آفر ویژه 10% روی تمامی خدمات برای همراهان همیشگی

آیا مزوتراپی بعد از کاشت مو فایده‌ای دارد؟

اقدامات مراقبتی و استفاده از داروهای مناسب پس از کاشت مو از جمله مهم‌ترین مواردی هستند که در ارتباط با نتیجه کاشت مو بایستی به آن توجه شود. جهت پیشگیری از بروز هر گونه مشکل و یا کاهش احتمال بروز عوارض جانبی پس از کاشت مو بایستی از داروی مناسب به این منظور استفاده شود. استفاده از روش مناسب کاشت مو به همراه مصرف داروهای موثر برای رشد مو پس از کاشت، سبب دستیابی به نتیجه رضایت‌بخش می‌شوند. در این مقاله در ارتباط با مزوتراپی بعد از کاشت مو مطالب لازم شرح داده می‌شوند.

مزوتراپی بعد از کاشت مو


 

مزوتراپی بعد از کاشت مو

روش مزوتراپی شامل تزریق برخی از ویتامین‌ها و مواد معدنی مورد نیاز برای فولیکول‌های مو جهت تقویت و جلوگیری از ریزش مو می‌باشد. هدف از انجام مزوتراپی، تقویت فولیکول‌های مو به منظور جلوگیری از ریزش مو می‌باشد.

امکان دارد مزوتراپی در دو مرحله و قبل یا بعد از کاشت مو انجام شود. مزوتراپی در ابتدا برای ضخیم شدن تار مو و بهبود کیفیت مو پیش از کاشت استفاده می‌شود. سپس این روش در پایان روند بهبود پس از کاشت انجام می‌شود. به کارگیری مزوتراپی در پایان روند بهبود پس از کاشت مو  به رشد موهای جدید کاشته شده کمک می‌کند. فولیکول‌های مو به موادی مانند ویتامین‌ها و مواد معدنی نیاز دارند. با استفاده از روش مزوتراپی مواد معدنی، ویتامین‌ها و برخی از آنتی‌اکسیدان‌های مورد نیاز فولیکول‌های مو به طور مستقیم به لایه میانی بافت پوست منتقل می‌شوند.

امکان دارد مزوتراپی به طور مستقل از کاشت مو نیز استفاده شود. برای استفاده از  روش مزوتراپی بعد از کاشت مو به حدود 10 جلسه نیاز می‌باشد. تاثیر مزوتراپی بعد از کاشت مو، پس از جلسه پنجم قابل مشاهده است. مزوتراپی سبب کاهش ریزش مو می‌شود.

اثرات درمانی مزوتراپی بلندمدت هستند. تاثیر مزوتراپی بعد از کاشت مو بین سه تا چهار سال ماندگار است. ماندگاری زیاد، کاربرد آسان و کوتاه بودن روند درمان از جمله مهم‌ترین فواید مزوتراپی بعد از کاشت مو محسوب می‌شوند. کاشت مو به همراه مزوتراپی سبب افزایش تاثیر کاشت مو می‌شود.

اثرات و فواید مزوتراپی بعد از کاشت مو


 

اثرات و فواید مزوتراپی بعد از کاشت مو

 • مزوتراپی به حفظ موهای موجود کمک می‌کند.
 • نسبت به روش‌های موضعی مراقبت از مو تاثیر بیشتری دارد.
 • در ارتباط با رفع شوره سبب دستیابی به نتیجه رضایت‌بخش می‌شود.
 • باعث حفظ رنگ مو و جلوگیری از سفید شدن مو می‌شود.
 • سبب افزایش حجم و درخشندگی مو می‌شود.
 • مزوتراپی باعث افزایش عمر مو می‌شود.
 • این روش در افزایش ضخامت و تقویت تارهای مو موثر است.

نحوه استفاده از روش مزوتراپی بعد از کاشت مو 


 

نحوه استفاده از روش مزوتراپی

پس از کاشت مو، مزوتراپی به عنوان یک روش حفاظتی و تقویتی استفاده می‌شود. این روش هم برای مردان و هم برای زنان در تمامی سنین مفید است. امکان دارد در ناحیه درمان مقداری قرمزی و خارش ایجاد شود. این حالت مشکل جدی نمی‌باشد و نیازی به نگرانی ندارد.

 • مزوتراپی بعد از کاشت مو برای تقویت گرافت‌های کاشته شده استفاده می‌شود.
 • چهار هفته پس از کاشت مو، اولین جلسه مزوتراپی انجام می‌شود.
 • زمان هر جلسه درمانی 10 تا 15 دقیقه می‌باشد.
 • از مزوتراپی می‌توان یک بار در روز استفاده کرد.
 • پس از درمان، شخص می‌تواند فعالیت‌های روزانه را ادامه دهد.

اهمیت استفاده از ویتامین پس از کاشت مو


 

استفاده از ویتامین پس از کاشت مو

کاشت مو یک روش جراحی محسوب می‌شود. در نتیجه، قبل و بعد از کاشت اقدامات مراقبتی بایستی رعایت شوند. استفاده از ویتامین‌ها یکی از این اقدامات می‌باشد. پس از کاشت مو، بایستی از مقادیر کافی پروتئین، ویتامین و مواد معدنی در رژیم غذایی استفاده شود. تقویت فولیکول‌های مو بسیار اهمیت دارد. موهای کاشته شده  در اثر ویتامین‌ها و رژیم غذایی سالم سریع‌تر رشد خواهند کرد. در صورت عدم مصرف مقادیر کافی ویتامین و مواد معدنی، امکان دارد تاخیر در رشد مو یا ریزش مو ایجاد شود. در نتیجه، پس از کاشت مو بایستی به رژیم غذایی و مصرف مواد سرشار از ویتامین بسیار توجه شود.

