آفر ویژه 10% روی تمامی خدمات برای همراهان همیشگی

لیفت شقیقه با بوتاکس: مزایا، ماندگاری، عوارض + هزینه

تزریق بوتاکس به شقیقه، ابتدا به‌دلیل توانایی آن در کاهش چروک و سپس به‌دلیل درمان گودی شقیقه و ارائه‌ی ظاهری جدید، موردتوجه قرارگرفت. گودی شقیقه، یکی از علائم آشکار پیری است؛ که باعث چروکیده‌شدن قسمت فوقانی صورت و کوتاه‌شدن ابروها می‌شود. برای این ناحیه، درمان‌های بسیاری وجوددارد، مانند تزریق چربی و پروتز. از میان این روش‌ها، تزریق بوتاکس با نتایج خوبی همراه‌بوده‌است. روش‌های تزریقی سنتی، در درمان این مشکل بدون ایجاد عارضه، رضایت‌بخش نبوده، اما بوتاکس باعث بهبود ظاهر فرد خواهدشد. به‌هرحال باید بدانید که این روش، باید توسط پزشک متخصص و ماهری انجام‌شود که ساختار شقیقه‌ها و حساسیت تزریق را می‌داند. این امر باعث کاهش احتمال خطر و عوارض جانبی خواهدشد.

مزایای تزریق بوتاکس به شقیقه


مزایای تزریق بوتاکس به شقیقه

تزریق بوتاکس به شقیقه ایمن بوده و مزایا زیادی دارد. البته شقیقه‌ها به‌دلیل وجود رگ‌های خونی زیاد و نوع این رگ‌ها، یکی از سخت‌ترین بخش‌ها برای تزریق هستند. یک تزریق اشتباه در این ناحیه، می‌تواند منجربه کوری شود.

حتماً قبل از اقدام به این کار، از خطرات احتمالی آگاه‌باشید و با پزشکتان در این باره صحبت‌کنید. در اینجا آنچه که می‌توانید از تزریق بوتاکس به شقیقه‌ها انتظار داشته‌باشید، آورده‌شده‌است.

پرکردن فرورفتگی شقیقه

با افزایش سن، چربی‌های ناحیه‌ی شقیقه از بین می‌رود و با ازدست‌رفتن حجم طبیعی، ظاهر فرورفته پیدامی‌کند. بوتاکس باعث پرشدن این فرورفتگی‌ها و حجم‌دهی به شقیقه‌ها و ابروها خواهدشد.

کاهش چروک

بوتاکس می‌تواند به ناحیه‌ی شقیقه حجم دهد و پوست را پرتر کند. این امر باعث کشیده‌شدن پوست و کاهش چروک‌های اطراف شقیقه، چشم و پیشانی خواهدشد. بوتاکس برای این منظور خیلی مناسب است چون بدن به‌صورت طبیعی نیز این ماده را تولید می‌کند. این امر به این معناست که بدن می‌تواند بدون ایجاد مسمومیت، این ماده را جذب کند و نتایج تا 12ماه ماندگار باشد.

افزایش سفتی پوست

بوتاکس به بدنتان کمک‌می‌کند تا کلاژن طبیعی بیشتری تولید کرده و چربی را در شقیقه‌ها نگه‌دارد. می‌تواند پوست را سفت کرده، چروک‌ها را کاهش‌دهد و به پوست ظاهری جوان‌تر ببخشد. بوتاکس نمونه‌ای از فیلرهاست که می‌تواند باعث تحریک طبیعی پوست برای ساخت کلاژن شده و درنتیجه سفتی طبیعی‌تری به پوست داده و چروک‌ها را کاهش‌دهد.

پروسه‌ی انجام آن و دوران نقاهتش کوتاه است.

