هزینه تزریق چربی به صورت، سینه، باسن، واژن و دست

۳ خرداد ۱۴۰۱

پیوند چربی یا لیپومدلینگ که در واقع اسامی دیگر عمل انتقال یا تزریق چربی هستند با هدف از بین بردن چربی‌های ناخواسته از نواحی‌ای مانند شکم یا ران‌ها و استفاده از همان چربی به منظور صاف کردن یا افزایش حجم ناحیه دیگر مانند سینه یا باسن است. عوامل مختلفی ممکن است بر هزینه پیوند چربی تاثیر بگذارند. هدف از انجام عمل‌های انتقال چربی در هر فردی ممکن است متفاوت باشد. معمولا تزریق چربی در صورت انجام می‌شود، از جمله پیوند چربی زیر چشم. هزینه انتقال چربی بدن بسته به گستردگی عمل متفاوت خواهد بود؛ هزینه‌های دیگر از جمله هزینه جلسه مشاوره، مراقبت‌های بعدی و جلسات درمانی نیز باید در هزینه لحاظ شود. در نظر داشته باشید که هزینه‌های روش انتقال چربی نسبت به جراحی‌های جایگزین کمتر است زیرا نتایج دائمی هستند. یکی از دلایلی که باعث مقرون به صرفه بودن این روش می‌شود این است که نیازی به انجام چندین عمل جراحی نخواهد بود.

چه عواملی بر هزینه عمل تزریق چربی تاثیر می‌گذارد؟


هزینه عمل پیوند چربی به عوامل مختلفی بستگی دارد. عوامل تاثیر گذار بر عمل تزریق چربی عبارتند از موارد زیر:

میزان تجربه جراح پلاستیک

هرچه جراح پلاستیک با تجربه‌تر و پرطرفدارتر باشد، احتمالا دستمزد او نیز بیشتر خواهد بود.

نواحی تحت درمان

نواحی تحت درمان

قبل از جراحی، جراح پلاستیک در مورد نواحی تحت درمان با مراجعه کننده صحبت خواهد کرد. هرچه نواحی مورد نظر بیشتر باشند، مسلما هزینه جراحی نیز بیشتر خواهد شد.

تعداد جلسات مورد نیاز برای عمل پیوند چربی

تعداد جلسات مورد نیاز برای عمل پیوند چربی

برخی افراد ممکن است به بیش از یک جلسه برای پیوند چربی نیاز داشته باشند، زیرا ممکن است به منظور دستیابی به نتایج مورد نظر، چند جلسه عمل لازم باشد.

کارهای آزمایشگاهی و آزمایشات پزشکی

ممکن است پیش از انجام مراحل انتقال چربی، انجام تعدادی آزمایش به تشخیص پزشک ضروری باشد. انجام این آزمایش‌ها بسته به نوع آزمایش، محل آزمایشگاه و شرایط بیمه برای پرداخت هزینه آزمایش‌ها می‌تواند متغیر باشد.

نوع لیپوساکشن

نوع لیپوساکشن

جراحان ممکن است از تکنیک‌های تخصصی که در طول سال‌ها آموخته‌اند استفاده کنند. استفاده از این روش‌ها ممکن است منجر به نوسانات در هزینه کلی شود.

طول مدت روش

مدت زمان پیوند چربی به میزان چربی که باید ساکشن شده و انتقال داده شود و نوع بی‌حسی مورد استفاده بستگی دارد. در صورتی که نیاز به استخراج چربی بیشتری باشد، عمل کمی بیشتر طول می‌کشد. در صورت استفاده از بیهوشی عمومی به جای آرام بخش با بی‌حسی موضعی، علاوه بر هزینه‌های مربوط به امکانات پزشکی، عمل چندین ساعت بیشتر طول می‌کشد، و هزینه طولانی شدن عمل نیز باید لحاظ شود.قیمت هر جراحی پلاستیک و ترمیمی شامل هزینه اتاق عمل یا دستمزد مرکز پزشکی می‌باشد. هزینه‌های اضافی شامل دستمزد متخصص بیهوشی، داروهای بیهوشی مناسب و سایر داروهای لازم می‌باشد.بسته به اندازه ناحیه‌ای که قرار است حجیم شود، لیپوساکشن و انتقال چربی به بیهوشی عمومی (برای نواحی بزرگ) یا بی‌حسی موضعی (برای مناطق کوچکتر) نیاز دارد.

در صورت نیاز بودن به بیش از یک جلسه پیوند چربی

از آنجایی که تنها حدود 50 درصد از چربی منتقل شده زنده می‌ماند، ممکن است برای دستیابی به نتیجه دلخواه، نیاز به تزریق چربی اضافی داشته باشید. انتقال چربی به صورت طولانی مدت است. انتقال چربی به صورت نسبت به برخی فیلرهای موقتی مقرون به صرفه‌تر و طولانی مدت‌تر است.

موقعیت جغرافیایی

معمولا شهرهایی که هزینه زندگی در آنها بیشتر است، هزینه عمل‌های زیبایی نیز در این شهرها بیشتر است؛ که معمولا ناشی از هزینه بالای مراکز پزشکی و یا هزینه‌های بیهوشی است.

هزینه تزریق چربی به صورت


هزینه پیوند چربی به صورت

هزینه انتقال چربی به صورت به عوامل مختلفی بستگی دارد، اما بیشتر به این بستگی دارد که چربی به چه ناحیه‌ای منتقل می شود.

