لیفت شکم با نخ آپتوس برای درمان افتادگی و شلی شکم

۱۸ دی ۱۴۰۲

این مقاله جهت اطلاعات عمومی است و خدمات این مقاله در کلینیک انجام نمی شود

پیشرفت‌های پزشکی مدرن نه تنها به ما کمک می‌کند تا زندگی طولانی‌تر و سالم‌تری داشته باشیم، بلکه ظاهر و احساس ما را نسبت به بدن خود نیز تغییر داده است. طی سال‌ها افراد برای اصلاح یا بهبود ظاهر فیزیکی خود تا حد زیادی به یک گزینه محدود بودند: جراحی. اما رفتن زیر تیغ جراحی علاوه بر آمادگی پزشکی برای آن عمل خاص می‌تواند دردسرهای بیشتر، درد و از دست دادن زمانی بیشتر از آنچه که انتظارش را داشتند، برای بیمار به همراه آورد. خوشبختانه مجموعه‌ای از گزینه‌های بدون درد و با کمترین میزان جراحی و ورود ابزار جراحی به بدن در دسترس است که نتایج نسبتاً مشابهی را حاصل می‌کند. از استفاده از تزریق بوتاکس گرفته تا پرکننده های زیرپوستی، ابداعات جدید در پزشکی زیبایی در اختیار ما هستند تا برای همیشه از آنها استفاده بهره مند شویم، و هر روز افراد بیشتری با این تکنیک‌ها احساس راحتی می‌کنند و می‌توانند زندگی رضایتبخش تری داشته باشند.

شکم یکی از بخش‌هایی از بدن است که مورد توجه بسیاری از افراد می‌باشد و احتمالاً نیازی نیست ثابت کنیم که چرا اینگونه است. هنگامی که فرد شروع به افزایش وزن می‌کند، شکم یکی از اولین بخش‌هایی از بدن است که به راحتی مورد توجه قرار می‌گیرد. اول از همه اینکه شکم مساحت بیشتری در مقایسه با بیشتر بخش‌های بدن دارد، از این رو هنگام افزایش وزن به شکل آشکاری تغییر می‌کند. پوست شکم نیز با گذشت سن کبود می‌شود. به ویژه در مورد مادرها، بارداری می‌تواند منجر به کشیده شدن پوست شکم شود تا فضا برای رشد جنین باز شود، از این رو پس از بارداری پوست شل می شود.

رها شدن از این پوست شل می‌تواند کاملاً چالش برانگیز باشد که در کنار سایر عوامل، تا حد زیادی به ژنتیک، سن، وزن، رژیم غذایی و سبک زندگی بستگی دارد. در گذشته نزدیک و حتی اکنون، این هدف از طریق تامی تاک (برداشتن چربی از زیر پوست) یا جراحی لیپوساکشن (فرایندی که در آن چربی در شکم به بیرون کشیده می شود) با وجود خطراتی که همراه دارد، حاصل می‌شد. به لطف پیشرفت‌های پزشکی زیبایی، شما دیگر نیاز به انجام این فرایندهای خطرناک ندارید. یکی از این پیشرفت‌های زیبایی بدون جراحی که محبوبیت آن به سرعت در حال افزایش و پذیرش است نخ‌های آپتوس هستند.

لیفت شکم با نخ آپتوس چیست؟

لیفت شکم با نخ آپتوس چیست؟

لیفت شکم با نخ آپتوس فرایندی است که در آن از بخیه‌های دندانه‌دار و جذب شونده برای لیفت مشهود اما دقیق در شکم استفاده می‌شود. به جای برداشتن پوست شل شکم از طریق جراحی، جراحی پلاستیک صرفاً پوست را با دوختن آن به بالا می کشد. تاثیر این عمل به گونه‌ای است که پوست را کمی به عقب کشیده و بنابراین شکم را بالا برده و آن را سفت می‌کند. این نخ‌ها علاوه بر اینکه این برای بالا کشیدن پوست ایده آل هستند به روش دیگری نیز عمل می‌کنند: از طریق تحریک واکنش شفابخشی بدن، که باعث می‌شود مقدار زیادی کلاژن به ناحیه‌های نخ کشی شده، روانه شود. این اتفاق به دلیل نقش حیاتی که کلاژن در فرایند پیری ایفا می‌کند بسیار مهم است.

