مزوتراپی مو | برای پرپشت کردن و افزایش ضخامت موها

۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱

مزوتراپی شامل تزریق‌های سطحی کوچک مواد فعال به طور مستقیم به مزودرم است که به تغذیه، تقویت فعالیت سلولی و تحریک رشد مو کمک می‌کند. مزوتراپی یکی از موثرترین روش‌ها برای درمان ریزش مو است و برای افرادی که از ریزش مو و نازک شدن مو رنج می‌برند، موهایی پرپشت‌تر و ظاهری بهتر ایجاد می‌کند. مزوتراپی غیر تهاجمی است، شما می‌توانید بلافاصله به فعالیت‌های معمول بازگردید.

دکتر الناز احمدی پس از بررسی شرایط خاص هر بیمار بهترین راه را برای افزایش ضخامت و تراکم موها پیشنهاد می کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر و یا رزرو نوبت با شماره 02122026697 تماس حاصل فرمایید.

مزوتراپی چیست؟


مزوتراپی مو ترجیح داده شده‌ترین روش درمانی در سال‌های اخیر بوده است. همه دوست دارند موهایشان مرتب و زیبا باشد. برای دستیابی به ظاهر مطلوب، از انواع مختلفی از محصولات مراقبتی استفاده می‌شود؛ مانند بدن‌ ما، موهای ما نیز به طور مرتب به ویتامین‌ها و مواد معدنی نیاز دارند. مزوتراپی مو یک روش درمانی است که با تزریق مخلوطی از ویتامین‌ها، مواد معدنی و اسیدهای آمینه به پوست سر انجام می‌شود.

 

مزوتراپی چیست

 

پس از انجام تزریق، مواد به راحتی در مو رسوب کرده و فولیکول‌های مو شروع به تغذیه می‌کنند. این مزوتراپی مو به طور کلی یک روش درمانی است که برای افرادی که مشکل ریزش مو دارند انجام داده می‌شود. این روش نه تنها از ریزش مو جلوگیری می‌کند، بلکه موهای نازک را پرپشت می‌کند و به موها کمک می‌کند تا ظاهری شاداب و درخشان داشته باشند. افراد کمی هستند که از موهای خود راضی باشند.

امروزه بسیاری از عوامل خارجی می‌توانند باعث کثیف شدن موهای ما شوند. این عوامل خارجی همگی عوامل محیطی به ویژه هوا و آب هستند که همه در معرض آن هستند. دلیل ریزش مو تنها به دلیل آلودگی نیست، داشتن الگوی خواب نامنظم، مقابله با استرس و عصبی بودن دائمی را می‌توان از عوامل اصلی ریزش مو دانست.

همه عوامل محیطی و وضعیت روانی فرد بزرگ‌ترین دشمن زیبایی طبیعی است. بدن ما، به خصوص مو یکی از مناطقی است که تحت تاثیر تمام تغییراتی است که در زندگی یک فرد رخ می‌دهد. پیشگیری از مشکلات مو بسیار ساده‌تر از تلاش برای مقابله با مشکلاتی بوده است. با این حال، تعداد افرادی که قبل از مواجهه با هر مشکلی برای مشکلات مو اقدامات پیشگیرانه انجام می‌دهند بسیار کم است.

کاربرد مزوتراپی مو؟


روش کاربرد مزوتراپی مو با میکرواینجکشن انجام می‌شود. مکمل‌های ویتامین و مواد معدنی مورد استفاده برای مزوتراپی مو را می‌توان به عنوان یک روش تک به تک برای رشد و نمو مو گفت. اسیدهای آمینه و گشاد کننده‌های سطح مورد نیاز برای مو مستقیماً به پوست سر تزریق می‌شوند و انتظار می‌رود که درمان موثر باشد. روش مزوتراپی به عنوان یک روش بسیار موثر برای پوست سر و مو شناخته شده است.

 

کاربرد مزوتراپی

 

درمان‌های زیبایی بسیاری برای رفع مشکلات مو وجود دارد. مزوتراپی مو نیز یکی از محبوب‌ترین و مدرن‌ترین روش‌های درمان مو بوده است. با استفاده از این نرم افزار، لامپ‌های غیر فعال در پوست سر بیدار شده و تغذیه فولیکول‌های مو فراهم می‌شود. علاوه بر این موارد، استفاده از این مزوتراپی مو برای مشکلات شوره سر نیز نتایج خوبی به همراه خواهد داشت.