از جمله این نواحی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • خطوط پیشانی
  • لب‌های نازک
  • جای زخم
  • فرورفتگی های صورت
  • خطوط و چین‌های اطراف دهان
  • خطوط لبخند

در صورتی که بیش از یک ناحیه نیاز به تزریق چربی داشته باشد، قطعا هزینه بیشتر خواهد شد. هزینه ی تزریق چربی به صورت بسته به میزان چربی تزریق شده، مهارت پزشک و سایر عواملی پیش‌تر به آن اشاره کردیم می‌تواند متفاوت باشد.

هزینه تزریق چربی به سینه


در این عمل نیز مانند سایر عمل‌های جراحی، هزینه تزریق چربی برای بزرگ کردن سینه بسته به محل جغرافیایی، جراح و شرایط خاص عمل ممکن است متفاوت باشد. هرچه چربی تزریق شده بیشتر باشد، هزینه عمل نیز بیشتر خواهد بود. اما در روش انتقال چربی جای زخم  و خطر عدم پذیرش کمتر است و نتیجه طبیعی‌تر خواهد بود.

هزینه تزریق چربی به باسن


تزریق چربی به باسن باعث حجیم شدن، بهبود ظاهر و کانتور باسن می‌شود. هزینه‌های پیوند چربی به باسن به عوامل بسیاری بستگی دارد، از جمله دستمزد جراح، هزینه‌های بیمارستان یا مرکز جراحی، هزینه‌های بیهوشی، نسخه‌های دارویی، تجهیزات مورد نیاز بعد از جراحی، هر گونه بالش خاصی که ممکن است برای بهبودی مورد نیاز باشد و آزمایشات پزشکی که برای اطلاع از مقدار دقیق آنها باید حضورا به پزشک معالج خود مراجعه کنید.

هزینه‌ تزریق چربی به واژن


بزرگ کردن لابیا با انتقال چربی یک عمل زیبایی برای حجیم کردن لابیا بزرگ (لب های خارجی) به منظور دستیابی به ظاهری جوان و زیبا است. پیری طبیعی، کاهش تولید کلاژن، بارداری، زایمان و یائسگی همگی ممکن است به کاهش حجم لابیاها کمک کنند. هزینه تزریق چربی به واژن بستگی به مهارت جراح و مدت جراحی دارد.

هزینه‌ تزریق چربی به دست


هزینه‌های تزریق چربی به دست

روش انتقال چربی به دست عملی است که امروزه خیلی رایج شده است. در این روش چربی‌های سرسخت و ناخواسته از برخی نواحی بدن از جمله پهلوها، قسمت داخلی و خارجی ران‌ها و شکم استخراج شده و به دست‌ها تزریق می‌شود. چربی استخراج شده قبل از تزریق مجدد به دست، تصفیه و سانتریفیوژ می‌شود. اگرچه مقداری از چربی جذب بدن می‌شود، اما بیشتر چربی‌ها باقی می‌مانند. این روش تحت بیهوشی انجام می‌شود. هزینه‌ی تزریق چربی به دست‌ها بسته به میزان چربی تزریق شده، مهارت پزشک و هزینه‌های بیمارستان متفاوت می‌باشد.

سوالات متداول


آیا بیمه روش تزریق چربی به صورت را تحت پوشش قرار می‌دهد؟

از آنجایی که تزریق چربی به صورت یک عمل زیبایی است، تحت پوشش بیمه قرار ندارد.

چند جلسه درمان به منظور دستیابی به نتایج مطلوب مورد نیاز است؟

برای عمل‌های مربوط به صورت معمولا یک جلسه درمان کافی‌ست، اما برخی درمان‌ها نیاز به جلسه دوم نیز دارند. برای پر کردن اسکارها یا فرورفتگی‌ها یا برای نواحی بزرگ مانند سینه، ممکن است ۲ تا ۴ جلسه با فاصله حداقل ۳ ماه از یکدیگر لازم باشد.

میزان بقای سلول‌های چربی چقدر است؟

تمام سلول‌های چربی تزریق شده زنده نمی‌مانند، اما 40 تا 50 درصد آنها زنده می‌مانند. برخی چربی‌ها به این دلیل می‌میرند که هنگام استخراج از بدن منبع خون خود را از دست می‌دهند. هنگامی که آن را دوباره تزریق می‌کنیم، از یک تکنیک بسیار دقیق استفاده می‌کنیم تا مطمئن شویم که خون جدیدی در ناحیه جدید ایجاد می‌شود، اما در نهایت همیشه مقداری از سلول‌های چربی از بین می‌روند.

دوام نتایج به دست آمده از تزریق چربی چقدر است؟

در بهترین حالت، انتقال چربی می‌تواند چندین سال یا حتی یک عمر دوام داشته باشد.

آیا تمام نواحی به یک اندازه پاسخ مثبت به عمل تزریق چربی می‌دهند؟

نه. در قسمت لب‌ها و خطوط خنده نتیجه کمتر است. گاهی اوقات برای جیم شدن لب‌ها سه جلسه پیوند مورد نیاز است. تمام نواحی دیگر صورت و بدن نسبتاً پاسخ خوبی به تزریق نشان می‌دهند و متقاضیان در یک جلسه نتیجه بسیار خوبی مشاهده می‌کنند.

چه مقدار چربی برای پیوند چربی مورد نیاز خواهد بود؟

تنها مقدار مورد نیاز چربی از بدن استخراج می‌شود، نه بیشتر. درمان بیش از حد یا تزریق چربی اضافی خوب نیست، زیرا باعث ایجاد توده چربی می‌شود که نمی‌تواند خون کافی دریافت کند و در نهایت زنده نمی‌ماند. اگر چربی کافی برای استخراج دارید و می‌خواهید حجم زیادی از چربی به دیگر نواحی بدن یا صورتتان تزریق شود، بهتر است این کار را به صورت مرحله‌ای انجام دهید.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تلفنی