تزریق چربی به صورت لاغر و استخوانی

۱۸ تیر ۱۴۰۱

تزریق چربی صورت نوعی جراحی است که برای جوانسازی استفاده می شود. در این روش بر روی بخشی از بافت چربی موجود در بدن لیپوساکشن صورت می گیرد سپس چربی جمع‌آوری‌شده پردازش می‌شود و در سرنگ‌های کوچک برای انتقال به قسمت‌هایی از صورت که نیاز به تکمیل حجم دارند، مورد استفاده قرار می گیرد. نواحی ای از صورت که به دلیل افزایش سن با کاهش حجم رو به رو می شوند عبارتند از گونه ها، پارانازال (در اطراف سوراخ های بینی)، چین های بینی، پیشانی، لب ها، کیسه های زیر چشم و گودی زیر چشم. تزریق چربی صورت نوعی فیلر دائمی است. با این حال، حفظ چربی تزریق شده تقریباً 60٪ می باشد.

انتقال چربی چگونه می تواند به صورت استخوانی کمک کند؟


 هدف انتقال چربی جوانسازی صورت استخوانی با افزایش حجم، تغییر خطوط و کاهش ظاهر چین و چروک است. به بازگرداندن پری بافت های صورت که با افزایش سن از بین رفته اند کمک می کند. همچنین نشان داده شده است که کیفیت پوست و بافت پوست را بهبود می بخشد. جوانسازی صورت با انتقال چربی معمولاً در نواحی استخوانی‌تر و لاغرتر مانند گونه‌ها، لب‌ها، پلک‌ها، شقیقه‌ها و برای چین و چروک‌های اطراف دهان (خطوط ماریونت، خطوط نازولبیال) استفاده می‌شود.

انتقال چربی با تغییر حجم و کانتور، صورت را جوان می کند، اما فقط بافت ها را به حداقل می رساند یا سفت می کند. بیماران با صورت های استخوانی و لاغر ممکن است از لیفت صورت و یا لیفت گردن سود بیشتری ببرند. شما می توانید در طول مشاوره با جراح پلاستیک خود درباره روش های جوانسازی صورت که مناسب شما و اهداف شماست صحبت کنید.

چه کسانی کاندیدای مناسب برای تزریق چربی به صورت هستند؟

کاندیدای مناسب برای تزریق چربی به صورت

تغییرات صورت که با افزایش سن رخ می دهند را می توان به صورت کاهش حجم، افتادگی  ساختارهایی که زمانی محکم بودند مانند پدهای چربی زیر چشم ها و گونه ها، و نازک شدن پوست و استخوان ها مشاهده کرد. با این حال، گاهی اوقات افراد از نظر ژنتیکی دارای صورت لاغر و استخوانی هستند و ربطی به سن ندارد. افراد 20 تا 30 ساله نیز می توانند از تزریق چربی برای بهبود ساختار صورت خود بهره مند شوند.

جوانسازی صورت با انتقال چربی یک گزینه عالی برای افرادی است که می خواهند حجم نواحی خاصی را در صورت خود افزایش دهند یا حجم آن را بازگردانند. چربی تزریق شده به این نواحی باعث افزایش حجم و بهبود کانتور می شود تا ظاهری جوان تر و جذاب تر به فرد بدهد. انتقال چربی همچنین برای جبران حجم از دست رفته که باعث ایجاد چین و چروک و گودی می شود مفید است. همچنین در نتیجه افزایش سن، چین و چروک روی گردن شما ایجاد می‌شود، چین‌های بینی (خطوط لبخند) عمیق‌تر می‌شوند، لایه‌های چربی در گونه‌ها پایین می‌آیند و کوچک می‌شوند و باعث ایجاد کیسه‌های چشمی می‌گردند، حجم لب‌ها از دست می‌رود و ابروها دچار افتادگی می شوند. چربی های منتقل شده به خطوط عمیق لبخند، گوشه های دهان، چشم های گود شده و گونه های افتاده می تواند حجم را بازگرداند و اثرات پیری را بهبود بخشد.

جراح پلاستیک با شما مشاوره خواهد داشت و نگرانی ها و تغییرات مورد نظر و همچنین سابقه پزشکی شما را بررسی می کند تا تعیین کند که آیا جراحی لیفت صورت و یا گردن برای شما مناسب است یا خیر. شرایط فیزیکی مانند فشار خون بالا، دیابت، استعمال دخانیات، بیماری کلیوی، مشکلات قلبی و سایر مسائل جدی نیز ارزیابی خواهند شد.

