لوگو دکتر الناز احمدی

راه های جلوگیری از گلوله شدن ژل لب و تخلیه ژل لب

بزرگ کردن لب با ژل‌هایی که بافت نرمی دارند، یک چالش فنی و هنری است. تزریق ژل نه تنها به تکنیک و مهارت دقیق تزریق نیاز دارد، بلکه برای دستیابی به نتایج مطلوب، داشتن درک عمیق از آناتومی لب و زیبایی صورت ضرورت دارد. علاوه بر این داشتن آگاهی مناسب از محصولات ژل مورد استفاده، ویژگی‌های فردی و منحصر به فرد چهره بیمار، موارد استفاده تخصصی و عوارض احتمالی، برای ایمن بودن درمان و موثر بودن آن لازم است.

برای کاهش احتمال ایجاد توده در لب‌ها، مهم است که اینجکتور از ژلی استفاده کند که آزمایش شده و تاثیر آن ثابت شده است. انتخاب یک متخصص پوست ماهر نیز بسیار مهم است. داشتن تکنیک تزریق خوب می‌تواند در بزرگ کردن موفقیت‌آمیز لب‌ها بسیار موثر باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تزریق ژل لب و درمان مناسب گلوله شدن ژل لب به کلینیک زیبایی زعفرانیه، ولنجک و مقدس اردبیلی با شماره های 02122026697 تماس حاصل فرمایید.

مقایسه توده و برجستگی با عوارض جانبی شایع


عوارض جانبی شایع مانند کبودی، تورم، قرمزی و درد بیشتر ناشی از نوع تزریق است؛ نه محصول مورد استفاده. استفاده از داروهایی که باعث افزایش خونریزی می‌شوند مانند آسپرین، داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی، روغن‌ماهی، جینکو و/ یا ویتامین E قبل از تزریق، می‌تواند باعث افزایش خطر شود. خوشبختانه این عوارض بیشتر ناشی از تحریک هستند و می‌توان به راحتی آن‌ها را با کمپرس سرد، پوشاندن با آرایش و/ یا لیزر درمان کرد.

بیشتر عوارض نادر ناشی از تکنیک تزریق ضعیف، نداشتن تجربه و بدشانسی بیمار هستند. علائمی که پس از تزریق باید به آن توجه داشته باشید، درد شدید یا تغییر رنگ پوست و قرمزی یا کبودی ناشی از تزریق است. این علائم پیامدهای جدی به دنبال دارند و در صورت گزارش پس از تزریق، باید مورد ارزیابی قرار بگیرند.

چه مقدار از ورم لب بعد از تزریق ژل طبیعی است؟

حتی اگر تزریق با یک سوزن بسیار کوچک انجام شود، احتمالاً پس از آن مقدار کمی تورم وجود خواهد داشت. این تورم باید خیلی سریع و اغلب در عرض چند ساعت کاهش پیدا کند.

برای آشکار شدن کامل اثر درمان با فیلر باید تقریباً ۳ یا ۵ روز منتظر بمانید تا تورم پس از درمان کاملا فروکش کند.

مراحل تورم پس از تزریق به ترتیب روزها

  1. پس از روز اول، بخش اعظم تورم باید فروکش کند.
  2. در روز دوم، تورم اولیه از بین می‌رود و شما کم کم می‌توانید اثرات درمان خود را مشاهده کنید.
  3. در روز سوم، بخش اعظم درد باید از بین برود و تورم اولیه تزریق کاهش پیدا کند.
  4. در روز چهارم، پس از تزریق می‌توان انتظار داشت که تمام تورم از بین رفته و اثر کامل درمان مشاهده شود. تمام درد و حساسیت نیز باید تا روز چهارم فروکش کرده باشد.

کبودی پس از درمان

پس از هر نوع تزریقی باید انتظار کبودی خفیفی را داشته باشید، استفاده از رژ لب تیره برای پوشاندن هرگونه کبودی اندک روی لب‌ها پس از تزریق، می‌تواند مفید باشد اما برای استفاده از هرگونه ماده آرایشی باید تا ۲۴ ساعت پس از تزریق صبر کنید.

شب پس از تزریق، هنگام رفتن به تختخواب در صورت امکان سر خود را کمی بالاتر از سطح بدن قرار دهید و از وارد کردن هرگونه فشار غیرضروری به لب‌ها (از جمله بوسیدن کسی) به مدت ۲۴ ساعت خودداری کنید. این امر باعث می‌شود کبودی به حداقل برسد.

یکی از نکات مهم این است که سعی کنید تزریق خود را یک روز قبل از مراسم‌های مهم برنامه ریزی نکنید. بعضی از افراد از پزشک می‌خواهند باعث ایجاد کبودی و تورم نشود؛ زیرا قرار است روز بعد در یک مراسم مهم شرکت کنند. متاسفانه هر گونه تزریقی با کبودی همراه است. بنابراین مراقب آن باشید.

اگر پس از تزریق ژل متوجه گلوله شدن ژل و ایجاد توده شدم، باید چه کار کنم؟


اول از هر چیز لازم است احتمال وجود عفونت رد شود. (عفونت با علائمی مانند قرمزی، حساسیت، تورم، درد و ایجاد چرک همراه است) بروز عفونت نادر است؛ اما می‌تواند رخ دهد. در این شرایط به پزشک خود تماس بگیرید زیرا ممکن است به آنتی‌بیوتیک یا سایر درمان‌ها احتیاج داشته باشید.

