آفر ویژه 10% روی تمامی خدمات برای همراهان همیشگی

تخصصی ترین مرکز تزریق فیلر باسن و اندام

لیفت شقیقه با نخ: مزایا، نحوه انجام، ماندگاری و مراقبت های آن + هزینه

۱۴ آبان ۱۴۰۲

لیفت شقیقه با نخ یک عمل زیبایی به حساب می‌آید که در واقع یک جایگزین کم‌تهاجمی برای جراحی لیفت شقیقه می‌باشد و هدف از انجام آن لیفت شقیقه و پیکرتراشی صورت است. برای لیفت با نخ، پزشکان نخ بخیه موقت را در پوست صورت شما قرار می‌دهند و با عمل بخیه زدن، پوست آن ناحیه را سفت می‌کنند؛ سپس با سفت کردن نخ، پوست شما را به سمت بالا می کشند. در این مقاله با مزایا، معایب، روش کار، مراقبت‌های بعد از عمل و عوارض لیفت شقیقه با نخ بیشتر آشنا خواهید شد. باید بدانید هر زمان که می‌خواهید پوست شقیقه خود را با نخ، لیفت کنید باید به یک پزشک مجرب و ماهر مراجعه نمایید که درمان‌ها و مدیریت عوارض را می‌شناسد و خطرات و عوارض جانبی و همچنین زمان بهبودی پس از درمان را کاهش می‌دهد.

مزایای لیفت شقیقه با نخ


مزایای لیفت شقیقه با نخ

 • نتایج فوری چشمگیر
 • افزایش تولید طبیعی کلاژن بدن
 • مقرون به صرفه تر از لیفت صورت تهاجمی
 • نسبتاً بدون درد

یکی از مزایای لیفت شقیقه با نخ این است که نتیجه فوری است و نتایج در طول زمان بهتر می‌شوند. رضایت از لیفت شقیقه با نخ معمولاً بالاست. علاوه بر این، برخی از مطالعات نشان می‌دهند که لیفت شقیقه با نخ، تولید کلاژن طبیعی بدن را افزایش می‌دهد، که ممکن است باعث بهبودی طولانی‌مدت کیفیت پوست شود.

لیفت شقیقه با نخ چگونه انجام می‌شود؟


لیفت شقیقه با نخ چگونه انجام می‌شود؟

لیفت شقیقه با نخ به دو صورت انجام می‌شود.

اولی نسبتاً ساده است. با کشیدن نخ‌های نازک و قابل حل در زیر پوست، پزشک می‌تواند پوست شما را به سمت پیشانی بکشد. نخ های خاردار نامرئی و بدون درد روی پوست شما قرار می‌گیرند و در حالی که نخ محکم کشیده می‌شود، بافت و ماهیچه‌های زیرین را در بر می‌گیرد.

هنگامی که یک نخ خاردار وارد می‌شود، پاسخ درمانی بدن شما آغاز می‌شود. بدن شما یک ماده بخیه را تشخیص می‌دهد و تولید کلاژن را در ناحیه آسیب‌دیده تحریک می‌کند. کلاژن می‌تواند شکاف‌های ناشی از افتادگی پوست را پر کند و حالت ارتجاعی جوانی را به صورت شما بازگرداند.

اثر اولیه روش لیفت با نخ برای شقیقه این است که پوست سفت‌تر و ساختار یافته‌تر به نظر می‌رسد. پس از یک سال، با حل شدن بخیه‌ها، این اثر شروع به کاهش می‌کند. با این حال، یک اثر جوانسازی ثانویه نیز وجود دارد که در جای خود باقی می‌ماند و معمولاً تا 3 سال ماندگاری دارد.

توصیه پزشکان در مورد لیفت شقیقه با نخ


لیفت شقیقه با نخ در افرادی که از داروهای رقیق کننده خون استفاده می‌کنند، باید با احتیاط انجام شود. مهم است که بیمار داروهایی که استفاده می‌کند و همچنین سابقه پزشکی خود را در صورت داشتن فشار خون بالا، بیماری قلبی، عفونت‌های پوستی، استفاده از داروهای سرکوب کننده سیستم ایمنی و کم‌خونی به پزشک اطلاع دهد. اگر باردار یا در دوران شیردهی هستید، قبل از انجام هر گونه درمانی با پزشک مشورت کنید. به بیمارانی که پوست بیش از حد نازک و کمبود بافت چربی به دلیل افزایش سن دارند، توصیه می‌شود با پزشک مشورت کنند و ببینند آیا کاندید مناسبی برای انجام لیفت شقیقه با نخ هستند یا خیر.