روش انتقال چربی به صورت استخوانی


 

روش انتقال چربی به صورت استخوانی

جوانسازی صورت استخوانی با انتقال چربی به صورت سرپایی انجام می شود و شما در همان روز عمل به خانه خواهید رفت. جراحی تحت بیهوشی موضعی یا عمومی انجام می شود.

چربی از بدن شما گرفته می شود و به ناحیه دیگری از بدن، به ویژه صورت برای جوانسازی صورت منتقل می گردد. چربی از هر قسمتی از بدن شما که در آن چربی اضافی دارید گرفته می شود. رایج ترین نواحی برای گرفتن چربی، شکم، ران ها و دور پهلو هستند. چربی در واقع یک فیلر طبیعی است چرا که از بدن شما گرفته و به بدن شما بازگردانده می شود بنابراین خطر انتقال یا ایجاد بیماری وجود ندارد.

مقدار مشخصی از چربی منتقل می شود که به دلیل جذبی که اتفاق می افتد ذوب می گردد زیرا ماندگاری بافت چربی به منبع خونی موجود در محلی که تزریق انجام می شود بستگی دارد. به علت این کاهش، در زمان جراحی چربی اضافی و بیش از حد تزریق می شود. این کار برای جبران جذبی است که رخ خواهد داد. انتظار می رود اکثریت جذب در 6 تا 8 هفته اول پس از جراحی رخ دهد. پس از این، انتظار می رود تمام حجم باقی مانده دائمی باشد. برای برداشت (گرفتن) چربی، یک برش کوچک در نزدیکی ناحیه ای که چربی اضافی وجود دارد ایجاد می شود و لیپوساکشن انجام می گیرد. برای انتقال (تزریق) چربی، برش کوچکی در ناحیه ای از صورت  که نیاز به حجم، کانتور و جوانسازی دارد، ایجاد می گردد. برش‌ها به صورت استراتژیک در چین‌های طبیعی قرار می‌گیرند تا نمود آن‌ها را به حداقل برسانند و پس از بهبودی باید غیر قابل توجه باشند.

بهبودی پس از انتقال چربی برای جوانسازی صورت استخوانی یک فرآیند تدریجی است. معمولاً فقط برش حداقلی وجود دارد، اما مقداری کبودی و تورم ایجاد می شود که معمولاً در 2 هفته پس از جراحی برطرف می گردد. برخی از تورم های خفیف ممکن است برای چند ماه باقی بمانند و ممکن است تا یک سال طول بکشند تا نتایج به طور کامل ظاهر شوند.

انتقال چربی می تواند به جوانسازی صورت شما کمک کند و حجم قسمت هایی از صورت که شامل خطوط عمیق زیر پلک ها و از اطراف بینی تا گوشه دهان می باشد و همچنین شکل گونه ها را بهبود بخشد. اگرچه مقداری جذب چربی وجود دارد، اما نتایج انتقال چربی دائمی است. با این حال، انتقال چربی روند پیری را متوقف نمی کند.

بهبودی از تزریق چربی به صورت استخوانی


 

بهبودی از تزریق چربی به صورت استخوانی

پس از جراحی هنگامی که تمام اثرات بیهوشی عمومی از بین رفت شما می توانید در همان روز با همراهی یکی از اعضای خانواده یا دوستان خود به خانه بروید. در طول روز، باید در خانه استراحت کنید و تا یک هفته پس از عمل، فعالیت بدنی که ضربان قلب یا فشار خون شما را افزایش می دهد، انجام ندهید. شما می توانید فعالیت های اوقات فراغت سبک مانند مطالعه یا استفاده از کامپیوتر را انجام دهید. شب ها باید در حالی که سر خود را بالا بر روی بالش قرار می دهید بخوابید یا روی یک صندلی دراز بخوابید. بالا نگه داشتن سر به کاهش تورم صورت کمک می کند. می توانید انتظار درد خفیف داشته باشید و ممکن است در نواحی ای که چربی از آن گرفته شده کبودی حس کنید. برای شما داروی ضد درد تجویز خواهد شد. در 1 تا 2 هفته اول باید انتظار کمی کبودی و تورم را داشته باشید. این کبودی و تورم به تدریج هر هفته بهبود می یابد. می توانید انتظار داشته باشید که 1 تا 2 هفته پس از جراحی به تدریج فعالیت های خود را افزایش دهید. تا زمانی که 4 تا 6 هفته از جراحی شما نگذشته است، نباید هیچ فعالیت سنگینی (افزایش ضربان قلب یا فشار خون) انجام دهید.