تزریق بوتاکس به شقیقه تنها چند دقیقه زمان‌می‌برد و در عرض چند روز بهبودی کامل حاصل می‌شود. همچنین نیازی نیست که تحت بیهوشی قرار گیرید یا برای بازگشت به خانه، بعد از این کار، از کسی کمک بخواهید؛ از طرف دیگر، جراحی پلاستیک، نیازمند بیهوشی و در برخی موارد، بستری است؛ این امر باعث می‌شود که نسبت به یک عمل سرپایی، هزینه‌‌ی بیشتری لازم داشته‌باشد. بهبود کامل بعد از جراحی صورت، ممکن‌است چند هفته طول بکشد و عوارض و ناراحتی بیشتری داشته‌باشد.

چشمانتان را لیفت می‌کند.

در برخی موارد، تزریق بوتاکس به شقیقه‌ها، باعث بالاکشیدن یا لیفت گوشه‌های بیرونی چشم، در نزدیک شقیقه‌ها، خواهدشد. حجم بیشتری از بوتاکس، می‌تواند باعث سفتی و پری پوست شود. همچنین باعث کاهش چروک‌هایی که اغلب “پنجه‌کلاغی” نامیده‌می‌شود و در اطراف چشم زیاد است، می‌شود.

ماندگاری آن زیاد است اما دائمی نیست.

بوتاکس، برخلاف جراحی پلاستیک، موقتی است و ماندگاری آن حدود 6ماه تا چند سال است و سپس نیاز به تکرار دارد. این امر از نظر برخی افراد، یک ایراد است، اما اگر از نتیجه ناراضی باشید یا با عوارض آن مشکل داشته‌باشید، این امر یک مزیت محسوب‌می‌شود. همچنین می‌توانید در هر جلسه، تا زمانی‌که به نتیجه‌ی دلخواهتان برسید، محل تزریق و میزان تزریق بوتاکس را تغییردهید.

کاندیدهای تزریق بوتاکس به شقیقه


کاندیدهای تزریق بوتاکس به شقیقه

افراد لاغر، به‌دلیل حمایت کمتر بافت چربی، کاهش حجم بیشتری در ناحیه‌ی شقیقه دارند. همچنین افرادی که کاهش وزن زیادی داشته‌اند و کسانی که مرتب ورزش‌می‌کنند هم بیشتر به این مسئله دچارمی‌شوند.

معمولاً کاهش حجم، در اواخر دهه‌ی دوم زندگی فرد، سرعت‌می‌گیرد، اما تا قبل از سنین بالاتر مشهود نخواهدبود. حتی برخی متوجه کاهش حجم شقیقه‌ها نمی‌شوند، چون اکثر افراد نمی‌دانند که شقیقه‌ها هم تحت‌تأثیر پیری قرارمی‌گیرند؛ تنها بعد از درمان است که بسیاری از افراد متوجه‌می‌شوند که تزریق بوتاکس به شقیقه‌ها چقدر مؤثر است.

آماده‌سازی برای تزریق بوتاکس به شقیقه


آماده‌سازی برای تزریق بوتاکس به شقیقه

اگر در 4ماه اخیر، تزریق بوتاکس داشته‌اید، به پزشک خود اطلاع‌دهید. همچنین اگر شل‌کننده‌ی عضلانی، داروهای خواب‌آور یا ضدحساسیت مصرف‌می‌کنید، به پزشکتان بگویید. اگر داروی رقیق‌کننده‌ی خون مصرف‌می‌کنید، چند روز قبل از تزریق، از مصرف آن خودداری‌کنید تا خطر خونریزی و کبودی کاهش‌یابد.

اکثر افراد در حین تزریق درد چندانی احساس نمی‌کنند، اما ممکن‌است بخواهید قبل از تزریق، آن ناحیه بی‌حس شود، مخصوصاً اگر می‌خواهید تزریق برای درمان تعریق بیش از حد، در کف پا یا کف دست انجام‌شود.

پزشک ممکن‌است از یک یا چند روش موجود برای بی‌حسی ناحیه‌ی مدنظر استفاده‌کند که عبارتند از: بی‌حسی موضعی، یخ و استفاده از ویبراتور بی‌حسی، که بااستفاده از ماساژ باعث تسکین ناراحتی و درد می‌شود.

