آفر ویژه 10% روی تمامی خدمات برای همراهان همیشگی

ژل(فیلر) یا چربی کدام بهتر است؟ + مقایسه ماندگاری، هزینه و عوارض

تفاوت میان تزریق ژل یا چربی، بیش از چیزی است که اکثر بیماران می دانند. بنابراین تجربه کاملا متفاوتی را در هر یک از این موارد خواهید داشت. اگر تنها به دنبال ایجاد یک یا دو تغییر کوچک در ظاهرتان هستید، می توانیم تزریق ژل را بدون هر گونه دوره ریکاوری در نظر بگیریم و با ظاهری درخشان به کارهایتان بازگردید. اما هر چه به دنبال کانتورینگ بیشتری باشید، احتمالا نتایج تزریق چربی به صورت – که در آن از لیپوساکشن برای برداشتن چربی از یک ناحیه بدن (معمولا باسن، ران و شکم)، آماده سازی چربی و تزریق مجدد به نقاطی مثل گونه برای کانتورینگ صورت استفاده می شود – را بیشتر خواهید پسندید.

تزریق ژل (فیلر)تزریق چربی
ماندگاریبستگی به برند فیلر و ناحیه‌ی تزریق دارد.دائمی
عوارضتورم، کبودی، حساسیت، خارشتورم، کبودی، حساسیت، خارش، نیاز به استراحت بیش‌تر
هزینهبستگی به ناحیه‌ی تزریق و حجمی که قرار است تزریق بشود دارد.بستگی به ناحیه‌ی تزریق و حجمی که قرار است تزریق بشود دارد.
کاربردلب‌های لاغر، خطوط کنار دهان، چین‌های بینیگونه‌های توخالی، دایره‌های سیاه زیر چشم، خط فک ناهموار، چانه ضعیف
مناسب چه کسانی است– افرادی که چربی لازم برای تزریق ندارند.

– افرادی که امکان یک الی دو روز استراحت بعد از انتقال چربی را ندارند.

– افرادی که ممکن است بعدا بخواهند به وضعیت قبل از تزریق برگردند و نتایجشان برگشت‌پذیر باشد.

– افرادی که به ژل (فیلر) حساسیت دارند.

– افرادی به دنبال طبیعی‌تر بودن ماده‌ی تزریقی باشند.

– افرادی که نتایج ماندگارتری بخواهند.

– افرادی که ظاهر و احساس طبیعی‌تری بخواهند.

بیایید بعضی از تفاوت های اصلی را با هم بررسی کنیم تا درباره بهترین روش برای رفع نیازهای کانتورینگ صورتتان حس پیدا کنید.

آیا ماندگاری تزریق چربی از تزریق ژل بیشتر است؟


آیا ماندگاری تزریق چربی از تزریق ژل بیشتر است؟

احتمال ماندگاری انتقال چربی بالاتر است؛ تصور می شود که وقتی چربی به تامین خون خود دست یابد، برای همیشه در محل جدیدش باقی خواهد ماند. این موضوع اگر برای بهینه کردن نتایج دست به تجدید انتقال چربی بزنید، صادق خواهد بود (هیچ جراحی نمی تواند مقدار چربی مورد نیاز برای تزریق را با دقت 100 درصدی پیش بینی کند).

بعد از گذشت 4 الی 6 هفته از انتقال چربی، می توان نتایج آن را مشاهده کرد. در صورت نیاز با کمک تزریق ثانویه می توان به حجم دلخواه دست یافت؛ اجرای این فرایند ترمیمی، نرخ موفقیت را تا حد زیادی بالا می برد. به طور خلاصه، شاید چند ماه تا دیدن نتایج نهایی انتقال چربی طول بکشد اما پاداش صبر شما، ماندگاری بسیار بالای این فرایند است.

حال بیایید درباره تزریق ژل و ماندگاری آن صحبت کنیم. ماندگاری ژل می تواند بسیار متفاوت و از 6 ماه تا چند سال باشد و این به برند و فرمول ژل بستگی دارد:

  • بلافیل تا 5 سال
  • رستیلان Lyft تا 18 ماه
  • ژل های دیگر رستیلان از 6 ماه تا یک سال
  • ژل جوودرم از 6 ماه تا دو سال

اما مشاهده نتایج تزریق ژل تقریبا فوری است. در واقع مشاهده نتایح نهایی تزریق ژل بعد از انجام تزریق ممکن است و نتایج آن بسیار قابل پیش بینی است. نتایج ژل های با پایه هیالورونیک اسید مانند ژوویدرم را می توان تقریبا به راحتی معکوس کرد. یعنی در صورتی که به هر دلیلی از نتایج تزریق ژل ناراضی بودید، می توان با تزریق آنزیمی که ژل را تخریب می کند، آن را معکوس کرد.