خطرات تزریق چربی به صورت استخوانی


 

خطرات تزریق چربی به صورت استخوانی

مانند هر جراحی دیگری، هنگام تزریق چربی هم ممکن است برخی از عوارض رایج رخ دهد. این عوارض شامل این موارد می باشد: خونریزی (تشکیل هماتوم)، عفونت، بهبود ضعیف زخم، جای زخم نامطلوب، درد (که ممکن است پس از بهبود برش ها ادامه یابد)، عدم تقارن صورت، آسیب عصب صورت، از دست دادن پوست، بی حسی پوست یا تغییراتی در حس پوست، بی نظمی در ناحیه ای که چربی برداشت شده و نیاز به جراحی مجدد.

عموماً عوارض تزریق چربی به صورت استخوانی مانند تزریق چربی به سایر قسمت های بدن است. اگر به درستی و توسط پرسنل خبره و با تجربه انجام شود، عوارض به حداقل می رسد و شما می توانید انتظار عوارض جانبی کمی داشته باشید.

سؤالات متداول


تزریق چربی به صورت استخوانی چقدر طول می کشد؟

برخلاف فیلر های پوستی که معمولاً هر 12 تا 18 ماه یکبار نیاز به تزریق مجدد دارند، انتقال چربی صورت می تواند نتایجی را ایجاد کند که سال ها، دهه ها یا حتی بیشتر طول بکشد.

انتقال چربی به صورت استخوانی چگونه انجام می شود؟

انتقال چربی به صورت استخوانی با افزایش حجم، تغییر خطوط و کاهش چین و چروک، صورت استخوانی را جوان می کند. به بازگرداندن پری بافت های صورت که با افزایش سن از بین رفته اند کمک می کند. همچنین نشان داده شده است که کیفیت پوست و بافت پوست را بهبود می بخشد.

خطرات انتقال چربی به صورت استخوانی چیست؟

انجام نادرست این روش خطر افزایش آمبولیزاسیون چربی (یک تکه چربی ممکن است به جریان خون راه پیدا کند)، عفونت، لخته شدن، خونریزی، نکروز چربی و سایر عوارض جدی را به همراه دارد.

آیا تزریق چربی به صورت استخوانی ارزشش را دارد؟

اگر نگرانی اصلی شما از دست دادن پری صورت است، پیوند چربی صورت (که به عنوان انتقال چربی نیز شناخته می شود) احتمالاً انتخاب بهتری نسبت به فیلرهای صورت است، به خصوص اگر به حجم بیشتری در اطراف چشم ها، گونه ها و خط فک نیاز باشد. ثابت شده است که پیوند چربی بیشتر از فیلرها دوام می آورد.

آیا تزریق چربی به صورت استخوانی طبیعی به نظر می رسد؟

یکی از مهمترین مزایای پیوند چربی صورت، طبیعی به نظر رسیدن نتایج است. با جراح پلاستیک مناسب، نتایج حاصل از ایمپلنت های صورت می تواند طبیعی به نظر برسد. با این حال، انتقال چربی در واقع طبیعی است.

آیا تزریق چربی به صورت استخوانی دائمی است؟

تزریق چربی به صورت استخوانی برای همه چیز از کاهش چین و چروک گرفته تا اصلاح کاهش حجم صورت ناشی از کاهش وزن یا پیری قابل استفاده است. طول عمر این روش می تواند بسته به بیمار و بر اساس منطقه مورد نظر و متخصص مربوطه متفاوت باشد.

آیا تزریق چربی به صورت استخوانی از بین می رود؟

نتایج پس از تزریق چربی به صورت استخوانی دائمی است، اما مهم است که تناسب وزن خود را حفظ کنید. تزریق سلول های چربی دائمی است، زیرا سلول های پیوندی رگ های خونی خود را برای زنده ماندن توسعه می دهند.

چگونه انتقال چربی به صورت استخوانی را حفظ می کنید؟

شما باید کالری اضافی مصرف کنید تا سلول های چربی جدید را با منبع خوبی از خون تأمین نمایید. غذاهای غنی از مواد مغذی، از جمله آنهایی که دارای چربی های سالم هستند، مانند سالمون، آووکادو، گردو، و روغن زیتون فوق بکر مصرف کنید.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تلفنی