هزینه مزوتراپی مو برای پرپشت کردن و تقویت موها

۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱

آیا دوست دارید بدون نیاز به جراحی موهای ضخیم تر، بهتر و زیباتری داشته باشید؟ آیا علاقه مند هستید که موهای خود را حفظ کنید و موهای نازک شده را به حالت سالم قبلی خود برگردانید؟ مزوتراپی مو راه حل غیرجراحی بسیار مؤثری برای ریزش مو است و می تواند در بهبود ضخامت و وضعیت موهای نازک و کدر مؤثر باشد. هزینه ی این درمان به وسعت ناحیه ی تحت درمان بستگی دارد و طی جل سه ی مشاوره مشخص می شود.

مزوتراپی شامل تزریق مستقیم ویتامین ها، مواد معدنی و کوآنزیم ها به پوست سر است. محلول تزریقی می تواند شامل طیف گسترده ای از مواد معدنی، ویتامین ها، اسیدهای آمینه، اسیدهای نوکلئیک و کوآنزیم هایی باشد که می توانند مطابق نیاز بیماران ترکیب شوند. مزوتراپی همانند یا حتی مؤثرتر از قرص های جوانسازی و ترمیم مو است. دکتر الناز احمدی پس از معاینه و بررسی دقیق وضعیت موی بیمار، بهترین روش را برای تقویت و پرپشت کردن مو پیشنهاد می کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر و یا رزرو نوبت با شماره ی 02122026697 تماس حاصل فرمایید.

مزوتراپی مو چیست؟


مزوتراپی درمانی است که فرایندهای بازسازی طبیعی را تحریک می کند. روشی برای درمان مشکلات مختلف پوستی با تزریق مستقیم دوزهای کمی از داروها به محل مورد نظر است.

 

مزوتراپی مو چیست

 

مدت طولانی در معرض عوامل مخرب محیطی بودن، استرس، سیگار کشیدن، مواد مخدر و اشعه ی خورشید باعث تغییرات نامطلوب مو می شود. مزوتراپی این امکان را فراهم می کند که تغییرات نامطلوب را کنترل یا متوقف کنیم و رقیب قدرتمندی نیز برای داروهای ضدپیری است.

مزوتراپی مو شامل تزریق سطحی موادی به پوست سر است که باعث تحریک رشد شده و از ریزش مو جلوگیری می کنند (عمدتاً داروهای ضدالتهاب، ویتامین ها و مواد مغذی هستند). ترکیبات به صورت فردی انتخاب می شوند تا متناسب با نیازهای بیمار باشند.

مزوتراپی پوست سر، به افرادی که مبتلا به ریزش مو و آلوپسی هستند بسیار پیشنهاد می شود.

ریزش موی بیش از حد مشکل شایع زنان و مردان است. زنان بسیار سریع تر از مردان متوجه علائم اولیه ی کچلی می شوند. اثر بخشی درمان در زنان رضایت بخش است؛ اما گاهی اوقات ممکن است چندین ماه طول بکشد تا نتایج مطلوب حاصل شود.

مزوتراپی پوست سر می تواند به عنوان درمان پیش گیرانه نیز استفاده شود.

مزوتراپی مو می تواند با استفاده از قلم میکرونیدلینگ یا فناوری میکرونیدلینگ انجام شود.

 • دستگاه فناوری میکروکانال جایگزینی برای میکرونیدلینگ است که از 20 سوزن بسیار ریز با قطری نازک تر از مو استفاده می کند.
 • این سوزن ها از طلای 24 عیار ساخته شده اند، توخالی اند و به سرنگ کوچکی که حاوی کوکتل متناسب با نیاز بیمار است وصل شده اند.
 • چون این سوزن ها توخالی هستند، کوکتل درمان ریزش مو، مستقیماً به پوست سر تزریق می شود. پلاسمای غنی از پلاکت (PRP که از فاکتورهای رشد خود بیمار گرفته می شود) هم می تواند با استفاده از فناوری میکروکانال انجام شود.

