آفر ویژه 10% روی تمامی خدمات برای همراهان همیشگی

مزوتراپی برای لاغری موضعی

مزوتراپی تکنیک و روشی است که در آن از تزریق ویتامین ها، آنزیم ها، هورمون ها و عصاره های گیاهی برای جوان سازی و سفت شدن پوست و همچنین از بین بردن چربی اضافی استفاده میشود. مایکل پیستور پزشک فرانسوی پایه گذار این تکنیک در سال 1952 میلادی بود. این روش درمان در اصل برای تسکین درد مورد استفاده قرار میگرفت که بعد از آن، در ایالات متحده و دیگر نقاط جهان مورد استقبال زیادی قرار گرفت.

موارد بکارگیری مزوتراپی کدامند؟


امروزه مزوتراپی در موارد زیر کاربرد دارد:

 • از بین بردن چربی های ناحیه شکم، ران، باسن، پهلوها، پاها، بازو و صورت
 • کاهش علائم سلولیت (گودی ها و پستی های روی پوست)
 • محو کردن چین و چروک پوست و خطوط پیری
 • سفت کردن شل شدگی و افتادگی پوست
 • جوانسازی پوست
 • روشن سازی پوست
 • درمان آلوپسی یا همان طاسی منطقه ای سر

در این روش از سوزن های بسیار ظریف برای تزریق مواد مزوتراپی به لایه میانی پوست (مزودرم) استفاده می شود. در واقع هدف مزوتراپی، اصلاح مشکلات ریشه ای مانند گردش خون ضعیف و التهاب است که موجب آسیب های پوستی می شود.

پزشکان در این حیطه برای درمان از تزریق مواد زیر استفاده میکنند:

 • داروهای تجویزی مانند گشاد کننده عروق و آنتی بیوتیک ها
 • هورمون هایی مانند کلسی تونین و تیروکسین
 • آنزیم هایی مانند کلاژناز و هیالورونیداز
 • عصاره های گیاهی
 • ویتامین ها و مواد معدنی

مزایای مزوتراپی برای کاهش وزن


تأثیرگذای آنی

هدف از مزوتراپی تزریقی، انتقال مواد خاصی به زیر پوست است که این امر به هیچ روش دیگری بجز این تزریق مسیر نمیشود. در این روش موادی با قابلیت چربی سوزی بسیار سریع تزریق میشود. بالغ بر 95% مراجعین مزوتراپی تنها در دو جلسه درمان تغییرات آنی خود را گزارش کرده اند.

 

مزایای مزوتراپی

 

مزوتراپی در بقیه نقاط بدن نیز کاربرد دارد.

مزوتراپی نه تنها برای چربی سوزی، بلکه برای درمان سلولیت و کشیدن پوست نیز موثر است. به همین دلیل این تزریق میتواند در شکم، ران، بازوها و باسن نیز انجام شود.

مزایای دیگر مزوتراپی

بسیاری از پزشکان مزوتراپی را به عنوان درمانی برای دردهای مزمن، آسیب های مرتبط با ورزش، ریزش مو و جوانسازی صورت ارائه می دهند.

درمان بدون درد

آیا فکر فرو رفتن سوزن در بدنتان باعث ترس شما میشود؟ بسیاری معتقدند مزوتراپی روشی کاملاً بدون درد است، بنابراین از آن به عنوان یک روش غیر تهاجمی در درمان یاد می شود.

بدون دوره نقاهت

درمان به روش مزوتراپی بدون دوره نقاهت بوده و تمامی فعالیت های روزانه را میتوان ادامه داد.

عمق تزریق در مزوتراپی برای جلوگیری از آسیب دیدگی بسیار حیاتی است و جلوگیری از عفونت محل تزریق، هوشیاری بالای پزشک معالج را میطلبد، بنابراین میبایست اطمینان حاصل کنید که تحت نظر یک متخصص درمان می شوید.

مزوتراپی برای تمامی افراد مناسب است

یکی از مهمترین مزایای مزوتراپی این است که این روش به معنای واقعی کلمه برای همه مناسب است. مهم نیست که فرم بدن فرد چگونه است ویا می خواهد وزن خود را چقدر کاهش دهد. چه وزنتان زیاد باشد و بخواهید لاغر شوید یا اینکه لاغر هستید و می خواهید تنها چربی نقاط خاصی از بدنتان را بردارید، مزوتراپی برای کاهش وزن مفید خواهد بود.