پیوند چربی و تکمیل آن به زمان بیشتری نیاز دارد و نتایج آن هم دائمی تر است. انجام تزریق چربی برای کسانی مناسب است که ابتدا همین روند را با تزریق ژل امتحان کرده اند و از نتیجه کار راضی بوده اند. در این حالت خواهید دید که آیا نتیجه کار و حجم ایجاد شده برایتان خوشایند بوده است یا خیر. بعد از آن قادر خواهید بود که تصمیم به دائمی کردن نتایج از طریق انتقال چربی بگیرید.

اختلاف هزینه تزریق ژل و تزریق چربی چقدر است؟


اختلاف هزینه تزریق ژل و تزریق چربی چقدر است؟

هزینه انتقال چربی، بسته به نواحی تزریق و مقدار لیپوساکشن مورد نیاز برای دستیابی به نتایج مطلوب، ممکن است 4290 دلار یا بیشتر باشد. در مقابل هزینه تزریق چربی از حدود 750 دلار آغاز می شود اما با در نظر داشتن نیاز به تجدید تزریق ژل برای حفظ نتایج در دوره های زمانی مشخص، ممکن است مقدار هزینه تزریق ژل و تزریق چربی در طول زمان برابر شود.

محدودیت های تزریق چربی چیست؟


خطری که در بالا اشاره شد که تنها بخشی از موارد ممکن در تزریق چربی است، در جایی مانند باسن که حرکات زیادی دارد، بدتر می شود. همچنین باید گزینه مناسبی برای لیپوساکشن نیز باشید. در صفحه انتقال چربی و صفحه لیپوساکشن سایت ما، بیشتر درباره فرایند بخوانید و تصاویر آن را مشاهده کنید.

تزریق ژل چه زمانی مناسب است؟


تزریق چربی برای کسانی که حجم زیادی از بافت بدنشان را به خاطر بالا رفتن سن از دست داده اند، گزینه کارآمدتری برای اعمال تغییرات شدید است. اگرچه تزریق ژل هایی مانند ژوویدرم یا رستیلان به طور خاص برای شکل دهی به صورت طراحی شده، اما هزینه استفاده مجدد از آن می تواند از هزینه تزریق چربی بیشتر شود.

کدام یک عوارض جانبی بیشتری دارند؛ تزریق ژل یا تزریق چربی؟


عوارض جانبی شایع برای تزریق ژل و تزریق چربی در صورت عبارتند از:

  • تورم، کبودی و قرمزی
  • درد و سوزش و حساسیت
  • خارش و جوش

وقتی صحبت از انتقال و تزریق چربی باشد، بسیاری از بیماران از داشتن عوارض جانبی کاهش چربی در ران، باسن و شکم، راضی هستند. بااینحال انجام لیپوساکشن که برای انتقال چربی ضروری است، منجر به کبودی، بیحسی یا درد این ناحیه می شود. همچنین باید زمانی را برای ریکاوری کنار بگذارید: اگر برای تزریق چربی به برداشتن چربی کمی نیاز باشد، دوره ریکاوری هم کوتاه خواهد بود، اما اگر به دنبال نتایج مشهودی در لیپوساکشن هستید، احتمالا به 5 روز مرخصی یا بیشتر نیاز خواهید داشت.

مشورت با متخصص زیبایی


مشورت با متخصص زیبایی

اگر هنوز دو دل هستید و نمی‌دانید که تزریق ژل برای شما بهتر است یا چربی، می‌توانید با متخصص زیبایی مشورت کرده و با بیان اینکه به دنبال چه اهدافی از تزریق هستید و چه مسائلی برایتان حائز اهمیت است به متخصص زیبایی کمک کنید تا بهترین تصمیم را برای شما بگیرد.

سؤالات متداول


آیا تزریق چربی ماندگاری بیشتری نسبت به ژل (فیلر) دارد؟

بله، اصولا چربی ماندگاری دائمی دارد ولی ژل‌ها بسته به برند و ناحیه‌ تزریق ماندگاری متفاوتی دارند و در نهایت موقتی هستند.

آیا هزینه‌ تزریق چربی تفاوتی تزریق ژل (فیلر) دارد؟

بله، تزریق چربی معمولا گران‌تر از تزریق ژل (فیلر) است. البته باید به این نکته توجه داشت که با توجه به ماندگاری دائمی چربی در بلندمدت این روش نسبت به روش تزریق ژل (فیلر) که ماندگاری موقتی دارد ارزان‌تر خواهد بود.

برای داشتن احساس طبیعی‌تر کدام روش را باید انتخاب کرد؟

چربی به دلیل اینکه به شکل مستقیم از بدن انسان گرفته می‌شود نسبت به تزریق ژل(فیلر) احساس طبیعی‌تری منتقل می‌کند.

آیا تفاوتی بین عوارض جانبی تزریق ژل (فیلر) با تزریق چربی است؟

خیر، هر دو روش معمولا با عوارض کوتاه‌مدتی مانند خارش، کبودی، حساسیت و قرمز شدن پوست همراه می‌شوند اما مدت زمانی که شما بعد از تزریق چربی به استراحت نیاز دارید اکثر اوقات بیشتر است.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تلفنی
×ارتباط در واتساپ