 

تزریق ژل

 

‌نکته اصلی درباره برآمدگی‌ها این است که نگران نباشید؛ ایجاد برآمدگی در چند روز اول یا چند هفته اول پس از درمان، بسیار شایع است.

اگر توده‌ای را مشاهده کردید، (فقط در صورت توصیه پزشک) می‌توانید با ماساژ ملایم آنها را رفع کنید و اگر همچنان پس از دو هفته یک توده را مشاهده می‌کنید، با پزشک خود تماس بگیرید.

درمان گلوله شدن ژل پس از تزریق


‌اگر در لبهای خود یک برآمدگی یا توده دارید و به نظر می‌رسد که دچار گلوله شدن ژل شده‌اید، چندین راه حل برای استفاده شما وجود دارد.

 

درمان گلوله شدن ژل

 

‌درمان‌های خانگی گلوله شدن ژل در لب

‌ایجاد برآمدگی در لب بالا بسیار شایع است. حتی با رعایت کامل تکنیک درست، ممکن است این اتفاق رخ دهد. موثرترین روش، فشار دادن یخ روی ناحیه مورد نظر است. یخ را در یک پارچه تمیز قرار دهید و آن را به آرامی روی لب بمالید.

‌تا ۳ روز از دست زدن به لب‌های خود خودداری کنید و سپس با دستور پزشک، لب‌ها را به آرامی ماساژ دهید.

سعی نکنید ژل را در خانه خارج کنید؛ زیرا این کار می‌تواند منجر به عفونت، درد و آسیب دیدگی بافت لب شود.

‌در صورت باقی ماندن برجستگی‌ها و سخت شدن لب پس از یک هفته، با پزشک خود تماس بگیرید.

درمان گلوله شدن ژل در مطب

اگر پس از یک هفته همچنان برآمدگی روی لب‌های شما وجود داشته باشد، پزشک از حل کننده برای برداشتن ژل موجود در لب و بازگرداندن آن به حالت طبیعی خود استفاده می‌کند.

درمان گلوله شدن ژل با حل کننده

حل کردن ژل، درمانی است که می‌توان از آن برای تجزیه سریع و بی‌خطر ژل استفاده کرد. درمان با تزریق هیالورونیداز به لب انجام می‌شود. هیالورونیداز آنزیمی است که به صورت طبیعی در بدن شما وجود دارد. معمولاً هنگام تزریق ژل، سطح هیالورونیداز در لب‌های شما پایین است و به همین دلیل است که ژل حاوی اسید هیالورونیک با گذشت زمان تجزیه می‌شود. اگر نیاز دارید که ژل فیلر شما سریعتر از موعد مقرر خود حل شده و از بین برود، ما خیلی ساده دوزهای مشخص و غلیظ‌تر هیالورونیداز را تزریق می‌کنیم تا اسید هیالورونیک موجود در فرمول ژل را تجزیه کرده و سپس توسط سیستم‌های طبیعی بدن شما از بین ببرد.

‌اگرچه تقریبا هر کسی می‌تواند ژل را خریداری کرده و آن را در محیط‌های ناامن تزریق کند، اما تزریق هیالورونیداز باید حتماً توسط پزشک متخصص تجویز شده و انجام شود.

برای به حداقل رساندن احتمال برآمدگی لب پس از تزریق باید چه کار کرد؟


‌هنگامی که تزریق ژل را انجام می‌دهید، حتماً ناحیه ایجاد کبودی در گذشته را به پزشک خود نشان دهید. ممکن است پزشک بتواند مراقبت بیشتری بکند یا در صورت امکان از تزریق به این ناحیه اجتناب کند. اغلب بیماران در همین ناحیه دچار کبودی می‌شوند.

‌همچنین کمی زودتر از پزشک خود بپرسید که آیا می‌توانید چند دقیقه قبل از انجام عمل تزریق جای آرام بنشینید و روی صورت خود یخ بگذارید.

 سوالات متداول


آیا توده‌های فیلر از بین می‌روند؟

برآمدگی‌ها معمولاً در عرض یک تا دو هفته برطرف می‌شوند.

آیا پس از تزریق فیلر لب، باید توده‌ها را ماساژ دهم؟

شما می‌توانید پس از سه روز و تنها در صورت توصیه پزشک، این برجستگی‌ها را ماساژ دهید.

چرا پس از تزریق فیلر در لب‌های خود احساس برامدگی دارم؟

شایع‌ترین علت ایجاد برآمدگی پس از درمان با فیلر، تورم و کبودی ناشی از تزریق است.

آیا فیلر لب از همان ابتدا احساس سفتی به همراه دارد؟

شاید این سوال برای شما به وجود آمده باشد که آیا پرکننده‌ها احساس درد به همراه دارند یا اینکه ممکن است پس از عمل تزریق، وجود آنها را در لب‌های خود احساس کنید. به بیان ساده پس از انجام تزریق به درستی، نباید هیچ چیزی جز لب‌های نرم خود احساس کنید.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره تلفنی
×ارتباط در واتساپ