مزوتراپی یک روش مو درمانی است که باید توسط متخصص مجرب انجام شود. فردی بدون تجربه نمی‌تواند این برنامه را بسازد. استفاده از ویتامین‌ها و مواد مغذی لازم برای موهای سالم و رشد سریع موها به کمک تزریق به پوست سر است. اینکه چه دارویی به پوست سر بیمار تزریق شود، بسته به مشکلی که فرد تجربه می‌کند، توسط پزشک تصمیم گرفته می‌شود.

مزیت‌های مزوتراپی مو چیست؟


مزایای مزوتراپی مو برای فرد بسیار زیاد است. یادگیری مزایا و معایب درمان قبل از انجام عمل باعث هوشیاری فرد می‌شود. مهم‌ترین مزیت مزوتراپی مو، تزریق اجزای مفید فولیکول‌های مو از طریق تزریق است. هیچ ماده آرایشی نمی‌تواند جزئی را به فولیکول‌های مو برساند. مزیت دیگر مزوتراپی مدت زمان آن است.

زیرا هر برنامه بین 20 تا 40 دقیقه متغیر است. معمولاً چندین بار در هفته برای فرد انجام می‌شود، اما باید توجه داشت که ممکن است در افراد مختلف متفاوت باشد. برای افرادی که پوست سرشان وضعیت بسیار بدی دارد، فرآیند بازسازی پوست آغاز می‌شود. با داروی تزریقی تمرکز دقیق مشکل مشخص می‌شود و روی این نقطه عمل می‌کند.

اگر برنامه توسط پزشک متخصص انجام شود، فوکوس قرار می‌گیرد و این کمک می‌کند که اثر سریع‌تر خود را نشان دهد. بیمار بعد از اولین استفاده تفاوت قابل مشاهده را احساس می‌کند. روز به روز دیده می‌شود که موها احیا می‌شوند و ظاهری سالم پیدا می‌کنند. نتایج جدی قابل توجهی را می‌توان تنها در یک ماه به دست آورد.

در چه شرایطی می‌توان مزوتراپی مو را اعمال کرد؟


موقعیت‌هایی که مزوتراپی مو راه حل‌هایی را ارائه می‌دهد، برخی از مشکلات مو هستند که امروزه تقریباً همه آن‌ها را تجربه می‌کنند. رایج‌ترین این موقعیت‌ها تلاش برای مقابله با مشکل ریزش مو است. مشکل شوره سر یکی از شایع‌ترین شکایات مردان است تا زنان. با مزوتراپی مو می‌توان ظاهر شوره سر را از بین برد. با روش مزوتراپی مو می‌توان برخی از مشکلات پوست سر به دلیل حجم نداشتن مو، خراشیدگی یا خشکی پوست سر، افزایش شکنندگی مو و تحلیل رفتن غدد چربی را برطرف کرد.

 

اعمال مزوتراپی

 

چه نوع تغییراتی پس از مزوتراپی مو رخ می‌دهد؟


پس از مزوتراپی مو، موهای بیمار ظاهر کاملا سالمی پیدا می‌کند. با تزریق اجزای مفید به پوست سر، تغییرات جدی در پوست و موی فرد مشاهده می‌شود. در نتیجه مزوتراپی مو، بیمار از مشکل ریزش مو خلاص می‌شود و موهای قوی‌تری دارد. فعالیت غدد چربی در پوست سر کاهش می‌یابد و در نتیجه مو ظاهر حجیم‌تری پیدا می‌کند. مشکل شوره سر برطرف می‌شود. در حالی که مو ظاهری قوی پیدا می‌کند، درخشندگی و صافی در بالاترین سطح قرار دارد. ممکن است فرد هنگام شانه زدن موهای خود احساس سبکی کند.