فرایند درمان چگونه است؟


مزوتراپی پوست سر فواید ارزشمندی مانند بهبود کیفیت مو و کاهش ریزش مو دارد و حتی در برخی موارد می تواند منجر به رشد موهای جدید شود. این درمان، شامل تزریق سطحی موادی به پوست سر است که رشد مو را تحریک کرده و از ریزش آن جلوگیری می کند (عمدتاً شامل داروهای ضدالتهابی، ویتامین ها، مواد مغذی یا پلاسمای غنی از پلاکت است).

 

فرایند مزوتراپی مو

 

در طول درمان، مقدار کمی از محلول مزوتراپی درمان ریزش مو، مستقیماً به پوست سر تزریق می شود. در حالی که درمان های خوراکی باید قبل از اینکه وارد جریان خون شود، از سیستم گوارشی عبور کند اما محلول مزوتراپی مستقیماً به فولیکول ها تزریق می شود. این روش تأثیر محلول را چند برابر می کند و نسبت به داروهای خوراکی و موضعی نتایج بهتری دارد.

عوامل نیاز به این درمان کدام است؟


شیوه ی زندگی، رژیم غذایی و شرایط سلامت تأثیر زیادی روی ظاهر و حجم مو دارند. مزوتراپی پوست سر به کسانی که مبتلا به ریزش مو و آلوپسی هستند خیلی پیشنهاد می شود. ریزش موی بسیار زیاد مشکل رایجی هم در زنان و هم در مردان است. زنان بسیار سریع تر از مردان متوجه علائم اولیه ی آلوپسی در خود میشوند.

عوامل:

 • ریزش مو به دلیل رژیم غذایی نامناسب
 • جریان خون ضعیف
 • تغییرات هورمونی
 • بارداری و شیردهی
 • بیش از حد در معرض پرتو خورشید قرار گرفتن
 • استرس شدید
 • آلوپسی آندروژنیک
 • آلوپسی سکه ای
 • آلوپسی پراکنده

این درمان به افراد زیر به طور ویژه پیشنهاد می شود:

 • زنان و مردان مبتلا به ریزش مو
 • افرادی که تحت استرس شدید قرار دارند و باعث ریزش موی بیش از حد می شود
 • زنان و مردانی که اختلالات هورمونی دارند که باعث ریزش مو می شود (مزوتراپی درمانی است که تا زمان برطرف شدن مشکل هورمونی می تواند انجام شود)
 • زنان بعد از بارداری؛ بارداری معمولاً ریزش مو را افزایش می دهد
 • زنان یائسه
 • زنان و مردانی که می خواهند موی خود را تقویت کنند؛ به خصوص در زمان تغییر فصول که مو بیش از حد متوسط می ریزد
 • مردانی که برای جراحی کاشت مو آماده می شوند؛ بازسازی بخشی از مو که نریخته، محدوده ی نیازمند جراحی کاشت مو را کم می کند

توصیه ها


اگر می خواهید برای رشد مو مزوتراپی انجام دهید، به پزشک مراجعه کنید. وظیفه ی اوست که به بیمارانش کمک کند تا ظاهر و اعتماد به نفس بهتری داشته باشند.

وقتی که سوابق خود را شرح می دهید و نظراتتان را می گویید، می توانید انتظار مشاوره ای ویژه و منحصر به فرد داشته باشید. بعد از مشاوره و معاینه، پزشک رژیم درمانی مخصوص شما را به شما می گوید. لطفاً سوابق دارویی خود و اهداف آینده تان را به پزشک بگویید تا وی بتواند بهترین روش را برای درمان موهای شما به شما بگوید.

در جلسه ی مشاوره، پزشک معاینه ی فیزیکی مختصری از نواحی که دچار نازک شدن مو یا طاسی شده اند، انجام می دهد؛ پس از آن او می تواند توصیه هایش را در مورد شما بگوید.

