لیفت باسن با نخ آپتوس چه کمکی به رفع افتادگی باسن می‌کند؟

۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۲

این مقاله جهت اطلاعات عمومی است و خدمات این مقاله در کلینیک انجام نمی شود

در عمل لیفت باسن با نخ از نخ آپتوس برای لیفت یا بالا کشیدن جزئی و در عین‌حال مشخص باسن استفاده می‌شود. متخصص زیبایی به‌جای برداشتن پوست شل و افتاده بیمار طی عمل جراحی، به سادگی پوست را با بخیه زدن قسمت‌هایی از آن بالا می‌کشد. درنتیجه پوست کمی به سمت بالا کشیده می‌شود و باسن بالا می‌رود و محکم می‌شود. نخ آپتوس علاوه بر این‌که برای لیفت پوست ایده‌آل است، به روش دیگری نیز با پیری مقابله می‌کند: عمل لیفت با نخ «واکنش التیام‌بخشی» بدن را برمی‌انگیزد و باعث می‌شود بدن جریان‌های مستقیم و فراوانی از کلاژن را به ناحیه‌های درمان بفرستد. دریافت کلاژن از آن رو مهم است که کلاژن نقش مهمی در فرایند پیری ایفاء می‌کند.

کلاژن به حمایت از «فاکتورهای رشدی» کمک می‌کند که تأثیر چشمگیری بر وضعیت پوستمان دارند. کلاژن علاوه بر کاربردی که در التیام یافتن زخم‌ها دارد، به قوی، ارتجاعی و محکم نگهداشتن پوست نیز کمک می‌کند. بدن به موازات افزایش سن، به تدریج کلاژن کمتر و کمتری تولید می‌کند، درنتیجه ضخامت پوست تقریباً تا 70 سالگی به میزان 80% کمتر می‌شود. کاهش حجم و قدرت پوست عامل مهمی در ایجاد پوست شل و اضافه و چین و چروک برداشتن پوست است. هرچه پوست ضعیف‌تر می‌شود، توانایی‌اش برای درست حمایت کردن از بافت‌های زیرین نیز کمتر می‌شود، درنتیجه نیروی جاذبه آن را به سمت پایین می‌کشد و پوست شل‌تر و افتاده‌تر می‌شود.

بیمارانی که لیفت باسن را با نخ آپتوس برای القای تولید کلاژن انجام می‌دهند، متوجه افزایش تدریجی استحکام پوست می‌شوند. ازآن‌جا که نخ آپتوس در بدن باقی می‌‍ماند، چون بدن می‌خواهد ناحیه‌های بخیه‌زده شده را «التیام» بدهد و نخ را بیرون براند، واکنش التیام‌بخشی بدن مدام برانگیخته می‌شود. برنامه‌ریزی زیستی بدن به گونه‌ای است که وقتی حس می‌کند جسمی خارجی در لایه درم وجود دارد، چنین واکنشی نشان بدهد. خوشبختانه چون نخ آپتوسی که در عمل لیفت باسن زیر پوست قرار داده می‌شود، بسیار کوچک است، بیمار هیچ چیزی احساس نمی‌کند. اکثر بیماران نخ را پس از التیام یافتن پوست دور نخ، اصلاً احساس نمی‌کنند.

مزایای لیفت باسن با نخ آپتوس 


لیفت باسن با نخ آپتوس باسن را به روشی طبیعی زیبا و خوش‎فرم می‌کند تا بیماران پس از این بهبود ظاهری اعتمادبه نفس بیشتری پیدا کنند. از دیگر مزایای لیفت باسن با نخ می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • رفع افتادگی باسن با نخ آپتوس یک درمان زیبایی کم‌تهاجمی است؛
 • نیازی به لیپوساکشن یا تزریق چربی ندارد؛
 • دوران استراحت و نقاهت بسیار کوتاهی دارد؛
 • نتایج بلافاصله پس از لیفت قابل‌مشاهده است و به تدریج بهتر نیز می‌شود؛
 • باسن‌ها را برجسته می‌کند و
 • شکل کلی باسن را بهتر می‌کند.

فرایند لیفت باسن با نخ آپتوس 


پیش از آن‌که لیفت باسن با نخ شروع شود، ناحیه درمان به‌طور موضعی بی‌حس می‌شود تا اطمینان حاصل شود که در طول درمان حتی‌الامکان راحت خواهید بود.