 

تغییرات پس از مزوتراپی

 

فرآیند آماده سازی مزوتراپی مو چگونه است؟


هنگام آماده شدن برای مزوتراپی مو، ابتدا تصمیم گرفته می‌شود که کدام ماده مفید را به بیمار تزریق کنیم؛ زیرا متخصصین برای هر بیمار به طور جداگانه مخلوطی از عناصر مفید تهیه می‌کنند و در یک سرنگ 2 تا 6 ماده موثره مخلوط می‌شود. عناصری که متخصصان ابتدا به سراغ آن می‌روند ویتامین‌های گروه B هستند. این ویتامین‌ها متابولیسم طبیعی را فراهم می‌کنند. همچنین در رشد و بازسازی مو بسیار موثر است.

تزریق مس و روی به پوست سر به بازیابی استحکام ساختار مو کمک می‌کند. این مواد به افرادی که مشکل ریزش مو دارند تزریق می‌شود. ماده‌ای که رشد مو را تسریع می‌کند اسید هیالورونیک است. به خصوص از آنجایی که اسیدهای آمینه اساس مو هستند و به الیاف کراتین کمک می‌کنند، آن‌ها جای خود را در بین مواد فعال مخلوط می‌گیرند.

با تزریق کوآنزیم به پوست سر، ساختار مو بهبود یافته و موها حجیم‌تر و پرانرژی می‌شوند. اگر مخلوط‌های ساخته شده با این مواد، مشکل بیمار را حل کند، مزوتراپی مو با استفاده از ماده موثره ماینوکسیدیل امتحان می‌شود. با این حال، از آنجایی که این دارو بسیار خطرناک است، ممکن است برخی از عوارض جانبی را در فرد ایجاد کند.

کوکتل‌های آماده‌ای برای درمان وجود دارد که به تامین مواد معدنی ضروری مو کمک می‌کند. متخصص مراقبت‌های بهداشتی وضعیت بیمار را ارزیابی می‌کند و مناسب‌ترین کوکتل را انتخاب می‌کند. فروش این گونه داروها در داروخانه یا جاهای دیگر اکیدا ممنوع است و فرد نمی‌تواند به تنهایی خرید و درخواست کند. برای این داروها که فقط در مراکز درمانی رایج است می‌توان از متخصص زیبایی اطلاعات گرفت.

هدف از استفاده از کوکتل‌های آلوپاتیک و هومیوپاتی در مزوتراپی مو چیست؟


استفاده از کوکتل در مزوتراپی مو روشی است که به نوعی موها را درمان می‌کند. کوکتل آلوپاتیک یک روش درمانی بوده است که تأثیری را که فرد فوراً متوجه آن می‌شود را نشان می‌دهد. کوکتل هومیوپاتی به مو کمک می‌کند تا خود را بهبود بخشد. اثر طولانی مدت با استفاده از این دو کوکتل برای مزوتراپی مو حاصل می‌شود. عناصر گیاهی ایجاد شده با محلول آبی بدون استفاده از روغن و اجزای شیمیایی به لطف کوکتل‌ها ترکیب می‌شوند.

پس از اعمال این درمان، بدن به پتانسیل خود پی برده و فعال می‌شود. علاوه بر اینکه موها را زیبا می‌کند، می‌تواند به عنوان یک روش درمانی مناسب برای افرادی که مشکوک به هر مشکلی در بدن خود هستند، ارائه شود. مزوتراپی مو با استفاده از برخی ابزارها در زیر پوست مواد موثره اعمال می‌شود. پس از این استفاده ممکن است برخی عوارض جانبی بسته به آستانه درد فرد ایجاد شود. برای استفاده از مزوتراپی به سرنگ‌هایی خاص که با سوزن‌های ظریف طراحی شده نیاز است. روش‌های درمانی تزریقی بدون درد دیده می‌شوند، اما مدت زمان این کاربردها طولانی‌تر است. برخی از افراد ممکن است در پشت سر و گوش خود احساس ناراحتی کنند؛ اما این درد زیاد طول نمی‌کشد.

آیا مزوتراپی مو یک روش دردناک است؟


احساس درد در حین مزوتراپی مو کاملا طبیعی است. درد یکی از معایب مزوتراپی است. با این حال، آستانه درد فرد عاملی است که بر این وضعیت تأثیر می‌گذارد. برخی از افراد ممکن است درد زیادی را احساس کنند زیرا بسیار حساس هستند، در حالی که برخی دیگر ممکن است ناراحتی خفیفی را احساس کنند. پشت سر و ناحیه گوش حساس‌ترین نواحی به تزریق هستند.