هزینه ی مزوتراپی مو


هزینه ی مزوتراپی مختلف است و به وسعت ناحیه ی تحت درمان و میزان مواد استفاده شده بستگی دارد. برای مثال مزوتراپی ریزش مو در مقایسه با مزوتراپی صورت، نیازمند روش ها و کوکتل های مختلفی است؛ در نتیجه هزینه برای هر بیمار متفاوت خواهد بود. هزینه ی درمان به عوامل مختلفی بستگی دارد که عبارتند از:

 

هزینه مزوتراپی مو

 

هزینه های پیش از درمان

قبل از اینکه درمان شروع شود، باید آزمایشات بدهید. این آزمایشات هزینه ی جداگانه ی خود را دارند.

میزان ریزش مو

مزوتراپی برای تحریک رشد مو بر روی فولیکول های آسیب دیده انجام می شود. اگر ریزش مو زیاد است، جلسات بیشتری برای کامل شدن مزوتراپی نیاز است. هزینه ی مزوتراپی با افزایش تعداد جلسات، افزایش خواهد یافت.

شهر 

براساس شهری که انتخاب می کنید، هزینه ی مزوتراپی متفاوت خواهد بود.

تخصص و مهارت پزشک

معمولاً میزان تخصص و تجربه ی پزشک مشخص کننده ی هزینه ی مزوتراپی خواهد بود. اگر پزشک تجربه ی بیشتری دارد و در این زمینه شناخته شده است یا جراح کاشت موی معروفی است، هزینه ی این درمان بیشتر خواهد بود.

شهرت کلینیک

وضعیت بیمارستان و کلینیک نیز بر هزینه ی مزوتراپی تأثیر می گذارد. اگر به کلینیکی با نام معروف مراجعه کنید، هزینه ی بیشتری باید بپردازید.

تعداد جلسات مورد نیاز 

تعداد جلسات مورد نیاز برای هر بیمار نیز هزینه ی مزوتراپی را تعیین خواهد کرد. متخصص مو با معاینه ی میزان طاسی و محدوده ای از پوست سر بیمار که نیاز به ترمیم دارد، تصمیم خواهد گرفت که بیمار چند جلسه نیاز دارد.

بعد از بی حسی موضعی، درمان بسته به وسعت ناحیه تحت درمان، 15 تا 30 دقیقه طول خواهد کشید. معمولاً حداقل ده جلسه برای تحریک رشد مو نیاز است. پیشنهاد ما این است که با درمانی شدید شروع کنید و دو الی سه ماه اول این درمان را هر دو هفته یکبار انجام دهید؛ بعد از آن این میزان به تدریج کاهش یافته و تأثیرات جوانسازی و ترمیم مو بعد از دو الی سه ماه آشکار خواهد شد. (برنامه ی درمانی زمستانی در مقابل برنامه ی درمانی تابستانی) برای حفظ نتایج، معمولاً هر دو الی سه ماه باید درمان انجام شود.

کیفیت ابزار استفاده شده

معمولاً کیفیت ابزار استفاده شده حین درمان نیز روی هزینه تأثیر دارد. با این حال انتخاب نوع و ویژگی های ابزار به پزشک و بیمار بستگی دارد.

سؤالات متداول


چه کسانی کاندیداهای مناسبی برای مزوتراپی مو نیستند؟

موارد منع مصرف:

 • دوران بارداری و شیردهی
 • دوران قائدگی
 • بیماری های نئوپلاستیک
 • مصرف داروهای ضد انعقادی
 • دیابت
 • حساسیت
 • التهابات پوستی، عفونت پوستی

 

سؤالات مزوتراپی مو

 

تأثیرات این درمان چیست؟

نتایج درمان های ترمیمی مو معمولاً در افراد مختلف متفاوت است؛ اما در بسیاری از موارد، دو الی سه ماه زمان لازم است تا نتایج آشکار شود.