مصرف ویتامین B  و روی پس از کاشت مو

ویتامین‌های مانند ویتامین B7 و B12 از جمله ویتامین‌های گروه B  محسوب می‌شوند. این ویتامین‌ها برای حفظ سلامت و رشد مو بسیاری ضروری هستند و همچنین در انعقاد خون جهت بهبود زخم و متابولیسم پروتئین و چربی موثر هستند. پس از کاشت مو، بایستی از مقادیر کافی روی در رژیم غذایی استفاده شود چرا که کمبود روی می‌تواند سبب ریزش مو شود.

مصرف ویتامین C و A پس از کاشت مو

ویتامین C مانند آنتی‌اکسیدان عمل کرده و سبب تسریع روند بهبود و تشکیل کلاژن و الاستین می‌شود. مصرف این ویتامین پس از کاشت مو به مقابله در برابر استرس اکسیداتیو کمک می‌کند. استرس اکسیداتیو سبب ریزش و سفید شدن مو می‌شود.

ویتامین A به تشکیل سبوم کمک می‌کند. سبوم چربی طبیعی پوست است که سبب تغذیه پوست سر و حفظ سلامت مو پس از کاشت می‌شود. امکان دارد پس از کاشت مو، پوست سر دچار خارش شود. کمبود ویتامین A سبب ریزش مو، خارش و خشک شدن پوست سر می‌شود.

مصرف ویتامین E و آهن پس از کاشت مو

ویتامین E به بهبود آسیب‌دیدگی پوست پس از کاشت مو کمک کرده و از دائمی شدن جای زخم جلوگیری می‌کند. پس از بهبود زخم‌ها، جهت نرم شدن و افزایش کیفیت بافت و همچنین ترمیم فولیکول‌های آسیب‌دیده، می‌توانید روغن ویتامین E را در ناحیه دهنده یا اهدا کننده مو و ناحیه گیرنده مو مورد استفاده قرار دهید.

کمبود آهن می‌تواند منجر به ریزش مو شود. آهن سبب تقویت مو می‌شود. همچنین آهن سبب افزایش انتقال اکسیژن و مواد مغذی به فولیکول‌های مو و پوست سر می‌شود و به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک می‌کند. این مطلب در طول دوره بهبودی پس از کاشت مو اهمیت دارد.

سوال‌های رایج در مورد مزوتراپی بعد از کاشت مو


آیا مزوتراپی بعد از کاشت مو دردناک است؟

پیش از کاشت مو، از داروی مُسکن و کرم بی‌حسی بر روی پوست استفاده می‌شود. البته امکان دارد بیمار بسته به آستانه درد، مقدار کمی درد احساس کند. نوک سوزن‌های مورد استفاده برای مزوتراپی ظریف هستند.

برای مزوتراپی بعد از کاشت مو به چند جلسه درمانی نیاز است؟

در ارتباط با تعداد جلسات مزوتراپی بعد از کاشت مو بایستی توجه شود که استفاده از مزوتراپی برای مدت 8 تا 12 ماه در تعداد جلسات مورد نیاز (بسته به تشخیص پزشک) مفید می‌باشد. اولین جلسه مزوتراپی یک ماه پس از کاشت مو آغاز شده و بسته به داروی مورد استفاده در روند درمان، بین جلسات یک ماه فاصله زمانی وجود دارد.

البته تعداد جلسات مزوتراپی بعد از کاشت مو برای هر شخصی متفاوت است. استفاده از این روش در کلینیک معتبر و توسط پزشک با تجربه سبب دست‌یابی به نتیجه موفقیت‌آمیز می‌شود.

نتایج مزوتراپی بعد از کاشت مو چه مدت پس از درمان قابل مشاهده هستند؟

امکان دارد زمان مشاهده نتایج مزوتراپی بعد از کاشت مو در هر فردی متفاوت باشد. در بیشتر مواقع، نتایج دو تا سه ماه پس از درمان قابل مشاهده هستند.

مزوتراپی بعد از کاشت مو بهتر است یا پی آر پی؟

پی آر پی و مزوتراپی هر دو روش‌های موثری در بهبود وضعیت موها هستند و استفاده از این دو روش به همراه یکدیگر سبب دست‌یابی به نتیجه موفقیت‌آمیز می‌شود.

از روش پی آر پی برای تسریع روند بهبود پس از کاشت مو استفاده می‌شود. استفاده از مزوتراپی پس از کاشت مو سبب حفظ نتیجه درمان خواهد شد.

هزینه مزوتراپی بعد از کاشت مو چقدر می‌باشد؟

استفاده از روش مزوتراپی در مقایسه با دیگر روش‌های رفع ریزش مو، به هزینه زیادی نیاز ندارد. هزینه این روش درمانی پس از جلسه مشاوره با پزشک تعیین خواهد شد. در جلسه مشاوره، وضعیت موهای متقاضی ارزیابی می‌شود. هزینه درمان از شخصی تا شخص دیگر متفاوت می‌باشد.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تلفنی
×ارتباط در واتساپ