متخصص نخ آپتوس را پس از تأثیر کردن داروی بی‌حسی با دقت در نقاط خاصی از باسن وارد می‌کند تا پوست و بافت‌ها را بالا بکشد و باسن را به صورتی طبیعی جوان‌تر و خوش‎فرم‌تر کند. این عمل سریع به متخصص زیبایی اجازه می‌دهد تا نتایج دلخواه بیمار را بدون نیاز به ایجاد برش بزرگ یا باقی گذاشتن جای زخم مشخص ایجاد کند.

نتایج و بهبودی پس از رفع افتادگی باسن با نخ آپتوس 


 

بلافاصله پس از لیفت باسن با نخ آپتوس ممکن است ناحیه دور باسن قدری سرخ، متورم و حساس به لمس شود. این عوارض عادی است و معمولاً ظرف یک هفته خودبه‌خود برطرف می‌شود.

نتایج لیفت باسن با نخ آپتوس آنی است و نتیجه نهایی پس از فروکش کردن تمام ورم و القای تولید کلاژن مشخص می‌شود که تقریباً یک تا دو ماه بعد از لیفت با نخ است. با توجه به وضعیت فعلی باسن و نتیجه دلخواه‌تان ممکن است پزشک توصیه کند که لیفت با نخ را بیش از یک بار انجام بدهید.

این مقاله جهت اطلاعات عمومی است و خدمات این مقاله در کلینیک انجام نمی شود

عوارض لیفت باسن با نخ آپتوس 


شایع‌ترین عوارض بالا کشیدن باسن با نخ آپتوس 

 • کبودی‌های کوچک (تقریباً در 10% موارد) و ورم جزئی (ادم) بافت‌ها؛
 • شایع‌ترین عارضه جابه‌جا شدن نخ در پوست است، به گونه‌ای که یک سر نخ روی سطح پوست مشخص می‌شود ـ درصد شیوع این عارضه‌ در مطالعات مختلف از 5/2 تا 15 درصد گزارش شده است. دراین‌صورت نخ بیرون کشیده می‌شود. می‌توان نخ را پس از مدتی دوباره در باسن قرار داد. جابه‌جا شدن نخ عمدتاً در صورت استفاده از نخ‌های صاف رخ می‌دهد.
 • گاهی اوقات برجستگی کوچکی، به‌ویژه در سر ناصاف و زبر نخ مشاهده می‌شود که خودبه‌خود از بین می‌رود.
 • شاید ترجیح داده شود که برای اتمام درمان از نخ‌های دیگری نیز استفاده شود ـ این کار معمولاً سه ماه بعد انجام می‌شود.

عوارضی با درصد شیوع کمتر

 • احتمال بروز عفونت وجود دارد، البته اگر دستورات پزشک درباره مراقبت‌های بعد از لیفت را به خوبی رعایت کنید، بعید است که دچار عفونت شوید. در صورت سرخ شدن پوست برای مشاوره به پزشک مراجعه کنید، اگر پزشک تشخیص عفونت بدهد، آنتی‌بیوتیک تجویز می‌کند.
 • در موارد نادر پوست ضخیم می‌شود و پینه می‌بندد یا اصطلاحاً عارضه گرانولوم پیش می‌آید؛ همچنین آسیب عصبی نیز جزء عارضه‌های نادر پس از لیفت با نخ است.

لیفت باسن با نخ آپتوس برای چه کسانی مناسب است؟ 


لیفت با نخ تقریباً برای همه مناسب است. اگر از سوزن می‌ترسید، شاید این درمان برای‌تان مناسب نباشد. البته متخصصان مجرب ما هر کاری در توان دارند، انجام می‌دهند تا مطمئن شوند که درمان حتی‌الامکان برای‌تان راحت و آرامش‌بخش است.

اکثر متقاضیان لیفت با نخ عموماً به دلیل پدیدار شدن نشانه‌های پیری روی صورت یا بدنشان دچار مشکل کمبود اعتمادبه‌نفس شده‌اند. اگر چین و چروک‌ها روی پوستتان خودنمایی می‌کند یا به نظر می‌رسد که پوست دور صورتتان شل شده است، متقاضی خوبی برای لیفت با نخ آپتوس به شمار می‌آیید.