آماده شدن برای لیفت شقیقه با نخ


آماده شدن برای لیفت شقیقه با نخ

پس از مشورت با پزشک و رزرو نوبت، ممکن است دستورالعمل‌هایی شامل بایدها و نبایدهای آماده شدن برای لیفت با نخ به شما داده شود.

بایدها

 • قبل از انجام عمل، پزشک خود را از داروهایی که استفاده می‌کنید، مطلع کنید.
 • سعی کنید شب قبل از عمل آرام باشید و از عوامل استرس زا دوری نمایید.
 • از هرگونه محرک التهاب شناخته شده در رژیم غذایی خود پرهیز کنید.

نبایدها

 • مصرف الکل شب قبل از لیفت شقیقه با نخ
 • مصرف داروهای رقیق کننده خون یا داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی (NSAIDs) مانند ایبوپروفن یک هفته قبل از لیفت شقیقه با نخ

مراحل لیفت شقیقه با نخ


مراحل لیفت شقیقه با نخ

عمل لیفت شقیقه با نخ به شرح زیر است:

 1. از شما خواسته می‌شود در اتاقی که در آن عمل شما انجام می‌شود، دراز بکشید. الکل و همچنین بی‌حس‌کننده موضعی جهت آمادگی پوست شما برای انجام لیفت، اعمال می‌شود.
 2. یک سوزن یا لوله جراحی نازک برای وارد کردن نخ‌ها در زیر پوست شما استفاده می‌شود. قرار دادن نخ‌ها می‌تواند 30 تا 45 دقیقه طول بکشد.
 3. پس از قرار دادن نخ‌ها ممکن است فشار خفیف یا سفت شدن زیر پوست خود احساس کنید.
 4. ظرف چند دقیقه پس از بیرون آوردن سوزن‌ها، عمل شما تمام می‌شود و می‌توانید به خانه یا محل کار خود بازگردید.

مراقبت‌های بعد از عمل لیفت شقیقه با نخ


مراقبت‌های بعد از عمل لیفت شقیقه با نخ

مدت زمان ریکاوری پس از لیفت شقیقه با نخ بسیار کم است. اگرچه ممکن است مقداری تورم و کبودی وجود داشته باشد اما در صورت تمایل می توانید فوراً به سر کار خود بازگردید. نتایج باید بلافاصله پس از قرار دادن نخ‌ها آشکار شود، اما ممکن است در روزها و هفته‌های بعد بیشتر متوجه شوید، زیرا تورم و کبودی شروع به کاهش می‌کند.

نتایج حاصل از لیفت شقیقه با نخ دائمی نیست. ماندگاری آن معمولاً از 1 تا 3 سال طول می‌کشد. مانند بعضی از فیلرهای پوستی و بوتاکس، نخ‌های استفاده شده در این روش در نهایت توسط بافت زیر پوست شما جذب می‌شوند. پس از لیفت شقیقه با نخ، می‌توانید روال عادی زندگی خود را از سر بگیرید. پزشک ممکن است به شما توصیه کند صورت خود را مالش ندهید و در هفته‌های اولیه پس از عمل از خوابیدن به پهلو خودداری کنید.

جراحان پلاستیک توصیه می‌کنند در چند هفته اول پس از لیفت شقیقه با نخ از مرطوب کننده روزانه خود صرف نظر کنید و در حالی که سر خود را تکیه داده اید بخوابید تا از غلتیدن روی بخیه های تازه قرار داده شده جلوگیری نمایید. همچنین به شما توصیه می‌شود در هفته های اول پس از انجام لیفت شقیقه با نخ از سونا و تمرینات با شدت بالا اجتناب کنید.

خطرات یا عوارض جانبی لیفت شقیقه با نخ


لیفت شقیقه با نخ یک روش کم خطر با حداقل دوره نقاهت می‌باشد، اما ممکن است عوارض جانبی نیز داشته باشد.

از جمله:

 • کبودی
 • ورم
 • خونریزی
 • درد خفیف در محل تزریق نخ

15 تا 20 درصد احتمال بروز عوارضی از جمله فرورفتگی وجود دارد. عوارض احتمالی جزئی هستند و به راحتی قابل اصلاح می باشند.