مزایای لیفت شکم با نخ های آپتوس

مزایای لیفت شکم با نخ های آپتوس

  • فرایند نخ آپتوس کمترین ورود به بدن را دارد.
  • زمان بازیابی سریع بوده و بیمار می‌تواند در همان روز به خانه و کار باز گردد.
  • کمترین ریسک را داشته و نسبتاً پیچیدگی ندارد.
  • فرایند آن بدون درد است.
  • نتیجه آن فوری است، بر خلاف فرایندهای جراحی که در آن بهبود باید پیش از آنکه نتیجه کاملاً ارزیابی شود، رخ دهد.
  • نتایج آن نسبتاً واقعی‌تر هستند.
  • نخ‌های آپتوس غیرسمی بوده و هیچ شکاف و جای زخمی پس از عمل به جای نمی‌گذارند.

عمل لیفت شکم با نخ آپتوس چطور انجام می‌شود؟

عمل لیفت شکم با نخ آپتوس چطور انجام می شود؟

لیفت شکم با نخ آپتوس یک فرایند پزشکی سرپایی است. پیش از شروع این فرایند، یک کرم بی حس کننده استفاده شده یا بی‌حسی موضعی برای پوست انجام می‌شود. پس از آن نخ‌های آپتوس زیر پوست در محل مورد نظر برای اصلاح قرار می‌گیرند. این نخ ها دندانه‌های ظریفی دارند که به بافت بدن وصل می‌شوند. در نهایت، پزشک آرایشی به آرامی بخیه را می‌کشد تا بافت دوخته شده را بالا برده و اصلاح کند. ترکیب‌های جدید کلاژن در اطراف هر نخ توسط بدن تولید شده و این امر به نوبه خود لیفت موثرتر و بهتری را سبب می‌شود. نتایج برای افراد مختلف متفاوت است، اما بسیار طبیعی به نظر می‌آید و بنابراین ظاهر جوانسازی شده و بازیابی شده‌ای به شکم می‌دهد. هیچ گونه خراشیدگی وجود ندارد و زمان ریکاوری به میزان قابل توجهی در مقایسه با جراحی سنتی کمتر است.

پس از لیفت شکم با نخ آپتوس چه اتفاقی می افتد؟

پس از لیفت شکم با نخ آپتوس چه اتفاقی می افتد؟

دستورالعمل‌های مراقبتی پس از این فرایند به شما داده می‌شود که باید پس از تکمیل این عمل، آنها را دنبال کنید. این دستورالعمل ها به بهبود هر گونه درد و به تسریع فرایند بهبود کمک می کند. برای چند روز اول می توانید از کمپرس یخ برای بهبود هرگونه التهاب استفاده کرده و ناراحتی ها را کاهش دهید. بیشتر بیماران التهاب اندکی را تجربه می کنند، اما این التهاب معمولا به سرعت فرو می نشیند. زمان بازیابی معمولاً کمتر از چند روز است.

لیفت شکم با نخ آپتوس برای چه کسانی مناسب است؟

لیفت شکم با نخ آپتوس برای چه کسانی مناسب است؟

لیفت شکم با نخ آپتوس برای مردان و زنانی که در اواخر دهه سی تا اوایل دهه پنجاه زندگی هستند، مناسب است. این فرایند روی پوست هایی که کمتر آویزان شده باشند بیشترین تاثیر را دارد. اگر به دنبال نتیجه ای هستید که موثرتر بوده و در مقایسه با تزریق ضد-چروک و پرکننده ها تاثیر درازمدت تری داشته باشد، لیفت با نخ انتخاب ایده آلی است. اگر جراحی سنتی را نمی‌خواهید، دراین صورت لیفت با نخ جایگزین ایده آلی است، زیرا کمترین میزان ورود به بدن را دارد و می تواند با داروی مسکن موضعی انجام شود.

عوارض لیفت شکم با نخ آپتوس

عوارض لیفت شکم با نخ آپتوس

هیچ فرایند جراحی بدون خطر نیست، اما سطح ریسک معمولا به تخصص و تجربه جراحی که عمل جراحی شما را انجام می‌دهد بستگی دارد. لیفت شکم با نخ آپتوس احتمالاً کمترین عوارض جانبی، برای مثال برای کبودی، التهاب، عفونت، نرم شدن یا بی حس شدن پوست، را دارد. تمام عوارض جانبی با جزئیات طی مشاوره و پیش از رزرو ویزیت برای درمان با نخ لیفت به شما توضیح داده می‌شود. اگر پزشک مناسب را انتخاب کنید، این عوارض جانبی تنها چند روز طول می کشند و شما می‌توانید به روال معمول خود برگردید.