نحوه‌ی عملکرد این روش چگونه است؟


نحوه‌ی عملکرد این روش چگونه است؟

بعد از انجام معاینه و ارائه‌ی سوابق پزشکی، این روند به‌صورت مراحل زیر، توسط جراح یا متخصص انجام خواهدشد:

 1. به اتاق تمیزی برده‌می‌شوید که می‌توانید در آنجا بنشینید یا دراز بکشید.
 2. ناحیه‌ی مدنظر، با الکل و پاک‌کننده‌های مناسب، پاک‌می‌شود تا اثری از مواد آرایشی یا باکتری روی پوست باقی نماند.
 3. به محل انجام بوتاکس، بی‌حس کننده‌ی موضعی زده‌می‌شود و یا لیدوکائین تزریق‌می‌شود تا درد تزریق کاهش‌یابد.
 4. سرنگ استریل حاوی بوتاکس، آماده‌می‌شود.
 5. جراح یا متخصص، سوزن را وارد ناحیه‌ی شقیقه کرده و به آرامی مواد داخل سرنگ را به داخل شقیقه، تزریق‌می‌کند. با واردکردن سوزن، احساس نیشگون‌مانندی خواهیدداشت.
 6. سوزن را از پوست خارج‌می‌کنند و خون یا ترشح مواد تزریقی را پاک‌می‌کنند.
 7. ممکن‌است پزشک ناحیه را به‌آرامی ماساژدهد تا توده‌توده نشود.
 8. این کار برای هر دو شقیقه انجام‌خواهدشد. هر ناحیه، ممکن‌است باتوجه به نتایج مدنظر شما، در هر جلسه، چندین تزریق لازم داشته‌باشد.

مراقبت‌های بعد از تزریق بوتاکس


مراقبت‌های بعد از تزریق بوتاکس

در اینجا به مواردی اشاره‌می‌کنیم که بعد از بوتاکس باید انجام‌دهید:

 1. چندین روز بعد از تزریق، روی شقیقه‌ها نخوابید و هیچگونه فشاری به این ناحیه واردنکنید. به‌صورت طاق‌باز بخوابید.
 2. تا 48ساعت بعد از تزریق، هیچگونه ورزش سنگینی انجام‌ندهید.
 3. تا برطرف‌شدن درد، تورم و ناراحتی، شقیقه‌ها را لمس‌نکنید.
 4. شقیقه‌ها را مرتباً و با ملایمت، تمیزکنید و بشویید (حداقل روزی یکبار) تا احتمال عفونت کاهش‌یابد.

خطرات و عوارض جانبی تزریق بوتاکس به شقیقه


همه‌ی بوتاکس‌های تزریقی، عوارض جانبی محتملی دارند. برخی از آن‌ها رایج‌اند و جدی نیستند و طی چندین روز برطرف‌می‌شوند اما برخی از عوارض جانبی نادر، جدی هستند و درصورت عدم درمان درست، می‌توانند باعث مشکلات ماندگاری شوند. مطمئن‌شوید که پزشکتان از بوتاکس مورد تأیید سازمان غذاوداروی آمریکا (FDA) استفاده‌می‌کند؛ زیرا بسیاری از عوارض جدی، مربوط به دستگاه‌های بدون سوزن و نامعتبر هستند.

عوارض جانبی متداول

عوارض جانبی متداول در ناحیه‌ی تزریق که طی 1-2 هفته برطرف‌خواهدشد، عبارتند از:

 • تورم
 • قرمزی
 • درد
 • کبودی
 • بثورات پوستی
 • خارش

عوارض جانبی نادر

عوارض جانبی نادر اما جدی عبارتند از:

 • ترشح بوتاکس از ناحیه‌ی تزریق
 • توده یا غده‌هایی در نزدیکی محل تزریق
 • غده‌های التهابی به‌نام “گرانولوما”
 • جابه‌جایی بوتاکس از ناحیه‌ی تزریق به نواحی مجاور در صورت
 • آسیب عروق خونی
 • نابینایی در اثر تزریق بوتاکس به رگ‌های خونی تغذیه‌کننده‌ی چشم
 • مرگ بافت صورت به‌دلیل انسداد رگ خونی