مزوتراپی سلولیت را ازبین میبرد

عارضه سلولیت، به معنای گودی و برجستگی های پوستی که اغلب در ناحیه ساق پا و باسن بسیار مشهود است که چه افراد لاغر و چه افراد دارای اضافه وزن به طور یکسان این عارضه را تجربه می کنند. رژیم گرفتن و ورزش تأثیر چندانی در از بین بردن سلولیت ندارند و حتی لیپوساکشن نیز که فقط چربی های عمیق بدن را از بین می برد، در درمان سلولیت بی تأثیر است. راه حل سلولیت، مزوتراپی است. علل زمینه ای ایجاد سلولیت در بدن عبارت است از بافت غیر کشسان ناحیه، مختل شدن گردش خون، احتباس آب و تورم سلول های چربی در آن ناحیه. درمان به روش مزوتراپی مؤثرترین شیوه درمانی موجود در درمان سلولیت است.

چرا مزوتراپی از لیپوساکشن بهتر است؟


در حالی که لیپوساکشن یک عمل جراحی تهاجمی دردناک است که به 1 الی 2 هفته استراحت و استفاده ازکمربندهای محدود کننده حرکت و سایر لباسهای مخصوص به مدت 2 الی 4 هفته برای بهبودی کامل نیاز دارد، مزوتراپی با اینکه فقط اضطراب آور است، اما روشی غیرتهاجمی و بدون درد است که زمان بهبودی سریعی دارد و برای بیشتر مناطق بدن بجز نواحی شکم و چانه به دوران نقاهت نیاز ندارد. همچنین نیازی به استفاده از کمربند یا لباس محدود کننده حرکت نیست. در حالی که تغییرات حاصل از انجام لیپوساکشن بسته به تغییر وزن بدن بیمار در طولانی مدت ثابت نیست، در ناحیه ی تحت درمان از طریق مزوتراپی افزایش وزن وجود ندارد. در حالی که لیپوساکشن سلولیت را درمان نمی کند، در مزوتراپی عملکرد طبیعی بافت بدن شما حفظ می شود.

چه چیزی تزریق میشود؟


فرمول ما که حاوی تعدادی عصاره طبیعی، اسیدهای آمینه، داروها و ویتامین ها است، به صورت زیر جلدی به پوست تزریق می شود. این محلول به جوانسازی سلول ها کمک کرده و آنها را فعال تر می کند تا توان تولید کلاژن و الاستین بیشتری داشته باشند.

هنگامی که در نواحی مشکل دار بدن تزریق می شود، فرمول ما با افزایش سرعت متابولیسم موضعی از انباشت بافت چربی جلوگیری می کند و این امر در نهایت منجر به تجزیه ی سلول های چربی موجود در آن ناحیه میشود. تزریق این محلول به بدن، چربی موضعی و سلولیت موجود در نواحی مانند ران، باسن، چانه و هر قسمت دیگری که دارای انباشت چربی است را هدف قرار می دهد.

اکثر بیماران مزوتراپی را حتی بدون استفاده از کرم بی حسی موضعی به خوبی تحمل می کنند. با این حال اگر تمایل داشته باشید قبل از عمل می‌توانید از بی حسی موضعی استفاده کنید.

تعیین وقت برای انجام مزوتراپی


ممکن است مجبورباشید از آسپرین (بوفرین) و سایر داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی (NSAIDs) به مدت یک هفته قبل از عمل اجتناب کنید. چرا که این مسکن ها می توانند خطر خونریزی و کبودی در طول مزوتراپی را افزایش دهند.

 

وقت مزوتراپی

 

ممکن است لازم شود که داروی بی حسی روی پوست شما زده شود. چرا که شما یک سری تزریق را با استفاده از یک سوزن کوتاه انجام می دهید. سوزن ممکن است به یک تفنگ مکانیکی متصل شود تا تزریقات متعددی را پشت سر هم انجام دهد.

بسته به شرایطی که تحت درمان قرار گرفته اید، تزریق می تواند در اعماق مختلف پوست، از عمق 1 تا 4 میلی متری در زیر پوست شما انجام شود. پزشک شما ممکن است سوزن را به صورت زاویه دار در پوست شما فرو کند یا هنگام تزریق خیلی سریع مچ دستش را تکان دهد. چرا که هر تزریق فقط باید یک قطره کوچک از محلول را زیر پوست شما قرار دهد.