این مقاله جهت اطلاعات عمومی است و خدمات این مقاله در کلینیک انجام نمی شود

هزینه لیفت شکم با نخ آپتوس چقدر است؟

هزین لیفت با نخ آپتوس بسته به چند عامل تغییر می‌کند، از قبیل تجربه جراح و اندازه ناحیه درمانی که می‌خواهید لیفت کنید.

سوالات متداول

لیفت شکم چقدر طول می کشد؟

انجام لیفت شکم معمولی کمتر از یک ساعت طول می کشد، اما طول مدت آن به تعداد نخ هایی که پزشک استفاده می‌کند و مساحتی که تحت درمان قرار می‌گیرد بستگی دارد.

ماندگاری لیفت شکم با نخ آپتوس چقدر است؟

توان ماندگاری لیفت شکم با نخ آپتوس به سن بیمار در زمان عمل و میزان لیفت نخ که افتادگی را اصلاح می کند، بستگی دارد. بسیاری از پزشکان گزارش می کنند که نتایج برای هر ناحیه به مدت 6 ماه تا یک سال طول می کشد، اما لازم به ذکر است که افتادگی پوست با گذشت زمان باز می‌گردد. برای بهتر کردن نتیجه می‌توان الیاف بیشتری را وارد پوست کرد و پزشک می‌تواند در صورت نیاز این پیشنهاد را به شما بدهد.

چه فرایندهای دیگری را می توان هم زمان با لیفت شکم با نخ آپتوس انجام داد؟

به دلیل انکه لیفت با نخ اپتوس بسیار کم خطر بوده و زمان بازیابی آن بسیار کوتاه است، می توان این عمل را با دیگر فرایندهای غیرجراحی ترکیب کرد تا نتایج قابل توجه و کامل تری حاصل شود. برای اصلاح بافت‌هایی که از طریق لیفت نخ امکان پذیر نیست، تزریق پی آر پی یا میکرونیدلینگ، پرکننده ها و بازسازی سطحی پوست با لیزر را می توان با اطمینان با لیفت با نخ ترکیب کرد. بهترین کار این است که از پزشک زیبایی خود بخواهید در زمان مشاوره پیشنهاد خودش را بدهد تا بدانید چه اعمال دیگری برای شما توصیه می شود.

آیا مردان هم لیفت شکم با نخ آپتوس را انجام می دهند؟

البته که این کار را می کنند. تنها مردانی که به دلیل برنامه های کاهش سریع وزن پوستشان افتادگی پیدا می‌کند، به سراغ لیفت شکم با نخ نمی آیند، بلکه مردانی که پیکرتراشی می کنند یا می خواهند جزئیاتی به ماهیچه هایشان اضافه شود نیز این کار را می کنند. این درمان به شما در کاهش وزن کمک نمی کند، اما اگر بتوانید وزن خود را کم کنید و احساس می‌کنید عضلات بدن خود را از دست می دهید، لیفت با نخ به شما در عضله سازی کمک می کند.

آیا خانم ها می توانند لیفت شکم را انجام دهند در حالیکه برای بچه دار شدن در آینده برنامه ریزی کرده اند؟

این فرایند بر هورمون‌ها یا دستگاه تولید مثل تاثیری نمی‌گذارد، بنابراین نباید مشکلی ایجاد کند. اما برای گرفتن بهترین راهنمایی، هنگامی که درباره انجام لیفت شکم با پزشک مشورت می کنید به این موضوع اشاره کنید.

 آیا لیفت شکم با نخ آپتوس درد دارد؟

لیفت شکم با نخ آپتوس معمولاً دردناک نیست، اما برخی بیماران پس از این فرایند دردهای شدیدی را تجربه می‌کنند. معمولاً می‌توانید این درد را با مسکن های بدون نسخه درمان کنید، اما اگر اثر نکرد، باید به پزشک خود اطلاع بدهید.

آیا لیفت شکم با نخ آپتوس جای زخم به جا می گذارد؟

لیفت شکم با نخ آپتوس، جراحی با کمترین میزان ورود به بدن است. این عمل با کمترین ریسک جای زخم همراه است.

آیا نخ آپتوس به کار رفته برای لیفت شکم از بین می رود؟

بله. نخ های آپتوس با مواد زیست سازگار تولید شده اند، به این معنی که با گذر زمان در بدن تجزیه و حل می شوند.

این مقاله جهت اطلاعات عمومی است و خدمات این مقاله در کلینیک انجام نمی شود

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تلفنی