آفر ویژه 10% روی تمامی خدمات برای همراهان همیشگی

لیفت سانترال لب ( جراحی بالا کشیدن لب)

جراحی سانترال لب یک روش دائمی برای لیفت لب است که در مطب پزشک انجام میشود که هدف از انجام آن افزایش حجم قسمت میانی لب بالا به منظور برجسته کردن و بزرگتر کردن لبها می باشد. این روش معمولاً تحت بی حسی موضعی انجام می شود و کل فرایند درمان در کمتر از یک ساعت انجام می گردد.

اکثر افراد ترجیح می دهند به کمک روش های غیر از تزریق ژل یا کاشت ایمپلنت به برجسته کردن قسمت فوقانی لب خود بپردازند. گاهی اوقات افراد مسن نیز به علت باریک شدن لب های خود متقاضی انجام جراحی سانترال لیفت لب هستند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درمورد جراحی بالا کشیدن لب و رزرو وقت مشاوره در کلینیک زیبایی دکتر الناز احمدی با شماره 02122026697 تماس حاصل فرمایید.

 لیفت سانترال لب چیست؟


لیفت سانترال لب چیست

 لیفت سانترال لب یک روش غیر جراحی است که دو هدف اصلی را دنبال می کند: بهبود ظاهر قسمت تاج لب محل تلاقی بافت صورتی لب با پوست اطراف و کاهش فاصله بینی و قسمت فوقانی لب. بدین منظور پزشک به خارج کردن نواحی اطراف بافت زیر بینی می پردازد که باعث لیفت لب به سمت بالا خواهد شد. در این روش نیازی به تزریق ژل یا کاشت ایمپلنت نیست.

 مزایای لیفت لب سانترال چیست؟


این روش در صورتی که به درستی انجام شود با مزایای متعددی همراه است. با بالا رفتن سن، همه اعضای صورت دستخوش تغییر می شوند و لب فوقانی به علت نیروی جاذبه کشیده و صاف میشود. این امر باعث می‌شود که بخش قرمز لب به سمت داخل کشیده شود و لب ها باریک شوند. به علاوه لب بالا به سمت پایین متمایل می شود و دندان های ردیف بالا را می پوشاند که باعث پیر به نظر رسیدن صورت خواهد شد. لیفت لب بالا به بهبود تغییرات ایجاد شده کمک می‌کند و باعث لیفت و جوان تر شدن صورت خواهد شد. افزایش حجم لب باعث می شود که لب ها ظاهر بهتر و برجسته تری داشته باشند، که این امر در اکثر بیماران جوان بسیار خوشایند است.

 از چه روش هایی برای لیفت لب بالا استفاده می شود؟


 در سال‌های گذشته از روش های مختلفی برای لیفت لب بالا استفاده شده است. به طور کلی پوست روی لب بالا که محل تلاقی بافت صورتی با پوست نواحی مجاور است برداشته می شود. می‌توان این فرایند را در قسمت مرکزی لب بالا یا دو طرف لب انجام داد که این مسئله به ساختار لب و نقاطی که نیاز به لیفت دارند بستگی دارد. در روشهای نوین پزشک اقدام به ایجاد یک برش زیر بینی میکند تا بافت اسکار کمتر جلب توجه نماید. سپس یک نوار نازک از پوست برداشته می شود و پس از اتمام کار با دقت بخیه زده می شود. لیفت سانترال لب بالا پیشرفته ترین روش برای افزایش حجم لب و کسب نتایج مطلوب و ماندگار طبیعی است.

 چه افرادی می‌توانند متقاضی جراحی لیفت ‌لب باشند؟


چه افرادی می‌توانند متقاضی جراحی لیفت ‌لب باشند

افراد مسنی که قصد دارند فاصله بین لب و بینی خود را کاهش دهند می‌توانند متقاضی مناسبی برای این روش باشند. با بالا رفتن سن این فاصله افزایش پیدا می‌کند و باعث می شود لب ها نازک به نظر برسند. افراد جوانی که نتوانسته اند با تزریق ژل به نتیجه دلخواه خود دست پیدا کنند یا تصور می‌کنند تزریق ژل باعث میشود لب های آن ها ظاهری غیرطبیعی یا اردک مانند پیدا کند می توانند متقاضی جراحی لیفت ‌لب باشند. لیفت لب یک روش درمانی دائمی است و افرادی که از تزریق مداوم ژل خسته شده ‌اند می تواند برای انجام آن اقدام نمایند.

