حسی پوست با استفاده از یک بی‌حسی موضعی کوچک، پزشک نخ بخیه را در عمق ۳ تا ۵ میلیمتری زیر پوست قرار می‌دهد. ایجاد هیچ برشی لازم نیست؛ زیرا نخ بخیه با استفاده از یک سوزن ظریف وارد پوست می‌شود و با دندانه‌های قابل جذب خود در چند جهت در جای خود نگه داشته می‌شود.

پس از قرار گرفتن نخ بخیه، مقداری فشرده‌سازی جزئی بافت انجام می‌شود تا تغییر شکل با استفاده از دست ایجاد شده و اثر لیفتینگ مورد نظر حاصل شود. سپس انتهای نخ بریده می‌شود. بسته به وضعیت فرد و ناحیه تحت درمان، ممکن است از یک یا چند نخ بخیه استفاده شود. از نخ‌های چهار بعدی PDO می‌توان به صورت یک درمان منفرد یا در ترکیب با سایر درمان‌ها مانند فیلر و بوتاکس استفاده کرد.

آیا پس از لیفت صورت همچنان به بوتاکس احتیاج خواهم داشت؟

لیفت صورت با نخ باعث تحریک تولید کلاژن می‌شود در حالی که بوتاکس این کار را انجام نمی‌دهد. عملکرد بوتاکس کاملاً با عمل لیفت با نخ متفاوت است؛ زیرا به طور موثری ماهیچه‌هایی که باعث ایجاد چین و چروک می‌شوند را فلج می‌کند. همچنین می‌توان از آن در ناحیه اطراف چشم را که برای انجام لیفت با نخ مناسب نیست استفاده کرد.

بسته به تاثیری که می‌خواهید به آن دست پیدا کنید، ممکن است همچنان بخواهید از بوتاکس در نواحی ابرو و چشم استفاده کنید.

عوارض جانبی این روش چیست؟


نخ‌های PDO بسیار بی خطر هستند و عوارض نادری دارند.

 • تورم
 • کبودی و هماتوم
 • عفونت
 • واکنش به جسم خارجی
 • وارد شدن آسیب به شریان‌ها یا وریدها
 • جا به‌ جا شدن نخ‌ها
 • آسیب دیدگی عصب صورت
 • عدم تقارن
 • درد
 • داشتن آلرژی به نخ‌هایPDO  (بسیار نادر)
 • جای زخم در مسیر دندانه‌های نخ
 • تغییرات رنگدانه – حداقل تا ۴ هفته پس از درمان از قرار گرفتن در معرض نور خورشید اجتناب کنید.

ممکن است برای دستیابی به نتایج مطلوب به درمان‌های بیشتر احتیاج داشته باشید

هزینه لیفت پیشانی با نخ چقدر است؟


درمان لیفت صورت برای مردان و زنان مناسب است و قیمت آن به این بستگی دارد که چند ناحیه از صورت شما به درمان احتیاج دارد.

هزینه‌ها شامل موارد زیر می‌شوند:

 • نوبت دهی اولیه و مشاوره پزشکی
 • هزینه‌های نخ
 • انجام تزریقات
 • قرار ملاقات بعدی و بررسی (در صورت لزوم)
 • پشتیبانی خارج از نوبت

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تلفنی