عوارضی که باید به آنها توجه کرد عبارتند از:

 • واکنش آلرژیک به مواد موجود در نخ
 • خونریزی در نتیجه اعمال انجام شده در زیر پوست شما
 • فرورفتگی یا کشیدگی قابل مشاهده در جایی که نخ ها وارد شده‌اند.
 • جابه‌جایی یا حرکت ناخواسته نخ‌ها که منجر به برجستگی یا برآمدگی پوست می‌شود.
 • درد زیر پوست به دلیل قرار گرفتن بیش از حد نخ یا قرار گرفتن نامناسب آن
 • عفونت در محل عمل

از بین تمام خطرات لیفت شقیقه با نخ، عفونت یکی از مواردی است که باید با دقت بیشتر مراقب آن بود. اگر متوجه عفونت شدید فوراً با پزشک خود تماس بگیرید.

علائم عفونت عبارتند از:

 • ترشحات سبز، سیاه، قهوه ای یا قرمز در محل عمل
 • تورم بیش از 48 ساعت
 • سردردهای مداوم
 • تب

برخی از افراد بعد از لیفت شقیقه، چهره خود را مطابق با انتظاراتشان نمی‌دانند. قبل از انجام این درمان حتماً با جراح خود صحبت کنید و بگویید چه انتظاراتی دارید. به یاد داشته باشید همیشه یک جراح معتبر برای انجام این روش انتخاب کنید.

مقایسه لیفت شقیقه با نخ و لیفت شقیقه با جراحی


لیفت شقیقه با نخ نتایج چشمگیری مانند لیفت شقیقه توسط جراحی را به شما نمی‌دهد. اگر قصد استفاده از این روش را دارید، بهتر است واقع بین باشید. لیفت شقیقه با نخ دائمی نیست و نمی‌تواند روند پیری را متوقف کند، اما نتایج تا چندین سال ماندگاری دارد و معمولاً حدود 2 سال دوام می‌آورد.

برای ماندگاری طولانی‌تر نتایج، ممکن است به فیلرهای پوستی یا درمان‌های دیگری نیاز داشته باشید که هزینه و زمان بیشتری را می‌طلبند. از سوی دیگر، خطرات عوارض جراحی لیفت شقیقه بسیار بیشتر است. اگر نتایج لیفت شقیقه را دوست ندارید، کار زیادی نمی‌توانید انجام دهید به جز انجام یک روش تهاجمی دیگر، در صورتی که اگر نتیجه لیفت شقیقه با نخ را دوست ندارید، می توانید به سادگی صبر کنید تا نخ ها جذب شوند.

لیفت شقیقه با نخ هزینه کمتری نسبت به لیفت شقیقه با جراحی دارد. پس از انجام آن می‌توانید بلافاصله به سر کار برگردید و حداقل دوره نقاهت را دارد. بنابراین اگر متوجه علائم پیری در خط فک یا زیر چشم خود می‌شوید، لیفت شقیقه با نخ یک روش کم خطر برای رفع آن است.

هزینه لیفت شقیقه با نخ چقدر است؟


هزینه لیفت شقیقه با نخ چقدر است؟

هزینه‌ لیفت شقیقه با نخ بسته به محل زندگی‌، میزان تجربه‌ پزشک و تعداد مناطقی که قرار است در درمان خود هدف قرار دهید، بسیار متفاوت است. معمولاً لیفت شقیقه با نخ 40 درصد لیفت شقیقه به روش سنتی هزینه دارد. لیفت شقیقه با نخ نیازی به بیهوشی عمومی ندارد، بنابراین در هزینه مسکن صرفه جویی می‌شود. همچنین به دلیل اینکه دوره نقاهت کم است لازم نیست زمان ریکاوری را در نظر بگیرید. حتی می‌توان این کار را در زمان استراحت ناهار انجام داد.

جراح پلاستیک شما ممکن است توصیه کند که درمان‌های اضافی یا روش‌های زیبایی مانند بوتاکس یا فیلر پوستی را برای افزایش اثرات لیفت شقیقه با نخ انجام دهید. در ابتدا از هزینه‌های مرتبط با این روش‌ها آگاه شوید. باید بدانید که شرکت‌های بیمه درمانی، هزینه لیفت شقیقه با نخ را پوشش نمی دهند. بااین‌حال، برخی از پزشکان ممکن است برخی از پکیج‌های حاوی تخفیف را به بیماران خود ارائه دهند، در این صورت از پرسیدن خجالت نکشید.