چه افرادی نمی‌توانند متقاضی انجام این روش باشند؟

 • در صورتی که فاصله بین لب بالا و بینی شما زیاد نیست (معمولاً حدود یک و نیم سانتی متر)
 • در صورتی که سیگاری هستید و تمایلی به ترک کردن سیگار در دوران پس از بهبود ندارید (حدود ۲ تا ۴ هفته)

 در صورت ابتلا به دیابت یا سایر بیماری هایی که بر قابلیت لخته شدن خون تاثیر می گذارند یا تبخال باید با پزشک خود در این رابطه صحبت کنید.

  جراحی لیفت سانترال لب

جراحی لیفت سانترال لب 

 جراحی لیفت سانترال لب یک روش بسیار ساده است که به تنهایی یا در کنار سایر روش های زیبایی صورت از قبیل جراحی بینی یا لیفت صورت انجام میشود. برای شروع پزشک به مشخص کردن نقاط خاصی از لب بالا می‌پردازد سپس مراحل بعدی جراحی را دنبال می کند. در مرحله بعد به تزریق داروی بی حسی می پردازد که شبیه تزریق دارو برای بی حس کردن لثه و جراحی دندان است. پس از این مرحله به برداشتن بخش قابل توجهی از پوست زیر بینی می‌پردازد و در صورت بروز خونریزی به کنترل شرایط ایجاد شده خواهد پرداخت. معمولاً برش ایجاد شده به کمک بخیه های کوچک بسته می‌شود تا بافت اسکار جلب توجه نکند و نتایج مطلوبی به دست بیاید. پس از این مرحله ناحیه مورد نظر توسط پماد آنتی بیوتیک پوشانده می شود و پس از چند روز پزشک اقدام به کشیدن بخیه ها خواهد کرد.

 آماده شدن برای جراحی لیفت لب


 چند مرحله مهم وجود دارد که باید به منظور افزایش موفقیت جراحی به آنها توجه داشته باشید. این موارد به شرح زیر می باشند:

 • به مدت ۶ ساعت قبل از جراحی از خوردن یا آشامیدن خودداری کنید.
 • باید طبق دستور پزشک چند هفته قبل و بعد از جراحی از سیگار کشیدن خودداری کنید زیرا سیگار کشیدن بر داروی بی حسی تاثیر منفی می‌گذارد.
 • به مدت ۴۸ ساعت قبل از جراحی از مصرف مشروبات الکلی خودداری کنید زیرا اختلال در بی حسی می شود.
 • حدود دو هفته قبل از جراحی از مصرف آسپرین یا هرگونه داروی رقیق کننده خون اجتناب کنید.

 جراحی لیفت لب در مطب پزشک انجام می‌شود و از آنجایی که با درد کمی همراه است به جای بیهوشی عمومی از بیحسی موضعی استفاده می گردد. پزشک قسمتی از پوست بین بینی و دهان را بر می دارد که محل دقیق برداشتن پوست به سن بیمار در زمان انجام جراحی بستگی دارد. پس از یک هفته پزشکی اقدام به کشیدن بخیه ها خواهد کرد.

 مراقبت های پس از جراحی لیفت سانترال لب


مراقبت های پس از جراحی لیفت سانترال لب

معمولاً دوران بهبود خیلی دشوار نیست اما بیمار باید از دیدن بخیه های سیاه زیر بینی شوکه نشود معمولاً این بخیه ها ده روز پس از جراحی کشیده می شوند. پزشک از بیمار می‌خواهد برای کاهش تورم و کبودی تا ۴۸ ساعت پس از جراحی از کمپرس یخ استفاده نماید. اما پس از ۴۸ ساعت اول نباید از کمپرس دیگر استفاده نمود زیرا سرعت رفع سیاهی ایجاد شده را کند می نماید.