اگرچه برخی بیماران چند هفته بعد از شروع درمان می گویند که نتایج خوبی گرفته اند، اما بهتر است که سه الی شش ماه زمان دهیم تا نتایج کامل درمان مشاهده شوند.

آیا باید در خانه از دارو یا مکمل های رژیمی استفاده کنم؟

بهترین نتایج ترمیمی مو زمانی خواهد بود که مزوتراپی با مصرف دارو ترکیب شود؛ با این حال این امر انتخابی فردی است و اجباری نیست.

برای بیمارانی که درمان مزوتراپی ترکیبی با دارو می خواهند، متخصص تمام داروهای لازم را تجویز می کند و این داروها را با توجه به نوع ریزش مو، سن و جنسیت فرد تحت درمان، انتخاب خواهد کرد.

آیا می تواند همراه با PRP انجام شود؟

بله. پزشکان توصیه می کنند که حتماً PRP را نیز به درمان خود اضافه کنید.

آیا مزوتراپی درمان ریزش موی سر ایمن است؟ 

بله. مزوتراپی موی سر 100% ایمن است خیلی نادر است که فردی بر اثر این درمان دچار عوارض جانبی شود. فرمول دقیق توسط متخصصانی که در زمینه ی ریزش مو و ترمیم مو سال ها تجربه دارند، ارائه خواهد شد.

آیا درمان دردناک است؟

بعضی بیماران درد کمی احساس می کنند اما این درمان دردناک نیست. بعد از درمان پوست سر ماساژ داده می شود که باعث توزیع یکسان مواد تزریقی می شود. این داروها تا یک ماه بعد از درمان هم فعال می مانند.

توصیه های بعد از درمان چیست؟

هیچ دستورالعمل فوری و سختی بعد از مزوتراپی وجود ندارد اما باید از دستورات پزشک خود پیروی کنید. به ناحیه ی تزریق فشار وارد نکنید. به محض اینکه احساس کردید که عوارض جانبی باعث عقب ماندن از فعالیت های روزمره تان می شود، با پزشک خود مشورت کنید.

توصیه های بعد از درمان:

 • از محصولات مراقبتی پوست سر تجویز شده استفاده کنید
 • به خاطر داشته باشید که از سولاریوم یا سونا استفاده نکنید
 • مصرف الکل و دخانیات را کاهش دهید
 • از دستورات پزشکتان پیروی کنید

ریکاوری چقدر طول می کشد؟ 

باید 3-10 جلسه مراجعه کنید تا به نتایج مطلوب برسید. مزوتراپی غیر تهاجمی است. بلافاصله می توانید به زندگی روزمره ی خود باز گردید. در موارد شدید، به دلیل تورم و خارش، یک روز استراحت نیاز است.

ماندگاری نتایج چقدر خواهد بود؟ 

برای نتایج خوب، پزشکان 6-10 جلسه درمان را پیشنهاد می کنند. بعد از تکمیل این دوره، نتایج 12-18 ماه ماندگار خواهد بود.

آیا مزوتراپی موی سر مؤثر است؟ 

امروزه می دانیم که مزوتراپی همانند قرص یا حتی بیشتر از آن در جوانسازی و ترمیم مو مؤثر است. همه ی این نتایج رشد طبیعی مو را تحریک خواهد کرد. نتایج این درمان از فردی به فرد دیگر متفاوت خواهد بود.

آیا بعد از مزوتراپی می توان ورزش کرد؟

حمام داغ، سونا، جکوزی و ماساژ تا 48 ساعت بعد از درمان ممنوع است. پیاده روی روزانه به مدت 20-30 دقیقه باعث کم شدن نتایج می شود. به مدت 48 ساعت بعد از تزریق از هر گونه فعالیت شدید خودداری کنید (هر کاری که باعث تعریق شما یا افزایش ضربان قلبتان می شود).

آیا بعد از مزوتراپی می توانم موهایم را بشویم؟ 

بعد از 4-6 ساعت بعد از درمان، می توانید موهای خود را بشویید.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تلفنی