پرسش‌های متداول 


 ماندگاری نتیجه لیفت باسن با نخ آپتوس چقدر است؟ 

بالا کشیدن باسن با نخ یا لیفت غیرجراحی باسن راه‌حلی کم‌تهاجمی و با نتیجه ماندگار برای بیمارانی است که می‌خواهند به همان نتیجه لیفت برزیلی باسن برسند، بدون آن‌که به بیهوشی، بریده شدن بدن و باقی ماندن جای زخم معمول در جراحی لیفت برزیلی باسن تن بدهند. رفع افتادگی باسن با نخ آپتوس معمولاً نتیجه دلخواه بیماران را به دست می‌دهد و نتیجه حاصله تقریباً دو سال ماندگاری دارد.

 آیا بالاکشیدن باسن با نخ آپتوس درد دارد؟ 

چون لیفت باسن با استفاده از بی‌حسی موضعی انجام می‌شود، بیماران در طول عمل کاملاً راحت‌اند. پس از اتمام عمل لیفت با نخ، طبیعی است که حساسیت به لمس، کبودی و ورم مختصری دور ناحیه درمان ایجاد شود. این عوارض جانبی معمولاً خودبه‌خود ظرف یک تا دو هفته پس از درمان برطرف می‌شود. اکثر بیماران می‌توانند یک تا دو روز پس از لیفت غیرجراحی  باسن در محل کار حاضر شوند و فعالیت‌های روزمره معمولشان را ازسربگیرند.

آیا لیفت باسن با نخ آپتوس روشی مؤثر برای رفع افتادگی باسن است؟ 

بله، لیفت باسن با نخ درمانی ایده‌آل برای بیمارانی است که می‌خواهند اندازه و شکل باسن را بدون تحمل کردن دردسرهای معمول مربوط به جراحی‌های پلاستیک قدیمی بهتر کنند.

 دوره نقاهت لیفت باسن با نخ آپتوس چه مدت است؟ 

بیماران معمولاً سه روز پس از لیفت غیرجراحی باسن کاملاً بهبود می‌یابند. متخصص پس از لیفت باسن با نخ از بیمار می‌خواهد که روی موضع درمان یخ بگذارد تا ورم و ناراحتی شدید کمتر شود. بیماران می‌توانند فعالیت‌های معمول را پس از سه روز دوباره شروع کنند. هرچند بخشی از نتیجه بالا کشیدن باسن با نخ بلافاصله پس از درمان مشخص می‌شود، نتیجه نهایی پس از انجام تمام درمان‌های لازم و شروع شدن تولید کلاژن قابل‌مشاهده خواهد بود. این فرایند ظرف چند ماه پس از درمان رخ می‌دهد.

پیش از لیفت باسن با نخ رعایت کردن کدام توصیه‌های احتیاطی لازم است؟ 

باید همان توصیه‌هایی را که پیش از تزریق‌های حجیم‌کننده رعایت می‌کنید، مدّنظر داشته باشید.

پوست باید سالم باشد، هیچ نشانه‌ای از عفونت یا زخم روی پوست وجود نداشته باشد، آرایش نداشته باشید و اگر سابقه تبخال زدن در ناحیه درمان دارید، داروهای ضدویروسی مصرف کنید. توصیه می‌شود که مصرف دارو، مکمل یا غذاهای افزایش‌دهنده خونریزی، مانند داروهای ضدانعقاد، آسپرین، داروهای ضدالتهابی، الکل، سیر، ویتامین C و E، جینکو و روغن گل مغربی را از دو هفته قبل از درمان متوقف کنید. در صورت لزوم پزشک معالجتان فهرستی از داروها و موادی را که باید مصرفشان را پیش از لیفت باسن با نخ قطع کنید، در اختیارتان می‌گذارد.

آیا بعد از لیفت باسن با نخ آپتوس می‌شود ورزش کرد؟ 

سؤال بسیاری از بیماران این است که «پس از لیفت با نخ می‌توانم ورزش کنم؟» بله، می‌توانید. البته توصیه می‌شود که در یک تا دو هفته اول فقط ورزش‌های سبکی مانند پیاده‌روی انجام بدهید و تا زمان التیام نیافتن محل‌های لیفت نخ از دویدن، دوچرخه‌سواری، وزنه‌برداری یا دیگر فعالیت‌های سنگین خودداری کنید

این مقاله جهت اطلاعات عمومی است و خدمات این مقاله در کلینیک انجام نمی شود

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تلفنی