احتمالاً برای رسیدن به نتیجه مطلوب و دلخواهتان به چندین جلسه مزوتراپی نیاز داشته باشید و باید انتظار این را داشته باشید که بین 3 تا 15 جلسه تا رسیدن به نتیجه مطلوب به پزشک مراجعه کنید. در ابتدا، تزریق، هر 7 تا 10 روز یکبار انجام میشود. اگر روند پوست شما رو به بهبودی باشد، تزریق هر دو هفته یکبار یا یک بار در ماه تزریق می شود.

مزوتراپی چه عوارضی دارد؟


از آنجا که مزوتراپی مستقیماً در ناحیه مورد نظر تجویز می شود، اعتقاد بر این است که عوارض جانبی محدود شده و یا کاهش یابد. از عوارضی که برای مزوتراپی گزارش شده میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 • حساسیت و آلرژی آنی یا با تاخیر به داروها یا محلول های تزریق شده
 • لسیتین میتواند موجب التهاب و تورم شود
 • عفونت های پوستی
 • قرمزی محل تزریق
 • کبودی محل تزریق
 • ایجاد زخم و یا تغییر شکل در محل تزریق
 • پانیکولیت

جهت مشاوره  مزوتراپی لاغری با کلینیک دکتر الناز احمدی واقع در زعفرانیه- مقدس اردبیلی با شماره 02122026697 تماس بگیرید.

 

سوالات متداول


مزوتراپی بی خطر است؟

مزوتراپی با توجه به آمار با بیش از 50 سال سابقه در سراسر جهان بسیار بی خطر است. تمامی داروها و محلول‌های مورد استفاده در مزوتراپی با تأیید سازمان غذا و داروی آمریکا بوده و کاملاً بی خطر میباشد.

هزینه مزوتراپی چقدر است؟

هزینه مزوتراپی به نواحی تحت درمان و تعداد جلسات مورد نیاز برای درمان بستگی دارد. در مشاوره تکمیلی شما، دکترتان قادر است تخمین بزند که به چند تزریق برای رسیدن به نتیجه دلخواهتان نیاز دارید. این مورد هزینه کلی را تعیین می کند.

چقدر طول می کشد تا نتایج را ببینم؟

بیماران معمولاً در 4-5 جلسه، بسته به نوع بدن، متابولیسم و ​​برنامه تغذیه و ورزش خوب، نتایج را مشاهده می کنند. تعداد کل جلسات درمان بر اساس نوع بدن، ناحیه تحت درمان و نتایج مورد انتظار، متغیراست.

آیا تأثیرات مزوتراپی برای کاهش چربی دائمی است؟

نتایج در نواحی از بدن که تحت درمان قرار میگیرند دائمی است. با این حال، اگر وزن خود را کنترل نکنید، به احتمال زیاد چربی در نواحی دیگر بدن تجمع می یابد.

یک رژیم غذایی مناسب همراه با سطح ثابت فعالیت بدنی که شامل ورزش است، نتایج مطلوب دائمی را تضمین می کند.

مدت زمان درمان چقدر است؟

مزوتراپی برای چربی سوزی و درمان های سلولیت معمولاً کمتر از 30 دقیقه طول می‌کشد و بیشتر از یک بار در هفته انجام نمی شود.

آیا پس از انجام مزوتراپی برای کاهش چربی، دستورالعمل های بعد از درمان وجود دارد؟

این درمان هیچگونه دستورالعمل سختگیرانه ای ندارد.

آیا بدن من برای مزوتراپی به منظور کاهش چربی مناسب هست؟

اگر سالم هستید و دارای چربی های برآمده ای هستید که ورزش و رژیم غذایی مناسب جوابگوی شما نیست، بدن شما مستلزم مزوتراپی است.

بعد از تزریق چه احساسی خواهم داشت؟

اکثر بیماران در ناحیه تحت درمان احساس درد، گرما و تورم می کنند. این احساس معمولا 1 تا 5 روز طول می کشد. اکثر بیماران نیازی به مصرف داروهای مسکن ندارند، اما در صورت نیاز، تایلنول معمولاً کافی است.

آیا باید رژیم خاصی داشته باشیم؟

رژیم خاصی لازم نیست. رژیم غذایی کم نمک برای محدود کردن تورم پس از درمان توصیه می شود. همچنین به بیماران توصیه می شود روزانه 6 تا 10 لیوان آب بنوشند تا چربی تجزیه شده از بین برود.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تلفنی
×ارتباط در واتساپ