 بیمار باید در چند روز اول از انجام دادن حرکات صورت و تکان دادن ناگهانی سر خود اجتناب نماید. حتی باید در یک هفته اول پس از جراحی بیمار تا حد امکان کمتر لبخند بزند تا از کشیده شدن بخیه ها یا برش ایجاد شده جلوگیری گردد. معمولاً بیمار دچار کبودی و تورم خواهد شد اما درد بسیار خفیف است و بیمار می تواند پس از چند روز به انجام فعالیت های معمولی خود بپردازد. با این حال اکثر بیماران ترجیح می‌دهند پس از کشیدن بخیه ها به محل کار خود برگردند.

 لیفت لب در مقایسه با تزریق ژل و سایر روش های درمانی مشابه


 بزرگترین تفاوتی که بین افزایش حجم لب و تزریق ژل وجود دارد ماندگاری نتایج به دست آمده است. نتایج حاصل از روش های غیرجراحی موقت است و پس از مدتی اثر آنها از بین میرود که باید مجدداً بیمار به پزشک خود مراجعه نماید. نتایج حاصل از جراحی دائمی و طبیعی است و بیمار با مشکلات مشابه تزریق ژل مواجه نخواهد شد.

 اگر چه هدف از انجام جراحی لیفت لب افزایش حجم لب بالا است مشکلات مرتبط با باریک بودن لب و تاج لب را نیز برطرف می‌کند. هدف از انجام این عمل جراحی کاهش فاصله بین لب و بینی و برجسته تر کردن لب است. تزریق ژل نیز با هدف برجسته تر کردن تاج لب انجام میشود. تزریق ژل یا کاشت ایمپلنت و روش های مشابه باعث افزایش حجم لب میشوند حال آنکه جراحی با کشیدن لب به سمت بالا و ایجاد نتایج طبیعی همراه است.

 هزینه جراحی لیفت لب چقدر است؟


از آن جایی که جراحی لیفت لب جز روش های زیبایی است تحت پوشش بیمه قرار ندارد. هزینه انجام این عمل جراحی به دستمزد پزشک، تجهیزات کلینیک و موقعیت فیزیکی مطب پزشک بستگی دارد. پزشک در جلسه مشاوره درباره هزینه جراحی با شما صحبت خواهد کرد.

 عوارض جراحی لیفت سانترال لب چیست؟


 جراحی لیفت سانترال لب همانند همه عمل های جراحی با برخی از جانبی همراه است به همین دلیل توصیه می شود توسط یک جراح پلاستیک با تجربه انجام گردد. برخی از عوارض این روش زیبایی به شرح زیر می باشند:

 • ایجاد بافت اسکار
 • ترمیم کند زخم
 • خونریزی در حین جراحی یا پس از آن
 • آسیب دیدگی عصب
 • حساسیت به داروی بیهوشی

 سوالات متداول


 آیا استفاده از داروی بی حسی ضروری است؟ 

 در صورتی که بیمار فقط قصد انجام جراحی لیفت لب را دارد میتوان فقط از بی حسی موضعی استفاده کرد. اما چنانچه بیمار علاوه بر لیفت لب بالا قصد انجام روشهای دیگری را نیز داشته باشد ممکن است پزشک استفاده از بیهوشی عمومی را ترجیح دهد. این مسئله به برنامه کلی درمان بستگی دارد.

 ماندگاری نتایج به دست آمده چقدر است؟ 

 نتایج حاصل از جراحی لیفت لب دائمی هستند با این حال با بالا رفتن سن، صورت و لب دستخوش تغییر خواهند شد.

 آیا جراحی لیفت لب درد دارد؟

 این جراحی تحت بیهوشی موضعی انجام می شود و نیازی به استفاده از داروی آرامبخش نیست زیرا بیمار در طول درمان دچار هیچگونه دردی نخواهد شد اما پس از آن و در دوران بهبود بروز مقداری درد و تورم طبیعی استـ

 آیا جراحی لیفت لب ظاهر لبخند را تغییر میدهد؟

 جراحی لیفت سانترال لب هیچ تاثیری در توانایی شما برای لبخند زدن ندارد با این حال باید باعث بهبود ظاهر لبخند شما شود زیرا دندان های ردیف بالا را بهتر نشان خواهد داد.

مقالات مرتبط

مشاوره تلفنی
×ارتباط در واتساپ