نتیجه گیری


از آنجایی که لیفت شقیقه با نخ می‌تواند بلافاصله ظاهری لیفت شده به شما بدهد بیشتر مناسب افرادی است که به دنبال زیباتر کردن ظاهر خود برای یک رویداد مهم هستند نه افرادی که به دنبال اثرات طولانی مدت می‌باشند. پزشکان توصیه می‌کنند که با احتیاط اقدام کنید زیرا گزینه‌های بهتری نیز وجود دارند. اینکه چه روشی مناسب است به اهداف و انتظارات بیمار و همچنین آناتومی، جدول زمانی و بودجه او بستگی دارد. بهتر است اهداف خود را با پزشک خود در میان بگذارید تا مشخص شود که آیا لیفت شقیقه با نخ مناسب شماست یا اینکه بهتر است سراغ درمان دیگری بروید.

سوالات متداول


آیا لیفت شقیقه با نخ می ارزد؟

لیفت شقیقه با نخ کارایی خوبی دارد و افتادگی شقیقه را به سمت بالا می‌کشد. چهره‌ای بسیار جوانتر بدون نیاز به جراحی ایجاد می‌کند، که با توجه به هزینه، می‌تواند ارزش یکسانی برای مردان و زنان داشته باشد.

لیفت شقیقه با نخ دردناک است؟

لیفت شقیقه با نخ روشی کم‌تهاجمی است و نسبتاً بدون درد به حساب می‌آید.

آیا اثرات لیفت با نخ دائمی است؟

لیفت شقیقه با نخ 18 ماه یا بیشتر دوام دارد و زمانی که اثرات آن از بین رفت، می‌توانید برای حفظ پوست زیبا و جوان، به سراغ درمان دیگری بروید.

لیفت شقیقه با نخ چه عوارضی دارد؟

این عوارض شامل درد جزئی، تورم، موج‌دار شدن، فرورفتگی، کبودی، خونریزی در محل‌های ورود یا خروج، ادم، عدم تقارن، دیسستزی، بی‌نظمی‌های پوستی و واکنش‌های التهابی است.

وقتی لیفت شقیقه با نخ از بین می‎رود چه اتفاقی می‌افتد؟

هنگامی که بخیه‌ها شروع به حل شدن می‌کنند، احتمالاً متوجه بازگشت تدریجی افتادگی پوست خود خواهید شد. با این حال، شواهدی وجود دارند که نشان می‌دهند کلاژنی که در بافت‌های اطراف نخ‌ها تولید می‌شود، می‌تواند منجر به ایجاد اثرات ماندگارتر شود.

آیا می‌توانید نخ‌ها را در شقیقه خود احساس کنید؟

برخی از بیماران، به ویژه آنهایی که پوست نازکی دارند، در صورت فشار دادن سطح ناحیه درمان، می توانند نخ ها را احساس کنند. اما نخ ها با گذشت زمان حل می شوند، بنابراین حتی اگر آنها را در اوایل درمان خود احساس کنید، برای مدت طولانی در آنجا باقی نمی‌مانند.

آیا لیفت شقیقه با نخ بهتر از فیلر است؟

نخ‌ها یک گزینه عالی برای اصلاح شقیقه هستند، به خصوص اگر پوست مقداری شل باشد یا افتادگی داشته باشد. فیلرها برای رفع خطوط ظریفی طراحی شده‌اند که می‌خواهید از بین بروند یا کاهش یابند.

چگونه بعد از لیفت شقیقه با نخ بخوابیم؟

خوابیدن به پهلو یا حتی روی شکم باعث فشار روی صورت شما می شود. شما باید حدود یک هفته پس از لیفت شقیقه خود با نخ از این کار اجتناب کنید. سعی کنید به پشت بخوابید و سر خود را روی بالش قرار دهید تا تورم پس از لیفت به حداقل برسد.

آیا ممکن است نخ ها پاره شوند؟

پاره شدن نخ یک عارضه جانبی بالقوه است. این نخ‌ها ممکن است به دلیل حرکت بیش از حد صورت، مالش پوست یا قرار گرفتن در معرض رطوبت پاره شوند.

برای لیفت شقیقه از چند نخ استفاده می‌‌شود؟

به طور متوسط، افراد به 2 تا 4 نخ در هر طرف صورت برای لیفت شقیقه با نخ نیاز دارند.

چه زمانی نتایج لیفت شقیقه با نخ قابل مشاهده است؟

لیفت شقیقه با نخ فوراً نتایج قابل توجهی را ارائه می‌دهد به طوری که بلافاصله متوجه سفت شدن و لیفت پوست خود خواهید شد. با این حال، حدود دو هفته طول می‌کشد تا تولید کلاژن شروع شود و روی بهبود بافت و کیفیت کلی پوست تأثیر بگذارد.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تلفنی
×ارتباط در واتساپ