هزینه‌ی بوتاکس شقیقه چقدر است؟


هزینه‌ی بوتاکس شقیقه چقدر است؟

هزینه‌ی لیفت شقیقه با بوتاکس، به نوع بوتاکس و طول درمان بستگی دارد. تجربه و شهرت پزشک هم روی هزینه تأثیر خواهدداشت. شاید لازم‌باشد تا در طول سال برای تزریق مجدد مراجعه‌کنید تا نتیجه‌ی به‌دست‌آمده از تزریق بوتاکس، حفظ‌ شود. این درمان، تحت پوشش شرکت‌های بیمه نیست.

خلاصه


تزریق بوتاکس می‌تواند در مقایسه با جراحی پلاستیک و عمل‌های زیبایی دیگر، راهی کم‌هزینه و کم‌خطر برای دستیابی به ظاهری جوان‌تر در ناحیه‌ی چشمان و ابروها باشد؛ اما بوتاکس بی‌خطر نیست. برای اطلاع از اینکه آیا بوتاکس برای شما مناسب‌است یا خیر و چگونه می‌توان این کار را با کمترین خطر مشکلات ماندگار انجام‌داد، از پزشک کمک‌بگیرید.

سؤالات متداول


آیا تزریق بوتاکس به شقیقه باعث لیفت چشم خواهدشد؟

در برخی موارد، تزریق بوتاکس به شقیقه باعث لیفت گوشه‌های بیرونی چشم‌ها در نزدیکی شقیقه خواهدشد. حجم بیشتر بوتاکس، باعث سفت‌شدن و پرشدن پوست و بهبود چین‌های پنجه‌کلاغی که در اطراف چشم هستند، خواهدشد.

تزریق بوتاکس به شقیقه چه خواهدکرد؟

تزریق بوتاکس به شقیقه باعث لیفت کم و بدون جراحی خواهدشد. با تزریق بوتاکس، همانند پدی متورم عمل‌خواهدکرد و از بافت‌هایی که حجم و الاستیسیته‌ی خود را ازدست‌داده‌اند، حمایت‌خواهدکرد. با این حمایت، ناحیه‌ی شقیقه‌های فرد، مجدداً زاویه‌سازی می‌شود و ظاهر فرد جوان‌تر خواهدشد.

آیا تزریق بوتاکس به شقیقه خوب است؟

تزریق بوتاکس به شقیقه باعث بهبود شکل کلی و توازن صورت خواهدشد. افرادی که تزریق بوتاکس به شقیقه انجام‌می‌دهند، شکل صورتشان بیضی‌تر یا قلبی خواهدشد، که معمولاً صورت زنانه به این شکل است. مردانی که این کار را انجام‌می‌دهند نیز صورتی مردانه‌تر و ناحیه‌ی ابروی قوی‌تری خواهندداشت.

ماندگاری بوتاکس شقیقه چقدر است؟

نتایج تزریق بوتاکس، درصورت ترمیم و مراجعه‌ی مرتب برای شارژ و حفظ حجم و شکل، معمولاً 6-12 ماه ماندگار خواهدبود.

چقدر طول می‌کشد تا نتیجه‌ی تزریق بوتاکس به شقیقه مشخص‌شود؟

بوتاکس اکثراً طی 3هفته نتیجه خواهدداد. قسمت عمده‌ای از حجمی که در هفته‌های اول وجوددارد، به‌دلیل تورم است و به‌علت تزریق بوتاکس نیست.

آیا ممکن‌است بوتاکس شقیقه جابه‌جا شود؟

بااینکه احتمال جابه‌جایی بوتاکس وجوددارد، اما این عارضه، نادر است و با انتخاب پزشکی معتبر و ماهر می‌توان از آن جلوگیری‌کرد.

چقدر بوتاکس برای شقیقه لازم است؟

معمولاً برای هر شقیقه، 1-2 سرنگ لازم‌است.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تلفنی
×ارتباط در واتساپ