 

مزوتراپی دردناک

 

به لطف بی‌حسی موضعی که قبل از مزوتراپی مو روی خط موی پیشانی اعمال می‌شود، فرآیند مزوتراپی کاملاً بدون درد است. تنها درد خفیفی در ناحیه‌ای که بی‌حسی موضعی اعمال می‌شود وجود دارد؛ بنابراین، این یک روش بسیار راحت است.

بنابراین وقتی درد احساس می‌شود بیشتر در این نواحی است. پس از انجام مزوتراپی مو، برای جلوگیری از هرگونه عارضه و ناراحتی، موها نباید شسته شوند. بیمار به مدت 4 روز نمی‌تواند هیچ آبی را لمس کند. انجام مزوتراپی مو در دوره‌هایی که خانم‌ها پریود هستند توصیه نمی‌شود. دلیل این امر این است که زنان در این دوران درد بسیار بیشتری را احساس خواهند کرد.

معایب مزوتراپی مو چیست؟


جنبه منفی مزوتراپی مو این است که این روش دردناک است. به طور کلی شدت این درد و رنج با توجه به میزان تحمل فرد متفاوت است. با سوراخ شدن مداوم پوست سر، بیمار شروع به احساس درد می‌کند. این امر تحت تأثیر عواملی مانند حساسیت فردی فرد و تخصص پزشک است. بعد از عمل ممکن است مشکلاتی روی پوست ایجاد شود و پوست بیمار همیشه خارش داشته باشد.

عیب مزوتراپی مو این است که یک جلسه نیست، بلکه یک روش تکراری برای ظهور و تداوم سلامتی است.

برای یک درمان متوسط، حداقل 10 جلسه برای بیمار اعمال می‌شود. در طول عمل، لازم است مطمئن شوید که پزشک اقدامات احتیاطی لازم را انجام می‌دهد و به صورت بهداشتی عمل می‌کند.

بعد از مزوتراپی مو بیمار باید به چه شرایطی توجه کند؟


برخی از موقعیت‌ها را نباید بعد از مزوتراپی مو انجام داد. موها نباید در پایان عمل شسته شوند. فرد باید حدود 4 روز با موهای کثیف بایستد. استفاده از آب و شامپو تأثیر نامطلوبی بر درمان دارد که روند بهبودی را طولانی‌تر می‌کند. از قرار گرفتن در معرض نور خورشید باید به شدت اجتناب شود.

همچنین ورود به استخر یا حمام بعد از عمل ممنوع است. ماساژ دادن ناحیه مو تا زمانی که محل‌های تزریق به طور کامل بهبود نیابد، ناخوشایند است. علاوه بر اینها، استفاده از نوشیدنی‌های الکلی بر اثر مزوتراپی تأثیر نامطلوبی خواهد داشت.

چه کسانی نمی‌توانند مزوتراپی مو انجام دهند؟


مزوتراپی را نمی‌توان برای زنان شیرده، بیماران سرطانی، دیابتی‌ها و افرادی که از داروهای ضد انعقاد استفاده می‌کنند استفاده کرد. بیمارانی که می‌خواهند تحت درمان مزوتراپی قرار گیرند، حتما باید پزشک خود را در مورد داروهایی که استفاده می‌کنند و بیماری‌هایی که دارند یا در حال تجربه هستند، اطلاع دهند.

چه تعداد مزوتراپی برای درمان مو نیاز دارم؟


پزشکان بسته به نتایج مورد نظر یک دوره 6-12 را توصیه می‌کنند. این‌ها باید یک بار در هفته انجام شود. پس از اتمام درمان، هر 6 ماه یکبار به درمان نگهدارنده نیاز خواهید داشت.

هزینه مزوتراپی مو چقدر است؟


هزینه درمان مزوتراپی مو با توجه به ماده مصرفی و تعداد جلسات افزایش یا کاهش می‌یابد.

برای هر جلسه هزینه دریافت می‌شود. تخصص فردی که درمان را انجام می‌دهد و کلینیکی که درمان در آن انجام می‌شود نقش عمده‌ای در تغییر قیمت دارد. افرادی که تصمیم به انجام مزوتراپی مو دارند باید مستقیماً با کلینیک تماس بگیرند.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تلفنی